Charakteristiky izosféry

Izospan: technické špecifikácie a základné modely

Moderný trh tepelných izolačných materiálov je skvelý. Na mieste starých metód izolácie, ako je slama, piliny, drevnej štiepky a ílu, a sklenej vlny, prišla modernejšie - kermazit, minerálna vlna, Penoizol, polyuretán a ďalšie.

A ak je časť ohrievačov sú odolné proti vlhkosti, že materiály, ako je minerálna vlna, keramzitu alebo Penoizol zvýšila absorpcie vody, čo značne znižuje ich tepelnoizolačné vlastnosti.

Tu prichádzajú rôzne pomôcky na výrobu pary a hydroizolácie, ktoré pomáhajú zachovať všetky užitočné vlastnosti takýchto ohrievačov. Jednou z takýchto parotesných hydroizolácií je film Izospan. Použitie filmov a membrán v stavebníctve je dôležitou súčasťou, ktorá je nevyhnutná.

Je to film, membrána, ktorá pomáha chrániť pred vlhkosťou a vetrom nielen izoláciou, ale aj stenami a strešnými krytmi. Je vyrobená z polymérových materiálov. Má zaujímavú vlastnosť - jedna strana chýba paru a druhá nie.

dôležitý. Použitie tohto materiálu sa široko používa ako parotěsná bariéra ako aj ako reflektor pre infračervené žiarenie (druh s metalizovaným povrchom).

Aplikácia Isospan

 1. Isospan A. Má vlastnosť zmierniť kondenzáciu podstrešného priestoru a chráni ohrievač pred vlhkosťou. Existuje celý rad spomaľovačov horenia prísad (označené UED), ktorého cieľom je nielen chránené pred vetrom a vlhkosťou, ale tiež, aby sa zabránilo náhodnému zapálenia, napríklad počas zváracích operácií.
 2. Isospan B. Bariérová membrána-para. Musí byť naskladané na ochranu izolácie pred kondenzáciou zo strany miestnosti.
 3. Isospan AS. Táto difúzna membrána môže byť umiestnená priamo na ohrievači bez opustenia vetracieho otvoru, čo šetrí fyzickú prácu a peniaze. Skladá sa z troch vrstiev, má vynikajúcu odolnosť proti vode a priepustnosť pre pary.
 4. Isosphere AM. Má vlastnosti blízke Isopan AS, parotesná bariéra tiež pozostáva z troch vrstiev. Musíte ju umiestniť priamo na ohrievač, takže nie je potrebná špeciálna prepravka.
 5. Isospane AF a AF +. Parná izolácia je určená na ochranu minerálnej vlny a sklenenej vlny pred vetrom a vlhkosťou. Trieda absolútne nehorľavá - požiarna nebezpečnosť NG. Používa sa v závesných fasádach.
 6. Isospan AQ proff. Univerzálna trojvrstvová membrána, dokonale chráni pred vlhkosťou a vetrom, používa sa ako parotesná bariéra proti vlhkosti z vonkajšieho prostredia. Môžete ju umiestniť priamo na ohrievač. Okrem vynikajúcej odolnosti voči vlhkosti a priepustnosti pary má zvýšenú odolnosť voči svetlu a pevnosť.
 7. Isospane FS. Parná izolácia plus schopnosť odrážať infračervené žiarenie, v podstate dva v jednom. Je položená medzi stenou / stropom budovy a ohrievačom, ktorá vykonáva funkcie parotesnej a hliníkovej fólie.
 8. Isospane FB. Kraft papier a metalizovaný lavsan, kombinuje možnosti fólie a parovej bariéry. Má zvýšenú tepelnú odolnosť, ktorá sa môže použiť napríklad v saunách.
 9. Isospan C. Dvojvrstvová parotesná bariéra s jednou hrubou stranou. Na ňom sa nahromadí kondenzácia a potom sa odparí.
 10. Isospan D. Dvojvrstvové polypropylénové tkané vlákno. Veľmi silná na zlomenie. Chráni pred vlhkosťou zvonku.
 11. Isospan FD. Polypropylénová tkanina a metalizovaná polypropylénová fólia. Úspešná symbióza, ktorá kombinuje funkcie hliníkovej fólie a parotesnej hydroizolácie. Materiál chráni pred prenikaním vlhkosti z vnútra miestnosti aj vonku.

Zosilnený pásikový škót Izospan

Sortiment lepiacej pásky a lepiacich fólií zahŕňa FL, FL termo, SL, KL, ML proff

Ide o metalizovanú pásku, adhezívnu metalizovanú pásku, lepiacu pásku z butylkaučuku, obojstrannú netkanú lepiacu pásku.

1

Jednostranná lepiaca páska ML proff sa používa v obzvlášť náročných situáciách. Má vynikajúcu priľnavosť ku všetkým druhom dôvodov, vrátane na nepravidelné, ktorý sa používa pre fixáciu hydroizoláciou na betónu, tehál a iných povrchov, ako aj vysoko porézne materiály.

Typy a rozmanitosť materiálov Izospan sú úžasné. Môžete nájsť materiál, ktorý je vhodný pre vaše potreby. Okrem toho pravítko doplnené lepiace pásky a lepiace pásky, čo je dôležité, pretože čelné sklo IZOSPAN musí byť priamo - bez medzier medzi sebou a medzi izolované bázy, a potom použité pre rôzne lepiace pásky a stuhy.

Tabuľka materiálových charakteristík Izospan

Kde môžem použiť takéto membrány?

Oblasť použitia Isospan

Použitie takýchto hydroizolačných a parozábranných membrán našlo svoje miesto v súkromnej bytovej výstavbe av priemysle, kde sa úspešne používajú žiaruvzdorné membrány.

V súkromnom bývaní sa používajú na izoláciu strechy pred vetrom a vlhkosťou, musia byť položené hladko na ohrievač. Ak si zmiešate a položte druhú stranu, všetka práca bude nepríjemná. Preto pozorne prečítajte návod pred začatím práce, kde je vždy napísané presne na ktorú stranu ohrievača je potrebné umiestniť izospéru určitej značky.

Rovnaké odporúčania je možné uviesť aj pre paru alebo vodotesnosť stropu z podkroví. Pred položením filmu alebo membrány sa dotknite, určite, ktorá strana je hladká a ktorá nie je, potom si prečítajte pokyny, aby ste urobili všetko správne. Ak druhá, nejakou zvláštnou náhodou, chýba, nezabudnite na jednoduché pravidlo:

ak máte film, ktorého jedna strana je drsná, musíte položiť túto stranu smerom k ulici (alebo miestnosti). K ohrievaču musí smerovať hladká strana.

Parné izolačné membrány pracujú na princípe príjmu, ale nie na uvoľnenie. Preto, ak sa rozhodnete dať nesprávnu stranu, rozbiť celú konštrukciu parovej bariéry a tepelnej izolácie koláč. V tomto prípade nie je možné otepľovanie správne.

Izospan je domáci materiál odolný voči vode a vlhkosti s veľmi širokou výrobnou linkou. Ak chcete správne izolovať dom, nezabudnite na paru a vodotesnosť. Ochráni ohrievač pred prenikaním vlhkosti a zničením. Odstráňte membrány zabraňujúce výparom presne podľa pokynov. Takže môžete urobiť všetko správne, vyhýbať sa zbytočným zmenám v budúcnosti.

Parná izolácia izospínov A, B, C, D

Isospan - netkaný stavebný materiál, ktorý sa používa na izoláciu obytných a nebytových priestorov. Okrem toho je potrebné chrániť pred vlhkosťou a vodou. To je obzvlášť dôležité pri vytváraní domu s podkrovím a garážou, ktoré musia byť nepriepustné a tepelne izolované.

Čitateľ sa v tomto článku dozvie, aké druhy isospanu existujú, aké výhody má tento materiál.

Izospan: materiálová charakteristika

Film Isospane je teraz veľmi bežný na stavebnom trhu. Používa sa ako prvá bariérová vrstva pri inštalácii ohrievača: zabraňuje vstupu vlhkosti do hlavnej tepelnoizolačnej vrstvy z expandovaného polystyrénu alebo inej izolácie. Materiál pozostáva z čistého polypropylénu, ktorý je úplne syntetický, preto nie je úplne absorbovaný vodou. Pri vytváraní plánu tepelnej izolácie by sa mala zohľadniť izosféra v stavbe.

Podkrovie je podkrovný priestor, ktorý možno použiť na ukladanie vecí alebo ako obytný priestor. Steny tejto miestnosti sú samotné strechy, ktoré by mali byť dobre izolované. Izospan izoluje a chráni pred vlhkosťou a vetrom, udržiava pohodlnú teplotu v podkroví a v celom dome.

Podobné isospanové nátery sa používajú na izoláciu garáží a iných jednopodlažných nebytových priestorov:

 • chráni kov pred koróziou, drevo z hniloby;
 • Zabraňuje vzniku kondenzácie a zvlhčovania izolácie, čo znižuje tepelnoizolačné vlastnosti;
 • Odráža prúdy vzduchu, chráni miestnosť pred chladením a prievanmi;
 • udržuje stabilnú teplotu v interiéri, nevytvára teplo.

Nasledujúce výhody izospanu možno rozlíšiť:

 • vodotesný;
 • je odolný a šetrný k životnému prostrediu (nevyžaduje škodlivé nečistoty);
 • má vysokú elasticitu;
 • chráni pred ultrafialovým žiarením;
 • chráni pred vetrom;
 • Nevoľní sa odráža teplo;
 • odoláva vysokému tlaku;
 • trvanlivý (slúži približne 50 rokov);
 • si zachováva svoje vlastnosti v rozmedzí od mínus 60 do plus 80 stupňov Celzia.

Z hľadiska vytvárania pohodlných podmienok vo vnútri obytných priestorov zohráva dôležitú úlohu isosféra, najmä pri výstavbe domu s podkrovím, garážou a ostatnými jednopodlažnými hospodárskymi stavbami v ruskom prostredí.

Odrody materiálu, ich technické vlastnosti

Kvalitni výrobcovia teraz vyrábajú čistý polypropylén a filmy z neho s pomocou technologických zariadení, ktoré kontrolujú kvalitu výroby. V Rusku sa otvárajú domáce spoločnosti, ktoré ponúkajú stavebné materiály, ktoré sú v porovnaní s zahraničnými spoločnosťami rovnako kvalitné a cenovo výhodnejšie.

Pri výbere produktov je potrebné zamerať sa na dostupnosť certifikátov Isospan o kvalite a bezpečnosti. Známe výrobcovia koordinujú svoje výrobné plány s požiadavkami legislatívy.

Teraz pri zdobení domov a nebytových priestorov existujú 4 hlavné modifikácie izospanu, ktoré majú svoje vlastné zvláštnosti.

Je to fólia (membrána), ktorá dokonale odoláva vodnému kameňu a pomáha odstrániť vlhkosť, jeho výpary z ohrievača. Táto úprava sa používa na ochranu pred vetrom a vodou, zvyšuje životnosť izolácie. Používa sa na izoláciu rodinných domov, manzardov, garáží a iných priestorov.

Tento izospán je odolný voči mechanickému namáhaniu a tlaku, úplne neutrálny voči biologickému účinku (plesne, baktérie atď.). Môže sa dotýkať:

Materiál je pripevnený z vonkajšej časti izolácie ako dodatočná bariéra. Napríklad, keď je podkrovnica izolovaná, je namontovaná na streche prekrývajúca sa širokými pruhmi.

Je nevyhnutné, aby membrána ležala na plocho, nevyčnievala, nenarážala ani neprechádzala. Isospan A je upevnený pomocou drevených regálov a nechtov.

Táto úprava dokonale blokuje cestu vodnej pary, ktorá umožňuje vylúčiť impregnáciu izolácie parou.

Isospan B je dvojvrstvový, ktorý sa používa:

 1. Na šikmé strechy.
 2. Na stenách: vonkajšie a vnútorné.
 3. Na udržanie podlahy v suteréne, podkroví (podkrovie).
 4. V garážach a iných nebytových priestoroch.

Index paropriepustnosti je 7, materiál môže byť tiež napnutý: v pozdĺžnom smere o 130 mm priečne - nie menej ako 107 mm.

Každá vrstva tohto materiálu má svoje vlastné funkcie:

 • fleecová vrstva zachováva vlhkosť a kondenzáciu;
 • hladká časť umožňuje pevne fixovať film pomocou ohrievača.

Na rozdiel od predchádzajúcej modifikácie je izpán B pripevnený zvnútra ohrievača. Opravené zdola nahor a prekrývajúce sa. Aby film mohol zachytiť paru, kondenzát, musí byť vo vrstve fleecy aspoň 5 cm voľného priestoru.

Vzhľad balenia izospanu B je viditeľný na fotografii:

Skladá sa aj z dvoch vrstiev, ale používa sa na ochranu neohriatej strechy, podlahy medzi podlahami a izolácie podlahy. Má vysokú pevnosť.

Film sa používa na izoláciu parou a vodou:

 • nevykurovaná šikmá alebo plochá strecha;
 • rám, nosné steny;
 • Drevené podlahy rovnobežné s podlahou;
 • betónová podlaha.
 1. Montáž nevykurovaných striech (stingrays) je vyrobená lapovaná (s hĺbkou asi 15 cm), upevnená aj pomocou drevených koľajníc. Pri usporiadaní podkrovia domu tento materiál dokonale izoluje miestnosť od prenikania vlhkosti z prostredia.
 2. Ak hovoríme o drevených podlahách, potom je fólia pripevnená priamo na ohrievač s malým voľným priestorom od podlahy (4-5 cm).
 3. Keď je betónová podlaha izolovaná, je C isospan umiestnený priamo na podlahe a je na ňom natiahnutý.

Na snímke je vidieť Isospan C:

Táto úprava je veľmi odolná, je schopná odolávať vysokým tlakom a zaťaženiu. Používa sa na zastrešenie. Z hľadiska hydroizolácie a ochrany pred kondenzáciou dokonale odoláva aj veľkej snehu.

Vynikajúce pre vybavenie podkroví domu alebo garáže v oblastiach s ťažkými snehovými vkladmi. Materiál chráni drevené konštrukcie a izolované strechy. Isospan D je izolovaný:

 • ploché a šikmé strechy;
 • betónové podlahy a stropy na úrovni základne domu.

Vysoká pevnosť fólie vám umožňuje chrániť obytný priestor pred vetrom a vlhkosťou, dokonca aj v prípadoch, keď strecha prechádza vlhkosťou.

Vodorovne sa prekrývajú aj pásikmi, ktoré sa pomocou koľajníc upevňujú na krokve strechy domu. Inštalácia na betónovú podlahu je podobná predchádzajúcej modifikácii izospanu, pretože v mnohých ohľadoch izpán C a D sú vo svojich charakteristikách podobné.

Izosféra D je viditeľná na fotografii:

Vyššie uvedené opisuje základné modifikáciu konštrukčného materiálu, sú tu aj varianty týchto modifikácií, ktoré majú rôzne hustoty alebo ďalšie vlastnosti, ako spomaľovače horenia, ktoré dávajú vyšší požiarnej bezpečnosti a ochrana proti ohňu.

Tiež si výrobcovia vzali čas na vytvorenie ďalších spotrebných materiálov, ktoré môžu izolovať švy a menšie poškodenia. Ide o izospánovú pásku - tieto lepiace pásky vám umožňujú izolovať švy, nerovné povrchy. Postačuje, že pracovný povrch je suchý a očistený - Scotch FL isospan FL, SL zabezpečí dobrú tesnosť takýchto miest. Existuje dokonca metalizovaná páska, ktorá má vysoký index odolnosti.

Dôležité body pri inštalácii isospanu

V návode na použitie isospanu je možné vymenovať nasledujúce body:

 1. Inštalácia tohto izolačného materiálu nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti, môže sa to robiť vlastnými rukami, berúc do úvahy jednotlivé vlastnosti membrány.
 2. Predajná súprava je vždy sprevádzaná inštrukciou, ktorú treba starostlivo prečítať a postupovať podľa pokynov. Napríklad, ak opravíte izospán s obrátenou stranou, potom bude celá práca bezvýznamná - nedôjde k izolácii.
 3. Upevňovače na strome sú vyrobené so zošívačom, nezabudnite na tesnenie švíkov, možné trhliny pomocou šikmej pásky isospan.
 4. Keď je tepelnoizolačná fólia namontovaná, metalizovaná časť by sa mala pozrieť dovnútra miestnosti a samotná práca na kladenie sa vykoná v spojke na spojenie bez toho, aby sa prekrývala. Švy sú tiež zapečatené.

Isospan vám umožňuje urobiť život v domácnosti pohodlný a teplý. Použitie tohto filmu v suteréne alebo v podkroví predlžuje životnosť podperného systému, drevených podláh, vytvára stabilnú mikroklíma v obytných priestoroch. Izolácia garáže od vlhkosti a kondenzácie vám umožňuje urobiť miestnosť suchou a bezpečnou pre kovový náter automobilu a iných zariadení.

Moderné technológie výrazne zjednodušujú usporiadanie vášho domu. Riešenie problému zodpovedne, každý človek nebude môcť problémy dlho poznať vo svojom dome!

Isosféra: typy, vlastnosti a návod na použitie

Spoločnosť "Hexa" začala v roku 1998 vyrábať para bariéry pod obchodnou značkou "ISOSPAN" - funkčné materiály. Produkty za krátky čas získali uznanie kvôli vysokým technickým parametrom a prijateľnej cene. Pokyny na používanie Izospanu umožňujú vybrať správnu membránu v súlade s podmienkami jej použitia a správne namontovať parnú bariéru v systéme izolácie stavebných konštrukcií domu alebo strechy.

Parná izolácia značky Izospan

Isospan je netkaná membrána alebo fólia, ktorá sa používa ako súčasť tepelnej izolácie na ochranu tepelného izolátora pred vlhkosťou, ako aj prvky vyrobené z dreva a kovu z dôvodu hniloby a korózie.

Pri budovaní hydroizolácie Izospan používaný, ktorý je namontovaný priamo na krokvy pod prepravky, parozábrana pre inštaláciu u podkrovie za účelom ochrany vláknitú izoláciu z hromadenia vlhkosti. Tiež parotesná fólia sa používa na izoláciu podkrovných podláh, podláh a stropov a tepelnú izoláciu stien zo strany miestnosti.

Pri stenách drevenej konštrukcie izolovanej z vonkajšej strany sa používa paropriepustná membrána, ktorá chráni vláknitý tepelný izolátor pred poveternostnými vplyvmi a nezasahuje do úniku pary.

Príklad použitia v izolovaných strešných krytinách

Pred nákupom materiálu je potrebné pochopiť, aké druhy výrobkov Isospan ponúka výrobca vo svojich vlastnostiach a účeloch. Sortiment zahŕňa valcované materiály z netkanej textílie a fólie vrátane prídavného povlaku. Inštalácia Isospanu sa vykonáva v závislosti od účelu konkrétneho typu výrobku.

Charakteristiky parozábavy Izospan rôzne typy majú významné rozdiely. Podľa klasifikácie existujú tri typy materiálov:

 1. hydro- a veterné membrány;
 2. hydro- a parné izolačné fólie s rôznymi vlastnosťami;
 3. parotesné materiály valcov, ktoré podporujú úspory tepla.

Skupiny materiálov značky Isospan Každý typ Isospanu má niekoľko možností. Vôbec nie je označené písmenami, čo zjednodušuje výber na mieste nákupu a pomáha pochopiť, ako sa má tento materiál alebo tento materiál používať. V manuáloch na použitie si môžete prečítať podrobnejšie pokyny.

Paropriepustné membrány na hydroizoláciu a ochranu pred vetrom

Membrána z netkanej textílie na vytvorenie páru prepúšťajúcou bariéru impregnačný je určený pre vonkajšie tepelná izolácia striech a stenových konštrukcií. Tento materiál neprenáša vlhkosť a schopný chrániť ohrievač od vystavenia dažďu a vetru.

Okrem izolačné izolácie, difúzna membrána plní ďalšiu funkciu - nekondenzuje vlhkosti do izolátora vlákien cez konštrukciu steny spolu s parou. Para rýchlo odvedený von, takže drevené konštrukcie nie sú ohrozené hubou a izolácie stráca svoje izolačné vlastnosti.

Príklad parotesnej bariéry stropu

Difúzne membrány sú vyrobené z polypropylénu. Ich použitie je bezpečné pre ľudské zdravie a zabraňuje výskytu huby. Rozsah použitia:

 • izolácia šikmých striech s uhlom sklonu nad 35 °;
 • Montáž rámových domov;
 • vonkajšia obloženie stien s obkladmi alebo obložením;
 • hydro a ochranu pred vetrom tepelného izolátora pod vetranými fasádami.

Isospane A, AM, AS, AQ proff, A s PDM

Línia membrán priepustných pre vodné vetry obsahujú netkané materiály rôznych hustôt:

 • Isospan A (index hustoty 110 g / m2) - najpriepustnejšia membrána z celej línie, dáva vlhkosť vonku, ale nedovolí ju dovnútra. Počas inštalácie je potrebné nechať medzeru na vetranie.
 • Izospan AM (90 g / m 2) - tri vrstvy membrány. Špecifikácie IZOSPAN AM umožňujú montáž ochranného vodné a vetrobarer bez priechodný medzery, pretože vzduch cirkuluje medzi vrstvami materiálu a odstraňuje vlhkosť.
 • Izospán AS (115 g / m2) je tiež trojvrstvový difúzny netkaný materiál, ale v porovnaní s AM je hustší.
 • Isospan AQ proff (120 g / m 2) je profesionálny materiál. Isospane AQ proff má trojvrstvovú štruktúru so zosilnenou výstužou. Použite Isospan AQ proff sa odporúča, ak izolované vonkajšie steny alebo strešný systém budú musieť po určitý čas opustiť bez vonkajšieho ochranného a dekoratívneho povlaku. Vlastnosti produktu Isospan AQ proff - zvýšená odolnosť voči vlhkosti, ultrafialovému, mechanickému poškodeniu.
 • Isospan A s OZD - z Isospanu Materiál sa vyznačuje prítomnosťou spomaľovačov horenia. Používa sa nehorľavá membrána, ak sa má v prípade, že má vykonávať zváranie v bezprostrednej blízkosti vyhrievanej konštrukcie, napríklad pri inštalácii ventilačných fasád.

Tabuľka membrán priepustných pre pary

Mikroporézne membrány sú vyrobené z dvoch alebo troch vrstiev. Ich charakteristickým znakom je odlišná kvalita materiálu z prednej a zadnej strany. Jedna strana je hladká, druhá je drsná. Hydro-vetru Izospan na ohrievač je položený s bielou stranou, ak je to membrána isospan AQ proff, AM a AS. V tomto prípade je difúzna bariéra Isospan A a A s OZD podľa pokynov namontovaná s hladkou stranou smerom von. Podľa neho musí byť nahromadený kondenzát odvádzaný do drenážneho odtoku.

Hydrofilné a parotesné bariérové ​​fólie

Vodotesná a parotesná fólia je určená pre vnútornú inštaláciu. Používa sa na ochranu izolácie a konštrukcií pred vlhkosťou, čo zvyšuje tepelnú vodivosť tepelného izolátora, prispieva k zničeniu dreva a kovu. Použitie fólií, ktoré neprepúšťajú paru a kondenzát, predlžuje životnosť ohrievačov a stavebných konštrukcií, ak bola vykonaná správna inštalácia.

Rozsah hydrofilných a paropriepustných fólií:

 • Usporiadanie základov podláh;
 • inštalácia izolovanej strechy (ochrana materiálu, ktorý izoluje plochú alebo šikmú strechu);
 • izolácia uzavretých konštrukcií zo strany miestnosti, zvuková izolácia priečok;
 • ochrana podláh - suterén, interstorey, podkrovie (slúži ako vodotesná bariéra);
 • položenie drevenej alebo drevenej podlahy (parketová doska, podlahová lišta, laminát).

Umiestenie parovej bariéry na podlahu

Výrobca ponúka širokú škálu materiálov, ktoré slúžia ako parotesná bariéra a hydroizolácia. Všetky typy Isospanu sa líšia v hustote a funkcii:

 • Isospan B (index hustoty 72 g / m2). Parná izolácia Isospan B je jedným z najobľúbenejších druhov materiálov vďaka svojim vlastnostiam a priaznivým cenám. Pomocou vnútorných stien, stropu so suterénami a medzištúdiovými podlahami, podkrovia a podkrovia pod izolovanou strechou sú parotesne izolované.
 • Izospán C (90 g / m2). Film je hydroizolovaný betónovými podlahami. Materiál je položený na ochranu tepelného izolátora na šikmých strechách.
 • Isospan D, DM (105 g / m2). Izospan D a DM - rôzne materiály s vysokou pevnosťou. Mark DM má protikondenzovaný povrch. Isospane D, DM je určený pre vysoké zaťaženie. Isospan D a DM sa používajú predovšetkým na hydroizoláciu plochých alebo šikmých striech. Materiál je vhodný na použitie ako dočasná strešná krytina. Aj Izospan D pomôže riešiť problémy s prekrytím betónových podláh alebo suterénov, ak tieto stavby vyžadujú spoľahlivú ochranu pred vlhkosťou.
 • Isospan RS (84 g / m2), RM (100 g / m2). Rovnako ako Isospan D, tieto odrody filmu sa vyznačujú vysokou pevnosťou. Najmä sa dosiahne vďaka trojvrstvovej štruktúre Isospanu RS a RM - v strede sa nachádza polypropylénová sieť. Aplikácia Isospan RS a RM - usporiadanie hydroizolácie a parovej izolácie pre strop, stenové konštrukcie, podlahy, stropy, na strešné krytiny akéhokoľvek druhu.

Široká škála aplikácií a technických vlastností materiálov Izospan D, C, B, Izospan RS a RM ich robí najpopulárnejšou medzi všetkými materiálmi valcovania značky.

Tabuľka pary a hydroizolácie

Isospane D, rovnako ako ostatní predstavitelia skupiny, má dve vonkajšie vrstvy s rôznymi funkciami. Jeden z povrchov je hladký, druhý je drsný a vláknitý. Drsnosť vonkajšej strany podporuje vlastnosti materiálu na udržiavanie a rozptyľovanie usadzujúcich pár a kondenzátu na povrchu, čo umožňuje rýchlo sa odparovať.

Listy s vysokou pevnosťou (Izospan D, Izospan RS, RM) sa počas výrobného procesu spracovávajú vodou odpudzujúcimi kompozíciami. Hydrofóbny materiál je vhodný na použitie ako hydroizolačná vrstva pri inštalácii kameninových podláh, cementových poteru na betónovom základe v mokrých miestnostiach.

Pri montáži parotesnej zábrany je potrebné izolant Izospan položiť s hladkým povrchom. V závislosti od prevádzkových podmienok konštrukcie môže byť potrebné zabezpečiť vzduchovú medzeru 40-50 mm, ktorá zabezpečí zvetrávanie vlhkosti.

Teplo odrážajúce pary a hydroizolačné materiály

Medzi Izospanovými materiálmi stojí za to, aby sa vybrali fólie, ktoré sú potiahnuté hliníkovým povlakom. Vlastnosťou fóliových materiálov je schopnosť odrážať tepelné vyžarovanie.

Vo vnútri priestorov sa fóliová fólia používa na vytvorenie parotesnej vodotesnej bariéry na ochranu tepelného izolátora a tiež na zvýšenie energetickej účinnosti izolácie. Pri montáži mimo budovu fóliový materiál chráni izoláciu pred dažďom a poveternostnými vplyvmi.

Použitie fóliového materiálu v podkroví

Skupina zahŕňa penové materiály, ktorých štruktúra umožňuje výrazne znížiť tepelné straty vykurovaných priestorov. Špecifický účel materiálov označených Isospan FB, Isospan FS, Isospan FD, Isospan FX sa vyberá v súlade s charakteristikami substrátu a povlaku.

 • Isospane FB (index hustoty 132 g / m 2). Základom je tenká stavebná doska s vysokou hustotou. Izospán FB je zvonka vybavený lavsanovým povlakom s hliníkovým rozprašovaním. Oblasťou použitia je pokrytie stropov a stien v saunách a kúpeľoch. Isospan FB dokáže udržať až 90% tepelných lúčov.
 • Isospan FD (132 g / m2). Ide o tkanú polypropylénovú základňu, na ktorej je na jednej strane nanesená hliníková vrstva. Isospan FD umožňuje vytvoriť ochrannú bariéru na strope a podlahe podkrovia, slúži na usporiadanie systému teplej podlahy, vody alebo elektrickej.
 • Izospán FS (92 g / m2). Základ Izospanu FS je vyrobený z netkanej textílie, na ktorej je aplikovaná fólia. Isospane FS je materiál valcov, ktorý sa nebojí vlhkosti, je odolný a ľahko sa inštaluje. Používa sa ako strešná tepelná a parozábrana pre šikmé strechy, ako aj pre steny rámu.
 • Isospan FX (145-175 g / m2). Isospan FX sa vyznačuje 2 - 5 mm silným penovým polymérnym substrátom s hliníkovým povlakom. Isospan FX môže byť použitý ako nezávislý tepelný izolátor alebo inštalovaný v kombinácii s inými typmi izolácie. Oblasťou použitia je tepelne odrážajúce, vodotesné a parotesné obklady stien, stropov, podkrovia. Zároveň sa hodí ako substrát odrážajúci teplo pod laminátom.

V súlade s pokynmi, takých materiálov, ako Izospan FB, Izospan FS, Izospan FD, Izospan FX zásobníka tak, aby sa teplo odrážajúce fólie stranu smerujúcu stranu miestnosti.

Montáž ochrany proti vetru a parotesnej zábrany na izolovaných šikmých strechách

S ohľadom na technické parametre materiálu, ako čelné sklo pre hydroizoláciou a izoláciou šikmé strešné zastrešenie koláč používa Izospan známky A. Ak chcete nájsť požadované množstvo potrebného materiálu pre výpočet plochy všetkých lúčov a pre výpočet počtu valcov.

Ktorým IZOSPAN pre hydroizoláciu striech (výber značka medzi bodmi A a podobné typy materiálov - AM, AQ proff) sa uskutočňuje za použitia dokumentu:

 • V predbežnom štádiu sa vláknité izolačné dosky vložia medzi krokvy.
 • Na drevenom ráme strechy z vonkajšej strany by mal byť umiestnený hydroizolačný materiál valca - horizontálne pruhy, začínajúce od dna.
 • Je dôležité, aby ste nezamieňali, ktorú stranu položili Izospan na ohrievač - na bielej strane vložte vodotesnú izoláciu bez nápisov.
 • Stohovanie sa prekrývajú s horným pásme, ktoré má nižšiu 15-20 cm bez napätia pásu, ale tiež vyhnúť poklesnuté - inak pri silnom vetre materiál bude robiť hluk.
 • Počas procesu kladenia je materiál upevnený na krokve pomocou sponiek pomocou konštrukčnej zošívačky.
 • Horný pás je uložený v je Hranová časť zložené na druhej rampe v návode na obsluhu IZOSPAN vyplynulo, že je žiaduce, aby sa zabránilo spájanie štruktúr pre šikmú strechu hranovú časť.
 • Rebrá sú plnené lamelami na vytvorenie vzduchovej medzery (hrúbka lamiel je 40-50 mm), takže prúdenie vzduchu prispieva k odstráneniu vlhkosti z ohrievacej vrstvy. Pod lamelami je predbežne pripevnená samolepiaca tesniaca páska, neskôr inštalujú lištu na strešnú krytinu.
 • Všetky spoje a opory vodovzdorného materiálu na konštrukcie sú lepené montážnou páskou na tesnenie.

Ak je Izospan DM zvolený ako vodotesná bariéra izolačnej šikmá strecha, návod na obsluhu vyžaduje, aby medzi ním a ohrievačom bola vzduchová medzera. To sa dá dosiahnuť vyplnením protiľahlých koľajníc pozdĺž krokví. Okrem toho musia byť v hrebeňovej streche zabezpečené vetracie otvory. Strešná peňaženka izolovaná šikmá strecha

Šikmá strecha izolovaná vláknitým tepelným izolátorom potrebuje kvalitnú parobarziu z podkrovnej alebo manzardovej miestnosti, aby vlhkosť nepoškodila izoláciu. Na tieto účely môžete použiť fóliu zabraňujúcu výparom typu B alebo RS alebo vybrať vhodný fóliový materiál.

Zvážte, ako správne položiť bariéry proti parovej bariére podľa pokynov:

 • Film Isospan triedy B, RS má hladkú a hrubú stranu. Mala by byť vyhladená hladkým povrchom k tepelnému izolátoru a zdrsnená na bok miestnosti. Pri stohovaní je plátno umiestnené horizontálne, prekrývajú sa a lepia švy špeciálnou páskou. Upevňuje materiál na krokve pomocou konzol.
 • Použitie penového Izospanu je jednoduché - zvyčajne neexistujú žiadne otázky o tom, ktorá strana má dať materiál, pretože je jasné, že metalizovaná strana by mala odrážať tepelné žiarenie zo zdroja tepla v miestnosti. Plátna sú nalepené (FX-zadok) a pripevnené k rámu pomocou sponiek. Návod na inštaláciu vyžaduje použitie šijacej hliníkovej pásky.

Schéma izolovanej strechy

Montáž hydroizolácie pre nevykurované šikmé strechy

Pre ochranu drevených rámových prvkov neizolované strechy proti dažďu, vetru, kondenzácie, ako vietor bariéra hydroprotective odporúča filmu Izospan značka D alebo DM (anti-kondenzát sa líši povrch), a RM, alebo RS.

Na strechách komplexnej konfigurácie alebo pri zohľadnení ďalšej izolácie strechy sa odporúča použiť paropriepustný zosilnený materiál značky AQ proff.

Pretože sa nepožaduje izolácia strechy pred pokládkou hydroizolácie, materiál sa ihneď prevalí nad krokvy a rozrezá na veľkosti. Pásy sú namontované horizontálne, zdola nahor pomocou konštrukčnej zošívačky so sponami alebo klincami so širokými klobúkmi. Uchytenie na všetky horizontálne a vertikálne kĺby - od 15 cm. Kĺby a opory by mali byť lepené pomocou špeciálnej montážnej pásky. Samolepiaca páska je upevnená cez vodotesnú vrstvu pozdĺž krokví na utesnenie upevňovacích bodov. Nad krytom kryty sú naplnené pevnou alebo riedkou prepravkou na inštaláciu strešného materiálu na streche.

Strešný stôl s nevykurovanou šikmou strechou

Ktorá strana položiť vetra-vodotesné bariéry:

 • pri filme D, DM, RM, RS hladká strana by mala smerovať k zastrešeniu;
 • Používané vo forme hydroizolačnej membrány, vrátane AQ proff, sú položené s bielou stranou nadol.

Aplikovaný vodotesný film D, DM, RM alebo RS navyše vyžaduje usporiadanie ventilačnej štrbiny v hrebeňovej streche.

Inštalácia parotesnej izolácie na izolovaných plochých strechách

V prípade, že plochá strecha vyžaduje externé izolácie, ktorá je použitá Izospan značka D alebo RM, to je tiež dovolené používať film RS a C. Tento materiál sa valcuje na báze betónových dosiek prekrývajúcich stranu výber panely 15-20 cm. Stohovanie irelevantné. Na pripojenie pruhov medzi sebou a na ich upevnenie na betónové konštrukcie používajte značkové spojovacie pásky. Nad izolovaným ohrievačom a zastrešením.

Plochý koláč

Konštrukcia v podkroví

Je dôležité používať správne materiály na vybavenie podkrovných podláh a ich výberu v závislosti od prevádzkových podmienok a účelu použitia:

 • Ak chcete chrániť tepelný izolátor v prekrývania medzi miestnosti podkrovie nezateplené aj vyhrievaného z poveternostným vplyvom a vlhkosti, aby zabezpečili odstránenie pary z nich, použitá membrána AQ proff, AM alebo AS. Ak chcete plátno zabrúsiť, bližšie, bez medzery, biela strana k tepelnému izolátoru.
 • Vonkajšia ochranná vrstva, ktorá zároveň chráni pred prenikaním izolačných častíc do vzduchu, je namontovaná na strane obývačky. Film medzi značkou B, RS, C alebo DM by sa mal položiť medzi stropom ponoru a povrchovou úpravou. Hrubá strana musí smerovať nadol. Je žiaduce vytvoriť vzduchovú medzeru (40-50 mm) medzi stropom ponoru a parozábranou.

Schéma prekrytia podkrovia

Parná izolácia od priestorov až po hrubý strop je možné namontovať z fóliových materiálov. Reflexná vrstva by mala smerovať nadol. Medzi ním a materiálom na úpravu by sa mala ponechať medzera 40-50 mm.

Všetky druhy plátna sú položené s prekrytie 15-20 cm, kĺby a križovatky sú prilepené na príslušný materiál pomocou montážnych pások.

Popis materiálov Izospan vám umožňuje pochopiť typy membrán a fólií, pochopiť, ako si vybrať a ako položiť paru a vodotesnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 2 =