Vonia v chladničke, ako čistiť

Ako sa vyrovnať s nepríjemným zápachom z chladničky sami?

Bohužiaľ, nie každý vie, ako odstrániť zápach z chladničky, ktorý sa náhle objaví a spôsobuje veľa problémov. Problém nepríjemnej vône je tak rozšírený, že sa s ním stretla takmer každá žena v domácnosti. Dnes je veľa jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z chladničky.

Keď otvoríte chladničku, môžete cítiť nepríjemnú vôňu, prvá vec, ktorá vás napadne, je, ako sa zbaviť tejto chuti. Veľká chyba je spěch, musíte vybrať čo najskôr nie prostriedok na odstránenie, ale zistiť príčiny, ktoré spôsobili problém.

Hlavné príčiny vedúce k tvorbe nepríjemného zápachu v chladničke:

 • zabudnuté potraviny v regáloch, ktoré začali miznúť;
 • nekvalitné výrobky;
 • slabé zmrazenie chladničky;
 • nesprávne skladovanie zakúpených výrobkov;
 • rozliate produkty, kvôli ktorým sa vytvárajú škvrny;
 • Nedávno získané zariadenie, v ktorom môžu byť prítomné zápachy kovu, farby alebo plastov.

Na určenie hlavných dôvodov je potrebné vykonať audit v chladničke a vyriešiť výrobky. Je dôležité vedieť, že nepríjemný zápach v chladničke je možné absorbovať do jedla vo vnútri, takže jej jedenie v jedle bude nepríjemné.

Ak je príčinou zlého zápachu v chladničke nekvalitné materiály, z ktorých je vyrobená, pred použitím sa odporúča umývať zvnútra aj zvonku. Okrem toho by takéto zariadenie malo byť dobre vetrané. Za niekoľko dní zmizne väčšina vône plastu.

Aj pri normálnom používaní chladiaceho zariadenia je potrebné vykonať pravidelné čistenie. V tejto chvíli je dôležité starostlivo skontrolovať všetky rohy, pretože tam sa nahromadia rôzne drobky, ktoré aktivujú reprodukciu mikróbov. Všeobecné čistenie by sa malo vykonávať dôsledne, striktne dodržiavať všetky odporúčania.

 1. 1 Rozmrazte chladničku. Po prvé, zbaví sa zmrznutého ľadu a za druhé - odstránenie nepríjemného zápachu. Je potrebné odpojiť zariadenie od siete, vybrať všetky produkty a preskúmať zásoby, možno sa niektoré z nich začali zhoršovať.
 2. 2 Vyčistite pomocou čistiaceho prostriedku. To pomôže zbaviť sa starých vysušených škvŕn po skladovaných produktoch a odstrániť vznikajúce mikróby.
 3. 3 Utierajte čistú chladničku s ovládaním zápachu. Je ľahké variť sami. Skúsené ženy v domácnosti ponúkajú niekoľko možností:
 • 1 možnosť - ako odstrániť zápach s citrónom. Aby ste to dosiahli, stlačte citrónovú šťavu na handričku a dobre utierajte všetky regály. Osobitná pozornosť by sa mala venovať vypúšťaciemu otvoru, miestu, kde sa neustále zbiera voda, a preto sa baktérie množia. Lemon perfektne odstraňuje zápach a dáva sviežosť.
 • 2 možnosť - ako odstrániť zápach ocotom. Do rovnakého množstva vezmite studenú vodu a pridajte toľko octu. Toto riešenie by malo byť dobre utreté vo vnútri chladničky a malý čas na odfúknutie vône octu. Takýto nástroj je bezpečný a nepredstavuje hrozbu pre skladované výrobky, pretože sa rýchlo zhoršuje a odstraňuje nepríjemný zápach.
 • 3 variant - ako sa zbaviť nečistôt pomocou amoniaku. Je potrebné, aby 1 liter vody zriedil 1 polievkovú lyžičku. l. kvapalný amoniak a takýto roztok na ošetrenie celého interiéru chladničky. Je dôležité mať na pamäti, že na konci procedúry by ste nemali ihneď dať výrobky na svoje miesto, musíte počkať, kým nezmizne zápach amoniaku.

Nezabudnite, že pravidelné čistenie pomôže zabrániť hromadeniu nečistôt a bojovať s problémom nepríjemného zápachu bude oveľa jednoduchšie. Odborníci odporúčajú rozdeliť chladničku na úložné priestory produktov, čo pomôže zabrániť rýchlej strate potravín a vzniku nepríjemných pachov. Dodržujte komoditné štvrte, nedávajte do blízkosti surové a pripravené na jedlo.

1

Ako pripraviť absorbéry vôní svojimi vlastnými rukami?

Odstráňte vôňu z domácej chladničky pomôže produktom, ktoré sú vždy na dosah ruky. Ak viete, ktorý výrobok umiestnite na policu chladiacej jednotky, môžete vylúčiť zápach v chladničke. Odporúča sa používať takéto výrobky:

 • rezané surové zemiaky;
 • kusy čerstvého ražného chleba;
 • plátky čerstvého citrónu.

Môžete tiež použiť kávové zrná, sušené mandarínky a citrónovú kôru, ale takýto nástroj len maskuje nepríjemný zápach a zbaviť sa to nebude fungovať.

Ako odstrániť zápach z chladničky doma, ak sa neustále vyskytuje, ale nie vždy existuje možnosť čistenia? Existuje možnosť varenia vône na varenie, ktorú je možné ľahko vyrobiť z výrobkov, ktoré sú v kuchyni každej milenky.

Aby ste to urobili, musíte si odobrať malú nádobu s vekom, sódou a aktívnym uhlím. Kapacita by mala byť malá, takže je ľahké sa naštvať na dvere chladničky a nezabezpečuje veľa miesta. Horná nádoba je dokonalá. Teraz je potrebné vytvoriť malé otvory vo veku tak, aby sa obsah mohol zbaviť zápachu v chladničke. Veko je potrebné na naplnenie nádrže prostriedkom na absorbovanie nepríjemného zápachu.

Nalijte polovicu nádoby zo sódy na pečenie a pridajte 3-4 búšené tablety aktívneho uhlia. Všetko toto opatrne premiešajte, tesne uzavrite viečkom a pošlite ho do chladničky. Týmto spôsobom môžete ľahko odstrániť zápach z chladničky bez praktických opatrení. Ide o to, že sóda a uhlie sú schopné absorbovať aj silný zápach, takže sa nemôžete obávať stavu vzduchu vo vnútri chladiacej jednotky.

Ak po určitom čase ste si všimli prvé prejavy starého problému, stačí nahradiť obsah nádoby novým. Všeobecne sa odporúča meniť sódu a uhlie každé 3-4 mesiace v závislosti od nasýtenia chladničky rôznymi produktmi. Ženy v domácnosti, ktoré používajú tento spôsob boja, tvrdia, že s výsledkom sú spokojní, zatiaľ čo často nie sú čistené v chladničke.

Samozrejme, keď viete, ako odstrániť zápach z chladiacej jednotky, môžete tento problém vyriešiť, ale je jednoduchšie situáciu nespúšťať, ale prijať preventívne opatrenia.

Odborníci odporúčajú dodržiavať jednoduché pravidlá:

 • včas odstrániť poškodené produkty;
 • neumožňujú tvorbu plesní;
 • ihneď utierajte rozlišenú kvapalinu a nedovoľte jej vysušiť a vytvoriť škvrny;
 • pravidelné odmrazovanie chladiaceho zariadenia;
 • pozorovať komoditné susedstvo potravín;
 • používajte tesne uzavreté nádoby a potravinový film.

Ak idete dlhšiu dobu na služobnú cestu alebo dovolenku, najlepšou možnosťou je úplné odmrazenie a odpojenie chladiacej jednotky od siete. Táto akcia umožní obe sa zbaviť nepríjemného zápachu v chladničke pri návrate domov a chrániť sa pred nepredvídanými situáciami.

Pamätajte si, že ak zaobchádzate s technológiou s láskou a starostlivosťou, potom vám splatí dlhú službu bez porúch. Okrem toho čistota nie je len ukazovateľom zručností majstra, ale aj zárukou zdravia. Samozrejme, každý môže vyvolať zápach z chladničky, ale nie všetci môžu zabrániť tomu, aby sa znova objavil.

Ako ľahko a jednoducho odstrániť zápach z chladničky doma? Dôveryhodné spôsoby, ako sa zbaviť zápachu z chladničky

Chladnička - svätá svadba domácnosti.

Jeho chladné črevá udržujú tajomstvá a dokážu veľa o svojich majiteľoch.

Už viac ako sto rokov chladiaci pracovník domácnosti neustále a denne prechádza chladivo v mene čerstvosti potravinárskych výrobkov.

Ale bez ohľadu na to, ako sa žena v domácnosti postará o svojho domáceho maznáčika, jedného dňa môže začať.

Intenzita nepríjemného zápachu sa mení od slabých po veľmi silné a potom musíte konať rýchlo.

Ako odstrániť zápach z chladničky doma: súbor aktivít

Na vyriešenie problému je potrebné pochopiť príčinu zápachu. Ak je chladnička nová, zdrojom môžu byť nové plastové a priemyselné chemikálie používané pri montáži zariadení vo výrobe. Ak chcete zbaviť technického zápachu, môže to byť jednoduché: dôkladne umyte vnútorné povrchy vrátane regálov na dverách a mrazničkách a nechajte dvere otvorené niekoľko hodín.

So starými alebo už používanými chladničkami je príbeh iný. Najčastejšie hovoríme o chýbajúcich produktoch. Môže to byť pokazená miska, zabudnuté kusy čerstvého mäsa alebo rýb, otvorené balenie s mliečnym výrobkom. Zdrojom obalu môže byť miska s ostrým zápachom, ktorá bola odstránená do chladničky bez nádoby, polyetylénového filmu atď.

Nesprávna údržba chladiaceho zariadenia tiež spôsobuje zápach. Preto ak sa výrobok rozlieva, uniká, necháva odtlačok atď., Musí sa ihneď odstrániť nečistota. Obzvlášť nepríjemné, zápachné stopy zostávajú z mliečnych výrobkov, mäsa a rybieho džúsu.

Čo môžem urobiť na zlepšenie situácie? Jednoduchým stieraním políc nemôžete zvládnuť. Ako odstrániť zápach z chladničky doma?

• Najskôr vypnite chladničku zo siete. Akákoľvek manipulácia s elektrickými spotrebičmi v stave pripojenom k ​​zásuvke je zakázaná.

• Úplne uvoľnite oba kamery prístroja z produktov, ktoré sú tam uložené. Zlikvidujte v kontajneroch, mimo zdrojov tepla. Je jasné, že keď je chladnička naplnená jedlom, hrozí nebezpečenstvo, že sa všetko zhorší. Plánovaná starostlivosť je preto lepšie naplánovať na čas, keď je chladnička takmer prázdna.

• Dôkladne opláchnite všetky vnútorné povrchy komôr, gumové tesnenia, plastové držiaky, držadlá, čisté nádoby. Na umývanie môžete použiť zakúpené produkty špeciálne určené na umývanie chladničiek alebo recepty ľudí. Druhá možnosť je bezpečnejšia v porovnaní s domácimi chemikáliami v priemyselnej výrobe.

• Vyčistite povrchy, nezabudnite na gumové časti.

• Nechajte chladničku s otvorenými dvierkami na dve až tri až štyri hodiny, aby sa spotrebič dobre vetril.

Ak chcete zbaviť zápachu z domácej chladničky, môžete využiť ďalšie finančné prostriedky. Keď je zariadenie už umývané, sušené a svieti s čistotou, na policiach by mali byť umiestnené špeciálne priemyselné alebo prírodné absorbéry zápachu alebo moderné ionizátory chladničiek. Dobre pohlcujú vône, zbytkové stopy nepríjemných zápachov.

Čo musíte urobiť, aby ste nemuseli, stlačíte nos, okamžite odstrániť zápach z chladničky doma? Nasledujte ho a vykonávajte jednoduché, ale pravidelné postupy starostlivosti:

• včas sa zbavte starých jedál;

• skladovať vonné výrobky a pripravené jedlá v uzavretých nádobách, zapečatených fóliách, sklenených nádobách s tesnými krytmi. Najmä prísne je potrebné sa zamerať na korenie, údené produkty, ryby, syry. Aj v čerstvom stave majú ostrý špecifický zápach. Akumulácia zostane špecifická, ale prestane byť príjemná;

• Prístroj pravidelne čistite najmenej dvakrát ročne (alebo v súlade s odporúčaniami výrobcu).

• Každé tri až šesť mesiacov vykonajte bežné rozmrazovanie zariadenia (v závislosti od značky a stavu);

• okamžite odstráňte všetky škvrny, stopy rozliatej kvapaliny alebo tuhých produktov.

Ak sa dom dlhodobo nepoužíva, v ideálnom prípade by mal byť chladnička úplne odpojená, odpojená od elektrickej siete, umývaná a ponechaná s otvorenými dverami. Avšak len málo ľudí sa podieľa na takej radikálnej evakuácii jedla pri odchode. Preto stačí nechať v čistej chladničke minimálne pomaly kaziace produkty.

Ak raz za päť až sedem dní nahliadnete do chladničky pre podozrivé produkty, môžete ľahko udržiavať zariadenie čisté a vyhnúť sa problémom pravidelných "vôní".

Ako odstrániť zápach z chladničky doma: recepty

Použite chemikálie pre domácnosť na odstránenie zápachu z chladničky doma. Avšak priemyselné fľaše a postrekovače dobrej kvality sú pomerne drahé a môžu byť nebezpečné. Preto sa uchýliť k radikálnej metóde umývania s ich pomocou je stále v zanedbaných prípadoch, keď "všetko je skúšané a nepomáha".

Obráťme sa na triky, nahromadené ženami v domácnosti a úspešne používané. Existuje veľa receptov na boj proti "zmrzlina".

Najčastejšou je sóda na pečenie

Najefektívnejším a najbezpečnejším liekom, ktorý možno použiť na umývanie chladničky a mrazničky, je bežná sóda na pečenie. Slabé riešenie pomôže vyčistiť zápachové škvrny, zničiť akumuláciu baktérií na stenách, police a gumové tesniace materiály, zbaviť zápachu. Aby ste to dosiahli, pridajte liter lyžičky teplej vody na lyžicu výrobku a dôkladne ho premiešajte. Okrem toho, že sóda perfektne zvládne obojstrannú obuv, súčasne dezinfikuje povrch.

Dobre zvládnuť zápach, najmä perzistentný a chronický, riešenie stolového octu. Aby ste sa vyhli spáleniu pokožky, mali by ste používať rukavice. Roztok sa pripraví v pomere jedna ku jednej. Napríklad pre pol pohára vody môžete mať rovnaké množstvo 9% octu (nie kyselé!) A túto tekutinu ošetrujte čistou, čistou chladničkou.

Najvhodnejší je amoniak

Nie je to zlý pomáha zbaviť zápach z chladničky v domácom roztoku amoniaku. Celková lyžička voňavého výrobku, rozpustená v litre vody, prinesie dobrý výsledok a nezaškrtne na kabelku.

Najdrahšou a najchutnejšou je citrónová šťava

Moderné drahé domáce chemikálie veľmi často obsahujú prírodnú kyselinu citrónovú. Sú drahé a umiestnené ako biologicky odbúrateľné a úplne bezpečné. Prečo nepoužívať citrónovú šťavu na boj proti nečistotám a vôňam ich chladničky?

Ak kupujete citróny vo vrecku alebo sú len veľa v kuchyni, môžete pripraviť skvelý čistiaci a protipórový prostriedok. Bude to vodka alebo zriedený alkohol (silné ochutené a umelo farebné nápoje nebudú fungovať). Podiel roztoku je jeden až desať. To znamená, že lyžica čerstvej lisovanej citrónovej šťavy bude mať desať lyžičiek vodky. Žiadna vodka - päťkrát zvýšite množstvo citrónovej šťavy a zrieďte ju vodou.

Namiesto citrónu si môžete vziať prášok kyseliny citrónovej. Podiel chovu je jeden až dva. To znamená, že lyžica kyseliny citrónovej bude potrebovať dve lyžice teplej vody.

Pokiaľ ide o adsorbenty a ionizátory priemyselnej výroby, nie je potrebné používať zakúpené absorbéry a zariadenia. Môžu byť nahradené domácimi nástrojmi. Aby ste trvalo odstránili zápach z chladničky doma, môžete použiť rovnaké prostriedky ako na umývanie zariadenia, ako aj niektoré ďalšie.

Všetky tieto sú vynikajúce prírodné sorbenty, ktoré absorbujú zápach. Ako ich správne používať?

• Vložte sódu do hlbokej misky a vložte ju do centrálnej police prístroja. Ak sa vám nepáči produkt a existuje miesto, môžete umiestniť na každú polici kontajner so sódou.

• Vložte ocot do pohára a používajte ho podobne ako adsorbent sódy. Ďalšou možnosťou je namočiť kúsok octu octom a nechať na jeden deň.

• Nakrájajte citrón na niekoľko kusov a rozložte ho na taniere na policiach chladiacej komory. Citrón by mal byť sledovaný: po niekoľkých dňoch výrobok začne miznúť a potom by mal byť zlikvidovaný.

• Skvelé adsorpčné činidlo môže byť vyrobené z aktívneho uhlia. Niekoľko balíčkov tabliet rozdrviť na prášok, nalejte do plastových pohárov a usporiadajte na regáloch. Za mesiac pripravte novú časť uhlia.

• Slabé pachy sú odstránené niekoľkými plátkami čierneho chleba. Žitý produkt ich veľmi dobre absorbuje.

• Soľ, cukor, ryža majú tiež schopnosť absorbovať zápach. Doska s výrobkom by sa mala ponechať niekoľko dní alebo by mala byť v chladničke pravidelne uchovávaná, aby sa zabránilo vzniku obalu.

Vôňa z chladničky môže byť maskovaná mletou kávou, citrónovou kôrkou, jablkami, vonnými bylinkami a korením. Ale musíte mať na pamäti, že zamaskovanie zápachu nie je to isté ako zbavenie sa. Navyše, voňavé fondy "budú zdieľať; Jeho vôňa s jedlom uloženým v chladničke.

Ako odstrániť zápach z chladničky doma: dôvody zlyhania

Ak je chladnička umývaná, mraznička je rozmrazená a nepríjemná vôňa je stále tam, je potrebné hľadať jej príčinu nie vo výrobkoch, ale v samotnom zariadení. Ak nemáte skúsenosti s prácou s technológiou, nemusíte sa snažiť nájsť pravdu sami. To je nebezpečné a plné, pretože môžete náhodne poškodiť zariadenie. Namiesto problému, dvaja dospelí, musíte v každom prípade zavolať majstra alebo kúpiť novú chladničku.

Ale tí, ktorí sú na "you9raquo; s domácimi spotrebičmi, eliminovať príčinu pretrvávajúcej vône bude pomerne jednoduché. V skutočnosti to môžu byť tri dôvody:

• zablokovanie systému automatického odmrazovania;

• upchatá drenáž pre odber vlhkosti;

• prenikanie hnilobných produktov do švíkov častí, pod gumovými tesneniami atď.

Skúsený majster s prvými dvoma problémami sa ľahko zvládne. Pokračujte v tom, aby ste nemuseli hádať o tom, ako odstrániť zápach z chladničky doma, mali by ste sa bližšie pozrieť na domáce spotrebiče. V záujme predchádzania je potrebné vyprázdňovať vodu teplou, čistou vodou a starostlivo skontrolovať, či je systém nečistôt zablokovaný.

Ak je zápach spôsobený poškodením časti škrupiny a karosérie, zariadenie je určené na demontáž, výmenu tesnení, tepelných izolačných materiálov. Je to veľmi ťažké a finančne neadekvátne. Je ľahšie hodiť poškodený spotrebič a kúpiť novú chladničku.

Preto je prevencia najlepším spôsobom, ako spojiť domáce spotrebiče, najmä tie, ktoré sú potrebné a spoľahlivé, napríklad chladničky. Pozor, mäkkú handru, trochu teplej vody a kvapku lásky pre váš domov - a nebudete musieť rozptýliť chladničky.

© 2012-2018 "Názory žien". Pri kopírovaní materiálov je potrebný odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

E-mail: [email protected]

Redakcia: +7 (965) 405 64 18

Zbieranie odpovedí na vaše otázky

Článok popisuje účinné metódy - ako odstráňte zápach z chladničky a zabudnite na tento problém raz a navždy. Problém vône v chladničke je bežný a stará sa o ľudí dlhú dobu. Počas tejto doby boli vynájdené mnohé spôsoby, vďaka ktorým je možné bojovať s pachmi.

Prečo sa objavuje nepríjemný zápach?

Príčiny vonkajších zápachov sú nasledovné:

 • Výrobky, v ktorých žijú mikróby. Ak sa ich včas zbavíte, zápach sa zintenzívni;
 • Samotná chladiaca komora je rozmrazená;
 • Častice z plastu, nájdené v nových chladničkách. S týmto zápachom nestojí za to bojovať, je to zbytočné, po chvíli to pôjde sám o sebe;
 • Zlomenie častí chladničky.

Ak chcete prekonať zápach z prachu, môžete dôkladne vyčistiť chladničku a odstrániť z nej plastové zvyšky. Ak je to možné, po umytí chladničky je najlepšie nepoužívať týždeň na úplné vetranie.

Prípady s mikróbmi sú zložitejšie, pretože sa môžu usadzovať v produktoch pripravených na použitie. Keď je niečo poškodené v chladničke, je ťažké odstrániť zápach.

Ako odstrániť nepríjemný zápach?

Ako odstrániť zápach z chladničky je možné vyriešiť niekoľkými spôsobmi:

Predtým, ako začnete prechádzať zápachom, musíte odpojiť chladničku od siete, získať všetok obsah, od výrobkov až po škatuľky. Potom musí byť opláchnutý zo všetkých strán. Ak sa tak nestane, nepríjemné zápachy, ktoré možno odstrániť, sa čoskoro vrátia do vášho domova.

Stojí za zmienku, že možnosť s detergentmi je účinnejšia, ale je drahá a môže spôsobiť škodu pre zdravie.

Ako odstrániť zápach z chladničky ľudovými prostriedkami?

Recepty ľudí sú časovo overené a sú pomerne lacné, pretože potrebujú len nástroje na ich používanie. Takéto metódy boja proti tomuto problému nie sú zdraviu škodlivé.

Jeden efektívny spôsob, ako odstrániť zápach je zmes vody a octu v rovnakom pomere. Výsledný roztok musí byť dôkladne umyté krabicami, mriežkami, bunkami, komorami a bezpodmienečne vypúšťacím otvorom. Potom v chladničke sa odporúča umiestniť pohár naplnený ocotom. Ak dom nemal toľko octu, môžete navlhčiť vatu a dať ju do stredu chladničky. Nakoniec sa odporúča dobre vetrať fotoaparát.

citrón Je ovocie, ktoré pomáha bojovať s nečistotami a nepríjemnými pachmi. Ak ho zmiešate s vodkou alebo alkoholom, potom vyjde dobrý čistiaci prostriedok. V pomere je potrebné pripraviť roztok jeden až desať. Ak nie je doma duchov, potom ich môžete nahradiť vodou a zvyšovať množstvo citrónovej šťavy. Ak nie je citrón, potom bude kyselina citrónová robiť. Keď umyjete chladničku, môžete jednoducho dať do nej odrezaný citrus, ktorý vydesí nepríjemné zápachy.

Informácie o čistiacich vlastnostiach sóda veľa ľudí vie. Ak chcete odstrániť zápach z chladničky, musíte vložiť sódu do taniera a vložiť ju do chladničky po dobu jedného mesiaca. Aby sa proces zvetrávania mohol rýchlejšie zrýchliť, je možné umiestniť nádobu s voľným produktom na každú poličku. Usporiadať sódu v chladničke je po umytí, inak žiadny vplyv postup nebude.

Odstráňte zápach z aktívne uhlie. Ak to chcete urobiť, vykonajte nasledujúce kroky:

 1. Rastoloch 40 tabliet z uhlia na 250 mg;
 2. Prášok by mal byť umiestnený v chladnej miestnosti, nalial do malého plochého kontajnera;
 3. Môžete ho uložiť po dobu jedného mesiaca.
 4. Ak chcete vrátiť drevené uhlie do svojich bývalých nehnuteľností, stojí za to vykurovanie v rúre;
 5. Opäť vložte do chladničky, ak sa vôňa vrátila.

Keď sú zápachy v chladničke slabé, môžu sa odstrániť vďaka čiernemu chlebu, ktorý bude musieť byť umiestnený na všetkých poliach chladničky. Káva je produkt, ktorý pomôže prekonať boj proti zápachu. Stojí za zmienku, že vôňa nezmizne, je maskovaná za kávovými zrnami.

Ako odstrániť zápach z chladničky pomocou čistiacich prostriedkov?

Riešenia pripravené doma nie vždy pomáhajú v domácnosti. Ak nemôžete prekonať zápach v chladničke, odporúča sa použiť moderné metódy na odstránenie problému. Existuje ďalší spôsob, ako vyriešiť problém - je kúpiť novú chladničku. Nie každý si môže dovoliť tento luxus a je lepšie hovoriť o tom, ako sa s týmto problémom ešte môžete vyrovnať. Nižšie sú popísané Spôsoby, ako môžete eliminovať zápach:

Preventívne opatrenia: 5 odporúčaní

Nepríjemné zápachy nemali vplyv na vašu náladu v dome, musíte vykonať odporúčania:

 1. Umyte chladničku dvakrát za rok;
 2. Každý týždeň skontrolujte, či uplynula doba použiteľnosti uložených výrobkov;
 3. Vytečte všetky rozliate kvapaliny;
 4. Pravidelne rozmrazujte chladničku;
 5. Výrobky uchovávajte v uzavretej forme, vložte do dosiek alebo do plastových vreciek. Pri utesňovaní výrobkov je veľmi užitočný ekonomický strečový film;

Ak idete na dovolenku, je lepšie vyprázdniť chladničku a vypnúť ju, alebo ponechať v nej minimum produktov.

Vďaka tomuto článku čitatelia vedia nielen ako odstrániť zápach z chladničky, ale aj ako zabrániť jeho výskytu.

Video o čistote v chladničke

Ďalej si pozrite video o tom, ako sa starať o vašu chladničku, odstráňte z nej nepríjemné zápachy, aby ste nikdy nepociťovali:

 • Zbieranie odpovedí na vaše otázky

  Používanie materiálov stránok je povolené len so súhlasom držiteľa autorských práv. Informácie na stránke sú len informačné a nie sú návodom na konanie. Pred použitím lekárskych predpisov sa vždy poraďte so svojím lekárom.

  Našli ste chybu? Dajte nám vedieť! Vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter. Ďakujem vám!

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  3 + 5 =