Ikona neprístupných dverí znamená čo pomáha

Ikona "Nepriepustné dvere" - význam, čo pomáha?

Pravoslávne obrazy od dávnych čias sú známe svojimi zázračnými mocnosťami. Obzvlášť dôležitá je ikona "nepreniknuteľné dvere", takže je dôležité vedieť, čo pomáha. Existuje ďalšie známe meno - "nepreniknuteľná brána". Tento obraz je považovaný za veľmi silný, ale jeho autor ešte stále nie je známy. Momentálne sa ikona uchováva v štátnom Ruskom múzeu. Vyobrazuje Svätú Pannu, ktorá sa modlí Bohu, že zachráni veriacich, rovnako ako ľudia, ktorí žiadajú pomoc od samotnej Matky Božej.

Význam ikony "Nepriepustné dvere"

Hlavným významom tohto obrazu je, že Panna Mária predstavuje uzavreté brány Kráľovstva Nebeského, ktoré sú pre hriešne ľudí nedostupné. Od dávnych čias si kresťania chránili svoje domovy nielen pomocou zámkov a plôch, ale aj pomocou duchovných síl. Ikonka "Nepriepustné dvere" poskytuje ochranu domu pred zlodejmi, nepriateľmi a rôznymi negatívmi a dokonca aj kúzlom. Treba poznamenať, že modlitba pred týmto obrazom nie je o ochrane, ale o príhovore Panny.

K iconu Matky Božiej "Nepriepustné dvere" je možné osloviť, aby prešiel výkonom panenstva, celibátu a cudnosti. Ľudia, ktorí sú ženatí, sa môžu obrátiť na Vyššie mocnosti, aby zachovali šťastie a lojalitu v rodine. Rodičia sa môžu modliť pred ikonou, aby chránili svoje deti pred rôznymi nešťasmi. Modlí sa aj na túto ikonu Božej Matky aj s existujúcou hrozbou záplav, požiarov a iných prírodných katastrof. Vo všeobecnosti sa môžete obrátiť na Theotokos v každom prípade, ktorý je spojený s dobrým.

Ďalším dôležitým bodom, s ktorým musíte zistiť, je miesto, kde môžete zavesiť ikonu "Nepriepustné dvere". V skutočnosti neexistujú žiadne prísne obmedzenia v tejto veci. Obraz je možné umiestniť na osobitne určené miesto na ukladanie ikon. Zavesenie obrazu je najlepšie vo východnej časti miestnosti, takže tvár je nasmerovaná na predné dvere. Je dôležité, aby neexistovali žiadne cudzie predmety, ktoré by narušili energiu obrazu.

Kopírovanie informácií je povolené len priamym a indexovaným odkazom na zdroj

1

Ikona "Nepriepustné dvere" - význam, čo pomáha?

V tejto časti ikony Božiej matky sa bude zhromažďovať jeden z najkomplexnejších popisov všetkých existujúcich ikon Panny Márie. Ruská pravoslávna ikona Panny Mária Nepritelná brána je symbolická. V tomto článku budete môcť nájsť modlitby a ďalšie informácie o Palm Sunday. Diakon sa uklonil ikone a bežal do kláštora. Ak chcete mať túto ikonu v dome, je potrebné. Na pamiatku vášho príhovoru, Theotokos, som vytvoril ukrižovanie a ikonu zázračnej úcty.

Po prvé, treba poznamenať, že základom obrazu sú hymny a modlitby venované Matke Božej. V nich je Najsvätejšia Theotokos často nazývaná nepreniknuteľnými dverami. Dnes sa pravoslávni kresťania snažia kúpiť ikonu Panny Márie nepreniknuteľné dvere na rovnaké účely - chrániť svoje domovy pred zlom, zlodejmi, čarodejnicami a inými nešťastiami.

Samozrejme, nestačí len zavesiť ikonu a zabudnúť na ňu. Matka Božia pomáha všetkým, ktorí sa jej modlia, a preto by sa ikona mala modliť pred ikonou. Pred ikonou Božiej Matky je čítaná modlitba Nepriepustné dvere. Môžete sa modliť svojimi vlastnými slovami, hlavnou vecou je, že modlitba by mala byť úprimná a vychádzať zo srdca.

Ikona "Nepriepustné dvere" - význam, čo pomáha?

Najskôr ikona Matky Božiej, nepreniknuteľnej Dvere vám pripomenie potrebu modlitby, pokánia a oslobodenia od hriešnych návykov. Tu vám pomôžu s voľbou a ponúknu vám rôzne príklady ikony kostola - od najjednoduchšieho až po najdrahší dar. Chcem byť s tebou vo svojej večnej sláve. Ďakujem za všetky výhody pre mňa a mojich susedov.

Zmeňte svoj život na lepšiu, spravodlivú stranu, možno aj na 180 stupňov. Momentálne sa ikona uchováva v štátnom Ruskom múzeu. Vyobrazuje Svätú Pannu, ktorá sa modlí Bohu, že zachráni veriacich, rovnako ako ľudia, ktorí žiadajú pomoc od samotnej Matky Božej. Treba poznamenať, že modlitba pred týmto obrazom nie je o ochrane, ale o príhovore Panny.

Ľudia, ktorí sú ženatí, sa môžu obrátiť na Vyššie mocnosti, aby zachovali šťastie a lojalitu v rodine. Rodičia sa môžu modliť pred ikonou, aby chránili svoje deti pred rôznymi nešťasmi. Modlí sa aj na túto ikonu Božej Matky aj s existujúcou hrozbou záplav, požiarov a iných prírodných katastrof. Vo všeobecnosti sa môžete obrátiť na Theotokos v každom prípade, ktorý je spojený s dobrým.

Ikona Panny Márie z nepreniknuteľných dverí

Existujú rôzne ikony Panny Márie a každý obraz má svoj vlastný špecifický účel. Zvyk čítať Žaltre je prijatý iba v Pravosláve. A ako správne čítať Žaltre, je v tomto článku povedané. Predpokladá sa, že modlitby a sprisahania, ktoré sa čítajú na sviatkoch v kostole, majú veľkú silu a môžu zmeniť život k lepšiemu.

O čom sa modlí pred ikonou Panny Márie Neprekonateľné dvere

Podľa Meganu ju už učí, ako byť a čo robiť. Malebný obraz je natretý v dielni na ikonovanie v striktnom súlade s kánonom, temperovou farbou s použitím prírodných minerálov. Archa je depresia v centrálnej prednej časti ikony, ktorá tvorí akýsi okienok zobrazených na svete.

Ale máte jedinečnú príležitosť objednať obraz "nepreniknuteľnej brány" ako dar pre cirkev alebo kláštor v dielni pre tvorbu ikon "Vytvorenie dedičstva". Vieme, že niektoré ikony Božej Matky znamenali osobitnú milosť v zázrakoch jedinej povahy.

Je dobre známe, že pôvodný obraz "nepreniknuteľné dvere" bol napísaný v XVII. Storočí v Solvychegodskom a je v súčasnosti vedený v Ruskom múzeu v Petrohrade. Ale čo znamená názov ikony? Odhaľuje pravoslávnu dogmu Panny Márie Panny Márie, pretože pochádza z poetických predstáv dogiem. V tej istej dogmetike sa odkazuje na slová proroka zo Starého zákona: "Tieto brány budú zamknuté, nikto ich neprenesie, len jeden Pán, Boh, Izrael."

Čo je podobné pravde, pretože, ako sme už napísali vyššie, výraz "nepreniknuteľné brány" hovorí predovšetkým o Everglades Božej Matky. A mnísi spejú a pokúšajú sa ukázať príklad svojho života, konkrétne panenstvo a celibátový život v čistote a cudnosti. A v radosti a šťastí - oslávte Božiu Matku "nepreniknuteľnú bránu" a zdieľajte ich šťastie s nešťastnými a potrebnými ľuďmi.

Všetky materiály na stránkach vrátane fotografických materiálov sú majetkom spoločnosti LLC "Vytvorenie dedičstva". Matka Božia je volaný mnohými menami - matka patrónka, Kráľovná nebies, Matka Božia, Panna Mária - jej všetky tieto mená sa premietajú do modlitebné výzve k nej po celé stáročia sa objaviť v pravoslávia.

Koľkokrát sa spoločná modlitba s ňou, silou viery v Boha a príhovorom Kráľovnej nebies pred Synom v ťažkých a ťažkých pre naše vlastenecké hodiny zachránil Rusko! Preto, ak chcete niekoho z vašich príbuzných a priateľov, možno sami, v skutočnosti, nič porovnateľné, ani dar - dar, predstavte ikonu Panny Márie.

A v pokladniciach pápeža, v trezoroch Cirkvi v zahraničí, v múzeách v Harbin a Moskve alebo v súkromných zbierkach Austrálčanov. Kameň bol naozaj veľký, približne 3 metre vysoký a široký.

Ikona Panny Márie "Nepriepustné dvere" je prezentovaná v štátnom Ruskom múzeu v Petrohrade. Existuje názor, že táto ikona bola rozšírená najmä v kláštoroch. Kúpiť ikonu Nepriepustné dvere sú najjednoduchšie v špecializovanom internetovom obchode pravoslávnej cirkvi.

tiež

 • 11. novembra 2016
 • Komentáre zakázané
 • Alexandra Volska
 • všetko

Nedávne položky

kategórie

Stránky používa WordPress. Téma Vito je vyvinutá firmou Quema Labs.

Ikona "Nepriepustné dvere" ... Alebo skutočný spôsob, ako chrániť svoj dom ...

Chcete, aby váš dom vždy mal pokoj, pohodlie, všetci boli zdraví, šťastní a prosperujúci? "Zatvorte" svoj dom od zlých duchovných a všetky zlé pomáhajú ikone Panny Márie "Nepriepustné dvere".

Táto ikona bola "otvorená" môjmu najbližšiemu priateľovi, keď sa v mojej rodine vyskytla katastrofa. Otvorila sa jej v chráme, v ktorom bola táto ikona umiestnená, a priateľka s istotou vedela, že toto je ikona. čo potrebujem a moju rodinu: "Potrebujete nevyhnutne ikonu" neprístupné dvere "do domu. Keď som ju videl v chráme, okamžite som si to uvedomil, a tak som si myslel. "

Po tomto incidente viac ako pol roka som sa neúspešne pokúsil nájsť ikonu. Ukázalo sa, že ikona je veľmi zriedkavá, nemôžete ju jednoducho kúpiť. Mnoho nováčikov mi povedalo, že sú to nováčikovia, kedysi to boli ikony, ale skončili; alebo nie je k dispozícii, alebo dokonca povedal, že takáto ikona vôbec neexistuje.

V dôsledku toho sa len šesť mesiacov neskôr v mojom dome objavila ikona. Veľmi ľahké. Odporúčam všetkým kúpiť.

Neexistujú prakticky žiadne informácie o ikone na internete. Všetko, čo som o ňom našiel, hovorím.

O histórii ikony "Nepriepustné dvere" Je známe, že pôvodný obraz "nepreniknuteľných dverí" bol napísaný v 17. storočí v meste Solvychegodsk a v súčasnosti je v ruskom múzeu v Petrohrade.

"Nepreniknuteľná brána" (ako sa to nazýva aj) sa ctí dvakrát ročne v špeciálnych dňoch oslávenia Theotokos:

 • Katedrála Najsvätejšej Panny Márie, ktorá sa oslavuje druhý deň po narodení Krista, 8. januára nový štýl;
 • Chvála Najsvätejšej Theotokos (sobota Akathistu) - v sobotu piateho týždňa (týždňa) pôstu.

Ikonka ukazuje, že Panna Mária sa má modliť k Bohu o všetkom ľuďoch, ktorí hneď stojí pred ňou a obrátia sa k nej v ich modlitbách.

Ikona je najlepšie dať do domu v čase týchto udalostí, ale ak k nim ďaleko, kúpiť ikonu, miesto s obradu (modlitby), a vo sviatky, opakujte rituál znova. Je lepšie opakovať obradu ročne.

Ikona "nepreniknuteľné dvere" "zatvára" dom a jeho obyvateľov z čarodejníctva a od nežiaducich ľudí. Mnoho ľudí prestane prichádzať do domu vôbec. A čo je najdôležitejšie, toto ikona pomáha udržať našu dušu čistú a myšlienky svetlé. Nenechajte zlo v nás. Môže sa modliť za pomoc takmer v akejkoľvek veci. Preto je posvätnejším významom tejto ikony "zatváranie" nielen zlých ľudí, ale aj to, že negatívny nepreniká do našich vlastných duší (ako to osobne rozumiem). Čo je oveľa viac plné následkov pre ľudí ako útok z vonku. Preto v prípade škandálov, hádky medzi členmi domácnosti, členovia rodiny sú často vážne chorí v dome. množstvo problémov, potom táto ikona je pre vás. Často obviňujeme iných ľudí za naše vlastné problémy, hovoriac, že ​​sme boli "zvrhlí", rozmazlení, zabúdajúc, že ​​my sami vytvárame svoj vlastný osud. A predovšetkým je stále šťastný, bránime sa svojim vlastným negatívom. Z vonkajšej strany to "príde" oveľa menej často.

V mene ikony je položená myšlienka, že Matka Božia je ako dvere do Nebeského kráľovstva, ktoré je pre hriešnikov ťažké prejsť. Spravodliví, naopak, sa usilujú o túto nádhernú bránu.

Ako dať ochranu:

Najprv vyčistite dom - urobte jarné čistenie.

Ďalej vyčistite dom pomocou cirkevnej sviečky (s modlitbou "Náš Otče", nepretržite od dverí) a stále môžete prechádzať kadidlom.

Ikona by mala byť umiestnená priamo nad prednými dverami.

Prečítajte si nasledujúce modlitby nad ikonou (každý 3,9, 12 alebo 40 krát):

 • 1."Otče náš"
 • 2."Theotokos Panny sa raduje"
 • 3.Theotokion, Tón 2:
 • 4.Nepreniknuteľná brána, tajne potlačená, / požehnaná Panna Mária, / prijme naše modlitby / a prinesie vášho Syna a Boha, / môže zachrániť naše duše.
 • 5.Theotokion dogmatic, hlas 5:
 • V Černem Mori / Nevesta nevesty je niekedy napísaný obraz: Mojžiš, rozdeľovač vody, kde je Gabriel, minister zázrakov. / Potom hĺbka sprievodu je Izrael nemenný; / Teraz sa Kristus narodil bez Panny. Mora po prechode Izraela, aby zostala nepriechodná; / Nepoškvrnený v Narodení Emanuela, usadlosť je neporušiteľná. Syi a predtým Syi, / objavujúci sa ako človek, / Bože, zmiluj sa nad nami.
 • Raduj sa, nepreniknuteľné dvere Pánových dverí; Raduj sa, múr a pokrytie tých, ktorí prišli k tebe; / Hail, neoburevaemoe prístrešie a Neiskusobrachnaya, / rozhdshaya telo a tvoj Boh Stvoriteľ / modlenie nie nedostatku spievanie / a uklonil sa Thy Vianoce.
 • 6.6.Ikos Akathist Úvod do Theotokos v chráme:

"Raduj sa, Dvure, nepreniknuteľné ľudské myšlienky, vstúpili do dverí chrámu. Radujte sa, lebo na základe cnosti ste vystúpili do výšky Nebeského oltára. Raduj sa, pretože na krídlach panenstva a čistoty ste dosiahli mesto Veľkého kráľa. Radujte sa, dosiahol sa dom Boží na vrchole hory. Radujte sa, brány väzňov. Raduj sa, Bohom zvoleným Otrokovicom, otvoril sa nám vstup do chrámu nebeských dverí.

 • 7.Ďalej prečítajte 12 krát špeciálnu modlitbu:

  Theotokos pustil, Tón 5:

 • Raduj sa, nepreniknuteľné dvere Pánových dverí!

  Raduj sa, steny a pokrývky prichádzajú k vám!

  Radujte sa, neobmedzený prístav a nepodložené,

  narodený z tela vášho Stvoriteľa a Boha.

  Modlite sa, nezabudnite na chorých

  a tých, ktorí uctievajú vaše Vianoce. "

 • Rovnaký text modlitby môže byť umiestnený na samotných dverách.

  "Ulož, zachráň a zmiluj sa, Matka vspetaya,

  dvere sú neprístupné, Panna Panna!

  zachovajte môj dom pred stratou a tými, ktorí v ňom žijú

  od zajatia diabla.

  z machinácií nepriateľov viditeľných a neviditeľných,

  od vlky vlk nečistého,

  od čarodejníkov a podvodníka, z temnoty tmy zlých reči,

  zo slov tých, ktorí zabíjajú, od slov tých, ktorí zabíjajú.

  z ihly a noža, šípky a sekery,

  z čierneho ohňa, z zemskej zeme,

  z čiernej sviečky, z čarodejníckych čarodejníc,

  od šepotov čarodejníctva, od viery každého,

  od diktátu zakotvených.

  zachrániť a chrániť, matka vspetaya,

  dvere sú nepreniknuteľné, Panna Mária!

  v mene otca a syna a svätého ducha

  a teraz a na veky vekov.

  Šťastie pre vás a váš domov!

  Čítanie informácií portálu, ako aj publikovanie vašich komentárov vo forme pripomienok alebo recenzií, pamätať, že PRAVDA je vždy vo vývoji. Nechajte miesto, v ktorom by ste mohli rásť vy hovoriť a vyjadrovať jeho PRAVDA vo forme, ktorá umožňuje ostatným sledovať ich PRAVDA. Rešpektujte všetky odtiene PRAVDA, bez ohľadu na to, koľko sa líšia od vašich obľúbených odtieňov. Pamätajte, že spor je možný len v iluzórnej polarite, v ktorej žijeme. Autori portálu sa ospravedlňujú všetkým, ktorých pravdu "ublížili" ...

  Portál otvoril novú sekciu - online-dream knihu, kde naši odborníci vám môžu pomôcť interpretovať svoj sen. Vo sne je naša podvedomá myseľ otvorená, čiarka medzi jemným svetom sa zmenšuje. A dáva vám príležitosť získať informácie odtiaľto cez spánok. Informácie prichádzajú každému, stačí ho správne interpretovať a používať pre svoje vlastné dobro! Chcete poznať dekódovanie vášho spánku? Na konzultáciu jednoducho pošlite nám svoj spánok a pomôžeme to rozlúštiť.

  január

  1. január - Nový rok. Zaujímajú sa o budúcnosť a fumigujú dom s borievkou. Dym tejto magickej rastliny odvádza nešťastia a choroby, prináša šťastie a šťastie.

  21. decembra - 5. januára - Štedrý večer. Chodba z Navi do Navi bola otvorená. Je dobré hádať, liečiť, plánovať, robiť dušu a telo, rýchlo, meditovať, rozvíjať schopnosti. Môžete získať rady a pomoc od predkov. Preto prejdite do lesa, zapaľte oheň, pozvite predkov do ohňa a položte otázky, ktoré sa vás týkajú. Po dvoch až troch dňoch odpoveď príde v nejakej forme. Je potrebné pozorne sledovať tieto znaky. Ak je les ďaleko, potom sa rituál môže držať doma so zapálenou sviečkou.

  6. január - Štedrý večer. Postavia sa na prvú hviezdu. Pečieme palacinky. Prvá palacinka sa podáva domácim miláčikom.

  7. januára - Vianoce. Je žiaduce, aby všetky domácnosti boli doma.

  9. januára - Básnici zvieratá strieborným pre zdravie.

  18. januára - Epiphany Eve. Sú zapojené do mágie obrany. Dali krížik kriedu na steny, dvere, okná. Postavia sa na prvú hviezdu.

  19. január - Krst. Po polnoci berú krstovú vodu z vrtov, prameňov. Táto voda zabraňuje, zachováva všetky procesy. Epifánia voda posypala celý dom, majetok, domácnosť.

  20. januára - Svätá synoda. Slnko vstúpi do znamenia Vodnára. V noci od 20. do 21. januára sa voda po celý rok odoberá z prameňov a studní. Svätá voda sa nezhoršuje, pomáha pri nervových a duševných ochoreniach, vylieči kŕče, závraty, necitlivosť končatín, upokojuje sa. Pomáha pri úderoch.

  29. január - Je nevyhnutné v mojom živote, v sebe samých, zmeniť ostrosť. Transformácia strechy. Modlitby a iné magické práce dobre fungujú v tento deň.

  31. január - Deň mágie. Zúrivý zlý duch, festival čarodejníkov a čarodejníkov. V tento deň sa zaoberajú čarou útoku, spôsobujú škodu, zlé oko, kúzlo, obťažujú nepriateľov a súťažiacich. Pre tých, ktorí sa nezapájajú do mágie, musíte v tento deň pracovať na sebe, pokiaľ ide o rastúcu lásku a pochopenie v duši. Meditácia, meditácia sú užitočné. Vyhnite sa tomuto dňu hádky (rovnako ako v ktorýkoľvek iný deň).

  Použitie materiálov uverejnených na portáli zakazuje zákonný majiteľ!

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  29 + = 33