Závesy na balkóne

Dekoratívne záclony na balkóne: nový dizajn v novom roku

Balkón je svetelný zdroj, takže závesy by nemali zasahovať do jeho prenikania. Závesy pre lodžie a balkóny - špeciálny druh dekorácie, ktorý zahŕňa posúdenie niektorých dôležitých odtieňov. To je ako strana, do ktorej idú okná, ako aj vlastnosti samotnej miestnosti. Ak napríklad okná smerujú na juh, potom slnko prenikne do miestnosti v lete av zime. Preto závesy na balkóne visí lepšie husté, aby sa chránili pred obsedantným slnkom.

Na veľkosti balkónového bloku veľa závisí - tesné závesy na malom balkóne sú nevhodné.

Zvážte rôzne možnosti, počnúc klasikou. Rímske žalúzie alebo roll-up dizajn môže docela dekorovať balkón, ale záclony okenice na balkón bude dobré za určitých podmienok.

V závislosti od typu zasklenia a účelu balkóna je textil zvolený inak

 • Žalúzie. Dobré, že môžu byť pripevnené na stenu alebo v okne. Žalúzie je možné umiestniť na každý list individuálne. Pri otáčaní lamiel nastavíte stupeň osvetlenia sami. Táto myšlienka je dobrá, pretože materiál pre žalúzie je odolný voči opotrebeniu, nebojí sa teplotných zmien. Je pravda, že takéto záclony pre typické balkóny môžu trochu zasahovať do úplného otvorenia krídel. A tiež lamely môžu zvoniť pri prievanoch, ale je možné ich opraviť upevnením spodných spojovacích prvkov.
 • Roleta. Keď otvoríte také závesy na balkóny, tkanina sa buď zrolí nadol, alebo zapadne do špeciálnej krabice. Plátna sú samostatne pripevnené ku každému krídlu okien. Záclonová clona poteší, že je odolná voči dažďu, neboj sa prachu a nevypália pod jasným slnkom. Drevené, hliníkové, plastové - môžete inštalovať balkónové závesy z akéhokoľvek materiálu. A konštrukcia valca si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, môžete sa s ňou pohybovať mokrými obrúsky alebo sa obmedziť na suché čistenie.
 • Rímske záclony. Iný názov je románsky. Tieto závesy na balkón pri vytváraní krásnych záhybov. Klasika sú rímske záclony na ručné ovládanie, no na nohách prichádzajú novinky 2016 - luxusné záclony na elektrickom pohone. Románske závesy sa ľahko visia, sú v súlade s klasickým tylom a tiež vám umožňujú ušetriť miesto na balkóne. Takéto závesy na všetkých balkónoch budú vhodné, v ktorom štýle balkón nebude orezaný. Dôstojný, klasický dizajn okien. Mimochodom, môžu byť šité ručne.

Kompaktné závesy - najlepšie riešenie pre balkónovú izbu

Samozrejme, existuje veľa možností, ale fotogaléria, kde sú zobrazené 2016 noviniek, ich dizajn, hovorí, že budúci rok tieto možnosti budú najlepším oblečením pre okná na balkóne.

Útulné závesy na balkón (video)

Ale aké závesy na balkóny a lodžie sú lepšie visieť, klasika alebo novinky a čo je zvláštnosť registrácie lodžií v roku 2016? Môžete začať tkaninou, ktorá je vhodná pre loggiu.

Závesy na priestrannej lodžii môžu byť:

Ak je balkón spojený s miestnosťou, potom sa záclony môžu stať hlavným objektom interiéru

Ak je lodžia v tieni, konštrukcia okna by mala byť vhodná - ľahká, priehľadná, s pomerne veľkým obrazom. No, ak je tkanina ľahko umývaná, pretože v lete, svetlo záclony rýchlo špinavé.

1

Ak nie ste spokojní s veľkosťou loggie, a chcete, aby takáto dekorácia vizuálne zvýšila jeho zábery, je pastelová stupnica najlepšou voľbou. Je to naozaj vhodné pre závesy na lodžiach a závesy pre malé balkóny.

Rímske záclony - súčasné riešenie v roku 2016

Ak máte záujem o to, čo vyhovuje dizajnu najnovšej módy, potom v roku 2016 bude štýl podkrovia dôležitý. Jedná sa o priemyselný štýl interiérov, niekde úmyselne hrubý, ostrosť ktorého môžu byť tieňované výzdobou okien. Podkrovie a elegantné záclony sú plne kombinované, len aby ich lepšie pokryli vlastnými rukami. Ale celkový dizajn predpokladá, že podkrovie kombinuje celé zloženie lodžie do jedného bloku. Preto farebné križovatky alebo naopak kontrastom by mali byť tie, ktoré spájajú výzdobu okna a výzdobu stien takého balkóna.

Ak budeme dokončiť lodžie máte štandard, ale to nevadí, aby zavesiť záclony k takému non-malú lodžií, ktorý vynikne, môžete si vziať na závesy s tlač fotografií. V roku 2016 bude žalúzia s fotografickou potlačou svieža a originálna.

Ak je loggia dostatočne veľká, závesy na takýchto lodiach môžu byť jasné aj tmavé - pozrite sa na fotografiu, tento dizajn nebude znižovať veľký priestor. Závesy pre veľké balkóny môžu byť tiež svetlé, s pomerne veľkými vzormi a komplikovaným potlačou. Rovnaká roleta je vynikajúca možnosť.

Závesy na balkóne s vlastnými rukami

Románske závesy na balkóny a lodžie a balkóny sú najčastejšie šité ručne. Vzhľadom k tomu, fotogaléria mnoho príkladov úspešných závesy tohto typu, a v roku 2016, tvrdí, že návrhári, klasické a vinobranie bude v špeciálnom cti, a môžete ozdobiť svoje balkón jednotkovej rímskych roliet.

Sú vhodné pre takmer akékoľvek okná, dizajn môže byť komplikovaný zaujímavou textíliou (príklady nájdete na fotografii) a šiť si dosť rýchlo.

Na balkónoch existujú dva typy rímskych záclon:

 • jednoposteľová - dobré pre priehľadné alebo priesvitné tkaniny s elegantnými a zaujímavými vzormi;
 • dvojitý - Také závesy na balkónoch môžu byť chránené pred obsedantným slnkom.

Farba textilu by mala byť v súlade s celkovým interiérom

Románske záclony dokonale zdobia balkónový blok a ich upevnenie bude neviditeľné. Závesy môžete opraviť na stenách lodžie (ten, ktorý je nad oknom), alebo na samotnom okennom ráme.

Najdôležitejšie momenty na krajčírske závesy na balkónoch:

 • Merania okenného otvoru;
 • Predpierajte materiál suchý a žehlite;
 • Výber počtu záhybov (najlepšie zo siedmych);
 • Kreslenie záhybov z nesprávnej strany, ich šitie;
 • Maľovanie a lakovanie dreveného bloku;
 • Pripevnenie k prijatému pásu na suchý zips;
 • Šitie suchého zipsu na horný okraj opony;
 • Vložte váhu do závesov;
 • Šijacie krúžky;
 • Upevnenie zdvíhacieho mechanizmu.

Potom je tyč pripevnená nad oknom, opona sa narovná. Okno okien sa okamžite zmení, balkónový blok sa premení. Na každej fotografii môžete vidieť, ako rumunské záclony menia obraz balkóna. Takéto závesy na balkónoch by mali byť vždy klasické.

Ktoré závesy vybrať balkón (video)

Po preskúmaní veľa fotiek, nájdite si vlastnú verziu, vyberte záclonu, ktorá zdobí balkónový blok. Štýl balkóna môžete zmeniť vlastnými rukami a závesy boli a zostanú jedným z najlacnejších, ale významných doplnkov.

Ako si vybrať záclony na lodžii? Najzaujímavejšie možnosti

Doslova pred desiatimi rokmi bol balkón považovaný výlučne za miesto skladovania nepotrebných vecí. Dnes je lodžia vybavená štúdiom, jedálenským kútom, rekreačným kútom a dokonca telocvičňou - všetko závisí od potrieb konkrétnej rodiny. Preto sa záclony na balkóne stali integrálnou súčasťou výzdoby pri zdobení bytu.

V našom novom článku chceme hovoriť o tom, ako si vybrať správnu farbu, hustotu a materiál na záclony, rovnako ako to, čo rolety na balkóny lepšie zapadá do interiéru vášho domova. Na konci článku uvidíte farebnú fotogalériu.

Balkóny majú často neštandardné okenné otvory, rozmery a rozloženie, takže výber záclon na oknách lodžií nie je triviálnym úkonom.

 • Ak nemôžete nájsť závesy podľa dostupných parametrov, skúste ich šiť na objednávku - to bude stáť trochu viac, ale majster bude schopný realizovať všetky vaše priania;
 • V prípade, že obývacia izba, môžete si vybrať takmer akýkoľvek model, záclony v kuchyni s balkónom sa nesmie líšiť nadmerný objem a rozmery, pretože v tejto miestnosti na účte zvyčajne každý centimeter voľného priestoru;
 • Pri výbere závesov zvážte, na ktorú stranu okna je váš balkón otočený. Okná pri pohľade na juh, je lepšie zdobiť závesy, zatiaľ čo balkón na severnej strane domu bude logicky zdobený ľahkými priesvitnými závesmi.

Poradenstvo experta: Nezáleží na tom, ako luxusný dizajn závesov pre balkón je, to by nemalo brániť v tom, aby ste slobodne používali okná pre svoj určený účel alebo nejakým spôsobom bránili prístupu k okenným rukovätiam.

Existuje niekoľko typov záclon, ktoré sú vhodné na dekoráciu balkóna. Všetky z nich majú oba plusy a mínusy. Poďme sa bližšie pozrieť na každú možnosť.

Rímske záclony najviac pripomínajú dizajn lodných plachiet. Samotné závesy sa nepohybujú od seba, rovnako ako v klasickej verzii, ale vystupujú hore vďaka montáží namontovaným vo vnútri. Táto funkcia robí rímske žalúzie ideálnou voľbou pre zdobenie okien na lodžii.

Kontrastuje s Rímske žalúzie

Ak hovoríme o látke, potom sa tento druh záclon často vyrába z hustého materiálu s prirodzeným zložením.

Rímske záclony z prírodných tkanín

Japonské záclony sú najlepšie vhodné na zdobenie okien v podlahe alebo balkónov s veľkými otvormi. Roztiahnuté tkaniny sa pohybujú pozdĺž okna a zaberajú minimálny priestor. Ide o dokonalý dizajn závesov pre loggiu v minimalistickom alebo ázijskom štýle.

Princípom fungovania tejto možnosti najviac pripomína rímske záclony. Tu tkanina web dekoruje každý jednotlivý okenný segment. Rolety na lodži stúpajú vertikálne smerom nahor a nezasahujú do ľahkého prístupu k okenným rukovätiam.

Najčastejšie sú vyrobené z hodvábu, ale môžete snívať a realizovať svoje vlastné nápady. Tyl, ľahký závoj, hodváb, organza alebo iný vzduchový materiál - neobmedzujte svoju predstavivosť!

Luxusné francúzske závesy v klasickom interiéri

Francúzske závesy na balkóne sú navlečené na niekoľkých miestach a vďaka tomuto dizajnu sa dajú ľahko upevniť v požadovanej výške pomocou šnúrok.

Obyčajné záclony z textílií sa tiež môžu stať ozdobou vašej loggie. Takéto závesy na balkóne môžete urobiť sami. Husté záclony na podlahu nebudú z praktického hľadiska veľmi výhodné, ale svetelné závesy sa dokonale hodia.

Na rímsu sú pripevnené klasické záclony, čo si vyžaduje určitý voľný priestor, takže odporúčame zavesiť také závesy na lodžiou 6 metrov a viac.

Klasické závesy na lodžii v kombinácii s obývacou izbou

Pri výbere farby závesov v hale s balkónom, v kuchyni v kombinácii s loggiou alebo inou miestnosťou je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých bodov:

 • Tmavé tkaniny sa silne zahrievajú na slnku a rýchlejšie sa zatemňujú;
 • Ak sú pre interiér vašej izby vhodné len tmavé záclony, môžete použiť obojstranný materiál. Jasná strana sa pozrie na ulicu a odráža slnečné svetlo;
 • Svetlé farby robia väčší priestor, takže je lepšie zavesiť závesy v pastelových odtieňoch medzi kuchyňou a lodžou;
 • Malá ozdoba vizuálne zväčšuje plochu samotných záclon;
 • Úhľadný, diskrétny výkres, ako svetlé farby, vyzerá jednoduchšie ako veľký vzor a tmavé materiály nasýtenej farby.

V našej galérii nájdete veľa fotografií závesov na balkóne a lodžii v interiéri moderných apartmánov a domov.

Ktoré záclony je najlepšie zavesiť na balkónoch?

Závesy na balkónoch dávajú interiéru interiér, zmäkčujú jasné slnečné svetlo, vytvárajú jedinečnú pohodu. Výber tohto variantu závisí od celkového štýlu balkóna, osobného vkusu a najnovších módnych trendov. V každej sezóne sa objavujú nové návrhy, ktoré výrazne rozširujú možnosti dizajnérov a majiteľov bytov.

Závesy na balkónoch by mali byť lacné, praktické a krásne. Medzi základné požiadavky:

 • možnosť meniť stupeň tieňovania;
 • jednoduchá údržba;
 • environmentálna a protipožiarna bezpečnosť;
 • trvanlivosť;
 • odolnosť proti jasnému slnku, vetru a dažďu;
 • jednoduchosť inštalácie a demontáže.

Pre balkónové konštrukcie a lodžie ideálne vhodné:

 • žalúzie (horizontálne alebo vertikálne);
 • Rímske záclony;
 • markízy;
 • roll modely;
 • svetelné závesy z tylu alebo mušelínu.

Žalúzie sa ľahko používajú, ľahko sa nastavujú, môžete si vybrať tieň a dizajn, vhodný pre rôzne interiéry. Žalúzie zo slamy, bambusu alebo plastu často dopĺňajú tradičné okenné záclony šité z textílie.

Roleta z aktuálnej novinky sa zmenila na skutočnú klasiku. Takéto modely pre lodžie sú kompaktné, v prípade potreby rýchlo zložené, bez zasahovania do prenikania slnečného svetla. Rolety v lodžii bude chrániť obyvateľov bytu pred zvedavými očami, táto možnosť je ideálna pre prvé poschodia bytových domov, rodinných domov a chalúp.

Zastrešenie sa zvyčajne kombinuje s inými typmi záclon. Sú šikovné, dobre chránené pred slnkom a dážď. Avšak vietor a zrážky môžu poškodiť. Nie je veľmi výhodné používať markýzy v viacpodlažných domoch, ale v súkromných chatách a chatách sú jednoducho nenahraditeľné. Existuje veľa možností, ako tieto závesy zavesiť, zaujímavé nápady nájdete v časopisoch dizajnu.

Svetlé clony chránia balkón pred slnkom, ale zabránia prenikaniu hmyzu do bytu. Takéto záclony sú vyrobené z mušelínu, polyesterového pletiva, tylu, tylu, syntetickej čipky. Veľmi pôsobivé vzhľadové záclony spojené s bavlnenou, ľanovou alebo viskóznou priadzou.

Pre balkónové záclony nepoužívajte plyšové, saténové a iné materiály, ktoré sú vhodné vo veľkých salónoch. Pre dekoráciu verand a lodžií praktickejšej bavlny je vhodnejší silný polyester. Široko používané rôzne plasty, interiérových fanúšikov v eko-štýle, ako závesy a žalúzie z bambusu, slamy, ryžový papier impregnovaný. Prírodné materiály sú pohodlné a krásne, ale náchylnejšie k noseniu. Ak vyberiete túto možnosť, musíte byť pripravení na každú sezónu zmeniť okná na oknách.

Konštrukcia závesov na balkón sa veľmi často nezmení, avšak v každej sezóne sú na trhu zaujímavé ponuky, ktoré je potrebné vziať do úvahy. V roku 2017 budú obzvlášť dôležité environmentálne myšlienky. Už teraz sa ponúkajú balkónové záclony z rôznych prírodných materiálov: slamy, juta, spracované palmové listy. Najaktuálnejšie odtiene sú prirodzené. Môžete si vybrať textílie v hnedých, béžových, krémových, zelených tónoch. Navrhuje sa nielen návrh závesov, ale aj nápady, ako ich zavesiť. Napríklad, krátke japonské panely na parapet sú obzvlášť dôležité, pokrývajúc otvor s pevnou stenou. Na diverzifikáciu dizajnu môžu byť záclony držané v rôznych odtieňoch jednej stupnice. Veľmi štýlový vzhľad béžovej, zelenej, lila-lila alebo čiernej-šedej palety.

Obľúbené pre balkóny a loggie Roman záclony v klasických kontrastných pruhoch. Stojí za to pohľad na červeno-biele, zelenkasté, modro-modré kombinácie. Zaujímavý návrh - závesy na balkón v rustikálnom štýle. Sú vyrobené z potlačenej bavlny alebo polyesteru, ozdobené čipkou, napodobňujúca ručné tkanie. Originálne modely sú vyrobené ručne. Môžu byť viazané s háčikmi alebo pletacími ihlami, tkaniť v technike macrame alebo frivolity, používať patchwork techniky. Na ozdobu okien balkóna použite ako 1-2 veľké závesy a kratšie závesy až po okenný parapet. Nápady, ako vytvoriť závesy na balkóne s vlastnými rukami, sú plné všetkých časopisov na šitie, takže je veľmi jednoduché vybrať si vhodnú techniku ​​a štýl.

Módne novinky sezóny nájdete v odborných publikáciách a výstavách. Avšak aj večné klasiky zostávajú na vrchole významu. Patria medzi ne závesy z monofónneho mušelínu alebo tylu, rovnako ako rôzne modely valcov v pokojnom rozsahu. Ak chcete dokončiť okná, musíte použiť rovnaké nápady ako pre dekoráciu balkónového bloku. V tomto prípade bude interiér bytu viac integrálny, čo je obzvlášť dôležité pre malé byty.

Rolety na balkóne (video)

Konštrukcia balkónovej izby závisí od mnohých faktorov. Pri výbere textílie pre lodžiu je potrebné zvážiť:

 • umiestnenie okna s blokom balkóna;
 • charakteristiky klímy;
 • jas osvetlenia;
 • stupeň znečistenia ovzdušia;
 • potreba izolácie od susedov alebo hluk v uliciach;
 • materiály, ktoré boli použité na vyzdobenie balkóna alebo balkóna.

Okno s balkónom môže byť vyzdobené v rovnakom štýle. Na lodžií a verandy s výhľadom na sever, obzvlášť krásne svetelné závory v teplých tónoch: slnečné žlté, krémová, zlatá béžová, broskyne. Pri prechádzaní záclonami na lodžii bude denné svetlo vytvárať efekt mäkkého tlmiaceho slnka. Balkónové okná smerujúce na juh, juhovýchod a juhozápad musia byť zatienené záclonami studeného spektra. Modré, zelené, fialové tóny vo všetkých možných kombináciách sú ideálne, biely je vítaný. Takéto záclony vytvoria atmosféru Stredozemného mora, prinesú vnútorné poznámky sviežosti, ľahkosti, ľahkosti.

Dizajnéri odporúčajú kombinovať tkaniny rôznej hustoty na sklenených lodžiach.

Napríklad jedna skladba môže obsahovať tesný žalúzie do tieňa Vo večerných hodinách ľahké gázu na ochranu proti hmyzu, markízy vymeniteľných za obzvlášť horúcich slnečných dní. Súčasne nesmie byť balkónový blok preťažený. Ideálny - jednoduchý multifunkčný dizajn, ktorý zjednodušuje demontáž nepotrebných návrhov a nahrádza ich novými.

Rolety pre balkónové okná (video)

Ako urobiť záclony sami

Vytvorte závesy na lodžii sami - vynikajúci nápad na rýchlu a lacnú transformáciu interiéru. Môžu byť vyrobené z akýchkoľvek improvizovaných materiálov. Najvhodnejšia možnosť - kaliko v kvete alebo malá klietka, vytvára atmosféru vidieckeho domu.

Závesy na balkón s vlastnými rukami môžu byť viazané z bavlnenej priadze. Zvyčajne háčkujú v technike siete na sviečkovice. Záclony môžu byť krátke alebo predĺžené, odporúča sa škrob pre väčšiu dekoratívnosť. Fit nite z bielej alebo pastelových farieb, veľmi elegantné vyzerajúce závesy z nebieleného ľanu, ktoré vytvárajú ekologický dizajn. Pomocou vlastných rúk môžete tiež vytvoriť závesy z farebných kúskov, sú vhodnejšie pre interiéry v ľudovom štýle a lodžie lemované drevom.

Galéria: balkónové závesy (15 fotiek)

Už ste niekedy zažili neľahkú bolesť v kĺboch? A neviete, čo to je:

 • nemožnosť ľahko a pohodlne sa pohybovať;
 • nepríjemné pocity pri lezení a klesaní po schodoch;
 • nepríjemná kríza, neúspech;
 • bolesť počas alebo po cvičení;
 • zápal v kĺboch ​​a opuch;
 • neprimeraná a niekedy neznesiteľná bolesť bolesti kĺbov.

A teraz odpovedzte na otázku: Ste spokojný s týmto? Je možné vydržať takúto bolesť? A koľko peňazí ste už "zlúčili" s neefektívnym zaobchádzaním? To je správne - je čas na to skončiť! Súhlasíte? Preto sme sa rozhodli zverejniť exkluzívny rozhovor s profesorom Dikulom, v ktorom odhalil tajomstvo zbavenia bolesti kĺbov, artritídy a artrózy.

Pozor, iba DNES!

Navigácia podľa záznamov

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Kopírovanie bez priameho odkazu na zdroj materiálu je zakázané.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

21 − 20 =