Indický interiér

Interiérový dizajn - indický štýl

India - rodisko svetlého interiéru

India je veľmi stará a náboženská krajina. Práve tu sa narodili také náboženské trendy ako budhizmus a hinduizmus, ktoré boli populárne po celom svete. Po stáročia žije priemerný občan tejto krajiny určité pravidlá, ktoré sú založené na hlboko náboženských presvedčeniach. Preto v prevažnej väčšine indických domov je špeciálny oltár s obrazom miestnych bohov. Hinduisti sa pevne domnievajú, že ich domov je spoľahlivo chránený pred závistlivými osobami a inými zlomyseľmi kvôli prítomnosti oltára.

Aby boli bohovia potešení, sú tieto oltáre starostlivo zdobené - sú obklopené rôznymi príjemne vonnými rastlinami, lahodným jedlom a inými vecami typickými pre ľudské hodnoty. Čím lepšie, tým viac farbistý a bohatší bude dom zdobený, v ktorom je oltár bohov, tým je prestížnejší. Práve odtiaľto a šiel na módu, aby navrhli svoje domovy v indickom štýle.

Ako veria hinduisti, hlavné obavy z dizajnu domu padajú na plecia žien. Krásna polovica ľudstva je majiteľom domova nielen v Indii, ale iba tam má plné právo na vlastnú výzdobu celého domu a všetkých predmetov v ňom. Ženy v Indii zdobia nábytok, orientálne koberce s bizarnými ozdobami, vázy, sochy ctihodných bohov a oveľa viac. Vplyv žien v indických domoch je taký veľký, že v miestnych domoch je dokonca rozdiel medzi mužskou a ženskou polovicou obydlia.

Vytvorenie indického interiéru vo vašom dome

Charakteristickou črtou indických interiérov je prítomnosť veľkého množstva rôznych vzorov. Všetko je napísané doslovne - steny, stropy, podlahy, nábytok, textílie atď. Interiérové ​​predmety, ktoré sú namalované bizarnými vzormi, symbolizujú ženskú polovicu domu - skutočne krásna polovica ľudstva sa vyznačuje iracionálnou povahou. Ale správne, geometricky zakotvené vzory priaznivo zdôrazňujú analytické myslenie a rozvinutú logiku človeka. Táto skutočnosť sa musí nevyhnutne zohľadniť pri vytváraní interiéru v indickom štýle.

Indický interiér je veľmi farebný a skvelý. Je vyplnená širokou škálou farieb, čo je veľmi jasné a elegantné. V takom interiéri sú najrôznejšie odtiene dokonale kombinované - červená, modrá, zelená, hnedá, béžová, biela, čierna a mnoho ďalších. Kombinácia je možná nielen s blízkymi farbami, ale aj úplne opačnými - to pridáva do štýlu podivnej chuti a výhodne vyzdvihuje všetky vlastnosti objektov, ktoré sú v tejto miestnosti.

Dekoratívne prvky sú dôležitými zložkami správne navrhnutého interiéru v indickom štýle. Ako také dodatočné údaje môžu robiť oblúky, stĺpy, markízy, veľké množstvo maľované orientálne ornamenty vankúšoch, taniere medi, ciev a rôzne výrobky z tradičnej indickej zvierat - slon a ďalšie. Vyrezávaný nábytok je tiež neoddeliteľnou súčasťou indického interiéru.

Nábytok v dizajne interiérov v indickom štýle - samostatný rozhovor. Ideálny nábytok na také účely je ten, ktorý je vyrobený z pevného orientálneho teakového stromu. Je však dosť ťažké nakupovať takýto nábytok v našej krajine, preto je možné tento druh dreva nahradiť inými dostupnými druhmi, napríklad borovica alebo popol.

Každý nábytok, ktorý sa používa v interiéri, musí byť vyrezávaný. Neobvyklé orientálne ozdoby, ktoré zdobia nábytok, mu dávajú skvelý vzhľad a osobitnú chuť. Ozdobené vzory, ktoré zdobia nábytok, a tak zvyšujú všeobecnú úroveň estetických produktov, ktoré sú už po mnoho rokov sú veľmi populárne po celom svete, najmä v Európe a v našej krajine.

Pridajte niektoré ich nuansy do vyrezávaného nábytku, ale nemali by narušiť celkový obraz produktu, čo môže viesť k nerovnováhe v interiéri, pretože takýto nábytok prestane byť podobný indickému. Nábytok používaný v indických interiéroch musí byť nevyhnutne lakovaný. Napríklad v Indii sa na tieto účely použili živice na báze prírodného pôvodu. Samozrejme, výber laku je oveľa dokonalý a najširší, ale najbohatší občania si dokonca môžu objednať nábytok s lakom, ktorý sa nanášal ručne.

Hlavné črty indického štýlu interiérového dizajnu sú pokoj a rozmer. Je to kvôli hlbokej religiozite tejto krajiny, kde márnosť a príliš vzdorné správanie nie je vo vysokej úcte. Množstvo mäkkých textílií spôsobuje úplné uvoľnenie osoby v miestnosti, čo zlepšuje jeho fyzický a morálny stav.

1

Indický štýl v interiéri: jednoduchosť, nie - krása!

Dobrý deň, milí čitatelia! Pokračovanie v téme trendov dizajnu štýlu, ako sľúbil v poslednom článku, publikovať recenziu venovanú exotickému, bohatému a charakteristickému indickému štýlu.

Indický štýl v interiéri ruských domov a bytov získal svoj aktuálny dopyt vďaka skutočnému záujmu o susednú krajinu, životy miestnych ľudí a ich tradície! Vo všeobecnosti, na základe indických tradícií a mal by navrhnúť plánovaný dizajn ...

Vlastnosti indického interiéru.

 • Harmonická kombinácia farebných materiálov;
 • Drevený nábytok;
 • Prútený nábytok;
 • Vyrezávaný alebo kovaný nábytok;
 • Ručné príslušenstvo;
 • Kamenné alebo drevené podlahy;
 • Ozdoby na stenách a nábytku;
 • Prírodné a pestré textílie;
 • Na podlahe - koberce;
 • Skrine s dverami simulujúce okenné okenice;
 • Oblúkové dvere;
 • Nočné v stenách.

Paleta farieb indického štýlu.

Všetci vieme, že krajina je známa pre svoje neuveriteľne lahodné korenie: karí s korenistou vôňou, feniklu s jasným vôňou anízu semien a rôznych "popálenia" na základe korenie klinček, rasca, kardamóm, bobkový list, zázvor a škorica. Každá z uvedených korenín, má jedinečnú, bohatú arómu, a preto sa dizajn interiéru v indickom štýle, je to trochu ako "Taste sviatku", ale v inej inkarnácii - vizuálne, a je to pravda, pretože vo svojej farebnú schému, môžete jasne sledovať miešanie vyššie uvedených príchutí!

Byt v indickom štýle, môže dobre byť zdobené jasnými, kyslá farby: temne fialová, ťažké gaštanové, svetlo modrá, zelená zemného, ​​elegantný zlaté, lahodné čokoládové, slnečné žltá, nenápadný mlieka a čisto biely.

Steny. Povrch stien môže byť pokrytý čiernobielou farbou, teplou jemnou farbou, navyše môžete použiť vinylové tapety s tematickým ornamentom na povrchu, rovnako ako textilné tapety s napodobeninami drahých textílií. Treba poznamenať, že v indickom dizajne môžete často pozorovať použitie dreveného obloženia so vzormi alebo ozdobenými rezbármi.

strop. V tejto miestnosti by bolo vhodné pozrieť sa žiarivú farbu podhľadu s tlač fotografií, simulujúce tkanina vrchlíka (nebesami), ale ak z nejakého dôvodu podhľad nie je vhodné, môžete použiť jednoduchý stropné tapetu pre maľovanie. Mimochodom, bude viacúrovňové sadrokartónové stropné technológie s hladkými, zaoblené vybranie nehľadajte nič menej chutné!

Podlahy. Tradičné indické podlažie je zvyčajne pokryté drevom alebo kameňom av interiéri môžeme použiť parkety, laminát, keramické dlaždice alebo mramor. A úspešne imitovať vyššie uvedené materiály, môžete s technológiou 3D plniacej podlahy, ktorej podstatou je vybrať obraz, ktorý je potom pokrytý špeciálne pripravenou zmesou.

V dekorácii spálne môžete ukázať svoju kreativitu, prísť s obrazom na stenu a objednať ručne maľované alebo cennejšie, dať obrázok sami! Okrem toho môžete ísť jednoduchším spôsobom a pokúsiť sa nájsť vhodnú tapetu s tematickou krajinou. Ale aj tak jednoduché čiernobiele tapety (broskyňa, oranžová, ružová) vyzerajú skvele. Nasýtenie miestnosti poskytne svetlé textílie na oknách a posteli.

Posteľ je možné vyrobiť ako z vyrezávaného dreva, tak aj z kovaného kovu. Ostatné kusy nábytku sa však môžu zakúpiť v rovnakom prevedení. Samostatne by som chcel poznamenať, že skriňa je skutočnosť, že dvere tematických indických skríň sa vyrábajú podľa typu okenných okien, t.j. Sú rovnako masívne, vyzdobené vyrezávanými prvkami a maľovanými vzormi.

Dodatočná výzdoba takejto spálne môže slúžiť ako posuvná obrazovka, za ktorou sa dokonale skryje žehliaca doska alebo stôl. Že obrazovka sa úspešne zmiešala so všeobecnou myšlienkou, mala by byť zdobená ručnou maľbou, použitím tematických vzorov alebo nákupom špeciálnych samolepiek. Podlaha musí byť nevyhnutne pokrytá mäkkým, zvonka atraktívnym kobercom, napríklad s obrazom bajadrov (tanečníkov v chrámoch). Ozdobte miestnosť môžu byť stolové lampy s kované podklady a odtiene, ktoré sú pokryté vzormi alebo frázami v hindčina (Ind.). Okrem toho si môžete kúpiť farebné, ale harmonické tematické posteľné prádlo, postele a vankúše. Na stenách visí niekoľko obrazov v ťažkých drevených rámoch. A akoby v náhodne zapomenutej sari (miestnom dámskom odeve) alebo v obálke (šatku), celkový nápad je priaznivo zdôraznený. Okrem spálne v indickom štýle si môžete prečítať tu.

Hlavným prvkom obývacej izby je pohovka, ktorej čalúnenie môže byť vyrobené z kože, velur alebo semišu. Pozrite sa na veľké pohovky na drevených vyrezávaných nohách alebo s drevenými zásuvkami, opäť zdobené rezbami. Tradične také sedacie súpravy umožňujú neuveriteľné množstvo farebných vankúšov. V rovnakom štýle s pohovkou, mali by ste si vybrať niekoľko stoličiek, mimochodom, v týchto interiéroch nádherne pohodlné a módne - prútia stoličky.

V strede miestnosti by mal byť inštalovaný bežný konferenčný stolík, ktorý môže byť vyrobený z jednoduchého dreva, doplnený o rezbárske a kovacie prvky a tiež pokrytý niekoľkými vrstvami laku. Navyše z nábytku by malo byť niekoľko otvorených regálov a niekoľkých uzavretých, uzávery by mali byť nevyhnutne zatvorené, mali by byť ozdobené rezbami alebo maľovanými prvkami.

Indian interiér sa vyznačuje obratné dekorácií, takže izby sú vyrobené z mosadze môže splniť rôzne dekorácie: podlahové vázy, džbány, cukrovinky, atď Rovnako musí byť prítomný obrazy, portréty, sklenené lampy, panely napísané s fráz v sanskrte, hudba vietor - zaplašit zlých duchov, foto rámček, miniatúrne replika Taj Mahal, šperkovnice, keramické figúrky z posvätných zvierat, krásne podlahový koberec, ozdobné závesy alebo žalúzie na oknách , Tiež, keramické alebo drevené figúrky ľudia nosiť bavlnené sari churidar (nohavice) s hodená cez šatku na krk (dupattom). Okrem obývačky vyrobenej v indickom štýle si môžete prečítať tu.

Ak je kúpeľňa priestor je malý veľkosťou, mala by byť celková pozadie nastaviť vo svetlej farbe, perfektná farba piesku, obvyklé béžovej a bielej, doplnený jantárové alebo zlaté tón. Pridajte tematichnosti imidž, pomáhajú steny mozaiku s obrázkom slona alebo posvätné kravy (Mother bohyňa), symbolizujúce bohatstvo a šťastie. Navyše na stenách môžu byť umiestnené drevené obrazy s obrázkami petroglyphs.

Paul môže byť pokrytá keramickými dlaždicami na tmavšie tón steny s ohľadom na inštalatérske práce v tejto miestnosti bude neuveriteľne skvelý vzhľad koleso kúpeľ, ale to neznamená, že tradičné podlhovastý kúpeľ nebude vhodné. Farebné inštalácie sa môžu meniť: šedá, biela alebo krémová. Obrazovka pod kúpeľňou a nočným stolom pod drezom by mala byť drevená, lepšia. A všetko príslušenstvo pre starostlivosť o seba, môžete ukladať v poskytnutých na tento účel - prútený kôš.

Okrem toho by sa v indickej kúpeľni mali zdvihnúť uteráky so zaujímavými tematickými vzormi. A ak má miestnosť okno, môžete si kúpiť bambusové žalúzie s vypálenými vzormi.

Všeobecnú myšlienku možno výhodne zdôrazniť pod podmienkou správneho výberu príslušenstva, v takýchto priestoroch bude vyzerať skvele:

 • Vankúše s výšivkou;
 • Obrázky zvierat - slony, kravy, hady, krokodíly, rovnako ako bohovia Shiva, Kali, Višnu a Ganesha;
 • Voňavé sviečky;
 • Tkané koberce;
 • Keramické figúrky lotosov;
 • Ornament na textilnom "indickom uhorku";
 • Dekorované obrazovky;
 • Podlahové vázy;
 • Pri vchode by ste mali zavesiť hudbu vetra;
 • Vodná fajka;
 • Sandále;
 • Nástenné panely s fotografiami tanečníkov bajadrov;
 • Farebné stolové lampy;
 • Ťažké truhly;
 • Obrázky v rámčekoch pokrytých vzormi;
 • Barevné cukríky;
 • Indické bubny;
 • Šachovnica s figúrkami vyrezávanými zo santalového dreva;
 • Kované lustre;
 • Hodvábne závesy;
 • Prútené koše;
 • Drevené schránky.

Indický štýl v interiéri, v zásade nie je ťažké znovu, len tak, aby zaplnil izbu vyrobená z vhodných, tematické prvky, na udržanie potrebnej farby a potom pokojnej atmosfére, s jasnými tónmi atmosférou poteší všetky domácnosti a hostí! A že indický interiér sa nezdá príliš preťažený, je potrebné starostlivo premyslieť budúci dizajn a dodržiavať opatrenie v zakúpených príslušenstvách.

Drahí čitatelia, o tomto všetkom, nabudúce budeme brať do úvahy švédsky štýl v interiéri, prihlásiť sa k aktualizáciám, aby ste neprehliadli vydanie nového článku! Drevené schránky.

45 pripomienok

Ako dieťa som sníval o zdobení svojej izby v indickom štýle, ale potom nebola taká príležitosť. Ale teraz robím veľké opravy v apartmáne a jednoducho si nemôžem vybrať štýl miestnosti. Existuje veľa túžob a nápadov, ale existujú len dve miestnosti.

Tatiana, chápem vás perfektne! * ROSE *

Domy vyzdobené v indickom štýle sa cítia teplo. V mnohých ohľadoch ide o farbu a drevo. A indické slony z dreva, všeobecne zbožňujem. Pre mňa sú v akomkoľvek interiéri vyzerať elegantne.

Anush, úplne súhlasím s vami - slony sú v pohode, vďaka za tip!

Aký druh kúpeľa je neobvyklý, obzvlášť toľko na vankúšoch.

Všetko je jasné, ale neublíži oči a nevytvára tlak na psychiku. Nerozumiem - čo je to tajomstvo?

Arina a schopnosť kombinovať farby s Indiami v krvi!

Mám rád interiéry zdobené v indickom štýle. Neobvyklé a zúrivé farby - tyrkysová, oranžová, malinová. Kombinácia ozdôb a kresieb s vyrezávaným a vykládaným nábytkom. Tajomný, originálny, farebný a nenapodobiteľný interiér, nabitý pozitívnou energiou a slnečným svetlom.

Marina, úplne súhlasím s vami, tento dizajn interiéru je obklopený tajomstvom a poukazuje na neuveriteľnú energiu!

Veľmi ďaleko od dizajnového prístupu v dizajne interiérov, ale všetko, čo je prezentované, sa mi páči. V prípade potreby sa budete musieť uchýliť k službám dizajnérov.

Alla, správne, niekedy je potrebné konzultovať s odborníkmi, budú vás vyzývať, kde a ako bude najviac harmonický vzhľad!

Áno, indický štýl je dokonalý ako dekorácia interiéru.

Alexej, takýto interiér jasne vyniká na pozadí tých, ktorým sme zvyknutí, čo je pravdepodobne dôvod, prečo to vyvoláva záujem!

Mám rád indický štýl v interiéri, vezmem si poznámku!

Mám taký veľký počet vankúšov v tomto štýle.

Áno, v Indii je nielen interiér krásny. V tejto krajine je veľa ďalších krásnych vecí, tradícií a oveľa viac.

Buďte úspešní, úplne súhlasím s vami, India je neuveriteľne zaujímavá krajina!

Elegantné, teplé svetlé farby, vankúše, obrazovky - stačí len ležať v postavení gurie a jesť orientálne sladkosti.

Elena, eh, východné sladkosti chcel, najmä rahat-lukum!

Veľmi útulné! Mám rád vonkajšie vázy, vietor a všetko!

Larissa, ja sa mi tieto veci veľmi páčia! * THUMBS UP * Dnes navštívil chrám Buddhu v Eliste a tak často býva vietorová hudba a dominuje červená farba!

Vynikajúci interiér, krásny, nasýtený =)

Mám rád tento štýl, tak jemne a nejako doma ..

Je však ťažké pomenovať takýto výsledok veľmi jednoducho. Ale všetci pomocou prostriedkov.

Páčil som dizajn interiéru v indickom štýle.

Alexander, ďakujem, som veľmi šťastný!

Presné interiéry! Je to ako dostať sa do inej reality ...

Eugene, áno, naozaj existuje taký pocit!

Ďakujem vám. Tak veľa rôznych typov indického štýlu! Niekde to vyzerá ako turečtina, výborné možnosti pre tých, ktorí majú radi exotické štýly.

Milosť ďakujem za túto myšlienku, možno sa pokúsim publikovať recenziu venovanú tureckému štýlu!

V poslednej dobe bola v obchode a upriamila pozornosť na obrazovku ako v indickom štýle. Všetky otvorené práce. Vyzerá veľmi pekne.

Alla som bol nedávno v nákupnom stredisku, padol do oka krásnej vyrezávané obrazovkách - červený odtieň, že sa nepredávali aj keď, a správal sa ako dekoratívny prvok v živom Pozrite sa na všetky veľké!

Všetko vyzerá tak útulne. Má relax a blízko. Hinduisti nie sú v zhone, je horúci.

Natalia, áno Indiáni sa vyznačujú meraným životom bez zbytočného spomalenia, takže v interiéroch cítia premyslenosť štýlu a nie rýchlo vytvorený dizajn!

Mali sme výstavu v meste - predávali indické tovary, mohli ste chodiť a vyzerali ako v múzeu, všetko je tak krásne

Viliya, to je skvelé, ja by som túto výstavu navštívil s veľkým potešením! * THUMBS UP *

Osobeno tieto lustre a koberce!

Vyzerá veľmi drahý a bohatý!

Gregory, koberce - hlavná zložka tohto interiéru, nie márne ste sa sústrediť na ne! Ďakujeme za spätnú väzbu a opäť nás navštívte!

Interiér je rôznorodý, takže bude prijateľný pre Európanov.

Myš, teraz podobné tematické vzory sú neuveriteľne populárne a obyvatelia rôznych častí sveta sa radi radia, že si od seba požičiavajú!

Všetko, čo je spojené s Indiou, sa mi veľmi páči. Preto sa v interiéri nachádzam nádherne krásne ...

Irina, úplne s tebou súhlasím - indický interiér naozaj poteší, robí sa ponoriť do rozprávkového sveta!

Interiér bytu vyjadruje osobnosť žijúcich v ňom.

Lyudmila, s tebou súhlasím!

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

 • Celebrity domy (45)
 • Domáce poradenstvo (5)
 • Návrh interiéru (304)
  • Vybavenie kúpeľne (17)
  • Obývacia izba (30)
  • Dekor (135)
   • S vlastnými rukami (82)
  • Detská izba (23)
  • Koridor a vstupná hala (16)
  • Kuchyňa (23)
  • Spálňa (30)
 • Terénne úpravy (21)
 • Nezvyčajné budovy (8)
 • Oprava (51)
  • Steny (25)
  • Sex (13)
  • Stropy (13)
 • © 2013-20 ** Všetky práva vyhradené. Kopírovanie materiálu z domény Komfort v domácnosti je zakázané.. Pravidlá ochrany osobných údajov.

  Indický štýl v interiéri (13 fotek)

  Interiér v indickom štýle je v prvom rade exotické, bohaté farby a nábytok neuveriteľnej krásy. Zdá sa, že tento štýl absorbuje slnečné svetlo a celý luxus Indie.

  Fascinuje spleť farieb, zmyselnosti a bohatosťou výzdoby, ale aj napriek mimoriadnej jas interiéru v indickom štýle je veľmi harmonická a ihneď klesá na relaxáciu a duševnej harmónie.

  India bola vždy krajinou, ktorá je spojená s rôznymi koreňmi a korením, ako aj s vysokou spiritualitou.

  Indický štýl začal svoju interakciu so západnou kultúrou už dlhú dobu. Mnoho ozdôb, obyvateľov Indie prijaté z perského a gréckeho štýlu, ale napriek tomu, indické umenie podarilo zachovať svoju osobitnú chuť a šarm.

  Prekvapujúco krásne rezbárstvo a neuveriteľné vzory možno nájsť, ako v architektúre, ako aj v nábytkových prvkoch.

  Jednou z vlastností indického štýlu je schopnosť dokonale sa zhodovať s rôznymi európskymi interiérovými štýlmi, napríklad s klasikou. Dôvodom je prítomnosť gréckych prvkov v oboch štýloch.

  Je zaujímavé, že ak pridáte niekoľko výrazných detailov v indickom štýle do klasického interiéru, okamžite sa zmení.

  Interiérová výzdoba v indickom štýle poskytuje príležitosť dokázať sami seba a experimentovať

  Pri zdobení izieb v indickom štýle sú steny namaľované v jemných a teplých farbách. Tiež je povolené používať tapety s ornamentami alebo tie, ktoré napodobňujú drahé a luxusné látky. Často sa môžete pozrieť na steny dokončenia prírodného dreva zdobené rezbami alebo tematickými vzormi.

  Strop v interiéri v indickom štýle je často namalovaný v jasných, šťavnatých farbách. Vhodný bude strečový strop, vhodná aj fotografická tlač. Ak veľkosť miestnosti neumožňuje experimentovať s strechami, môžete to urobiť s bežnou tapetou a len ich farbiť v správnej farbe. Tiež viacúrovňový strop bude vyzerať skvele.

  Pokiaľ ide o podlahu, je vhodné mať drevené alebo kamenné pokrytie. Môžete použiť laminát, keramické dlaždice alebo parkety.

  Teraz je celkom populárne, že technológia podlahovej krytiny, ktorá spočíva v tom, že predbežne vybraný obrázok je pokrytý špeciálnou zmesou.

  Farebná schéma interiéru v indickom štýle napĺňa dom s teplom

  Farebná schéma v indickom interiéri zohráva veľmi dôležitú úlohu. Prevažujú jasné, šťavnaté a tartové farby: zelená, fialová, slnečná žltá, vínová, modrá a dokonca aj vynikajúce zlato. Všetko v miestnosti by malo svietiť a svietiť. Preto sa často používajú príslušenstvo a dekoratívne prvky jasných farieb.

  Všetky vzory v interiéri by mali mať širokú paletu farieb. Najobľúbenejšie sú odtiene zelenej a oranžovej farby.

  Dizajn v indickom štýle by mal byť veľmi farebný, takže sa nebojte experimentovať a miešať na prvý pohľad nekompatibilné farby. Budete príjemne prekvapení výsledkom.

  Nábytok v interiéri v indickom štýle je neuveriteľne krásny a má zvláštne šarm

  Indický interiér zahŕňa ručný nábytok z prírodného dreva. Na prvý pohľad sa môže zdať trochu drsné, ale ak sa pozriete pozorne, môžete si všimnúť, že je ozdobený neuveriteľnou krásou vyrezávaním alebo obaleným perlou.

  Často sú tiež vložky farebného skla a ručne maľované. Tieto prvky prinášajú dom s atmosférou bohatej indickej kultúry.

  V Indii boli vždy veľmi populárne posuvné obrazovky, ktoré dokonale oplývajú pracovný priestor zo spálne alebo jednoducho slúžia ako doplnkový prvok interiéru. Obrazovky sú ozdobené ručne maľovanými alebo cez otvory.

  Zvláštnym šarmom je spálňa v indickom štýle. Je plný luxusných látok, ako je hodváb, satén, zamat a brokát, ktoré dokonale zdôrazňujú indickú chuť. Neoddeliteľnou súčasťou spálne je obrovská posteľ s posteľou. Je to tá, ktorá zohráva najdôležitejšiu úlohu v dizajne, a preto by mala venovať osobitnú pozornosť.

  Decor - neoddeliteľná súčasť interiéru v indickom štýle

  Zvláštne miesto v interiéri v indickom štýle je vyhradené pre výzdobu a doplnky. Vyžaduje sa prítomnosť soch rôznych indických bohov z mosadze, bronzu alebo dreva, ktoré podľa presvedčení odháňajú zlé ducha.

  Tiež sa uprednostňujú masívne vázy a nezvyčajné svietniky. Vždy je vhodné mať veľkú indickú vodnú fajku alebo obrovské zrkadlá v zlato vyrezávaných rámoch.

  Na regáloch a skriniach môžete umiestniť remeslá vyrobené z korálkov a slonoviny. Nezabudnite na postavy zvierat, kované hrudníky, aromatické sviečky a zvončeky.

  Hlavným prvkom interiéru v indickom štýle bude vždy slon. Bez slonov by interiér stratil všetky svoje čaro a atmosféru v Indii. Môžu byť nielen súčasťou výzdoby, ale aj dôležitou súčasťou nábytku, napríklad sklenená stolová doska môže podporiť postavu slona.

  Textílie v indickom interiéri sú prirodzené tkaniny a lesk

  Textil v interiéri v indickom štýle zohráva veľmi dôležitú úlohu. Pomocou textílie môžete vytvárať úžasné závesy nad posteľou v spálni a jednoducho rezať steny. Obyvatelia Indie od dávnych čias používali ornament tkaniny na vyjadrenie filozofických myšlienok a náboženských presvedčení. To je dôvod, prečo sú indické textílie také svetlé a majú taký vzrušujúci farebný obraz.

  Najobľúbenejšie bavlnené tkaniny v Indii. Veľmi časté boli vždy takzvané "podpätky" - to sú tkaniny s výtlačkami viacobrazových scén zobrazujúcich zvieratá, hudobníkov, tanečníkov alebo iné epizódy bežného každodenného života. Sú veľmi jasné, veselé a dávajú interiéru osobitnú chuť.

  Pokiaľ ide o indický hodváb, stojí za zmienku, že je trochu odlišná od čínskej textúry a má určitú drsnosť.

  Ďalším, nie menej dôležitým prvkom interiéru v indickom štýle sú koberce a záclony. Vynikajúce svetlé koberce z farebných textílií alebo fleecy s farebnými geometrickými vzormi.

  Záclonové lišty by mali byť vyrobené z kovu, rovnako ako krúžky pre nich. Pokiaľ ide o samotné závesy, mali by byť buď svetlé, vyrobené napríklad zo série, alebo z ťažkých vyšívaných textílií.

  Interiér v indickom štýle je predovšetkým harmónia. Každý detail, dokonca aj najmenší, by mal byť dôležitou súčasťou celkovej atmosféry.

  Indický štýl je exotický a neuveriteľne krásny. Prekvapujúco zdobené rezbármi alebo ručne maľovanými detailmi prinesie do vášho domu romantiku a dá vám príležitosť dotknúť sa rozprávky.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  − 4 = 6