Scrapbooking Myšlienky

Scrapbooking nápady pre začiatočníkov

Scrapbooking je umenie - pre výrobu a navrhovanie fotoalbumy, rámy a obrazy, brožúry, blahoželania, darčekové balenie. Scrapbooking pre začiatočníkov dá každému šancu naučiť sa vytvárať originálne veci vlastnými rukami. Scrapbooking techniky má množstvo rôznych smerov a techník - úzkostné (starnutie strán albumov), shtamping (vytvorenie originálnych účinkov s použitím atramentu pečiatky a aplikátory), razenie (vytvorenie konvexných vzorov) a iné štýly používané pre albumy, obrazy.

Scrapbooking - čo je to a kde začať?

Scrapbooking pre začiatočníkov je druh ručné práce, ktorý je založený na navrhovanie a výrobu fotoalbumov, originálne ukladanie rodinných fotografií, osobných príbehov v podobe fotografií, kresieb, výstrižky z novín a poznámky. Veľmi krásne je originálne svadobné a vianočné albumy, osobné denník, pozvánka, box pre darček, obraz, obal knihy, obálky za peniaze. Vhodné a Scrapbooking začiatočníkov vybrať jednoduché možnosti, čo zvládol, že bude možné presunúť do zložité vzory.

Na svojom jadre scrapbooking pôsobí ako akýsi spôsob ukladania príbehov, pomocou hmatových a vizuálnych techník, nahradzujúci príbeh. Fotoalbum by malo byť zdobené špeciálnym spôsobom a pozostávať z jednotlivých listov, z ktorých každá vyjadrí hotovú myšlienku (koláž). Takéto pôvodné albumy by mali zahŕňať jednu tému - narodenie dieťaťa, svadbu. Pre začiatočníkov existujú hotové schémy (náčrty).

Na území Ruska, popularita Dembel albumov, v ktorých nielen fotografie, ale aj kresby, koláže, zaujímavé karikatúry, priania, adresy spolupracovníkov. Výroba takýchto originálnych albumov sa zaoberajú vojakmi, ktorí začínajú majstri a všetko, čo je potrebné, sa dá zhromaždiť v celej službe.

Všetky fotky, ktoré sú k dispozícii v dome v štýle scrapbookingu, jednoducho nemajú zmysel, preto by sa mala vybrať konkrétna téma, po ktorej bude vybraná fotografia. Začať majstrov scrapbooking na dlhú dobu vytvoriť majstrovské dielo môže pneumatiku, ale po niekoľkých prvkov, bude túžba pokračovať v tomto umení.

Scrapbooking pre začiatočníkov vyžaduje trpezlivosť, prípravu materiálov. Okamžite si chcete kúpiť veľa práce, ale nekupujte príliš drahé nástroje. Pre začínajúcich majstrov scrapbookingu musíte vyzdvihnúť štartovací súbor nástrojov, ktoré nemajú veľmi vysoké náklady a ktokoľvek si ich môže kúpiť. Nie je potrebné kupovať profesionálne nástroje, ktoré používajú skúsení majstri scrapbookingu.

1

Ak by bolo rozhodnuté zapojiť sa do tohto umenia, začiatočníci scrapbookingu budú potrebovať tieto materiály:

 • nožnice (niekoľko typov);
 • obojstranná lepiaca páska;
 • lepidlo;
 • papier a ceruzka;
 • šijací stroj;
 • figúrka;
 • gombíky, stužky, kamienky;
 • lepenka alebo koberec na rezanie;
 • gumové matrice;
 • pravítko a nožnice.

Začiatočníci majstrov scrapbookingu by mali mať tieto nástroje:

 • Je potrebné mať niekoľko typov nožníc (malých a veľkých).
 • Obojstranná samolepiaca lepiaca páska, špeciálna lepiaca páska pre fotografie.
 • Jednoduchý PVA je ideálny pre lepenie papiera.
 • Budete potrebovať špeciálne postavené punchers, ale nemusíte kupovať viac ako 2 kusy pre začínajúcich scrapbooking majstrov.

 • Pre krásnu a originálnu výzdobu notebooku môžu fotorámčeky používať pásky rôznej hrúbky, kamienky, gombíky alebo iné dekoratívne materiály, ktoré budú k dispozícii.
 • Na rezanie dielov budú robiť jednoduché kartóny alebo hrubé staré časopisy.
 • Scrapbooking pre začiatočníkov nevyžaduje príliš veľa nástrojov, takže nemusíte kupovať šijací stroj, nie je to vždy nutné. Namiesto toho vezmite jednoduchú silnú ihlu alebo tenkú štepku.
 • Bude to trvať len niekoľko gumových matríc, v súprave, ktoré potrebujete razítka. Na čistenie zápustky môžu byť použité utierky, ale iba tie, ktoré neobsahujú alkohol, môže novicmajster umelecká umyť mydlom a vodou.
 • Skúsení majstri scrapbookingu používajú inštalátor na očka a začiatočníci môžu kúpiť súpravy na inštaláciu v špecializovaných šijacích predajniach.
 • Pravítko s nožnicami sa nahradí špeciálnym rezačom (jednoduchým kovovým pravítkom, duchovným nožom).

Scrapbooking Scrapbooking pre začiatočníkov pomôže výrazne uľahčiť krok za krokom proces vytvárania originálnych fotoalbumov, pohľadníc, poznámok. Pre začiatočníkov sa náčrt stane skutočným prútikom, pretože môžu priniesť nové nápady, inšpiráciu pri vytváraní originálneho albumu pre fotografiu, rámček, notebook. Ak nechcete ísť robiť stránku s vlastným šrotom, mali by ste venovať pozornosť pripraveným šablónam (prázdne miesta) pre scrapbooking.

Zaujímavé nápady pre začiatočníkov - fotografia

Majstrovská trieda na scrapbooking fotoalbum pre dieťa

Krok za krokom scrapbooking majstrovskej triedy pre začiatočníkov pomôže ľahko vytvoriť krásne originálne album pre dieťa. Vďaka kreatívnemu a neštandardnému mysleniu môžete ľahko vytvoriť skutočné umelecké dielo, ale pri absencii fantazie existuje cesta von - zoznámiť sa s majstrom a vybrať vhodnejšiu možnosť pre začínajúcich majstrov.

V tomto prípade budete potrebovať nasledujúce materiály:

 • 3-5 listov papiera s akýmkoľvek vzorom;
 • 4 hárky kartónu (biele) s rozmermi 12,5 x 12,5 cm;
 • 2 hárky hrubého kartónu 13x13 cm (špeciálny papier na scrapbooking).

Postupne krok za krokom na scrapbooking fotoalbum pre začiatočníkov.

 1. Po prvé, obal pôvodného albumu je hotový. Dva štvorce sú vyrezané z papiera, ktorého rozmery sú 15 x 15 cm, ako vnútorné listy albumu sa použijú 6 štvorcových listov (12,5 x 12,5 cm).
 2. Papier je prilepený na štvorce kartónu, všetky vyčnievajúce rohy sú prerušené. Ľavé a pravé rohy sa presne strihajú a spodné a horné uhly sa odrežú.

 1. Jemne vložené.
 2. Ďalej urobte tenkú pásku (asi 50 cm dlhá), prilepená na vnútornej strane štvorca. Koniec pásky "A" (ako je znázornené na fotografii) by mal byť o niečo dlhší.
 3. Dve kúsky pásky sú prilepené na štvorec (dĺžka pásky je 5 cm, v dolnej a hornej časti štvorca).

 1. Nasledujúcim príkladom fotografie sú pripojené všetky časti budúceho albumu.
 2. Hore priamo na pásku sú lepené biele listy papiera a pre obal budete potrebovať farebný papier (rôzne farby - čierna, červená, modrá, ružová).

 1. Všetky stránky albumu sú prilepené štvorcami papiera, iné dekorácie je možné použiť podľa vlastného vkusu.

Ako vytvoriť scrapbooking rámy s vlastnými rukami?

Ak chcete vytvoriť originálny fotorámček s vlastnými rukami, začiatočníci scrapbookingu budú potrebovať nasledujúce materiály:

Postupný plán pomôže, aby sa nesprávne a správne vykonávali všetku prácu a šablóna má urobiť krásny nápis, ktorý bude na začiatku nenahraditeľný. Ak chcete vytvoriť originálny a neobvyklý rámček pre fotografie, stojí za to použiť rôzne šablóny, ktoré pomáhajú robiť rôzne výkresy, ktoré budú dôležité pre ľudí, ktorí nemôžu kresliť krásne. Video scrapbooking lekcie pre začiatočníkov bude nepostrádateľným asistentom pri vytváraní tohto majstrovského diela.

 1. V počiatočnej fáze je kartónový list rozdelený podľa schémy uvedenej na fotografii.
 2. Pomocou kniežacieho noža opatrne vystrihnite stred. Na zadnej strane šrotu je papierový rám.
 3. V ráme je papier jemne rozrezaný na kríž a bočné strany ohybov sú vytvorené pomocou pera bez písma.

 1. Rohy sú odrezané, od okraja lepenky ustupuje asi 5 cm, sú definované horné a spodné časti budúceho rámca. V hornej časti nie sú veľké incízie, ktoré by mali byť o niečo viac ako fotografie. Na obvode rámu, s výnimkou hornej časti, je lepiaca páska lepená.
 2. Kartón je zalepený tak, aby sa zabránilo vypadnutiu fotografie. Na všetkých stranách sú rohy rámu ohnuté, je potrebné odstrániť všetky zbytočné.
 3. Z zostávajúcej lepenky sa vytvorí lapačka, ktorá je pripevnená k rámu.

 1. Pre výzdobu fotorámky je možné použiť takmer akúkoľvek výzdobu - kvety, listy, korálky, kamienky, akýkoľvek improvizovaný materiál. Digitálny fotoaparát pomôže vytvoriť krásne fotografie pre celú výstavnú sálu originálnych fotorámok.

Scrapbooking Notebook Technique

Ak chcete vytvoriť krásny notebook s vlastnými rukami, budú pre začiatočníkov potrebné nasledujúce materiály:

 • super lepidlo;
 • tenká plsť;
 • nožnice;
 • obojstranná lepiaca páska (lepiaca fólia);
 • notebook a farba;
 • dekoračné prvky na dekoráciu.

 1. Na stôl je položená tenká plsťka, po ktorej je v strede umiestnený poznámkový blok, asi 10 cm zostáva na leme materiálu pozdĺž obvodu, všetok prebytok je odrezaný (je nutné vyrezať podobu notebooku).
 2. Na vnútornej strane obalu je lepená obojstranná páska, poznámkový blok je zložený spolu s plstenou, všetky línie sú hladko vyhladené rukou (väzba musí byť presne pokrytá materiálom). Vystrihnúť rohy.
 3. Všetky okraje krytu z plsti sú lepené, každý ohyb je pevne pritlačený, takže lepidlo má čas na uchopenie. Zápisník sa zatvára, hore stlačí akýkoľvek pevný predmet.
 4. Na samom konci je obal notebooku ozdobený - predpripraveným prázdnym alebo šablónom, farebnou farbou (farby môžu byť najrozmanitejšie - čierna, šarlátová, zlatá, zelená, žltá, modrá). Najdôležitejšia vec je, že farba je úplne suchá.

Video lekcie scrapbooking pohľadnice

Veci, ktoré boli vyrobené vlastnými rukami, a to je scrapbooking pre začiatočníkov, sú v reálnom trende a získavajú popularitu každý deň. Je možné zakúpiť hotové exkluzívne predmety alebo trpezlivosť na vytvorenie umeleckého diela. Po vytvorení jednej karty na Vianoce alebo Narodeniny si ani nevšimnete, ako sa scrapbooking stáva obľúbeným koníčkom a čoskoro nielen doma, ale aj s priateľmi budú krásne suveníry. Detské témy budú zaujímať školákov, pretože sú ideálne pre začiatočníkov mladých remeselníkov.

Naučujeme sa scrapbooking. Nápady pre inšpiráciu pre začiatočníkov

Jedným zo smerov hand-maid je scrapbooking. Nápady pre inšpiráciu začiatočníkov z majstrovských diel už skúsených tvorcov. Ale väčšina z nich im stále dáva fantáziu.

Ak sa pokúsite definovať tento druh ručného vytvárania, potom samotné meno môže byť preložené ako "kniha zo scrapbookov". A pôvodne výrobky v tejto technike boli skôr ako koláže obrázkov, fotografií a kresieb. Samotné slovo "scrapbook9raquo; preložené ako "album na uloženie zápisníc".

Neskôr sa tento druh kreativity trochu zmenil. Jediná vec, ktorá zostáva, je samotný nápad: vytvorenie objektov (zvyčajne z papiera alebo lepenky), s ktorými môžete zachovať históriu rodiny, lásky, priateľstva alebo osobného života.

Najčastejšie v tomto štýle umelci vytvárajú kreatívny spôsob fotoalbumov, brožúr, pohľadníc, rámov fotografií, obrazov, nástenných novín, škatúľ na ukladanie malých vecí. Môžete dokonca vytvoriť peňaženku alebo peňaženku v technike scrapbookingu. Myšlienky na tvorivú osobu inšpirácie nájdete všade!

Môžete zdobiť produkt priniesol z turistických výletov ikony, emblémy, kamene, sušené rastliny. Potom to bude pripomienka strávil dní mimo miesta, kde sa človek narodil a žil väčšinu svojho života. A ak v dizajne stránky vo fotoalbume nájdete lístky na kino alebo na divadelné predstavenie, ktorých návšteva je obzvlášť významná, potom udalosť zachytená v scrapbooking udalosti zostane dlho v pamäti.

Môžete vytvoriť majstrovské dielo v tomto štýle vlastnými rukami rôznymi spôsobmi. Existujú takéto pokyny v technike realizácie:

Mal by okamžite špecifikovať, že scrapbooking sa zriedkavo vykonáva v jednej konkrétnej technike. Najčastejšie na výrobu remesiel sa majster rozhodne pre iné možnosti.

Je však potrebné osobitne hovoriť o každej metóde vykonávania vecí v štýle scrapbookingu. Nápady na inšpiráciu, ktoré bude mať každý majster možnosť čerpať z odborných rád a fotografií uvedených v článku.

Je zrejmé, že aplikácia zahŕňa lepenie fotografií, obrázkov, výtlačkov novín a časopisov na lepenku alebo papier. Toto je najbežnejší spôsob, akým začínajúci majstri, ktorí práve ovládli scrapbooking. Nápady pre inšpiráciu pre začiatočníkov prinesú demobelské albumy, stenové noviny a stánky sovietskych čias, vyrobené ručne.

Táto technika je vhodná pre prácu v amerických alebo európskych štýloch, pre produkty shebbie chic-air, romantic-elegant, nádherne luxusné. A v dedičstva, takzvaný štýl "nasledie9raquo; a vinobranie, alebo inak - distressinge na základe umelo veku detaily, to je veľmi vhodné.

Veľmi často robia fotoalbumy. Často používajte túto techniku ​​v iných produktoch, kde je hlavným štýlom scrapbooking. Nápady pre inšpiráciu pre začiatočníkov: nášivky zdobené pohľadnice, priania nástenné noviny, plagáty, dosky, krabice a peňaženky, prestieranie pre skrine, rámy pre fotografie.

Môže byť použitý ako súčasť aplikačnej obálky. Produkt nadobúda ďalšiu funkciu: peniaze sa dávajú ako darček, list alebo vstupenky do divadla, na prehliadku a podobne.

Ale niekedy kapitán používa aplikáciu papiera, prilepenie dielov nie je úplne na základňu, ale iba čiastočne, pomocou tesnení, ktoré zabezpečujú stred aplikácie a samotnú súčasť. Potom sa zvýši nad povrch a vytvorí sa hlasitosť.

Ako tesnenie použite kusy hrubých lepenkových alebo lepenkových krúžkov, ktoré sú prilepené na rebro.

Nápisy urobené v technike objemovej aplikácie vyzerajú nádherne. Majster vypíše písmená do konca a ponecháva spodnú časť. Potom sú listy ohnuté smerom hore a pod otvormi sa pod otvory umiestni papier kontrastnej farby.

Zvyčajne je táto technika zriedka dominantná v práci, ale má druhoradý význam spolu s ostatnými.

Razenie je vytvorenie originálnych tvorivých efektov s pečiatkami, atramentmi a aplikátormi. Ak chcete pracovať s touto technikou, vyžaduje sa špeciálne zariadenie. Označuje sa pečiatkou alebo pečaťou.

Toto zariadenie sa najčastejšie nakupuje v obchodoch alebo sa objednáva v špeciálnych dielňach. Môžete však tiež urobiť pekné pečiatky doma, aby ste mohli robiť tvorivé veci v štýle scrapbookingu.

Pre začiatočníkov môžu byť myšlienky známok pomerne jednoduché: trojuholníky a kruhy, cikcaky a štvorce, z ktorých je ľahké vytvoriť viacfarebný ornament. Požadovaný vzor je vyrezaný na polovicu zemiakov tak, aby vytlačená časť vyčnievala nad zvyškom povrchu. Bohužiaľ, takáto pečiatka je krátkodobá - zemiak suší, stráca svoju elasticitu a tvar.

Táto technika je veľmi blízko k razeniu. Je založená na tom, že kapitán prevádza výkresy výrobku z tlačených materiálov - novín a časopisov. Na tento účel sa zvolený obrázok alebo fotografia aplikuje s farebnou stranou na miesto, kde sa plánuje získať obrázok, a na zadnej strane je namočený rozpúšťadlom pomocou bežného tampónu.

A ak sa kresba, ktorú máte radi, nenachádza na papieri a dokonca ani na internete? Potom sa dá ľahko preniesť pomocou techniky sublimácie.

Požadovaný obraz sa najprv odráža v programe na prácu s obrázkami - sú prenesené zľava doprava. Potom ju vytlačte na špeciálny papier - na sublimáciu, termotransfer, zmrazovanie alebo fotografický lesk. Algoritmus prenosu prakticky opakuje už opísanú metódu: aplikujte vzor a namočte s rozpúšťadlom.

Ako už bolo spomenuté, táto technika sa používa v kombinácii s inými, napríklad s aplikáciou. Môžete vytvárať skvelé veci v štýle scrapbooking. Nápady na fotoalbum zahŕňajú napríklad knihu rozprávok. Ilustrované diela sa prenášajú na listy. Potom na rozprávkovej krajine je umiestnená fotografia dieťaťa.

Môžete si dokonca povedať, kreatívnych ľudí, ktorí majú radi Scrapbooking nápady pre inšpiráciu: album so stránkami, kde sú obrazy pevných na pozadí Marťan či mesačných krajiniek, určite ešte nie je na nikoho! Pomocou sublimácie je možnosť vytvoriť na stránkach rôzne obrazy na pozadí: exotické krajiny, veľkolepé udalosti, historické dočasné obrazy a ďalšie.

Môžete tiež vytvoriť pohľadnicu, brožúru, malú knihu.

Inak povedané, tento smer sa nazýva strach. Majstri veľmi často využívajú túto metódu práce na remeslách v štýle scrapbookingu.

Vintage, alebo strašný, je umelé starnutie stránok, albumy, fotografie. Zvyčajne sa táto technika používa na to, aby poskytla osobitný odtieň jednotlivým detailom, ktorých vec je v štýle scrapbookingu.

Okrem starých fotografií, ktoré majú vytvoriť retropage v tomto smere, sa používajú odrezky zo starých novín alebo časopisov. Ak nie sú k dispozícii, nájdu sa na internete a vytlačia sa a samotný papier je rozdrvený, na ňu pripojený žltý "time9raquo; odtieň, odtrhnite okraje.

Časopis, ktorý sa používa vo vinobraní, možno veľmi dobre urobiť ručne. Iba text, ktorý bude kapitán písať, by mal byť navrhnutý v časových rámcoch: pomocou starých písmen, ozdobných fráz, starých ruských slov. Tiež je potrebné postarať sa o kaligrafiu. Môžete písať v oboch písmenách a napodobňovať starý písací stroj.

Pozoruhodne sa pozrite na kľúče a zámky s nádychom hrdze, kovovými mechanizmami zo starých hodiniek, perličkami a maľovaným perím.

Často namiesto lepidla majstri používajú šijaciu ihlu a niť. Avšak papierové výrobky "nemajú radi" kontakt so šijacou ihlou. Ale ak je v práci táto technika čiastočne používaná, pripojiť nejaké detaily - gombíky, luky, zvončeky, kefy a podobne, tento kúsok vyzerá luxusne a nezvyčajne.

Niekedy majstri používajú výšivky na výrobky vyrobené v štýle scrapbooking. Nápady na inšpiráciu - pohľadnice z lepenky, ktoré zobrazujú vyšívané srdcia, hmyz, ovocie.

Ak niekto pamätá, naše babičky a prababičky boli vyrobené pekné krabice a boxy z kariet, opláštenie ich okraj overlock šev, a potom spájajúce steny závit, prihvatyvaya podrobnosti k tejto veľmi obmotku. Úspešné vyzdvihnutie pohľadníc na témy, môžete vytvoriť skutočné majstrovské dielo v štýle scrapbooking. Nápady na inšpiráciu, ako už bolo spomenuté, možno čerpať z minulosti. A vytvoriť v tejto technike nielen rakvu, ale aj luxusnú vázu, stojan na stôl, nástěnné "vrecko" 9 raquo; pre malé veci.

Toto umelecké dielo však bude ťažké pripisovať scrapbookingu, pretože nemá najdôležitejší moment - prítomnosť výstrižkov a fotografií. Preto predtým, ako začnete šiť tieto diely, musíte na nich niečo lepiť. Len potom to môže byť nazvané krásnym slovom "scrapbooking9raquo;". Nápady na inšpiráciu: fotka dieťaťa sa nachádza na jednej zo stien krabice, ktorá je vyrezaná z karty s obrázkom kvitnúceho kvetu. Tvár usmievavej dievčiny je prilepená na tvár snehovej panny; Z oblúku rakety sa objavuje tvár chlapca. Takéto remeslá nemožno nazvať scrapbooking.

Nápady na dekoráciu v reliéfnej technike

Najzaujímavejším smerom v scrapbookingu je vytvorenie volumetrických konvexných obrázkov. Na ich výrobu sa používajú aplikácie zŕn, semien, škrupín, kužeľov a iných prírodných materiálov. Tiež majstri sa uchýlia do práce s vatou a sinteponom.

Dekorácia remesiel kusy krajky, gombíky, kamienky, korálky a malé korálky nízke, luky je veľmi vhodné v tejto technike.

V súčasnej dobe široká škála umelcov zastúpených v štýle Scrapbooking nápadov pre inšpiráciu: Albumy na fotografie a diárov, blahoželania, pozvánky na oslavy, pamätné brožúry o ceste a dokonca aj kabelky, peňaženky, stenových panelov a krabíc. Každý milovník nováčikov si ľahko vyberie možnosť podľa vašich predstáv. Ale keď robia remeslá, samozrejme prinesie niečo vlastné, čo je jedinečné a originálne.

Jedná sa o voľný štýl, ktorý v sebe spája všetky oblasti Scrapbooking, vrátane starnutia, pečiatky, ručne písaného textu fantázie písma alebo maľované hlavičky razenia.

Dnes kreatívny človek nechce slepo dodržiavať zavedené pravidlá. Preto je zmiešavanie štýlov a smerov v kreativite najobľúbenejším spôsobom sebavyjadrenia.

Master-class pre vytváranie obálky pre fotoalbum

Kde len nedostanú majstra, vytvárajúc v štýle scrapbooking nápady na inšpiráciu! Majstrovská trieda vytvárania obálky pre fotografické album pre deti to dokáže.

 1. Takže by ste si mali vziať kartónový list. Následne sa stane krytom albumu.
 2. Môžete ho vložiť papierom, napríklad kusmi tapety alebo tkaniny. Ak chcete, aby malá vec naozaj nezabudnuteľná, je lepšie prijímať tapety rovnako ako steny v detskej izbe a spálni alebo podobne. A tkanina je vhodná pre plienku.
 3. Miesto križovatky dvoch farieb je skryté pod kusom čipky alebo proshu. Môžu byť prilepené na okraji alebo šité na písacom stroji.
 4. Uprostred minulosti lepte alebo šiť úzku saténovú stuhu.
 5. Okolo to je možné pripojiť umelé kvety z papiera, tkaniny alebo metóda deky.
 6. V strede hárku sa zasekne ovál z bieleho lepenky. Môžete odstrihnúť otvorené otvory pozdĺž okraja. A môžete šiť alebo opraviť iným spôsobom saténovú stuhu zhromaždenú z goliera alebo z čipky.
 7. Na ovále uprostred krytu sa odporúča vložiť fotografiu dieťaťa. Ale môžete len pomenovať meno albumu fotografií.

Je veľmi dôležité investovať do kúska svojej duše, potom určite poteší iných ľudí - to je dlho overená skutočnosť.

Čerstvé nápady pre výrobky v scrapbooking technike

Trojrozmerná pohľadnica, vyrobená vlastnými rukami, je príjemným darčekom pre milovaného alebo priateľku

Kreativita a kreativita sú neoddeliteľné - to je axióm. Talentovaní majstri neustále hľadajú nové formy a riešenia, metódy a materiály pre dekoráciu. Súhlaste, je pekné prijímať ako dar niečo neobvyklé, vyrobené s láskou s vlastnými rukami. Hodnota ručne vyrobenej veci nie je v arogantnom "draho bohatom", ale v exkluzivite a nekonvenčnosti. Akýkoľvek kreatívny smer je koncepčný, scrapbooking je živým potvrdením toho. Je to čerstvé a inovatívne scrapbooking nápady, ktoré umožňujú mnohým umelcom zmeniť svoje obľúbené hobby na úspešné podnikanie.

Zázraky z improvizovaných materiálov

Ak ste Plyushkin život, radi zbierať, že mnohí sa zdá nezmysel, zaberať miesto márne, potom Scrapbooking určite bude páčiť. História tradície pôvodnej dekorácie albumu sa zrodila pred niekoľkými storočiami. Anglické slová a kniha, ktorá dala názov dekoratívnej techniky, plne odhaľujú svoju podstatu. Výstrižky z novín a časopisov, lístkov, značky a jednoducho pamätných nápisov - to všetko bolo na ceste k dekoráciu albumu, priatelia, knihy, zbierky citátov a básní v XV storočia.

Od tej doby sa zmenilo len málo, dnešné fanúšikovia smerom "so svetom na provázku" zhromaždených zaujímavý dekor tým, že techniku ​​Scrapbooking magnety na chladničku, vytvára úžasnú krásu zloženie na krásne vtáčia búdka, čokoláda, čajovní alebo rakvy. Dekorácia pohľadníc, albumov alebo rodinných kníh s vlastnými rukami zostáva nezmenená klasika v scrapbookingu. Začiatočníci budú pravdepodobne apelovať na kreatívne, pretože umelecké pomáha odhaliť konštrukčné talent zdokonaľovať zručnosti ručné práce a rozvíjať dokonalý vkus.

Čo nemôže robiť bez práce?

 • Šijací stroj. Majster sa samozrejme rozhodne, či použije takéto zariadenie. Ale tradične všetky detaily pohľadníc, albumy sú šité, dávajú úhľadný pohľad na produkt.
 • Nožnice. Pri scrapbookingu musíte ostať veľa, detaily môžu byť veľké a malé. Okrem klasickej manikúry a jednoduchých kancelárskych nožníc budete potrebovať aj špeciálne nožnice s zakrivenými nožmi.
 • Lepidlo, škótske pásky.

Obojstranný škót je nevyhnutný v mnohých zdobných procesoch.

Nepoužívajte ho na lepenie malých dielov a papiera na pozadí.

Pre tento účel je lepšia špeciálna škótka pre fotografie.

 • Dekoratívne prvky. Priemysel materiálov pre tvorivosť pôsobí veľmi rozmanitým spôsobom. Ak neexistuje žiadna finančná príležitosť na kúpu všetkého, čo chcete, môžete to urobiť sami. Takéto dekorácie dávajú výrobku zvláštny šarm.

Tipy pre začiatočníkov, ktoré musíte kúpiť

Ak chcete zdobiť pohľadnice, albumy a iné užitočné ručne vyrábané gizmos, môžete použiť akékoľvek materiály pre dekoráciu. Pre začiatočníkov, dosť majstrov dostať kufor naplnený farebnými škvrnami, saténové stuhy, čipky, flitre a korálky. Vytvorenie koncepcie šperkov môže priniesť najviac nečakaných vecí. Hlavné rady pre začiatočníkov: musíte pamätať na harmóniu v zložení a tému produktu.

Pri pohľade na šikovne zdobené výrobky scrapbooking mnohí ťažko uveria v seba a svoju silu. V skutočnosti akékoľvek vyšívanie bude tlmené tými, ktorí chcú fantasizovať, zdobiť a vytvárať. Niekoľko jednoduchých nápadov scrapbookingu sa stane ideálnou tvorivou základňou pre začiatočníkov.

Rozotrieme papierový šrot na štvorcový kartónový blok, roztiahneme si okraje. V hornej časti upravte niektoré fotografie v náhodnom poradí. Vyzdobíme papierovou obrúskou, vopred pripravenými obrázkami, farebnými papiermi, roztrieštené príjemné slová. Takáto karta sa stane príjemným prekvapením pre osobu, ktorá je drahá srdcu.

Myšlienka vytvoriť šrotovaný papier s fotografiou

Vyberáme základňu z kartónu, umiestnime plátené plátno alebo bielizeň na vrch, šijme po okrajoch. Pripravte si obrazový nápis, napríklad slovo "Buďte šťastní" alebo "Smile", čo bude príjemné prianie pre priateľa. Dekorujeme pohľadnicu so svetlou šnúrou, ktorá je položená v filigránovom vzore. Kábel je upevnený na viacerých miestach, čo vytvára ilúziu nedbanlivosti a ľahkosti.

Myšlienka registrácie s nápismi

Nepokúšajte sa vyhadzovať starú vodcovú zloženú akordeón. Názov je možné vložiť farebným papierom a na stránkach môžete pridať malý dekor vo forme štítkov, lístkov, nezabudnuteľných nápisov a niekoľko fotografií. Tento mini-album bude perfektnou spomienkou na šťastné dni strávené cestovaním.

Myšlienka mini-albumu v podobe akordeónu

Na karte karty po okraji priložte krajkovú pásku. Zhora položíme hárok papiera a šitím okrajov na šijacom stroji. Uprostred uplynie niekoľko fotografií, z ktorých jedna môže byť ozdobená farebnou šnúrkou, šnúrkou alebo saténovou stuhou. Na bielom pozadí položíme nejaké škvrny v jasných farbách, v ktorých zložíme v strede transparentný korálok. Tento efekt pripomína rannú rosu alebo kvapky teplého jarného dažďa.

Dekorácia s ranným rosným efektom

Ak ste nenašli šrotový papier na vytváranie tematických kariet, nie je to problém.

Vezmite si jednoduchú lepenku a umiestnite ju na niekoľko minút do silného čaju. Po vybratí a prirodzenom vyschnutí.

Taká jednoduchá cesta prinesie nezvyčajný účinok starého papiera. Po zaschnutí lepenky uprostred zariaďujeme fotografiu, vyzdobíme ju ľubovoľným výrezom, figúrkami vyrezávanými z textílie pripravenej s nápisom. Kompozícia je ideálna pre vinobranie alebo retro štýl.

Recepty na dokonalú výzdobu

Chcete si vytvoriť svojimi vlastnými rukami, ale neviete, kde môžete vziať zaujímavé nápady pre scrapbooking? Inšpirácia sa môže objaviť kedykoľvek a pozrieť sa na prácu iných majstrov. Ponúkame niekoľko nápadov na zdobenie nezvyčajnej scrapbookingovej techniky.

Možnosti na obliekanie

Nenechajte sa plachtiť, ak chcete používať hotové nápady, pretože máme spoločné kreatívne skúsenosti, pochváliť úspešné diela vytvorené láskou vlastnými rukami.

V každom výrobku vždy zostane kus duše ihly, mora pozitívnej energie a to, čo vidíte, nemôže byť kúpiť za peniaze!

Kvety s vlastnými rukami na dekoráciu

Čo možno urobiť pri scrapbookingu? Neuveriteľné panely, vianočné ozdoby, rôzne pohľadnice alebo obálky - to všetko bude cenným darom na každú dovolenku.

Vytvorenie scrapbookingovej karty s vlastnými rukami je samostatným smerom kreativity. Tematické, kompozičné a jedinečné - tri hlavné princípy sa stanú tvorivou platformou pre začiatočníkov vo svete dekorácie. Niekedy úprimné a úprimné gratulácie nepotrebujú drahé darčeky, len malú pozornosť a ľudskú teplo. Novoročná karta, vyrobená vlastnými rukami, bude príjemným darčekom pre rodinu a priateľov, ako aj pre kolegov. Dokonca aj začiatočník to dokáže.

Jednoduchá novoročná karta pre začiatočníkov

Pre prácu budete potrebovať:

 • listy pivného kartónu;
 • vytlačený obrázok v novoročnej téme;
 • hotové odrezky, šrotovaný papier, polovičné korálky a pazúry;
 • kancelárska sada (lepidlo, nožnice, škótske pásky);
 • šijací stroj.

Z dosky z lepenky pripravíme základňu potrebnej veľkosti, presne v strede ju položíme na polovicu. Škrabák je vyrezaný v podobnej veľkosti, rozdelený na dva rovnaké štvorčeky, pripojíme každý samostatne k základni. Podobne navrhujeme aj vnútrajšok pohľadnice. Prejdeme k najlacnejšej časti diela - dekorácie. Kompozíciu tvoríme nanášaním dekorovej vrstvy na vrstvu. Nový obrázok sa stane centrom kompozície. Každá vrstva šitia šperkov. Posledný dotyk: fixujte trblietavé polovičky korálky, kamienky, výsek. Novoročné rezanie v tvare snehovej vločky, vianočné stromčeky, soby a Santa je dobrý alebo snehuliaka možno vykonať vlastnými rukami s pomocou šablóny, lepenky a papiernictva nôž.

Pohľadnice na nový rok

Útulná a teplá atmosféra v dome nie je vytvorená dizajnérskymi vecami ani drahým nábytkom. Je to srdce-sladké veci, dotýkajúce sa spomienok, zarámované v neobvyklom dekor, ktorý je vyrobený vlastnými rukami, pridávať do atmosféry nepolapiteľný šarm.

Nápady na zdobenie panelov

Ponúkame majstrovskú triedu pôvodného panelu s rodinnými fotografiami, práca je jednoduchá aj pre začiatočníkov.

Proces bude vyžadovať:

 • topánka na topánky (pre prácu je potrebné iba veko);
 • rolka hnedého papiera, šrotový papier;
 • čipka, rezbárstvo, obrázky;
 • kancelárska sada.

Po prvé, krabičku kompletne zalepíme hnedým papierom. Spodnú časť škatule položíme úhľadne s odpadovým papierom. Z lepenky pripravujeme oddelenia, mali by byť šesť oddelených buniek. V dlhej bočnej časti vložíme šnúrku a upevníme ju zvnútra. Bude slúžiť ako upevnenie pre zavesenie. V každej bunke lepte fotografiu.

Technológia scrapbookingu vyžaduje objem. Výrobok by nemal mať plochý vzhľad, takže vyčnievajúce detaily sú potrebné pre dekoráciu.

Teraz pokračujte v zdobení panelu. Z pozostatkov šrotového papiera môžete vytvoriť papierové kvety. Aby sme to dosiahli, vystrihneme ružičku vo špirále, obalíme ceruzku a utesníme ju. Vložíme kvety, pozostatky čipiek, výstrižky a obrázky. V závislosti od objektu si zvolíme farebný gamut a štýl dizajnu:

 • pre námornú tému je vhodný pre dekoráciu v americkom štýle s jasnými farebnými akcentmi, kontrastnou kombináciou výzdoby a odtieňov;
 • fotografie dieťaťa môžu byť zdobené v jemnom a dotykovom štýle, šatka-chic, farebná schéma pastelových tónov;
 • staré spomienky, rodinná anamnéza alebo napríklad panel pre starých rodičov, môžu byť vyzdobené vinobraním alebo retro-stylistikou pomocou zdržanlivých tónov.

Panel, vyrobený vlastnými rukami, sa stane kreatívnym darčekom pre každú rodinnú dovolenku.

Kreativita je úrodná pôda pre nové a nezvyčajné nápady.

Majitelia tvrdia, že sa sami rodí v procese práce. Je len nevyhnutné "zachytiť" kreatívnu myšlienku, ktorá ju tvorí v exkluzívnom produkte.

© EthnoBoho, 2016-2017 Kopírovanie materiálov stránok je možné len so súhlasom správy a s aktívnym odkazom na zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

39 + = 44