Hala s krbom

Ako zahrnúť krb v dizajne sály?

Sála bezpochyby môže byť nazývaná tvárou každého domova. Preto sa každý majiteľ snaží priniesť do svojho interiéru kvapku pohody a tepla. Medzi mnohými recepciami na zdobenie obývačky je široko známa dekorácia s krbom. Tento prvok dokáže pridať malý komfort a teplo do bytu. Niet pochýb o tom, že sa krb môže stať hlavným objektom vo vnútri miestnosti.

Foto: spôsob, ako vyzdobiť krb na jar av lete

Moderný krb v interiéri: aké druhy existujú?

V poslednej dobe sa krb stal tak obľúbeným dizajnérom, že našiel veľa rozdielov v používaní v interiéri. Existuje niekoľko typov domácich svetiel:

Krb s drevom sa zachováva v modernom interiéri a dnes sa aktívne využíva. Ak chcete urobiť takú krásu v obývacej izbe, je potrebné sa o to pokúsiť, pretože takéto inštalácie si vyžadujú re-plánovanie priestorov.

Interiér haly môže byť ozdobený elektrickým krbom. Je ľahké ho nainštalovať. Takéto svetlo pracuje zo siete, ale vo vnútri obývacej izby to vyzerá veľmi prirodzene.

Plynové zariadenia majú veľa výhod, napríklad jednoduchú inštaláciu, jednoduchú prevádzku a vynikajúci účinok vykurovania. Tento krb však má aj svoje nevýhody: môže byť inštalovaný len po získaní povolenia od dodávateľa plynu.

Najjednoduchšia možnosť pre tých, ktorí nechcú, aby sa drobet s inštaláciou - vytvorenie dizajnovej miestnosti s falshkomnom. Dokonca aj najobvyklejší výkres s napodobeninou krbovej kazety môže zatraktívniť interiér sály.

1

Foto: krb na drevo

Foto: elektrický krb

Foto: plynový krb

Rada: Elektrický, plynový alebo drevený krb je ideálny pre dizajn priestranných obývacích izieb. V úzkych miestnostiach vytvárajú pocit preťaženia, takže v tomto prípade je lepšie uprednostniť simulovanú verziu.

Nastavenie osvetlenia pre domácnosť: ako urobiť všetko správne?

Vybavenie krbu môže priniesť veľa nepríjemností, ak je zariadenie umiestnené nesprávne do interiéru. Navyše s najväčšou pravdepodobnosťou tento dizajn nevyzerá vôbec esteticky.

Prvé pravidlo, ktoré sa odporúča počúvať odborníkov - štrk by nemal byť umiestnený na vonkajšej stene domu, inak značná časť tepla počas prevádzky ísť na ulicu. Nezabudnite, že mäkký nábytok by nemal byť umiestnený príliš blízko ohňa. Samostatnou otázkou je umiestnenie zariadenia v súvislosti s televízorom. Najlepšie je, ak sú tieto dva objekty navzájom kolmé.

Foto: krb a umiestnenie TV

Ak chcete vytvoriť dizajn obývacej izby s teplým ohňom vychádzajúcim zo špeciálnej inštalácie, majitelia súkromných budov a vlastníci bytov sú čoraz horšie. Výber dekorácie vhodným krbom stojí za to spoľahnúť nielen na interiér, ale aj na vlastnosti domu.

Majitelia chaty majú šťastie najviac - môžu inštalovať v hale je absolútne akýkoľvek typ svetla domácnosti. Ak sa dom nachádza mimo mesta, plynový krb dokonale zapadá do interiéru, ale jeho inštalácia môže spôsobiť problémy. Pri takýchto budovách je najlepšie vybrať elektrické požiare, prípadne v extrémnych prípadoch drevo.

Usporiadanie sály mestského bytu trvá oveľa dlhšie ako hala súkromných obydlí. Odborníci jednohlasne opakujú: vo viacposchodových budovách, v žiadnom prípade by ste si nemali vybrať dekor s tradičným drevom spaľujúcim krbom. Interiér mestských apartmánov je rozumnejší a jednoduchšie zdobiť elektrickým maskovaním.

Dekorácia s krbom je vhodná ako na dodatočné vykurovanie domu, tak aj na pridanie dekoratívneho efektu do miestnosti. V závislosti od štýlu, v ktorom sa interiér miestnosti vyrába, je vybratá malá vetvička.

Nie je vždy ľahké určiť jeho typ správne. V opačnom prípade je myšlienka inštalácie krbu výhodou pre haly.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Intererro © 2018. Všetky práva vyhradené.

Kopírovanie je povolené len vtedy, ak používate aktívny odkaz na túto stránku.

Návrh obývacej izby s krbom - skutočný útulný domov

Pre mnohých laikov je obývacia izba s krbom symbolom domáceho pohodlia a tepla, často a tak zostáva nerealizovateľným snom. Ak sa v poslednej dobe prítomnosť v domácnosti krbu mohla pochváliť len bohatými majiteľmi vidieckych domov, potom moderná technológia umožňuje inštalovať krb aj v malej obývacej miestnosti malého rozmeru hruschevka.

Živé alebo maľované - oheň zapôsobí, upokojuje a dáva pozitívne emócie. Okrem iného sa krb môže stať ústrednou súčasťou interiérového riešenia, zhromaždiť všetky detaily okolo neho a urobiť obývaciu izbu ešte útulnejšou a útulnejšou.

Krb vo vnútri obývacej izby: vytvorte domáce pohodlie

Prostredníctvom krbu je možné transformovať jednoduchý jednoduchý typický obývacia izba do útulného domáceho kúta. Jedinečnosť tejto štruktúry spočíva v osobitnom charaktere, ktorý dáva obývačke: osobitné teplo a harmóniu.

Ale aby sa krbové kachle stali ústredným prvkom miestnosti a nie príležitostným hosťom v premyslenej izbe z hľadiska návrhu, mali by ste si preňho správne vybrať rám:

 • Krb by nemal byť farebným bodom v interiéri obývacej izby. Pri jeho dekorácii by sa mali používať rovnaké farby ako pri konštrukcii celej miestnosti, pretože nadmerná pozornosť voči zaostreniu poškodzuje.
 • Rovnako dôležité je vybrať objekt umiestnený nad krbom. Zvyčajne je toto miesto obsadené obrázkom alebo zrkadlom v štýlovom ráme a na krídle je symetrické umiestniť ozdobné predmety alebo fotografie do rámca.

Miesto nad dizajnérmi krbu neodporúčame obsadiť televízor, pretože je nerozumné, pokiaľ ide o rozdelenie miestnosti, a tiež vám neumožňuje plne vychutnať sledovanie programov alebo uvažovanie o požiari. Pre maximálne pohodlie musí byť krb a zóny TV rozložené na rôzne steny miestnosti.

TIP! Milovníci dlhých rozhovorov v blízkosti krbu by mali umiestniť v blízkosti krbu skupinu mäkkého nábytku - pár kresiel, bály, mäkký koberec. Taký kútik bude milovať každý člen rodiny.

Rovnako dôležité je vybrať správne miesto pre krb, aj keď je elektrický. Krby sa neodporúčajú umiestňovať v blízkosti vonkajších stien alebo medzi dvoma oknami, ale vnútorná stena je ideálnym miestom pre krbové kachle. V takom prípade sa maximálne množstvo tepla uloží do vnútra.

Hľadanie ideálneho krbu začína zisťovaním možnosti inštalácie v miestnosti tohto zariadenia. Reálny krb je možné namontovať iba v súkromnom dome, zatiaľ čo priestor v obývacej izbe musí byť najmenej 20 metrov štvorcových.

Ale sklamaní majitelia bytov vo výškových budovách môžu dýchať šťastný, pretože dnes na trhu s krbom existujú rôzne typy zariadení, ktoré môžu byť inštalované a prevádzkované v mestskom bývaní.

 • Klasické drevené krby Toto je najlepšia možnosť, ktorá je k dispozícii iba majiteľom súkromného domu. Skutočný oheň, špeciálna chuť živého stromu a samozrejme v obývačke vrelým spôsobom vytvárajú osobitnú atmosféru. Niektoré ťažkosti vznikajú pri inštalácii nielen samotného krbu s vhodne vybaveným krbom, portálom a komínom, ale aj usporiadaním miesta pred krbom a rohu na uloženie palivového dreva. Príprava palivového dreva sa musí uskutočniť aj vopred.
 • Plynové krby sú považované za dôstojnú alternatívu k klasickým zariadeniam na spaľovanie dreva. Namiesto potrebného dreva vytvára plynový krb teplo zo spaľovania metánu alebo propánu-butánu. Toto zariadenie dokonale podporuje teplo v dome a zručná imitácia palivového dreva a plameňa môže nahradiť kúzlo uvažovania o skutočnom ohni.

 • Bio krb Je relatívne nový vynález, ktorý ešte nie je známy širokému okruhu spotrebiteľov. Pri práci na tekutých rastlinných palivách a pri výrobe skutočného ohňa je toto zariadenie optimálnou náhradou klasických krbov na drevo. Jednoduché prevádzkovanie, bezpečné, s originálnym tvarom, nefajčiarskym a nefajčiarskym krbom - to je skutočný sen, ktorý sa spája s požiarnymi fanúšikmi, ktorí sa bojí inštalovať skutočné ohnisko.

 • Elektrické krby - najvhodnejšia možnosť pre byty. Môže byť tiež použitý v súkromnom dome - pre tých, ktorí nechcú zvláštny povlak s osvetlením a udržiavaním oheň, hádka s prípravou palivového dreva a ďalšie veci. Schopnosť nastaviť teplotu, ako aj jednoduchosť obsluhy je takmer ideálna. Elektrický krb je bezpečný a šetrný k životnému prostrediu, hoci mu chýba špeciálny kúzlo súčasného krbu, v ktorom ohňa hravo praská.
 • TIP! Elektrický krb môže byť ostrovný (umiestnený uprostred miestnosti), šikmý, stenový alebo zabudovaný do steny (čo je obzvlášť dôležité pre malé obytné miestnosti).

 • Falsch krby Je imitáciou krbového portálu, ktorý sa používa ako dekoratívny prvok v miestnosti. Na mieste krbu majú obyčajne sviečky alebo špeciálne žiarovky, ktoré sú navrhnuté tak, aby vytvárali pocit horiaceho sa ohňa. Teplo nedáva taký dizajn, takže falošný krb je schopný simulovať prítomnosť skutočného domu a otvoreného ohňa v obývacej izbe.
 • Krb ako harmonická časť obrazu obývacej izby

  Krb sa môže stať harmonickou súčasťou takmer akéhokoľvek interiéru. Jedinečnosť tohto dizajnu je jeho význam v každom štýle (s výnimočnými výnimkami), takže fanúšikovia mäkkého svetla požiaru a zvukov prasklín môžu nájsť vhodnú možnosť pre seba.

  • Ideálny základ pre umiestnenie krbu je klasický štýl. V takom interiéri sa krídlo nezachytí oko ako cudzie telo, ale stane sa harmonickým pokračovaním všeobecného štýlu. Kamenný alebo tehlový krb sa stáva dekoráciou miestnosti, tradične je umiestnený obraz a krbová polica je zdobená sošky alebo rodinnými fotografiami.

   TIP! Luxusný krb so štukovou a mramorovou úpravou je vhodný pre najluxusnejšie izby v barokovom alebo rokokovom štýle, ale len vtedy, ak veľkosť obývacej izby presahuje 25 m2.

  • Štýl krajiny v celej jeho rozmanitosti (z Provence do rustikálnom štýle) je ideálny pre uloženie masívne krb a trochu drsný, ktorá na pozadí omietnutých stien by mal vyzerať brutálny a spoľahlivé.

   Je to taký zámerný hrubý dizajn a mal by sa v ideálnom prípade hodiť do celkového štýlu miestnosti. Zdobenie prírodným alebo umelým kameňom s dávkovaným použitím dreva pomáha takému krbu ľahko zapadnúť do rustikálneho a moderného štýlu.

  • Krb v podmienkach moderná obývacia izba Je lakonický a prísny dizajn, ktorého úlohou nie je toľko zdobiť miestnosť, aby si udržala príjemnú teplotu. Vzhľadom k tomu, všetky moderné trendy smerujú k jednoduchosti formy, a krb v modernom obývacej izbe by mala byť rovnaká: funkčný, jednoduchý tvar, ale z neobvyklého materiálu - napríklad, kovu a skla odolného tepla.
  • Obývacia izba s krbom je ideálnym obrazom rodinných filmov, v ktorých sa zhromaždí šťastná rodina v blízkosti krbu, aby diskutovali o minulosti a zdieľali plány do budúcnosti.

   Vybavenie takého kútika v súkromnom dome alebo v byte je dosť jednoduché: ak nie je možné inštaláciu krbu, potom môže ľahko nahradiť elektrický alebo plynový výrobok. Je dôležité, aby v obývacej izbe krb nevyzeral ako cudzí predmet, ale stal sa harmonickou súčasťou riešenia všeobecného štýlu.

   Žiadne komentáre, ale môžete napísať svoj názor alebo položiť otázku.

   Hala s krbom - rady o usporiadaní

   Je ťažké argumentovať s tvrdením, že hala je srdcom domu. Tu sú hostia ubytovaní, hlučné a tiché stretnutia sa konajú, deti hrajú. Nie je prekvapujúce, že je to hala, ktorá chce dať ešte väčší komfort. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je inštalácia krbu.

   Krb prekvapivo mení atmosféru a náladu obývacej izby. A na radosť všetkých fanúšikov tohto útulného a teplého interiéru môžete nainštalovať krb v súkromnom dome alebo v bežnom byte. Je však potrebné mať na pamäti, že skutočný krb s pecou je vhodný iba pre súkromné ​​domy a krajiny, ale umelé a falošné krb radi potešiť obyvateľov metropoly.

   Keď si želáte nainštalovať krb v obývacej izbe, triezvo odhadnite voľný priestor. Podľa dizajnérov krb miluje slobodu a vyzerá harmonickejšie v ňom. A krb v klasickom alebo anglickom štýle vyžaduje správne usporiadanie nábytku v hale. Mal by to byť samostatný roh, tvorený stoličkami, hojdacími stoličkami a malými pohovkami. Na krboch v štýle high-tech alebo modernej, toto pravidlo neplatí, pretože často sa miesto inštalácie stáva stredom haly.

   Ďalším znakom inštalácie krbu v hale je jeho umiestnenie v blízkosti stien. Takže, na vonkajších stenách domu, samozrejme, nemôžete mať krb, ak nejde o krby. Modely, ktoré sú určené nielen pre krásu, ale aj pre teplo, by mali byť umiestnené na stene kolmo k oknu.

   Výhody krbu v hale sú zrejmé:

   • prezentovateľný vzhľad;
   • prídavné vykurovanie miestností;
   • schopnosť používať portál ako regál;
   • pridanie určitého štýlu do interiéru.

   Krb si môže osviežiť izbu bez veľkých nákladov, pretože ak chcete, môžete vytvoriť falošný krb sám, urobiť jedinečný povrch a opláštenie.

   Zrno moderných krbov zasiahne fantáziu. Podmienečne je možné ich rozdeliť do nasledujúcich skupín:

   • druh paliva (drevo, plyn, elektrické, uhlie);
   • funkcie (dekoratívne, pre úplné a čiastočné vykurovanie miestnosti);
   • veľkosť (od mini-krby až po modely pôsobivých veľkostí);
   • umiestnenie (šikmé, stenové, vstavané).

   Pri súkromnom dome bude najlepšou možnosťou reálne krby, ktoré zahŕňajú modely dreva, uhlia a plynu. Elektrický krb môže dopĺňať interiér haly v byte. Stojí za to povedať, že s vysoko kvalitnou povrchovou úpravou, umelé modely nie sú horšie ako skutočné.

   Simulácia spaľovania v nich môže nastať niekoľkými spôsobmi:

   • na displeji;
   • Ventilátor poháňa ohavené plamene;
   • horiaci účinok sa uskutočňuje pomocou osvetlenia.

   Niektoré elektrické krby sú dodatočne vybavené reproduktormi, ktoré prenášajú nezabudnuteľné spálenie spaľovania.

   Krb, ktorý predstavuje niečo medzi prítomným a umelým, sa nazýva biokrb. Jeho zvláštnosťou je, že ho možno inštalovať aj v strede miestnosti alebo na polici v blízkosti pohovky. Tento originálny model funguje vďaka paliva z trstiny, kukuričného škrobu a cukrovej repy. Pokrytý žiaruvzdorným sklom plameň vyzerá absolútne skutočne. Aktivácia sa uskutočňuje pomocou piezoelektrického alebo diaľkového ovládania.

   Ako vidíme, aj v obývačke bytu je ľahké nainštalovať krb, avšak veľa modelov zastaví mnohé. Avšak aj pri inštalácii krbu môžete ušetriť veľa peňazí tým, že sami postavíte falošný krb. Táto odroda nemá pec a môže byť vyrobená z najrôznejších materiálov, napríklad sadrovej dosky alebo peny. Miesto pece je vyzdobené vysokými sviečkami, peknými suvenírmi a v novom roku sa usporiadajú v nej depozitár.

   Pridanie obývacieho krbu by malo byť organické. Aby ste dosiahli harmóniu v každom detaile, môžete sa dnes obrátiť na módne štýly, dopĺňať známy interiér s tematickými doplnkami, novými čalúneniami alebo farebnými riešeniami špecifickými pre štýl.

   Provence - štýl francúzskych dedín, kde v každom dome je jednoduchosť a neobvykle sladká príťažlivosť bez ostrých akcentov. Farebná škála štýlu je pastelová, v tlačovom motíve dominuje kvetinový motív. Môžu však byť jasné inklúzie oranžovej, levandule a tyrkysovej, napríklad záclony a čalúnený nábytok môžu byť vyrobené v týchto tónoch.

   Krb musí zodpovedať deklarovanému štýlu. Jeho svetlé farby v kombinácii s takými dokončovacími materiálmi ako murivo alebo prírodný kameň vytvoria jemný rám haly. Povrch krbu by mal byť matný. Takže môžete použiť špeciálne starú keramickú tehlu.

   Ako vybaviť nábytok v obývacej miestnosti s krbom, ktorý podporuje štýl? Na to stačí usporiadať prútený mini-sedacie súpravy a kreslá, ukazujúc ich na krb. V blízkosti stien by nábytok nemal stáť.

   Krbový portál a krb z falsh-krbu, alebo stôl môžu byť štýlovo dopĺňané pomocou levanduľových kytiek a sviečok. Luster môže byť jasným znakom štýlu, ak sa vykonáva vo forme snehovo bielej klietky pre vtáky.

   Hi-Tech - opak tradičných štýlov. V obývacej izbe tohto objektu je výhradne moderný nábytok, strešné stropy s jasným osvetlením. Paleta farieb základných čiernych, bielych, piesočných farieb šikovne kontrastuje s jasnými farbami šarlátových tónov.

   Samozrejme, že krb v tomto štýle nemôže byť klasický s tvarom tvaru U portálu. Trojstranné krby obdĺžnikového, sférického a pyramídového tvaru sa nachádzajú v strede obývacej izby. Ako povrchová úprava sa používajú kovové dosky, ktoré majú pôvodný tvar alebo sú usporiadané asymetricky k podlahe.

   Anglický štýl je vytvorený pre dôstojných známych šľachty a luxusu. V takej obývacej izbe je príjemné tráviť čas čítaním knihy alebo v rozhovoroch s blízkymi ľuďmi. Tu všetko hovorí o pokojoch a pravidelnosti života.

   Hlavné prvky interiéru:

   • ohnisko;
   • stoličky;
   • masívny jedálenský alebo pracovný stôl;
   • nábytok z tmavého dreva;
   • knižnice;
   • ťažké závesy.

   Nie je nutné používať veľký a skutočný krb v miestnosti, podstata tu je správna úprava a tvar. Optimálnym riešením pre umelý krb bude drevená povrchová úprava, alebo obrátený k umelému alebo prírodnému kameňu. Rovnako ako štýl "Provence", nábytok by mal byť otočený smerom k krbu.

   Dekoratívny alebo umelý krb je možné vyrobiť vlastnými rukami aj bez určitých schopností a zručností. Základňa bude vyžadovať kovový profil, sadrokartón a voľnú stenu v hale. Zvyčajný krb je ľahko zostavený priamo na stenu, rohový krb - naopak.

   Z kovových profilov je postavená základňa, vystužená mostami, ktorá je neskôr pokrytá sadrokartónovými doskami. Na vrchole konštrukcie je potrebné upevniť regál vhodnej veľkosti na vytvorenie pevnosti v krbe a možnosť použitia na uloženie suvenírov a figurín.

   Tiež, aby sa vytvorili falsh-krby, obyčajná lepenka sa používa, a niekedy tehla. Každá z povrchov môže byť prilepená samolepiacou tapetou, napodobňujúcou tehlú, kvapalnú tapetu, omietku a basreliéf.

   Mali by ste premýšľať o simulovaní požiaru. Najjednoduchším spôsobom je nákup elektronického spotrebiča s plameňovými jazykmi. Ak je rozpočet obmedzený, môžete použiť výkres požiaru a umiestniť ho dovnútra pece. Sviečky v peci so zrkadlovým povrchom budú vyzerať jemne. Dokonca aj obyčajná lampa pokrytá priehľadným filmom v krbe prinesie efekt magického žiarenia.

   Zaujímavé riešenia v interiéri

   Ak ste majiteľom domčeka, potom tisíce nápadov na inštaláciu krbu pomôžu vytvoriť útulnosť v každej izbe. Takže krby sú široko používané na kúpanie. Jeden druh krbovej miestnosti s luxusným modelom tehál alebo "divokého kameňa" je doplnený veľkým dubovým stolom a stoličkami vyrobenými v rovnakom štýle. V takomto prostredí je ľahké odpočívať po návšteve parnej miestnosti a hovoriť srdcom k srdcu.

   Na zdôraznenie postavenia hostiteľa bude banketová hala s krbom. V tomto prípade musí byť vybraný model krbu v závislosti od priestoru miestnosti. Takže vo voľnej miestnosti je ľahké usporiadať luxusný krb v celom priestore steny. Stoly, pohovky a stoličky by mali byť umiestnené v požiarnej zóne. Pohovky môžu stáť kolmo na konštrukciu.

   Bez ohľadu na to, či je krb zvolený, sála ožíva svojou prítomnosťou, plnou tepla a harmónie. Majiteľ krbu sa stáva nielen majiteľom štýlového interiéru, ale aj majiteľom skutočného domu.

   Všetky práva vyhradené, 14+

   Kopírovanie materiálov stránok je možné len vtedy, ak na našich stránkach nainštalujete aktívny odkaz.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  4 + 6 =