Simulácia krbu v byte

Ako urobiť dekoratívny krb s vlastnými rukami pre interiér, krok za krokom inštrukcie s fotografiami a videami

Fotografie nádherných interiérov apartmánov alebo domov, ktorých hlavnou výzdobou je ozdobný krb, si podmanili mnohé srdce znalcov komfortu a krásy. Vytvoriť rovnaký zaujímavý umelecký objekt doma alebo na dachu nebude ťažké. Dizajnéri prichádzajú s mnohými spôsobmi, ako vybaviť originálne krby, využívajú lacné materiály a vlastnia minimálne zručnosti.

Kompletné krídlo s komínom, pecou, ​​skutočným živým ohňom je luxus, ktorý nie je k dispozícii všetkým. Dizajnéri navrhli, že simulácia krbu by vyzerala veľmi dobre v domácom interiéri. Takýto dekoratívny predmet môže byť nielen jednoduchou výzdobou, ale aj funkčným kusom nábytku - polica na knihy, CD, domáce fotografie.

Dekoratívny krb s vlastnými rukami

Snívanie domova, môžete vytvoriť umelý krb s vlastnými rukami alebo zakúpiť hotový výrobok. Jednoduché dekoratívne riešenie - elektrický falošný krb v interiéri, je možné zakúpiť v každom obchode s domácimi spotrebičmi. Elektrický krb je vhodný pre izby, ktoré vyžadujú dodatočné vykurovanie. Krbové kamene vyzerajú zaujímavé, používajú etylalkohol s prídavkom bioetanolu na vytvorenie hladkého plameňa bez dymu, sadzí. Bio krb v interiéri je veľmi obľúbený, nielen podlahy, ale aj stolové, nástenné eko-foci

Pripravené bio, elektrické zariadenia, aj keď vyzerajú atraktívne, ale nie vždy vyhovujú interiéru, a za cenu nie všetky sú k dispozícii. Zaujímavé riešenie - dekoratívne krby zo sadrokartónu. Neštandardné falošné zameranie premení obývaciu izbu bez toho, aby ste museli minúť veľa peňazí. Ďalšou dôležitou výhodou: zdobenie pôvodnej konštrukcie môže byť v akomkoľvek štýle, pomocou kameňa, tehla, drevo, kovanie.

Najskôr je potrebné pripraviť kresbu v plnej veľkosti, aby sme vypočítali rozmery štruktúry, jednotlivé prvky. Okrem gipsokartonnyh listov, budete potrebovať kovové profily, samořezné skrutky na kov. Krok za krokom vám pomôže implementovať projekt:

 1. Na stenu je pripevnený rám kovového profilu, ktorý bude hrať úlohu podporného prvku, rám je vyrobený z profilu a používajú sa samořezné skrutky.
 2. Rám je pokrytý sadrokartónovými doskami.
 3. Spojky sádrokartón, miesto uchytenia samorezných skrutiek je tmel, vykoná sa vyrovnanie, vykoná sa povrchové brúsenie.
 4. Ozdobou krbu je umelý kameň, keramický kachlík, môže byť ozdobený dekoratívnymi prvkami z polyuretánu, dekoratívnou mriežkou.

Ak chcete vytvoriť lacný, ale veľkolepé scenérie v predvečer novoročných sviatkov, dekoratívne krb lepenka dokonale plniť túto úlohu, a to najmä ak ste sa postarať o dizajne: vence, vianočné topánky, sviečky. Je potrebné pripraviť:

 • hustá lepenka (môžete používať obaly z domácich spotrebičov);
 • stavebné škótsko;
 • lepidlo PVA;
 • Nástroje.

Po odhadnutí veľkostí budúceho objektu, po pripravení výkresu, je možné začať pracovať:

 1. Pomocou ostrého kniežacieho noža je vytvorená lepiaca páska, lepidlo PVA vyrobené z lepenky. Je ťažšie vytvoriť rohový krb. Presné meranie uhla, je potrebné vypočítať veľkosť konštrukcie, aby sa nevytvorili veľké medzery medzi stenami a horným stolom.
 2. Predná časť ozdobného krbu je ukončená polyuretánovými výliskami, vrátane okolo pece.
 3. Keď sú všetky časti pevne upevnené, konštrukcia je shpaklyuyut, vyrovnanie všetkých chýb, brúsiť.
 4. Lakovanie sa vykonáva vodou farbou.

Ak materiály zostanú z opravy, stojí za to urobiť dekoratívny krb z penovej hmoty. Dostanete lacný imitácia krbu v byte, ak to urobíte správne:

 1. Dosky z polystyrénu sú narezané kniežacím nožom: dva kusy 60x40 cm a dva rozmery 40x20 cm.
 2. Polotovary sú prilepené v pravom uhle ku kĺbom, mazané lepidlom PVA a fixované drevenými špáradlami, pásikom zvnútra.
 3. Pred krbom vyrežte kozub s nožom.
 4. Rám musí byť naplnený, vyčistený jemným brúsnym papierom, natretý farbou na báze vody.
 5. Dekor je vyrobený z elegantnej stuhy, dekoratívneho papiera, lišty z polyuretánu, lišty, dekoratívne prvky.

1

Odolný a funkčný bude krbové ohnisko z dreva. Presný výkres pomáha predchádzať chybám a plytvaniu materiálom. Rám je vyrobený z dreveného nosníka s rozmermi 40x40 mm, pre pokovovanie sa používa preglejka. Ak má skúsenosti s tesárstvom, takýto predmet sa môže robiť v niekoľkých večerných hodinách:

 1. Lúč je označený, pomocou skrutiek pre strom je vykonaná základňa krbu. Vertikálne stojany hmoždinkových klinov sú pripevnené k stene.
 2. Preglejková doska s hrúbkou 0,5-0,7 cm značka a rezané s elektrickou priamočiarej píly alebo ručnou pílou podľa rozmerov. Sekcie sú ošetrené brúsnym papierom.
 3. Preglejka je upevnená na drevenom ráme pomocou skrutiek, ktoré zakrýva základňu a pec.
 4. Dekor krbu sa realizuje pomocou finišného filmu, tapety, dekoratívnych panelov, polyuretánových bagiet a lišt.

Simulácia ohňa v krbe s vlastnými rukami

Aký krb bez fascinujúceho plameňa? Simulácia ohňa v krbe s vlastnými rukami môže byť vykonaná rôznymi spôsobmi. Najjednoduchším riešením je nastavenie podsvietenia pomocou sviečky alebo LED pásky. Zaujímavý efekt sa dosiahne, ak vykonáte kompozíciu, ktorú potrebujete:

Postupnosť práce je:

 1. Každá vetva je zabalená fóliou, vrstva lepidla je nasadená zhora a krajka je obalená okolo kruhu.
 2. Keď sušené vetvy vysušia, škrupina čipky je úhľadne odstránená, rezanie pozdĺž pobočky s kniežacím nožom. P
 3. V krbe položte kamene v kruhu, v ktorom je nainštalovaný LED girlanda. Otvorené otvory sú umiestnené vertikálne, pod uhlom, takže spodné okraje spočívajú na kameňoch a horné sa navzájom dotýkajú. Môžete robiť konštrukciu odolnejšie pomocou lepidla, Scotch páska.
 4. Zostáva pripojiť veniec a obdivovať blikajúce svetlá.

Umelý oheň pre krb

Existujú aj iné spôsoby, ako zobraziť umelý oheň v krbe - drahý aj rozpočet. Napríklad, nie je ťažké simulovať požiar s hologramom, pre ktorý potrebujete zakúpiť obrázok plameňa zobrazeného v trojrozmernom formáte. Po nainštalovaní obrazu v peci je potrebné inštalovať osvetlenie pomocou halogénových alebo LED svietidiel. 3D obraz, zručne zvýraznený blikaním svetla, posilní pocit, že žije oheň

Pomocou pásky LED alebo girlandy na osvetlenie je možné v schodisku umiestniť pyramídu palivového dreva a zamaskovať osvetlenie medzi nimi. V internetových predajniach predávajú špeciálne umelé palivové drevo pre krb z plastov, keramiky. Jednoducho musíte pripojiť také prvky k elektrickej sieti a budú nádherne osvetlené zvnútra s vstavanými žiarovkami.

Útulný vzhľad vo vnútri falošného krbu so sviečkami. Ak je usporiadané, je dôležité si uvedomiť požiarnu bezpečnosť. V krbovom krbe, ktorý je položený s nehorľavými materiálmi, namontujte silné sviečky. Zvlášť kompozície zo sviečok rôznych výšok vyzerajú skvele. Je pekné svietiť svetlá v zimných večerných hodinách, ich žiarivé svetlo vytvára osobitnú atmosféru tepla a lásky.

Video: Ako urobiť dekoratívny krb vlastnými rukami

Vytvorenie falošného krbu - vzrušujúca lekcia, realizovať podobný projekt môžu dokonca aj ženy. Najdôležitejšie je preskúmať poradenstvo špecialistov, zamyslieť sa nad dizajnom a starať sa o protipožiarnu bezpečnosť, ak sa má použiť živý požiar. Videozáznam vám pomôže pochopiť základné princípy konštrukcie ozdobného krbu z rôznych materiálov.

Simulácia krbu s vlastnými rukami v byte alebo dome. Je možné simulovať oheň v neskutočnom krbe?

Oheň, jeho zúriace jazyky, ako keby im tancovali len jeden slávny tanec, od nepamäti nosia každému žijúcemu jeho posolstvo. Živý plameň dáva človeku teplo, potom život. A zároveň môže zničiť všetko okolo seba. Dlho sa verilo, že oheň je symbolom domáceho pohodlia. Ale ak v minulosti bola krbová kozubová budova povinnou funkčnou budovou vykurovania, dnes je to skôr dekoratívny detail, imitácia krbu v interiéri. Fotografie, ktoré vám boli predložené, vám poskytnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať symbol umelého srdca. Nie každý dom má príležitosť nainštalovať skutočný krb, moderné byty a nestojí za to. Ale to neznamená, že by ste mali úplne opustiť taký lákavý nápad.

Umelé krby - sen alebo realita?

Ohnisko s živými tancujúcimi plameňmi je sen mnohých moderných ľudí. Ale čo robiť, keď nie je možné stavať na existujúcom obytnom priestore? Skvelou možnosťou bude napodobňovanie krbu.

Pamätáš si rozprávku o Pinocchio s ohnivým nástrekom na plátne? Nechceme vám samozrejme namaľovať steny, ale stavať si delá s vlastnými rukami je možné pre každého.

Simulácia krbu v byte alebo v dome je možná aj s minimálnymi finančnými prostriedkami, zručnosťami a zručnosťami. Existuje pomerne málo odrôd dekoračných vzorov krbu. Pre ich výstavbu používajte rôzne techniky a materiály.

Odrody ozdobných krbov

Falošné krby možno podmienene rozdeliť na dva typy - interiérové ​​a elektrické. Prvý slúži na ozdobenie miestnosti a vďaka bezdymovému dizajnu, ktorý je založený na spaľovaní etylalkoholu a prideľovaní určitého množstva pary v tomto procese, navlhčite vzduch. Jednou z nepopierateľných výhod pri budovaní takýchto modelov je, že nie je nutné používať žiaruvzdorné materiály, drevo alebo sadrokartón. Simulácia požiaru v krbe vzniká pokrytím umelého palivového dreva vyrobeného z tepelne odolnej keramiky okolo plynového horáka. Celá táto konštrukcia je dostatočne ľahká, ľahko ovládateľná, nepreťažuje priestor miestnosti, v ktorej je inštalovaná, a čo je dôležité, nevyžaduje prítomnosť komínov.

Elektrické typy krbov nie sú len výzdobou interiéru, ale sú aj ďalším zdrojom tepla. Veľmi výkonné a zároveň úsporné pri spotrebe elektrickej energie, moderné modely nevyžadujú žiadne zvláštne ťažkosti pri prevádzke a údržbe. Umelý oheň v nich vyzerá viac ako prirodzený.

Vhodné pre vytvorenie krbových materiálov

Pozrime sa podrobnejšie na to, ako az čo urobiť umelú rúru. Prvá vec, ktorá príde na myseľ, je imitácia krbu z tehál alebo sadrokartónu, ale v žiadnom prípade nie sú jediné. Malý prehľad o možných materiáloch pre stavbu vám pomôže rozhodnúť o tejto voľbe. takže:

 • Kov. Ideálny pre interiérový dizajn v high-tech štýle. S schopnosťami pracovať s oceľou môžete vytvoriť falošnú stenu, ktorá bude zdobiť každé obydlie.
 • Imitácia krb v byte preglejky, sredneplotnoy drevovláknité dosky (MDF) alebo drevotrieska (drevotrieska), je možné v akomkoľvek prostredí, či už je to moderný, rustikálny štýl alebo čokoľvek iného. Všetky tieto materiály pokryté špeciálnym ochranným filmom sa dajú ľahko nájsť na všetkých stavebných trhoch.
 • Drevené dosky sú dokonale vhodné na stavbu portálu. Aby ste zdôraznili krásu dreva, môžete ho pokryť špeciálnou škvrnou vhodnou pre farbu hlavného interiéru vášho bytu alebo akrylový lak.
 • Jeden z najpopulárnejších materiálov na vytvorenie umelého krbu je nepochybne tehla. Jediná nevýhoda, ktorú možno nazvať, že je dosť ťažké vyhnúť sa hrubosti dizajnu a to zase spôsobuje určité ťažkosti pri jeho integrácii do celkového interiéru.
 • Sadrokartón je ľahko použiteľný materiál. Simulácia krbu z GPC je ideálna pre malé miestnosti. Pomocou kovových profilov je možné vytvoriť absolútne ľubovoľnú štruktúru falošného krbu v tvare a výške.
 • Umelý kameň - netoxický, nehorľavý materiál, skvelý na vytvorenie portálu.

Všeobecné zásady výstavby falošného krbu z tehál

 1. Pred začiatkom hlavnej práce je potrebné vypočítať výšku, šírku budúceho produktu a tiež určiť miesto, kde bude táto celá ťažká konštrukcia umiestnená.
 2. Na simuláciu krbu s vlastnými rukami vyšiel vysoká kvalita, musíte urobiť podrobný diagram-kresba toho, čo chcete nakoniec získať.
 3. Ak chcete postaviť falošný portál, v princípe, akékoľvek tehly: silikátové, obkladové alebo dekoratívne. Pred spustením muriva ju navlhčite vodou, aby ste odstránili prebytočný vzduch. Správne vyrobené tehly majú dokonca hladkú štruktúru.
 4. Z uhla, podľa úrovne, začnite murivo. Pokúste sa vytvoriť rovnaké šírkové švy.
 5. Po tom, ako malta, ktorá drží rady tehál, dobre vysuší, vnútorné strany a spodná strana portálu musia byť položené so špeciálnou tepelne odolnou dlažbou.
 6. Teraz môžete pokračovať v inštalácii elektrického ohrievača. Nezabúdajte na bezpečnostné opatrenia pri práci s elektrickou energiou, postupujte podľa inštrukcií dodaných so zariadením.
 7. Ozdobte krb alebo ho nechajte tak, ako je, záleží úplne na vašej túžbe. Na obkladanie môžete použiť drevo, umelý kameň alebo akúkoľvek vnútornú keramickú dlažbu.

 • tehla;
 • malta na murivo;
 • úroveň budovy;
 • žiaruvzdorné dlaždice na dekoráciu interiérov;
 • elektro-, bio- alebo ekologický ohrievač;
 • stavebné nástroje;
 • položky pre dekoráciu.

Tehlý imitácia krbu sa stáva skutočnou výzdobou miestnosti, prispeje k vytvoreniu teplej útulnej atmosféry. To všetko samozrejme poteší vás a vašich blízkych. Bohužiaľ, takáto ťažká konštrukcia nie je vhodná pre malé izby, ale je ideálna pre salónik alebo salónik vidieckeho domu.

Všeobecné princípy výstavby falošného krbu zo sadrokartónu

Ľahká, príjemná štruktúra sadrokartónu je najvhodnejšia na vytvorenie krbového portálu akéhokoľvek tvaru, šírky a výšky. Pomocou profilov a sprievodcov môžete urobiť ľubovoľnú časť, nielen rovnú, ale aj plynulo zakrivenú. Navyše dizajn tohto materiálu ľahko postavený v akomkoľvek osvetlení, čo mu dodáva ďalšie funkcie a funkčnosť. Simulácia krbu zo sádrokartónovej dosky bude rovnako dobre zapadať do akéhokoľvek interiéru oboch veľkých a malých obytných priestorov, či už je to dedinský dom alebo mestský byt.

Konštrukcia podobného modelu krbu je nákladný a časovo náročný proces, ktorý si vyžaduje prípravnú prípravu.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pred začiatkom základnej práce, je určiť umiestnenie a typ štruktúry. Ako to bude, záleží len na vás. Simulácia krbu s vlastnými rukami zo sadrokartónu môže mať vzhľad výklenku zabudovaného do steny, byť model na stenu (teda mobilný) alebo rohový model. Existuje veľa možností pre návrhy jatočných tiel, to všetko závisí od vašich osobných preferencií a všeobecných interiérov vášho bytu alebo domu.

Takže miesto je vybrané, typ je definovaný, je čas začať budovať schematický výkres. To je potrebné, aby ste si jasne predstavili výsledok, ako aj postup práce. Existujúci náčrt rozhodne pomôže s výpočtom požadovaných materiálov.

Po príprave všetkého, čo potrebujete, po uvoľnení dostatočného priestoru, môžete pokračovať v inštalácii konštrukcie.

Inštalácia falošného krbu zo sadrokartónu

Proces výstavby umelého krbu zo sadrokartónu je možné podmienene rozdeliť na niekoľko stupňov:

 • konštrukcia rámu;
 • obloženie skeletu so sadrokartónom;
 • Ohňovzdornosť krbu;
 • inštalácia vykurovacieho telesa;
 • dekorácie celej konštrukcie.

Výroba a opláštenie

Kostra krbu je vyrobená podľa zvolených parametrov z kovových profilov, ktoré sú naopak pripevnené k stene alebo tvoria samostatnú konštrukciu v prípade, že je plánovaná mobilná verzia, tj prenosná verzia konštrukcie. Dôležitým bodom pri konštrukcii kovového rámu je, že čím viac má rôzne detaily skrutiek, tým je stabilnejší a odolnejší produkt nakoniec. Vzdialenosť medzi vodidlami by nemala prekročiť 35-40 cm. Pri inštalácii takzvanej oblúkovej časti konštrukcie sa zvyčajne vyskytujú problémy. Aby sa mohol hladko ohýbať pozdĺž hornej časti profilu, v rovnakých intervaloch sa urobia rezy. Potom sa ohýba do oblúka a upevní sa na správne miesto. Týmto spôsobom môžete dať celú štruktúru niekoľko hladkých kriviek. Na tento účel bola vyrobená sádrokartónová imitácia krbu, ktorej fotografia je uvedená v našom článku. Po dokončení inštalácie základne sa položia žiaruvzdorné dlaždice na vnútorných stranách, môžete pokračovať v pokovovaní. Ako vyzdobiť falošný krb, či chcete vykresliť jeho podsvietenie, závisí len od seba.

 • listy alebo ozdobené sadrokartónové dosky;
 • samorezné skrutky, hmoždinky a skrutky;
 • vedenie kovových profilov (môžete použiť rohy alebo drevené lamely);
 • Zariadenia na rezanie kovu a sadrokartónu;
 • nástroj na presné označenie povrchu (úroveň budovy, páska);
 • vrták a skrutkovač;
 • tmel na krytie švíkov;
 • dekoratívna výzdoba (keramická dlažba, drevo, umelý kameň a iné);
 • žiaruvzdorné dlaždice;
 • vykurovacie teleso;
 • svetla.

Dekoratívne falošné krby sú skvelou náhradou za tradičné krbové kachle. Sú bezpečné, energeticky účinné, krásne a funkčné. Simulácia živého ohňa v takom krbe vám umožní vytvoriť skutočne útulné prostredie okolo seba.

Falsh- krby. Vykonanie snov s vlastnými rukami

Krb v dome alebo apartmáne je sen mnohých ľudí. Tento starožitný interiér môže robiť každú miestnosť útulnou a romantickou. Krb je krásny a štýlový prvok, ktorý dáva domov osobitnú farbu a stav. Inštalácia domu, najmä v viacpodlažných budovách, spôsobuje veľké ťažkosti a problémy a na mnohých miestach nie je možné z technických dôvodov vybaviť krb.

Simulácia krbu

Neexistujú však žiadne zúfalé situácie: simulácia krbu je skvelou alternatívou, ktorú môžete realizovať a inštalovať takýto objekt v každej miestnosti.

Simulácia krbu v byte viacpodlažnej budovy

Je ľahké vytvoriť falošný krb, práca nevyžaduje veľa stavebných skúseností. Návrh krbu závisí len od vašej fantázie. Falošný krb vlastnými rukami je skvelou príležitosťou vytvoriť veľkolepý dom, ktorý sa stane "vrcholným" 9raquo; interiéru vášho domova.

V podmienkach mestského bytu nie je možné vytvoriť centrum s otvoreným ohňom. Môžete samozrejme použiť jeden z mnohých modelov moderných elektrických krbov, alebo môžete vytvoriť umelý dom sami.

Výhody umelého ohňa:

 • minimálne náklady na svoje vybavenie;
 • schopnosť vytvoriť dizajn z takmer akéhokoľvek materiálu, vhodný: drevotrieska, drevo, penový betón, sadrokartón, tehla alebo kameň, lepenka, morské oblázky;
 • dekor v priestore krbovej pece možno podľa vlastného uváženia zmeniť, dá príležitosť vytvárať nové poznámky v interiéri miestnosti;
 • neprítomnosť otvoreného ohňa umožní ozdobiť falošný krb s akýmikoľvek materiálmi vrátane tých, ktoré sa obávajú vysokej teploty;
 • schopnosť mať živý oheň pomocou sviečky alebo horáka s biopalivom.

Predtým sme už písali o vytvorení krbu z kartónových krabičiek a odporúčame pridať článok do záložiek.

Podľa konštrukčných vlastností falsh-krby možno rozdeliť do troch skupín:

Spoľahlivé. Presná imitácia skutočných starých ohniskov so zachovaním rozmerov, znakmi tvaru, dizajnu, použitia pri konečných úpravách tradičných materiálov. Požiar sa dosahuje pomocou blokového horáka s biopalivom, ktorý zabezpečuje prítomnosť horiaceho krbu v dome. Biopalivo sa úplne spálilo bez tvorby sadzí a sadzí. Toto je najkrajšia, ale drahá možnosť. Prečítajte si tiež článok o portáli pre krb z lepenky okrem tohto materiálu.

Špeciálny palivový bioetanol (alkohol) s prísadami na farbenie plameňa v žltej alebo oranžovej farbe sa naleje do horáka. Jedno doplnenie paliva stačí na to, aby krb radoval niekoľko hodín svojou teplosťou a krásou plameňa.

Falsh krb na biopalivo

Kontingentu. Majú krbový portál vyčnievajúci zo steny. Existuje veľa dizajnových modelov pre túto skupinu krbov. Miesto je naplnené palivovým drevom alebo sviečkami. Často táto platforma slúži ako stánok pre suveníry, fotografie, kvety.

Falošný krb z tehál

Dekoratívne (symbolické). Môže to byť výkres, aplikácia alebo nejaká konštrukcia, ktorá je vyrobená z rôznych materiálov pripomínajúcich krb. Okrem tohto materiálu odporúčame čítať aj článok o výzdobe falsh krbu na Nový rok.

Symbolický vianočný krb

Jednoduchý a cenovo dostupný spôsob simulácie malého domáceho krbu s vlastnými rukami je vytvoriť štruktúru zo sadrokartónu na kovovom ráme. Môže sa umiestniť na jednu zo stien miestnosti alebo vytvoriť rohovú konštrukciu.

Určte umiestnenie krbu, určte celkové rozmery budovy. Bleskový krb by mal harmonicky zapadnúť do priestoru miestnosti, jeho rozmery a rozmery musia zodpovedať veľkosti miestnosti.

Ako každá tvorivá práca, inštalácia dekoratívneho krbu začína skicou. Musíme prísť s objavom, zhodnotiť technickú stránku realizácie myšlienky, určiť veľkosť každého detailu.

Ďalej je potrebné nakresliť všeobecnú osnovu výrobku a výkresy dielov s presnými rozmermi. To vám umožní vypočítať množstvo materiálov (profil a gipsokarona) a spojovacie prvky (samorezné skrutky). A stále je potrebné brať do úvahy tmel, základný náter a materiály na dokončenie.

Správne vytvorený náčrt vám pri inštalácii ušetrí veľa ťažkostí, zvýši produktivitu a príjemnosť vašej práce a kvalitu hotového výrobku.

Falsh-krb zo sadrokartónu na kovovom ráme - vynikajúci projekt s vlastnými rukami

Ak máte problémy s výkresmi, môžete použiť špeciálny softvér na internete.

Vytvorenie takéhoto dizajnu je pomerne jednoduchý proces, ale budú potrebné určité zručnosti a skúsenosti.

Je to dôležité. Ak majú plány elektrickú striekaciu jednotku, posuňte spoľahlivé elektrické vedenie do krbu.

Podrobný návod na vybavenie falošného krbu

Ak chcete vytvoriť rámček a teleso skrinky, potrebujete:

 • kovové profily (alebo drevené lamely);
 • sadrokartónové dosky;
 • Samorezné skrutky pre upevňovacie profily a sadrokartónové dosky;
 • zástrčky;
 • tmel;
 • zosilňujúca páska.

Video zobrazuje výrobu falošného krbu vlastnými rukami

Nástroje potrebné na montáž a inštaláciu krabice:

 • Nôž na rezanie sadrokartónu;
 • ceruzka na označovanie listov;
 • stierka pre kĺby;
 • lopatka široká pre omietacie plechy;
 • Skrutkovač na skrutkovanie samorezných skrutiek;
 • level;
 • Ruleta.

Odporúčame študovať materiál o tom, ako vytvoriť krb zo samotnej peny okrem tohto článku.

Profil a plech sadrokartónu sa vyrežú podľa pripravených výkresov. Predbežne namontujte umiestnenie kovových profilov na stenu a podlahu. Na mieste vyhradenom pre inštaláciu falošného krbu je namontovaný rám.

Zakryte ju sadrovou kôrou. Utesnite švy a omietnite krabicu. Drsná práca je pripravená.

Krabica pre krbový portál, vyrobená z hypotéky

Je to dôležité. Nezabudnite dať trochu samorezných skrutiek na sadrokartón tak, aby nevyčnievali.

Ďalšia práca bude určená povrchovou úpravou, ktorú ste naplánovali, vyvíjaním náčrtu krbu. Môže to byť talianska omietka, mozaika, dekorácia s dekoratívnym kameňom (prírodný alebo umelý), mramorové dosky, drevo.

Ak je v krbovom krbe bio-horák alebo sviečka, jeho priestor by mal byť hotový s tepelne odolnými materiálmi.

Biogorelka pre krb

Väčšina materiálov na povrchovú úpravu (kameň, dlaždice, drevo) nevyžaduje dokončenie debnenia. Sú upevnené na povrchu portálu pomocou zmesí lepidiel, kvapalných nechtov alebo spojovacích materiálov.

Ak je krb box bude pokrytá dekoratívne omietky alebo červeno, po utesnením a tmel vykonať náter, deň starostlivo omietnuté a pieskované. Opracované na maľovanie a lakovanie.

Je to dôležité. Konštrukcia krbu by mala byť v súlade s celkovým štýlom miestnosti, ale súčasne sa stane jasným dizajnovým prízvukom, ktorý priťahuje pozornosť.

Malovaný portál môže byť zdobený výliskami alebo polyuretánovými výliskami. Táto dekorácia je vhodná pre izbu v klasickom štýle. Anglický štýl interiéru môže byť zdôraznený panelmi z dreva a vyrezávanou výzdobou portálu.

Falošný krb s lištami a štukovým liatím.

Nad krbom môžete usporiadať plochý televízor, na tradičnom krídle, dať fotografie, svietniky, rôzne suveníry a pred krbom vytvoriť rekreačnú oblasť.

Kvalitná imitácia krbu vlastnými rukami je skvelou príležitosťou na vytvorenie domu, symbol rodinnej teplo a pohodlia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 2 = 2