Prečo okno medzi kuchyňou a kúpeľňou

Prečo okno medzi kúpeľňou a kuchyňou? Ovládanie okien medzi kúpeľňou a kuchyňou

Všetci v byte medzi kúpeľňou a kuchyňou mali otvorenie. Toto riešenie je prítomné takmer vo všetkých domoch starej budovy. S najväčšou pravdepodobnosťou nové majitelia takéhoto bytu nemôžu pochopiť, prečo potrebujete okno medzi kúpeľňou a kuchyňou. Navyše v moderných životných podmienkach je takýto dizajn nezvyčajný. Preto pri vstupe do spomínaného bytu premýšľajú noví osadníci, prečo okná medzi kúpeľňou a kuchyňou, či už by sa mala považovať za nevýhodu, ktorá by mala byť opravená? V skutočnosti takéto konštrukčné riešenie nesie funkčné zaťaženie.

Hlavné funkcie okna medzi kúpeľňou a kuchyňou

Ak idete v histórii, toto okno malo veľmi dôležitú praktickú funkciu. Keďže boli v kúpeľniach plynové kotly, okno bolo núteným bezpečnostným opatrením, pretože počas výbuchu časti valca plynu opúšťalo okno.

V sovietskych časoch sa apartmány nelíšili vo veľkosti. Zvyčajne v kúpeľni je dostatok miesta len pre kúpeľ a umývadlo. Okno vizuálne zväčšilo túto miestnosť a zvýšilo výšku stropu. Taktiež okno poskytlo prirodzené osvetlenie kúpeľne. Mimochodom, táto funkcia je veľmi pohodlná, pretože počas dňa nemôžete zapnúť svetlo a tým ušetriť elektrinu.

Okrem toho, vzhľadom na to, že priestor v miestnosti je malý, okno poskytuje dodatočné vetranie. Je veľmi pohodlné, že ho môžete otvoriť a vetrať miestnosť. Kúpeľňa je vystavená vysokej vlhkosti, takže ďalší zdroj vetrania zabezpečí normálnu mikroklíma v miestnosti.

Nechajte okno medzi kúpeľňou a kuchyňou alebo zblízka

Keď sa byt začne opravovať, zvážte rôzne možnosti zmeny priestorov. Opísané okno je relikviou minulosti, ale domy s takým dizajnovým riešením stále zostávajú. Preto pri vykonávaní opráv nastáva otázka: čo s takým oknom a prečo okná medzi kúpeľňou a kuchyňou? Chcete opraviť alebo nie?

Pokiaľ ide o bezpečnosť, v súčasnosti potreba okien v prípade výbuchu plynovej fľaše zmizla. Takže keď odpoviete na otázku, či ju necháte alebo nie, je potrebné ju riadiť iba štylistickou orientáciou interiéru.

Prečo urobiť okno medzi kúpeľňou a kuchyňou pred, je jasné, ale v našich dňoch to pravdepodobne zasahuje, pretože na tomto mieste, napríklad, je naplánované nainštalovať sprchovací kút. Na stene je vytvorený obraz. Ale môže to byť naopak, okno bude dokonalým doplnkom do interiéru kúpeľne. Treba povedať, že v moderných domoch nenájdete také riešenie. Preto, pre znalcov rarity, stojí za to premýšľať o zachovaní takých pekných detailov interiéru.

1

Ak stále nechápete, prečo okná medzi kúpeľňou a kuchyňou a rozhodla sa, že musí byť zapečatené, potom je potrebné vykonať túto prácu v niekoľkých fázach:

 1. Po prvé, musíte kúpiť materiály (cement, pletivo a drevotrieskové dosky).
 2. Potom musíte rozobrať okno. Vykonajte to, odstráňte platňové pásky, odstráňte sklo a potom demontujte rám. Upozorňujeme, že oddiel medzi kuchyňou a kúpeľňou je pravdepodobne tenký a je vyrobený z nekvalitných materiálov, takže pri demontáži starého rámu je možné ho naliat '. V tejto súvislosti niektorí odborníci odporúčajú opustiť rám v stene.
 3. Ďalšou etapou práce je inštalácia dosky z drevotriesky. Je potrebné ďalej na ňu naniesť cementovú zmes. Na list musíte pripevniť sieťku ako armatúru, potom ju vložiť do otvoru a upevniť ju pomocou sklenených korálkov.
 4. Poslednou etapou práce bude aplikácia cementovej malty. Je pripravený z cementu, piesku a vody, nanášaný vo vrstvách v niekoľkých fázach. Po vysušení roztoku sa musí brúsiť.

Existuje niekoľko možností zatvorenia okna. Musíte vybrať najvhodnejšiu metódu. Môžete napríklad použiť tehly alebo sadrovú omietku. Výber materiálov závisí od šírky steny a jej štruktúry.

Dekorácia interiéru pomocou okna medzi kuchyňou a kúpeľňou

Pre tých, ktorí sa rozhodli opustiť okno v kúpeľni, treba spomenúť jeho úspešné umiestnenie.

Po prvé, je dobré, že je na vrchole, pretože rozdiel teploty v skle bude tvoriť kondenzát. A ak by sa okno nachádza priamo nad kúpeľňou, potom by sa do nej dostala všetka vlhkosť.

Po druhé, prítomnosť okna poskytne ventiláciu vzduchu, čo je dôležitý bod pre malé miestnosti a odhaľuje účel okna medzi kúpeľňou a kuchyňou. Premisa s vyššou vlhkosťou by mala byť dobre vysielaná, pretože pri zlom obehu vzduchu je nepríjemný zápach a forma môže byť vytvorená. Takéto javy poškodzujú osobu.

Po tretie, prítomnosť okna rozšíri priestor a poskytne vylepšený interiér.

Ak je to možné, môžete zmeniť tvar okna, odkloniť sa od bežného obdĺžnika. Tento krok transformuje interiér, aby bol exkluzívny. Môžete napríklad vytvoriť kúpeľňu v morskom štýle. Okno pre tento interiér sa zmestí do výrezu. Tiež sa odporúča rozšíriť okenný parapet a použiť ho ako policu.

Vzhľadom na vysokú vlhkosť miestnosti je lepšie používať plastové rámy, pretože sa nedotýkajú teplotných kvapiek a sú odolné voči vode. Moderné systémy plastových rámov umožňujú zistiť funkciu mikrovýklovania. Okná z PVC sa veľmi ľahko čistia.

Pri plánovaní inštalácie nového okna sa odporúča premýšľať o farebnom riešení rámu. Biela farba je klasická a vyzerá vždy dôstojne. Okrem toho môžete experimentovať aj s inými odtieňmi. Napríklad vytvorte rám čokoládovej farby alebo farbu mahagónu. Toto okno bude kontrastovať s kúpeľňou, priťahuje pozornosť a bude drahé. Tiež rám levanduľovej farby bude vyzerať vznešený. Môžete si vybrať tieň, ktorý sa zosúladí so stropom a stenami. Ale s použitím červenej, musíte byť opatrnejší, pretože v miestnosti s malou plochou to bude vyzerať smiešne. Veľmi krásna bude v kúpeľni vitráže. Toto okno sa nechá v dennom svetle a zároveň vyzdobuje interiér. Hlavnou úlohou pri výbere farebného skla je vybrať vzor, ​​ktorý by mal byť kombinovaný so štýlom interiéru.

Zo všetkého vyššie uvedeného je jasné, prečo je okno medzi kúpeľňou a kuchyňou. Spočiatku boli funkcie opísaného otvoru prakticky dôležité. Neskôr začal nosiť estetický charakter.

Prečo potrebujem okno medzi kúpeľňou a kuchyňou?

Okná medzi kúpeľňou a kuchyňou - opticky rozširuje priestor pre tých, ktorí v byte je okno medzi kuchyňou a sociálnym zariadením, pravdepodobne niekedy nad tým, prečo, prečo je to potrebné, a ako to môže byť zdobené, dávať viac elegantné a krásne na pohľad do očí ? Ľudia zapojení do dizajnu bytov, dnes zostáva veľa najrôznejšími nápady a sú schopní ponúknuť zaujímavé možnosti transformovať častice do zaujímavú súčasť vášho interiéru.

Za akým účelom si prezeranie okna medzi kúpeľňou a kuchyňou v Chruščov?

Na prvý pohľad, pri pohľade na toto okno, medzi kuchyňou a kúpeľňou, nie je veľmi jasné, prečo to stále potrebuje, a aké je jeho využitie.

Okno medzi kúpeľňou a kuchyňou - dodatočné osvetlenie. Predtým v Chruščovoch, aby zachránili deň, vypli svetlo, pretože všetci boli v práci. Takže toto prirodzené zvýšenie bolo pre tých, ktorí zostali doma

Bez ohľadu na to má tento dizajn množstvo výhod, ktoré ospravedlňujú jeho existenciu a nachádzajú uplatnenie pri plánovaní výstavby miestností. Zvážte niekoľko výhod a účelov okna medzi kuchyňou a kúpeľňou:

 • zabezpečenie rýchlej evakuácie v núdzových prípadoch;
 • v prípade, že cieľom je vizuálne poskytnúť väčší priestor v malej miestnosti;
 • okrem toho dáva miestnosti prirodzenejšie osvetlenie a ventiláciu miestnosti.

V prípade, že ste sa ešte rozhodli odstrániť tento vynález sovietskej doby z dôvodu zbytočnosti, potom to samozrejme možno urobiť bez veľkého úsilia. Jednoduchým a nákladovo efektívnym spôsobom demontáže okien je použitie tehál alebo penových blokov, ktoré môžu byť položené s otvorom alebo pokryté cementovou maltou.

Sádrové dosky alebo plastové panely tiež pomôžu. S množstvom ponúk na trhu stavebných materiálov existuje veľa spôsobov, ako skryť alebo vyraziť dieru. Ak sa používa muriva, pena bloky alebo malta, ako možnosť, môžete skryť s tapetou alebo zavesiť obrázok.

Mnoho obyvateľov Chruščov nie je okno zalazhivayut medzi kúpeľňou a kuchyňou, a len zdobí ju bez diakritiky: nahradiť obyčajné sklo na farebné vzorované

Hore sme opísali spôsoby zatvorenia okna, ako môžete vyzdobiť okno medzi kuchyňou a kúpeľňou:

Okienko z kúpeľne odoberáme do kuchyne

Pred začiatkom dokončovacích prác je potrebné najprv zbaviť sa starej stavby. Najskôr musíte starostlivo odstrániť sklo z rámu. Ak to chcete urobiť, vyberte prídržné lamely. Po odstránení skla môžete už samotný rám vytiahnuť z otvoru.

Zvážte a nezabudnite, že sadrokartónové a plastové panely nemajú dostatočnú pevnosť v porovnaní s tehlovými alebo penovými blokmi. Preto nie je potrebné pripevňovať predmety s veľkou hmotnosťou, napr. Police alebo skrinky. Z kuchynskej strany sa najlepšie hodia veci malého množstva: lampy, hodinky, maľby.

Vytvorte výklenok z otvoru okna, ktorý je medzi kúpeľňou a kuchyňou - originálne a užitočné riešenie

Zo zobrazovacieho okna v kúpeľni môžete vytvoriť úplne krásny a funkčný vzhľad - vytváranie výklenku:

 1. Bude potrebovať cement. S jeho pomocou bude potrebné zakryť a zarovnať otvor.
 2. Po pripravenosti steny je možné jej obloženie spustiť pomocou keramických dlaždíc.
 3. Z kuchynskej strany môže byť otvor uzavretý listami sadrokartónu a zashpatlevat. Môžete ísť ďalej a trochu zvýšiť otvorenie odstránením potrebného počtu tehál z muriva. Takže budeme mať viac priestoru na inštaláciu regálov, kde si môžete dať krabice a fľaše na osobnú hygienu.
 4. Pokračovanie vo zvyšovaní otváracieho priestoru je možné rozložiť pomocou dlaždíc s efektom 3D alebo s reflexným povlakom. Poličky je možné chrániť pred vniknutím vody montážou závesu alebo krídla.

Záložka medzi kuchyňou a kúpeľňovou sadrokartou (video)

Staré okno je možné nahradiť moderným plastom, ktorý vám umožní vetranie kúpeľne. Profily okien možno vybrať pre štýl dokončenia kúpeľa. Ak je to žiaduce, okenné sklo môže byť potopené pomocou špeciálneho filmu. Dobrým spôsobom, ako kúpeľ svetlé farby, ak používate okná s vitrážami a možnosť rozpočtu pre zdobenie, dosiahnuť použitím farebné vitráže filmu, čím sa tento krásny rám. Tento druh dekorácie dobre zapadá do interiéru a navyše skrýva procedúru kúpeľa.

Pozor, iba DNES!

No, môžete polochku, ale môžete si kúpiť film pod farebným sklom a pastu, svetlo prejde, ale nie toľko a nemôžete špehovať. Alebo je teraz módne robiť služobnú službu, môžete si ju sám natrieť akrylátovými farbami.

YAY / TASS Mnohí veria, že takéto okno bolo umiestnené z dôvodu plynového stĺpca z bezpečnostných dôvodov.

Predpokladá sa, že s možným únikom plynu vybuchnú výbušné vlny len sklo a steny, strop a stropy domu netrpia. Táto verzia však nie je úplne správna, pretože stĺpy plynov sa objavili v typických domoch oveľa neskôr ako tie isté okná.

RIA Novosti V skutočnosti existuje niekoľko dôvodov pre vznik takýchto okien a najdôležitejšie je dodatočné osvetlenie. Napokon na prelome 19. a 20. storočia bola elektrina výsadou elity a cena elektrickej energie v Rusku bola najvyššia v Európe.

A o niečo neskôr, aby sa šetrila elektrická energia, svetlo v štandardných domoch bolo jednoducho vypnuté počas dňa.

Takže okná v kúpeľni umožnili kúpeľňu bez ďalších zdrojov osvetlenia.

Dôvod č. 3

A v komunálnych apartmánoch, pamätajte. žena v kúpeľni sa umyje sama, žuvanie sa stáča. Obráti sa smerom k oknu, a tam, chlap - sused s papuľou na sklo prilepené, "koláč". Ako štekať: "Čo chcete?" Nevidím nahú ženu? " A on odpovedal: "Áno, vy ste sa vzdali na hovno, pozerám sa, ktorého si umývať mydlom?".

Vedzte tu bláznivých ľudí! Plyn, svetlo, "pohodlie". v skutočnosti bolo okno urobené, aby sa špehovali priateľky na umývanie manželky, bolo to pohodlnejšie a spravodlivejšie!

Komentár bol odstránený

Za 20 000 rubľov denne, plastové okná alebo niečo, vložte do nových domovov, medzi kuchyňou a kúpeľňou, ktorú ponúkate? Hovno! Naša spoločnosť má dlho skryté videokamery na kúpeľňoch, na požiadanie pracovníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

48 − = 42