Magnetický zámok dverí

Magnetický zámok s magnetickým kľúčom: výber, inštalácia, spätná väzba

Dnes nie je možné prekvapiť niekoho s magnetickým zámkom s magnetickým kľúčom. Rôzne modely uzamykacích zariadení, ktoré sú založené na princípe magnetických vĺn, sa stretávame takmer všade. Napriek tomu sa výrobný priemysel týchto zariadení úspešne rozvíja a výrobcovia každoročne ponúkajú nové vzorky zložitejších a spoľahlivejších elektromagnetických zámok.

Charakteristické vlastnosti zámkových dverí s magnetickými kľúčmi sú ich účinnosť, tichosť, spoľahlivosť a jednoduchosť ovládania. Vzhľadom na dizajnové prvky, ktoré vylučujú pohyblivé a otáčajúce sa časti, majú tieto zariadenia dlhú životnosť. Recyklovateľnosť a účinnosť magnetických zariadení tohto druhu je dokázaná dlhodobou životnosťou za akýchkoľvek poveternostných podmienok av rôznych situáciách. Systémy, ktorých fungovanie je založené na princípe interakcie elektromagnetických vĺn, v mnohých ohľadoch prekonávajú iné typy uzamykacích mechanizmov.

Magnetické zámky: elektromagnetické a pasívne

Princíp činnosti uzamykacích zariadení tohto typu je založený na interakcii magnetických prvkov. Pre ich fungovanie v dizajne zámku môže byť dodávané dodatočné napájanie. Vďaka pôsobeniu elektromagnetu, ktorý priťahuje zadnú dosku namontovanú priamo do čepele, zostáva predné dvere v zatvorenej polohe. Iba pri stlačení špeciálneho tlačidla alebo pod vplyvom magnetického kľúča dochádza k okamžitému prerušeniu prúdu prúdu a dvere sa voľne otvárajú. Takéto zariadenia boli široko používané v oblasti ochrany predmetov vyžadujúcich dodatočné kontroly a obmedzujúce návštevy.

V niektorých modeloch uzamykacích magnetických zariadení je zahrnutá iba mechanická interakcia. Takéto modely sa často nazývajú pasívne. Nepochybne nemajú špeciálnu zadržiavaciu silu, ale v určitých oblastiach sa stali rozšírenými. Zjednodušené vzorky sa zvyčajne používajú na zatváranie skríň alebo ako magnetické zámky pre interiérové ​​dvere. Veľmi často sa takéto mechanizmy používajú na peňaženkách, peňaženkách alebo vreckách pre ženy. Je však nepravdepodobné, že tieto systémy budú použité ako prostriedok spoľahlivej ochrany a bezpečnosti priestorov.

Výstavba elektromagnetických zámkov

Zariadenia na uzamknutie ciest alebo modely používané v interiéri majú jednoduchý dizajn. Vychádza z použitia kovovej platne a oceľového jadra v medenom vinutí inštalovanom v špeciálnom prípade.

Kryt elektromagnetického zámku je zvyčajne vyrobený z hliníka alebo ocele. Pri jeho výrobe povolené použitie špeciálneho plastu, ale aj použitie vysokopevnostných materiálov nezaručí dlhú životnosť zámku.

Ak chcete nainštalovať magnetický zámok s magnetickým kľúčom, budete potrebovať nielen samotné zariadenie, ale aj niektoré ďalšie atribúty a mechanizmy. To je z pomocných prvkov bude závisieť na spoľahlivosti a účinnosti zámku. V kompletnej konfigurácii elektromagnetického uzamykacieho zariadenia musí byť prítomná:

1
 • Samotný zámok, ktorý sa predáva kompletne s reverznou kovovou platňou a vedením na pripojenie zariadenia k zdroju elektrického prúdu.
 • Regulátor potrebný na ovládanie uzamykacieho mechanizmu. Prostredníctvom tohto prvku sú spojené všetky ostatné atribúty zámku. Hlavnou funkciou regulátora je zabezpečiť odolnosť elektronického kľúčového čipu.
 • Čítač informácií potrebný na otvorenie dverí so špeciálnym magnetickým kľúčom.
 • Sada kľúčov naprogramovaných pre určitú frekvenciu.
 • Ak stlačíte špeciálne tlačidlo, dvierka môžete otvoriť zvnútra.
 • Napájanie. Ďalšie batérie zabezpečia správnu funkciu blokovacieho zariadenia v prípade výpadku napájania.

Vzhľadom na určité konštrukčné charakteristiky sa elektromagnetické zámky zvyčajne delia na dve skupiny: systémy majú kĺzavý typ otvoru a zariadenia pracujúce na oddelení. Tak ako všetky ostatné uzamykacie mechanizmy, elektromagnetické zariadenia sú rozdelené podľa spôsobu inštalácie na krídle dverí. Môže to byť závesný alebo závesný magnetický zámok s magnetickým kľúčom. Zariadenia je možné rozdeliť podľa geometrických charakteristík: majú obdĺžnikový mechanizmus alebo sú vyrobené vo forme zaobleného elektromagnetického systému.

Pri výbere zámku na dverách s magnetickým kľúčom je potrebné venovať osobitnú pozornosť celkovým rozmerom, hmotnosti a technickému vybaveniu zariadenia. Moderné elektromagnetické zámky sú kompaktné zariadenia, ale ich priľnavosť môže dosiahnuť tisíce kilogramov. Takéto zariadenia sú vhodné pre masívne a robustné dvere, pretože keď sú namontované na veľmi silné rúna z plastových profilov, môžu sa deformovať a spôsobiť uviaznutie dverí. Na základe hmotnosti zámku, sily jeho nárazu a konštrukčných prvkov krídla dverí, by sa preto mal starostlivo zvážiť výber zámkového systému.

Mýty o elektromagnetických zámkoch

V poslednej dobe sa čoraz naliehavejšie hovorí o tom, ako otvoriť magnetický zámok bez kľúčového tabletu. V skutočnosti elektromagnetické uzamykacie zariadenia nemajú funkciu zavedenia univerzálneho číselného kódu. Toto sa môže líšiť len v niektorých modeloch systému Visit, ktoré majú továrenské nastavenie funkcií, ktoré umožňujú otváranie vstupných dverí bez použitia magnetického kľúča.

Neexistujú žiadne univerzálne kľúče, ktoré by otvorili akékoľvek elektromagnetické zariadenie. Jednoducho to nemôžu byť z dôvodu príliš odlišných uzamykacích systémov a ich princípov fungovania.

Špeciálne klávesy pre podobné zámky nemôžu byť demagnetizované kvôli vplyvu silných magnetických polí. Napriek tomu sú ľahko poškodené, takže si vyžadujú starostlivé zaobchádzanie.

K hlavným technickým výhodám magnetického zámku s magnetickým kľúčom sa spotrebitelia odvolávajú na absenciu pohyblivých blokovacích prvkov. Tento faktor zabezpečuje dlhú životnosť zariadenia. Vďaka schopnosti ovládania elektromagnetického zámku z ktorejkoľvek miestnosti sa tieto mechanizmy dokonale osvedčili ako interkom. Sú bezproblémové a efektívne vo všetkých situáciách a počasia. Jediným a najdôležitejším z ich nedostatkov je, že pri absencii elektrickej energie sú elektromagnetické zámky absolútne nekompetentné. V tomto prípade získavajú charakteristiky magnetických zámkov pre interiérové ​​dvere a strácajú schopnosť spoľahlivo chrániť priestor.

Inštalácia magnetického zámku vlastnými rukami

Magnetickým zámkom na dverách je uzamykacie zariadenie, ktoré funguje z elektrického prúdu. Napätie sa nanáša na magnetickú cievku, čo má za následok magnetické pole priťahujúce opačnú časť mechanizmu. Inštalácia zámku nevyžaduje špeciálne zručnosti a môže byť vykonaná vlastnou silou. Výhodou mechanizmu je jeho nenáročnosť voči poveternostným podmienkam pri inštalácii na bránach alebo bránach, ako aj dlhá životnosť výrobku.

Uzamykací mechanizmus vybavený prídržným magnetom

Štandardné vybavenie a dodatočné vybavenie

Magnetický uzáver zariadenia závisí na počiatočnú konfiguráciu, tj základných prvkov a ďalších zariadení, ktoré môžu byť pripojená k mechanizmu pre pohodlie.

Základná sada uzamykacieho mechanizmu pre vnútorné dvere, vchodové dvere a brány pozostáva z:

 • Výkonný magnet pracujúci pod vplyvom elektriny;
 • vzájomný kovový pás, ktorý je priťahovaný k magnetickej rovine;
 • elektrický kábel, ktorý spája magnet s napájacím zdrojom;
 • spojovací materiál;
 • inštrukcie popisujúce inštaláciu magnetických zámkov tohto typu.

Súbor prvkov obsiahnutých v základnej konfigurácii zámku

Magnetický zámok možno ovládať dvoma spôsobmi:

 1. tlačidlový mechanizmus, ktorý zatvára elektrický obvod pri zatváraní a preruší napájanie pri jeho otvorení;
 2. elektronický mechanizmus pozostávajúci z dvoch snímačov:
  • Hallový snímač, ktorý neustále sleduje napätie dodávané do zámku;
  • magnetickým kontaktom, zariadením riadeným signálom.

Všetky senzory, tlačidlá a elektronické kľúče sú štandardným vybavením.

Doplnkové zariadenia pre magnetický zámok

Magnetický zámok môže byť inštalovaný aj s ďalšími zariadeniami, ktoré uľahčujú jeho prevádzku a riadenie vrátane:

 • neprerušiteľný zdroj napájania, ktorý zaisťuje činnosť blokovacieho mechanizmu pri neprítomnosti konštantného napätia. Batéria sa nahromadí vnútri jednotky, ktorá začne fungovať pri výpadku sieťového napájania. Batérie môžete nabíjať s napájacím adaptérom, ktorý je súčasťou prístroja.

Zariadenie, ktoré umožňuje ovládanie zámku pri absencii elektrickej energie

  • regulátor - zariadenie, ktoré je potrebné na pripojenie ďalšieho zariadenia. Ak je riadiaca jednotka dodávaná so zámkom, do tohto zariadenia je zabudovaný regulátor. V opačnom prípade sa musí zakúpiť dodatočne;

Zariadenie určené na pripojenie všetkých častí zámku

   • Bližšie, navrhnuté tak, aby hladko zatvorili magnetický zámok. Ak je hlavný uzamykací mechanizmus vybavený zatváračom dverí, tento prvok predlžuje životnosť zariadenia, pretože sú vylúčené silné rázy, ktoré by mohli poškodiť magnet;

Zariadenie, ktoré predlžuje dobu prevádzky magnetického zámku

   • intercom. Toto zariadenie je inštalované hlavne na dverách k vchodu alebo k bráne vedúcej na územie prímestskej oblasti. S pomocou vrátného môžete vidieť alebo počuť osobu, ktorá chce ísť na uzavreté územie a otvoriť zámok bez opustenia bytu alebo domu, resp.

Zariadenia zahrnuté do interkomu s funkciou videokomunikácie

Magnetický zámok na predných dverách môže byť:

   • retencia. Magnet umiestnený na jednej časti zámku drží dvere v zatvorenej polohe kvôli kovovej doske namontovanej na príslušnej časti. Hold magnetické zámky sú nad hlavou;

Uzamykací mechanizmus, ktorý upevňuje polohu krídla brány

   • šmyk. Kvôli pôsobeniu magnetu je jazyk uzamykacieho mechanizmu pevný. Shift magnetické zámky sú prevažne vyrábané závesnými zámkami.

Uzamykací mechanizmus so západkou

Pripevnenie záchytnej zámky

Montáž magnetického zámku na dvere pridržiavača sa uskutočňuje v hornej časti krídla alebo na boku. Pri inštalácii v hornej časti dverí sa otvor výrazne zníži, čo nie je prípad, keď je zariadenie namontované na boku.

Montáž zámku sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. Na krídle dverí je pripevnená šablóna odozvy, vyrobená z kovu. Táto šablóna je súčasťou zámku.
 2. Otvory na upevnenie skrutiek sú vyvŕtané cez šablónu;
 3. Doska je umiestnená na pripravenom mieste a upevnená;
 4. je vyznačená oblasť pre inštaláciu magnetického puzdra;
 5. Magnet môže byť namontovaná na kovovej platni alebo na montážnej konzole, v závislosti na tom, čo je prítomný v sade so zámkom;

Roh na upevnenie magnetickej časti zámku

 1. Vŕtacie otvory sú vyvŕtané;
 2. Platinum alebo roh je inštalovaný;
 3. fixuje magnetickú súčasť zámku;

Montáž hlavnej časti zámku na kovový roh

 1. Drôty na inštaláciu čítacieho zariadenia sú vedené na vonkajšej strane dverí;
 2. výstupné tlačidlo je nainštalované na vnútornej strane;
 3. magnetický zámok je pripojený podľa priloženého diagramu;

Pokyny na pripojenie mechanizmu k napájaniu a kontrole

 1. elektrické káble sa skrývajú v káblových kanáloch;
 2. kvalita vykonaných prác a kontrola zariadenia;
 3. v prípade potreby sú namontované ďalšie zariadenia rovnakým spôsobom, ktoré sú pripojené na príslušné miesta na regulátore.

Inštalácia šmykového zámku

Inštalácia magnetického zámku typu posunu môže spôsobiť ťažkosti pre laikov, pretože zámok je inštalovaný vo vnútri dverí.

Ak chcete bočný panel vykonať sám, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. vyberte dvere z pántov. Tento dodatočný postup uľahčuje pohodlie ďalšej práce;
 2. potom vrták so špeciálnou dýzou je vŕtaný do otvoru na mieste navrhovanej inštalácie mechanizmu;
 3. na krídle brány sa používa označenie zodpovedajúce rozmerom zámku. Je to potrebné na určenie správnej veľkosti výklenku, v ktorom bude následne nainštalovaný poistný mechanizmus;
 4. vyvŕta sa výklenok;
 5. miesta spojenia zámku s dverami sú označené;
 6. Otvory na upevnenie skrutiek sú vyvŕtané. Priemer a hĺbka otvorov by mali presne zodpovedať rozmerom skrutiek;
 7. prvá časť zámku je pevná;
 8. Podobne na ráme dverí je inštalovaná druhá časť zámky, v ktorej bude magnetický jazýček uzamykacieho mechanizmu;
 9. dvere sú na mieste;
 10. je nainštalované potrebné dodatočné vybavenie;
 11. prepája zámok a všetky komponenty do siete. Schéma zapojenia magnetického zámku musí byť vybavená zariadením;
 12. je kontrolovaná prevádzka zariadenia.

Ak je zámok detekované chyby a / alebo zlyhanie, je nutné odstrániť mechanizmus (odstránenie magnetického zámku, možno nájsť v priloženom návode), skontrolovať jeho prevádzkyschopnosť v neznámom spôsobom a vykonávať všetky fázy prvej inštalácie.

Celý proces inštalácie magnetického zámku vo vnútri dverí je podrobne zobrazený na videu.

Magnetický zámok je zariadenie so zvýšenou spoľahlivosťou. Oprava magnetického zámku je veľmi zriedkavá a spočíva v nahradení akejkoľvek časti zariadenia. Inštalácia a správa uzamykacieho mechanizmu je k dispozícii každému používateľovi. Pri výbere zariadenia sa odporúča spoľahnúť sa na potrebné vybavenie, na ktorom závisí funkcia zámku, kvalita zaručená výrobcom a umiestnenie zamýšľanej inštalácie.

I z Konga sa chcem naučiť inštalovať magnetický zámok, ak vám to nevadí. Budem to robiť v mojom Kongu

Dobré popoludnie! Dúfame, že náš článok vám pomohol pochopiť proces inštalácie. Ak máte ešte nejaké otázky, opýtajte sa a vysvetlíme to podrobnejšie.

Magnetický zámok na dverách: najlepšia ochrana priestorov

Pohodlná funkčná a spoľahlivá prevádzka v spojení s premysleným zariadením, univerzálnosť aplikácie. Takže môžete charakterizovať magnetický zámok na dverách, dôverne stlačený mechanický dizajn. Výrobcovia dverových "zariadení" ponúkajú verzie pre vstupné aj vnútorné dvere.

Princíp magnetického zámku

V srdci prístroja je fyzická vlastnosť priťahovania magnetov s rôznymi nábojmi pólov. Táto sila je dostatočná na udržanie dverí v zatvorenej polohe. Možnosť zachovania blokovacej lišty pre rôzne modely zámkov sa však môže značne líšiť v závislosti od výkonu magnetu.

Zadržiavacia sila je vyjadrená indikátorom mechanického zaťaženia "na odpojení" vyjadreného v kilogramoch. Výrobný krok je 50 až 100 kg. V nomenklatúre modelového radu existujú mechanizmy pre 100, 150, 200 kg. Existujú výkonné modely od 1000 kg obmedzenia.

Magnetický zámok na dverách funguje vďaka silnému magnetickému poľu vytvorenému elektrickou energiou. Na cievku sa aplikuje napätie. Vytvára sa pole, ktoré priťahuje druhú časť zámku.

Pre vchod, interiérový dizajn, oplotenie rodinných domov, wickety sú štandardné komponenty podobné:

 • magnet určitého výkonu, ktorého činnosť je spúšťaná elektrickým prúdom;
 • vratná kovová doska priťahovaná k magnetickej rovine;
 • prepojovacie káble;
 • súprava spojovacích materiálov.

Príslušenstvo zahŕňa:

 • Neprerušiteľný zdroj napájania, ktorý udržuje funkciu zámku pri vypnutí napájania.
 • Ovládač pre pripojenie dodatočného zariadenia. V systémoch s diaľkovým ovládaním, ďalšie inštalácia Nie je potrebné: regulátor je už integrovaný do klávesnice.
 • Uzávery pre hladký magnetický zámok. Nezahŕňajú klepanie dverí a výrazne zvyšujú životnosť zámkového mechanizmu a krídla dverí.
 • Intercom. Doplňte magnetický zámok na predné dvere na ulici. Je pripevnený priamo na plátno vstupných dverí vstupov, chalúp. S jeho pomocou môžete vidieť návštevníka, otvoriť mechanizmus na diaľku.

Vlastník si sám vyberá ďalšie "možnosti" zámku zakúpením potrebného technického vybavenia.

Pasívne zariadenia. Kategóriu predstavujú jednoduché mechanizmy s nízkym výkonom, ktoré fungujú bez elektrického prístroja. Pasívne magnetické prístroje držia len chlopne uzatvorené, ale neuzamknite.

Inštalácia je odôvodnená pre interiérové ​​dvere. V skutočnosti ide o pokračovanie nábytkového magnetického príslušenstva z čias ZSSR spracovaného na nové úlohy.

Nekomplikované modely bez západiek sa skladajú z dvoch dosiek (kovových a magnetických). Pri pohybe dverí sa zatvárajú / otvárajú. Ak chcete otvoriť, jednoducho vytiahnite rukoväť. Mechanizmus so západkou je komplikovanejší. Otáčaním kľučky dverí sa pohybuje doska z magnetickej časti - dvere sa otvárajú.

Iná kategória - magnetický zámoka ktoré vyžadujú pripojenie k zdroju napájania. Výkon niektorých modelov dosahuje 1 tona, takže hlavným účelom elektromagnetických mechanizmov je priepustnosť vstupných dverí. Kompozícia zahŕňa mechaniky a elektromagnetické prvky. Metódou upevnenia na plátne sú:

 • Horné mechanizmy - pevné rohy. Rukoväť dverí je nezávislá od tohto typu zámku.
 • Dverný zámok, inštalovaný v krídle dverí.
 • Polovice rezu, keď časť zámku vyčnieva nad úroveň dverí.

Na udržanie konštrukcie dverí v zatvorenej polohe je potrebné elektrické napätie. Krátkodobé odpojenie sa vyskytuje, keď je na klávesnici zablokovaná kombinácia kódov symbolov alebo pomocou magnetického kľúča. V tomto momente sú magnety otvorené.

 • Pri konštrukcii je počet pohyblivých prvkov minimálny, takže sa zvyšuje životnosť zámku.
 • Z technického hľadiska sa komponenty dverí takmer navzájom nedotýkajú, takže sa časti nepoškodzujú, nedeformujú sa.
 • Zmena priestorovej geometrie rámčeka dverí (sklopenie, zmršťovanie) neruší funkčnosť magnetov.
 • Nepotrebujete sledovať, či sú dvere zatvorené: magnety fungujú ako "uzávery dverí".
 • Bezhlučné ovládanie vstupných dverí: pri zatváraní / otvorení nie sú žiadne kliknutia.
 • Magnetické zámky sú perfektne kombinované s bezpečnostnými a domovými bezpečnostnými systémami;
 • Inštalácia magnetického zámku na dvere centrálneho vchodu, vstup bezpečne chráni proti prenikaniu do miestnosti fanúšikov narušiť verejný poriadok.

Ako vybrať správne zariadenie

Zámok - prístroj je prísne funkčný. Z tohto je potrebné "tancovať" pri výbere konkrétneho modelu. Všeobecné parametre výberu:

 • aplikačný variant - verejný alebo individuálny;
 • princíp prístupového režimu;
 • štrukturálne prvky krídla brány;
 • použitie v poplachovom systéme priestorov;
 • dodržiavanie požiarnych predpisov.

Vlastnosť magnetického zámku, ktorý sa automaticky otvára, keď je vypnutý, reaguje na dôležitú podmienku požiarnej bezpečnosti - rýchlo poskytne únikové cesty. Preto optimálne nastavenie magnetických zámkov na konštrukciách dverí požiaru.

Vybrali sme si výkon zámku "prelomiť"

 • Pre ľahké interné priestory, kancelárske dvere s ich úlohami, mechanizmy s magnetmi 150-300 kg "separácie" sa dokonale vyrovnajú.
 • Štandardné dvere s pôsobivým hmotnosti (prístupu, inteligentný pre súkromné ​​bývanie a organizácií) vyžadujú zámku Power 300-500 kg.
 • Nástenné oceľové dvere podnikov, komoditné hodnoty skladovacie miesta musia byť vybavené zámkami zvýšenou vylamovacie sila: 500-1000 kg a vyššej.

Pred inštaláciou magnetického zámku dverí, je potrebné správne určiť požadovanú "odolnosť proti roztrhnutiu". Na svetelných dverách nie je potrebné namontovať zámky s výkonnými magnetmi: deformácia plátna a vzhľad reziduálnej magnetizácie je možná. Inštalovaná verzia s malou odtrhávacou silou pre ťažké dvere sa jednoducho nedokáže vyrovnať s funkciou ochrany prístupu.

Ak potrebujete inštalovať pasívny magnetický zámok na dvere, práca môže byť vykonaná nezávisle, vytiahnutím "teórie" na špecializovaných stránkach. Horný mechanizmus je v prevádzke veľmi jednoduchý, pretože inštalácia nevyžaduje vŕtanie otvorov.

Montáž zámku nad hlavou sa vykoná nasledovne:

 • na ráme dverí uveďte umiestnenie zámku;
 • Na odozvu sa používa vhodné označenie;
 • sa aplikuje šablóna (zvyčajne je tu kompletná sada), na ktorej sú vyvŕtané základy pre spojovacie prvky. Musia nainštalovať zámok;
 • Montážna doska je pevná a pevná;
 • miesto, kde je magnetický základ upevnený;
 • skontrolujte funkciu uzamykacieho systému.

Inštalácia elektromagnetického zámku sa neodporúča bez dôstojnej zručnosti. Hlavnou ťažkosťou je inštalácia elektrických komunikačných zariadení, pripojenie káblov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

31 − 25 =