Imitácia pod drevom

Montáž simulácie lúča vlastnými rukami: inštrukcie, technológia a odporúčania

Každý majiteľ súkromného domu vie, že vzhľad bývania je rovnako dôležitý pre pohodlie bývania, ako aj vnútorný komfort. Ekologicky šetrný a moderný materiál je dnes simuláciou baru. Ide o panel, ktorý je inštalovaný určitou technológiou. Ak dodržiavate presnosť inštalácie, môžete dosiahnuť kvalitnú povrchovú úpravu, ktorá poteší rodinu už niekoľko desaťročí.

Simulačná technológia

Simulácia lúča sa uskutočňuje v niekoľkých etapách, medzi nimi:

 • výber materiálu a komponentov;
 • príprava stien;
 • montáž lišty;
 • práce na inštalácii panelov;
 • ochrana dekoratívne zdobenie zloženie.

Je pozoruhodné, že imitácia lúča je univerzálnym materiálom, ktorý môže byť inštalovaný nielen zvonku, ale aj vnútri priestorov.

Príprava nástrojov a materiálov

Na vykonanie prác na inštalácii simulácie nosníka je potrebné pripraviť:

Trám sa použije na výrobu prepravky, ktorej prvky môžu byť vyrobené z pozinkovaných profilov. Pre vonkajšiu stenu potrebujete hydroizoláciu a ohrievač. Skrutkovač je možné nahradiť pištoľou na inštaláciu zariadenia Kleimer. Ak má dom betónové alebo tehlové steny, budete potrebovať vŕtačku. Pre presnosť umiestnenia imitácie dreva by ste mali tiež pripraviť úroveň budovy.

Skôr ako budete môcť nainštalovať simuláciu panela, musíte sa postarať o výber panelov. Pre vnútornú výstelku sú najlepšie odrody A, AB, B a tiež extra. Pokiaľ ide o vonkajšie steny, potom je tento materiál vynikajúci, šírka prvkov začína od 100 mm. Ak používate menej pôsobivú šírku, potom bude povrch ako podšívka. Pokiaľ ide o vnútorné obloženie, šírka by sa mala znížiť na 21 mm.

Simulácia tyče musí začínať prípravou materiálu. Aby ste to dosiahli, mali by ste ho priviesť do suchého priestoru. Nastavenie profilu musí byť vykonávaná v zvislom smere, bude vzdialenosť medzi prvkami byť medzi 60 a 80 cm. Brus lacnejšie, ale operácia vydrží oveľa menej, pretože materiál má hniť a vlastnosti osnovné. Pred začatím práce sú drevné materiály ošetrené antiseptikom.

Dokonca aj keď budete musieť pracovať s rámom domu, stále musíte nainštalovať prepravku. Umožní vytvoriť dodatočný vzduchový priestor medzi panelom a stenami. Tým sa eliminuje nahromadenie vlhkosti a prídavné vzduchové vrecko ušetrí teplo v priestoroch. Okrem iného môžete v dutom priestore skryť komunikáciu.

1

Odporúčania pre prácu

Montáž imitácie lúča zahŕňa použitie hydroizolácie, ktorá ochráni ohrievač. Ak chcete pracovať s drevenou alebo kostra dom, potom fix materiálu bude výhodnejšie ako skrutky. Na povrch tehál a pórobetónu je lišta upevnená hmoždinkami alebo samoreznými skrutkami.

Pred začatím práce je dôležité uistiť sa, že steny sú pomerne vyrovnané. Predbežne sú pokryté omietkou alebo obalené fóliovými materiálmi. Steny dreveného domu nie sú zvyčajne vyrovnané, a pri inštalácii latky na upevnenie prvkov, stále musíte brať do úvahy vertikálne. Na vyrovnané steny by mala byť posilnená zošívačka hydroizolácia, je inštalovaný s prekrytie medzi 30 a 40 cm.

Ak vás priťahuje vzhľad napodobeniny lúča, inštalácia tohto materiálu vašimi vlastnými rukami môže byť plne realizovaná. Ďalším krokom je začiatok upevnenia prepravky. Pokračovať v takýchto manipuláciách je nevyhnutné, presunúť sa z rohu domu. Rozstup vozíka by mal byť zvolený s prihliadnutím nielen na šírku imitácie dreva, ale aj na rozmery izolácie.

Na zosilnenie prvkov latky z dreva na murovanú stenu je najprv potrebné pripevniť materiál vrtaním cez otvor. Ďalej sa hmoždinka pohne a skriňa sa skrutkuje. S drevenými stenami je oveľa jednoduchšie pracovať. Pre ne sa používajú samorezné skrutky, ktoré sa vyberajú s prihliadnutím na hrúbku tyče. Tento parameter by však nemal byť menší ako 30 mm.

Ak budete inštalovať simuláciu lúča, pokyny uvedené v článku by vám mali pomôcť v tomto. Ďalším krokom bude kladenie izolácie, ktorá je zvyčajne z penovej alebo minerálnej vlny. Pre vnútorné priestory nie je táto fáza potrebná. Tepelná izolácia sa nachádza medzi profilmi alebo nosníkmi a vrchná časť je uzavretá hydroizolačným filmom.

Aby sa predĺžila životnosť imitácie, musí byť ošetrená antiseptikom. Pripevnite panely a pohybujte hore zo spodu. Prvý panel by sa mal rozložiť podľa úrovne. Zo spodnej časti domu by sa mal ustúpiť o 15 cm.

Inštalácia sa môže vykonať jedným z niekoľkých spôsobov, pričom prvý zahŕňa použitie samorezných skrutiek, zatiaľ čo druhý zahŕňa použitie nechtov. Existuje aj ďalšia technológia, ktorá je sprevádzaná inštaláciou a upevnením svoriek. Pomocou samořezných skrutiek ich môžete nainštalovať pod uhlom 45 °. Alternatívnym riešením je skrutkovanie skrutiek do hornej časti panelu. Hrebene môžu byť inštalované v drážke.

Montáž svoriek bude najjednoduchšia úloha, ale tento systém nebude veľmi spoľahlivý. Túto metódu môžete použiť iba vtedy, ak je materiál tenší ako 21 mm. Pomocou prípravkov vo forme tenkých nechtov nemôžete zaručiť, že sa panely časom neuvoľnia. To je dôvod, prečo externí kožní odborníci odporúčajú používať samorezné skrutky.

Montáž upevňovacích prvkov na prednej strane prvkov zahŕňa predbežné vŕtanie otvorov pre samorezné skrutky. Ich priemer by mal byť väčší ako samořezná skrutka. Po inštalácii upevňovacích prvkov je vložený drevený korok, ktorý je predbežne ošetrený lepidlom PVA. Potom môže byť povrch mletý.

Náklady na inštaláciu imitácie tyče

Ak si nie ste istí, že budete schopní nezávisle nainštalovať imitáciu lúča, cena za tieto služby by ste mali byť známi. Pri inštalácii 1 m 2 mimo budovy bude musieť zaplatiť 750 rubľov. Vnútorné dekorácie budú drahšie - 800 rub. na meter štvorcový. Ak budete musieť ozdobiť podkrovie, potom pre služby externej inštalácie imitácie, zaplatíte 950 rubľov. za meter štvorcový, zatiaľ čo práca vo vnútri bude stáť trochu lacnejšie - 900 rubľov.

Inštalácia imitácie lúča vo vnútri domu: príprava stien

Inštalácia imitácie tyče dovnútra zahŕňa aj prípravu. Preto sa povrch stien očistí od prachu a nečistôt. Na základe parotesnej zábrany musí byť posilnená pergalina druhu potom môže pristúpiť k inštalácii opláštenia. V tomto prípade je vzdialenosť medzi prvkami limitné množstvo 50 až 70 cm. Betónu a tehlové múry sústruženie vystužený hmoždinky, zatiaľ čo pri práci s vrutmi môžu byť použité steny. Tyč je ošetrená antiseptikmi a pre vlhké oblasti by sa mal použiť pozinkovaný profil.

Pre niektorých, náklady na inštaláciu imitácie bar je príliš vysoká, v tomto bode sa rozhodnú robiť prácu sami. Inštalácia sa vykonáva horizontálne a spôsob upevnenia je podobný fasádnej výzdobe.

Použitie pre tento účel je najvýhodnejšie klyaymery, ale pri práci so stropom manipulácie bude zložitejšie. V tomto prípade je lepšie použiť samořezné skrutky alebo malé nechty. Nainštalujte ich do hrotu pod uhlom 45 °. Treba sa vyhnúť pleťové cesta do areálu, pretože sa schovať tenká hrúbka by bolo ťažké pre klobúky, ktoré kazia vzhľad stien.

Inštalácia imitácie lúča vo vnútri domu tiež predpokladá zdobenie rohov, pretože sa používajú špeciálne vnútorné a vonkajšie prvky. Sú zakúpené s panelmi. Ale medzi stenami a stropom by mali byť inštalované bagety. V spodnej časti izby je potrebné zakúpiť lištu. Po dokončení dokončenia môžete obrusovať a naniesť na povrch lak. V niektorých prípadoch sa vykonáva tónovanie, ale ide o "amatérsky" prístup. Strop je najlepšie na inštaláciu už lakovaných panelov, čo ušetrí čas a úsilie.

Simulácia lúča (51 obrázkov): malý trik s veľkými úsporami

Simulácia lúča je najlepšia pre domy v modernom a rustikálnom štýle

imitácia drevo Je jedným zo spôsobov externý a vnútorné steny s pomocou prirodzenej, ekologicky čisté a príjemne viditeľnej dosky, ktorá dostatočne napodobňuje profilovaný pruh. Obkladová lišta na opláštenie sa používa ako na dokončenie nových domov (chaty, chaty) a pri opravách starých. Súčasne domy, dokončené imitáciou lúča, sa prakticky nijako nelíšia od tých, ktoré sú tvorené profilovaným lúčom.

Simulácia lúča v dizajn interiéru široko používané na získanie škandinávsky a rustikálny štýl. Simulácia dreva z jelša a borovice sa aktívne využíva na vnútornú úpravu tehál (kameňa) bathhouses, čo vám umožní získať zdravú parnú atmosféru.

Imitácia dreva - akýsi drevený obklad

Opláštenie imitácie domového lúča v štýle súčasného

Fasáda imitácie je ideálna pre inštaláciu izolácie

Simulácia lúča v konštrukcii bývania: výhody a nevýhody

Falshruz ako finišný materiál - je to dobre vysušené, leštené a lemované dosky alebo panely, vyrobené z ihličnatých (smrekovec, cédru, borovice) a opadavé (hlavne olše, aj keď dub, líp možno použiť) druhy drevín. Montáž imitácie baru v miestnosti umožňuje vytvoriť špeciálnu "živú" atmosféru, ktorá je vlastná len domy z prírodného dreva. Zvláštne vôňa dosky, tenké drevo vzor jemná textúra spojený s "slnko" odtiene dreva - to všetko vytvára zvláštne, vyvážený a upokojujúce psychologické klíma, pozitívny vplyv na celkový zdravotný stav a náladu.

Vďaka konštrukcii, profilovaniu a ľahkému namontovaniu panelov môže byť imitácia lúča na fasáde domu ručne vyrobená

Simulácia reziva

Avšak imitácia lúča v domovej budove má ďalšie výhody:

 • Jednoduchosť inštalácie - imitácia lúča lúča nosníka má spojovací systém "hrot", ktorý umožňuje jednoduché a rýchle spojenie panelov;
 • trvanlivosť - na rozdiel od masívu dreva, drevených profilovaných dosiek - imitácia dreva je dostatočne tenká, takže je možné ich lepšie sušiť, po ktorých nasleduje impregnácia špeciálnymi zmesami. Výsledkom je, že takáto doska je veľmi odolná voči vlhkosti, dobre odoláva hubám a plesniam;
 • veľký výber veľkostí: šírka - 135-195 mm, hrúbka - 16-35 mm, dĺžka - 2 - 6 m;

 • ekologická čistota a úplná bezpečnosť pre ľudské zdravie;
 • ekonomika - v porovnaní s dreveným lúčom, jeho imitácia stojí oveľa menej, navyše je oveľa lacnejšie náklady a jeho inštalácia. To umožňuje napríklad získať reprezentatívny a bohatý interiér, pokrývajúci steny v dome imitáciou tyčinky cenných druhov, napríklad cédru;
 • dobré vlastnosti zvukovej a tepelnej izolácie.

Zároveň imitácia tyče má rovnaké nevýhody ako akýkoľvek iný rezivo z dreva. Je to dostatočne nízka požiarna bezpečnosť, ako aj potreba pravidelnej údržby (antiseptické ošetrenie, lakovanie atď.),

Podšívka je potrebná nielen na ozdobu domu, ale predovšetkým na ochranu stien pred zrážkami, teplotnými zmenami a inými nepriaznivými vplyvmi na životné prostredie

Tip! Keď vybrané interiérové ​​ozdobné panely (dosky) s menšou hrúbkou (menšou ako 21 mm) pre zachovanie rozmerov vnútorného priestoru domu a fasád - maximálna hrúbka (21 mm).

Tvárou v tvár fasády rámového domu imitáciou baru

Opláštenie stien rámového domu imitáciou lúča dáva štruktúre nielen vzhľad drevostavby, ale aj zvyšuje tepelnú izoláciu

Dokončenie s imitáciou lišty: postupnosť akcií

Ak chcete ozdobiť dom s imitáciou baru, rovnako ako akýkoľvek iný druh rezbárstva, stačí jednoducho, preto je potrebné vlastniť minimálne zručnosti v podnikaní stolára.

Fasády "pod tyčou" sú vetrané, ich výhodou za lacnú cenu, ako aj možnosťou celoročnej inštalácie

Tip! Pred začatím prác musí byť obal "imitácia tyče" uvoľnený z obalu a daný niekoľko dní pre "aklimatizáciu" - počas skladovania by drevo mohlo sucho, čo by mohlo viesť k nejakej kompresii. Bez balenia bude mať normálnu veľkosť.

Na simuláciu tyče používajte ekologicky šetrné a bezpečné materiály pre ľudské zdravie

Imitácia dreva sa často používa na dokončovacie kúpele a úžitkové miestnosti

Dokončenie fasády s dreveným obkladom

Existuje niekoľko rozdielov medzi tým, ako je imitácia dreva inštalovaná v budove a mimo nej, ale nie sú významné. Zvážte zložitejšiu vonkajšiu inštaláciu (schéma inštalácie imitácie lúča pozdĺž fasády budovy je znázornená na obrázku 1):

 • Práca začína pri príprave fasády, povrch musí byť vyrovnaný a vyčistený. Ak sa starý drevený dom opravuje, osobitná pozornosť by sa mala venovať odstraňovaniu hniloby a plesne
 • priamo na stene je pripevnený hydroizolačný materiál (PVC fólia alebo pergamen), prekrývajúci sa 10-20 cm, pričom kĺby musia byť prilepené hliníkovým tesnením
 • montáž latovanie -. prepravky namontovaný štvorcový prierez (30-50mm) hrazdené v krokoch po 50-80 cm inštalácie prepravky, aby sa zabránilo hromadeniu vlhkosti, ale čo je najdôležitejšie - vytvára "vzduchové kapsy", ktoré slúžia ako tepelný izolátor.

Simuláciou lúča je ľahké zdôrazniť jednotlivé časti budovy

 • kladenie izolácie - navyše medzi nosníky prepravky, môžete položiť ohrievač, nechať žiadne prázdne sedadlá
 • na prepravke s konštrukciou zošívacej parotesnej bariéry - chráni ohrievač pred vlhkosťou. Je dôležité - parozábrana je posilnená drsnou stranou ohrievača, konce musia byť lepené
 • inštalácia začína od spodnej strany a je veľmi dôležité presne navigovať na prvej doske - to určuje kvalitu celej inštalácie. Imitácia tyče je namontovaná iba horizontálne, s doskou (panelom) nastavenou hrotom smerom hore - čím sa zabráni nahromadeniu vody v drážkach. Dosky sú upevnené skrutkou (samořezná skrutka, skrútená pod uhlom 45 stupňov, zatiaľ čo skrutka je nainštalovaná v hrotu, na obrázku 1 znázornenom na schéme A) v každom spojení so škatuľou. Na svoje najväčšia šírka zárezu je ďalej pevné skrutky, ktoré sú stočené kolmo k doske, pričom viečko je zapustený pri 3-5 mm (diagram B na obrázku 1).

Plášť "pod trámy" jednopodlažného domu s balkónom

Zdobenie fasády domu so stromom

Tip! Imitácia silika nie je inštalovaná blízko seba, medzi lamelami by mala zostať medzera 1-2 mm, čo neutralizuje kolísanie počasia stromu (absorpcia a návratnosť vody).

Obr. 1 Montáž simulácie lúča na fasádu (1 - stenu, 2 - hydroizolácia, 3 - prepravka, 4 vrstvy parovej bariéry, 5 - imitácia, 6 - drevená zátka, 7 - skrutka).

Pri zdobení interiéru s imitáciou baru sú niektoré rozdiely:

 • Keďže sa používa tenšia (a tak ľahká) doska, drevený nosník môže byť nahradený viac tenkými stojanmi, čím sa ušetrí ďalší priestor;
 • na vnútorných stenách na upevnenie ľahkých lamiel je lepšie použiť kliešte - špeciálne konzoly upevnené z prednej strany, ktoré opúšťajú celý povrch dosky;

Simulácia tyče sa používa ako pre exteriér, tak aj pre interiér domu

 • kladenie izolácie sa vykonáva iba pri inštalácii imitácie dreva na vonkajšej stene (ktorá zasa nie je izolovaná zvonku). Na vnútorné priečky izolácia nie je inštalovaná, respektíve nezapadá na vodnú a parnú bariéru;
 • V interiéri pokovovania imitáciou lúča sú vonkajšie a vnútorné rohy zdobené dekoratívnou tyčinkou. Avšak, ak opatrne znížiť držať koniec dosky pod uhlom 45 stupňov a opatrne do doku s tyčou pripevnenou k priľahlej stene tak, aby žiadna jasne rozoznateľné medzera v dekoračné lište môže byť uložený;

Podrobnosti o tom, ako urobiť čistý uhol - pozrite si video:

 • ak sú dosky kratšie ako stena, potom sa pripojí k zadku (po opití pod uhlom 45 stupňov) alebo pomocou medzipriestoru;

Napodobňovanie nosníka z borovice

Tip! Aby sa zabezpečilo, že na lamelárnej stene sa netvorí jasná vertikálna škára spojov, je spojenie lepšie umiestnené v šikmom tvare

 • Pred montážou lamiel by mali byť definované vopred s miestom, kde budú umiestnené vypínače, zásuvky a svietidlá, s pomocou koruny dieru.

Spracovanie lamely špeciálna impregnácia a natieranie lakom, je lepšie uskutočniť predbežný, malo by byť na pokrytie nákladov na pero a drážku s lakom, takže v čase, keď sa náhle platňa mierne rozchádzajú v lumen nezdá nelakované prúžok.

Rustikálny dom

Chata s dreveným obkladom "pod prevýšením"

Dokončenie fasády imitáciou tyče vám poskytne vynikajúci exteriér

Ako urobiť dom

Hľadať na tejto stránke:

Dokončenie imitácie lúča vo vnútri domu: inštalácia a opláštenie

Simulácia tyče sa používa na výzdobu exteriéru alebo interiéru. Táto interiérová výzdoba je zmysluplnejšia a praktickejšia, ako sa zdá na prvý pohľad. Ak chcete dať domu originálny dizajn s vlastnými rukami, ale nie sú žiadne peniaze na prírodné drevo, imitácia pod barom je ideálna. A z psychologického hľadiska bude dom získavať pohodlie a pohodlie jedinečné len pre prírodné drevo.

A ak sa pozriete na druhú stranu - je to jednoduché a univerzálne pri inštalácii materiálov, ktoré umožňujú ľahko a kvalitatívne vyrovnať steny, ktoré si vyžadujú opravu.

Hrúbka drevených panelov na vnútornú výzdobu nie je zvyčajne väčšia ako 20 mm. A šírka je iná.

A nezabudnite, že panely nad 100-150 mm vizuálne znížia miestnosť. Preto sa imitácia dreva zvyčajne dodáva s panelmi s šírkou menšou ako 100 mm. Tieto panely nestratia svoje kvalitatívne a spoľahlivé vlastnosti.

Pri výbere materiálu pre dekoráciu interiéru treba starostlivo a efektívne zaobchádzať. Keďže každá miestnosť vo vnútri domu má svoje vlastné charakteristiky a charakteristiky, potom musí byť materiál zvolený zodpovedajúcim spôsobom.

Zvážte podrobnejšie typy izieb v objekte rámu:

1) Izby, ktoré nemajú vnútorné vykurovanie. Tento typ môže zahŕňať uzavreté terasy a terasy, miestnosti pre dachov a miestnosti, kde nie je vykurovací systém. Ako prepravka pre takéto miestnosti použite tak lúč z borovice, ako aj zinkový profil pre GKL. Samotné panely musia byť ošetrené špeciálnymi antiseptickými impregnáciami alebo ľanovým olejom v niekoľkých vrstvách.

2) Izby s vykurovacím systémom. Tieto komfortné podmienky umožňujú použitie dreveného nosníka bez starostlivého obloženia.

3) kúpeľne, sauny a kúpeľne. Tieto miestnosti sa vyznačujú vysokou vlhkosťou a teplotnými rozdielmi. A tu môžete použiť len pozinkovaný kovový profil.

Vďaka svojmu účelu a rôznym interiérom interiérov mikroklíma sú oddelenia obvykle ukončené panelmi rôznych drevín.

Je potrebné stavať na mechanických a kvalitatívnych charakteristikách rôznych druhov dreva:

1) Panely z tvrdého dreva stromu (napríklad osika, javor a lípa) sú ideálne pre interiérové ​​priestory rôznych typov. Je dobré umiestniť tieto miestnosti do miestností astmatikov a ľudí, ktorí majú problémy s dýchacím systémom. Napríklad vápno má takmer žiadny vôňu a časom nezmení jeho farbu.

2) Panely vyrobené z dubu sa nebojí vlhkosti a mechanických vplyvov. Ideálne pre detskú izbu, posilňovňu a kuchyňu.

3) Panely z modřínu perfektne znášajú veľké množstvo vlhkosti a sú horninou odolnou voči vlhkosti. Tieto panely ľahko pokrývajú steny a strop v kúpeľniach alebo v kuchyniach.

4) Panely z ihličnatých druhov dreva (napr. Smrek, borovica a jedľa) obsahujú veľa živice, čo im neumožňuje používať v miestnostiach s vysokými teplotami v kúpeľniach a kuchyniach. Tiež sa nebojí vlhkosti a vlhkosti. Ale ich použitie v kúpeľni nezabudnite na vôňu, ktorá priaznivo ovplyvňuje celkový nervový systém, ale niekedy môže byť obsedantná a nie každý sa bude páčiť. A v toaletách tieto panely dokonale nahrádzajú používanie umelých aróm.

Ošetrenie škvrnou v rôznych farbách

Typy vnútornej úpravy domu pomocou imitácie baru

Vnútorná dekorácia pod nosníkom je z týchto typov:

1) jednoliaty. Tento typ povrchovej úpravy dostal svoje meno kvôli svojmu potichu. Ochranné vlastnosti a vlastnosti tejto povrchovej úpravy sú vyššie, pretože všetky povrchy stien miestnosti sú skryté pod panelmi. Všetky panely sú tesne uzavreté zámkovými zámkami. Táto dekorácia je dosť komplikovaná, pretože vyžaduje určité zručnosti a súlad so všetkými technológiami.

2) Kombinovať. Táto možnosť neznamená úplnú výzdobu interiéru. Vďaka svojej štruktúre a veľkým farebným sortimentom sú kombinované s tapetami, dlaždicami a textíliami. Tento typ dekorácie vyzerá skvele a vždy originálny. Dokončenie zahŕňa vynikajúcu predstavivosť a elegantnú chuť.

V každom prípade pri použití imitácie lúča na dekoráciu interiéru sa používajú dekoratívne detaily a prvky. Dokončia špeciálnu úplnosť a individualitu štýlu. Všetky detaily sú zakúpené v stavebných predajniach.

Montáž a montáž imitácie dreva v interiéri

Montáž imitácie lúča na prepravku

Simulácia lúča môže byť použitá na stavbu izieb a miestností z rôznych stavebných materiálov.

Môžete si nainštalovať a inštalovať sami alebo zavolať špecialistov. Ak vykonávate túto výzdobu interiéru sami, potrebujete mať určitý voľný čas a prísne dodržiavať všetky technologické štandardy a mať stavebný nástroj.

Ak nemáte vhodný nástroj, zverte túto prácu odborníkom.

Vnútorné steny izieb imitácia dreva, ako je práca s inštaláciou vlečky, ale má svoje vlastné charakteristiky.

Všetky nerovné steny musia byť vyrovnané čo najviac. Čistite od rôznych nečistôt a prachu. Na stenách je potrebné pripevniť parotesnú zábranu a potom vykonať prepravu. Je vyrobený z materiálu, ktorý sa zameriava na dizajn miestnosti. Prepravka pripevnená vertikálne na konkrétne kroku v 70 cm. Na stenách lišty upevnené pomocou hmoždiniek, skrutky na drevo môže byť. Panely na sušenie suchých miestností pred fixáciou musia byť ošetrené špeciálnymi antiseptikmi. Pre vlhké a vlhké oblasti použite pozinkovaný profil. Ak je strop tiež opláštený, musí byť prepravka vyrobená. Po započítaní montáže.

Panely pod tyčou sú vždy namontované a upevnené iba horizontálne. Spôsob upevnenia je veľmi podobný fasáde. Veľmi vhodné pre interiérové ​​dokončovacie miestnosti - kleimy. Montáž panelov na strop s týmito zariadeniami však nie je príliš vhodná. Je lepšie používať samorezné skrutky alebo malé nechty. Zaskrutkujte ich do hrotu pod určitým uhlom asi 45 stupňov. Pripevnenie panelov do tváre nie je veľmi vhodné. Vzhľadom k malej hrúbke je ťažké dostatočne skryť viečko a bude viditeľný, a to môže pokaziť vzhľad všetkých stien.

Pri pripájaní drevených panelov v rohoch aplikujte vonkajšie a vnútorné rohy. Môžete si ich kúpiť spolu s panelmi v obchodnom dome. Medzi panelmi a stropom prechádzajú špeciálne bagety medzi podlahou - lišty.

Po inštalácii všetkých panelov steny je potrebné piesok a aplikovať tonizovaný lak. Tonovanie sa nedá vykonať. Na strope môžete použiť už lakované drevené panely. A je to oveľa jednoduchšie. Pri maľovaní je však potrebné venovať pozornosť všetkým švom a rôznym prehlbeniam. V priebehu času môžu vyschnúť a byť viditeľné na miestach, ktoré nie sú namaľované.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 9 = 19