Ako vytvoriť strop v súkromnom dome

Potom dokončiť strop v súkromnom dome

Keď väčšina z nás premýšľa o usporiadaní stropu v dome, prvá myšlienka, ktorá sa najčastejšie uvádza na mysli, je "biela a plochá". Vytváranie interiéru všetkých ostatných častí domu s využitím najrôznejších myšlienok, inovácií, fantázie zvyčajne zabúdame na stropy a ponecháme ich ako najjednoduchší detail na samom konci diela.

Konštrukcia stropu v súkromnom dome je dôležitá záležitosť

Konštrukcia stropu bude v každom dome iná, bude závisieť od:

 • prístupný priestor;
 • štýl úpravy obvodových stien (zdobenie stien vlastnými rukami - tu);
 • všeobecný štýl v dome.

V každom prípade je počet možností farieb a materiálov na ozdobu obrovský.

Pri výbere dizajnu stropu nezabudnite na všeobecný štýl interiéru

Ako urobiť strop v súkromnom dome unikátny: myšlienky dizajnérov

Moderné stropy sú oveľa viac ako len plochý biely povrch. S toľkými nápadmi a spôsobmi, ktoré architekti navrhujú zdobiť stropy pri hraní spolu s tvarom, dizajnom a dekoráciou, určite si vyberiete ten, ktorý je vhodný pre váš súkromný dom.

1

Spotlight a skosený strop - najmodernejšie trendy zahraničných dizajnérov

S riadne organizovanou osvetľovacou technikou je možné strop v dome zdobiť v elegantnom a štýlovom secesnom a klasickom štýle, používať a kombinovať rôzne typy svetelných zdrojov:

 • lustre (v tomto článku sú popísané nádherné a luxusné lustre Mechini);
 • lustre;
 • škvrny;
 • LED pásik.

Napríklad tým, že strop tvaru klenby alebo oblúka, urobíte interiér priestrannejšie a zadarmo.

Tento tvar zvyšuje strop a vizuálne zvyšuje priestor

Strop vo forme oblúka

Skosený strop spôsobí, že miestnosť bude kompaktnejšia a modernejšia. Mimochodom, toto je jeden z najodolnejších trendov v usporiadaní stropov od zahraničných dizajnérov.

Skosené stropy - na vrchole módy

Kazetové stropy (stavba z nich - to nosníky, prekročil tak, že strop vytvorené množstvo obdĺžnikových sekcií, krásne zdobené vnútri) môžete tiež vytvoriť pocit výšky a vzduch v dome, zároveň dávať to kúzlo "staré Anglicko" - čo Mnoho návrhárov dnes sníva.

Dizajn kazetového stropu sa opäť stal populárnym

Modernejšia verzia kioskového stropu

Vytvorte priestrannosť a módnosť pomocou sadrokartónu a technikou "invertovaného alebo zapusteného podnosu" (strop podnosu). Takéto stropné konštrukcie sú vhodnejšie pre izby s vysokými stropmi, avšak v štandardných izbách môžu byť luxusné.

Sádrokartónové konštrukcie vo forme "obrátenej podložky" sú stále dôležité

Kombinácia rôznych techník a štýlov

Veľa škvŕn umiestnených správne na celom povrchu je schopných:

 • harmonicky a nenápadne osvetľovať celú miestnosť;
 • vytvoriť útulné prostredie, ktoré má odpočinok;
 • Vytvoriť pocit prítomnosti prirodzeného slnečného žiarenia.

Veľa rozptýlených škvŕn na strope a absencia rozmerového lustra vytvára pocit slnečného svetla na strope

Okrem vysoko estetických okuliarov je toto riešenie tiež ergonomické, pretože šetrí energiu.

Materiály na dokončenie stropov v súkromnom dome

Teraz, už viete, ako môžete zdobiť strop vo svojom dome, poďme to prísť na to, ako to dokážete.

Z hlavných materiálov, ktoré majstri používajú na preklad návrhových fantazií na stropy, ide o:

 1. Sadrokartón. Ideálne, ak strop nie je rovný alebo s inými poruchami. Povrch bude hladký a hladký. Zhora môže byť natretá alebo tapetovaná a môže byť postavená akákoľvek potrebná konštrukcia - od obrátenej podnosu po kazóny. Čo treba brať do úvahy, je, že takýto strop stratí časť výšky, ktorá sa prejde na konštrukciu rámu.

Katedrálny strop v súkromnom dome

Drevený obklad stropu súkromného domu je ekologická a krásna voľba

Informácie o tom, ako vytvoriť strop zo sadrokartónu, povedia video:

Teraz ste presvedčení o dôležitej úlohe, ktorú hračka stropu zohráva v dome, a preto ju zvážte vopred. S krásnymi stropmi bude interiér vášho domu perfektný!

Nadbytočný nedostatok dokončenia na strop - prioritný podkrovný štýl

Jednou z najstarších francúzskych štýlov v interiéri je chata. V preklade z francúzskej "chaty" - hotel alebo dom v štýle vidieka.

Ako urobiť stropy v súkromnom dome: triky a riešenia

Človek sa odlišuje od prasa v tom, že na rozdiel od druhého sa pozerá do svojho života nielen dole, ale aj hore. Preto je otázka, ako urobiť krásny strop v súkromnom dome, relevantná pre každého majiteľa. Každý hosť bude venovať pozornosť nepresnostiam nad hlavou a kritizovať ho nielen ako obloženie tapiet. Preto je jedným z hlavných úloh opravy stropu vlastnými rukami alebo s pomocou majstrov. Súkromný dom preberá nestandardný prístup k zariadeniu stropov, v tejto súvislosti na zdvíhanie materiálov a dokončenie povrchu je správne dvojnásobne náročnejšie.

Strop v súkromnom dome by sa mal implementovať rôznymi spôsobmi, a to na základe toho, čo sa nachádza nad ním. Rozdiel je v prítomnosti alebo neprítomnosti teplého ubytovania nad stropom. Oprava sa vykonáva z materiálov, ktorých typy sú určené nasledujúcimi faktormi:

 • vyššie je pomerne teplá izba. Nie je to, že máme na mysli plný izbu, ale v prípade, že horná časť podkrovia je uspôsobený k celoročnému užívaniu, tento druh je považovaný za vnútornú strop, a hlavné požiadavky na zariadenia - Zvuk a estetiku;
 • vyššie je studený podkrov. Zdá sa, že dom tam nekončí, avšak materiály na opravu by mali byť zvolené s ohľadom na skutočnosť, že na druhej strane je dostatočne studená, takže je potrebné zabezpečiť dobrú tepelnú izoláciu.

Správne vykonajte opravy, mali by ste sa vopred postarať o výber materiálov na dekoráciu - teplý vzduch sa tradične zvyšuje a ak stropné zariadenie neposkytuje bariéry, teplo sa jednoducho dostane do atmosféry.

Na prízemí: spoľahlivá ochrana

Často sa predpokladá, že na vrchole je podkroví. S ohľadom na svoj strop, je postavený na určitých pravidlách izolácie, ale prítomnosť teplého hore vám umožní urobiť stropu izoláciou podlahy nižšie. Hlavným kritériom bude iba vonkajšia krása vykonanej opravy.

Jedným z najlepších spôsobov, ako opraviť sami, je orezanie stropu doskami. Počet druhov tohto materiálu je dostatočne veľký na to, aby miestnosť diverzifikoval a urobil ho originálnym. Prírodné drevo vo všetkých situáciách vyzerá skvele, a pre vidiecky dom vo všeobecnosti bude ideálnym riešením.

Treba mať na pamäti, že stropné zariadenie nie je obmedzené na drevo, ktoré nesie prevažne estetickú funkciu. Pred naplnením dosiek sa odporúča predbežná izolácia pary a zvuku. Obe je možné urobiť vlastnými rukami - stačí použiť polyetylénový film a minerálnu vlnu ako alternatívu - vrstva piesku na tri štvrtiny výšky lúča.

Ak chcete správne zošívať povrch dosiek, nezabudnite na spoľahlivosť upevnenia. Pri upevňovaní dosiek na nosník použite najmenej dva klince na každej strane a pre väčšiu trvanlivosť opravy je žiaduce poháňať každý klinec v ostrom uhle k okraju dosky.

Studená podkrovia: izolácia ako základ pre dokončovacie práce

Keď je horný strop, v najlepšom prípade, studený podkrov, hlavný prvok stropného zariadenia nie je tak zvukotesný ako ochrana pred chladom. Aby to bolo naozaj teplo, položil na hornú vrstvu tepelnoizolačného materiálu, ale preto, že z tejto funkcie, ak bolo rozhodnuté stropnej dosky lemu, musí byť stanovená spoľahlivejšie než v prvom prípade. Môžete to urobiť sami, avšak vzhľadom na zvýšenú hmotnosť stropu nie je vylúčenie jeho vlastnej váhy vylúčené a tento faktor by sa mal vziať do úvahy. Tento typ opravy je oveľa drahší, ale ak sa chlad priblíži k samotnému stropu, tak tam nie je kam ísť.

Výška stropu v súkromnom dome je niekedy úžasne malá, čo prakticky vylučuje možnosť správneho šitia krytu vlastnými rukami a plnenie podlahových dosiek nosníkmi z podlahy. Voľba pred majiteľom zostáva takto: buď maximálne znížiť úroveň stropu, alebo nájsť úplne iný druh riešenia problému.

Prekrytie položené na nosníky používané pre nízke stropy

Ak nie je nikde urýchliť, hlavné presahy by sa mali inštalovať cez nosníky. Medzi nimi budú existovať medzery, ale na tom nezáleží. V medzerách sa odporúča nainštalovať dodatočné dištančné držiaky na držanie hmotnosti a všetkých možných druhov izolácie - od chladu, hluku a pary. Potom sú izolačné materiály vyhotovené s určitým konečným riešením. Nosníky zostávajú viditeľné, ale to nie je kaziť výhľad na stropoch, naopak, môžu sa stať akýmsi kôry v súkromnom dome.

Nad tým sme dospeli k záveru, že strop môže byť ponechaný drevený, ale bola to viac hrubá vrstva - naozaj nemeníte dosky vždy, keď sa zhoršujú. Aby sa predišlo takému problému, odporúča sa dodať ďalšiu vrstvu z akejkoľvek povrchovej úpravy, ktorá už nie je problémovou náhradou.

Často pre dokončovacie použitie sadrokartónu, obloženia, PVC alebo MDF panelov, pretože ich výhody, spolu s prírodnými lúčmi, sú zrejmé:

 1. Ak sa nepoužije ďalšia prepravka a paluba sa položí na nosníky, potom sa tieto materiály môžu skladať aj bez špeciálneho porovnávania úrovní - v dôsledku trámov sa budú skryť nepravidelnosti. Vďaka čomu môže byť dokončenie takéhoto stropu jednoduché sám.
 2. Všetky povrchové chyby, vrátane jemné škrabance, štiepané alebo poškodené nápadný nie je tak jasné, trámy je sivo.

Najčastejšie sú dokončené stropy pokryté materiálmi svetlých odtieňov, ktoré na pozadí kontrastných trámov namaľovaných v tmavej farbe umožňujú vizuálne zvýšiť výšku miestnosti a urobiť ju objemnejšou.

Kombinácia svetlého stropu a tmavých lúčov robí miestnosť vizuálne vyššou

Takéto riešenie je také bežné, že v niektorých prípadoch dokonca aj v bytových domoch s podobným účinkom sú navyše inštalované ďalšie nosníky.

V súkromnom dome sú iné typy dekoratívnych stropov a tu si každý môže slobodne vybrať to, čo má najviac rád.

 • Interiér
  • strop
  • steny
  • Paul
  • Dvere, oblúky
  • windows
  • Sporák, krb
 • Dokončenie priestorov
  • kuchyne
  • Kúpeľňa, WC
  • Chodba, vstupná hala
  • Balkón, lodžia
  • Ostatné izby
 • Dokončenie budov
  • Letné a súkromné ​​domy
  • Drevené domy
  • Kúpeľne, sauny
 • Dokončovacie materiály
  • sadrokartón
  • Obložkové panely
  • Tapeta, korek
  • dlaždice
  • Laminát, linoleum
  • Dekoratívna omietka
 • Dokončovacie práce
  • omietka
  • základný náter
  • tesnenie
  • Maľovanie, bielizeň
 • Exteriér
  • fasáda

Otázka, ako lepiť strop lišty na tapety, nastane, keď všetky dokončovacie práce.

Mnohí, ktorí sa prvýkrát stretnú s opravou podlahy, vystrašujú kladenie laminátu vlastnými rukami. Tento materiál je braný do úvahy.

Zdobenie stien s dekoratívnou omietkou je práca, ktorá sa vykonáva na vnútorných alebo vonkajších povrchoch. Sú to.

Ako dokončiť strop v súkromnom dome: TOP 8 materiálov

Po dokončení vonkajšej práce pri výstavbe vidieckeho domu je potrebné postupovať ku komplexnému, ale nevyhnutnému procesu - výzdobe interiérov. Zvyčajne návrh interiéru začína otázkou, ako orezanie stropu v súkromnom dome. Navrhovaný článok pomôže určiť výber finálneho materiálu.

Existuje mnoho slušných materiálov na dokončenie stropu v súkromnom dome. Ide tu o tradičné aj moderné materiály, ktoré spĺňajú najnáročnejšiu chuť.

Hlavné možnosti dokončenia stropu v súkromnom dome:

 • vápno;
 • farbenie;
 • sokle so sadrokartónovým podkladom;
 • dekoratívna omietka so soklovými doskami;
 • zavesené konštrukcie;
 • podšívka z dreva;
 • napínacie siete;
 • výstavba sadrokartónu;
 • Tapety.

Dôležitú úlohu pri výbere typu stropov v súkromnom dome zohráva potreba vyrovnávania drsnej vrstvy. Takže ak namontujete závesnú konštrukciu, nemusíte zarovnávať drsný povrch. Komunikácia a vedenie bude uzavreté visiacou konštrukciou.

Každá z možností na dokončenie stropu súkromného domu má svoje výhody a nevýhody. Ktorá metóda výberu závisí od výšky stropov, štýlu interiéru, rozpočtu, chuti a preferencií.

Pozrime sa podrobnejšie na niektoré materiály, z ktorých sa vyrábajú stropy v súkromnom dome.

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako navrhnúť stropný priestor. Klasická možnosť je farba povrchu v bielom. Ale tento dizajn je sotva vhodný pre spálňu alebo obývaciu izbu.

Ak stále máte túžbu používať tmavé farby, odporúčame ich kombinovať s pastelovými tónmi na stenách. Môžete použiť dekoratívne farby s rôznymi efektmi.

Sadra, sadra alebo expandovaný polystyrén

Jednoducho namontované na povrchu dosky z expandovaného polystyrénu alebo sadrových panelov a soklov so štukovou úpravou. Tento povlak je zvyčajne biela, ale po inštalácii môže byť panel namaľovaný akýmkoľvek odtieňom.

Dobrým riešením je zdobiť stropy vidieckeho domu s dekoratívnou omietkou, ktorá môže byť hladká, štruktúrovaná s napodobeninou mramorových alebo vzorovaných panelov. Ale, dokončovacie dekoratívne omietky vyžaduje špeciálne zručnosti.

Závesné konštrukcie a napínacie utierky

Kvôli zvláštnemu dizajnu podlahy súkromného domu je potrebné zamyslieť sa nad tým, ako zavrieť vedenie, vetranie a rôzne komunikačné prvky. Na tento účel je vhodná konštrukcia zaveseného sadrokartónu. Na povrch môžete inštalovať svietidlá. Ide o LED pásy alebo reflektory.

Správne zvolené konštrukčné riešenie zavesenia umožňuje vizuálne zväčšiť priestor, použiť množstvo dizajnových riešení.

Je možné kombinovať zavesené konštrukcie s tažnými pásmi.

Na povrchu môžete vkladať dekoratívne tapety vo forme pások. Môžete vložiť tapety rovnakej farby do spálne nad vašou hlavou. A pre zvyšok stropu si vyberte materiál iného riešenia farieb.

Na lepenie povrchu tapetom je pracovná plocha predbežne vyrovnaná. Obal by mal byť rovnomerný. V detskej izbe sú vhodné tapety na fotografie.

Na tapety môžete pridať dekoratívne nálepky, ktoré imitujú svätú hviezdnu oblohu alebo krásne rastliny.

Nuansy pri zdobení stropov vidieckeho domu

Výber, z ktorého sa strop v súkromnom dome, je potrebné vziať do úvahy vlastnosti zariadenia drsný povrch predmestských budov.

Na ozdobenie stropu v súkromnom dome zvnútra je potrebné vykonať nasledujúce dodatočné práce na drsnom nátere:

 1. montáž izolácie;
 2. vrstvy hydroizolačných a parných izolačných vrstiev;
 3. musíte sa o izoláciu postarať a nájsť kvalitný materiál. Na izoláciu používajte minerálnu vlnu, expandovanú hlinku, piliny a iné materiály.

Po inštalácii potrebných vrstiev na stropy pokračujte do interiéru.

Niekedy je ťažké rozhodnúť a rozhodnúť, ktoré stropy sa najlepšie vykonajú v súkromnom dome. Napokon kompetentne navrhnutý stropný priestor by mal byť nielen krásny, ale aj teplý a praktický, s dlhou životnosťou.

Problém dokončovania stropu existuje tam, kde sa priestory v zime nevyhrievajú. Ak v takomto súkromnom dome zdobí stropy drevo alebo sadrokartón, potom vo vlhkej a nevyhrievanej miestnosti sa náter čoskoro stane nevhodným a začne sa zhoršovať. Preto, ak sa dom používa len v lete, je najlepšie zavrieť strop v súkromnom dome so zavesenou konštrukciou. Vhodné a panely z plastu a PVC, nosníky konštrukcie.

Je potrebné vybrať takýto povrchový náter, ktorý dokáže odolávať teplotným výkyvom. Môžete šiť strop súkromného domu s strečový film z vinylu. Taký povlak sa nedeformuje pri teplotách pod nulou a odolá účinkom tepla.

Môžete pokryť strop súkromného domu so sadrokartónmi. Tento povlak vám umožňuje skryť takmer všetky chyby na základnej ploche. Po inštalácii sadrokartónu je možné vykonať dodatočnú úpravu. Povrch môže byť natretý, tapetovaný alebo omítnutý sadrou.

Nie vždy stropy vidieckeho domu majú veľkú výšku. V mnohých súkromných budovách je výška stropov nízka. Ak chcete vizuálne zväčšiť výšku, musíte sa k problému vážne zaoberať, než znížiť nízky strop v súkromnom dome.

Ak sa stropy zdajú byť vyššie, odporúčame pri výbere materiálov a možností na dokončenie stropov v súkromnom dome dodržiavať tieto pravidlá:

 • pri zdobení povrchu stropu vyberte len svetlé farby;
 • Ak inštalujete napínací handričku, môžete použiť lesklý náter;
 • montáž do svietidiel je lepšie opustiť objemné svietidlá so závesnými svietidlami. Takéto svietidlá vizuálne znižujú priestor miestnosti a odoberajú už nízku výšku stropu;
 • v spálni, aby ste vizuálne zvýšili výšku miestnosti, môžete vytvoriť farbu, ktorá sa líši od celej stropy.

Nábytok je veľmi dôležitý pre izby s nízkymi stropmi. Takže ak je strop správne zdobený, ale nábytok je vysoký a masívny, efekt nezvýši výšku.

Ako dokončiť drevený strop?

Ak chcete určiť výber finálnych materiálov pre strop súkromného domu z dreva, je potrebné vziať do úvahy vlastnosti stroja stropné stropy:

 • Podlahy dreveného domu sú ľahké a sú vyrobené pomocou nosníkov;
 • Medzi lúčmi je priestor, ktorý je naplnený ohrievacím materiálom. Ohrievaný priestor je zatvorený dekoráciou;
 • dom z dreva zmršťuje, čo ovplyvňuje pokrytie stropu.

Vytváranie dreveného stropu v súkromnom dome je najlepšie z dreva. Prírodný materiál je kombinovaný s akýmkoľvek štýlom dedinského domu, udržiava optimálnu úroveň teploty a vlhkosti.

Ak si namontujete drevený strop pre kúpeľňu a kuchyňu, potom existuje pravdepodobnosť výskytu plesní plesní. V miestnostiach s vysokou vlhkosťou je lepšie opustiť dizajn stropov s drevom. Pre kúpeľne dreveného domu je vhodný strečový náter.

Ďalej hovoříme podrobnejšie o niektorých typoch dokončovania stropov drevených domov.

Drevené obloženie je považované za najbežnejší typ opláštenia vďaka nasledujúcim vlastnostiam:

 1. dobré zvukoizolačné a tepelnoizolačné vlastnosti;
 2. možnosť zavrieť nedostatky stropu;
 3. nevyžaduje sa príprava povrchu;
 4. dlhú životnosť, ak sa správne zúčastní stropu. Je potrebné periodicky impregnovať materiál špeciálnym zložením;
 5. rýchla inštalácia;
 6. vhodné pre akékoľvek návrhy interiérov.

Nevýhodou vozňa je možnosť deformácie v prípade prudkých zmien teploty a zapálenia.

Zvyčajne strop využíva obloženie z borovice, lípy a dubu a smrekovca.

Sádrová doska pre drevený domový strop má nasledujúce výhody:

 1. dobrá vzduchová priepustnosť, eliminuje kondenzáciu na povrchu;
 2. schopnosť skryť chyby a zavrieť káble komunikáciou.

Nevýhody krytia sadrokartónu zahŕňajú nemožnosť upevnenia priamo na drevený strop. Je potrebné predmontovať rámček. Po inštalácii je potrebná ďalšia práca. Povrch shpaklyuetsya a maľoval. Môžete lepiť povrch tapetami.

Pri výbere materiálu a spôsobu stanovenia stropu pre súkromný dom musíte brať do úvahy výšku miestnosti, prítomnosť nepravidelností a povrchových chýb. Dôležitú úlohu zohráva osvetlenie, ktoré ovplyvňuje aj vizuálne zvýšenie alebo zníženie výšky miestnosti.

Pri výbere stropnej konštrukcie musíte dodržiavať moderovanie v farebnej schéme. Horná časť miestnosti by mala byť kombinovaná so všeobecným štýlom vidieckeho domu. Stropy by sa mali stať skutočnou vnútornou výzdobou súkromného domu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 3 =