Napodobňovanie tehál na interiérové ​​dekorácie

Napodobňovanie tehál na vnútornú úpravu vlastnými rukami

Napodobňovanie tehál na interiérové ​​dekorácie je zaujímavým návrhovým riešením. Môže byť použitý pre celú miestnosť a pre zvýraznenie akýchkoľvek zón alebo stien. Mnohí ľudia sa pýtajú: "Ako to urobiť, nezdierajte múry pred muriva?"

A nie sú vždy postavené z tehál. Varianty samotných materiálov a spôsoby, ako vyrobiť z improvizovaných prostriedkov veľa. Dajú sa rozlíšiť dve veľké skupiny: napodobňovanie tehál na vnútorné dokončovacie práce pomocou zakúpených materiálov a výroba vlastných rúk z improvizovaných prostriedkov. Stojí za to analyzovať túto tému podrobnejšie.

Táto fáza bude rovnaká pre všetky typy dokončovacích materiálov, okrem PVC a MDF.

 • Starý materiál by ste mali odstrániť.
 • Na stenu sa nachádzajú hlboké chyby.
 • Povrch premiešajte.
 • V prípade potreby omietnite steny do rovnomerného stavu. Piesok, základný.

Tento druh materiálu je najjednoduchší spôsob realizácie takého dizajnového riešenia. Pre tento cieľ je dôležité:

 • Hladká základňa. Nemali by sa vyskytovať žiadne vlny, hlboké chyby a výhonky.
 • Dodržiavanie technológie vlepovania. Takže v dôsledku toho nie sú žiadne medzery na kĺboch ​​látok.

Ale faktom je, že ani vinylové hrubé tapety nevytvoria plnosť pocitu prirodzeného muriva. Ako vidíte na fotografiách, viac alebo menej skutočné imitácie tehál pre dekoráciu interiérov je dosiahnuté pomocou 3D tapiet.

Iné druhy, bohužiaľ, nepredstavujú vizuálne textúru muriva.

Zaujímavé riešenie pre miestnosti s vysokou vlhkosťou a agresívne prostredie. Tento druh materiálu je ľahko postarané, odolný proti opotrebeniu, pretože jeho konštrukcia môže skrývať komunikáciu. Kde je lepšie používať? Simulácia tehál pre vnútornú výzdobu kuchyne prinesie twist, pomôže sa dostať preč od štandardných riešení v dizajne tejto miestnosti. Na fotografii môžete vidieť jedno z týchto použití.

Etapy práce:

 • Príprava podkladu nevyžaduje tento typ opláštenia.
 • Na obvode je rám pre panely zostavený pomocou vodiacich a profilových profilov. Pretože povrchový materiál je ľahký, pevný rám sa nevyžaduje. Ak neplánujete izolovať steny.
 • Ďalej po obvode je pevný štartovací plastový profil, ak sa neplánuje pokrytie obvodu stien inými dekoratívnymi prvkami. Je lepšie použiť rohy, profily, soklové lišty pre farbu hlavného materiálu, potom imitácia pod tehly pre vnútornú úpravu dosiahne väčší účinok.
 • Najdôležitejším momentom je dokovanie panelov. Mal by byť čo naj hustejší, aby vytvoril tkaninu, aby nedošlo k vytvoreniu medzery medzi nimi.

Existujú dve nevýhody:

 • Pod určitým uhlom osvetlenia možno spájať medzi plátmi.
 • Plasty nemožno pripísať prírodným materiálom.

Ako môžete vidieť na fotografii, panely môžu byť textúrované a vyzerajú celkom realisticky.

1

Kde inde môže byť použitá takáto napodobenina tehál na vnútornú výzdobu? Plast sa môže ukázať dobre pri použití v kúpeľni, WC, chodbe. Pre takéto priestory bude ideálny. Po prvé, neabsorbuje vodu a po druhé je ľahko prepraná zo všetkých druhov znečistenia.

Simulácia tehál pre dekoráciu interiéru s touto možnosťou je jedným z najpopulárnejších.

Tento materiál vytvorí najrealistickejšiu druh muriva. Clinker dlaždice, spravidla, je vyrábaný plátno, na ktoré je položený 9raquo; niekoľko radov tehál. To zjednodušuje a urýchľuje proces opláštenia. Spôsob montáže:

 • Podklad musí byť viac alebo menej rovnomerne vyrovnaný.
 • Lepidlo sa zmieša. Najprv sa aplikuje na substrát. Zvyčajne sa spracováva nie viac ako jeden štvorcový meter naraz. Ďalej - na dlaždice. Vedenie spojky zdola nahor. Práce by sa mali vykonávať s reguláciou úrovne. Je nemožné nájsť ideálnu veľkosť pre dlaždice pod stenou, takže nemôžete robiť bez rezu.
 • Po zaschnutí povrchu utesnite spoje zálivkou.

Tento typ podšívky sa používa ako súčasť výzdoby. Aplikované v interiéri obývacích izieb, chodby.

Veľmi často sa používa na fasády. Jedná sa o jeden z najrealistickejších typov dekorácie muriva.

Tento materiál je ľahší ako predchádzajúca verzia, ale v procese inštalácie je tiež ťažké.

Je lepšie vybrať dosky s napodobením niekoľkých tehál. Tým sa uľahčí a urýchli proces opláštenia. Princíp práce je podobný predchádzajúcej verzii. Možno poznamenať, že obloženie je komplikovaný druh povrchovej úpravy a je lepšie dôverovať profesionálovi. Ale ak to stále chcete urobiť sami, potom by ste mali vykonať technológiu muriva. Neponáhľajte - pozorujte rozmery švíkov.

Táto imitácia tehál pre vnútorné dokončenie kúpeľne, WC, kuchyne bude vynikajúcim riešením, pretože dokáže odolať priamemu vniknutiu vody, ľahko sa čistí od akýchkoľvek kontaminantov. Prezentované fotografie ukazujú niekoľko návrhových myšlienok na dizajn týchto priestorov.

Táto možnosť by sa mala zaznamenať samostatne, pretože je možné vytvoriť takú podšívku nielen zakúpením materiálu v hotovej verzii, ale aj samotnou činnosťou. Aby ste to dosiahli, potrebujete: omietku / tmel, krabicu na veľkosť tehly. Treba poznamenať, že najpopulárnejšia imitácia tehál pre dekoráciu interiéru je vo forme lôžkoviny. Rozmery lyžice štandardnej tehly sú 65 x 250 mm. To znamená, že kapacita musí byť buď rovnakej veľkosti, alebo približná k nej. Samotný proces je jednoduchý:

 • Rozmiešajte roztok, nalejte do formy. Miešanie by malo byť vykonané pre jednu porciu, pretože má vlastnosť rýchleho tuhnutia.
 • Počkajte na úplné nastavenie roztoku. Vytiahnite.

Samozrejme, výrobný proces sa urýchli, ak existuje niekoľko nádrží. Môžete pridať priamo k sadrovým farbivám alebo nakresliť hotový povrch. Po tom, ako sú dosky pripravené, sú lepené rovnakým spôsobom ako predchádzajúce dve možnosti. Po tuhnutí naneste požadovanú farbu. Môžete odstávať nerovnosť pre väčšiu realitu. Stehy sú tiež farbené imitáciou malty na murivo. Alebo ho nenechajte namaľovať, v závislosti od riešenia, ktoré sa používa na obkladanie.

Omítka a imitácia shpatlevochnaya

Tento druh môže adekvátne simulovať murivo, ak sa riadne vykonáva práce.

Na stenu sa nanesie vrstva omietky alebo tmelu, krátky čas schnutia a potom sa vytiahne výkres zdiva prstom alebo zadnou časťou špachtle.

Pre túto možnosť, nepoužívajte opatrne vyrovnanie aplikovanej vrstvy.

Drsnosť povrchu vytvorí realistickejšiu simuláciu. Ďalšia nuansa - nepoužívajte omítky veľkých plôch. Riešenie môže rýchlo vyschnúť a bude ťažké použiť vzor.

Po dokončení práce by vrstva mala vysušiť. A potom sa farba nanáša na požadovaný odtieň. Nerovnosť môže byť zatienená.

Napodobňovanie tehál na vnútornú úpravu vlastnými rukami

Pre vlastnú výrobu je k dispozícii niekoľko možností:

 • Maľovať. Najlacnejšia a najjednoduchšia možnosť. To bude vyžadovať farbu pod farbou obkladačiek. Na pokládku je pripravená šablóna. Môžete použiť lepenku, plast - pre koho je to pohodlnejšie. A potom je stena farbená, vysušuje a na jej vrchole sa pomocou šablóny nanáša šablóna šablóny. Tento druh blízky nie je veľmi podobný originál, ale z diaľky vyzerá vierohodne. Môžete použiť napríklad na návrh balkónov.
 • Ďalšie plnenie rozpočtu. Vystrihnite bloky z hrubého kartónu (môžete použiť obalový materiál). Držte na stenách a nechajte medzery pre švy. Potom by mala byť celá rovina prilepená utierkou, najskôr ju treba pokrčiť a potom rozložiť. To pomôže povrchu poskytnúť štruktúru. A dokončite maľbu. Pre tento druh úpravy je možné použiť jemnozrnný polystyrén, korokový substrát.

Ako vyzerá imitácia tehly na dekoráciu interiéru? Fotografie uvedené v našom článku poskytujú podrobnú odpoveď. Na základe tohto článku si môžete vybrať zaujímavé dizajnové riešenie pre dizajn bývania.

Pokiaľ ide o výber materiálu na dekoráciu - toto je individuálne riešenie. Jediná rada: Pred nákupom je potrebné zoznámiť sa s vlastnosťami a vlastnosťami materiálu. A potom sa rozhodnite kúpiť.

Variácie dekorácie stien pre tehly a tipy na zdobenie

Tehla je jedným z najtradičnejších stavebných materiálov pre našu krajinu. Preto sa takýto prvok dekorácie, ako muriva, široko používa na zdobenie stien priestorov. Dizajnéri už dlho oceňujú široké kreatívne možnosti dokončovania stien pre tehly: rôzne formy a farby takýchto dekorov pomáhajú vytvoriť veľmi zaujímavý a originálny interiér.

Prirodzene, tieto myšlienky sa realizujú rôznymi spôsobmi, berúc do úvahy všetky schopnosti majiteľa, ako aj vlastnosti vyzdobenej miestnosti.

Varianty dekorácie steny na tehly

Namiesto skutočných tehál pre dekoráciu interiéru v modernej výzdobe sa často používajú iné materiály, ktorých štruktúra vyzerá podobne ako tehlový povrch.

Dokončenie stien pre tehly sa môže uskutočniť pomocou takých materiálov a technológií, ako sú:

Výhoda takýchto materiálov na skutočných murivoch je, že sú oveľa ľahšie ako tehly a zaberajú oveľa menší objem.

Aký druh dekorácie je lepšie vybrať pre reprodukciu tehlovej steny? Zoznámime sa s najobľúbenejšími možnosťami dokončenia stien pre tehly. Poznať vlastnosti každého z nich, môžete ľahko vytvoriť jedinečný domový výzdobu stien.

1. Stavebné panely na tehly

Stavebné panely - skutočný vodca medzi "tehly", známy svojou silou a vodnou odolnosťou. Tento finišný materiál dlho získal trh pre exteriérovú výzdobu a teraz našiel svoju aplikáciu v interiéri.

Takéto imitujúce plastové panely sú vyrobené. A to znamená, že sa nebojí prachu, vlhkosti, žiadnej plesne s hrdzou. Okrem toho také panely na tehly majú vysokú odolnosť voči zásadám a kyselinám, nebojí sa horúcich kvapôčok tuku, takže sa často používajú v kuchyni.

 • Pre niektoré panely je potrebná ďalšia prepravka, takže tento dizajn odoberá určitú časť použiteľného priestoru.

Panely na tehly sú upevnené tak horizontálne, ako aj vertikálne, takže kresba na nich závisí od spôsobu umiestnenia. Sú namontované na klince, skrutky alebo skrutky. Väčšina týchto stenových panelov je namontovaná priamo na stenu.

V dekoratívnych paneloch na tehly má každý prvok svoju vlastnú nezávislú fixáciu, takže náhodne poškodená časť "tehla" môže byť vymenená za pol hodiny.

Je dôležité, aby sa: Panely na tehly sú ideálnou výzdobou pre balkón, kuchynskú zástera alebo preplnenú chodbu.

Skvelou alternatívou k tehly pre obkladanie stien sú dlaždice zo slinku. Je to lacný a veľmi krásny analóg vyrobený zo surovej hliny. Podľa jeho charakteristík sa metóda pokladania a hrúbka dlaždíc pre tehly nelíši od jednoduchých dlaždíc.

Povrch je pokrytý glazované keramické dlaždice, tak prirodzená farba z "tehál", bude pokračovať po dlhú dobu, a matné úľava je ťažké poškodenie aj silný úder.

 • Pórovitá štruktúra tejto dlaždice je identická so štruktúrou tehál;
 • dokonale udržuje teplo v miestnosti.

Montované slínkové dlaždice na stenu, predtým rozmazané roztokom lepidla. Povinnou etapou je prítomnosť krížov medzi dlaždicami. Tieto kríže fixujú švy medzi tehly, do ktorých sa roztok potom aplikuje zo zmesi veľkých frakcií cementu a piesku. Toto riešenie navyše zdôrazňuje prirodzenosť tohto muriva.

Je dôležité, aby sa: Ak chcete vytvoriť skutočný efekt "červených tehál", potom by mal byť dlažba bez glazúry. Ale v kúpeľni je lepšie nepoužívať túto dlažbu.

Ak naozaj chcete osviežiť miestnosť a čas a financie na opravy sú obmedzené, výťažok príde k výnosom z "tehla". Takýto interiér vyzerá nezvyčajne všade:

Takéto tapety sa nelíšia od obyčajných tapiet, takže postup ich lepenia je pre mnohých známy. Navyše nemusia kupovať žiadne špeciálne nástroje alebo kompetentné technológie a zručnosti.

 • tapety pod tehlom dať múru dýchať;
 • nezanecháva užitočný priestor miestnosti;
 • Po oprave nemusíte odstraňovať stavebný odpad;
 • táto "murovaná" stena je lacná.

 • príliš plochý povrch tapiet;
 • niektoré tapety pod tehlom môžu hromadiť prach;
 • nízka odolnosť voči vode, takže sa nemôžu používať v kúpeľniach alebo vo vlhkých priestoroch;
 • mastnoty škvrny z reliéfu na kuchynskej zástera na umývanie je veľmi ťažké.

Je dôležité, aby sa: Zvlášť dobre vyzerajúce tapety. Vďaka svojmu texturovanému povrchu je obraz veľmi realistický. Zaujímavým riešením môže byť použitie 3D tapiet na steny.

4. Dekoratívna omietka na tehly

Napodobňovanie kamenného muriva zo sadry vyzerá veľmi efektívne a je nezvyčajné. Okrem toho je veľmi jednoduché urobiť sami.

 • rôzne textúry a farby;
 • jednoduchosť použitia;
 • nádherná izolácia;
 • materiál šetrný k životnému prostrediu;
 • Je odolný a prakticky nepotrebuje starostlivosť.

 • môže zaberať užitočný priestor;
 • nízka odolnosť voči nečistotám (prilákať prach);
 • Povrch pre dekoračné úpravy by mal byť veľmi vyrovnaný. Nemali by sa vyskytnúť žiadne škrabance, pahorky a depresie.

Dekoratívna omietka na tehly:

 • jedna stena v miestnosti;
 • výklenok alebo oblúk;
 • fragment okolo dverí;
 • "Tehly", ktoré sa ľubovoľne nachádzajú na malej stene.

Je dôležité, aby sa: Tento druh imitácie je veľmi obľúbený u kreatívnych ľudí, pretože poskytuje veľké príležitosti na lietanie fantázie.

Skvelý spôsob, ako ozdobiť múry pre tehly, je maľba. Farba tehál je zvolená v závislosti od štýlu miestnosti, nálady a individuálnej chuti.

Moderné interiérové ​​riešenia, ktoré používajú takúto "murovanú stenu" často odkazujú na jeden z dvoch štýlov:

 1. Pokojná a útulná krajina vyžaduje jemné pastelové odtiene "muriva";
 2. "Brickwork" v štýle Loft s pomocou maľovania môže byť vykonané excentricky a so špeciálnym twist.

Skvelá možnosť pre "tehly" - elastomerovú farbu. Vyplňuje všetky trhliny, ktoré vznikajú v dôsledku zmrštenia stien, chráni povrch pred vlhkosťou a posilňuje ho. Akrylové a vodou riediteľné farby sú vynikajúce pre jasnú a farebnú výzdobu. Používajú sa kartáčiky rôznych hrúbok a ak chcete vytvoriť ďalší prachotesný alebo vodoodpudivý povlak, môžete si vziať široký kožušinový valec.

 • ekologický materiál;
 • jednoduchosť použitia;
 • možnosť umývania stien;
 • nízka cena.

 • slabá odolnosť voči mechanickému poškodeniu;
 • praskanie s časom;
 • nevhodné pre nerovné steny;
 • farba v plechovke a na stene sa môže veľmi líšiť.

Rada: Ak chcete pridať realitu k výkresu vykonanému pod tehlom, je možné odobrať alebo pridať niekoľko milimetrov z každej tehly.

 1. Plausibility of walls - požiadavka imitovať steny pre tehly. Veľkosť "pravých" tehál je už dlho fixovaná v ľudskom mozgu. Preto ak si vyberiete nejaký typ dekorácie, ktorá napodobňuje tehlu, dodržujte jej štandardné rozmery.

 • Starostlivosť o túto napodobeninu tehál je dosť jednoduchá. Tapeta sa otrie prachovou kefkou alebo špongiou. Tehlové dlaždice a dekoratívne panely je možné stierať teplou mydlovou vodou a potom by sa mali osušiť.

 • Cihly v kúpeľni vyzerajú neočakávane a nenapodobiteľné, najmä v tandeme s mozaikovým panelom.
 • Ak chcete hladký povrch, použite bielej povrchovej omietky na napodobnenie muriva. Táto "tehlová" stena môže byť nádherným zázemím pre klasický obraz aj moderné štýly dizajnu.

 • Dekorácie pre tehly môžu byť nielen tradičné farby, ale tiež sa líšia od bielej až tmavo hnedej.
 • Existujú rôzne sadrové nátery určené na vyplnenie imitácie muriva: "cesta", "gotický štýl" atď.

 • Ak chcete dať plnú prirodzenosť a prirodzenosť pri zdobení steny stena pre tehly, oblasť plánovaného lepenia môže byť umelo nasekaná. A aby sa zabezpečilo, že tapety počas vkladania takejto nerovnomernej povrch sa neroztrhli, lepidlo na nich nanesené dvakrát, po ktorom im dávajú dobré namočiť. V takom prípade sa tapeta stáva mäkkou a po úplnom vysušení sú všetky reliéfne zóny tesne zakryté.

 • Dekorácia stien pod tehlom vždy vyžaduje dobré osvetlenie.
 • Hlavné pravidlo dokončenia stien pre tehly - nenechajte sa uniesť. Najlepšou voľbou pre takú povrchovú úpravu stien je, keď iba jedna zo stien vyzerá tehla. Tehla na všetkých štyroch stenách môže ľahko zmeniť váš byt na pivnici.
 • Zdobenie stien pre tehly v interiéri akýmkoľvek spôsobom vždy vyzerá módne, originálne a štýlové. Majiteľ takého predpokladu si môže predstaviť skutočného obyvateľa stredovekého hradu. A možno aj obyvateľov v povojnových kasárňach, napriek tomu, že namiesto kníh minulého storočia na policiach jeho domu sú moderné publikácie. V každom prípade, výstrednosť a vinobranie dekorácie stien pod tehla môže priniesť rozmanitosť v šedej monotónnosti stien vášho bytu.

  Nástenné dekorácie pre napodobneniny tehál alebo tehál

  Ak je dizajn domu zdobený stenami na tehly, potom sa celková atmosféra v miestnosti okamžite stáva útulnejšou, teplou a naozaj domácou.

  Prekvapivo, že vytvorenie takéhoto účinku nie je nevyhnutne položiť tehlovej steny, tým skôr, že v byte, že by bolo úplne nevhodné riešenie pre vytváranie dodatočné zaťaženie nosiča prekrývajú kvôli veľkej hmotnosti použitého stavebného materiálu. To je dôvod, prečo existuje niekoľko spôsobov, ako simulovať tehlové prevedenie.

  Simulácia muriva sa vykonáva niekoľkými metódami, ktoré sú zložité. Súhlasíte s tým, že v niektorých prípadoch je veľmi dôležitý aspekt zložitosti a času stráveného na práci. Obzvlášť dôležité sú tieto momenty počas dokončenia bytu, kde každý ďalší deň, ktorý zaberá také murivo, sú to zbytočné problémy.

  Medzi najrozšírenejšie varianty imitácie patrí sadrová tehly, dlaždice, tapety so zodpovedajúcim vzorom, farbenie a použitie dýh. Možno najjednoduchšie riešenie je tapeta.

  Stačí si vybrať tapetu s najrealistickejšou vzorkou, ktorou stenu vyzerá ako súčasť interiéru. Je veľmi dôležité, aby sa nepredávalo príliš lacné, pretože dnešný trh s dokončovacím stavebným materiálom je taký obrovský, že rozmery tapiet, na ktorých je vyobrazená tehál, sú tiež obrovské.

  Tento ornament je obzvlášť populárny pre jednoduché papierové tapety. V žiadnom prípade nemôžu byť použité na ozdobenie obývacích izieb, pretože to bude potešujúce a výsledok vôbec neoprávňuje vaše očakávania.

  Ďalším jednoduchým variantom imitácie je sfarbenie "pod tehly". V tomto prípade stačí vybrať príslušné farby a správnu veľkosť štetcov. Predbežne sa na stenu nanáša značenie na stenu, pozdĺž ktorého sa dokončí úprava. Takéto riešenia priaznivo vyzerajú na chodbách a vytvárajú dojem z križovatiek.

  Omietky, obklady, dyhy vyžadujú oveľa väčší objem prác na vytvorenie simulácia pomocou "surové" materiály, keď sa budú musieť vysporiadať s ručnou pílou rezané dlaždice alebo tvarovanie sadrových prvkov.

  Stojí za zmienku, že sadrovec je najčastejšie používaný v obytných budovách, pretože môže byť vyrobený z veľmi tenkých vrstiev bez straty pôvodného vzhľadu.

  Ako už bolo spomenuté vyššie, existuje niekoľko typov imitácie muriva, ktoré sú v moderných interiéroch niekoľkonásobne jednoduchšie, lacnejšie a ekologickejšie ako objemné kamenné konštrukcie.

  Vo väčšine prípadov je jedinou prípravou stien, ktorá si vyžaduje takú úpravu, aplikácia na značkovacej stene, ktorá potom napodobňuje murivo. Najdôležitejšia vec, ktorú pri výbere niektorého zo spôsobov úpravy - zachrániť nielen podobnosť s tehlou, ale tiež obnoviť štruktúru niektorí, čo je dôvod, prečo by mala byť venovaná zvláštna pozornosť, aby tieto materiály, aby simulovali ako omietok, obkladov a panelov.

  Pred tým, že stena sa stala druh muriva, musela by sa vzťahovať na služby dizajnéra, a teraz je potrebné chápať len technológie vytvorí simuláciu použitie bežného doska z penového polystyrénu. V objektoch na stavby je takýto materiál umiestnený ako dokončovací strop.

  Jednoduchá dekorácia steny s jej pomocou môže výrazne zmeniť miestnosť. Stojí za výber rovnomerné dlaždice bez výkresov, je potrebné vyrezať "tehly" s rozmermi 7x15 centimetrov. Ak chcete zvýšiť rozmery, potom sa pripravte na to, že vaša stena bude vyzerať neprirodzene. Pri vytváraní tehál si dávajte pozor na švy.

  Získané prvky sa musia prilepiť k stene pomocou lepidla na keramické obkladačky. To je veľmi výhodné, že takáto voľba "tehla" nevyžaduje spárovanie omietky, pretože medzery medzi murovacích prvkov nesmie presiahnuť jeden milimeter. Potom, čo stena je úplne vložená, musí byť namaľovaná, prináša toľko farieb do medzery, čo dáva realismu muriva. Kachlová verzia je ideálna pre kúpeľňu alebo kuchyňu.

  Výzdoba tehla priťahuje pozornosť a robí izba viac štylizované, s konštrukčným riešením bude nákladná, ale o čas a úsilie vynaložené na inštaláciu a robiť lepšie mlčať, tým viac, že ​​nebude môcť robiť bez pomoci odborníkov. Alternatívou môže byť panel pre tehly.

  Tento plášť môžete vytvoriť bez vonkajšej pomoci. Panel je upevnený na stene pomocou hmoždiniek, nie je potrebné používať drevené rámy. Upevnenie jednotlivých prvkov sa uskutočňuje pomocou uzamykacieho systému, rovnako ako u laminátu.

  Preto montáž panelov nevyžaduje použitie adhezívnych roztokov alebo lepidiel. Konštrukcia odoláva akýmkoľvek teplotným výkyvom, ako aj zmenám vlhkosti vzduchu bez deformácie a poškodenia.

  Stojí za zmienku, že v procese výroby panelov sa používa ultrafialové pôsobenie, ktoré dávajú nánosu a robia to odolnejšie voči opotrebovaniu. Teraz sa nebudete musieť starať o škrabance alebo iné škody.

  Rozsah farieb panelov je rozsiahly, takže si môžete jednoducho vybrať možnosť, s ktorou dokončená stena ideálne prispôsobí iným povrchom. Panely sa tiež líšia v štruktúre, máte možnosť zvoliť drsný alebo hladký povrch alebo môžete zastaviť na drážkovanom povrchu.

  V oboch prípadoch dostanete výraznú úľavu, ktorá je potrebná, ak chcete, aby vaša stenová dekorácia vnútri tehly vyzerala realisticky.

  Ďalšou možnosťou na vytvorenie tehlovej simulácie je murivo zo sadry. Pre túto úpravu potrebujete omietku, lepidlo na keramické dlaždice, mydlovú maltu, formy na "tehly". Nemôžete robiť bez úrovne budovy, štetcov a farieb. Formy by mali mať dokonale vyrovnané steny a ich dĺžka by nemala presiahnuť 15 cm, takže murivo vyzeralo reálne.

  Ak vytvoríte formulár pre "tehly" na vlastnú päsť, majte na pamäti, že hrúbka hotových výrobkov by nemala byť príliš veľká, kamenná neznížila priestor miestnosti, ale veľmi by nemala byť tenké dosky, pretože sa rýchlo rozkladajú.

  Výroba tehál dochádza zriedená na konzistenciu hustej smotany sadrovej zmesi, ktorá sa naleje do formy, rozmazaný mydlovým roztokom. Pred úplným vytvrdením by ste mali počkať asi dvadsať minút, po ktorom môže byť hotový kameň extrahovaný z formy a natretý.

  Ak chcete získať požadovanú farbu, naneste aspoň tri vrstvy farby.

  Potom je možné dokončiť a dokončiť pre tehly na predbežné značky, aplikované na povrchu pomocou úrovne budovy.

  Prvý rad kameňov by mala byť stanovená dokonale plochý, rovnobežne s podlahou, a všetky následné riadky skladaný v striedavom napodobňovanie spôsobom sa stáva pravdepodobnejšie.

  Mnohí nevidia veľa rozdielov medzi dýhami a dlaždicami, ale to vôbec nie je. Tehlové dyhy sú oddelené fragmenty, ktoré môžu byť vyrobené z rôznych materiálov - sklo, koža, papier, hlina, plasty atď.

  Tieto "tehly" sa predávajú v stavebných predajniach individuálne, takže zdobia steny s ich pomocou - je to dosť drahé. Znížiť cenu môže byť, ak robíte vlastnú výrobu - nalievanie pomocou drevených foriem. Stojí za zmienku, že celá stena zdobí tento materiál nebude vyzerať organické v interiéri, tak dyhy sa používajú na dokončenie jednotlivých častí steny.

  "Tehly" sú upevnené pomocou roztoku lepidla na stene, ktorý bol predtým označený. Počas pokládky môže byť materiál zúbkovaný a otrepaný, čo spôsobí, že murivo bude reálnejšie. Stehy sa tretia bežnou maltou a brúsia.

  Video "Imitácia tehlovej steny"

  Videá ukazujú, ako môžete za malú sumu dať múru vzhľad muriva.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  − 1 = 9