Nápady z plastových fliaš s fotografiami

Contents

Čo je možné urobiť z plastových fliaš s vlastnými rukami pre letnú rezidenciu, záhradu a záhradnú kuchyňu

Trend racionálneho využívania domáceho odpadu sa nedávno stal populárnejším, najmä pre plastové kontajnery. Z plastových fliaš je možné vyrobiť vlastnými rukami prakticky celý interiér dacha a nielen. Jednou z hlavných výhod tohto materiálu je dlhá životnosť, okrem toho je veľmi pružná. Nezabudnite, že plastové fľaše sú cenovo dostupný materiál, ktorý je vždy k dispozícii pre každého majiteľa alebo hostesku.

Po vydaní vynaliezavosti a malej predstavivosti môžete nielen urobiť nevyhnutné a užitočné veci, ktoré zdobia miesto, ale aj ho zbaviť zbytočného odpadu bez poškodenia prírody. Je známe, že plast je veľmi dlho rozložený a keď sa uvoľňuje, uvoľňuje nebezpečné látky. Preto je lepšie nechať fľaše hodiť do ohňa alebo ich vziať na skládku - môžu ešte slúžiť vo forme rôznych remesiel, z ktorých niektoré sú uvedené v článku.

Lacné a rozhnevané - vyrábame záhony z fliaš

Plastové obaly sú ideálnou voľbou pre kvetinové záhony, pretože majú veľkú výhodu pred drevom a dokonca aj kovom. Drevený plot na kvetinových záhonoch alebo kvetinových záhonoch nakoniec vysuší alebo hnije pod vplyvom vlhkosti a slnka. Dokonca aj kovové obrubníky sú náchylné na koróziu a vyžadujú pravidelnú údržbu, ako je pravidelné zafarbenie.

A čo plast? Už dávno nestratil svoju formu a nie je zničený. To znamená, že takáto kvetinová záhrada bude trvať viac ako jednu sezónu a dokonca viac ako rok, okrem toho nevyžaduje starostlivosť. Dokonca aj vtedy, ak dôjde k "poruche", potrebný "prvok" môže byť vždy nájdený v komore a môže byť ľahko vymenený bez použitia dlhých nudných nákupných ciest s cieľom nájsť ten správny fragment.

Takže, čo s tebou môžete urobiť s plastovými fľaškami?

Ak je potrebné chrániť záhonovú kvetinu, nádoba s plastom iného objemu sa s tým dokáže dokonale vyrovnať. Takýto obrubník nielenže obmedzí priestor a zabráni rastu viacročných rastlín, ale stále si zachová vlhkosť a zabráni vzniku buriny.

Tvar a veľkosť kvetinového záhonu závisí len od predstavivosti letného obyvateľstva: môže to byť buď rovnostranné, alebo vo forme nejakého zvieraťa alebo rastliny. Taktiež môžu byť fľaše rozdelené na segmenty samotnej kvetinovej záhony.

Dokonca aj dieťa môže vytvoriť obrubníky (samozrejme s pomocou dospelých):

 1. Prvá vec na mieste by mala byť nakreslená s ostrým predmetom alebo nalejte obrysy kvetinového záhonu s pieskom.
 2. Fľaše na uvoľnenie z nálepiek, umývajte, nalejte do nich piesok a zátku skrutku. Ak nie je k dispozícii, môžete použiť obyčajný pozemok alebo vodu. To je potrebné pre stabilitu, pretože prázdne kontajnery rýchlo vypadnú z plotu.
 3. Na zamýšľanom obryse vytlačte drážku tak, aby mohla byť prehĺbená o približne 1/3 fľaše.
 4. Umieste plnené fľaše do drážky s krkom smerujúcim nadol čo najbližšie k sebe a zakryte zeminou.

Pre vizuálny efekt môžete použiť fľaše rôznych farieb z plastu (zelená, biela, hnedá).

Niektorí letní obyvatelia nemusia ani kopať do fliaš. Napríklad fľaše bez dna sa jednoducho vkladajú do seba a vytvárajú kruh. Pripravený dizajn môže byť "nasadený" na kríkovom kruhu alebo v kruhu stromový kmeň stromu. Na upevnenie obrubníka sa musí pevne pritlačiť k zemi pomocou oblúkov.

1

Ak naozaj chcete mať kvetinovú záhradu a miesta sú katastrofálne malé, môžete vytvoriť viacúrovňovú záhonovú kvetinu z plastových fliaš. Zásada je rovnaká ako pri stavbe obrubníka, až po položení prvej vrstvy, ktorú potrebujete vyplniť výživnou pôdou, a potom položte ďalšie poschodie.

Pri výsadbe rastlín pre nižšiu vrstvu je lepšie vyzbierať vzorky, ktoré milujú vlhkosť, pretože pri napájaní vody dôjde k odtoku.

Krásne a užitočné remeselné remeslá môžu byť vyrobené z 5-litrových plastových fliaš. Budú slúžiť ako miniatúrne a pekné kvetinové záhony, napríklad vo forme všetkých milovaných prasiatok.

Rovnako pôsobivé sú aj skupinové kompozície vo forme vlakov s kvetmi.

A ak namiesto kvetov zasiať trávu na trávnik, veľká fľaša sa zmení na roztomilý ježko so zelenými tŕňmi. Zostáva len pripevniť oči a nos.

Tí, ktorí sa nebojí malých hlodavcov, rovnako ako cutie-myš z malých (liter) fliaš. Sú vhodné na pestovanie petúnie.

Po trochu predstavivosti sa plastové fľaše ľahko môžu premeniť na malé dekoratívne hrnce pod kvety alebo pikantné zeleniny. Môžete ich urobiť rovnomerne alebo nakrájať na značku v tvare tváre. Takéto vazonchiki bude vyzerať skvelo nielen na záhradnom altánku, ale aj v dome na parapete.

Ale ak si na odrezanú fľašu položíte plátenú látku a pripevníte laná, dostanete elegantné hrnce na letnú verandu.

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť závesné hrnce, je vystrihnúť fragmenty steny na oboch stranách fľaše a pripevniť turnaj pod krk, aby ste ich zavesili. V takýchto kvetináčoch môžete pestovať kompaktné, nízko rastúce rastliny.

Vyrábame krásnu záhradnú cestu

Obzvlášť populárne medzi záhradkármi sa teší trate z plastových kontajnerov. Pevnosť takejto cesty závisí od spôsobu ukladania a akej časti plastovej nádoby slúži ako stavebný materiál:

 1. Stohovanie do piesku odrezať dno. Vykopajte výkop pozdĺž šírky priechodu, najprv ho naplňte stavebným odpadom a potom pieskom. Navlhčite to. Odstráňte dno dna (ponechajte ½ dielu) a husto ich položte a vložte do piesku. Do dna sa nehýbte, priestor môžete vyplniť malým štrkom.
 2. Stohovanie do cementovej suspenzie. Pripravte výkop s maltou (pre 1 časť cementu 4 časti piesku a trochu stavebného lepidla) a prehĺbte veko v ňom, ktoré sa vykladajú farbou alebo vzormi.

Trate z plastových fliaš v zime sú veľmi kluzké.

Veselé ihrisko - zdobíme miesto pre detské hry

Starostliví rodičia sa vždy pokúšajú odniesť svoje deti do vidieckeho domu na hry, kde deti môžu prejsť čas, zatiaľ čo dospelí sú zavesení na záhrade. Samozrejme, že by to malo byť nielen bezpečné, ale aj farebné, aby sa to deti páčili. Pomocou plastových fliaš je ľahké ozdobiť detské ihrisko, ktoré robí rôzne rastliny a zvieratá. Ak chcete im jas, pomôže obyčajné farby.

Aké ihrisko bez pieskoviska? A kde je piesok, palma musí nevyhnutne rásť. Pre trópske, budete potrebovať fľaše zelenej a hnedej pre stonku a listy, resp.

Než začnete stavať, musíte sa postarať o pevný základ. Napríklad fixujte kovový čap v betónovej stierke a malo by to byť dosť dlhé na to, aby bol strom vysoký a deti sa mohli voľne pohybovať pod ním.

Keď je základňa pevná, môžete začať "pestovať" palmy:

 • odrežte polovicu fľaše (vrstva s krkom nie je potrebná) a vytvorte zubatý okraj;
 • v strede dna urobte dieru, niť obrobkov na základnom čape, ohýbanie súčasne denticles na stranu pre prirodzenejší vzhľad;
 • zelenú fľašu znížiť dolné a vykonávať rovné rezy okolo úrovne do miesta, kde sa stena ide do krku (ak budete chcieť, môžete si zložené vetvy - nakrájame na 4 kusy a každej emisie klinčekmi);
 • fragmenty vetvy vlákna na základni;
 • pevne pripevnite hotové vetvy k vrchu stonky (zváraním alebo zvarom).

Ak po zostavení dlaní zostane veľa zelených fliaš, z nich môžete vytvoriť malú (alebo veľkú) rybia kosť. U fľaše odstráňte dno a prerežte ho do dlhých úzkych pásikov až po samotný krk. Okraje pásov odrežte obrazne tak, aby sa podobali tŕniam. Strčte listy na základni.

Tento vianočný strom bude vyzerať skvelo na mieste v zime, najmä pod snehom, a tiež pomôcť tým, ktorí sa na Silvestra, ktorý nemal čas kúpiť živý strom v zhone.

Hostia z rozprávky - zábavné zvieratá

A samozrejme, na detskom ihrisku musia byť hračky. Často sa deti vydávajú do ulíc ich starým favoritom. S pomocou plastových fliaš môžete ľahko diverzifikovať "zoo", vytvárať skutočné majstrovské diela - od báječnej Frog Princess a Goldfish po moderné kreslené postavičky.

Vezmite si aspoň peknú mačku, maľovanú čiernobielymi farbami. A môžete použiť hnedé pivné fľaše a dostanete hnedú mačku, tiež krásnu.

Z obidvoch koncov fľaše tvorí hlavu (spojte ich), zatiaľ čo sa ohýba na dno a naozaj bude vyzerať ako skutočná hlava. Na jednej z nich maľte s bielymi očami, čiernym obočím a fúziami a červenou - čistý jazyk. Najvyššie nakrájané malé uši. Pre kmeň je rovnaký obrezaný krátky spodný závit na základni, posledný uzatvorí kmeň. Odstrihnite okraje dna. Tavený obrys uší a úlomkov kmeňa prechádzajte bielou farbou a na prednom spodnej časti vytvorte biele škvrny na prsiach.

Prilepiť hlavu a nohy - pre nich budú užitočné horné diely z fliaš s predĺženým krkom. Nakrájajte ich na miesto, kde sa fľaša rozširuje, orezajte okraje ostrými hrotmi a postavte nohy o 4 - 5 častiach a položte ich na drôtenú podložku. Na hornom krku zaskrutkujte zátky a pripevňujú labky k telu. Pre chvost si vezmite dlhý drôt a naň zaťahujte najužšie časti krku, ale bez zátok. Ak chcete, aby ste ocitli na chvost, nakrájajte okraje na tenké pásy.

Krásne zvieratá z plastových fliaš sú tiež získané z veľkých 5-litrových nádob. Pomocou správnej kombinácie fliaš rôznych veľkostí a pomocou jasného sfarbenia na mieste môžete usadiť zebra, kôň, kravu, osol a dokonca žirafu.

V pieskovisku deti nielen formujú kulichiki. Malé dievčatá majú veľmi rád kvety a často sa zhromažďujú na pôde trávnika (alebo ruže od mojej matky v kvetinovom lôžku), aby ich vysadili v piesočnatej záhrade. Ale z fliaš si môžete vytvoriť celý skleník kvetov, zatiaľ čo dievčatá budú radi, že sa zúčastnia na uskutočnení najjednoduchších možností. Sedmokrásky, chrpy a tulipány zdobia pieskovisko, najmä preto, že mladí pestovatelia kvetov ich môžu opakovane "transplantovať" zo záhrady do záhrady bez poškodenia rastlín a nervov matky.

Pre farby budete potrebovať:

 • drôt pre stonku;
 • dokonca aj časti fliaš na rezanie listov z nich;
 • krku alebo dna pre väčšinu kvetení;
 • maľovať.

Komplexnejšie možnosti môžu byť pre dospelých. Plastové ruže alebo vlčie maky zdobia nielen ihrisko, ale aj záhonové záhony.

Remeslá pre vily z plastových fliaš majú rozsiahlu oblasť použitia. Takže ak sa drobné zvieratá a vtáky primerane pozerajú na záhony a ihriská, potom môžu byť zvieratá väčšieho rozsahu umiestnené v záhrade medzi stromami a kríkmi. Dajú záhrade jedinečný vzhľad a oživia ho.

Úžasné záhradné plastiky

Takmer nažive sú zástupcovia veľkých vtákov, vyrobených z plastu. S pomocou viacfarebných atramentov môžete dosiahnuť úžasný realistický efekt. Aby ste ich vyrobili, stačí zvládnuť techniku ​​rezania peria zo strán fliaš a pripraviť rám, na ktorom budú pevné.

Veľmi pôsobivé na záhrade budú vyzerať takto:

 • páv;
 • plameniaky;
 • orol.

Na záhrade môžete osadiť sochy nielen vtákov, ale aj zvieratá dostatočne veľké, aby sa nestratili na pozadí vysokých stromov.

Medzi zeleňou bude jasným bodom biela ovca, ktorú možno urobiť celkom ľahko, ak sa v skladovacom priestore nahromadili 2 litre fliaš a niekoľko 1,5 litrov:

 1. Odrežte hrdlo dvoch fliaš s objemom 2 litre a položte ich na seba - to bude predĺžená hlava. Z tretej fľaše vyrežte dlhé uši, mierne ich sklopte hadičkou a pripevnite na hlavu na vhodných miestach pomocou drôtu (alebo lepidla). Oči môžu nakresliť alebo lepiť dve zátky.
 2. V prípade kmeňa vložte celú fľašu do hornej časti fľaše vyrezanej zhora. Vyrobte ďalšie 3 z týchto polotovarov a pripevnite ich k prvej strane na každej strane a zhora a dávajte jahňačovi potrebný objem "pasu".
 3. Krk bude slúžiť ako dvojlitrová fľaša, ktorá by mala byť posilnená na tele v uhle približne 120 stupňov, aby bol korok na vrchu.
 4. Na krk (na korku) nastavte hlavu.
 5. Pre nohy odrežte hornú časť dvojlitrovej fľaše a vložte do nej celú fľašu menšieho objemu (1,5 litra). Vytvorte tri takéto polotovary a pripevnite nohy na kmeň v širokej časti nahor.
 6. Z odrezaných dna dvojlitrových fliaš urobte fleece, upevnite ich medzi sebou a naložte na kufor. Pod bruchom okraja kožušiny plášť úplet.
 7. Malovať ovce bielou farbou a čerpať čierne oči.

Použitie plastových fliaš nielen pre dekoratívne účely, ale aj s výhodou záhrady. Koniec koncov, je vždy obývaný malými pomocníkmi letného obyvateľstva - množstvo vtákov, ktoré zhromažďujú škodcov zo stromov. V teplom lete majú niečo na jedenie, ale v zime je ťažšie získať jedlo. To je, kedy kŕmidlá zavesené na záhrade prídu vhod. A ak zapojíte deti do procesu, získate dvojitý prínos: pre deti - zaujímavú činnosť a potešenie a pre vtáky - útulný dom so zrnami.

Najjednoduchšie podávače môžu byť vyrobené z veľkých 5-litrových plastových fliaš, jednoducho vyrezaním oboch strán veľkými otvormi v tvare oblúka.

Aby sa zabránilo poškodeniu vtákov na ostrých okrajoch fľaše, musia byť vopred roztopené alebo pokryté elektrickou páskou.

Pre tých, ktorí sa zriedka vyskytujú v oblasti letnej chaty, je užitočný podávač, ktorý vyplní automaticky.

Môžete to urobiť z fľaše a dvoch drevených lyžíc:

 • urobte dva otvory vo fľaši navzájom, zatiaľ čo druhý by mal byť umiestnený o niečo nižšie;
 • rozbaľte fľašu a zopakujte postup na zadnej strane;
 • vložte do otvorov lyžice kríža.

Keď sa fľaša naplní jedlom, bude sa vkladať do lyžičiek cez otvory pri ich vyprázdňovaní.

Útulné miesto na odpočinok z improvizovaných prostriedkov

Nielen vtáky, ale aj majitelia sami potrebujú mať svoj kútik medzi zeleňou, kde sa za teplých letných večerov si môžete vypiť šálku čaju, vdýchnutí vône prírody. Mnohí ľudia radšej dávajú drevené altány na záhrade. Sú veľmi pekné, nemôžete s tým hádať, ale vyžadujú určité finančné investície. Ale z plastu lacné a nahnevané nielen vytvoriť rekreačné oblasti, ale aj plne vybaviť.

Altánok je jedným z najrozsiahlejších remesiel na rozdávanie plastových fliaš. Ale plastové altánok má dve veľké výhody:

 • je ľahké ju zostaviť;
 • bude trvať dlhšie ako jeden rok bez poškodenia materiálu.

Možno jedinou nevýhodou konštrukcie je prítomnosť veľkého počtu fliaš, ktoré by v zbierke mali byť niekde uložené.

Ako bude pohľad na altánok závisieť len od želania majiteľa a teda aj od dostupnosti "stavebného materiálu":

 1. Ak fľaše nie sú príliš veľa, môžu byť položené na steny a strecha z profilu alebo kovu.
 2. Ale ak si nielen steny, ale aj na strechu fliaš, dostanete skutočnú letné dom, ktorý, mimochodom, bude teplý na blízko konca jesene, pretože plast je veľmi dobre udržiavaná teplota.
 3. Najjednoduchšia verzia rekreačnej oblasti je obyčajný baldachýn, ktorý sa bude zakrývať od slnka a dažďa. Tí, ktorí považujú plastové remeslá hrubý a škaredý, stačí, aby sa vrchlík transparentného obalu a maľovať dna (iba v tvare kvetu) farebné atramenty. Okamžite vytvára pocit beztiažnosti, zdá sa, že nad hlavou visí oblaky motýľov-kvety. Jedna nepríjemná vlna jeho ruky - a okamžite odleteli.

Praktické závesy v altánku

Letohrádok dostatok čerstvého vzduchu, ale tiež, bohužiaľ, aj prach. Plain tylu vyžaduje časté výplachy, zatiaľ čo clona z plastu nezbiera toľko prachu a "prať" nie je ani pri možné - jednoducho opláchnite vodou z hadice (samozrejme, ak je taký slepý nie je visí v dome).

Pre snové a romantické hostesky bude vyhovovať jemné záclony dna plastových fliaš so závitom na základni.

Pre energetických ľudí, ktorí milujú svetlé farby, sú vhodnejšie korkové záclony, zostavené na rovnakom princípe.

Stôl, stolička, kreslo a dokonca aj pohovka v pergole môžu byť tiež vyrobené z plastových fliaš. Starý nábytok z domu je tiež vhodný pre vonkajšiu rekreáciu, ale ako závesy sa nakoniec stane banda prachu. Okrem toho, aby sa drevená pohovka na ulici je dosť ťažké, pretože takýto nábytok je pomerne objemný a ťažký. Ale usporiadanie plastovej stoličky nie je ťažké.

Zhromažďovanie nábytku nie je ťažké - len stačí utiahnuť fľaše a spojiť sa navzájom s lepiacou páskou, dávať požadovaný tvar. Pre čalúnené stehy na viazanie alebo šitie plášťa - z boku nikto nebude hádať, čo vlastne urobili.

Pre pohovku sú vhodnejšie kryty z dermatiny.

Ak je plánovaný večerný čaj, je potrebné vykonať osvetlenie v altánku. Ak chcete vymeniť žiarovku, môžete fľašku rozrezať na dve časti a urobiť z hornej polovice jednoduchú plafond a maľovať alebo zakryť farebnou niťou.

V plastových lustrácoch je lepšie používať úsporné žiarovky - nezahrievajú a materiál sa neroztavia.

V zložitejších verziách sú lustre zhotovené z fragmentov listov alebo kvetov vyrezávaných z viacfarebných fliaš.

Záhradné doplnky pre prácu v záhrade

Na predmestskú oblasť vyzerali krásne a elegantne, je potrebné sa o ne postarať - pleť buriny, zbierajte padlé listy a malé trosky. Na to potrebujete nástroje. Samozrejme, nebude možné vyrobiť motyku alebo hrabanie z plastu, ale jednoduchšie vzorky sú celkom možné.

Ľudoví ľudia už dlho vedia používať plastové fľaše s výhodami pre seba a s úsporami pre rodinný rozpočet. Koniec koncov, ak sa lopatka náhle zlomila, už nie je potrebné chodiť do obchodu pre novú. Z domáceho odpadu, ktorý je v každom dome, dostanete veľa užitočných vecí bez ďalších nákladov:

 1. Kopčeky.
 2. Broom.
 3. Kbelík.
 4. Umývadlo.

Z plastových fliaš môžete urobiť užitočné veci nielen pre záhradu, ale aj pre záhradu. Môžu to byť aj malé remeselnícke remeselnícke podniky, ako aj väčšie stavby ako skleníky.

Väčšina farmárov dacha pestuje svoje vlastné rastlinné záhradné sadenice. Niektorí to robia v byte, ale kvalitnejšie sadenice sa získavajú zo skleníkov - je tu teplo a svetlo je dosť.

Nemôžete ani hovoriť o nákladoch, ale pokiaľ ide o pevnosť, skleníky vyrobené z plastových fliaš určite vydrží dlhšie ako filmové prístrešky alebo sklenené konštrukcie.

Na zvýšenie životnosti skleníka z plastových fliaš je žiadúce položiť základy a rám použiť kovový profil.

Najjednoduchšia verzia skleníka zahŕňa výstavbu stien celých fliaš, ktoré sa navzájom kladú.

O niečo dlhšie bude musieť drotárať so skleníkom dosiek, ale to bude teplejšie. V takomto prípade je potrebné odstrániť aj časti z fliaš a pripevniť (šiť) medzi sebou v tvare handry. Z hotových pláteniek na montáž skleníka.

Pre záhradkárov zavlažovanie nie je menej naliehavé ako prítomnosť skleníka. Namiesto hotových zavlažovacích systémov na záhrade môžete použiť plastové fľaše. Potrebujú buď zavesiť cez kefu, vopred urobiť otvory v spodnej časti alebo sa nakopať do zeme.

Navyše z fľaše sa vyrába dobrý postrekovač - stačí vytvoriť malé otvory a pripojiť ho k hadici na zavlažovanie.

Odšťavovač z plastovej fľaše pomôže viesť motorku z miesta najhoršieho nepriateľa. Nielen, že posypuje lôžka, kopne tunely, ale aj poškodzuje koreňový systém rastlín pri pohybe, zbavuje poľnohospodárov budúcej úrody.

Ak odrežete bočné steny v fľaši, ohnite ich a vložte nádobu na oceľovú tyč, pri náraze vetra sa fľaša otáča a vydáva šum. Zvuk cez tyč pôjde na zem a zbaví krtku túžby zvládnuť v tomto hlučném mieste.

Zoznam toho, čo sa dá urobiť z plastovej fľaše s vlastnými rukami, je pomerne dlhý. To sú len niektoré remeselné remeslá, ktoré uľahčujú život pre letných obyvateľov. Súhlasím - je lepšie využívať fľaše ako znečistenie životného prostredia. Starajte sa o prírodu a pracujte s potešením!

Remeslá pre vily z plastových fliaš s vlastnými rukami: užitočné nápady pre vaše stránky

Na prvý pohľad sú plastové fľaše absolútne obyčajné kontajnery, čo stačí na každom dvore. Ale nepodceňujte tieto produkty - v skutočnosti môžu priniesť veľa výhod pre vaše dacha. Kvetinové záhony, chodníky, stavby pre zavlažovanie, dekoratívne inštalácie - to všetko sa dá robiť z bežných plastových fliaš vlastnými rukami. Ďalej budeme zdieľať originálne nápady falzifikátov pre záhradu, poviem vám, ako vytvoriť svoje vlastné ruky a ukázať fotografiu, ako úžasné to môže zmeniť miesto.

Nepochybne hlavnou ozdobou ktorejkoľvek krajiny je záhon. Ale že dávajú maximálny estetický efekt, nestačí len pestovať svoje obľúbené rastliny - oni potrebujú "cut", ktorá bude stavať v poradí. Zaujímavé a zároveň cenovo dostupné riešenie - záhon z plastových kontajnerov.

Klasická verzia plastového kvetinového záhonu je "plot" vyrobený z fliaš. Na jeho výrobu pripravte nádoby približne rovnakej veľkosti. Farba môže byť ľubovoľná. Potom odtiahnite všetky fľaše v rovnakej výške od spodnej časti. A potom sa otočte, aby ste ich vykopali do spodnej strany a postavili "plot" požadovaného tvaru.

Komplexnejšie riešenie je záhon. Schéma jeho výroby je nasledovná:

 • odrezať všetky kontajnery na polovicu;
 • vezmite horné časti fliaš a odrežte "okvetné lístky" z krku - na to použite nôž alebo nožnice;
 • jemne ohýbajte "okvetné lístky";
 • vykopať diely v zemi s krkom nadol.

Rada. Ak chcete ešte lepšie pripraviť záhonové záhony, vyfarbujte ich. Používajte olejové kompozície navrhnuté špeciálne pre vonkajšiu prácu - lepšie tolerujú zrážky. Rastlinné kvety môžu byť vykonané ihneď po vyschnutí farby.

Usporiadanie záhradných chodníkov v prímestskej oblasti nie je ľahká úloha, pretože je potrebné pôdu fixovať, kúpiť materiál a správne položiť. Súhlasím, náklady a úsilie sú dosť veľké. Ale na druhej strane nie je žiadna túžba kráčať pozdĺž bahna. Čo robiť v tomto prípade? Vynikajúce riešenie problému - záhradné chodníky fliaš. Samozrejme, toto je dočasné riešenie, ale lacné a netriviálne.

Usporiadanie záhradných chodníkov z plastových kontajnerov nespôsobí problémy:

 1. Vykopajte bajonetový výkop s 1,5 lopatou a namontujte drevený debnenie.
 2. Naplňte zákop s trosky a vrstvu piesku na 3 cm a potom zamotajte.
 3. Pripravte fľaše a naplňte ich pieskom.
 4. Vodorovne umiestnite nádobu do pripraveného výkopu - krky by mali smerovať k okrajom záhradnej cesty.
 5. Pripravte malý objem cementovej suspenzie a vyplňte medzery medzi kontajnermi tenkou vrstvou.
 6. Keď cementová zmes uchopiť, odstráňte debnenie.

Nezabudnite na kryty - môžu uzavrieť medzery medzi fľašami.

Veľmi obľúbeným smerom záhradnej výzdoby je volumetrická inštalácia plastových kontajnerov. Ale musíte mať veľa trpezlivosti a zručnosti, pretože rezané figúrky nie sú veľmi jednoduché. Najlepším riešením pre tých, ktorí budú prvýkrát také vŕtať dekorácie - inštalácie v podobe postáv zvierat, pretože sú pod mocou neskúsených záhradníka.

Najčastejšou výzdobou je plastová prasa. Vezmite: 5-litrový baklažán na kmeň, štyri fľaše z päťlitrového kontajnera pre nohy, polovice rezaného hrdla konvexnej fľaše 1,5 litra pre uši. Naplňte kontajner pre kmeň s pieskom, aby sa nepofoukol od vetra. Urobte rezy na nohy a uši a vložte príslušné prvky a upevnite ich lepidlom alebo páskou. Oči môžu byť vyrobené z perličiek. Potom prikopayte produkt a farby na chuť.

Ďalšou cenovo výhodnou možnosťou je plastový zajac. Tu budete potrebovať podlhovastý lístok na telo a dve fľaše s objemom 1,5 litra pre uši. Pripojte prvky a nakreslite výslednú konštrukciu labky a papule. Potom vylejte piesok do baklažánu a vykopajte ho do zeme.

Nádrže na pestovanie a zalievanie rastlín

Plastové fľaše môžu byť použité nielen na ozdobenie lokality, ale aj na špecifické praktické účely - na pestovanie a zalievanie rastlín. Nakrájajte nádobu na dve časti, vezmite dno, naplňte ju a pripravte rastliny - to je pre vás pripravený "hrniec". Uistite sa, že v dolnej časti novo vyrobenej nádrže vyvŕtajte kvôli pestovaniu kvetín malé otvory na drenáž. Chcete zdobiť "hrniec"? Existuje veľa možností: dopravné zápchy lepidla a získajte zábavu malého človeka, farbu s olejovými farbami - získajte záhradný svetlý umelecký objekt.

Iná originálna možnosť - vertikálna terénna úprava: zaveste "hrnce" na stenu domu a upevnite ich konvenčnou linkou.

Plastové obaly budú dobre fungovať v zalievaní rastlín. Tu je všetko jednoduché: do spodnej časti prilepte štyri až osemkrát čisté otvory a pripevnite ho na hadicu s hornou časťou - aby ste získali pomerne zvláštne, ale efektívne rozstrekanie vody.

Tiež môžu byť použité fliaš na podzemné zalievanie záhradných plodín:

 • vziať nádobu s objemom 2 litre a odrezať jej dno;
 • vo veku fľaše vykonajte 2-4 otvory s priemerom nie väčším ako 2 mm;
 • pod vybranou rastlinou vo vzdialenosti najmenej 10-15 cm od stonky, vyhĺbte nádobu o hĺbke 10 cm;
 • vo výslednom otvore vložte plastovú fľašu s krkom smerom dole pod uhlom 30-45 stupňov a mierne prikopayte;
 • naplňte nádobu vodou - cez malé otvory pomaly a rovnomerne prúdi do koreňov rastliny.

Ako môžete vidieť, existuje niekoľko zaujímavých spôsobov, ako na prvý pohľad používať zbytočné plastové fľaše s maximálnym prínosom pre váš letný chatový areál. Chcete robiť dekoratívne figúrky, chcete vybaviť záhony a cesty, a ak chcete, navrhnite nástroje na zavlažovanie. Hlavná vec je, že všetky navrhované falšovania sa dajú ľahko vykonať sami, takže nemáte žiadne obmedzenia.

Remeslá z plastových fliaš: video

 • Krása v záhrade s rukami - podpery pre lezenie rastlín
 • Kvetinové záhony trvaliek pre začiatočníkov: dizajn a hotové schémy
 • Vyzdobíme vilu s viacúrovňovými záhonovými záhonami
 • Rastlinné a viacročné rastliny pre vašu záhradu: popis, foto

Upozornenie pre našich odberateľov!

Hrajeme 10 sád automatického napájania "Gardena"

Takže raz za týždeň posielame digest s najpopulárnejšími článkami.

* Môžete sa kedykoľvek odhlásiť z tohto bulletinu

Remeslá z plastových fliaš: turn-based master classes a najlepšie nápady pre ručné (100 + fotografií)

v záhrade a záhrade 05/28/2012 6,156 zobrazenie

Z plastových fliaš môžete urobiť veľa užitočných vecí pre záhradu a dávanie

S láskou budovať mestské obydlie, sme sa nedotkli ani našich letných chát. Pokúšame sa ich obohacovať, vytvárať komfortné podmienky pre seba a robiť osobitné poznámky o atraktívnosti v rovnom rade postelí a bobuľových kríkov. Mnoho letných obyvateľov pre svoje tvorivé experimenty zvolilo najdostupnejšie a najpružnejšie materiály - bežné plastové fľaše. O tom, ktoré výrobky z plastových fliaš môžu byť vyrobené pre záhradu a letné sídlo, budeme tiež hovoriť ďalej!

 • Remeslá z plastových fliaš krok za krokom: od kvetináče až po rozprávku
 • Objekty nábytku, kvetináče a vázy z plastovej fľaše s vlastnými rukami
 • Dom vyrobený z plastových fliaš
 • Detské ihrisko: kvety z plastových fliaš a hračky z plastových fliaš
 • Remeslá pre záhradu a užitočné trivia
 • Odkvapkávanie z plastových fliaš
 • Vtáčie podávač pre vtáky z plastovej fľaše
 • Výrobky z plastových fliaš: umelecké diela
 • Štátne remeslá z plastových fliaš krok za krokom: dlaň z plastových fliaš
 • Remeslá pre chaty z plastových uzáverov fliaš

Plastové remeslá: Niektoré tipy

Nádherné visiace kaktusové hrnce z plastových fliaš

Vynaliezavosť v spôsoboch, ako umiestniť veľa záhrad na záhradný pozemok

Plastové fľaše v zručných rukách sa stanú nádhernou výzdobou vašej krajiny

Krásna kvetina z plastových krytov

Remeslá z plastových fliaš krok za krokom: od kvetináče až po rozprávku

Myšlienka vytvárania užitočných pomôcok a dekoratívnych vecí z plastových kontajnerov nie je nová. Prvé pokusy viedli našich prarodičov, aby postavili nízke zábradlie na chodníkoch. Pri posudzovaní plasticity a lacnosti materiálu šiel ďalej remeselníci z ľudí. A teraz sú letné chaty zdobené plnohodnotnými plotmi, vtipnými postavami a neobvyklými zariadeniami vyrobenými z plastových fliaš.

Krásny pštros od pat-tara nemôže pomôcť, ale prosím vaše deti!

Vďaka fantáziu a vynikajúcich materiálov, ako sú plastové fľaše, máme takmer neobmedzené možnosti pre vytváranie remeslá pre každý vkus, akejkoľvek zložitosti a smery

Obrázky z čiapky plastových fliaš a iných nádob sa rozrástli do celého umeleckého smeru

Plastové fľaše sú už dlho vo vysokom dopyte medzi záhradkármi

Veľkolepé oranžové kvety z pet-tare

Remeslá a dekorácie na dávanie a záhradu plastových fliaš nevyžadujú použitie komplexných nástrojov a špecializovaných zručností. Hlavná vec je mať čas a túžbu, a tiež dostatok materiálu. Tí, ktorí obaja dokázali presvedčivo o nekonečných možnostiach takéhoto vyšívania, sme pripravili prehľad najlepších príkladov remesiel.

Objekty nábytku, kvetináče a vázy z plastovej fľaše s vlastnými rukami

Komfortné a veľmi štýlové kreslo z plastových fliaš

Hárok preglejky, šestnásť a pololitrové fľaše, škótsko - a na vašom webe bude pohodlný a dlhotrvajúci konferenčný stolík. Preglejku môžete nahradiť plastom alebo drevovláknitými doskami, starou doskou alebo plexisklom. Z tých istých materiálov, ktoré mierne menia dizajn, môžete urobiť záhradnú lavicu. Niektorí horliví a trpezliví majstri dokážu zhromažďovať z fľašiek celé pohovky a kreslá.

Z plastových fliaš je možné vytvoriť aj základ pre vysokokvalitnú pohovku, ak je silná a presná na ich upevnenie

Závesný kvetináč alebo základňa pre hrnce

Puff z plastových fliaš so svojimi vlastnými rukami

Ako urobiť pouf z pet-táry

Existujú skutoční stavitelia medzi záhradkármi, ktorí vedia, že je možné vyrobiť z plastových fliaš všetko, čo si duša želá. Zhromažďujú z plastových fliaš altánky, toalety, prístrešky a dokonca aj skleníky. Jediná ťažkosť takýchto dizajnov nie je ich zhromažďovanie, ale zhromažďovanie požadovaného počtu fliaš.

Dom so strechou 7 000 fliaš

Plastové fľaše - dobrá základňa pre stavbu stien letného domu, skleníku, sprchu, WC alebo iných priečok

Steny skleníka z tary na drevenom ráme

Dno z plastových fliaš pomáha zdobiť girlandy na záhrade

Detské ihrisko: kvety z plastových fliaš a hračky z plastových fliaš

Remeslá z plastových fliaš pomáhajú zdobiť detské ihrisko

Všetky druhy artefaktov z plastových fliaš (fotky z ich rôznych variantov pre záhradu a záhradu možno ľahko nájsť na našom portáli) sú obzvlášť atraktívne pre dizajn ihriska. Absolútne bezpečné, môžu sa stať základom pre hračky, pre gay scenérie a pre tvorbu príbehov. Legrační slony, včely, zajačikovia a ježkovia, jasné kvety a veselé baterky premenia krajinský ostrovček detstva na rozprávkové kráľovstvo.

Celý príbeh pre detské ihrisko z veka plastových fliaš a plechoviek

Z vrchnákov plastových fliaš s deťmi môžu robiť aj malé remeselné a veľké príbehové mozaiky

Príklady rôznych remesiel, ktoré pomôžu záhradníkovi s ubytovaním, jednoduchou dopravou a starostlivosťou o rastliny

Prasiatka z veľkých plastových fliaš - stabilné stojany na klíčenie sadeníc alebo malých rastlín

Zvláštna práca na záhradné alebo trávnaté dekorácie: papagáj z pet-táry

Remeslá pre záhradu a užitočné trivia

Viacfarebné chyby budú vynikajúcim prvkom výzdoby vašej záhrady

S ľahkosťou, "bláznivé" ruky letných obyvateľov premeniť použité plastové kontajnery na užitočné letné chaty, môžete si byť istí, prechádzate krajinou. Tu na kmeň stromu bol umývadlo pohodlne pripevnené a na ďalšom nádvorí bol altánok ozdobený farebnými hrncami s vôňou primula a ampel pelargónom. Pripravili sme pre Vás aj niekoľko popisov remesiel vyrobených z plastových fliaš pre záhradu a záhradu.

Vták z plastových fliaš s vlastnými rukami

Ručne maľované záhradné lucerny - sovy

Birdhouse z plastovej fľaše

Birdhouse z plastovej fľaše je veľmi jednoduché

Strihanie v polovičných plastových fľašiach sa stane roztomilým hrncom na kvety, je dôležité zároveň ich lakovať úhľadne. Je tiež žiaduce brať na tieto nepriehľadné fľaše

Vždy zapletený a prilepený povraz pre podväzku sadenice vás zabráni mučeniu, ak zakryjete spleť v plastovej fľaši. Jednoducho prerežte fľašu v strede, vložte ju do hornej časti spletenia, pretiahnite koniec reťazca do krku, spojte kúsky, zafixujte rez s lepiacou páskou - a pohodlné skladovanie je pripravené.

Odkvapkávanie z plastových fliaš

Vaše semenáčika nezmiznú, aj keď ste niekoľko dní preč: nainštalujte poloautomatické zavlažovanie. A znova sa dostáva do hry plastové fľaše. Odrezať dna zásobníka, o 2/3 v rúrka 4-8 vŕtaných otvorov, uzatvárajúce hrdlo, zakopať hrdla fľaše sa naleje do vody - a sadenice za predpokladu, vlhkosť, zatiaľ čo chýba. Podobná zeleninová záhrada z plastových fliaš (potvrdenie fotografie) výrazne ušetrí váš čas a peniaze.

Automatické zavlažovanie "Aquasolo" je zúžená tryska na fľaši so závitom, ktorá nevyžaduje plytvanie časom na vŕtanie otvorov, kopanie do zeme atď.

Anthurium s pohodlným automatickým zavlažovacím systémom "Aquasolo"

Maximálne automatické zavlažovanie a úspora miesta: plastové fľaše zavesené nad sebou, ktoré prechádzajú cez nich zubovou vodovodnou rúrkou

 • Pre rovnaké sadenice plastových fliaš sa získava vynikajúca kapacita. Fľašku nakrájajte na polovicu a vezmite dno, nalejte do nej pripravený podklad, vysádzajte rastliny a položte ich na stohované drevené lamely. Tento dizajn je tiež vhodný na zdobenie domu s kvetmi.

Krásne závesné hrnce vyrobené z plastových fliaš nielen zdobia interiér, ale robia to jedinečný

Vynikajúci hrnček fliaš zo šampónov vlastných rúk

Usporiadanie pre kompaktné umiestnenie sadeníc alebo malých rastlín

Vtáčie podávač pre vtáky z plastovej fľaše

Niektoré artefakty z plastových fliaš na záhrade ohromujú vynaliezavosť majiteľov. Vložením fľaše na hadicu a vykonaním mnohých otvorov v spodnej časti dostanete perfektný difuzér na zavlažovanie záhrady. Z kapacity piatich litrov môžete na verande postaviť elegantnú lampu a kontajner pod minerálnou vodou je vhodný ako vtáčie podávač.

Podávač vtákov z plastovej nádoby

Jednoduchá a pohodlná striekacia pištoľ z hadice na zalievanie záhrady

 • Plastové fľaše vám pomôžu zachrániť stromy pred škodcami. Fľašu nakrájajte pozdĺžne, do dvoch polôh, naplňte atraktívnu zmes s prídavkom insekticídov a prikopayte na základňu kufra.
 • Z fľaše môžete urobiť nádherné dekoratívne počasie a celoročné posedenie. Len farby lamiel fliaš v rôznych farbách a zbierať od nich nádherný koberec, prilepiť ich otvorenú stranu do zeme. Vzor koberca je možné vopred nahrávať na papier.

Dekorácia kvetinových záhonov s pet-tare sa stala veľmi populárnou

 • Jeden brazílsky inžinier urobil výpočty a postavil solárny kolektor z plastových fliaš. Štruktúra môže byť umiestnená na mieste chaty, pripojená k zásobníku a vždy budete mať teplá sprcha.

Zariadenie solárneho kolektora z plastových fliaš

Automatické zavlažovanie sadeníc a okrasných rastlín vo vašej neprítomnosti pomocou plastovej fľaše vykopanej v blízkosti koreňov s malými otvormi vŕtanými na krku alebo viečko

Prerušené plastové kontajnery - najrýchlejšie a najúspornejší spôsob, ako vyriešiť situáciu, keď potrebujete pestovať veľa sadeníc v obmedzenom priestore

Vytvorenie sovy z plastovej fľaše s vlastnými rukami

Vertikálna záhrada fliaš na klíčenie a zimnú nadmernú expozíciu rastlín - príležitosť šetriť miesto a zabezpečiť dobré zavlažovanie a odvodnenie

Výrobky z plastových fliaš: umelecké diela

Veľkolepé pampelišky z pet-tare neprestanú potešiť vás a vašim hosťom

Imaginácia ľudových remeselníkov je tak rozmanitá, že vedie k objavovaniu divných zvierat a postáv rozprávok a karikatúr, exotických rastlín a pôvodných tematických kompozícií.

Prechádzali sme dnom plastovej fľaše alebo pohára so suchými vetvičkami a získali neobvyklý svietnik chránený pred vetrom

Rainbow výzdoba záhrady, dielňa, garáž: fontána špirál, rez z viacfarebných plastových fliaš

Plastové fľaše sa používajú nielen na ozdobenie záhrady, ale aj na zdobenie domu

Štátne remeslá z plastových fliaš (krok za krokom): dlaň z plastových fliaš

Ak máte na mieste malé rybník, môže byť zdobené plastovou palmou. Urobte to úplne nie je ťažké. Budete potrebovať:

 • 10-15 hnedé plastové fľaše (pre kmeň dlaň);
 • 5-6 zelených fliaš (je žiaduce, aby boli dlhé);
 • železná alebo vŕbová tyč;
 • vrták alebo vrták na výrobu diery;
 • Ostrý nôž alebo nožnice na rezanie fliaš.

Palm z plastových fliaš vyzerá veľmi pekne

Teraz začneme vyrábať šperky.

 • Všetky hnedé fľaše sme nakrájali na polovicu. Vezmeme spodné časti a urobíme dieru na dne každej z nich, ktorá je rovnaká ako priemer tyče.

  Tip! Môžete si vziať horné časti fliaš, potom nemusíte robiť ďalšie otvory.

  Vytváranie listov pre palmy

  Výroba kmeňa pre palmy

  Pripojenie k trupu a listov

  Montáž palmy z plastových fliaš

  Pomocou niekoľkých tyčí rôznej dĺžky môžete vytvoriť skutočnú oázu. Ako môžete vidieť, remeslá pre záhradu plastových fliaš s vlastnými rukami nie sú také ťažké vyrábať, hlavnou vecou je nájsť dostatočné množstvo materiálu a brať ako základ jeden z navrhnutých myšlienok.

  Návod krok za krokom: vyrábame látkové hrnce na podložkách plastových fliaš. Časť 1

  Návod krok za krokom: vyrábame látkové hrnce na podložkách plastových fliaš. Časť 2

  Ježek z plastovej fľaše a povrazu z motúzov: vyrastáme výhonky a malé plazivé rastliny

  Remeslá pre chaty z plastových uzáverov fliaš

  Z plastových krytov môžete vytvoriť skutočné majstrovské diela

  Neodstraňujte viečko z fľaše. Dekoratívne remeslá vyrobené z viečok z plastových fliaš pre chaty a záhrady môžu byť tiež krásne zapísané do svojej krajiny. Budú slúžiť ako vynikajúci mozaikový materiál na zdobenie plôch a stien chaty.

  Svetlé kompozície plastových krytov vám pomôžu vytvoriť krajšiu zábavu

  Video hlavnej triedy (z plastových fliaš štandardnej kapacity):

  Trasa z plastu je nielen ekonomická, ale aj veľmi krásna

  Strihajte červenú a modrú mozaiku z vetiev rôznych veľkostí

  Trochu pokoldovav s vzorom, farbené a vŕtané po stranách otvorov veka, z nich môžete zbierať žalúzie k dverám. Skvelá možnosť ochrany pred hmyzom!

  Obaly sa dajú premeniť na krásnu pracovnú dosku a praktický koberec na prahu. Používajte ich na dekoratívnu výzdobu interiérov.

  Veľkolepé záclony dverí z plastových krytov

  Carport, ktorý rozptýli slnečné svetlo

  Plastové remeslá: Niektoré tipy

  Krásne lucerny v havajskom štýle

  Pred začatím práce odstráňte štítky z fliaš a dôkladne umyte nádobu.

  Pre stabilitu zvislých konštrukcií naplňte fľašu pieskom alebo malými kamienkami.

  Vážka z vlnitých plastových fliaš

  Geniálne zariadenie na zber plodov zo stromov

  Prívesné hrnce z pet-tary s obrazom zvierat dokonale zapadajú do interiéru detskej izby

  Vyberte si pre remeslá rôzne mäkké plastové fľaše. Napríklad pre kmeň psa alebo slona, ​​vezmite silnú základňu a pre uši je lepšie použiť mäkší plast.

  Hlavná trieda plastových fliaš (krok za krokom):

  Neobmedzujte svoju predstavivosť, presahujte navrhnuté myšlienky - a radi sa oboznámime s vašimi majstrovskými dielami. Pre kreatívny informačný kanál použite naše videá:

  Zanechajte komentár Zrušiť pravopis

  odporúča

  Nedávne položky

  Obrázky zo sadry vlastnými rukami

  Zariadenie na ochranné vypnutie OptiDin DM63 - prvá novinka v aktualizovanej rade modulárnych zariadení spoločnosti KEAZ

  Výhody budov z sendvičových panelov PIR v náročných klimatických podmienkach

  Interiérové ​​dvere borovíc: farbeme samy seba

  Elektriky s vlastnými rukami: Vyrábame kvalitné drôty na osvetlenie automobilov

  Ručné umenie: 100 skvelých nápadov na interiérové ​​obrazy

  Ako variť grilované kuracie mäso na pekáči

  Najlepšie videá

  Obrázky zo sadry vlastnými rukami

 • Zariadenie na ochranné vypnutie OptiDin DM63 - prvá novinka v aktualizovanej rade modulárnych zariadení spoločnosti KEAZ

 • Výhody budov z sendvičových panelov PIR v náročných klimatických podmienkach

 • Interiérové ​​dvere borovíc: farbeme samy seba

  Uvedomte si najnovšie správy na našej webovej stránke

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  81 − = 76