Ploty z eurookná fotografie

Plot z eurovrelu s ochranným dekoračným farebným polymérovým lakom

V poslednej dobe sa rodina stavebných materiálov používaných na stavbu plôch doplnila o nový pôvodný typ - plot vyrobený z kovového profilovaného plechu. V skutočnosti, tento materiál je rovnaká vlnitej lepenky, len rez v továrni na oddelené segmenty.

Je vyrobená z vysoko kvalitnej pozinkovanej ocele valcovanej za studena vyrobenej takými veľkými oceľovými korporáciami ako ArcelorMittal (Belgicko) a ThyssenKrupp (Nemecko). Euroshield od týchto výrobcov sa vyznačuje vysokou pevnosťou a spoľahlivosťou.

Kovový stojan s hrúbkou 0,5 mm má galvanický povlak so spotrebou zinku najmenej 275 g na 1 m2 kovu a farebný jednostranný alebo obojstranný polymérny povlak s hrúbkou 25 μm. Spoľahlivosť a trvanlivosť eurovreliva nie je nižšia ako najlepší stupeň profilovaného plechu. Jeho životnosť dosahuje 40-50 rokov a záruka výrobcu je 10 rokov.

V tomto prípade je potrebné starostlivo preskúmať podmienky firmy Kde kúpiť evroshtaketnik akoby sprostredkovatelia zámerne podceňujú záručnej doby, v tomto prípade existuje riziko, kúpiť low-kvalitný materiál napodobenina známej európskej značky.

Vonkajšie kovové oplotenie vyzerá rovnako ako náš drevený kolega, ale je oveľa silnejší a spoľahlivejší ako on. Na rozdiel od dreva, euro-barel z vlnitej lepenky nie je prehnaný, nevyžaduje prevádzkové náklady a zachováva svoj vzhľad počas celej životnosti výrobku.

Farebná paleta polymérového lakovania kovového plotu je taktiež bohatá, rovnako ako farebný rozsah farby kovového profilovaného plechu. Môžete napríklad ľahko nájsť sud na euro pre strom a vzor štruktúry susedných panelov sa nebude opakovať.

To umožňuje nielen harmonické zapadanie plotu eurozóny do dizajnu krajiny, ktorý je pre danú lokalitu zvolený, ale aj to, aby bol dekoráciou pre pozemok alebo krajinu. Niektoré firmy navyše vyrábajú prefabrikované biele ploty, ktoré úplne napodobňujú klasické drevené ploty.

1

V rovnakej dobe oplotenie vozíka euro úspešne kombinuje výhody tradičného plotu z dreveného plotu a plotu z vlnitej lepenky. Plot vyrobený z tohto materiálu vyzerá ľahko a elegantne, nevytvára uzavretý priestor, je dobre vetraný a nezakrýva oblasť. Z tohto dôvodu sú pre malú plochu chatových domov dôležité najmä ploty z eurových sudov.

Plot z vlnitej lepenky je veľmi rýchlo namontovaný. Za týmto účelom nie sú potrebné žiadne nástroje okrem bežného skrutkovača. Vzhľadom k tomu, že jednotlivé prvky takého plotu sú inštalované s medzerami 3-4 cm, jeho plachta je oveľa menšia ako plavidla konvenčného plotu od profíl. Preto je zaťaženie vetra na plotu oveľa menšie, čo eliminuje potrebu konštrukcie masívnych základov pásky.

To všetko ovplyvňuje aj cenu plotu z eurovrelu, čo je oveľa nižšie ako za nevidiaci plot z vlnitej lepenky. Môžete si objednať ready-plot plot z vlnitej lepenky, ktorej cena - vo výške 1,80 m - bude približne len 800 rubľov za 1 m2. V tomto prípade je citovaný cena zahŕňa plotové stĺpiky, horný tesniaci pás, horizontálne oneskorením, brány a šírky krídla 4,0 m. Plot evroshtaketnika kľúč je vopred naplnený a pripravený pre maľovanie rám a stĺpy.

Ploty z vlnitej lepenky môžu byť tiež hluché. Veľmi originálny vyzerá ako plot z euro suda, inštalovaný z dvoch strán v šachovnici.

Výška lichobežníka profilu kovových plotových prvkov je 20 mm a šírka môže byť odlišná. Obvykle sa pohybuje od 70 do 115 mm. Rezanie eurovretenových profilov je na objednávku, štandardné rozmery sú 1,5, 1,8, 2,0 a 2,2 m.

V tomto prípade je najlepšie kúpiť evroshtaketnik od výrobcu, ako priameho kontaktu s rastlinou dá väčšiu flexibilitu vo výbere konfigurácie plota, ale tiež zaisťuje striktné dodržiavanie Vašich požiadaviek bez akéhokoľvek "rozbitého telefónu" ako sprostredkovatelia. V takomto prípade bude cena vozíka na kus za minútu minimálna a ak máte aj dlhý plot, môžete bezpečne spoliehať na špeciálny prístup a zľavu na veľkoobchod.

Stĺpiky na oplotenie z profilovaných fólií: aké sú, ako ich nainštalovať. Prečítajte si v článku o tom, ktorá verzia pólov pre profilovaný plech je lepšie vybrať a ktoré z nich má výhody.

 • Lakovaná vlnitá lepenka na plot

  Zelená, modrá, červená, hnedá, béžová a iné základné farby profilovaného plechu pre plot. Príklad plotu z vlnitej lepenky so vzorom pre kameň a drevo. Výhody farebnej vlnitej lepenky na plot v porovnaní s pozinkovaním.

 • Drevorubač na drevený plot

  Profilista pre plot pod stromom - výhody a využitie materiálu. Prečo je plot vyrobený z vlnitej lepenky pod stromom lepší než bežný drevený plot? Prečítajte si článok

 • Stránky oprofnastile.ru - aktuálne a užitočné informácie o profesionálnej podlahe, jej inštalácii a použití, radu odborníkov a podrobné pokyny pre vás.

  Všetky textové materiály uverejnené na webe sú V skutočnosti chránené podľa platných právnych predpisov, na ktorých sú všetky potrebné dokumenty vrátane dohôd.

  Napriek tomu, ak chcete s vašimi čitateľmi zdieľať nejaký materiál, môžete ho opätovne vytlačiť. Pritom musíte poskytnúť článok, ktorý nie je chránený pred indexovaním pomocou hypertextového odkazu na stránku tejto stránky, odkiaľ bol materiál skopírovaný. Na jednom zdroji nemôžete umiestniť viac ako 5 článkov skopírovaných z tejto stránky.

  Plot z eurovrelu s vlastnými rukami: inštrukcie, fotografie, ceny

  Každý majiteľ súkromného domu alebo dacha uprednostňuje trvalý a moderný typ oplotenia pre svoj pozemok, ktorý sa úspešne zapadne do miestneho rohu prírody. Súčasne najdôležitejšie úlohy, s ktorými sa zaoberať výberom materiálu: nízka cena, praktickosť a spoľahlivosť.

  Najvhodnejšou možnosťou, ktorá spĺňa všetky požiadavky - plot s euro-barel s vlastnými rukami. Podobne s ním drevený plot má nižšiu pevnosť a trvanlivosť a vyžaduje aj neustálu starostlivosť a farbenie.

  Euroshield oproti tomu je nielen silný, ľahko sa čistí, nepotrebuje ošetrenie antiseptikom, farbou, ale aj dlhodobo si zachováva krásny, estetický vzhľad. Významnou výhodou tohto oplotenia je jednoduchý dizajn a schopnosť rýchlo pripevniť plot vlastnými rukami, čo výrazne znižuje náklady a rýchlosť celého procesu.

  Plot z pozinkovanej ocele je modernizovanejšou verziou kovového plotu a má dobrú schopnosť fúkania, nízku hmotnosť, vysokú požiarnu odolnosť, dlhú životnosť, optimálnu tuhosť a pevnosť, odolnosť proti korózii.

  Podľa metód technologického spracovania a výroby sa rozlišuje niekoľko druhov eurovrelu.

  1. Metódami spracovania okraja je piketár (rake):
   • so zvinutou hranou úseku; Valcované časti profilu zvyšujú pevnosť a dávajú produkt atraktívnejší vzhľad.
   • s neinfláciou. Výrobok s neosvetlenými okrajmi má nižšiu cenu, ale nie veľmi atraktívny vzhľad.
  2. Pri spôsobe výroby sa rozlišujú nasledujúce:
   • Spracované lamely. Pri individuálnom strihaní každej časti, aby sa zlepšila kvalita výrobku, sa každá samostatná koľajnica spracováva na valcovacom stroji. Táto úprava odstraňuje zubaté hrany a zvyšuje cenu hotového výrobku;
   • Nezpracované lamely. Pri masovej výrobe sa lamely odrezajú z jedného profilovaného plechu. Konce plotu nie sú obrobené, čo znižuje ich kvalitu a náklady.
  3. Spôsobom zafarbenia:
   • jednostranné farbenie polymérom;
   • obojsmerné farbenie polymérom.

  Práškové lakovanie zabezpečuje pokrytie koľajníc na oboch stranách rovnakou rovnou vrstvou farby. Pri jednostrannom lakovaní je zadná strana matná a náklady na výrobok sa výrazne znižujú.

  Varianty plotu z eurobariéry

  Možnosti sa líšia v podobe rake a existujú:

  • priama;
  • vlna, krok 50 mm;
  • vlna, krok 25 mm;
  • dve vlny;
  • s jednostranným šitím, krok medzi koľajnicami 40 mm, 18 kusmi lamiel na rozpätie;
  • s obojstranným šitím, krok medzi koľajnicami 70 mm, 29 kusov lamiel na rozpätí;
  • v šachovnici.

  Varianty plôch z eurovrelu, foto:

  Plot s jednostranným šitím.

  Oplotenie z plotu s obojstranným šitím

  Plot z euro suda v šachovnici.

  Priemerné náklady na meter plotu závisí od spôsobu spracovania farby, výška, spôsob montáže (buď samostatne, alebo v poradí), počet metrov plotu, plotové rozmery (dĺžka - 50 cm - 3 m, šírka - 8 - 11 cm).

  V závislosti od šírky a dĺžky kolíkov sa môže požadovať jeden na meter oplotenia od 6 do 8 kusov. V závislosti od typu materiálu mení spoločnosť výrobcu kvalitu hotového výrobku, výšku tyče, hrúbku náteru.

  Vzhľadom na všetky faktory, cena sa pohybuje od 500 do 1000 rubľov na meter lineárneho plotu. Pre možné doručenie do vzdialeného regiónu alebo ceny mesta od 25 do 30 rubľov za kilometer.

  Inštalácia plotov vlastnými rukami je zodpovednou činnosťou, preto pri výbere materiálu na oplotenie je potrebné vziať do úvahy všetky výhody, rad výhod, rozdielov a odrôd vozíka euro.

  Materiál musí byť veľmi pevný a pevný, aby odolal značným zaťaženiam, povrchovému tlaku, nárazu na množstvo nepriaznivých podmienok vrátane počasia.

  Je potrebné brať do úvahy jednoduchosť v podmienkach samo-zostavovania plotu. Pickup, upevnený pomocou skrutiek, nepotrebuje ďalšie upevnenie, takže je možné ľahko nahradiť poškodený prvok.

  Hodnota plotu sa prejavuje vo veľkých dizajnérskych možnostiach, ktoré vám umožňujú pripevniť sa na jednu a obidve strany plotu, rovnako ako akúkoľvek farbu, ktorú máte radi, alebo kombináciu viacerých. V prípade potreby obnovte vzhľad štruktúry, môžete ju premaľovať v akejkoľvek inej farbe.

  Všeobecne platí, že dosť veľká konštrukcia má relatívne malú hmotnosť, čo značne uľahčuje inštaláciu, prepravu, inštaláciu, ovplyvňuje kvalitu a relatívne nízku cenu.

  Kvalitný materiál používaný pri výrobe oceľovej studne pozinkovanej za studena pozostáva z nepriaznivých poveternostných podmienok a má dlhú životnosť asi päťdesiat rokov.

  Veľký rozsah pri výbere veľkostí vám umožňuje vybrať výšku plotu, bránu pre takmer akúkoľvek chuť a požiadavky (od polovice metra až tri metre dlhý plot).

  Najbežnejšia forma usporiadania stojana n tvaru, avšak existujú ďalšie známe odrody: priamy n konštrukcia v tvare, s tvare oblúka a ohýbanie dovnútra oblúkovito prehnutý s ohybom smerom von, trojuholníkové a lichobežníkové.

  Príručka pre vlastnú výrobu

  Plot z eurovrelu s vlastnými rukami - je rýchly, vysoko kvalitný a pohodlný. Ale skôr ako začnete pracovať na inštalácii plotu, musíte objasniť všetky pravidlá a predpisy prijaté vo vašej oblasti týkajúce sa umiestnenia a konštrukcie plotu, aby ste neskôr museli demontovať. Je vhodné spresniť, kde prechádzajú plynovody a obecné vedenia, aby nedošlo k ich poškodeniu alebo zablokovaniu. Aby ste predišli riziku nesprávnej inštalácie, je potrebné starostlivo prečítať pokyny vyvinuté výrobcom.

  Pred výstavbou nového plotu je potrebné vyčistiť a označiť obvod pozemku, na ktorom bude zariadenie vykonané. Z miesta odstráňte všetky nepotrebné položky, odpadky a to, čo bude zasahovať. Inštalácia samotného plotu sa vykonáva v niekoľkých etapách:

  1. V prvej etape, urobte označenie dĺžky pozemku pomocou úrovne, kolíkov, lana. Určená vzdialenosť medzi stĺpikmi úseku je vybraná od 1,5 do 2 metrov. Teraz, keď je známe, koľko sekcií a stĺpcov bude, nie je ťažké vypočítať množstvo materiálov potrebných na prácu. Je potrebné zvážiť hustotu regálov a vzdialenosť medzi nimi. Aby sa získal požadovaný celkový počet materiálov pre jeden úsek, požadovaná celková plocha sa delí dvoma a vynásobí počtom častí.
  2. Pripravte jamy pre stĺpy. S lopatou, manuálnou alebo automatickou benzínu vrták do zeme kopať diery na póloch s hĺbkou 55 cm. V prípade, že plot je veľký obvod alebo v chladnom období zamrznutej pôde, ako kotva Truck je nepostrádateľný pri práci.
  3. V pripravených jamách, podporné tyče. Centrálna rúrka vybrania otvor je upevnený v zvislej polohe a kladivom riadiť hĺbku 1,1 m. Potom sa štrk jama je naplnená a naliatím betónu. Ak chcete zistiť presnú pozíciu zavedené piliere budujú úroveň. Tento postup sa opakuje pre každý stĺpec.
  4. Pri inštalácii priečnych nosníkov je spodná časť pripevnená na vzdialenosť 30 cm od zeme, a horná časť je 30 cm od začiatku konštrukcie. Pokyny podrobne opisujú upevnenie priečneho oneskorenia. Spravidla sa inštalácia začína od dolného oneskorenia a jeho konce sú vložené do prídržných krúžkov kolóny. Začnite s inštaláciou od prvého dolného zaostávania a postupne sa pohybujte hore. Inštalácia horného oneskorenia sa vykoná neskôr.
  5. V ďalšej fáze, od spodnej časti stavby, plot. Lamely zaistené v rovnakej vzdialenosti od seba. - 4-5 cm evroshtaketnika Pretože panely sú upevnené na priečnom oneskorením, potom začať so spodnou koľajnicou, postupne blíži centrálne meškanie a potom namontované na hornej oneskorením posledná položka.
  6. Pomocou lepidla a skrutiek namontujte kryciu dosku. Samostatné skrutky by mali byť súčasťou plotu. Ale ak potrebujete zakúpiť si samo seba, je najlepšie konzultovať špecialistu s cieľom nákupu kvalitného nástroja. Niekedy sa lepidlo používa na lepenie laty.
  7. Inštalácia brány - posledná fáza inštalácie. Pred ich inštaláciou namontujte stĺpiky na následné upevnenie samotnej brány. Nainštalujte bránu podľa priloženej výrobnej inštrukcie a venujte pozornosť detailom pri inštalácii konzol, slučiek, západiek.
  8. Koniec koncov náterom všetky oplotenie a o deň neskôr začne maľovať.

  Na fotografii je jednostranné upevnenie z koľajníc kontrastných farieb.

  Ak sa rozhodnete, čo je oplotenia sa lepšie hodí pre domáce alebo krajiny hacienda, potom evroshtaketnik nielen dokonale zapadajú do prírody, ale aj pre mnoho rokov poteší svojím moderným, slušné a milé rodiny a všetkých svojich susedov.

  Vďaka veľkému množstvu farebných kombinácií, konštrukčných odrôd plotu si môžete vybrať svoj chuť a významne zmeniť, rovnako ako zdôrazniť individualitu vzhľadu vašej stránky. Praktickosť, spoľahlivosť, dostupnosť v cene spôsobujú, že vozík euro je celkom obľúbeným materiálom nielen medzi súkromnými obchodníkmi, ale aj majiteľmi kancelárskych budov.

  Možnosti montáže plotu z plotu euro sú na video. Materiál z kanála Fence Pro.

  Plot z kovového plotu (euro plot) s vlastnými rukami

  Výber oplotenia pre stránky nie je jednoduchá úloha - je potrebné, aby boli spoľahlivé, odolné, krásne. Všetky tieto požiadavky sú splnené plotom vyrobeným z kovového plotu (euro plot). Stúpanie je problematické - nie tuhosť. Prelomenie je "nudné" - zvyčajne sa amatérske chuligánstvo obmedzuje na skutočnosť, že pár lamiel je ohnutá. Krása je samozrejme subjektívne kritérium, ale takéto ploty vyzerajú lepšie ako ten istý pevný plot vyrobený z vlnitej lepenky. Navyše nie sú vystavené vetru, čo vám umožňuje ušetriť na stĺpoch. Dodatočné plus - sú očistené. Vo všeobecnosti je to dobrá voľba.

  Čo je to kovový plot?

  Kovový plot z pozinkovanej oceľovej ocele. Na plechu sa vytvorí reliéf, po ktorom sa nareže na pásové stehy, potiahnuté ochrannými zlúčeninami, maľované. Získané popruhy s určitou výškou. Zvyčajne je výška od 150 do 180 cm. Na dokončenie plotu potrebujeme aj nosné stĺpiky (zvyčajne 60 x 60 x 2 mm), šnúry (dva alebo tri priečky, ktoré sa pohybujú medzi stĺpmi) a spojovacie prvky.

  Vyzerá dosť pevne

  Hrúbka kovu môže byť od 0,4 do 1,5 mm. Najbežnejšia je oceľ s hrúbkou 0,5 mm. Šírka tyče je od 80 mm do 128 mm, dĺžka je až 2 metre.

  P a M profilov kovových plôch

  K dispozícii sú kovové ploty s rôznym profilom: P (obdĺžnikové), tvar M a polkruhové. V tvare M majú viac rebier, respektíve majú väčšiu tuhosť. Existujú však aj tie v tvare U, ktoré majú drážky v zadnej časti. Tu je v tomto prípade ťažké povedať, ktorý z nich bude tvrdší. S najväčšou pravdepodobnosťou, druhá, najmä ak sú jeho okraje rolované.

  Každá spoločnosť má svoje vlastné profily

  Polkruhy majú tiež väčšiu tuhosť, ale sú ťažšie tvarovateľné a zvyčajne majú vyššiu cenu. Pre väčšiu pevnosť je možné vytvoriť aj ďalšie drážky pozdĺž dlhej strany.

  Vo všeobecnosti platí, že čím väčšie sú drážky tuhosti, tým lepšia odolnosť dosky sa ohýba po celej dĺžke. Ale s komplikáciou terénu sa cena stáva vyššou. Vzhľadom na to, že je sama o sebe dosť veľká, zvyčajne sa musí nájsť kompromis. V každom prípade musí tyč odolať vašim pokusom ohnúť sa.

  Čo treba hľadať pri výbere

  Keď si vyberiete kovový plot, odporúča sa pozrieť na dávku ponúkanú naživo. Deklarovaná môže byť rovnaká hrúbka kovu, ale v praxi sa ukazuje, že okraj tyče z jednej dávky môže byť ohnutý prstom a druhá strana takéto zameranie zlyhá. A to je od jedného výrobcu. Prípad ako kovová dávka, ale je zriedka stabilný.

  Valcovaná hrana, niekoľko vrstiev ochranných náterov - to sú známky dobrého kovového plotu

  Stále dávajte pozor na okraje - je lepšie, ak sú valcované. Po prvé, je to atraktívnejší vzhľad, a za druhé, tuhosť plotu, po tretie, ostrý okraj je ohnutý a je nemožné ublížiť. Nevýhodou pikety s valcovaním je jedna - vyššia cena, pretože je potrebné špeciálne vybavenie a dodatočný čas spracovania.

  Pokiaľ budeme hovoriť o výrobe určitých firiem, populárny evroshtaketnik veľký linka ( «veľký Line"), Barrera Grande, "Nova", "TPK Metallokrovli Center», FinFold, UNIX ( «Unix").

  Je potrebné pochopiť a v spôsobe farbenia. K dispozícii je železný plot s obojstrannou a jednostrannou maľbou. Na jednej strane je zadná strana pokrytá vrstvou pôdy bez farbenia. Má teda šedú farbu. Plot kovového plotu natretý na jednej strane, vnútorná časť profilu je šedá. To nie je tak zlé - nezachyti sa. Ak sa vám táto možnosť nepáči, alebo kúpiť s obojstrannou maľbou, alebo maľovať sami. Farba sa odoberá "pre strechy" a vyberie sa vhodný odtieň. Všimnite si, že farba-brúsený kov vyzerá ... nie veľmi. Ak existuje striekačka, vzhľad bude dobrý, hoci nie dokonalý.

  Takto je "opačná strana" plotu natretý z jednej strany kovového plotu

  Takisto je potrebné vziať do úvahy, že existujú dva typy farbenia kovových plôch:

  Prvá metóda je oveľa spoľahlivejšia, pretože aplikačná technológia vyžaduje špeciálne vybavenie a prísny súlad s touto technológiou. Výsledkom je, že takýto plot môže vydržať zvýšené mechanické namáhanie. Dokonca aj v prípade poškodenia povlaku (hoci by sa to malo skúšať), kov nehrozí, pretože stále existujú ochranné nátery, ktoré zabraňujú vzniku hrdze.

  Polymerová vrstva - najlepšia voľba pre dnešok

  Práškové lakovanie, teoreticky, nie horšie. Ale iba vtedy, ak to bolo vykonané podľa pravidiel: ochranný náter bol nanesený na základný kov a prášková farba bola umiestnená nad ním a pečená v špeciálnych komorách. Ale ide o to, že môžete aplikovať farbu v "garáži" a nejako sa môže spáliť na tom istom mieste. Výsledok bude úplne iný. Okrem toho sú hotové listy čínskeho pôvodu. V nich sa farba nanáša v predajni, ale často priamo na neoprevedenom povrchu ocele. Vonku nemôžete definovať všetky tieto nuansy a po najmenšom poškriabaní sa objaví hrdza. Takže polymérny povlak je "bezpečnejší".

  Čo môže byť plot z kovových plôch

  Kovový oplotenie sa môže páčiť, alebo nie, pretože chuť nemyslí. Z praktického hľadiska však určite využívajú drevené analógie. Akonáhle ste si založili, nepamätáte si plot už dlhé roky. Nie je potrebné maľovať, aby mal slušný vzhľad, pretože kvalitná farba trvá roky bez viditeľných zmien. A to je jeden z dôležitých faktorov, ktoré si ľudia myslia o inštalácii takého plotu.

  Možnosť bez založenia

  Na podklade pásky

  So základom a stĺpmi slínkových tehál

  Existuje jednoradová a dvojradová (obojstranná, šachovnica) spôsob montáže pásov kovového plotu. Keď sú dva riadky, tyče sú umiestnené na oboch stranách reťazca a tak sa navzájom prekrývajú o jeden centimeter. Preto by mala byť vzdialenosť medzi lamelami o niečo menšia ako je šírka stopky. S touto inštaláciou bude požadovaná latka na meter plotu o 55-60% viac. Ale plot sa ukáže takmer neviditeľný - len z určitého uhla vidíte malú časť oblasti. A to napriek skutočnosti, že plot nebude kontinuálny a všetky "kúzla" pevného plotu vás neovplyvní.

  Metódy montáže kovového plotu: v jednom a dvoch radoch

  Najčastejšie sú popruhy zabezpečené vertikálne, ale existuje aj horizontálna inštalačná metóda - môže to byť aj jednoradová alebo dvojradová. Horizontálne oplotenie vyzerá viac ako "exotické". Pri dvojriadkovom (obojstrannom) úprave sú tyče všeobecne nepriehľadné.

  Horizontálne oplotenie plotu

  Nevýhodou tohto spôsobu inštalácie je, že sú potrebné špeciálne póly a stredné póly, ktoré poskytnú požadovanú tuhosť konštrukcie. Ďalšia nuance: lamely sa zvyčajne vyrábajú v dĺžkach do 180 cm, je potrebné objednať dlhšie, čo si vyžaduje ďalšie peniaze. Takže buď budeme musieť uverejňovať častejšie, alebo preplatok za vlastnú veľkosť.

  Pri inštalácii v jednom riadku môžu byť medzery medzi lištami odlišné. Presná vzdialenosť je zvolená ľubovoľne, v závislosti od toho, koľko "transparentného" chcete vytvoriť plot. Najčastejšie je vzdialenosť medzi kolíkmi 35 až 50% šírky lišty. Ale toto nie je pravidlo, existujú menšie aj väčšie medzery.

  Pri inštalácii "šachu", ak nechcete vidieť váš dvor pod uhlom, tyče by mali pokryť 50% šírky čalúnenia alebo viac. Ak nie je "viditeľnosť" dôležitá, môžete ich nastaviť tak, aby sa okraje prekrývali iba o 1 cm.

  Výška plotu sa vyberá v závislosti od želania vlastníkov. Ak chcete maximalizovať nádvorí bol uzavretý pred zvedavými očami, dĺžka popruhov by mal byť 180 cm. S ohľadom na skutočnosť, že sú mierne zvýšené nad zemou, to je dosť pre drvivú väčšinu ľudí nie sú schopní sa pozerať do svojho územia.

  Výška je voliteľná

  Ak sa vám to nestará, uvidíte niečo cez plot alebo nie, môžete si vziať a 1250 mm a 1500 mm. V prvom prípade sa plot končí niekde na úrovni hrudníka okoloidúcich, v druhej - na úrovni očí alebo trochu nižšie (približné usporiadanie pozri na obrázku) a to je nepodložené.

  Šírka rozpätia vertikálneho plotu z kovového plotu je 200 - 250 cm. V tejto vzdialenosti sú medzi nimi postavené póly a medzi nimi sú upevnené dve alebo tri priečne nosníky. Tieto priečne nosníky sa nazývajú "lagy" alebo "bowstrings". Pre plot s výškou až do 150 cm postačujú dva krížové členy, pre vyššie tri sú lepšie.

  Existuje niekoľko odrôd plniacich rozpätí (vzdialenosť medzi stĺpikmi). Najjednoduchší spôsob inštalácie priamej metódy je, keď všetky pásy majú rovnakú dĺžku. Na vrchole tohto plotu môžete umiestniť lištu v tvare U vyrobenú z rovnakého materiálu (predáva sa na rovnakom mieste ako euro-bar). Okrem estetického zaťaženia pokrýva aj časti kovu, ktoré zvyšujú životnosť plotu.

  Typy plôch z kovových plotov

  Všetky "vlny" vyžadujú rezanie väčšiny tyčí na určitú vzdialenosť. Jedna "vlna" na rozpätí sa vykonáva v krokoch po 50 alebo 25 mm. V kroku 50 mm je rozdiel vo výške medzi najkratšími a najdlhšími lamelami významný, ale oplotenie vyzerá jemnejšie. V prípade "vlny" s rozstupom 25 mm alebo s "dvojitou vlnou" je tento rozdiel menší. Horné pruhy sú tu oveľa menej často, ale môžu byť tiež inštalované. Iba v mieste zlomu "vlny" bude musieť rezať boky a ohýbať.

  Pri inštalácii plotu z kovového plotu v strednom pruhu Ruska sa odporúča inštalovať tyče z profilovaného potrubia 60 * 60 mm (môže to byť 60 * 40). Pri priečniciach je vhodnejšie použiť rovnakú profilovanú rúrku, ale s úsekom 40 x 20 mm. V tomto prípade plot bude odolávať zaťaženiu vetra a snehu.

  Pri inštalácii kroku inštalácie sú stĺpy 2 metre. V prípade dvoch priečok, sa pripája tak, že okrajové pásy pred tým, než bolo 25 až 35 cm od shtaketiny Ak je výška 150 cm alebo viac, vo vzdialenosti 30-35 cm, kratšia. - 25 cm, s výškou plotu nad 1,5 m. je lepšie urobiť tri zaostávania, a to nielen v regiónoch so silným vetrom. Jednoducho s dvoma zaostávami sa dosiahne príliš veľká vzdialenosť medzi spojovacími prvkami, kvôli čomu je možné ľahko otvárať latky.

  Približne v tejto vzdialenosti je potrebné zaistiť oneskorenie pri inštalácii plotu kovových plôch

  Existujú dva spôsoby upevnenia pruhov: na samorezné skrutky a na nity. Na obidvoch stranách tyče na každej priečnej tyči sú namontované samorezné skrutky a nity. To znamená, že ak sú priečniky dve, pre každú tyč potrebujete 4 samorezné skrutky / nity, ak sú tri, potom by mali byť upevňovače 6 kusov na tyč. Môžete samozrejme pripevniť jednu skrutku alebo nýt na priečnik a nastaviť ho uprostred. Ale v takom prípade tlačenie plotu rukami je jednoduché - a nie je nutné šplhať cez plot.

  Takže hore rýchlejšie, ale to je "čisto dekoratívne" plot

  Ktorý typ spojovacích prvkov si vyberiete? Samonavíjacie skrutky sa ľahko inštalujú - to je ich plus. Ale sú tiež ľahko roztrhané, čo za určitých okolností môže byť mínus. Nity vyžadujú viac času na inštaláciu, ale aj ich odstránenie je oveľa zložitejšie. Čo si vybrať? Na prednej časti plotu alebo v prípade, že plot zostane dlho neobsadený (dá sa sezónna návšteva), určite stojí za to dať nity. Samozrejme, ak útočníci dostanú cieľ, budú sa vyrovnať s nity, ale bude to ťažšie. Pri inštalácii plotu medzi susedmi v domoch s trvalým pobytom je celkom možné upevniť kovový plot na samorezné skrutky.

  Ako ste si asi všimli, kovový plot sa vyrába takmer rovnakou technológiou ako vlnitý plech a list je lacnejší. Preto má veľa ľudí nápad, vytvoriť plot, prelomením profilovaného plechu na pásy. V zásade to možno urobiť, ak ste schopní strihať striktne pozdĺž trate bez zjavných odchýlok. Na rezanie je však potrebné použiť nožnice na rezanie kovu alebo na ruku. BULGARIAN v žiadnom prípade nie je možné, pretože spaľuje ochranný kryt. Takže práca nie je jednoduchá a vezme si veľa času. Ak vás nevystraší, môžete to vyskúšať.

  Pre malé ploty nájdete v skladoch alebo od výrobcov neštandardné

  Aký je nedostatok vlastného plotu od proflista? Všetko je zrejmé: okraj je zriedka dokonca rovný, pretože je to ťažké robiť ručne. Navyše rez je nechránený a môže začať hrdzavit. Samozrejme, je možné rozmazanie profilov naniesť na základný náter / farbu, ale aby sa zabezpečilo, že všetky vrstvy ležia perfektne, je potrebný absolútne čistý povrch. To znamená, že miesta na rezy musia byť najskôr poprášené (nie je to tak ťažké, ale trvá to čas), potom tiež odmasťovať. Len v tomto prípade bude ochranný povlak naozaj kvalitatívny.

  Je žiaduce pokryť okraje - to prinesie domácemu plotu veľkú tuhosť, pretože na proflistu je zriedkavé vytvoriť ďalšie reliéfy. Vďaka svojej veľkosti a striedaniu vĺn "drží" tvar.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  66 + = 76