Uzavreté toalety pre mačky

Uzavreté toalety pre mačky: prehľad modelov a odporúčania na výber

Uzavreté mačky zásobníky sú veľmi žiadané ako vzhľad estetickejšie než otvárať, ukladať od nepríjemných pachov a preto môžu byť umiestnené nielen v kúpeľni (to znamená, že od zvedavých očí), ale tiež napríklad v chodbe. Jedným z najdôležitejších predností krytým WC - len spásy pre tých vlastníkov, ktorých mačky majú vo zvyku "Miss" od zásobníka.

Čo treba vziať do úvahy pri výbere takého toaleta?

 1. Vek zvieraťa. Malé mačiatko môže byť ťažké zvládnuť dvere biotoilet alebo s vysoko umiestneným vstupom, tento tanier je vhodnejší pre dospelé zvieratá.
 2. Najdôležitejšia vec pre tento typ misky - nezabudnite na rozmery domácich zvierat. Kočičí toaleta štandardnej veľkosti je vhodná pre malý abbyssin, ale nezodpovedá masívnej Maine Coon. Uzavretý zásobník nesmie byť tesný; spravidla zaberá viac miesta ako toaleta otvorenej mačky. Mačky chcú byť umiestnené s pohodlím a nízka strecha ich zastaví. Okrem výšky je dôležitá aj šírka toalety - domáce zviera by malo byť schopné otočiť sa a otáčať v zásobníku podľa vlastného uváženia. To nie je prázdny rozmar, pretože chcete, aby mačka používala tácky a nenechávajte prekvapenie vo všetkých rohoch; potom by sa táka mala páčiť. V blízkom toalete sa bude cítiť v pasci.
 3. Pred výberom toalety, odhadnite, či je vo vašom dome dostatok miesta. Najmä pre prípady deficitu priestoru nie sú len obyčajné obdĺžnikové modely, ale aj uhlové modely.
 4. Niektoré modely uzavretých toaliet vyzerajú veľmi podobne ako mačka. Kúpiť takýto model alebo nie je otázka združení súvisiacich s nosením vášho domáceho zvieraťa. Ak je zvyčajne prepravovaný na veterinárneho lekára kvôli nepríjemným postupom, je pravdepodobné, že sa mu nebude páčiť láska pre podobnú misku.
 5. Vždy sa uistite, že horná časť zásobníka je ľahko vyberaná a ľahko sa čistí. Často dizajnéri pri hľadaní výhod vzhľadu zabúdajú na dôležitejšie veci. Zachytáva vnútorný povrch misky zápach? Je ľahké ju umyť?
 6. Aj v zásobníku by nemali byť žiadne nepríjemné zápachy, preto je dôležité skontrolovať ventilačné otvory v toaletnej konštrukcii.

Modely uzavretých mačiek

Toalety domy sú najjednoduchší dizajn. Nie je úplne odlišný od otvoreného zásobníka, nezamknite vôňu, ale vyzerajte esteticky. Môžu existovať rôzne veľkosti, farby, tvary.

Najlepšiu ochranu proti nepríjemným zápachom poskytujú bio toalety s uhlíkovým filtrom. Filtre je potrebné z času na čas meniť, takže je lepšie kupovať niekoľko kusov naraz. Dávajte pozor na pohodlie konštrukcie: horná časť by mala byť ľahko odstránená.

 • Táto toaleta je ideálna pre každú izbu, hlavne sa bude páčiť plaché a plaché zvieratá, ktoré milujú súkromie.
 • Navyše, bez ohľadu na to, aký intenzívny je váš zviera vykopaný vo výplni, granule nevyjde.
 • Treba však mať na pamäti, že biotoľety sú vždy vybavené dverami a niektoré mačky môžu s nimi mať problémy. Majitelia často sťažujú, že musia úplne odstrániť dvere, pretože ich domáce zvieratá sa im nepáči, a to samozrejme neguje výhody filtra.

Modely môžu byť buď najjednoduchšie, alebo s rôznymi doplnkovými funkciami. Napríklad, takýto dizajn je vybavený ventilátorom a prístrojovou doskou.

Docela populárny model - toaleta, krútená ako škrupina slimáka.

 • Tento dizajn zabraňuje šíreniu vône v byte a zabraňuje tomu, aby zviera rozšírilo plnivo.
 • Mnoho modelov má kroky s drsným povrchom, ktoré čistia labky mačky z priľnutých granúl plniva.
 • Tento model je vhodný len pre priestranné izby, pretože zaberá veľa priestoru kvôli okrúhlemu tvaru.

Vstavaná toaleta - iná verzia uzavretého zásobníka. Môže to vyzerať ako nočný stolík alebo iný nábytok s okrúhlym vchodom na boku. Toto WC:

 • Po prvé, to je funkčné - môže byť umiestnené na niečo ako obyčajný nočný stolík;
 • po druhé, skrýva toaletu mačiek od lákavých očí - hostí a nehádajme, že to nie je len nábytok.

Pri nákupe takejto toalety sa uistite, že vnútorný povrch je upchatý vodoodpudivým materiálom. Vchod by nemal byť príliš úzky. Nevýhodou tohto zásobníka je komplexnejšie čistenie. Okrem toho, návrhári sú často záujem o dodávaní toaletou zásuvky pre uloženie rôznych vecí - nezabudnite, že susedstvo s mačkou zásobník môže robiť veci nepríjemný zápach.

Automatické toalety môžu byť otvorené aj zatvorené. Sú oveľa drahšie, ale prakticky eliminujú potrebu vyčistiť mačací tanier a zmeniť výplň.

1

Autor článku: Oleynikova Alena, umelkyňa a milenka mačiek, špeciálne pre Kot Obobmota.

Ďakujeme, že ste sa prihlásili na odber, skontrolujte poštové schránky: musíte dostať list s požiadavkou na potvrdenie odberu

Komentár "Uzavreté toalety pre mačky: prehľad modelov a odporúčaní na výber"

Vďaka za článok pomohol vytvoriť názor, že musíte zakúpiť uzavreté toalety.

Pre ňu Asya si vybral model s filtrami. Toaleta je v spálni, vôňa nie je žiadna (zatiaľ čo filtre fungujú). Skvelá malá vec. S dverami problémy neboli, po dobu 20 dní zvyknutý: 10 dní bez dverí a 10 dní - pred každou návštevou na toaletu otvoril dvere.

kategórie

Ďakujeme, že ste sa prihlásili na odber, skontrolujte poštové schránky: musíte dostať list s požiadavkou na potvrdenie odberu

Informácie sú poskytované za účelom známeho. Dávajte tiež pozor na skutočnosť, že by ste nemali liečiť mačku sami bez konzultácie so špecialistom. Pri prvých príznakoch ochorenia zvieraťa sa obráťte na svojho veterinárneho lekára.

WC pre mačky je zatvorené. Jemnosť a odtieň

Pred prahom vášho domu prechádza miniatúrny tiger, musíte pripraviť všetky osobné hygienické predmety pre budúceho člena vašej rodiny. Patria sem nielen gauče a misky, ale aj tácky. Toaleta pre mačky je uzavretá - o čom vám povieme dnes, len aby ste sa dozvedeli o jeho zásluhách.

Keď prekročíte hranicu obchodu s domácimi zvieratami, budete s najväčšou pravdepodobnosťou šokovaní podľa voľby. Pre ľudí toľko nie je vynájdené, ale pre mačky je rozmanitosť jednoducho úžasná. Budete ponúknuť ako najjednoduchšie 50 rubľov a nie celkom - tisíce za desať rubľov. Či už stojí za zaplatenie takýchto peňazí, je na vás.

Jednoduchý typ otvoreného typu je lacný, ale bude vyžadovať časté čistenie. Len málo súhlasí, ale to neznamená, že toaleta pre mačky je uzavretá oveľa lepšie. Rozhodnutie by malo zostať výhradne pre vás: ak sa rozhodnete, že úspory sú dôležitejšie a vy môžete vyčistiť domáce zvieratá niekoľkokrát denne, prosím. Navyše je to otvorený typ bratrancov mačiek, ktoré sú nepostrádateľné pre malé mačiatka, ktoré sa stále bojí. Mimochodom, sú polozatvorené, čo neumožňuje plneniu vylievať počas procesu rýchlej instilácie.

A teraz považujeme toaletu pre zatvorené mačky, čo je malý dom, podobne ako plastové nosenie, len dvere nie sú zablokované a otvárajú sa v oboch smeroch. Nie sú len rôzne vo forme (rovný, trojuholníkový), ale aj vo funkčnosti. Novinkou na trhu možno považovať automatické toalety pre uzavreté mačky, ktoré sú schopné samočistiť na požiadanie alebo podľa potreby (závisí od modelu). Špeciálny mechanizmus vyberá plnič, zbiera zmačkaný odpad v špeciálnom plastovom vrecku v jednotke. Čistenie disku je potrebné pri naplnení, ale nepokúšajte sa prekročiť odporúčanú hlasitosť. Čisté plnivo sa ľahko naleje zhora.

Jediným negatívom, ktorý má uzavreté toalety pre mačky (podľa názoru zákazníkov) je cena, ktorá začína na 200 dolárov. Mierne lacnejšie sú podobné mechanické vzorky, pri ktorých sa vyskytuje čistenie pásu.

Najjednoduchšie toalety tohto modelu sú banálne podnosy s vekom, ktoré môžu udržiavať nepríjemné zápachy pomocou vstavaných uhlíkových filtrov. Čistenie podnosu vykonáva výhradne vaše sily a môže sa vykonávať každé tri až štyri dni (na mačku). Existujú varianty rôznych tvarov, farieb a veľkostí. Napríklad uhlová uzavretá toaleta pre mačky je dokonale umiestnená v rohu a zaberie malý priestor. Mimochodom, nezanedbajte tieto ukazovatele ako veľkosť a ak sa predpokladá, že mačka bude rásť veľká, potom je hrniec lepšie hľadať priestranné.

Jedinou nevýhodou pre všetky tieto modely možno považovať len za výšku okraja pri vchode. Je to dosť veľké. Dospelá mačka sa s ňou ľahko vyrovná, ale malé mačiatko - nie. Preto je po prvýkrát dôvod použiť najjednoduchšie a najbežnejšie malé veľké kusy a až potom prejsť na multifunkčné, ľahko použiteľné kópie.

Uzavreté toalety pre mačky: odrody a rysy

Keď ste sa rozhodli dostať mačiatko, mali by ste premýšľať o tom, že ste si kúpili podnos. Kúpiť si toaletu pre mačku (mačka) je lepšie bezprostredne pred získaním zvieraťa. Takže to bude oveľa jednoduchšie zvyknúť na mieste načechraný priateľ. Výber vrhu mačiek dnes je dosť široký. Je ľahké si vybrať túto možnosť, berúc do úvahy oblasť bytu, ako aj preferencie samotného zvieraťa.

Ale predtým, ako uskutočníte nákup zásobníka, musíte pochopiť, aké druhy prideľovania, pozitívne a negatívne strany každého typu, a tiež to, čo je potrebné zvážiť pri výbere. Článok o tom všetkom povie.

Hlavné typy toalety pre mačky

Pred zakúpením bio-toalety pre mačky je potrebné pochopiť odrody tohto predmetu. Populárnym modelom v súčasnosti je jednodielny plastový podnos. Vo forme je obdĺžnikový produkt s nízkymi stranami. Spravidla sa k nej nevzťahujú žiadne ďalšie prvky. Hlavnou výhodou tohto prípadu je nízka cena a kompaktnosť. V prevádzke je výrobok celkom pohodlný. Ideálna voľba pre mačiatka: v takejto vaničku pre deti ľahko stúpať.

Ale pre dospelé mačky a mačky - to nie je najlepšia voľba: kvôli hlbokej hĺbke pri pohrebe vylúčia väčšinu plniva z toalety. Aby sa tomu zabránilo, je lepšie, aby si dospelí kúpili veľké toaletné kočky so sieťou, podnos s vysokými stranami alebo uzavretý výrobok. Ďalšou nevýhodou je, že jednodielne plastové podnosy sa používajú len s plnivom.

Zásobník s vysokou zátkou je podobný modelu popísanému vyššie, ale je vybavený odnímateľnými stranami. Toto pridanie je možné použiť aj na zaistenie fólie, ktoré sa dá ľahko odstrániť po tom, ako sa pet dostal na toaletu. Občas to uľahčuje starostlivosť o tácky: nemusíte nič umyť. Okrem toho, kvôli vytvoreniu potrebnej hĺbky, kocka nerozptyľuje plnivo za toaletou. Tento model umožňuje použitie buď plniva, alebo filmu. Existuje však tento typ zásobníka a nevýhoda: vyžaduje to oveľa viac miesta ako bežný plastový výrobok.

Druhý druh - toaleta pre mačky s okami - je podobná bežnému plastu, iba sieť je umiestnená na vrchu produktu.

Kvôli tomu všetka stolica pretečie sieťou do podnosu, nohy zvieraťa zostávajú čisté a suché.

Pre túto možnosť nie je potrebné plnenie. Ale po každej ceste na toaletu musí byť sieť a hrniec umývané. Z mínusov možno tiež poznamenať, že zápach nie je neutralizovaný, ale šíri sa cez miestnosť. Preto, po každej návšteve pekárne, budete musieť očistiť. Navyše nie všetky domáce zvieratá majú tento druh toalety podľa svojich predstáv: keď mačka inštinktívne pochová, pazúri sa uviaznu v sieti a to mnohým vystraší.

Mnohí majitelia radšej kupujú uzavreté toalety pre mačku alebo ako sa nazýva aj podnos. Takýto výrobok je ľahko čistiteľný a zvieratá sa mu naozaj páčia. Niekedy je model vybavený dverami. Nevytvára pre domáceho maznáčika žiadne zvláštne problémy a vôňa dokonale drží vo vnútri zásobníka. Je pravda, že takéto dvere nevyhovujú všetkým mačkám.

Treba poznamenať, že toaletný dom pre mačku má nepopierateľné výhody oproti iným typom:

 • perfektne zachováva vôňu vo vnútri výrobku, čím zabraňuje jeho rozšíreniu cez byt;
 • Uzavretý priestor pre mnohých mačiek: tak sa cítia pohodlne a bezpečne;
 • plniaca kvapalina neklesá mimo zásobníka pri zakopávaní;
 • na toaletu mačka nebude chýbať, čo sa nedá povedať o otvorených tácky.

Z nedostatkov možno spomenúť vysoké náklady. Kvôli tomu, čo kúpiť toaletu malý dom pre mačku si každý majiteľ nemôže dovoliť.

Druhy uzavretých kočičích toaliet

K dispozícii sú toalety pre mačky uzavreté sťahovateľným zásobníkom a automatizované (samočistiace). Tie sú skutočným úspechom vo vývoji vrhu mačiek. Výrobok má skôr estetický vzhľad. Okrem toho si vyžaduje minimálne náklady na udržiavanie nádoby čisté.

Samozrejme, samozrejmosťou je samo-vybraná toaleta pre mačky. Ale ak je v dome veľa zvierat a nie je čas po nich vyčistiť, takýto model je najlepšou voľbou. Medzi nevýhody tohto modelu patrí hluk, ktorý produkt vyžaruje počas čistenia.

Takže môžete pochopiť, či sa pet bude páčiť v uzavretom toalete. Ak áno, môžete bezpečne ísť k nákupu. Okrem toho si môžete kúpiť toaletu pre mačky v každom obchode s domácimi zvieratami, alebo dokonca jednoduchšie objednať on-line.

Princíp samočistiacej nádoby je podobný zásadám práčky. Zásobník by mal byť pripojený k kanalizácii, studenej vode a elektrine. Kvapalný odpad vstupuje do špeciálneho priestoru. Tam spolu s tuhým odpadom sa čistia a premenia na kvapalinu, ktorá sa vypláchne dezinfekčným šampónom a vodou do kanalizácie. Potom je uzavreté toaleta pre mačky sušené teplým vzduchom, ktorý pochádza zo špeciálneho ventilátora.

Čistenie sa vykonáva iba vtedy, keď nie je zviera v zásobníku. Za týmto účelom je výrobok vybavený špeciálnymi snímačmi, ktoré detegujú prítomnosť alebo neprítomnosť zvieraťa na toalete. Môžete naprogramovať čas a množstvo denného čistenia. Môžete si napríklad zvoliť režim, v ktorom sa zariadenie po každej návšteve svojej mačky samočistiť.

Rozhodnutie o kúpe WC pre mačky je uzavreté, je lepšie uprednostňovať vysoko kvalitné modely od známych výrobcov. Náklady na automatické toalety pre zvieratá spravidla začínajú od 500 dolárov. Menej ťažké sú mechanické vzorky, pri ktorých sa čistenie vykonáva manuálne stlačením špeciálnej páky. Ale vysoká cena za automatické toalety pre mačky je sama o sebe. Po zakúpení takéhoto produktu sa nemusíte obávať udržiavania zásobníka čistého.

Pri výbere samočistiacej toalety pre mačky odporúčame zvážiť nasledujúce body:

 1. Vek pet. Takáto bio-toaleta je vhodnejšia pre dospelých. Malé mačiatka môžu mať problémy s otvorením dverí alebo s vysoko umiestneným vstupom.
 2. Rozmery zvieraťa. U mačiek a mačiek štandardnej veľkosti je vhodné vnútorné WC. Ale pre veľké plemená, napríklad pre masívnu Maine Coon, s najväčšou pravdepodobnosťou bude príliš malá. Je dôležité, aby váš domáci maznáčik bol útulný a pohodlný v uzavretom toalete.
 3. Umiestnenie zásobníka. Keďže samočistiaci zásobník je dostatočne veľký, pred zakúpením uzavretej toalety pre mačku sa musíte rozhodnúť, kde bude stáť. Ak nie je dostatok voľného miesta, potom si môžete vybrať uhlový model, ktorý šetrí miesto, perfektne zapadne do ľubovoľného rohu a nepriťahuje pozornosť.

Tiež v predaji je možné nájsť a uzavrieť suché skrine s uhlíkovým filtrom. Takéto modely dokonale chránia pred nepríjemným zápachom. Musíme si však pamätať, že je potrebné pravidelne meniť filtre. Pri nákupe takéhoto toaletného tovaru je preto žiaduce zakúpiť si niekoľko čistiacich filtrov v rezerve. Treba poznamenať, že toaleta pre mačky je vybavená dverami, ktoré sa nepáči všetkým domácim zvieratám. Neodporúča sa vyberať dvere, pretože všetky výhody filtra nebudú mať nič. Zásobník je čistený ručne, najlepšie každých pár dní.

Ďalším typom podnosu pochovaného typu je vstavané WC. Pri externom prevedení môže pripomínať nočný stolík alebo iný nábytok. Na boku má výrobok okrúhly vstup. Tento model je dostatočne funkčný: na výrobok môžete dať niečo, kočičí záchod je skrytý pred zvedavými očami. Jedinou nevýhodou je zložitosť čistenia.

Zdôrazňuje pri výbere zásobníka

Dnes teda ponúka trh širokú škálu kočiek. Existujú modely otvorených a uzavretých typov, sú automatické a tie, ktoré je potrebné čistiť ručne. Je dôležité si vybrať presne taký druh, aký sa bude páčiť domácemu miláčikovi.

Ak chcete zistiť, ktoré WC je najlepšie pre mačku, mali by ste venovať pozornosť týmto bodom:

 • Materiál výroby. Výrobok musí byť dostatočne pevný. A taktiež nie je príliš jednoduché, aby zviera náhodou otočilo hrniec tým, že ho zakopne.
 • Tvar, hĺbka, veľkosť. Zásobník by mal mať takú veľkosť a tvar, aby sa mačka mohla voľne pohybovať. Koniec koncov, keď je v takom dome nepríjemná, môže nájsť ďalšie priestrannejšie miesto. Je dôležité kúpiť toaletu na kočky takej hĺbky, aby bolo možné produkt naplniť dostatočným množstvom plniva a že plnivo nenecháva zásobník počas pochovania.
 • Hladkosť povrchu. Výrobok by nemal mať žiadne chyby v podobnosti ostrých vyčnievajúcich prvkov. Aj keď v hrnci nie je plnivo, zviera bude inštinktívne pochovávať. A ak narazí na niečo ostré, môže sa zraniť. Aby ste tomu zabránili, skôr ako si kúpite toaletu pre mačky, mali by ste to vyhodnotiť pre hladkosť. K tomu musíte jemne držať dlaň nad jej vnútorným povrchom.

Preto je dnes výber bioték pre mačky a mačky veľmi rôznorodý. Po prekročení hranice predajne domácich zvierat môžete byť zmätený v širokom rozmedzí. Existujú obidve zvyčajne otvorené plastové zásobníky a uzavreté samočistiace možnosti. Čo si vybrať? Odpoveď na túto otázku závisí iba od preferencií domáceho maznáčika a finančného stavu majiteľa. Ak má mačka zápchu, prečítajte si článok "Viacdenná zápcha u mačky a jej liečba doma".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − = 10