Ochrana dreva

Impregnácia dreva pred vlhkosťou a hnilobou

Drevo je medzi najmodernejšími materiálmi šetrné k životnému prostrediu a má nízke náklady. Napriek tomu, vzhľadom na svoj organický pôvod je lúč príliš hygroskopický a slúži ako ideálne médium pre formy, rôzne mikroorganizmy. Použitie tohto materiálu na stavbu, musíte sa starať o jeho ochranu pred vonkajšími faktormi.

Prečo je potrebné ošetriť drevo z hniloby a vlhkosti?

Často sa drevo hnilobou kvôli infekcii hubou, ktorá postupne ničí štruktúru materiálu. Proces zničenia sa začína vtedy, keď plesňová spória zasiahne guľatinu alebo tyčinku (najnebezpečnejší z nich je spóra domovej huby schopnej zasiahnuť aj chránené drevo). Materiál, v ktorom bola huba usadená, má charakteristické znaky:

 • stane sa mäkkou;
 • na jeho povrchových trhlinách;
 • jeho prirodzené zmeny farieb;
 • štruktúra je zničená (strom začne hniť).

Rozpad stromu je uľahčený atmosférickými podmienkami - procesmi zmrazovania / rozmrazovania, vysokou vlhkosťou, vetrom, zrážkami a priamym slnečným lúčom na povrchu lúča. Vývoj húb je vo väčšej miere uľahčený kontaktom materiálu so zemou: často začína hniloba v oblastiach spojenia.

Vhodná ochrana dreva pred vlhkosťou a hnilobou značne predlžuje životnosť výrobkov až do 30-35 rokov. Napriek tomu je tento ukazovateľ ovplyvnený aj vonkajšími faktormi (podnebím) a prevádzkovými podmienkami. Ako ochrana sa používajú rôzne typy impregnácie dreva od vlhkosti a hniloby, vytvorené na báze chemikálií. Antiseptické látky majú rôzne zloženia a vlastnosti, takže je dôležité vedieť, ktoré z nich sú najvhodnejšie pre konkrétnu prácu.

Potom spracovať strom z hniloby a vlhkosti

Účinnosť nie je jediným kritériom výberu antiseptických látok. Je dôležité, aby náprava bola bezpečná pre zdravie nájomníkov, pretože mnohé impregnácie, ktoré môžu chrániť strom pred vlhkosťou a hnilobou po dlhú dobu, sú veľmi nebezpečné. Odporúča sa odpudzovať z kompozícii obsahujúcich soli cínu a zinku - sú najviac jedovaté. Je lepšie uprednostňovať antiseptické látky, ktoré nepoškodzujú ľudské telo. Ako chrániť strom pred vlhkosťou a hnilobou?

Vodoodpudivá impregnácia dreva

Hlavnou funkciou impregnácií odolných voči vlhkosti je ochrana stromu pred škodlivými účinkami zrážok. Tento typ antiseptickej látky sa používa na ochranu rôznych drevených konštrukcií - kúpeľov, plôch, pivníc, domov, altánov. Vodoodpudivé impregnácie je možné použiť ako samostatné výrobky alebo spoločne s bio-základmi, ktoré pokrývajú drevo pred farbením.

Antiseptikum preniká hlboko do materiálu, nielen chráni proti patogénnym mikroorganizmom, ale aj rozširuje jeho vonkajšiu časť, maľuje drevo a tým vykonáva dekoratívnu funkciu. Pokrytie sa považuje za najúčinnejšiu medzi existujúcimi, avšak má určité zníženie - pomaly sa absorbuje do štruktúry drevených dosiek. Okrem toho má dekoratívna impregnácia dreva pre vonkajšie práce relatívne vysokú cenu.

Olejová kvapalina na ošetrenie dreva z rozpadu

Antiseptikum na báze oleja sa používa predovšetkým na vonkajšiu prácu. Takéto kompozície tvoria silný film na povrchu materiálu, ktorý chráni produkt pred hubami. Táto ochranná vrstva nie je rozpustná vo vode, ale povlak sa môže aplikovať iba na suché drevo. Pri ošetrení vlhkým povrchom olejový antiseptik nie je schopný chrániť materiál pred spórmi húb, ktoré žijú vo vnútri drevenej konštrukcie. Olejová impregnácia dreva z vlhkosti a hniloby je považovaná za mierne toxickú, takže sa nepoužíva v obytných oblastiach.

1

Ochranná impregnácia rozpustná vo vode pre drevo

Tento typ antiseptického činidla je prakticky netoxický a nemá výrazný zápach, ale tiež rýchlo vysuší. Voľne rozpustné impregnanty sa používajú na preventívne účely na ochranu stromu pred rozpadom a hubami. Avšak formulácie nie sú vhodné na spracovanie materiálov v miestnostiach s vysokým obsahom vlhkosti (kúpele, sauny, pivnice), pretože sú vyrobené z boraxu, kyseliny boritej a chloridu zinočnatého, fluoridu sodného. Takéto impregnácie dreva z vlhkosti a hniloby môžu zvládnuť rôzne nábytky, steny a rámy dverí a okien.

Impregnácia dreva z hniloby a vlhkosti na prchavom základe

Tento výrobok sa vyrába pridaním špeciálnych lakov a náterov rozpúšťadiel. Napriek tomu, že impregnácia na prchavých bázach preniká do dreva, nie je hlboká, film, ktorý tvoria na povrchu, má vysokú pevnosť. Typicky sa tieto antiseptiká používajú na vonkajšiu prácu, ale môžu byť použité v interiéri. Kompozície poskytujú ošetreným doskám atraktívny vzhľad, ale dlho sušia.

Ako si vybrať prostriedky na ochranu dreva pred vlhkosťou a hnilobou

Aby sme si vybrali, ako impregnovať drevo z rozkladu, stojí za to starostlivo preskúmať balenie antiseptických látok, ktoré ponúkajú stavebné predajne, kde výrobcovia poskytujú úplné informácie o zložení a použití prípravkov. Ak získate niekoľko rôznych prostriedkov na integrovanú ochranu materiálu, musíte sa uistiť, že sú navzájom kompatibilné. Je lepšie vybrať formulácie od jedného výrobcu. O akých aspektoch treba venovať pozornosť pri nákupe:

 • či je kompozícia toxická;
 • koľko je trvalé / spoľahlivé;
 • či zmes má ostrý zápach;
 • koľko je to ekologické / bezpečné pre zdravie;
 • cena;
 • či je potrebné použiť špeciálne prístroje na prípravu a použitie kompozície.

Impregnácia dreva z rozpadu by sa mala vybrať na základe individuálnych charakteristík ošetreného objektu. Ak sa napríklad dom alebo iný predmet, ktorý je predmetom liečby, nachádza vo vlhkej oblasti, je lepšie uprednostňovať prostriedky, ktoré môžu chrániť drevo pred častými zmenami teploty (zvyčajne také zmesi chránia materiál 10-12 rokov).

Multifunkčné kompozície nielen chrániť materiály pred plesňou, ale aj predchádzať požiaru, takže uličné štruktúry umiestnené priamo na zemi sú lepšie na ich manipuláciu. Okrem toho je žiaduce chrániť vonkajšie predmety prostriedkami, ktoré sú nezmazateľné. Ich cena je vyššia, ale prevádzkové obdobie je dlhšie (do 35 rokov). Odpuzovače vlhkosti sú ideálne pre miestnosti, ako sú sauny, kúpele alebo pivnice.

Cena impregnácie dreva

Moderné výrobky sú vysoko kvalitné a maximálne šetrné k životnému prostrediu. Impregnácia dreva pred vlhkosťou a hnilobou sa predáva v stavebných predajniach a navyše sa dá zakúpiť v internetovom obchode. Pre pohodlie ponúkajú on-line služby katalógy tovarov, pomocou ktorých je jednoduché si vybrať a objednať svoje obľúbené potreby doma. Hodnotenie finančných prostriedkov, ktoré podľa recenzií sú najefektívnejšie proti rozkladu:

 1. Senezh. Hlavnou výhodou výrobku je jeho netoxicita a demokratická cena. Predané impregnačné balenia 2,5 a 5 litrov. Ich cena, v závislosti od druhu, je 400-850 rubľov.
 2. Aquatex. Kompozície nemenia prirodzenú farbu dreva a sú vhodné na spracovanie prakticky akéhokoľvek povrchu. Balenie antiseptické - 2 litre, a jeho cena - asi 1800 rubľov.
 3. Biosept ultra. Vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Kompozícia je schopná zastaviť proces reprodukcie húb a chrániť strom pred ničením. Cena za 10 litrov je asi 500 rubľov.
 4. Neomid. Chráni dosky (drevovláknité dosky, drevotrieskové dosky, MDF atď.) A iné drevené výrobky nielen z vysokej vlhkosti, ale aj z rôznych parazitov. Cena za 5 kg je 700 rubľov.

Impregnácia dreva vlastnými rukami

Môžete si pripraviť účinnú ochrannú látku vlastnými rukami. Vytvorte antiseptikum z rôznych lacných komponentov. Predpisy pre účinné zmesi:

 1. Roztok síranu meďnatého. 10 g prášku sa rozpustí v 1 litri vody a produkt sa aplikuje na dobre vyschnutý strom.
 2. Silikátové lepidlo. Látka sa aplikuje na drevené konštrukcie s bežným štetcom. V tomto prípade po ošetrení sa na povrchu vytvorí hustá vrstva lepidla, ktorá má biely odtieň.
 3. Horúca živica. Pri farebných výrobkoch nie je tento produkt vhodný, pretože škvrny ich povrchu v tmavom tóne. Pred nanášaním náterovej hmoty sa musí živica po spracovaní suchým drevom uviesť do varu.

Účinná ochrana dreva pred vlhkosťou a hnilobou

Strom je stavebný materiál, ktorý kombinuje jedinečné vlastnosti. Môže sa ľahko získať priamo v prírode. Ako výsledok je to jeden z najrozšírenejších materiálov. Vďaka svojej aplikácii v oblasti stavebníctva majú dizajnéri veľa nových riešení, čo je spôsobené krásnymi drevinami a ekologickou čistotou. Napriek tomu sú pre drevo charakteristické niektoré špecifické vlastnosti. Každá z nich musí byť zohľadnená pri budovaní dreveného domu.

Samozrejme, drevo je veľmi pekný materiál. Výrobky z nej vyzerajú drahé a pevné. Navyše majú krásnu prírodnú vôňu, ktorá naplní každú miestnosť s čerstvosťou. Avšak v porovnaní s kameňom a tehálou má tento materiál niekoľko nevýhod. Napríklad, veľmi rýchlo sa začína rozkladať, ak na ňu pôsobia vonkajšie podnety. Ochrana dreva pred vlhkosťou a hnilobou je v tomto prípade jednoducho nevyhnutná. V opačnom prípade bude mať stavba ošúchaný vzhľad a neskôr môže byť úplne zničená.

Vlastnosti dreveného materiálu

Ako už bolo uvedené vyššie, drevo kombinuje množstvo funkcií. Každá z nich má určité nevýhody. Pozrime ich podrobnejšie:

 • Je to horľavý materiál. Preto je nežiaduce, aby káblové prepojenie prešlo cez jeho povrch. Ak je dom úplne drevený, mal by byť inštalovaný kvalitatívny protipožiarny systém.
 • Strom sa bojí vlhkosti. Pod jeho vplyvom sa môže napučať, takže je žiaduce, aby miestnosti mali minimálnu vlhkosť.
 • Rôzne mikroorganizmy tiež nepriaznivo ovplyvňujú strom. Patria sem huby, plesne a baktérie. Pod ich vplyvom začína zničenie pôvodnej štruktúry materiálu. Ochrana dreva pred rozpadom sa vyskytuje rôznymi spôsobmi. Často používajte špeciálne nástroje, ktoré dočasne spomaľujú tento proces. Ak sa však hniloba už rozšírilo na veľkú plochu, je potrebná rekonštrukcia.

Jedným z najdôležitejších nepriateľov drevnej hmoty sú rôzne mikroorganizmy. A to nie sú len huby, ale aj riasy, rovnako ako nejaký hmyz. Najčastejšie sa huby zakoreňujú vo vlhkom prostredí, kde majú dostatok živín. Aby sme zabezpečili, že sú tu plne zakorenené, stačí len pár hodín. To znamená, že včas si všimnúť a zničiť takého škodcu prakticky nikto nedokáže. Hoci prvé príznaky prítomnosti takýchto mikroorganizmov sú zrejmé: drevo sa javí ako čierne alebo šedé škvrny, modré, mokré.

Ale najstrašnejším nepriateľom dreveného domu je domáci hub. Ak sú priestory priaznivé pre jeho vývoj, potom môže zničiť podlahové dosky za mesiac. A zbaviť sa takéhoto škodcu je veľmi ťažké. Predtým bolo obyčajné spáliť domy, kde žil taký hosť, takže sa nesídlil so susedmi.

Biologická ochrana dreva pred vlhkosťou a hnilobou je upozornenie na navlhčenie drevených materiálov počas ich používania. Aby to bolo možné, mali by ste sa pokúsiť znížiť množstvo odparovacej vody v kúpeľni av kuchyni. Koniec koncov, ak vlhkosť vzduchu trochu stúpa, vlhkosť samotného dreva sa zmení. V dôsledku toho sa začne napučiavať, prasknúť, hniť. Ochrana pred vlhkosťou je veľmi dôležitý proces, ktorý by všetci majitelia drevených domov mali venovať pozornosť.

Drevo je veľmi zraniteľné, takže sa dá ľahko prehltnúť. Preto musí byť každý drevený predmet dôkladne spracovaný špeciálnymi prostriedkami. Pozrime sa na niektoré z hlavných príčin hniloby stromov:

 • Vlhkosť. To je najhorší nepriateľ akéhokoľvek objektu z dreva. Mnohí opakovane zistili, že interiérové ​​dvere v kúpeľni a kuchyni sa často zvyšujú. Je to spôsobené opuchom. Aby ste sa zbavili takýchto ťažkostí, mali by ste vytiahnuť dvere poškodené vlhkosťou na teplé miesto. Časom sa musí vrátiť k svojim predchádzajúcim rozmerom. Ak nechcete čakať, môžete použiť pílovú pílu a malý okraj dverí. Preto je dôležité chrániť drevo pred vlhkosťou.
 • V dôsledku častých zmien teploty sa strom zužuje a rozširuje sa. V dôsledku toho je jeho štruktúra rozbitá, stáva sa drobivá.
 • V dreve sa nahromadí veľké množstvo vlhkosti, ktoré ho nenecháva. To vedie k tomu, že silne napučiava.
 • Zmrazenie v zime.
 • Kontakt so zemou, takže v miestnosti je vždy zvýšená vlhkosť.

Huba, ktorá úplne postihuje drevené tkanivá, sa považuje za hrozivého škodcu. Nemôže nielen poškodiť štruktúru materiálu, ale tiež zasiahnuť celý rám, kúpeľ alebo dokonca pergolu. Preto je ochrana dreva pred vlhkosťou a hnilobou dôležitou a nevyhnutnou etapou v procese budovania domu. Takýto mikroorganizmus spravidla zasiahne tvrdšie drevo, ktoré bolo pomerne nedávno zlikvidované. Ak chcete určiť stupeň poškodenia, postačí sa pozrieť na dosky alebo tyče. Ak majú hnedé škvrny, porézne depresie alebo depresie, proces rozkladu už začal. A čím skôr začne rehabilitácia materiálu, tým väčšia je šanca jeho spásy.

Ochrana dreva proti úpadku spočíva v použití špeciálnych povrchových úprav, ktoré sú založené na chemických zložiek. Jedným z najúčinnejších poťahy sú tie, ktoré boli vyrobené na báze silikónu. Vyznačujú sa vysokou biologickou stabilitou.

Ako si vybrať ten správny prostriedok?

Pri výbere ochranného povlaku je potrebné brať do úvahy jednotlivé vlastnosti objektu. Napríklad, ak sa nachádza v mokrej oblasti, je lepšie hľadať taký nástroj, ktorý ochráni strom pred konštantnými teplotnými zmenami. Zvyčajne také lieky zostávajú účinné po dobu 12 rokov. Existujú tiež multifunkčné látky. Nie sú určené iba na ochranu budovy pred hnilobou, ale tiež chránia pred spontánnym spaľovaním. Uličné budovy (terasy, pavilóny) sa lepšie manipulujú týmito prostriedkami, ktoré sa ťažko umývajú. Sú oveľa drahšie, ale ich účinnosť pretrváva už 35 rokov. Pri niektorých budovách (najmä obytných budovách a kúpeľoch) je nevyhnutná ochrana dreva pred vlhkosťou a hnilobou. Senej - jedna z najlepších možností, pretože sa dokonale vyrovná so všetkými škodcami a jej trvanie zostáva 20 rokov.

Ak neviete, ako chrániť drevo, je lepšie dodržiavať nasledujúce pokyny:

 1. Je potrebné dôkladne vyčistiť materiál prachu a nečistôt, čo zabráni prieniku špeciálneho zloženia.
 2. Ak chcete odstrániť všetky nadmerné medzery, môžete použiť brúsny papier. Je žiaduce, aby to bolo v poriadku, pretože to môže pomôcť k tomu bude oveľa rýchlejší.
 3. Jemne umývajte dosky teplou vodou. K tomu môžete použiť čistiace prostriedky. Je žiaduce, aby nepeňovali príliš.
 4. Nechajte strom úplne suchý.
 5. Naneste ochranný prostriedok.

Náprava na rozklad dreva sa musí aplikovať veľmi opatrne. Zaobchádzajte s ním by mal byť veľmi opatrný a zabezpečiť si bezpečnosť. Je dôležité, aby sa látka nedostala do očí, do úst a dokonca do všetkých oblastí pokožky. Ak k tomu dôjde, poškodená oblasť by sa mala umývať vodou. Ak sa prostriedky na ochranu dreva pred vlhkosťou a hnilobou nanášajú striekaním, potom zabezpečte úplnú bezpečnosť dýchacích orgánov. V súčasnosti existuje široká škála rôznych drog a drog, ktoré sa používajú proti rozpadu stromov. Preto, začať stavbu domu, nemusíte mať strach, že sa čoskoro zrúti.

Zvýšená odolnosť preglejky voči vode

Samozrejme, že najvhodnejší spôsob, ako zlepšiť odolnosť preglejky voči vode, je zastaviť jej získanie vlhkosti. Ak sú steny domu pokryté listami preglejky, potom ich chrániť by mal urobiť veľkú previsovú strechu. Poškodením miestnosti je potrebné ju pripevniť tak, aby vonkajšie vlákna boli zvislé. Prekližka bude dobre chránená pred vlhkosťou, ak je dôkladne impregnovaná ľanovým olejom. Pred aplikáciou by mal byť mierne zahriaty, aby bol lepšie absorbovaný. Opakujte postup, kým sa preglejka neprestane vstrebávať ľanový olej.

Ako zastaviť proces rozkladu?

Ak hnienec už začal, nebude možné poškodené oblasti obnoviť. Ale stále môžete zastaviť šírenie tohto procesu. Za týmto účelom je postihnutá oblasť rezaná sekciou alebo sekáčom. Odporúča sa zachytiť a časť zdravého dreva, v ktorom môžu byť spóry škodlivých húb. Kovová tyč je nainštalovaná do získaného otvoru a potom je všetko dôkladne shpaklyuetsya.

Aký je účel maľovania drevených konštrukcií?

Ochrana dreva pred vlhkosťou a hnilobou zahŕňa nielen použitie špeciálnych zlúčenín, ale aj farieb. Maľba je dosť namáhavý proces, pretože to trvá dlho. Pred začatím odstráňte predchádzajúci náter farby. Za týmto účelom sa na neho aplikuje slabý roztok hydroxidu sodného (alebo vody a sódy). Po chvíli sa farba stáva mäkšou, takže ju môžete ľahko odstrániť škrabkou. Tiež nájdete v predaji špeciálne riešenia, ktoré pomôžu odstrániť staré nátery rôznych typov.

Drevo je živý materiál, takže ho musíte maľovať, dodržiavať špeciálne požiadavky. V opačnom prípade sa farba začne odlupovať a úplne odíde. Je nevyhnutné, aby drevo na maľovanie bolo čo najsušie. Preto je žiaduce maľovať len v lete, keď je počasie suché vonku. Pred lakovaním môže byť povrch základný. Je lepšie používať len olejové farby, ktoré tvoria vodotesný film.

K dispozícii sú aj švédske a fínske farby. Sú odolné, lacnejšie, nevyžadujú odstránenie starého náteru. Ale nemôžu byť použité na staré olejové farby. To znamená, že sú vhodné iba na pokrytie čerstvého suchého dreva. Okrem toho sa odporúča úplné zničenie stromu pred začatím práce. Aby ste to dosiahli, stačí problém vyčistiť acetónom alebo alkoholom.

Ochrana dreva ľudovými prostriedkami

Mal som možnosť variť v mladom veku ročník abstraktné o solzavod, kde soľ je extrahovaný zo soľanky kvapaliny odparením. Najstarší podnik v Európe dnes pracuje s veľkými prerušeniami, ale soľou jeho produkcie na regáloch je možné nájsť. Bolo pozoruhodné, že v múzeu podniku existovali pozostatky rúr, ktorými sa soľná soľ premiestňovala medzi obchodmi v závode. Boli vyrobené z dreva. A ich stav bol uspokojujúci napriek stovkám rokov, ktoré ležali v krajine. Konzervované soľné dutinky z priameho kmeňa. V ľudových prostriedkoch a ochrana dreva pred rozpadom a chybou Dnes sa používa aj soľ. Tu je niekoľko receptov, ktoré stále žijú nie kvôli účinnosti, ale napriek chemickým ochranným prostriedkom.

Napadnuté a osvedčené spôsoby ochrany dreva

 1. Svezhezagotovlennoe log - guľatiny (v kôre, ale bez uzlov) sú nastavené na vertikálne rebríčky vrcholy nadol. Tým Komlov kmeňové utesnené prikladá plastový sáčok s roztokom síranu meďnatého, alebo ktorého kapacita je stanovená v roztoku vlhkou handrou namočenou v kontakte s konci protokolu. Po chvíli sa roztok soli za pôsobenia gravitácie a vďaka prirodzeného pohybu šťavy v hlavni vypĺňa priestor medzi vláknami protokolu, a stojí na dne. Po riešenie bude prenikať po celej dĺžke vojne, obrobok môže byť umiestnený na prirodzené sušenie pod baldachýnom, odstránenie vlhkosti a slnečného svetla. Tento priesak sa používa veľmi zriedkavo. Alternatívou je spoločná kúpeľ na pretiahnutie. (Zdroj - zo skúsenosti forumchan Forumhaus.ru)
 2. Popri populárna metóda v podrobnom štúdiu vyzerá fantasticky a nepraktické, ale za zásadu sake, aby jeho citát: "Jedným z najviac efektívne, šetrné k životnému prostrediu (ale bohužiaľ nie je odporúčané) znamená spracovanie lag, spodné lemy alebo páskovanie sú prípravky na báze prírodných voskov, olej a propolis , Drevené domy sú už 50-70 rokov, guľatiny a vo všeobecnosti podlahy - vo výbornom stave. Teraz veľa odporúčame spracovať oneskorenie a páskovanie rovnako. (Zdroj - zo skúsenosti forumchan Forumhaus.ru). Čo možno povedať o tejto metóde. Je to skôr fantasy a teoretické predpoklady, pretože nie je možné rozpustiť parafín alebo vosk v oleji. S najväčšou pravdepodobnosťou autorkou znamenalo oddelené použitie takýchto činidiel ako olej na impregnáciu a voskovanie. Už som o tejto metóde napísal v článku o spracovaní plukov v parnej miestnosti kúpeľa
 3. Veľmi častým spôsobom chrániť West ploty - fínskej prostriedok pre farbenie je vyrobená z takýchto dostupných komponentov: múka žiadny - raž alebo pšenica - 800 g síranu železa - 1,5 kg kuchynskej soli - 400 g za sucha, hydratované vápno - 1,6k g , voda - 10 litrov.

Všetka táto zmes dostupných materiálov je pripravená ako želé alebo pasta na lepenie tapiet. Múka sa postupne pridáva zmiešaním studenej vody, čím sa zmes zmieša s konzistenciou kyslej smotany. Polovica vody (5 litrov) sa zohreje a pridá sa do horúceho stavu. Pripravené pasty a filtre a miešanie za tepla. Počas prípravy postupne pridávajte soľ a vitriol. Nakoniec premiešajte suchý, vápenný alebo vápenný pigment. Po vysušení prvej aplikácie nanesieme roztok na teplo na 2 vrstvy. Podľa svedectva starých majstrov je toto spracovanie dreva stačilo až 15 rokov.

 • Mäkké drevo - najviac odolný proti úpadku, a preto spracovanie brezy dechtu alebo terpentínu elovuoy - najstarší a osvedčený spôsob. Tieto živicové kompozície vykazujú vysoký stupeň ochrany proti hubám a chýb, ale veľmi ľahko znečistený, lepkavý, má silný zápach. Nad nimi nie je možné spracovávať drevo - farby, brúsenie atď. Pre otvorený plameň je táto úprava horľavá. Preto decht a gumová živica ošetrujú podzemné časti drevených konštrukcií a nepoužívajú sa na vnútorné práce.
 • Prostriedky ochrany - použitý automobilový olej (spracovanie). Dnes - najbežnejší spôsob ochrany štruktúr z dreva vo vidieckych oblastiach pre nebytové stavby. Vylepšenie má jednu najdôležitejšiu výhodu bez faktorov. Je lepšie ju niekoľkokrát aplikovať v zahriatej polohe, čo jej umožní absorbovať. Najmä pečlivo impregnované impregnovať konce a trhliny. Kvôli väčšej spoľahlivosti sa tieto práce naliali do dna jamy a po vykopaní do stĺpika sa tiež vyliali okolo nich. 90% prípravku - minerálny olej - dobrý vodoodpudivý antiseptický prostriedok. Okrem toho, pri spracovaní veľa sadzí - ochranný pigment z deštruktívneho ultrafialového žiarenia slnka. Niektoré kyslé soli usmrtia akúkoľvek hubu v dreve. Nevýhody - veľmi značenie a má smútok farbu.

  Železo (meď) vitriol vylučuje toxické látky pri zahrievaní. Pri požití človek spôsobuje poruchy gastrointestinálneho traktu, dráždi pokožku a sliznice.

 • Dnes sa používa spôsob spracovania horúcim bitúmenom alebo dechtom. Vyhrievané a miešané v nafte - sú považované za najlepšie prostriedky na spracovanie podzemných konštrukcií dreva. V drevenej konštrukcii sa takéto nečistoty používajú na ochranu prvého venca alebo rámu domov. Bitúmenové impregnácie a tmely sa vyrábajú dnes.
 • Oleje a sušiace oleje - je ťažké nazývať ľudskými prostriedkami. Sú základom pre výrobu farieb a lakov. Preto majú dobré vlastnosti: nepraskujú a vločkujú. Laky trvajú dlhšie. Drevo je lepšie chránené horúcimi vložkami alebo olejmi na zvýšenie hĺbky presakovania. Tekutosť týchto prostriedky na ochranu dreva v horúcom stave - oveľa väčší ako v chlade.
 • V suchom strome sa voda najrýchlejšie šíri zo zadku na kapilárach. Preto v jednom zo spôsobov ochrany koncov častí sa "nýt" aplikuje zasiahnutím gumového alebo dreveného kladivka čelnej plochy. Kapiláry na takom mieste sú zničené a zabraňujú ľahkému odparovaniu vlhkosti. To udržuje konce pevnejšie a neumožňuje ich crack. Dodatočnú ochranu je možné pridať na povrch drevených častí vypálením fúkadla. Tenká vrstva spáleného dreva má baktericídne vlastnosti, navyše kapiláry sú ďalej zničené.
 • Štruktúra dreva sa podobá zväzku tenkých trubíc - kapilára pozdĺž kmeňa. Tieto kapilárne vlákna pozostávajú z dreveného podkladu - celulózy (celulózy). Vlákno s časom má vlastnosť rozdelenia na poly- a disacharidy, alkoholy, aldehydy a organické kyseliny pod vplyvom enzýmov. Ihličnaté (av menšom rozsahu opadavé) skaly iné ako celulóza obsahujú lignín, organickú látku podobnú fenole. A fenolové živice sú dobré baktericídy. Aby bolo drevo odolné voči škodlivým baktériám, v jeho zložení je potrebný lignin! Odstránenie lignínu z dreva je príčinou úpadku a zničenia dreva.

  Zvlášť dobre ničiť lignín enzýmov saprofytických húb (polypore, oponki a ustrice) a malý počet hnilobných baktérií a húb. Tieto hmyz ako mravce, tesárov a niektoré červy "žiť spoločne" s škodlivých plesní a baktérií. Drvia drevené vlákna mechanicky a podporujú aktívnu fermentáciu celulózy a deštrukciu lignínu. Zvlášť dobré takéto procesy sa vyskytujú pri vysokej vlhkosti.

  Nepriateľ musí byť osobne známy, aby organizoval ochranu dreva ľudskými prostriedkami

  Najnebezpečnejším nepriateľom stromu je biely dom húb. Niekedy sa podobá bežnej forme, ktorá vám nedovoľuje správne určiť príčinu lezie dreva. Za istých podmienok môže "jesť" dubovú podlahu iba za jeden mesiac! Preto boli za starých časov ľudia postihnutí takou hubou spálení. ušetriť ďalšie drevené budovy.

  Antiseptikum a impregnácia na základe moderných výkonov biochemikov - nie ľudových prostriedky na ochranu a spracovanie dreva - ale najúčinnejšie a cenovo dostupné stavebné materiály na trhu.

  3 pripomienky

  ahoj Ak chcel pointeresovatsya- rám stál ročne (od jesene do jesene) Teraz, spracovanie dreva, teda prihlásiť kúpeľa nižšiu korún, pracujú mimo auto-nebyť príliš neskoro.? A koľko vencov si myslíte, že je vhodnejšie spracovať? Ďakujem vám.

  Dobrý deň. Po celý rok sa huba mohla usadiť v hrubšom denníku. Realizácia vytvorí len film pre nových "škodcov". Je žiaduce nasiaknuť hlboko penetrujúce antiseptikum. Výkon bude slúžiť len ako konzervačný prostriedok a filter slnečného žiarenia. Odporúčame - na dne - nie viac. a na mieste, kde sa mokrý - najmä. Ale predtým - nezmazateľné antiseptikum. a pokúste sa odstrániť vodu z dolného nosníka. Tu som fotografiu vyslaný k ochrane prvej korunu http://dombrus.org.ua/zashhita-obvyazki-iz-brusa-sruba-bani-ili-doma-ot-vody/

  Lignin chráni drevo pred rozpadom? A prečo sa potom odstráni vo výrobe podlahy pre vonkajšie terasy?

  Pridať komentár Zrušiť odpoveď

  • Marina na rekord Sklenené čistiace prostriedky na pece a krby
  • Andrew k záznamu Mýty o ruskom kúpeli - odhalenie opuchnutej subkultúry
  • Alice k rekordným Saunám v Čiernej Hore alebo kde sa vyparí v Čiernej Hore
  • Elena na záznam Mýty o ruskom kúpeli - vystavujú nafúknutú subkultúru
 • Fórum o kúpe a saune

  Na Vašu žiadosť sme otvorili novú sekciu na diskusiu, v ktorej môžete zdieľať svoje myšlienky o konštrukcii kúpeľného a kúpeľného tradície. Ešte viac pohodlia a informácií od všetkých fanúšikov sauny a sauny

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  9 + 1 =