Zrkadlový strop

60 myšlienok zrkadlového stropu: univerzálne a efektívne

Zrkadlové stropy v modernej obývacej izbe

Strop - je to, že na prvý pohľad upúta pozornosť a zrkadlové stropy - vzrušujúci nový kurz, ktorý vám umožní zmeniť na nepoznanie v miestnosti, čím sa vnútro pôvodných druhov. Nehovoriac o tom, že dobre navrhnutý strečový strop so zrkadlovými doskami vyzerá veľmi pôsobivo - aby ste to ocenili, môžete vidieť veľa fotografií na internete.

Výhody zrkadlových stropných plôch

Zrkadlový strop - štýlové riešenie pre strop

Obývacia izba s elegantným interiérom

Zrkadlové stropy majú veľa pozitívnych aspektov, vedia, čo si môžete ľahko vybrať:

 • robia miestnosť vizuálne väčší, ľahší a pohodlnejší, pretože to je dobrá voľba pre interiér malých miestností;
 • je možné kombinovať kazety, sklenené a hliníkové kryty, navyše môžete nainštalovať zrkadlový plastový strop - praktickejšie, ale menej odolné voči vlhkosti;
 • a to napriek skutočnosti, že povrch zrkadlá, výrobcovia ponúkajú širokú škálu farieb - strop bude vyzerať skvele v každom interiéri ( "kovanie" možno vykonať na fotke v katalógu);

Zrkadlové plochy pomôžu vizuálne zväčšiť miestnosť

1

Zrkadlové stropy sú pomerne populárnym prvkom dizajnu interiéru

 • Vysoká odolnosť proti vlhkosti vám umožňuje inštalovať zrkadlový strop v kúpeľni.
 • zrkadlové dlaždice, najmä kazeta, skryť všetky nepravidelnosti stropov;
 • sú veľmi ľahko postarané: stačí ich zotrieť znečistením handrou a roztokom na sklo;
 • Vo väčšine prípadov môžete namontovať zrkadlový strop s vlastnými rukami.

Zrkadlové stropy majú mnoho výhod

Veľkolepý barokový obývacia izba

Varianty zrkadlových stropov a inštalácie

Existujú štyri odrody: stropné zrkadlo, od polystyrénové dlaždice, klasické sklo a regál alebo kazetu. Prvý polyvinylchloridový film má schopnosť dosiahnuť účinok reflexného stropného povlaku, ktorý je blízko prirodzeného. Jediný významný rozdiel od skutočného zrkadla je, že odraz nie je príliš číry, s mierne rozostrenými obrysmi, ale vo vnútri vyzerajú najprirodzenejšími. Najlepšie je namontovať tento typ zrkadlového stropu v spálni.

Spálňa s kruhovými zrkadlami na strope

Montáž strešného stropu s vlastnými rukami sa neodporúča. Tento proces by mali vykonávať kvalifikovaní majstri, ktorí majú potrebné vedomosti, zručnosti a prax. Inštalácia takéhoto stropu okrem toho vyžaduje dostupnosť špeciálneho zariadenia.

Stretnutie zrkadlového stropu v dizajne vidieckeho domu

Zrkadlové polystyrénové dosky

Stropy dlaždíc sú pôvodne materiál, ktorý je pevne zvinutý do kotúčov. Pred inštaláciou je nutné ju vyrovnať. Môžete to urobiť nasledovne:

 1. postel na zemi, nechajte sa narovnať - taká metóda odporúčajú skúsení majstri, ale to bude trvať určitý čas;
 2. roztrhnite panely a rolujte v opačnom smere na jeden deň, potom by mal byť rovný;
 3. Táto metóda je núdza, napríklad iba v prípadoch, kedy nie je čas čakať vôbec otvorené role a vyrovnať váhu, mala niekoľko hodín sploštiť materiálu.

Malá jedáleň so stropom zo zrkadlových dosiek z polystyrénu

Inštalácia polystyrénového stropu je jednoduchá, pretože na druhej strane je samolepiaci povrch, ktorý zaisťuje dobrú priľnavosť k prekrytiu stropu. Pretože otázka, ako vytvoriť zrkadlový strop, je vyriešená jednoducho v niekoľkých fázach:

 1. Odstráňte ochrannú fóliu z lepidla.
 2. Použite dlažbu na strop samolepiacou časťou a tlačte tlakom.
 3. Ak chcete bubliny odstrániť vzduchom, držte povrch gumovým valčekom.

V tých zriedkavých prípadoch, kde neexistuje adhézna fólia, sú polystyrénové panely zaistené predzpracovanými adhezívnymi zmesami na báze PVA lepidla.

Dosky so zrkadlovým povrchom na strope kúpeľne

Inštalácia polystyrénových dosiek je veľmi jednoduchá

V prípade, že stropy boli predtým lakované smaltom a už sa odlupujú, musia byť úplne odstránené stierkou alebo stierkou. Ďalšou možnosťou je pripojiť suchú stenu, dlaždice sú na ňu jednoducho pripevnené a nemá vplyv na vzhľad v celkovom interiéri.

Tip! Neinštalujte veľmi horúce svetlo v miestnosti so zrkadlovými panelmi, pretože môžu deformovať kryt.

Skvelá kombinácia drevených stien a zrkadlového stropu

Klasické sklenené zrkadlové stropy

Tieto stropy majú niekoľko výhod pred ostatnými:

 • maximálne rozšíriť vnútorný priestor v miestnosti;

Moderná obývacia izba so skleneným zrkadlovým stropom

Zvláštnosťou montáže zrkadlového stropu je individualita a nezvyčajnosť vnútorného obrazu

 • majú vysokú úroveň odrazu svetla;
 • odolné voči vlhkosti, dokonca silné;
 • Umožňuje ľahko a rovnomerne osvetliť miestnosť v prípade inštalácie zabudovaných svietidiel;
 • rýchlo v inštalácii bez stavebného prachu a nečistôt;
 • estetické.

Efektívny strop zrkadiel vytvára prefíkaný geometrický tvar

Ak chcete pochopiť, ako vytvoriť zrkadlový strop, musíte sa pozrieť na fotografiu a postupovať podľa krátkych pokynov. Najprv je potrebné určiť budúci tvar panelov a ich farbu, ktorá bude celkom harmonicky vyzerať v celom interiéri. Dlaždice sú nastavené na požadovanú veľkosť a strih. Nevykonávajte to sami, pretože na to, aby ste mohli sklenené panely rezať kvalitatívne, bez škrabancov, potrebujete špeciálne vybavenie.

Ďalej je potrebné vyrovnať prekrytie stropu, pripevnenie k nim preglejky alebo sadrokartónu. Iba v tomto prípade budú sklenené dlaždice schopné plne preukázať svoju dôstojnosť.

Zrkadlový strop robí interiér priestrannejší, svetlejší a slávnostnejší

Jedným z dôvodov popularity zrkadlového stropu je množstvo dizajnových riešení, ktoré vám pomôžu urobiť váš interiér neodolateľným

Hygienická miestnosť s krásnym stropom

Pripevnite panely k lepeniu alebo skrutkami. V prvom prípade je vnútornosť starostlivo rozmazaná s kompozíciou a pevne pritlačená k stropu. Musíme počkať, kým sa nedostane. Nepridávaj okamžite - sklo môže vypadnúť a prelomiť. V druhom prípade je dlažba v štyroch rohoch vyvŕtaná na priemer skrutiek pomocou samorezných skrutiek. Na špičkách na gumových tesneniach, aby nedošlo k poškriabaniu skla. Po montáži hlavy skrutky ju môžete skryť v hliníkových alebo chrómovaných uzáveroch.

Strop, zdobený zrkadlovými plástami, vyzerá jedinečne a veľmi krásne

Samotný proces vyžaduje maximálnu opatrnosť, pretože sklo je veľmi ľahko poškodiť, a potom sa stratí všetky jeho estetický vzhľad, ale interiér bude vyzerať nie je tak pôsobivé.

Kazety sú vyrobené z dlhých hliníkových pásikov so zrkadlovou vrstvou. Môžu mať rôzne farby (každý výrobca pripojí katalóg s fotografiou), ale mali by ste mať na pamäti, že farba lamiel by nemala kontrastovať s odtieňom samotných dosiek.

Schéma inštalácie stropného typu

Aj keď to nie je zrkadlový povrch v plnom zmysle toho slova, ale tento typ kazetovým stropom je dostatočný dopyt, pretože sú ľahko nainštalovať (pripevniť závesné nosníky, a pre nich železnice, na ktorých inštalovať panely) a údržbu, trvanlivé pri používaní.

Zrkadlový strop rampy

Takže stropy so zrkadlom alebo reflexným povrchom - zaujímavá inovácia, ktorá rýchlo získala popularitu a význam. Pozrite sa na fotku a vyskúšajte ju sami.

stropy

Zrkadlo strop s vlastnými rukami nie je tak ťažké, ako by sa mohlo zdať. Ak sa rozhodnete nainštalovať zrkadlový strop sami, alebo len premýšľať o tejto možnosti, upozorňujeme vás na tento článok.

V našom článku: výber v prospech zrkadlového stropu, typy zrkadlových stropov, príprava povrchu, montáž zrkadlového stropu, zrkadlové stropné fotografie.

Kedy si vybrať zrkadlový strop

Zrkadlový strop je vždy zaujímavým dizajnovým riešením. Tento strop je schopný dať nejaké miestnosti sofistikovanosť a zvláštnu atmosféru, a môžu tiež niesť vizuálny funkcie expanznú priestor (čo je veľmi dôležité, ak je to len veľmi málo priestoru). Zrkadlové stropy sú tiež vhodné pre tmavé miestnosti, pretože môžu vytvoriť ilúziu viac svetla. Bude to zrkadlový strop a miestnosť s malou výškou, strop sa bude zdajú byť vyššie ako v skutočnosti.

Často celý strop nie je zrkadlový, ale len jeho časť vo forme zrkadlovej vložky. V tomto prípade zrkadlový povrch vykonáva hlavne dekoratívnu funkciu.

Existuje niekoľko typov zrkadlových stropov:

1. Zrkadlové strešné stropy

Na dosiahnutie zrkadlového efektu v tomto type stropu sa používa špeciálny polyvinylchloridový film. Má dobrý odrazový efekt, ale tento efekt sa však líši od efektu, ktorý produkujú skutočné zrkadlá. Zrkadlový strečový strop taktiež rozširuje priestor, ale odraz v nej nie je taký jasný, trochu rozmazaný, ako by bol zakalený.

Veľkou výhodou zrkadlových strešných stropov je, že sú vhodné pre absolútne akékoľvek priestory vrátane mokrých miestností; a tiež pre akúkoľvek konfiguráciu stropu (vrátane zložitých viacúrovňových).

Ako pozrieť takýto strop v konkrétnej miestnosti je možné vidieť zadaním vyhľadávača "zrkadlový strečový strop".

2. Zrkadlové polystyrénové dosky na báze lepidla

Takéto dosky sú vyrábané valcami. Pri výbere zrkadielka tohto typu je potrebné zvážiť, či je určený pre mokré miestnosti (ak ho plánujete nainštalovať v kúpeľni alebo inej mokrej miestnosti).

3. Stropný sklenený zrkadlový strop.

Takýto strop je samozrejme najlepším reflektorom, takže funkcia vizuálnej expanzie priestoru je najlepšia.

Montáž strešných stropov zrkadiel sa najčastejšie vykonávajú zamestnanci spoločnosti, v ktorých bol nariadený tento strop.

Z tohto dôvodu budeme podrobne analyzovať nezávislú inštaláciu sklenených stropov zrkadiel a ako vytvoriť zrkadlový strop samotný z polystyrénových dosiek.

Montáž zrkadlového stropu z polystyrénových dosiek

Skôr než začnete inštalovať zrkadlový strop tohto typu, musíte zarovnať dosky. Najlepšie je to pod záťažou, takže zarovnanie sa prejaví oveľa rýchlejšie.

Na zadnej strane dosiek je špeciálna lepiaca vrstva, takže lepenie dosiek na strop je pomerne jednoduché. Dosky môžete lepiť na sádrokartón a priamo na omietku.

Aby sa zabezpečilo, že pod doskami nebudú žiadne vzduchové bubliny, odporúča sa použiť špeciálny gumový valec, ktorý je možné odstrániť.

Upozorňujeme, že v prípade inštalácie takéhoto stropu sa v zabudovaných svietidlách nesmú používať halogénové žiarovky ani príliš silné svietidlá, pretože potom môže byť povlak podrobený určitým deformáciám.

Stropná cena polystyrénového zrkadla je nižšia ako strop zrkadlového skla, je čoraz populárnejšia.

Montáž stropného skla zrkadla

Zrkadlové stropy sa zvyčajne vyrábajú z jednotlivých štvorcových alebo obdĺžnikových dlaždíc. Zrkadlové dlaždice na strope môžu byť tradičné farby a sú vyrobené v iných farbách (ružové, modré, zlaté zrkadlá).

Spočiatku musíte vypočítať počet dlaždíc, ktoré potrebujete, vopred určené ich veľkosťou. Rezanie dlaždíc je lepšie, samozrejme, zveriť odborníkom, pretože to vyžaduje špeciálny nástroj a dobré zručnosti.

Aj v dlaždici je potrebné pripraviť miesta pre svietidlá.

Teoreticky môže byť zrkadlová dlažba inštalovaná priamo na betónový strop. Ale spravidla taký strop nie je dokonale hladký a povrch pod zrkadlovým stropom, musí byť rovná, alebo môže odrážať abnormálne lom a, ako výsledok, skazené celkový dojem zo stropu a znemožnenie jeho výhody.

Preto sa odporúča vyrovnať strop s vlhkosťou odolnou preglejkou alebo sádrokartónovou doskou odolnou voči vlhkosti.

Existujú dva spôsoby namontovania zrkadlových dlaždíc: lepenie a upevnenie pomocou skrutiek.

Lepenie je vyrobené špeciálnym lepidlom, ktoré sa nanáša pozdĺž obvodu a diagonálov každej dlaždice. Dlaždice s lepidlom aplikovaným na ňu by mali byť stlačené na povrch a držané na chvíľu; Ak chcete odobrať jej ruku, mali by byť presvedčení, že už uviazla a nebude padnúť.

V prípade upevnenia na skrutky je potrebné v každom rohu dlaždice opatrne vyvŕtať otvor pre každý závitový otvor. Potom sa na každú skrutku nasadí gumová podložka (aby sa zabránilo poškodeniu povrchu skla) a pripevnila sa na hmoždinky. V miestach, kde sú skrutky upevnené, sú nainštalované špeciálne chrómované čiapky, ktoré celkovo uľahčujú estetiku.

K dispozícii je aj zložitejšia verzia - zavesený zrkadlový strop. V tomto prípade je vyrobená špeciálna závesná konštrukcia pozostávajúca z kovového rámu s vodidlami. Potom sa do tohto dizajnu zapracujú zrkadlá zvolenej veľkosti. Konštrukcia by mala byť veľmi pevná a bezpečne upevnená, aby vydržala značnú váhu zrkadiel.

Upozorňujeme vás na video, ktoré jasne ukazuje proces montáže zaveseného zrkadlového stropu.

Vykonávajúca inštaláciu zrkadlové stropy, nemali by sme zabúdať, že zrkadlo dlažba - pomerne krehký materiál a liečbe by mal byť opatrný, aby sa zabránilo problémy s následnou kúpou ďalších tašiek.

Súvisiace články

© Portál budovy StrPort 2011-2016. Články o opravách, konštrukcii, stavebných materiáloch.

Kopírovanie informácií z lokality je možné len so súhlasom redakcie alebo s priamym odkazom na zdroj. Právny základ

Zrkadlový strop: originál, napätie, plast, hliník

Zrkadlové stropy vo vnútri - to je technická inovácia, boli použité pomerne nedávno. Predtým bola možnosť zdobenia stropu s reflexnými panelmi výrazne obmedzená. Preto sa tento typ dekorácie nachádza hlavne v moderných interiéroch. Súčasne návrhári radi používajú veľké zrkadlá v neoklasických štýloch. Ak chcete zdôrazniť spojenie rôznych historických období, pridajte moderné vzory k tradičným nastaveniam.

V tomto článku budeme brať do úvahy zrkadlové stropy z hľadiska dizajnu a nebudeme sa venovať ich dizajnovým funkciám. Hoci uvádzame zoznam všetkých možných typov materiálov, ktoré je možné použiť. Účelom tohto materiálu je dať vám možnosť vidieť rôzne možnosti zrkadlenia stropu. Možno tu nájdete nápady pre vlastný interiér.

V ktorých prípadoch používate zrkadlový strop? Dnes si niekto povie, že zrkadlá sú potrebné tam, kde chcete viditeľne rozšíriť priestor. Ale potreba zväčšiť oblasť vertikálne vzniká veľmi zriedkavo. Každé plánovacie riešenie považuje priestor predovšetkým za horizontálnu. Najčastejšie v prípade takejto dekorácie ide o niektoré špeciálne konštrukčné techniky:

 • Pracujte so svetlom. Zrkadlá zlepšujú osvetlenie miestnosti v dôsledku odrazu svetelných lúčov.
 • Práca s priestorom. Veľký povrch zrkadla, aký bol, otvára prístup k inému "parallel9raquo; svet;
 • Dekoratívny príjem. Taký strop môže byť súčasťou umeleckého dizajnu dizajnéra. Možno vám umožní zdôrazniť niektoré dôležité prvky interiéru alebo je súčasťou komplexného štylistického riešenia.

nedostatky tieto stropy sú tiež k dispozícii a nemali by sa zabúdať. Nádherne, ale hlavná výhoda veľkých reflexných plôch - odrazu, sa môže zmeniť na veľkú chybu. Keď sa nachádzate v miestnosti s veľkým zrkadlom, človek je neustále rozptýlený svojou vlastnou úvahou a to môže veľmi podráždiť. Samozrejme, zriedka sa pozeráme na strop, ale s bočným pohľadom budete vždy venovať pozornosť svojmu "druhému seba".

Dnes je na trhu veľký počet rôznych typov zrkadlových materiálov, ako aj spôsoby ich použitia. Všetky možné možnosti z hľadiska rôznych klasifikácií sú uvedené v tabuľke.

 1. Originálne zrkadlo na báze skla;
 2. Zrkadlo vyrobené z plastu: plexisklo alebo polystyrén s lepeným filmom;
 3. Tkanina na napínanie s lesklým odrazovým povrchom;
 4. hliník;
 5. Zrkadlové lepiace PVC fólie.
 1. tuhý - to sú predovšetkým ťahové štruktúry, ktoré nemajú kĺby;
 2. panel - zrkadlový materiál vo forme veľkých obdĺžnikových panelov;
 3. dlaždice, Sú tiež kazetové.
 1. prehliadnutému. Zrkadlový materiál je prilepený k stropu, pretože bol "lemovaný inerakom;
 2. nepravdivý. Materiál je pripevnený k špeciálnemu rámu, ktorý je postavený pod stropom. Táto skupina má aj iné názvy: zrkadlové stropy ako armstrong, kazetové stropy;
 3. pretiahla. Plátna sa tiahne medzi stenami v istej vzdialenosti od stropu.

Ďalej uvažujeme všetky tieto typy štruktúr, pokiaľ ide o druh konečného materiálu, ktorý sa používa. Začnime však s všeobecnou témou: poskytneme rôzne možnosti na vytvorenie stropu so zrkadlami.

Nápady na dekoráciu stropu zrkadlami

1. Stropný zrkadlový strop Predpokladá úplné uzatvorenie povrchu reflexným materiálom. Čím menej sú spoje medzi panelmi viditeľné (ak vôbec existujú), tým lepšie. Takéto stropy majú jeden nezvyčajný vizuálny účinok: stropný efekt. Keď sa človek pozerá na veľký zrkadlový povrch, vidí len odraz miestnosti a nemôže sa sústrediť na hranicu samotného stropu. Ukáže sa to ako "podvod": strop je, ale nie je viditeľný.

2. S kostrou. Najneestetickejšou časťou každej stropnej konštrukcie zo skla sú spoje medzi panelmi. Preto sa dizajnéri pokúšajú nejako "poraziť" ich. Prvé a zrejmé riešenie, ktoré zvyčajne príde na myseľ, je zamaskovať ich s akýmikoľvek rackami. V prípade zaveseného stropu sú tieto spojovacie koľajnice spojovacie profily. A v zložitejšej verzii je možné použiť i stropné nosníky.

3. Zrkadlový panel na strope. Nie je nutné vytvárať celý povrch stropného zrkadla, môžete pracovať s malou plochou a zrkadlá sa stali neoddeliteľnou súčasťou nejakého zložitého konceptu. Takéto stropy sa nazývajú kombinovaný, pretože pri ich dokončovaní sa používa niekoľko druhov materiálov.

Panel je druh dekoratívnej kompozície zdobiace miestnosť. Už sme zvážili myšlienku stenových panelov zo zrkadiel, všetko vyzerá veľmi podobne ako stropy. Takéto stropné kompozície zvyčajne slúžia na zónovanie miestnosti, sú umiestnené nad niektoré dôležité zóny. Napríklad na fotografii nižšie vidíte zrkadlový stropný panel nad hlavou postele v spálni, ktorý sa používa na jasnejšie zónovanie miestnosti.

Designer Kravchin Vitaliy AV Studio

4. Socket. V prevažnej väčšine miestností je centrálny predmet na strope luster umiestnený v strede. Rozeta je dekoratívna kompozícia, ktorá zdôrazňuje koordinačné centrum. Môžeme povedať, že rozeta je akýsi panel. Už sme v samostatnej galérii zvážili možnosti stropnej dekorácie pre lustre, kde si všimli, že zrkadlá sú jedným z populárnych materiálov pre takéto prípady. Na obrázku je znázornený príklad použitia hexagonálnej zrkadlovej dlaždice na vytvorenie ružice v modernom štýle.

5. Dekoratívne zrkadlo. achobyčajné čiernobiele panely môžu byť podrobené špeciálnej dekoratívnej úprave. Týmto spôsobom môžete radikálne zmeniť vzhľad materiálu. V článkoch o spôsoboch spracovania okuliarov (časť 1 a časť 2) sme už zvážili najobľúbenejšie možnosti. Stropné zrkadlo môže byť: tónované (zmena farby), gravírovanie alebo zložitý fotografický výkres. Na fotografii je zobrazený príklad stropu vyrobeného z zakrivených zrkadiel, ktoré vytvárajú skreslené odrazy.

Existuje veľa možností na použitie zrkadiel na strope, uviedli sme len tie najzákladnejšie. Nižšie sú uvedené ďalšie príklady, vrátane zriedkavých.

 • Použitie zrkadiel ako doplnok výzdoby

 • Skutočný zrkadlový strop môže byť považovaný za jediný, ktorý je zhotovený sklenené zrkadlo. To znamená, že sklo s amalgámom naneseným na zadnom povrchu. Všetko ostatné je len náhrada. Tento druh dekorácie je najťažšie, drahšie a časovo náročnejšie, čo je spôsobené krehkosťou materiálu a vysokou cenou (v porovnaní s analógmi). Na druhej strane, takýto strop má najvyššiu odrazivosť (takmer 100%) a deformácie sú minimálne.

  Najčastejšie sú tieto zrkadlá pripojené k vyrovnanému povrchu na kvapalných nechtoch. Okrem bežných panelov môžete použiť širokú škálu konštrukčných úprav. Na obrázku je príklad stropu z kockovaných dlaždíc. V každej zrkadlovej dielni urobíte takú dlažbu podľa daného vzoru.

  Nemôžete ignorovať taký populárny spôsob ďalšieho spracovania materiálu, pretože aspekt. Ak zrkadlové plátno rozreže rohy o 45 stupňov, potom svetlo dopadajúce na povrch bude lámané v rôznych rovinách. Podobné zrkadlá s fazetou urobte väčšinu skladieb na stenu a strop.

  Nižšie nájdete niekoľko príkladov stropov na zrkadlovom skle.

  • Zrkadlový strop v luxusnej kúpeľni

  Podstatou konštrukcie strešného stropu je, že medzi stenami (alebo skôr medzi profilmi špeciálneho rámu) sa tiahne tkanina z elastického materiálu. Táto technológia má dve hlavné výhody:

  1. dokonale rovný povrch, ktorý sa získava rozťahovaním;
  2. obrovský výber farieb a textúr materiály, ktoré je možné použiť.

  Medzi rôznymi ponúkanými materiálmi sú tie, ktoré majú reflexnú plochu. Z technologického hľadiska existujú dva typy strešných stropov zrkadiel.

  1. Stretch strop na základe zrkadlového filmu. V tomto prípade je polymérový zrkadlový film PVC napnutý pod stropom, ktorý má odrazivosť 95%, to znamená, že sa takmer nelíši od obvyklého zrkadla. Táto technológia má však významné nedostatky. Po prvé, komplexný postup inštalácie: film sa prakticky nepresahuje, kvôli ktorému s týmto materiálom pracuje málo spoločností. Po druhé, obmedzená veľkosť: maximálna šírka filmu vo zvitku 1,3 metra, veľké rozmery nevytvárajú a nemôžu byť šité alebo lepené dohromady. Preto sa tento typ dekorácie používa tam, kde potrebujete urobiť malú zrkadlovú plochu na strope.

  2. Lesklý strečový strop znamená použitie bežného PVC fólie, lakovaného. Reflexný koeficient týchto materiálov je najnižší v porovnaní so všetkými ostatnými variantmi, ktoré sú uvedené v tomto článku. Presne povedané, v tomto prípade neexistuje žiadna čistá specularnosť, ale je tu iba odrazový povrch. Napriek tomu je táto možnosť veľmi populárna. Jedinečnosť metódy spočíva v tom, že je možné pokryť celý strop bez viditeľných švov a rámu a to má nepochybnú výhodu.

  Užitočná rada: Ak chcete dosiahnuť maximálny zrkadlový efekt, musíte použiť materiál, ktorého farba opakuje farbu, ktorá dominuje interiéru. Ak je napríklad veľa červenej, strop by mal byť červený. Ale to funguje len vtedy, ak interiér skutočne dominuje jediná farba. Keďže divák, ktorý sa pozerá na strop s jeho bočným pohľadom, sa zdá, že vidí presnú reflexiu.

  Existuje veľa možností pre výrobu lesklých stropov, pretože táto technológia je pomerne jednoduchá a populárna. Nižšie sú uvedené rôzne varianty napnutých stropov na fotografii.

  • Čierne nosítko nad posteľou v kombinovanom strope

  Zrkadlové stropy z plastu

  Väčšina plastových stropov patrí do skupiny zavesených kaziet, ktoré sa niekedy označujú ako stropy "Armstrong". Pod slovom "pendant9raquo; že je konečný materiál upevnený na ráme, postavený pod stropom. Typ kazety taktiež predpokladá konštrukciu toho istého typu plastových modulov (kaziet).

  Čo dnes neurobia plastom? Pravdepodobne viete, že zoznam materiálov vyrobených z polykarbonátových zlúčenín nie je len veľký, je to obrovský. Chemici a technológovia sa už dlho zaoberali problémom vytvorenia materiálu, ktorý nahrádza konvenčné silikátové zrkadlá a vytvoril pomerne slušné analógie. Varianty plastových fólií s reflexným povrchom sú dve:

  1. polystyrén (jednoducho vložte obyčajnú plastovú fóliu) s lepeným PVC zrkadlovým filmom;
  2. plexiskla (akrylová priehľadná plastová fólia), na jednej strane ktorej je amalgám uložený podľa klasickej technológie, t.j. rovnako ako na sklenenom zrkadle.

  Nie skúsený človek môže ťažko vizuálne odlišovať tieto materiály od seba navzájom.

  Jedná sa o zrkadlové moduly z plastu a používajú sa na dokončenie stropu. Výhody tohto materiálu sú mnohé: je odolný proti nárazom, ľahký, nerozlomí a odrážajúci koeficient je takmer rovnaký ako u tradičného zrkadla. To všetko umožnilo, aby plastové stropy podobné zrkadlám prevzali vedenie v súťaži s inými typmi povrchových úprav. Najčastejšie sú prívesné moduly tohto typu používané na zdobenie stropu v kúpeľniach, napríklad v našej galérii.

  • Závesný zrkadlový strop z plastu v kúpeľni

  Hliníkové zrkadlové stropy

  Posledný z nášho zoznamu materiál, ktorý sa môže stať dôstojnou alternatívou k pôvodnému zrkadlu, je hliník. Ale odrazivosť tohto kovu nie je taká vysoká, preto v interiéroch používajú špeciálne, takzvané, eloxovaný hliník. Význam technológie spočíva vo fyzikálno-chemickom spracovaní kovu, ktorý poskytuje zrkadlový povrch, ktorý je odolný voči agresívnym médiám.

  Rozlišujeme dve veľké skupiny hliníkových zrkadlových stropov, ktoré sa používajú v interiéroch obytných priestorov.

  1. Stropné zrkadlové stropy Je najobľúbenejším druhom. Kovové koľajnice so zrkadlovým povrchom sú pripevnené k rámu pod stropom. Dizajnéri používajú tento druh prevedenia, keď nie je potrebné nepretržite odrážať, ale roztrhnúť na pásy. To vám umožní zvýšiť osvetlenie miestnosti a vyhnúť sa plnému odrazu. Najčastejšie sa používa v kúpeľniach.

  2. Kazety z hliníkových stropov sú usporiadané rovnako ako plastové, ale namiesto PVC-kaziet sa používajú dosky z eloxovaného hliníka. Najčastejšie sa používajú kovové zrkadlové vložky ako dekoratívny prvok. Faktom je, že technológia kazetových stropov vám umožňuje zbierať geometrické vzory na strope z materiálov rôznych farieb a textúr.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  − 1 = 2