Význam rovin

Ďalší krok

Vykonajte bezpečnostnú kontrolu, aby ste získali prístup k znanija.com

Prečo musím vyplniť CAPTCHA?

Dokončenie kódu CAPTCHA dokazuje, že ste človek a poskytuje dočasný prístup k webovému vlastníctvu.

Čo môžem urobiť, aby som tomu zabránil v budúcnosti?

Ak ste na osobnom spojení, napríklad doma, môžete vo svojom zariadení spustiť antivírusový sken, aby ste sa uistili, že nie je infikovaný škodlivým softvérom.

Ak ste v kancelárii alebo v zdieľanej sieti, môžete požiadať správcu siete o nesprávne nakonfigurované alebo infikované zariadenie.

Cloudflare Ray ID: 3dff893be3d6644b • Vaša IP adresa: 5.189.134.229 • Výkonnosť & zabezpečenia Cloudflare

Aká je úloha divočiny v prírode?

Pláne, ako jedna z odpovedí, napísali zástupcu najstarších rastlín. Úloha v prírode je významná. Roviny zlepšujú ekosystémy, tvoria organické zlúčeniny, podieľajú sa na tvorbe uhlia a vo formácii vegetácie v modernej flóre sa nezúčastňujú.

Pláne sú triedou vyšších rastlín spór, ktoré boli rozšírené v paleozoike. Jeho drevnaté tvary kedysi dominovali Zemi, v období karbonizmu tvorili celé lesy. Je to spôsobené obrovskými plakmi, papradami, prasničkami, ktoré začali tvoriť primárne vrstvy pôdy. To znamená, že bez týchto rastlín, ďalší život na Zemi nemusí mať moderné formy.

moderný placenta - viacročné bylinné rastliny, ktorý má plíživý kmeň.

V prírode majú plány úlohu - ich nadzemné orgány sa podieľajú na tvorbe významnej biomasy, ktorú spotrebúvajú zástupcovia zvieracieho sveta. Je pravda, že v niektorých druhoch planétok sú alkaloidy, takže sa zvieratá na nich nezaujímajú.

Najčastejšie používanou osobou sú póry myší, ktoré obsahujú nevysušujúci olej. Z nich sa vyrába detský prášok, ktorý sa používa ako analgetikum, sušiaci prostriedok.

1

Plune, to je spore evergreen trvalka. Je známe, že široká škála plaún sa používa v ľudovej medicíne na liečenie ochorení obličiek a reumatických bolestí. Od staroveku sa sušené rastliny používajú na získanie práškov na rany plienkovej vyrážky u malých detí.

V severných ihličnatých lesoch je ľahké chytiť nohu na dlhej rastline, ktorá sa plazí po zemi. Zvyšujete to, ale nekonečne sa tiahne. Táto rastlina sa nazýva placenta alebo lykopodium, čo znamená "vlčie nohy".

Plown je ohrozený potomok najstarších stromov na zemi. Predkovia planéty - vyhynuté lepidodendrony - cheeshehedra, stromy asi 30 metrov vysoké a až 2 metre naprieč. Pred mnohými tisíckami rokov zakrývali Zem trvalým lesom. Odtlačením na skalách a uhlia obnovili vedci všeobecný vzhľad predkov planéty. Boli to stromy s hromadou štylizovaných listov nad sebou, ktoré sedeli na kufri so špirálou. Nižšie listy postupne spadli a zanechali stopy z kosoštvorca. Preto je celý kmeň lepidodendronu, akoby bol roztrhaný a trochu pripomína vaflovú. Potomok silného stromu lepidodendronu - našej modernej planiny - sa zvrhol na nevýznamnú, plíživú rastlinu na zemi.

Plaouniform, na rozdiel od machu, majú klenuté, mechanické a vodivé tkanivá. Vodivé tkanivá predstavujú vodovodné systémy - drevo (xylem) a lýko (phloem). Vodivé koreňové a strieborné tkanivá tvoria spoločne jeden centrálny valec - stela (z gréckeho hviezdy - "príspevok; "kolonna9quot). Je obklopený mechanickými a parenchymálnymi (základnými) tkanivami a zaberá centrálne miesto v stonke a koreňovej. Vzostupný prúd vody s minerálnymi soľami (pozdĺž dreva) a klesajúci prúd organických látok (cukrov atď.) Pozdĺž obočia sa prenáša pozdĺž hviezdy. Vývoj tkanív (vodivý, mechanický a integumentárny) v placenty je vysvetlený ich prispôsobivosťou na existenciu na zemi. To tiež vysvetľuje veľkú veľkosť ich orgánov. Spory sa rozvíjajú v sporangiach zozbieraných v špendlíkoch.

Význam plání;

Rozdelenie roviny. Všeobecné charakteristiky a klasifikácia oddelenia. Zvláštnosti rozmnožovania, cyklus vývoja equispore plavov, zástupcov, čo znamená v prírode.

Všeobecné charakteristiky rovin. Pláne sú najstaršie zo súčasných vyšších rastlín.

Ekológia a distribúcia.Miernou zónou mierneho pásma je plíživá stálezelená tráva, ktorá žije vo vlhkých miestach v ihličnatých a zmiešaných lesoch.

Vlastnosti štruktúry plání.Stonky pláni sú dlhé, dichotómovo rozvetvené plazivé. Ako rastú, zakoreňujú sa pomocou ďalších koreňov. Stonky sú husto pokryté malými, styloidnými, tmavozelenými listami špirálovo usporiadanými.

Apikálne výhonky končia so sporiferóznymi špičkami, v ktorých spóry vyrastú.

Reprodukcia rovin.Zrelé spóry, klíčiace z malých gametofytov, nazývané klíčky. Na klíčku vyrastú zrelé mužské a ženské pohlavné orgány. Hnojenie sa vyskytuje v prítomnosti tekutého kvapôčkového média, pretože bunky mužského pohlavia - spermie - sú mobilné. Z výsledného zygotického hnojenia sa vyvíja sporofyt.

Popri šírení sporeplantátu je vegetatívna propagácia charakteristická aj púčikov, výhonkov.

Rastliny rastú veľmi pomaly. U niektorých druhov dochádza k vývoju spór gametofytov v období 6-15 rokov. Očakávaná životnosť sporofytov môže dosiahnuť niekoľko desaťročí. V súvislosti s pomalým rastom a vyhladzovaním musia byť zvieratá strážené (klaunovité - druhy uvedené v červenej knihe).

Dôležitosť v prírode.Vzhľadom na skutočnosť, že v súčasnosti sú myši veľmi malou skupinou rastlín, nemajú osobitný význam. Určitú úlohu pri formovaní a fungovaní biocenóz, v ktorých sú zahrnuté, určite hrajú.

Hodnota vyhynutých foriem uhličitého planusu pri tvorbe primárnych pôd, nasýtenie atmosférického kyslíka a ukladanie uhlia sú veľké.

Význam pre človeka.Uhlie, ktoré vzniklo ako dôsledok hojného vývoja kapusty (vrátane plání), sa široko využíva v rôznych odvetviach (energetický, chemický a farmaceutický priemysel).

Niektoré z plaunov sú toxické, obsahujú toxické látky, ktoré majú silný účinok na centrálny nervový systém. Z tohto dôvodu sa používajú v medicíne na liečbu chronického alkoholizmu a nikotinizmu, v sprostredkovaní lekárskej praxe sa spóry zvierat používajú ako detský prášok (prírodný mastenec).

Rozmanitosť rovin.V súčasnosti sú mušle zastúpené asi 200 druhmi.

Špeciálna rozmanitosť placenty sa pozoruje v tropických oblastiach, kde môžu dosiahnuť značnú hodnotu - vertikálne výhony rastú tropickými druhmi na výšku 1,5 m. Najväčším rodom je plavák.

Najčastejšími druhmi v našej krajine sú klaunovité roviny, ročné, rovinaté a tiež beranové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

30 + = 33