Dugout s vlastnými rukami

Dugout s vlastnými rukami: podrobný popis a výkres

Dugouts boli najčastejšie obydlia. Po prvé, nevyžadujú veľké stavebné náklady; druhou výhodou je ich utajenie - v porovnaní s bežnými domami je oveľa ťažšie si ich všimnúť. Tretia výhoda: takéto konštrukcie sú veľmi dobre izolované. V zime nie je v nich chladno, ale v lete je to veľmi chladné. Štvrtou výhodou je rýchlosť erekcie. Na rozdiel od väčšiny budov môžete vybudovať dugout na deň, ak sa nedostanete rozptýlené, a ešte viac, ak nebudete pracovať sami.

Samozrejme, v moderných podmienkach sa praktická potreba vykopania zriedka vyskytuje. Fanúšikovia environmentálneho bývania sa môžu uchýliť k takémuto prístrešeniu, ale nie je toľko. Druhým najdôležitejším používateľom sa môžu stať majitelia zeleninových záhrad, ktoré sa nachádzajú pomerne ďaleko od mesta: tam bude niekoľko takýchto ubytovaní, čo je dobrá ochrana pre dobu, keď ste na vašej stránke neprítomní. Tretia kategória potenciálnych nájomcov je extrémne cestovatelia, ktorí chcú stráviť mesiac alebo dva v lese (taiga). V ich prípade je to ideálne útočisko. Ale aj keby ste nepatrili do žiadnej z týchto kategórií, nadbytočné znalosti ešte nikomu nepoškodili.

Väčšina ľudí verí, že dugout (vyrobený alebo nájdený s vlastnými rukami a prispôsobený ich potrebám) je nevyhnutne niečo surové, ponuré a podzemné. To však nie je úplne pravda. Izba, ktorá je úplne podzemná, medzi odborníkmi sa nazýva "fox hole". V živote je vhodné pre každodenné potreby je oveľa menej a zaujímavé, s výnimkou partizánov počas bojov. Tento dugout je atraktívnejší a pohodlnejší.

Samozrejme, hlavným účelom tohto bývania je prežitie a najpohodlnejšie. Popri už uvedených výhodách má výkop v lese niekoľko ďalších výhod. Najprv udržuje teplo dobre, aj keď oheň zhasne. Roll-up alebo chata vám neposkytne toto pohodlie. A ak vybavíte dúchadlo s rúrou, nevznikne to kameň ani bahno.

Otvory umiestnené hlboko pod zemou sú vždy vlhké. Neohrozuje vykopanie, pokiaľ nie je umiestnený na močiare alebo príliš blízko rybníka, a dokonca aj na pieskovec. Avšak rozumná osoba je schopná predvídať takéto dôsledky.

Ak máte záujem o neviditeľnosť - dať na strechu trávnika a urobiť to nie príliš geometrické. Viac ako týždeň sa zakryje kryt a váš prístrešok bude vyzerať ako ďalší vrch, aj keď sa nachádza na voľnom priestranstve. V lese vo všeobecnosti sotva nikto nevšimne váš dom.

Ak chcete povedať pravdu, výkop je postavený rukami zvyčajne z toho, že je k dispozícii. Avšak, ak existuje príležitosť dodať na stavbe "non-natural9raquo; materiály, ktoré môžu uľahčiť ďalšiu prevádzku, je lepšie ju používať. Takže za najpriaznivejších podmienok bude potrebných 12 valcov (ak ich dĺžka je 2,5 metra), 70 pólov 6 ma 120 a 5 a pol, lapnik - asi päť kociek, drôt (kilogram osem) a 2 listy strešného železa. Ak je kachle, okná a dvere - obydlie bude obzvlášť pohodlné, ale oboje môžu byť nahradené improvizovanými materiálmi, aj keď so stratou pre pohodlie.

V zásade správne vykopávanie umožňuje prechádzať po nej v plnom raste. Avšak v najprimitívnejšom prípade stavby dugout, vyrobeného vlastnými rukami, nemôže ponúknuť špeciálne vybavenie. Životné podmienky je možné zlepšiť, ak je podlaha položená doskami alebo tesne namontovanými stĺpmi. Môžu tiež zakryť steny prístrešku: esteticky a teplejšie (v lete - chladnejšie, tepelná izolácia ešte). V prípade plánovaného zimovania sú steny pokryté hlinkou a nasýtené; je tiež vhodné vybaviť vestibul s druhým dverom. Dodávky moderných izolačných materiálov (napríklad penových dosiek) je možné dodať na stavenisko - vyskladnenie bude ešte spoľahlivejšie a teplejšie.

Samozrejme nie je vždy možné dodať všetko potrebné na miesto výstavby prístrešku. Nebojte sa: moderné materiály môžu byť nahradené starými. Ak sa vybuchuje s vlastnými rukami a nie je žiadny spôsob, ako priviesť drôt-osla, nakrájajte tenké vetvy (najlepšie z vrbov, ak je to v blízkosti), získajte mladé korene zo smreku. Pre izoláciu je veľmi dobrý mach. Prirodzene bude musieť byť vysušený, aby sa nerozhýbal po stenách.

No, teraz môžete detailne pochopiť, ako urobiť dugout s vlastnými rukami.

1

Než začnete budovať, je dobré plánovať všetko správne. Pre začiatok zvážte prevládajúce vetry. Výkop by mal byť umiestnený tak, aby prevládajúci vietor búhal zo strany, do steny, kde nie sú žiadne dvere.

Najlepšie miesto, kde bude váš skrytý dom, je svah kopca alebo mierne zvýšená plocha - takže je menšia šanca na zaplavenie podzemných vôd.

Pripravte si kresbu budúcej budovy a uložte ju do rozmerov. Predtým, než si urobíte dúchadlo s vlastnými rukami, musíte mať na pamäti, že zvnútra bude izolovaná, to znamená, že bude aspoň pokrytá doskami. Aj vykurovacie telesá izolujú primerané osoby, takže hrúbka dosiek by sa mala vynásobiť troma (dve vrstvy dreva plus vrstva izolácie).

Keď je všetko vypočítané a označené, začína najťažšie, namáhavé a nezaujímavé. Ak je na mieste trávnik, musí byť odstránený. Je to užitočné v budúcnosti, a to ako pre otepľovanie, tak pre maskovanie. Najviac nezaujímavá fáza práce na tom, ako urobiť dugout s vlastnými rukami je kopať dieru. Najprv kopanie bajonetu lopatou, s uvoľnením zeme. Potom v kurze ide soviet - pôda je vyhodená z plánovaných základov centimetrov na 50 od okraja. Bližšie nie je možné: obvod je určený na vytvorenie strechy. Jamy by mali vyústiť do hĺbky dvoch metrov (v daždi, stále potrebujete podlahu).

Predtým ako vytvoríte dúchadlo, zvážte umiestnenie vchodu. Mal by byť pohodlný a čo najnižší. Dokonca aj vtedy, keď sa nerozháša, je tu nejaký intrigu a hravo hrať: vaše deti budú očividne zaujímať. Pri vchode je vykopaná šikmá šikmá jama, do ktorej sú vykrojené schody. Zvyčajne stačí 3 kusy.

Keď už je základná jamka pripravená, stožiare sú uložené na podperu a kladené krokve. Tieto môžu byť zosilnené v zemi alebo umiestnené na zemi. Ide o vŕtačku alebo guľatinu položenú na zemi. Ak premýšľate o tom, ako vybudovať výkop iba z improvizovaných materiálov, potom krokvy a stĺpy sú vyrobené z vŕtačky. Kto nevie, je vŕtačka kmeňami stromov s priemerom 5 - 11 cm. Ak je možné dodanie materiálu, je vŕtačka nahradená kovovými rúrami, kanálom, rohom alebo iným stavebným materiálom. Hlavná kvalita požadovaná pre stĺpy a krokvy je pevnosť.

V každej budove je najdôležitejšia základňa a strecha. Ak nie sú steny príliš spoľahlivé, môžu byť vystužené neskôr. So základňou a povlakom toto zameranie nebude fungovať: musia byť spoľahlivé od samého začiatku. Preto, ak máte záujem o to, ako vytvoriť dugout s vlastnými rukami, venujte osobitnú pozornosť vrcholu. Na krokve je potrebné postaviť tyče, a nie najtenšie, 3-5 cm v priemere. Bude to váš strop. Musia byť zavedené, snažiac sa nedovoliť medzery. Budete to tiež musieť upevniť pomocou drôtu (lyka, pružných konárov) alebo nechtov.

Zostáva iba inštalácia sporáka (ako komín, ktorý je práve pílený v streche otvoru, kde je z neho odstránená rúrka) a orezanie dosiek s lôžkami. Ak potrebujete nejakú estetiku - použite napríklad obrázky. Dugout môže byť nielen pohodlné, ale aj krásne bývanie.

Pokyny, ako vybudovať dúchadlo v dreve pomocou pece s vlastnými rukami

Dugout nie je dočasný prístrešok, ale štruktúra, ktorá vám umožňuje stráviť niekoľko mesiacov v lese. Dugouts sú zvyčajne postavené lovcami, lovcami, lesníkmi. Toto nepríjemné zariadenie vyžaduje náklady na materiál, čas a úsilie, ale dokáže sa dlho skryť pred dažďom, snehom a chladným počasím. Ako vytvoriť dugout s vlastnými rukami na vytvorenie spoľahlivého prístrešku, budú uvedené v nižšie uvedených informáciách.

Dugout v lese: prvky štruktúry

Dugout je budova hlboko v zemi, pokrytá guľatinami, stĺpmi a posypaná na vrchu pôdy, trávy, listov. Je to ideálne obydlie pre prežitie v lese, ale nie je postavené tak rýchlo ako chata alebo iný dočasný prístrešok. Špeciálne miesto pod úrovňou terénu vám umožňuje skryť sa od vetra v tejto budove.

Výkop má svoje výhody oproti iným dočasným štruktúram:

 • Vysoká tepelná izolácia v daždi je v zime v teple a v lete je chladná.
 • Dobrý úkryt pred nárazmi vetra a v zime zo snehu.
 • Nenápadné usporiadanie konštrukcie neumožňuje vyniknúť na pozadí divokej prírody. Pre poľovného je to výhoda pre ťažbu trofejí, pre lesníka - príležitosť pozorovať obyvateľov lesa, nie je ich vystrašiť ich prítomnosťou. Navyše, neviditeľný dom v lese je ťažké nájsť ďalších ľudí, ktorí môžu lootovať dom vo vašom ostustvie.
 • So správnou konštrukčnou technológiou dugout dokáže trvať dlhú dobu.
 • Na ohrev štruktúry nepotrebujete vynaložiť veľa energie.

Hlavnou výhodou dugout je, že to je, v istom zmysle, zjednodušená verzia tohto domu, v ktorom môžete bezpečne zima.

Ako vytvoriť dugout

Aby sa zabezpečilo, že bývanie je pohodlné, pokiaľ ide o tepelnú izoláciu, ochranu pred vetrom, zrážky, vlhkosť, je potrebné ho správne vybudovať a dodržiavať niektoré dôležité body:

Výkop by mal byť na malom kopci

 • Pri výbere miesta na stavbu je potrebné začať od niektorých parametrov: je lepšie, ak ide o určitú výšku. Potom bude obydlie suché a teplé, pretože všetka voda odteká do nížiny (dažďa aj sneh taví). Konštrukcia na kopci ušetrí stavebné materiály a čas na vybudovanie prístrešku. Okrem toho by mal byť miestom s mäkkou zeminou, bez kamennej pôdy, s koreňmi, ktoré zasahujú do vybudovania výkopu.
 • Vstup do dúdra by mal byť na úbočí kopca, aby sa v nej uviedlo teplo.
 • Pri výstavbe je potrebné brať do úvahy blízkosť životne dôležitých zdrojov na bývanie - voda, potraviny.
 • Ak je dugout dočasným útočiskom na ceste k nájdeniu odbytu ľudí, mal by byť postavený na tých miestach, kde je možné dať tiesňový signál vždy, keď je to možné.
 • Nevyberajte bažinatú oblasť pre stavenisko.
 • Strecha bytu mala byť jednopólová, opakujúc uhol sklonu kopca, aby sa zabránilo prípadným záplavám a udržiavanie tepla vo vnútri prístrešku.

Pri sledovaní týchto jednoduchých podmienok môžete pokračovať v akcii, ako môžete vytvoriť dugout.

Ako si vybudovať dúha v lese vlastnými rukami

Je jasné, že v podmienkach prežitia v lese nie je možné mať všetok pozemok trvalý prístrešok potrebný pre stavbu, nástroje a materiály. Za takýchto okolností je potrebné nejako vyjsť zo situácie a nahradiť nižšie uvedené materiály všetkými analógmi, ktoré sú k dispozícii. Takže, vybudovať dugout bude potrebovať:

Strecha je pokrytá mechom, konármi, listami

 • Ruberoid pre strešné a podlahové krytiny. Namiesto toho môžete použiť vetvy, listy, trávu, kôru, lapnik. Ak sa používa lapnik, bude potrebovať asi 5 m3.
 • Zherdi (približne 70 kusov na 6 metrov a 120 kusov na 5,5 metra).
 • Vodič (8-10 kg). Ak chýba tento materiál, môžete použiť lyky, tenké vŕby.
 • Žehlička na ukrytie strechy. Pre obyčajný výkop bude stačiť dva hárky.
 • Dosky, dosky, drevotrieskové dosky, izolácie a iné stavebné materiály, ktoré môžu byť užitočné pre vybudovanie teplej domácnosti. Namiesto pripravenej izolácie môžete použiť suchý mach.
 • Okná a dvere môžu byť vyrobené z dreva, alebo inštalované v už hotovej podobe, ak existuje takáto príležitosť.
 • Pec, ak sa plánuje postaviť vyhrievané puzdro.
 • Hrebene, samorezné skrutky rôznych priemerov, dĺžky.

Z nástrojov, ktoré potrebujete: sekeru, kladivo, nôž, pílu, konštrukčné pásky, hladinu, lopatu.

Na vybudovanie dúchadla v lese je potrebné vypracovať podrobný výkres. Ak podmienky neumožňujú a čas výstavby je veľmi obmedzený, môžete to urobiť bez nej.

Je potrebné zvážiť vonkajší a vnútorný priemer miestnosti, ako aj jej výšku, potom pokračovať v príprave stavby. Miesto je vyčistené od vetví, trávy, potom kopne depresie asi 6 x 7 metrov hlbokých 50 cm.

Pit za podkopu

Potom sa pozdĺž jednej steny vykopne drážka na ďalších 50 cm, bude to podlaha budúceho obydlia. Drážka metra vedie k východu z budovy, ktorá je vybavená schodiskami. Zvýšený pás nad podlahou 50 cm tvorí miesto pre gauč vo vnútri budovy.

Ďalším krokom je zostavenie krokien z dreveného nosníka. Prvým spôsobom, ako ich nainštalovať, je podporiť póly priamo na zemi, a druhé - pri rezaní do dreva položeného pozdĺž obvodu domu alebo potrubia z kovu. Ak existujú antikorózne antiseptické látky, mali by sa zaobchádzať s kontaktnými bodmi dreva so zemou. Po inštalácii stĺpov je vytvorená strešná terasa. Na krokve sú umiestnené póly s maximálnou hustotou navzájom. S vertikálnymi kroklinami sú stožiare pripevnené klincami alebo drôtom.

Staviame steny a strop

Ak nemôžete získať ani póly, môžete použiť vetvy, trstinu, trstiny, zviazané. Nad steny sú pokryté strešným materiálom a medzery medzi pólmi môžu byť zasunuté zeminou, ílom, machom alebo akoukoľvek dostupnou izoláciou. Ruberoid nedovolí, aby sa zem medzi pólmi rozpadala alebo umývala dážďom. Butt strecha úkrytu rovnakých materiálov a sa po stranách okna a usadia všetky inštalácie dver.Luchshe dverí a okien vyrábať vo fáze montáže strešného systému, bude to rozptýliť akúkoľvek časť nákladu. Ak nie je možné inštalovať zvukové dvere, môžete zakryť vstup s akoukoľvek verandou, hlavnou vecou je, že tesne uzatvára otvor a neumožňuje dažďovú vodu preniknúť dovnútra.

Po položení stožiarov na streche je potrebné urobiť svoju izoláciu, zároveň vytvoriť ochrannú vrstvu. Rám je vrstvený niekoľkými vrstvami mäkkej íly, z ktorých každá musí vysušiť pred položením ďalšej vrstvy. Koncová časť je tiež nevyhnutná na uloženie hliny. Namiesto hliny môžete použiť trávnik, ktorý je pokrytý strešnou plsťou. Aby ste predišli úniku vo vnútri budovy počas dažďa, pozdĺž obvodu potrebujete odvodniť drenážne kanály z hliny.

Steny a strop vo vnútri prístrešku môžu byť izolované penovými doskami.

Krajina na podlahe je pokrytá strešným materiálom, na ktorom sú položené drevené dosky, dosky z drevotrieskovej dosky alebo preglejky. Môžete položiť drevené guľatiny, a potom sa podlahy.

Ako vytvoriť dugout s kachľovou pecou

Kopal s pecou - to je takmer celý dom na zimu, niekedy dokonca teplejšie, než je obvyklé dreveného domu, ako dobre a vydrží dlhú dobu v teple po rúry je utlmený. Pri inštalácii kachlí, aj pri inštalácii krovu, je potrebné vytvoriť miesto pre ňu a výstup z potrubia. Vzdialenosť z priehradových nosníkov do pece by nemala byť menšia ako 50 cm. Ak je táto vzdialenosť nie je splnená, múry okolo kachle a komín, a krokvy musí byť potiahnuté kompozíciou požiaru, fólia alebo nejaký nehorľavého materiálu.

Výkop s kachľovou pecou

Potrubie pre ventiláciu a pre pece inštalované pred úkrytu strechy strechy, v ktorom je ventilačnej trubice nainštalované dva - jeden v najvyššom bode strechy, druhá - na spodnej strane, v blízkosti zeme. Komínové potrubie je inštalované nad miestom, kde bude kachle umiestnené, musí byť z nehorľavého materiálu, zvyčajne železa. Kachle sa zvyčajne skladajú z tehál alebo je nainštalovaný "burzhuyku". Najjednoduchšia verzia pece je vyrobená z suda. Jeho inštalácia sa vykonáva pod úrovňou podlahy, takže na zemi sa nehromadí vlhkosť a podlaha je zahriata. Pre zníženie tepelných strát je potrebné inštalovať nastaviteľné vetranie a starostlivé utesnenie všetkých trhlín medzi guľami stien a stropu.

Ako vytvoriť dugout s vlastnými rukami

Dugout môže byť použitý ako dočasné obydlie, ako technická miestnosť alebo ako stodola. Ak sa rozhodnete vybudovať dom, neďaleko od zvoleného miesta, môžete postaviť dúchadlo s vlastnými rukami, v ktorom môžete žiť v období budovania domu.

V porovnaní s ostatnými budovami, že má rad zjavných výhod: nie je potrebné budovať základy pre to, ako vonkajšie steny v jej krajine, zosilnená dosky, bude stavba trvať dlhšie ako jeden mesiac (skúsení stavitelia sa dokáže vyrovnať s a po dobu 2 týždňov), na úkor plnenie bude krajinu všetky strany, vrátane strechy, vnútorné priestory perfektne zachovávajú teplo. Výkop nemá okná a vstupné dvere majú malú veľkosť, čo prispieva aj k zachovaniu tepla. Je pravda, že úzke dvere a nedostatok okien spôsobujú, že interiérové ​​priestory sú slabo osvetlené, ale tento problém možno ľahko zvládnuť, ako bude uvedené nižšie.

Náklady na dugout sú tiež oveľa nižšie ako náklady na pozemné stavby. Dobre postavená vykopávka sa môže použiť ako obydlia nielen v lete, ale aj v chladnej sezóne. K tomu, že umožňuje inštaláciu kachlí alebo "burzhuyki."

Ako postaviť dugout s kachľovou pecou?

Pozrime sa podrobnejšie na to, ako vybudovať dugout s vlastnými rukami, jeho dizajnovými prvkami a etapami erekcie. Napríklad, vezmite vojenský model. Pre jeho výstavbu bol vyvinutý štandardný projekt, ktorý je možné považovať za základ, v prípade potreby zmenu veľkosti budovy a vnútorného usporiadania. Podľa prijatého plánu sa vypočítajú výdavky na stavebné materiály, ktoré sú potrebné pre dugout. Objednávanie a doručovanie všetkých materiálov je lepšie organizované okamžite a nie je to nevyhnutné - ušetrí to nielen čas, ale peniaze. Pri dodávaní nezabudnite skontrolovať kvalitu dovezených materiálov a ich množstvo. Stavba kopal svojimi rukami lepšie správanie nie je splendid isolation, ale dohromady, že najlepší spôsob, pretože nie všetky práce možno vykonať na vlastnú päsť, napríklad hodiť šiestich metrové drevené trámy na výšku tri metre.

Ako si vybrať miesto pre stavbu dugoutov?

Mala by sa vybrať miesto pre vykopnutie, berúc do úvahy množstvo faktorov: vietor, orientáciu na stranách sveta, úroveň výskytu podzemných vôd, krajinné prvky. Ak sa dugout následne nachádza v krajine v blízkosti domu, samotný pozemok by mal byť plánovaný vopred použitím všetkých budov. Výkop je zvyčajne umiestnený na vrcholoch svahu, kde je podzemná voda dostatočne hlboká. Ak je terén vyrovnaný, treba brať do úvahy úroveň výskytu vody. Nechcem zakopávať vykopnutie do zeme, ak je voda blízko k povrchu.

Spotreba materiálov na stavbu sa určuje podľa plánu. Je lepšie spočítať všetky materiály naraz, a tiež urobiť malú zásobu v prípade manželstva. Manželstvo je povinné byť medzi hotovými stavebnými materiálmi a výsledkom výstavby, najmä ak vaša skúsenosť s budovaním má tendenciu k nule. Často dĺžka tyčí nezodpovedá požadovanej dĺžke (plus alebo mínus 5 mm), okraje dosiek sú nerovné, čo komplikuje ich ukotvenie atď. Navyše nie je vždy možné odrezať nosník alebo dosku správnej veľkosti od prvého rezu. Niektoré percento manželstva sa preto musí brať do úvahy pri výpočtoch. Kúpiť je tiež všetko lepšie naraz, takže nemusíte tráviť čas hľadaním potrebných materiálov, preč od výstavby, a nie výdavky na ďalšie dodanie.

Pri výbere materiálov je potrebné zvážiť niektoré funkcie. Napríklad, že štandardná dĺžka nosníka alebo dosky je 6 m, zatiaľ čo v skutočnosti je to trochu viac - 6,05-6,15 m Pokiaľ ide o kvalitu dreva, je lepšie, aby sa sivasto dosiek, prípadne ihneď zakryť špeciálny antiseptikum sa. chrániť pred rozpadom.

Zvláštna pozornosť by sa mala venovať výberu strešného materiálu. V žiadnom prípade by sa nemali skladovať v otvorených priestoroch - iba v miestnostiach, kde budú chránené pred priamym slnečným žiarením. Pod pôsobením slnka môže byť ruberoid oddelený, čo je zreteľne viditeľné na koncoch zvitkov. Valce ruberoidu by mali byť okrúhle, sploštené, rovnaké kotúče naznačujú nízku kvalitu materiálu.

Na upevnenie sú užitočné klince rôznych dĺžok (najpopulárnejšie 80 a 125, rovnako ako 100 a 200) a sponky. Ako viete, nie je veľa spojovacích materiálov a vždy sú užitočné na farme, takže je lepšie veľa vziať hneď, takže nemusíte hádzať všetko a bežať, aby ste si ju kúpili počas výstavby.

Nástroje na budovanie dugoutov

O potrebných nástrojoch je lepšie starať sa vopred, aby bolo v pořádku všetko na dosah ruky. Nástroje si musia vybrať vysoko kvalitné a pohodlné. Ak ste predtým nikdy nič nevyrobili, použite približný zoznam na nákup nižšie uvedených nástrojov.

Takže budete potrebovať:

 • lopaty. Lepšie má niekoľko rôznych rozmerov: jedno bajonetové obyčajné, jedno bajonetové svetlo, jeden plochý a jeden malý;
 • píly na strome. Môžu byť použité na rôzne účely: na priečnu a pozdĺžnu pílu. Úspora a kvalita nestojí za to, je lepšie okamžite vziať dobré s tvrdými zubami. Treba tiež vziať do úvahy, že na rôzne materiály sa používajú rôzne píly. Okrem toho, píla by mala byť pohodlná - drevená rukoväť môže veľmi rýchlo trieť zápästí na rukách;
 • sekeru. Dávajte pozor na upevnenie sekery na sekeru, musí to byť silná, samotná sekera je klinová a ostrá. Toporishche by malo byť pohodlné, je dobré ležať v ruke;
 • dláto;
 • Dláta;
 • ručná vŕtačka alebo kľúč;
 • stavebné úrovne rôznych dĺžok;
 • ruleta;
 • kladivá;
 • hoblík;
 • kladiva;
 • zošívačka;
 • drevoobrábacie pracovné stoly;
 • rebríky;
 • nože;
 • pazúr;
 • rôzne malé veci ako ceruzky, pravítka, uhly atď.

Bezpečnosť počas výstavby

Počas stavebných prác musíte pamätať na bezpečnostné opatrenia. Spoľahlivá fixácia schodov a prípravkov, rovnako ako je to možné staveniska hladký povrch, vysoko kvalitný nástroj, vykonávanie elektrických bezpečnostných predpisov, používanie ochranných pomôcok pri práci s elektrickým náradím - všetci ktorý pomôže, aby sa práca v bezpečí. Prítomnosť súpravy prvej pomoci je ďalšou dôležitou podmienkou. Musí to byť nevyhnutne obväzy, masti z modrín alebo popálenin, dezinfekčné prostriedky, omietky atď. Výstavba môže byť vedená ďaleko od osídlených oblastí a prvá lekárska pomoc by mala byť poskytnutá okamžite.

Po celú dobu výstavby je potrebné žiť v doslovnom zmysle slova na stavenisku, inak môže byť výstavba oneskorená na dobu neurčitú. To si vyžaduje minimálne životné podmienky: strechu nad hlavou, teplo a schopnosť variť vlastné jedlo. Keďže výstavba trvá asi mesiac, v lete je to možné so stanom, petrolejom, samovarem a malým plynovým kachľom. Výrobky je možné skladovať v chladničke.

Teraz pristúpime k priamemu popisu procesu budovania vykopania. Je veľmi dôležité začať s výstavbou, keď je všetko premyslené a vypočítané do najmenších detailov. Dokonca aj malé chybné výpočty môžu viesť k vážnym následkom.

Najskôr sa na vyčistenú oblasť použije označenie. Urobte potrebné značenie s vysokou presnosťou, vedená pozdĺž dĺžky uhlopriečok obdĺžnika získaného - musia byť rovnaké, maximálna chyba 1 cm horný zem guľa -. Trávnik - musí byť starostlivo odstránený, následne sa použije na strechu. Zároveň sa musí súčasne skontrolovať horná hranica výkopu a obvod dna. Po prvé, výkop je vyťažený v súlade s označenými značkami na určenú hĺbku, po ktorej sú vytvorené vertikálne svahy. Vnútorné rozmery výkopu by mali byť zvolené s ohľadom na pokožku. Za účelom kontroly veľkosti uhla jamy výhodné použiť pomer strán pravouhlého trojuholníka 3: 4: 5, samozrejme, ak je ruku kopal násobky týchto čísel. To znamená, že v prípade, že dve strany obdĺžnika, v tomto poradí, majú dĺžku 3 m a 4 m, diagonálne by mala byť 5 m. Pri týchto pomeroch je uhol medzi priamymi stranami.

Pri hĺbení výkopu sa môže vyskytnúť zosuvu pôdy na okrajoch, čo môže spôsobiť, že krokvy klesnú neskôr. Aby ste tomu zabránili, najprv vykopávate základovú jamku s rýpadlom a potom zarovnajte dno a svahy lopatami. Treba mať na pamäti, že rýpadlo vykopáva zem pomocou vedra pozdĺž oblúka, vďaka čomu je prakticky nemožné dosiahnuť rovnomerný povrch. Preto musíte najskôr vykopať jamku, trochu krátko od spodnej značky hĺbky, a potom lopatou ručne vykopať ju a vyrovnať dno.

Steny výkopu nutne musí byť posilnená. Pre tento účel sa pozdĺž svahu v krajine kolíky sú kované (koľajnice 50 alebo 100) medzi nimi a stenami musí byť vzdialenosť k oblečeniu (dosky 25). Odev je potrebné posilniť svahy, je dať do medzery a pritisol tesne klinov.

Ďalším krokom je inštalácia nosníkov. Štyri tyče s dĺžkou 3 m sú vykopané do dna výkopu. Pred inštaláciou je na koncoch nechtov 150 je pevná päta -. 40 doska 50 cm päta podporuje drevo a zvyšuje jeho kontaktnú plochu s vozovkou. Spodná tyč s pätou spracované zelené Senezh do výšky 0,6 m. Podľa póly vykopanej jamy hĺbky 0,5 m pozdĺž jednej línie, sú inštalované tesne pilierov a vyrovnané vo zvislom smere, a potom pochovaný baranov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať skutočnosti, že vrcholy stĺpov by mali byť na tej istej úrovni, ktorá sa kontroluje na úrovni hydrauliky. Aby ste to dosiahli, musíte najprv nainštalovať prvý stĺpec a potom rovnať všetko ostatné. Pracovné miesta je potrebné prijať s malým okrajom pozdĺž dĺžky. Pri porovnaní s prvým pilierom vytvárajú značky, na ktorých je prerušenie prerušené. To je najjednoduchší spôsob, ako priviesť všetky stĺpy k rovnakej výške s najmenšími výdavkami na úsilie a čas. Tam je pracnejšie metóda, ktorá poskytuje podsypku alebo odobratím zeminy z jamy pod stĺpikmi, za ktoré potrebujú neustále odobrať a znova nainštalovať, a v skutočnosti nie sú jednoduché. Môžete tiež položiť taniere pod výbežkami, aby ste vyrovnali výškové stĺpiky.

Na hornej konce stĺpov sú pripojené na oboch dosiek 40 na každej strane 0,6 m Tieto dosky -. Vodítka spustiť. Budú opraviť, zatiaľ čo na vodorovné posunutie. Dosky pribil 150 alebo 125, ako je na päte.

Inštalácia behu sa najlepšie vykoná v troch alebo štyroch, pretože je pomerne objemná a ťažká. Navyše rozmery lúča nie sú vždy presné - niekde je širšia, niekde už. Aby ste ho nainštalovali do koľajníc, potrebujete správne pracovať s kladivem a tiež na jeho upevnenie pomocou hrebeňov 200.

Po inštalácii spustenia môžete začať inštalovať krokvy. V našom príklade strecha pozostáva z 18 krokiet z tyče o priemere 150 mm. Na ich výrobu bolo potrebných 9 trámov, rozrezaných na polovicu. Neodstraňujte okamžite tyče vypočítaných rozmerov - je lepšie odpojiť po montáži.

Pozdĺž okrajov výkopu je označené miesto výkopu tyče o rozmeroch 150 mm, do ktorej sa budú stáť krokvy. Táto lišta obmedzí pohyb na zemi. Prvý panel musí byť ošetrený Senezom. Pod krokvami je umiestnená doska 40 dlhá 6 m, ktorá slúži ako podpera pre ne, chráni pred usadzovaním v zemi a rovnomerne rozdeľuje zaťaženie.

Počas chodu sú vytvorené drážky na upevnenie krokien a ich upevnenie v určenej polohe. Uhol sklonu v drážkach je 45 stupňov. Namiesto drážok môžete nalepiť vodiace dosky. Pre spoľahlivosť krokví sú v hornej časti upevnené. Vzdialenosť medzi priľahlými krokvami je 0,5 m, nad šatňou - 2 m. Pri zostavovaní krovu je potrebné predbežne zabezpečiť umiestnenie kachlí a jeho potrubia. Podľa normy vzdialenosti od rúrky do drevených konštrukcií by nemala byť menšia ako 25 cm. Napríklad pre pec "Teplodar" priemer rúrky, ktorá 10 cm, vzdialenosť medzi krokvami musí byť aspoň 60 cm. V opačnom prípade je drevo musí zaobchádzať zvláštnym protipožiarneho prostriedku a uzavretý fólie alebo iného nehorľavého materiálu. Mimochodom, to isté platí pre steny, ktoré sú tiež vyrobené z drevených dosiek. Ak nie sú dodržiavané normatívne vzdialenosti, ochranná bariéra medzi sporákom a stenou môže byť z tehál, čím sa zníži požiarne rozbitie o 3-4 krát.

Pre lepšiu fixáciu sú krokvy spojené v hornej časti montážnymi doskami. Celkom potrebných 10 dosiek, ktoré sú upevnené skrutkami 120 mm. Ak chcete zrýchliť a uľahčiť proces, môžete použiť skrutkovač, ak je to samozrejme. Je tiež výhodnejšie najprv upevniť krokvy a potom ich nainštalovať. Namiesto dosiek a skrutiek možno použiť dosiek a nechty 40 120. V tomto prípade, pred kladivom klince, je nutné najprv vyvŕtať otvor pre nich, inak by sa doska môže prasknúť.

V kroku je potreba inštalácia priehradový systém pre nastavenie paralelný vstupné pole dvere zákop (šatňou) a do obytného priestoru. Ak sa tak nestane okamžite, potom to môže byť ťažké, navyše box trochu odľahčenia krovu systém, preberá časť záťaže.

Skeletová kostra je úplne pripravená a je možné spustiť prerezávanie systému krokvy. Ako prepravka sa dosky 40 používajú v množstve 40 kusov - 20 kusov na sklon strechy. Ráfky sa stávajú pevnými, dosky sú pripevnené dozadu bez chýb a trhlín. Ale toto je ideálne, v skutočnosti je pojem "nepretržitý prepravka" skôr približný. Dosky nemajú vždy hladké hrany a pravé uhly, takže je problematické spojiť ich bez medzery. Pre tento účel môžete použiť kliny, čo prináša dobrý výsledok, ale značne predlžuje proces. Plášť je pripevnený na krokve klince 125 alebo 150 - jeden hrebeň na krokve a dva bočné ramená.

Ak začnete nakláňať latku zhora so zameraním na prvú dosku, posledná spodná doska nemusí zapadnúť do zostávajúcej medzery a musí byť prispôsobená tak, aby vyhovovala. Spustenie strešnej krytiny zo spodku je potrebné upraviť rozmery hornej dosky, čo je jednoduchšie. V každom prípade, nedostatky návrhu a nepresnosti vyžadujú dodatočné rozmery.

Pred inštaláciou strešného materiálu (strešného materiálu) je potrebné inštalovať potrubie do výkopu - dve potrubia na vetranie a jedno na kachle. Pod rámom na streche je žiaduce vytvoriť šablóny. Vetracie potrubia sú kanalizačné plastové rúry s priemerom 100 mm. Jedna trubka je inštalovaná v blízkosti zeme, druhá - v hornom bode strechy (v blízkosti hrebeňa). Rúra pece sa odreže v súlade s normami, ako aj s umiestnením samotnej kachle. Kúpou oddelene od sporáka, v jeho kvalite by nemal byť vyhrievaný, aby sa zabránilo úniku tepla.

Ruberoid sa položí na laťku v dvoch vrstvách: pozdĺž strechy a naprieč. Ruberoid, ako tepelnoizolačný materiál, ochráni vnútro dúdra pred vlhkosťou a tiež prispieva k ich rýchlejšiemu vysušeniu zahriatím na slnku. Na výpočet množstva strešného materiálu je potrebné vypočítať plochu strešných svahov. V našom príklade celková plocha strechy je 36 m2, a ak je strešný materiál položený v dvoch vrstvách - 72 m2. Jeden kotúč strešnej plsti je navrhnutý pre 15 m2, s prihliadnutím na možné manželstvo - 12 m2. Celkove počet roliek - 6. Montované ruberoidné svorky. Ak z mnohých dôvodov nemôžete ihneď položiť strešný materiál, musíte aspoň nalepiť fóliu na strechu, aby ste chránili drevo pred vlhkosťou a vysušte dúchadlo zvnútra.

Teraz môžete začať zdobiť dugout. Zadný koniec nie je potrebné šiť až na úplný koniec, medzera na vrchu v 2-3 doskách pomôže lepšiemu vetraniu. Predný koniec nie je vôbec šitý, inak bude príliš tmavý, dá sa to urobiť na samom konci konštrukcie.

Pokiaľ ide o nábytok, môžete to urobiť sami. Pre viac alebo menej komfortných podmienok je dostatok stolov, lavíc, postelí a políc. Lavica môže byť vyrobená zo skladacieho sedadla, pod ktorým môžete ukladať veci (ako malý kufor). Lôžko je svojou konštrukciou dreveným rámom na nohách, ktoré sú pokryté doskami na vrchole 40. Dosky môžu byť pripevnené k rámu alebo jednoducho dané, takže v prípade potreby je možné ich ľahko odstrániť, napríklad na sušenie.

Na vytvorenie stola sa do zeme zakopú dve 100 mm guľatiny a na nich sa prilepí doska 40. Druhá "štyridsiatych" je pripevnená ku stene. Tieto dve dosky sú podporou pre dosky tvoriace stôl. Všetky veľkosti kusov nábytku sú vybrané tak, aby neohrozovali obytný priestor.

Dvere musia byť inštalované bezprostredne po montáži kostry predtým, ako sú koncové plochy a steny orezané, inak môžu vzniknúť ťažkosti a demontáž opláštenia. Ak nedokážete nainštalovať dvere naraz, musíte aspoň pripraviť miesto na upevnenie závesov a zaväzovať zámok.

Záplaty zemín sa vykonávajú na samom konci konštrukcie, keď je budova úplne pripravená. Spánok lepšie ručne - aj keď dlhší, ale najbližší. Postupnosť je nasledovná. Pôda, mierne navlhčená, je rozrezaná na vrstvy až do hrúbky 15 cm a položená na streche ako dlaždice. Zvyčajne je jedna z týchto vrstiev dosť, ale môžete urobiť dve, aj keď je to dosť ťažké a dlhé. Suchá pôda je takmer nemožná. Môžete tiež vyplniť strechu lopatou, ako keby ste vyliali kopec. Táto metóda nie je o nič menej náročná a časovo náročná, ale výsledkom je lepšie, okrem toho je možné regulovať hrúbku zemskej vrstvy.

Vzhľadom k tomu, dugout nemá okná, musíte okamžite premýšľať o tom, ako je osvetlený. Existuje niekoľko možností: lampa so solárnou batériou, nabíjateľná lampa alebo sviečka. Svietidlo s solárnou batériou má výkon 2-3 sviečky a takmer úplne osvetľuje interiér. Batéria je nabitá po celý deň a môže fungovať asi 11 hodín, ak bol deň slnečný. Pri oblačnosti trvá poplatok maximálne 7 hodín. V lete je dostatok svetiel, ale v zime bude potrebné buď použiť viac svietidiel, alebo zvýšiť kapacitu batérie alebo hľadáte iný spôsob osvetlenia.

Nabíjateľná lampa je nabíjaná z elektrickej siete po dobu 14 hodín a pracuje približne 6 hodín, čo tiež nestačí na zimné obdobie.

Sviečka je najlacnejšou možnosťou. Stačí osvetliť malý priestor, napríklad stôl. Vo vzdialených rohoch, je nepravdepodobné, že sa objaví.

Zvyčajne kombinovať niekoľko možností osvetlenia v závislosti na ročnom období, ako aj účelu výkopu.

Vykurovanie, ako bolo uvedené vyššie, je zabezpečené sporákom "Teplodar". Zohrieva malú miestnosť vykopaného docela rýchlo. Aby ste znížili tepelné straty, musíte nainštalovať regulované vetranie, uistite sa, že vytvoríte kryt a minimalizujete počet trhlín.

Som si istý, že teraz viete, ako vybudovať dugout s vlastnými rukami, a ak to bude potrebné, urobte to bez problémov.

Pretože garáž sa používa na uloženie auta a často aj zásoby spotrebného materiálu.

Jeden z najrýchlejších a najbežnejších spôsobov, ako vytvoriť kvalitný plot.

S pozemkom sa každý sebaobranný letný obyvateľ snaží čo najlepšie.

Ak chcete postaviť prasiatko vlastnými rukami, musíte najprv rozhodnúť.

Pes je skutočný priateľ človeka. Dáva nám našu oddanosť, na oplátku chce zviera.

Drevená kôlna je možno najjednoduchšia štruktúra, ktorú možno postaviť.

Nie je to výkop, ale strecha na zemi.

Nechajte svoj komentár Zrušiť odpoveď

Ak si urobíte šatník s vlastnými rukami, potom to možno správne považovať za najfunkčnejší.

Bytovka s vlastnými rukami je postavená na mieste ešte pred výstavbou domu. Jeho hlavná funkcia.

S rozvojom moderných stavebných technológií sa objavili mnohé možnosti stropu.

Keď dievča dosiahne dospievanie, rodičia uvažujú o zmene interiéru.

Rozhodli ste sa postaviť dom s vlastnými rukami a preto ste vybrali penový blok alebo plynový blok. Výborne! Koniec koncov.

Nedávno sa zdála fantastická myšlienka bezplatnej elektriny. Avšak technológie.

Získanie tekutých tapiet, ktoré sú v skutočnosti druh dekoračnej omietky.

Skladacia stolička - ideálna pre milovníkov rybolovu, rekreáciu v prírode. Je nenahraditeľná.

Nedávno bola tapeta na dverách považovaná za zastaranú techniku ​​na zdobenie miestnosti.

Veľmi často, pre naše domáce potreby, získame transparentné lepidlo s názvom "Cyanopan".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 2 =