Vymeňte zámok do kovových dverí

Ako zmeniť zámok dverí v železných dverách?

Vchodové dvere používame každý deň a viac ako raz. Zámok, s ktorým je vybavený, tiež prechádza intenzívnym využívaním, ktoré v čase nemôže ovplyvniť fungovanie jeho mechanizmu. To je jeden z dôvodov, prečo sa výmena zámkov v kovových dverách stáva nevyhnutnosťou, z ktorej nie je poistený žiadny vlastník. Koniec koncov, zámok dverí je zárukou bezpečnosti pre vás a váš majetok pred škodlivým prenikaním.

Pri výbere zabezpečovacieho zariadenia na predných dverách neočakávajte úsporu, mechanizmus vám poskytne vysokú úroveň ochrany.

Samozrejme, drahé a vysoko kvalitný výrobok nie je zbaviť vás náhradného procesu zámku, ale v tomto prípade je mechanizmus služby - bude výmena zámkov v kovových dverí nemusí byť tak časté a zložitý jav, a to ako pre profesionálne i pre majiteľov, ktorí môžu zmeniť blokovací vlastnými rukami ,

Jedným z objektívnych dôvodov, keď povinná výmena zámku je potrebná, je strata kľúča a absencia jeho duplikátov. Ale napriek tomu, ak dôjde k strate kľúča, a vy sa obávajú, že by to mohlo byť zistené, kritiky, musí byť znepokojení, ako vymeniť predné dvere, aj keď len za to, že byť istí, v bezpečí svojich domovov.

Náhla zmena zámky môže byť spôsobená aj neočakávaným poruchám alebo inou poruchou, čo znemožňuje následnú prevádzku mechanizmu.

V závislosti od druhu blokovacieho zariadenia, ktoré je vybavené vaše návrhy dverí, stáva sa, že výmena vnútorných častí (napríklad larvy) je viac než dosť, a niekedy len zmena celého tela môže vyriešiť aktuálny problém.

Niektoré tipy, ktoré znižujú pravdepodobnosť zlomeného zariadenia a pomáhajú vyhnúť sa nákupu nového:

 • Počas inštalácie a pri otáčaní kľúča nepoužívajte silu na časť stroja.
 • Nevkladajte súčasne dve tlačidlá z oboch strán dverí;
 • Do kľúčovej dierky nevkladajte poškodené a cudzie tlačidlá;
 • Nezapínajte vložený kľúč, kým nedosiahne doraz;
 • nezabudnite pravidelne čistiť zariadenie prachu a nečistôt, používajte mastnotu.

V takýchto situáciách môžete pomôcť špecialistovi alebo s potrebnými zručnosťami zameniť sami.

Technológia inštalácie a výmeny zámkov dverí závisí priamo od ich typu. Podľa typu zápchy rozlišujte mechanizmy nad hlavou a dieru. Na kovových dverách sú zámky nad hlavou namontované extrémne zriedkavo, na rozdiel od zámkových dverí. Voľba spotrebiteľa na inštaláciu zámku na kovové dvere navrhuje niekoľko typov uzamykacích mechanizmov.

1

Najčastejšie používané a ľahko sa udržiavajú a nahrádzajú vlastnými rukami sú nasledujúce mechanizmy:

 1. Suvaldny je spoľahlivá a overená možnosť ochrany bývania.

Má vysoký stupeň ochrany proti vlámaniu. Mechanizmus vykonáva prácu kvôli prítomnosti kovových dosiek, nazývaných suvaldy. Čím viac ich počet - tým menšia je šanca na hackovanie.

 • Valec je valec (larva) a systém kolíkov s pružinami.

  Mechanizmus je pomerne populárny a vhodný pre zariadenie v kovových dverách spolu s inými typmi (kód a disk).

 • Pri nákupe nový mechanizmus substitúcia starý, musí brať do úvahy faktory, ako je napríklad hrúbka dverí a medzery medzi dverami a rámom. Veľmi dôležitým bodom predstavujú rozmery starého prístroja (telesná výška a hĺbka vrtu), poloha rezaného dielu v ráme dverí reakcie pod priečkami zámok, hrúbka a počet priečnych nosníkov v starej zariadení, inak sa zariadenie zablokuje, alebo sa nehodí do dverného krídla.

  Pokiaľ ide o výmenu zámkov typu valcov, potrebujete poznať princíp jeho fungovania. Takéto uzamykacie zariadenie je založené na mechanizme utajenia valcového tvaru, ktorý je v jadre. Otočenie kľúča vyvolá pohyb kolíkov mechanizmu a presúvajú sa do priradených drážok.

  Každý, kto si myslel, že nahradí zámok kovovými dverami vlastnými rukami, je povinný poznať jeho súčasti:

  Výrazná výhoda mechanizmu valca, ktorý skutočne zaujme - je schopnosť zmeniť len larvu zámku bez použitia celého zariadenia. Ak je kľúč rozbitý alebo stratený, bude potrebné vymeniť jadro zariadenia - larvy.

  Než začnete meniť zámok na kovové dvere s rukami, mali by ste vedieť, a pochopiť, že existujú rôzne spôsoby nastavenia larvy (od konca, skrze vložku alebo skrutkových spojov vnútri tkaniny). To isté platí pre typ valca (disk, nad hlavou, krížom atď.).

  Proces nahradenia larvy na zámku

  Na začiatok odskrutkujte dorazovú skrutku umiestnenú na kovovom konci kovových dverí. Vložte kľúč do kľúčovej dierky vo vnútri miestnosti a pri držaní gramofónov na zadnej strane vytiahnite larvu smerom dovnútra dverí. Teraz by ste si mali kúpiť nový valec.

  Rozmery larvy a vzdialenosť od vonkajšieho okraja jadra k psovi by sa mali nevyhnutne zhodovať so starou časťou. Vykonajte rovnaké kroky ako na začiatku procesu, iba v opačnom poradí - vložte valec do rúna zvnútra a zaistite ho pomocou zaisťovacej skrutky cez špeciálny otvor. Larva sa úspešne zmenila.

  V prípade, že nie je možné obmedziť zmenu na larvu, postupnosť zmeny zámku je nasledovná:

  1. Zasuňte všetky skrutky do krytu (jednoducho otvorte zámok);
  2. Jemne vytiahnite larvu z otvoru;
  3. Nezabudnite odstrániť (ak existujú) kľučky dverí, ochranný kryt a všetky západky. Okolo studne sa nachádza dekoratívna podšívka, nie je potrebné ju odstrániť;
  4. Odskrutkujte dve alebo štyri (v závislosti od typu mechanizmu) koncové skrutky pre spojovacie prvky. Po tom, vytiahnite telo mechanizmu, poddevaya koncovej dosky.

  V ideálnom prípade by mal výrobca použitých dverí zakúpiť nový mechanizmus. Úkony úplne zvráte rozobratie a ľahko môžete vykonať výmenu zámku v dverách z kovového valca.

  Proces zmeny zámkového systému má niektoré špecifické vlastnosti. Ak sú napríklad dvere vybavené domácim zariadením, v prípade problémov s kľúčom budete musieť zmeniť celý systém, pretože prekódovanie nebude možné.

  A naopak, v prípade importovaného zariadenia je možné zmeniť len tajnú časť a zodpovedajúcu konverziu na novú sadu kľúčov. Je dosť ťažké a časovo náročné zmeniť zámky typu páky, môže to trvať veľa času a úsilia.

  Náhradný proces systému

  Podobne ako pri výmene valcového mechanizmu úplne zasuňte zámkové skrutky, to znamená, že dvere musia byť otvorené. Odstráňte kľúč zo studne.

  Odstráňte všetky upevňovacie skrutky. Vytiahnite teleso dverovej jednotky sklopením koncovej dosky. Ďalej je výmena zámku obmedzená na inštaláciu nového produktu do krídla brány. Niektorí výrobcovia vylúčia všetky vyššie uvedené akcie, jednoducho vložte kľúč do jamky a vykonajte automatickú konverziu páky.

  Hodnotiť tento článok: (1 hlasov, priemerné skóre: 4.00 z 5)

  Zmena zámku v kovových dverách - odporúčania, funkcie mechanizmov

  Bezpečnosť domu je do značnej miery určená nielen pevnosťou inštalovaných vstupných dverí, ale aj spoľahlivosťou použitých zámkov. Hlavným dôvodom na zmenu zámku kovových dverí je v prvom rade zablokovanie mechanizmu pri otváraní, zasekaní alebo vŕzaní. Okrem toho inštalácia moderného zámku pomáha predchádzať situácii, keď zastaraný dizajn poskytuje útočníkovi možnosť ľahko vstúpiť do priestorov.

  Podľa typu zámku sú uzamykacie zariadenia rozdelené na drážku a nad hlavu. Tieto sú umiestnené na kovových dverách oveľa menej často.

  • rozmery nového zámku;
  • Strana dverí (vpravo alebo vľavo), ktorá ovplyvňuje orientáciu mechanizmu;
  • hrúbka vstupných dverí;
  • medzera medzi rámom dverí a dverami;
  • dĺžka rozšírenia a umiestnenie priečnikov.

  Zjednodušenie výmeny a odstránenie ďalších problémov pri inštalácii zámku je možné len vtedy, ak jej rozmery budú rovnako vysoké ako stará vzorka. Rozhodujúce faktory sú: výška a hrúbka telesa uzamykacieho mechanizmu, ako aj vzdialenosť od konca montážnej dosky k stredu kľúčovej jamky.

  Dôležitým momentom pri výbere vhodného zámku je, ktorá strana by sa mala otvoriť - vpravo alebo vľavo. Silne sa to odrádza, pretože to môže mať vplyv na funkčnosť, nepríjemnosti použitia a rýchle zlyhanie zámku. V niektorých modeloch je poskytnutá permutácia západky, ktorá robí svoju orientáciu univerzálnou.

  Hrúbka dverí sa často stáva prekážkou pri inštalácii nových zámkov, pri ktorých je potrebné rozšíriť sedadlo. V niektorých prípadoch by sa to nemalo robiť, pretože pevnosť krídla brány v mieste vkladania môže byť oslabená.

  Ak je medzera medzi rámom dverí a dverami príliš malá, príliš veľká hrúbka montážnej dosky vám nedovolí vymeniť zámok v kovových dverách. Okrem toho by dĺžka tejto časti mala byť dostatočná na zabezpečenie mechanizmu. Platí to najmä vtedy, keď predchádzajúci hrad bol o niečo väčší.

  Dĺžka, poloha a priemer skrutiek uzamykacieho zariadenia by sa mali porovnať s otvormi, ktoré sú k dispozícii na ich vkladanie umiestnené na spájajúcej časti rámu dverí. Rozšírenie existujúcich slotov je nežiaduce, pretože to vedie k výraznému oslabeniu spoľahlivosti celej dverovej štruktúry.

  Ak chcete lepšie pochopiť, či sa zariadenie zamkne a pochopíte, aký je ich rozdiel, potrebujete poznať návrh a fungovanie mechanizmov. Najjednoduchšou údržbou a samou reinštaláciou sú zámky valcov, diskov a spriahadiel.

  Funkcie zámku valca

  Názov tohto druhu zápchy bol získaný vďaka mechanizmu používaniu cylindrickej sekrécie, ktorá je ich hlavnou súčasťou. Ak sa takáto zámka rozpadne, stačí nahradiť larvu bez toho, aby sa zmenila samotná skrinka. Úplná kompatibilita nového valca so starým trupom je zabezpečená, keď výrobcovia spĺňajú európsku normu DIN. V tomto prípade má spotrebiteľ možnosť vytvoriť tajomstvo iného mechanizmu, iného modelu a dokonca aj výrobcu.

  Domáci rozvoj je tiež štandardizovaný, ale výrobky sa, bohužiaľ, nie vždy odlišujú univerzálne ako zahraničné náprotivky. Preto pri výmene fľašiek na zámku miestnych výrobcov niekedy je potrebné hľadať vhodný model larvy dlhú dobu.

  Tyče vysoko kvalitných mechanizmov valcov sú vyrobené z valcovaného kovu, aby ich chránili pred vŕtaním, a škrupiny sú pokryté spevnenými oceľovými podložkami.

  Hlavnou nevýhodou cylindrických zámkov je to, že keď cudzí predmet vstúpi do kľúčovej dierky, prakticky nie je predmetom extrakcie. Ale v prípade, že nemôžete nahradiť tajomstvo, budete musieť úplne zmeniť zámok v kovových dverách.

  Funkcie zámku typu disku

  Mechanizmus uzamykania disku je druhom cylindrického zámku. Jeho dizajn vo forme súpravy diskov s výrezmi je tiež umiestnený vo valcovom tele. Vyšší stupeň utajenia je zabezpečený počtom diskov a ich možnými pozíciami. Nevýhoda takýchto výrobkov sa považuje za účinok s nízkou účinnosťou voči silám.

  Zápcha tohto typu je odolnejšia voči vlámaniu ako valec alebo disk mechanizmus. Puzdro uzamykacieho zámku je chránené zafarbeným oceľovým obložením a jeho práca je založená na použití balíka kódových dosiek (sovald) s tvarovanými výrezmi pozdĺž obrysu použitého kľúča.

  Komplexnosť konštrukcie až donedávna neznamenala prítomnosť vymeniteľných jednotiek v takýchto výrobkoch, takže rozdelenie vyžadovalo ich úplnú výmenu. Dnešné drahé zahraničné modely umožňujú opravu a dokonca aj konverziu zámku, čo umožňuje vytvoriť nový kľúč namiesto strateného kľúča.

  Predtým, než zmeníte zadné zámky alebo zámky v kovových dverách, stojí za to zistiť, prečo mechanizmus odmieta pracovať. Nesprávne umiestnenie dverného krídla, pokles základne domu, opotrebovanie závesov - to nie je zoznam všetkých faktorov, ktoré sa môžu stať primárnymi zdrojmi poruchy. Ich odstránenie vám často umožňuje robiť bez zmeny zámkov.

  Pri pokuse o preniknutie, aj keby všetky detaily ostali nepoškodené, bolo by vhodné zmeniť zamykacie mechanizmy na spoľahlivejšie. Okrem toho odborníci odporúčajú, aby boli nové zámky posilnené dodatočnou ochranou vo forme pancierových dosiek alebo oceľových dosiek, ktoré zabraňujú vŕtaniu a otváraniu.

  Ak nie sú operabilné zámky dostatočne spoľahlivé, inštalácia novej larvy so zvýšeným tajomstvom pomôže vyriešiť problém. Takáto modernizácia uľahčí preinštalovanie celého mechanizmu.

  Vyhnite sa rozpadu starej a zakúpte nový zámok pomôže správna starostlivosť, čistenie mechanizmu prachu a nečistôt, rovnako ako pravidelné mazanie. Často sú hlavnými vinníkmi problémov kľúče. Sú to najmä:

  • nevkladajte a neotáčajte s nadmernou silou;
  • Neotáčajte, ak sa nedostanú na doraz;
  • Nemôže byť umiestnená súčasne z dvoch strán, inak sa mechanizmus uviaže;
  • kategoricky zakázané používať, ak sú poškodené alebo nie sú "pôvodné".

  Úplne zmeniť zámkové dvierka v kovových dverách nie je ťažké. Ak to chcete urobiť, domáci majster potrebuje len skrutkovač s vhodným otvorom.

  Krátke pokyny môžu byť uvedené v nasledujúcom poradí.

  1. Západky zámkového mechanizmu zasúvajú do zámku a kľúč sa vytiahne z kľúčovej dierky.
  2. Rukoväte, zámky, obloženie sú odstránené.
  3. Skrutky alebo skrutky sa otáčajú z koncovej dosky.
  4. Zámok sa vyberie z drážky sedadla.

  Inštalácia novej zámky sa vykonáva v opačnom poradí, pričom je potrebné venovať pozornosť plynulosti zdvihu a presnosti skrutiek vstupujúcich do spájajúcej časti rámu dverí. Je oveľa ťažšie vymeniť zámok v kovových dverách inej veľkosti ako starý. V tomto prípade by bolo rozumnejšie kontaktovať špecializovanú spoločnosť.

  Pri inštalácii dverí predovšetkým premýšľame o tom, ako spoľahlivá je. Medzitým hlavným obhajcom nášho domu z nelegálnej invázie je zámok zámok. Aby sme sa však nemuseli mýliť pri výbere, je potrebné vedieť, aké typy zámkových dverí existujú a ako sa navzájom líšia.

  Urobte si vchodové dvere v rovnakom čase spoľahlivé a krásne pomôže panelom MDF. Pod ich eleganciou skrývajú kovovú základňu, ktorá sa stane prekážkou pre chorých. Okrem toho sa čalúnenie môže stať dodatočnou hlukovou a tepelnou izoláciou, čo výrazne pomôže šetriť energiu a nervový systém členov domácnosti.

  Vstupné kovové dvere môžu mať chyby v návrhu, musia byť izolované, vyžadujú izoláciu proti hluku, vyžadujú si opravu alebo renováciu v súlade s novou renováciou v dome. Vo všetkých týchto prípadoch sa dvere môžu použiť s novými finálnymi materiálmi. Ktorý z materiálov si vyberiete a ktorý typ úpravy dokončíte, bude závisieť od konštrukcie dverí a požiadaviek, ktoré sú naň kladené.

  Potreba nahradiť zámok môže nastať z rôznych dôvodov, úplne nezávisle od majiteľa. A nie vždy stojí za to úplne demontovať mechanizmus. Väčšina z nich má schopnosť nahradiť larvu a to môže byť vykonané rýchlo a bez veľkých ťažkostí. Ale v niektorých prípadoch, bohužiaľ, nemôžete urobiť bez inštalácie nového zámku.

  Výmena zámku na vstupných kovových dverách: riešenie problému

  Výmena zámku na vstupných kovových dverách - proces nie je komplikovaný, ale skôr obtiažny Zámok na dverách, ktoré používame denne, je vystavený intenzívnej prevádzke a častejšie než iné prvky hardvéru prídu do funkčnej poruchy. Pri pokuse o ochranu svojho bytu majitelia čelia potrebe vymeniť starý zámok za železné dvere.

  Jedným z najdôležitejších dôvodov, prečo prenajímateľ zmení zámok, je stratu kľúča. Ak nie je duplikát, alebo sa predpokladá, že kľúče boli ukradnuté, každý človek chce zabezpečiť svoj domov a čo najrýchlejšie nahradiť zámok na predných dverách.

  Tiež príčinou môže byť zablokovanie zámku, zlomenie alebo nájdenie cudzieho predmetu vo vnútri. Pred spustením do nového obchodu zámok sa uistite, že neexistuje žiadny iný spôsob riešenia vášho problému.

  Najčastejšie sa ukazuje, že môžete získať a nahradiť larvu hradu a potreba kúpiť si nový zmizne sama.

  Kupujte a nahraďte larvu hradu vlastnými rukami alebo pozvite pána na opravu dverí.

  Lvovu hradu si môžete kúpiť a nahradiť vlastnými rukami

  Aby ste predišli poruchám v budúcnosti, musíte sa riadiť týmito tipmi:

  • Správne vložte kľúč do zámku a nepoužívajte silu, ak ho nemôžete vložiť do otvoru;
  • Otočte kľúč iba na otvorenie a zatváranie, koľkokrát;
  • Do zámku nevkladajte cudzie predmety alebo kľúče z iných zámkov;
  • Nevkladajte kľúče z obidvoch strán súčasne;
  • Pravidelne mazajte zámok;
  • Nevyťahujte kľúč, kým nedosiahne doraz.

  Pri dodržaní týchto jednoduchých pravidiel sa nemusíte nikdy stretnúť s nutnosťou vymeniť zámok na oceľových dverách vo vlastnom byte.

  Výmena zámkov v kovových dverách: typy zámkov dverí

  Aby ste pochopili, ako zmeniť zámok, najprv musíte zistiť, do ktorého typu patrí.

  Najčastejšie kovové dvere používajú zámky valcov a zámkové zámky. Menej časté sú reineal, disk, priečka a kríž.

  Určte, aký typ zámku, môžete pozornejšie sledovať kľúče.

  Ako zistiť typ zámky v tvare kľúča:

  • Zámky valcov majú plochý kľúč so zárezmi na ňom. Takéto zámky majú larvu, ktorá môže byť odstránená na výmenu.
  • Blokovacie zámky majú zložitejší systém. Kľúče pre takéto zámky majú dlhú tyč s platňami a štrbinami na konci.
  • Rack zámky s plochými klávesmi s kanálovými výklenkami.
  • Diskové zámky sa otvárajú krátkymi tlačidlami s polkruhovým tvarom, na jednej strane majú zárezy.
  • Uzamykacie zámky majú kľúče dlhej rovnej formy s šikmými rezmi na nich.
  • Krížové zámky, tak sa nazývajú, že ich kľúče sú ako krížový skrutkovač.

  Pri kovových dverách existuje niekoľko typov zámkov

  Je tiež potrebné spomenúť, že zámky majú rozdiely a typ ich upevnenia na dvere.

  • Visiace zámky nemajú na dverách uzávery. Pri výmene takého zámku nebudú žiadne problémy. Používajú sa predovšetkým na ochranu garáže, stodoly alebo stodoly.
  • Prekryté zámky neporušujú integritu dverí. Sú upevnené zvnútra skrutkami alebo skrutkami.
  • Zadržiavacie zámky sú umiestnené vo vnútri dverí. Príslušenstvo je v zadku.

  Pred spustením kúpiť obchod na zakúpenie nového zámku sa pokúste mazať ho začiatkom.

  Je možné vymeniť zámok v kovových dverách sami

  Je ťažšie vymeniť zámok v železných dverách ako v bežnej drevenej. Moderný trh vchodových dverí je plný čínskych falzifikátov, ktoré sú vyrobené z tenkého kovu. Zámku môžete zmeniť v takých čínskych dverách, ale niekedy je ľahšie si kúpiť lepšie dvere, ako trpieť demontážou a inštaláciou nového zámku.

  Blokovanie zámku sa dá ľahšie odstrániť trochu kvôli tomu, že larva nezasahuje do vyberania zámku z dverí.

  1. Na jednej z držadiel odskrutkujte skrutku pomocou šesťhranného kľúča;
  2. Odstráňte bočné dosky spolu s rukoväťami;
  3. Odskrutkujte dolné a horné skrutky v koncovej doske.

  Pred demontážou starého zámku dverí sa uistite, že sú dvere otvorené a zámok je v otvorenej polohe.

  Zámok v kovových dverách sa dá nezávisle meniť

  Je žiaduce zakúpiť nový zámok od výrobcu dverí. Zámky zakúpené na trhu alebo v obchode, aj keď majú záruku, ale nemôžu pristupovať k vášmu typu vstupných dverí.

  Počas vyberania zámku nesmie byť kľúč zámku vnútri, musí sa odstrániť.

  Postup inštalácie zámku je obrátený. Najprv nainštalujte nový zámok, upevnite ho skrutkami a vložte obloženie rukoväťami.

  Výmena jadra zámku do kovových dverí vlastnými rukami

  Ak sú vaše dvere vybavené cylindrickým zámkom, pravdepodobne nemusíte meniť celú zámku. Môžete sa obmedziť na výmenu jadra zámku.

  Ak chcete odstrániť larvu hradu, potrebujete:

  1. Vykonajte merania dverí (jeho hrúbka) a rozmerov valca zámku - šírku;
  2. Odskrutkujte skrutku, ktorá upevňuje zámok z konca dverí;
  3. Otočte kľúč do polohy "Otvoriť" a stlačte jadro smerom von.
  4. Pomocou tejto časti si môžete vybrať vhodný valec v stavbárni a môžete odstrániť rozmery larvy - priemer, dĺžku, šírku;
  5. Vložte nový valec do zámku a dotiahnite požadovaný skrutku na konci dverí.

  Ak je kľúč uviaznutý vo dverách, stačí použiť vŕtačku - vŕtať vnútorné strany na opačnú stranu.

  Výmena jadra zámku v kovových dverách by sa mala vykonávať krok za krokom

  Pri nákupe nového jadra sú dôležité nielen jeho rozmery, ale aj farba a typ. Larva môže mať dve kľúčové otvory alebo konektor na jednej strane a zámok na druhom.

  Nezáleží na tom, ktoré larvy si vyberiete, a čo je najdôležitejšie, nesnažte sa šetriť na nákup. Lacné čínske diely na vstupných dverách neposkytujú plnú záruku ochrany proti hackingu.

  Vymeňte zámok v kovových dverách: ako otvoriť uviaznuté dvere

  V živote existujú situácie, keď sám majiteľ čelí potrebe vstúpiť do bytu bez kľúča, to je, hack. Môžete zavolať špecialistovi, ale to bude chvíľu trvať.

  Strata alebo krádež kľúčov, zabavenie zámku zvonku - z takýchto problémov nikto nie je poistený av tejto situácii musíte konať rýchlo.

  Zámok môže byť popraskaný jednoduchými vecami, ktoré si od susedov bez problémov požičia.

  Zámok na vstupných kovových dverách sa dá otvoriť pomocou kolíka alebo skrutkovača

  Ako otvoriť zámok oceľových dverí:

  1. Vlásenka. Veľmi účinný spôsob otvorenia zámku dverí, ktorý sa často zobrazuje vo filmoch. Avšak nie všetky typy zámkov sú manipulované s vlasmi. Vlasy musia byť rozbité na dva kusy alebo dva kusy drôtu. Vložte jednu časť do zámku. Druhou je rozšíriť vnútorné čapy a otočiť zámok cez prvú časť.
  2. Ak je zámok vo dverách, je potrebné maximálne vytiahnuť dvere a zasunúť kolíky do drôtu zasunutého dovnútra. Tento zámok je veľmi ťažké zlomiť, takže sa nenechajte prekvapiť, ak to nefunguje.
  3. Krížový zámok sa otvára bežným skrutkovačom. Aby ste to dosiahli, musíte vyvŕtať vstupný otvor nad kľúčovou dierkou, vložiť skrutkovač a pokúsiť sa ovládať mechanizmus.

  Samozrejme, tieto metódy nezaručujú 100% otvorenia dverí. Je lepšie hľadať pomoc špecialistov alebo sa pokúsite vyzdvihnúť kľúč zo zámku v obchodnom dome.

  Ako odstrániť zámok z kovových dverí (video)

  Na ochranu vášho bytu si musíte vybrať dobrý, kvalitný hrad. Po inštalácii novej zámky na oceľové dvere musíte skontrolovať efektívnosť. Najprv musíte zámok otočiť s otvorenými dverami, potom - pri zatvorených dverách. Nový mechanizmus by mal fungovať jasne a ľahko.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  + 57 = 64