Zaujímavé návrhy domu

Contents

Najlepší dizajn domu

Projekty najlepších a najpopulárnejších domov.


 1. Poskytujeme bezplatne odborné hodnotenie projektovej dokumentácie pre ekonomickú realizovateľnosť využívania najnovších technológií a materiálov.

Ukážeme vám, ako sa dostať ekonomický efekt , prekročenie 500 000 rubľov na dome s rozlohou 150m2.

 • Dokončiť pracovnú dokumentáciu pre zmenené technológie.
 • Dokončujeme architektúru každého projektu, pre vaše individuálne priania, a to aj pre projekty, ktoré nie sú z nášho katalógu.
 • Pomáhame pri výbere materiálov fasády - vytvorte 3-d model domu v reálnych dokončovacích materiáloch sú v kancelárii prezentované vzorky materiálov. (viac informácií)
 • Najobľúbenejšou službou, ktorú máme, je výcvik skutočný viac odhady špecifikácií materiálu (viac informácií).
 • Bezplatné doručenie projektu na území Ruska (pozri podrobnosti).
 • Vykonávame komplexné dodávky najmodernejších stavebných materiálov.
 • Poskytujeme konzultačnú podporu pre výstavbu našich zákazníkov.
 • Ak je to potrebné, vyberieme zmluvnú organizáciu pre stavbu.
 • Projekty domov môžu byť rôzne, ale medzi nimi sú tie, ktoré sú považované za najlepšie a najpopulárnejšie. Jedná sa o tehlové jedno- a dvojpodlažné budovy, domy z dreva alebo guľatiny, rámové budovy. Domy z tehál sú odolné a spoľahlivé, steny poskytujú v zime teplo a chlad v lete. Drevená konštrukcia je pohodlná a útulná. Ich konštrukcia sa vykonáva dostatočne rýchlo a najnovšie technológie umožňujú robiť dom ako trvalý ako tehly. Ale možno najlepšie sú individuálne projekty domov. Berú do úvahy všetky potreby zákazníka týkajúce sa počtu poschodí, plánovania a ubytovania izieb.

  Najobľúbenejšie návrhy domov

  Ako vyzerá moderný dom? Striktné linky a lakonický štýl high-tech, útulné drevené domy alebo všetky rovnaké klasiky? Najobľúbenejšie návrhy domu nie sú obmedzené na jeden štýl alebo smer. Hlavnými prízvukmi sú v súčasnosti ekologická priaznivosť, funkčnosť a prirodzené prvky v dizajne.

  Ľudia venujú menšiu pozornosť trvanlivosti budov. Predtým boli domy postavené po stáročia, niekoľko generácií. Teraz sa trend zmenil a ďalšie požiadavky sa dostali do popredia. Materiály na výstavbu domov sú vyberané modernejšie a ekonomickejšie, avšak v súčasnosti najobľúbenejšie sú stavby z guľatiny, trámy alebo tehly. Pokiaľ ide o štýl, projekty drevených a rámových domov sú v čele, vždy klasické pozostatky, a popularita moderných high-tech stavby získava impulz.

  Populárny projekt jednoduchého rámového domu

  1

  Až donedávna bola taká štruktúra, ako je chata, široko vnímaná ako jednoduchá budova určená na použitie iba v teplej sezóne. Ale s vylepšením stavebnej technológie a komunikácia s domom sa začali objavovať celkom pôsobivé vidiecke domy pre celoročné bývanie.

  Materiály na výstavbu vidieckeho domu

  Pred začatím výstavby domu musíte najskôr vypracovať projekt a určiť typ stavebného materiálu, z ktorého bude postavený.

  Existuje niekoľko obľúbených možností:

  Všetky tieto stavebné technológie sa vyznačujú ich funkčnosťou a prevádzkovou dobou.

  Projekt dvojpodlažného domu z penových blokov

  Chaty alebo domy z tehál sa považujú za najobľúbenejšie. Je to spôsobené vlastnosťami takéhoto stavebného materiálu.

  Tehla sa už mnoho rokov osvedčila ako veľmi odolný a odolný stavebný materiál. Má pomerne atraktívny vzhľad a je veľmi jednoduchý pri zostavovaní celého celkového dizajnu. Tehla môže udržiavať konštantnú teplotu v dome a poskytuje malé tepelné straty. Svojou pomocou postavili viacpodlažné budovy, ktoré majú dlhú životnosť.

  Projekt krásneho tehlového domu

  Výhody a nevýhody tehlových domov

  Tehla umožňuje realizovať veľmi zaujímavé a komplexné architektonické projekty. Používa taký materiál 100-150 rokov. Na murovaných stenách môžete vykonať akékoľvek dokončovacie práce a použiť rôzne stropy: betónové liatie, špeciálne dosky a oveľa viac. A môžete ušetriť na dokončovacom materiáli, pretože tehly majú vynikajúcu vonkajšiu estetiku. Je len potrebné urobiť dekoratívne murivo a typ budovy bude jednoducho jedinečný.

  Chalupa zo slínku

  Pri budovaní takejto chatky sa nemusíte obávať hlodavcov, hmyzu a iných mikroorganizmov. Tehla sa nebojí všetkých takýchto vplyvov, čo sa nedá povedať o dreve. Steny murovanej konštrukcie majú vysokú paropriepustnosť (steny dýchajú). V prípade rýchleho postavenia tehlového domu nemusíte čakať, kým sa nezmení. Tehla nehoří, čo znamená, že dom bude bezpečný.

  Napriek veľkému počtu výhod tehlových budov existujú významné nevýhody. Bez vysoko kvalitného vykurovacieho systému sú steny z tehál veľmi chladné. Nie je možné ušetriť na konštrukcii nadácie, pretože tehlová budova je pomerne náročná a vyžaduje pôsobivý základ.

  Ak existuje túžba kúpiť dom alebo chalúpku z tehál, potom jej náklady niekoľkokrát prekročia náklady na budovu z akéhokoľvek iného stavebného materiálu. Samotný stavebný proces je dosť časovo náročný a trvá veľa času.

  Projekty tehlového domu alebo chaty

  Pred plánovaním výstavby je potrebné zamyslieť nad projektom stavby. K dnešnému dňu existuje veľa projektových riešení, ktoré sú implementované. Môžete sa touto problematikou sa vzťahujú na architekta, ktorý bude kvalitný projekt budúcej štruktúry, ktorá zahŕňa nielen konštrukciu plánu, ale aj množstvo a kvalitu použitých stavebných materiálov.

  Prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť, je počet poschodí budovy. Chata z tehál môže byť jedno-, dvoj- a trojposchodová. Je tu príležitosť postaviť významnejšie budovy, ale zneužiť ich ako súkromný dom bude iracionálne. Z tohto dôvodu sú viacpodlažné budovy z tehál navrhnuté tak, aby vyhovovali veľkému počtu obyvateľov.

  Ak chcete určiť výber počtu podlaží, musíte posúdiť možnosti prímestskej oblasti a zistiť jej plochu. Počet podlaží v budove ovplyvňuje schopnosť a zložitosť budovania komunikácie s domom.

  Rada. Ak stránka nie je príliš veľká, bude lepšie vybrať jednopodlažnú štruktúru, ale napríklad s podkrovím.

  Jednopodlažný tehlový dom s podkrovím

  Ďalším dôležitým krokom bude správne zvolené usporiadanie interiéru. Tu môžete a fantasize, pretože tehla umožňuje stelesniť takmer všetky návrhy nápadov. Vnútorné usporiadanie určuje obytnú oblasť v dome. Takisto stojí za to venovať pozornosť komunikáciám, ktoré sa musia dostať do sanitárnych zariadení v dome.

  Ak chcete mať na stavbe ďalšie budovy alebo priestory: kotolňa alebo bazén, sauna, potom zvážte všetko v projekte, pretože to bude vyžadovať ďalšie technické riešenia. Systém zabezpečovania komunikácie domu sa bude musieť prerokovať so špecialistom, aby potom nebolo žiadne ťažkosti pri zabezpečovaní domu alebo ďalších stavieb na pozemku s zdrojmi elektrickej energie, vody atď.

  Rozloženie chaty z tehál

  K dnešnému dňu existuje široká škála populárnych projektov na výstavbu tehál. Predpokladá sa, že najpopulárnejšie projekty jednopodlažných domov z tehál sú postavené už spolu s garážou. V tomto prípade stojí za to premýšľať systémom vetrania. Vzhľadom na rozdiel v teplote v dome a garáži bude miestnosť mať vysokú vlhkosť.

  Príklad plánovania jednopodlažného tehlového domu s garážou

  Na prízemí domu sa nachádzajú komfortne umiestnené rekreačné priestory, kuchyňa a sociálne zariadenia. Na druhom poschodí sú izby na spanie a deti. Počet týchto priestorov je určený celkovou plochou budovy. Často postavené chaty v 160 m². Táto veľkosť umožňuje efektívne prideľovať všetky zóny.

  Kuchynská zóna bude potom najmenej 6-8 štvorcov. Ale je tu príležitosť, aby sa rozloženie štúdia, kde kuchyňa a obývacia izba majú spoločnú oblasť. Veľmi často je druhou separačnou bariérou medzi dvoma takými zónami čítač stĺpikov.

  Príklad plánovania dvojpodlažného tehlového domu

  Tiež je potrebné premýšľať nad výstupom do druhého poschodia a vybrať schodisko. Takéto konštrukcie môžu byť drevené alebo kovové. Pri murovanej konštrukcii sa zvyčajne zastavia na kovovom schodisku. Je veľmi silný a odolný. Je tu možnosť dekoratívneho kovania.

  Aby bolo schodisko pohodlné, musíte urobiť šírku schodu najmenej 30 cm a jeho vzostup nie je menší ako 25 cm.

  Bude možné použiť drevené schodisko, ale bude to vďaka ekologickej kompatibilite materiálu niekoľkonásobne drahšie ako kovové.

  Náklady na výstavbu tehlovej chatky

  Ak chcete správne vypočítať náklady na výstavbu tehlového domu a chalupy, musíte najprv navrhnúť budúcu štruktúru a koordinovať ju v príslušných orgánoch. Tiež je potrebné vykonať geodetické práce na mieste. Vykonáva sa s cieľom určiť kvalitu a štruktúru pôdy v lokalite, hĺbku podzemnej vody a hĺbku zamrznutia pôdy. To určuje hĺbku nadácie a jej vzhľad. Založenie domu je považované za najdrahší prvok celej stavby.

  Je potrebné určiť murivo pre stavbu konštrukcie. Tehla môže byť položená rôznymi spôsobmi a veľkosť nadácie bude na ňom závisieť. Strešná krytina sa považuje za príliš lacný materiál. Existuje veľký výber povlakov, ktoré sa nanášajú na strechu. Odlišujú sa vo svojich funkčných vlastnostiach a hodnotách.

  Strecha murovaného domu z kovu

  Rada. Najlepšie je pri výbere strechy vybrať si kovovú dlažbu. Je to nový materiál, ale už vďaka prakticite získal veľké publikum používateľov.

  Tipy pre stavbu murovanej chatky

  Pred procesom výstavby je potrebné zohľadniť niekoľko nuancií. Nekupujte v zime tehly. Môže sa skladovať vonku a jeho štruktúra bude zničená mrazivými a klimatickými podmienkami. Najlepšie je zakúpiť tento stavebný materiál na jar pred začatím výstavby.

  Samotný tehly sa považuje za studený materiál a mal by byť vyrobený s jeho izoláciou, ale na tento účel musí byť zodpovedajúca šírka stien. Ak konštrukcia domu pokračuje v zime, potom sa do murovanej malty pridáva zmäkčovadlo, aby sa zabezpečilo pomalé zmrazenie cementu.

  Ohrievanie fasády z tehál

  Konštrukcia domu sa zvyčajne vykonáva v lete. Tehla by mala byť pred použitím namočená vo vode tak, aby nestratila vlhkosť príliš rýchlo. Takže murivo zvýši svoju silu. Pokladanie suterénu je z tehlových tehál (červená). Takisto sú z neho postavené komíny a ventilačné kanály.

  Okná otvory môžu byť v procese okamžite umiestnené do štvrtiny tehla, potom nebude potrebné zdobiť zdobené svahy. Môžete urobiť zaujímavé murivo, kde švy medzi tehálmi budú mať určitú farbu. To sa dosiahne pridaním špeciálnych farbív do roztoku.

  Každý sníva o vidieckom dome, kde môžete prísť s rodinou a relaxovať v prírode. K dnešnému dňu je veľké množstvo stavebného materiálu, s ktorým môžete vybudovať pevný a teplý dom. Hlavná vec, ktorá zohráva úlohu pri výbere domu, je materiál, z ktorého bude postavený. Jedným z nich je strom. Nezáleží na tom, ako naši krajania milovali obrovské tehlové a kamenné domy a bez ohľadu na to, ako výrobcovia chválili rôzne moderné typy stavebných materiálov, vodca v tejto oblasti je strom. Projekty drevených domov sú veľmi obľúbené a samotná budova vyzerá veľmi útulne.

  Projekt drevenej dvojpodlažnej budovy s garážou z guľatiny

  Prírodný, prírodný a teplý materiál má mnoho výhod a inovatívne spôsoby jeho spracovania a dokončovania umožňujú zachovať si svoje vlastnosti už mnoho rokov. Najobľúbenejšie projekty domov zo stromu sú stavby z pevnej guľatiny alebo guľatiny, jednoposchodové, s podkrovím a terasami. Takéto "lesné" domy sa zamilujú do seba, vždy majú atmosféru tepla a rodinnej idyly.

  Štandardný populárny projekt drevených domov z guľatiny

  Drevená chata môže byť postavená z nosníka: jednoduchá alebo lepená. Môžete použiť zaoblený strom. Všetko závisí od príležitostí a potrieb. Drevo má veľké výhody. Je dokonale spracovaná, nainštalovaná a vložená. Je tiež veľmi jednoduché pripojiť dosky klincami alebo skrutkami. Hustota takéhoto materiálu nie je nižšia ako pevnosť kovu. Nezabudnite, že steny dreva majú nízku tepelnú vodivosť, to znamená, že dom bude vždy udržiavať normálny teplotný režim.

  Populárny projekt jednoduchého vidieckeho domu z baru

  Vďaka ekologickému materiálu sú stromy veľmi obľúbené. Sú schopní odstrániť nadbytočnú vlhkosť z miestnosti a udržiavať v domácnosti optimálnu mikroklímu. Životnosť drevených budov je asi 100 rokov (takmer rovnaká ako tehlový dom).

  Ale napriek veľkému počtu pozitívnych charakteristík existujú významné nevýhody pri používaní dreva na stavbu domu. Strom je veľmi ľahko zapaľovaný a hnilobný. Na ochranu pred rôznymi druhmi hmyzu sa drevo predbežne upravuje roztokmi, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú životné prostredie domu.

  Pred budovaním takejto zaujímavej a trvalej štruktúry je potrebné premýšľať nad usporiadaním miestností v drevenom dome. Ak v tehlovom chate v budúcnosti je možnosť urobiť prestavbu domu (zničiť alebo postaviť vnútorné priečky), potom v drevenej chate je to takmer nemožné, pretože steny sú fixované so špeciálnym väzbou.

  V jednopodlažnom drevenom dome sú všetky izby na rovnakej úrovni. V projekte je možné zabezpečiť manzardovú strechu a v prípade potreby ju použiť. Ale potom musí mať nadácia dostatočnú silu, aby vydržala prídavné zaťaženie.

  Príklad plánovania dreveného domu s rozmermi 12 x 12 m

  Typicky sa na jednom poschodí štandardnej drevenej konštrukcie môžu ubytovať až 5 izieb: kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa a dve spálne (pre dospelých a deti). Na streche v budúcnosti môžete postaviť ešte niekoľko izieb. A môžete sa pohybovať a opustiť prízemie iba na odpočinok a prijatie hostí. Pri použití mansardovej strechy musíte premýšľať o spôsoboch, ako vyliezť.

  Rada. V drevenej chate sa odporúča použiť rovnaký drevený rebrík, dizajn bude slúžiť nie menej ako kovový.

  Populárne projekty ekonomických domov

  Dostupnosť a jednoduchosť výstavby moderných domov je dôvodom pre ich rastúcu popularitu. Obyčajne sú malé, jedna rodina, jedna alebo dve poschodia. Vnútorný priestor sa používa s maximálnym prínosom. Najobľúbenejšími projektmi ekonomických domov sú kanadské rámové domy a lakonické geometrické budovy v secesnom štýle.

  Ekonomický projekt jednoduchého kanadského domu

  Rámová konštrukcia je jedným z najviac finančne výhodných typov stavby súkromného domu. Použité materiály sú lacné a spoľahlivé a rýchlosť ich konštrukcie je jednoducho úžasná. Malý rámový dom je zostavený ako detský konštruktér počas niekoľkých mesiacov.

  Štýl hi-tech sa vzťahuje na ekonomické domy z dôvodu najviac racionálneho využitia vnútorného priestoru, rovnako ako znižovanie nákladov na poskytovanie takéhoto domu so zdrojmi vďaka inovatívnym technológiám. Projekty takýchto domov sa každoročne stávajú obľúbenejšími.

  Projekt dreveného domu z lepených trámov v high-tech štýle

  V súčasnosti sú však najobľúbenejšie projekty domov a chatiek postavené z tehál alebo dreva. Každý z týchto stavebných materiálov má svoje vlastné vlastnosti a funkčné schopnosti. Je praktickejšie použiť tehly na stavbu domu, ale teplý a útulný drevený dom bude pohodlnejší.

  Krásne domy: projekty s dobrým dizajnom a vnútorným usporiadaním

  V článku nájdete desiatky fotografií, na ktorých sú zobrazené krásne domy: projekty budov v moderných, klasických a iných štýloch. Uvažujeme o neobvyklých dizajnových riešeniach a zaujímavých nápadoch na výstavbu vidieckych domov s jedným alebo viacerými poschodiami. Tu nájdete obľúbené budovy s rôznymi materiálmi, konštrukcie s voľným plánovaním, manzardové podlahy a ďalšie architektonické prvky.

  Vidiecky dom - najlepšia voľba pre tých, ktorí snívajú o živote mimo hlučných susedov a mestských ruchov

  Krásne domy: projekty budovy a odporúčania pre ich rozvoj

  Plánovanie je dôležitou etapou výstavby vidieckeho domu. Predtým, než začnete kupovať materiály a budovať budovu, musíte jasne predstaviť budúcu stavbu. A to platí pre usporiadanie priestorov a pre každú etapu výstavby.

  Komfort bývania v dome závisí vo veľkej miere na jeho rozmiestnení a umiestnení na mieste

  Okrem vonkajšej krásy musí budova zodpovedať konštrukčným vlastnostiam:

  • dlhá životnosť;
  • spoľahlivá a robustná konštrukcia;
  • komfortné životné podmienky pre všetkých nájomcov, berúc do úvahy ich počet a potreby;

  Dom je možné doplniť masívnou verandou, otvorenou verandou alebo terasou

  • bezpečná prevádzka;
  • možnosť upraviť dizajn prednej a vnútornej strany.

  Správne navrhnutý súkromný dom dáva príležitosť správne prideliť budovy na mieste, ako aj úspešne usporiadať rozmiestnenie priestorov, vylúčiť konfliktné situácie so susedmi a dozornými orgánmi z dôvodu porušenia predpisov.

  Moderná štylistika nazývala komfortným minimalizmom

  Užitočná rada! Výstavba vidieckeho domu v rámci projektu zníži náklady, zníži a optimalizuje proces budovania budovy, racionálne pristupuje k spotrebe materiálov, vylučuje núdzové situácie a zvyšuje bezpečnosť.

  Ako začať projekt krásneho vidieckeho domu a chalupy

  Konštrukcia bývania zahŕňa vytvorenie projektu pre kresby

  Od správnej voľby pozemku pre stavbu závisí od voľnosti konania pri vytváraní krásnej štruktúry.

  Výber pozemku sa vykonáva podľa niekoľkých kritérií:

  • smer;
  • vzdialenosť od mesta alebo mesta

  Nielen budúca štruktúra, ale aj samotná lokalita si vyžaduje predbežné usporiadanie a kreslenie schémy

  • definícia ziskového sídla, záhradné partnerstvo, chatová osada alebo samostatná oblasť pre budovu.

  Ak je to možné, je potrebné vybrať rovnaké plochy, najlepšie bez zelene, pretože vyčistenie miesta pre výstavbu bude znamenať dodatočné náklady a oneskorené práce. Je lepšie postaviť dom na kopci. V nížinách sa neustále hromadí vlhkosť, čo nepriaznivo ovplyvní stavbu.

  Dom postavený na kopci má lepšie výkonové charakteristiky

  Dom na kopci má najlepšie ukazovatele výkonnosti:

  • nie je potrebné brať do úvahy výšku podzemných vôd;
  • zlepšená výmena vzduchu;
  • vysoká miera slnečného žiarenia;
  • krásny výhľad na okolie od okien.

  Plánovanie domov je vykonávané tak, že centrálna fasáda smeruje k južnej strane

  Chata, stojaca na kopci, v závislosti na správnom usporiadaní miestností, dosiahne výrazné úspory v oblasti vykurovania a elektriny. Dostatočná miera prenikania slnečného žiarenia do priestorov poskytne trvalý komfort. Inštaláciou solárnych panelov môžete zbierať prírodnú energiu a používať ju na ohrev budovy.

  3D projekt malého vidieckeho domu s manzardovou podlahou

  Vytvorenie krásneho domu projektu: najpraktickejšie usporiadanie, s prihliadnutím na strany sveta

  Usporiadanie praktického a krásneho domu závisí vo veľkej miere od umiestnenia pozemku vo vzťahu k stranám sveta a od orientácie samotnej budovy na ňu. Nemenej dôležitá je aj druh strechy a forma konštrukcie.

  Správne usporiadanie domu zabezpečí maximálne prenikanie slnečného svetla do priestorov

  Ak sa plánuje postaviť chalupu so štítovou strechou, je potrebné obrátiť otvorenú časť fasády na juh a rampu na sever.

  Užitočná rada! Centrálna fasáda by mala smerovať na južnú stranu. Tento odtieň umožní pridať terasu, verandu alebo masívnu verandu do projektu. Nachádza sa na južnej strane, tieto architektonické prvky môžu obyvatelia využiť ako miesto na odpočinok na čerstvom vzduchu.

  Odporúčame mať dom v severovýchodnej časti lokality. Z tohto dôvodu je zabezpečená potrebná úroveň osvetlenia miestnosti, čo minimalizuje prítomnosť tieňa na dvore, ktoré často pôsobí ako odstrašujúci prostriedok pri usporiadaní rekreačnej oblasti v blízkosti budovy.

  Tradične v dvojpodlažných domoch na poschodí sú súkromné ​​izby a nižšie sú spoločné a úžitkové miestnosti

  Opis výhod a nevýhod každého projektu. Najbežnejšie možnosti plánovania. Vlastnosti budov s dvoma poschodiami.

  Veranda môže zdobiť hlavnú fasádu budovy a skombinovať ju s verandou

  1. Východ a juhovýchod - vhodné pre ubytovanie izieb a rodičovských izieb.
  2. Západný a juhozápadný smer - usporiadal rodinnú izbu, obývaciu izbu a jedáleň.
  3. Južný a juhovýchodný smer - najčastejšie je obývacia izba, spálne a škôlky.
  4. Severný smer je vhodný na usporiadanie nebytových hospodárskych priestorov, hál, kuchýň a priestorov určených na skladovanie.

  Rozloženie súkromného domu vám umožní správne umiestniť všetky budovy na mieste a usporiadať vnútorný priestor

  Izby určené na voľný čas a rekreáciu, je lepšie umiestniť tak, aby ich okná boli obrátené na krásnu krajinu, napríklad prírodnú krajinu, terasu s dekoratívnou výzdobou alebo záhradu. Malo by sa zabrániť inštalácii nevidiacich plôch pred týmito miestnosťami.

  Projekt dvojpodlažného domu s samostatnou garážou

  Zavedenie funkčných oblastí v projekte krásneho vidieckeho domu a chalupy

  Funkčné zóny sú súčasťou projektu a niektoré budovy môžu byť zahrnuté v usporiadaní domu.

  Nasledujúce zóny sú určené na plánovanie staveniska (ak sa očakáva):

  • umiestnenie obytnej budovy;
  • budovy hospodárskeho účelu vrátane letnej sprchy, toalety;

  Vonkajšia terasa pre vonkajšiu rekreáciu

  • Parkovanie, garáž alebo garáž;
  • saunou alebo saunou;
  • penzióny;
  • rekreačná oblasť a altánok;
  • detské ihrisko;
  • záhrada a záhrada;

  Drevené domy vyzerajú veľmi pekne, prezentovateľné a útulné

  • dekoratívne prvky a dizajn krajiny;
  • miesto pre pikniky: gril alebo gril, vonkajšia rúra, letná kuchyňa.

  Voliteľná prítomnosť všetkých špecifikovaných objektov na webe. Ich dostupnosť sa určuje individuálne v súlade s projektom stavby a potrebami nájomcov. Najdôležitejšie je, aby sa zároveň zachovala potrebná úroveň slnečného žiarenia a výmeny vzduchu.

  Skutočný drevený krb - nenahraditeľný atribút vidieckeho domu

  Venujte pozornosť! Pred výberom miesta pre letnú kuchyňu na usporiadanie lokality, mali by ste určiť vietor. To sa deje tak, že dym z rúry, grilovania alebo grilovania neprechádza miestom. Lepšie je, ak okamžite padne na plot.

  Projekty krásnych vidieckych domov a chát: fotografie úspešných budovách

  Vnútorné usporiadanie budovy zohľadňuje celkový priestor a priestory, ktoré sú pridelené funkčným oblastiam.

  Rozlišujú sa tieto typy zón:

  • denná plocha (obytná) - je jedáleň a obývacia izba, kuchyňa, pracovňa a rodinná izba;
  • nočná zóna (rezidenčná) - určená na usporiadanie detských izieb, izieb pre hostí a spální, sú tu aj šatne;

  • priestory prechádzky a priestory určené na všeobecné použitie - hala a chodba, vstupná chodba, kúpeľne a schodisko;
  • blok hospodárskeho účelu - zóna na vybavenie garáže, kotolne, skladovne;
  • ďalšie izby - sauna, bazén, posilňovňa, hudobná miestnosť, kino, ich prítomnosť je voliteľná.

  Princíp horizontálneho alebo vertikálneho zónovania môže byť použitý ako základ pre usporiadanie priestorov. Voľba zásady závisí od počtu podlaží budovy. Ak plánujete postaviť veľký dom, rozloženie izieb môže zahŕňať obidve tieto možnosti.

  Minimálny počet oddielov umožňuje ušetriť množstvo denného svetla

  Ako navrhnúť krásny jednopodlažný dom

  Konštrukcia jednopodlažných chatiek sa odporúča vykonať v tých prípadoch, keď sa vyberie veľká plocha s plochým povrchom pre stavbu. Z tohto dôvodu budú náklady na výstavbu a pozemné práce minimálne. Podobné domy sú vhodné pre rodiny, v ktorých sú starší ľudia, malé deti a osoby so zdravotným postihnutím. Kvôli nedostatku druhého poschodia a schodísk, takíto obyvatelia budú pohodlné, pohodlné a bezpečné.

  Projekt malého vidieckeho domu

  Na fotografii, projekty krásnych jednopodlažné domy môžu vyzerať ako staré zámky alebo ultramoderné chaty. Konštrukcia budovy závisí od viacerých faktorov:

  • tvary skriniek;
  • exteriér;
  • typ a konštrukcia strechy;
  • používané pri konštrukcii materiálov a technológií.

  Terasa z kuchyne - je to v lete jedinečná príležitosť premiestniť jedáleň pod otvorenou oblohou

  Rozloženie priestorov v jednopodlažných chatách má horizontálnu orientáciu a prakticky sa nelíši od mestských apartmánov. Jedna časť domu je priradená do obytných miestností. Z tohto dôvodu sa používajú východné a južné zóny. Západnú a severnú časť budovy využívajú izby s hospodárskym účelom.

  Dvojpodlažný tehlový domový projekt

  Užitočná rada! Ak má dom malý rozmer, niektoré izby je možné kombinovať. Napríklad rozloženie s kombináciou obývacej izby, jedálne a kuchyne. Územné priestory podľa miesta určenia v tomto prípade môžu byť symbolické - malé nieregorodki, špeciálne usporiadanie nábytku alebo vizuálne (oddelenie vďaka rôznym povrchovým úpravám, rôzne farby alebo materiálu).

  Projekt prvého poschodia chaty s garážou pre dve autá

  Ako navrhnúť krásny dom projekt: fotografie dvojpodlažných budov

  Projekty dvojpodlažných domov sa používajú na vytvorenie veľkých chát, chát a budov na malom pozemku.

  Rozloženie dvojpodlažných budov umožňuje využitie architektonických ozdôb s funkčným významom v projekte:

  V takomto prípade môže byť usporiadanie skromné ​​a predstavuje správnu skrinku s najjednoduchším rozdelením miestnosti alebo má zložitý dizajn s množstvom fasádnych detailov a strechy s prerušovanými čiarami.

  Moderná chata z betónu a skla

  Najčastejšie v prvom poschodí sú verejné priestory, napríklad kuchyňa, jedáleň a obývacia izba, ako aj miestnosť na oddych. Tu môžete umiestniť aj oblasti služieb:

  K predným dverám sa nestal zdroj tepelnej straty, odporúča sa postaviť pred ním predĺženie vo forme vestibulu.

  Dvojpodlažná chata s podkrovím

  Okolie chodby a šatne bude rozumné. Na prvom poschodí je potrebná aj kúpeľňa. Ďalšie izby v prízemí zahŕňajú hosťovskú izbu a spálňu pre členov staršej rodiny, ako aj kanceláriu.

  Druhé poschodie sa najčastejšie používa na vybavenie detských izieb, spální, v zriedkavých prípadoch - kancelárií. Pri zohľadnení obývacích miestností je organizovaný potrebný počet kúpeľní a toaliet. Často existujú projekty s podkrovím medzi dvojpodlažnými krásnymi domami.

  Projekty krásnych domov s podkrovím: foto a riekyIndoctrinácia priestorov

  Pri navrhovaní mimoriadnych rodinných domov sa využíva čo najviac rezidenčnej oblasti podkrovia pod strechou. Výška týchto priestorov môže niekedy dosiahnuť päť metrov a pod hrebeňom sedem metrov a viac.

  Ďalšie obytné priestory na podkroví

  Zvýšený dopyt po dvojpodlažných chatách s podkrovím, aj keď existujú krásne projekty jednopodlažných budov.

  Užitočná rada! Konštrukcia jednopodlažného domu s podkrovím bude oveľa lacnejšia ako výstavba dvojpodlažnej chaty.

  Podkrovie je samostatný priestor pod strechou, ktorý sa najčastejšie používa ako oddychové miestnosti.

  Prítomnosť mansardovej podlahy je výhodou pre malé domy

  Často na fotografii je krásny dizajn izieb v súkromných domoch a ďalších kombinovaných zariadeniach doplnený prvkami zónovania a transformácie, čo umožňuje ušetriť miesto a odmietnuť postaviť steny:

  • Závesy - husté alebo polopriehľadné záclony perfektne rozlišujú priestor. Prinášajú pohodlie do interiéru a používajú sa na rýchle zónovanie (najčastejšie v izbách);
  • priečky posuvného typu - sú inštalované do špeciálnych otvorov vo vnútri stien. Štruktúry sa pohybujú pozdĺž koľajníc a používajú sa hlavne na oddelenie kuchyne so špecifickým zápachom od ostatných miestností. Je povolené používať na podkroví.

  Priehľadné oddiely pomáhajú zonovať miestnosť

  • Moderné priečky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Obzvlášť populárne je elektrochromické inteligentné sklo (vrstvený priesvitný materiál), ktoré sa dá stlačením ovládacieho tlačidla prejaviť nepríjemnou bielou farbou;
  • osvetlenie - osvetlenie sa môže stať nielen súčasťou interiéru a nastaviť jeho náladu, ale aj vizuálne rozdeliť priestor miestnosti;
  • pódium - používané v detských izbách ako miesto pre ukladanie vecí.

  Z okien tohto domu sa ponúka krásny výhľad na okolie

  Vo vnútri spálne môžu byť obrazovky použité ako priečky oddeľujúce posteľnú plochu od stola alebo šatne.

  Funkčný dizajn krásnych domov: fotografie budov s oknami

  V súlade s myšlienkou dizajnéra dizajnéra môže mať okno v poli polkruhový, obdĺžnikový alebo lichobežníkový tvar. Plocha tohto prvku v rámci prípustných limitov môže byť minimálna alebo relatívne veľká. Horná časť okna pozrite sa pod strechou budovy. V tomto prípade sa počet podlaží tohto prvku plánuje vzhľadom na počet podlaží chaty alebo sa môže líšiť od toho.

  Jedinečný moderný dom má ohromujúci kruhový pohľad

  Venujte pozornosť! Na balkóne sa používa konštrukcia zálivu. Ak sa počet podlaží líši od počtu poschodí budovy v projekte, v architektúre domu sa táto nuancia rieši pomocou vytvorenia pozdĺžneho okna.

  Výhody chaty s bay window:

  • Unikátny dizajn - tento architektonický prvok sa používa ako ozdoba exteriéru, prinášajúca eleganciu na fasádu domu;

  Štátny štýl sa vyznačuje používaním prírodných materiálov - kameňa a dreva

  • Skutočná vizuálne rozšírenie priestorov - dobre osvetlené bay pojme jedálenský stôl alebo rekreačná oblasť -vygodno vyzerá v kombinovaných obývacou izbou a jedálňou a vnútorným schodiskom (úspora obytného priestoru kvôli odstráneniu stavby v oblasti okien Bay);
  • zvýšenie úrovne prirodzeného svetla - vďaka panoramatickým oknami zasklievacej brány vstupuje do miestnosti zvýšené množstvo slnečného svetla;

  V moderných domoch je často ťažké určiť, či vzhľad budovy súvisí s určitým štýlom

  Mimo budovu a vnútri budovy, okná s pozadím vyzerajú celkom pôsobivo. Avšak, výstavba takýchto chatkách nie je lacná.

  Projekty vidieckych domov: krásne fotografie budov s garážou

  Prítomnosť vozidla musí byť tiež zohľadnená konštrukciou budovy. Ak sa má postaviť letná chata pre sezónne bývanie, postačí postaviť parkovisko alebo garáž na dvore.

  Kapitálová garáž v chatke určenej na trvalý pobyt

  V chatkách určených na trvalý pobyt by ste mali zabezpečiť existenciu kapitálovej garáže. A v projekte budovy môže byť vstavaný alebo prezentovaný ako rozšírenie.

  Garáž so zabudovanou miestnosťou môže byť nevyhrievaná alebo má vykurovanie. Pri jeho umiestnení sa najčastejšie používa podstavec alebo prvé poschodie. Dom projekt odlišné prístupové cesty môžu byť poskytnuté v garáži, napríklad bránou, vstupná brána (z ulice) alebo doma (halou, hala).

  Funkčný a komfortný projekt so zaujímavým architektonickým riešením

  Užitočná rada! Ak je z domu vchod do garáže, vodič nebude musieť ísť pod dážď, sneh, krupobitie, tolerovať iné prejavy nepriaznivého počasia.

  Cena domu s garážou vstavanou do budovy je oveľa vyššia ako náklady na postavenie samostatnej budovy. Tu sa myslí, že je nainštalovaný na jednom základe s chalupou, prinášanou pod jej strechou a s ňou susediacimi stenami miestnosti. Vysoká cena je však odôvodnená spoľahlivosťou, funkčnosťou a ďalšími prevádzkovými schopnosťami, ktoré nemožno ponúknuť v samostatnej garáži.

  Pri zdobení domov v minimalistickom štýle, často pomocou svetelnej farebnej schémy

  Určite by ste mali zabezpečiť malé parkovisko, ktoré je možné využiť na dočasné ubytovanie automobilov a pre hostí prichádzajúcich súkromnou dopravou.

  Projekty najkrajších domov: fotografie chaty s druhým svetlom

  Druhé svetlo sa často používa ako účinný architektonický doplnok. A prítomnosť tohto prvku sa odráža nielen v architektúre domu, ale aj vo vnútornom plánovaní. Druhé svetlo sa vytvorí, ak v konštrukčnom pláne nie je žiadna časť podlahy medzi podlahami. Súčasne je vytvorený priestorový priestor a vonku na fasáde je panoramatické zasklenie. Za týmto účelom sa používajú okná s veľkosťou približne 6 až 8 m.

  Jasné formy, jednoduchosť a stručnosť - základný pojem moderných budov

  Najčastejšie je druhé svetlo nájdené v krásnych projektoch drevených domov, avšak je možné ho použiť aj v chatách a iných materiáloch. V breadcrumbs na organizáciu tohto prvku, spravidla obývačka je používaná. Odporúčaná podlahová plocha je minimálne 120 m 2. V malých domoch je povolené používanie panoramatického zasklenia, ale kombinácia podláh nie je vítaná.

  Hlavné schodisko, navrhnuté ako kľúčový prvok interiéru, je častejšie umiestnené v obývačke

  Takáto obývacia izba má zvyčajne dva vchody: na prvom a druhom poschodí. Ak chcete vyliezť, použite rebrík. Návrh môže byť pochodový, skrutkový alebo dekoratívny.

  Venujte pozornosť! Takéto projekty vyžadujú dôkladné preskúmanie vykurovacieho systému, pretože bežné batérie nebudú postačujúce a straty tepla druhým svetlom budú veľké. Okrem toho v plánoch tohto typu sa princípy prenosu tepla líšia od štandardných projektov.

  Jednopodlažný dom s garážou a bazénom

  Krásne návrhy budov z populárnych stavebných materiálov

  Stavebný materiál ovplyvňuje aj architektonické prvky budovy a vnútorné usporiadanie. V sieti nájdete veľa projektov krásnych domov z dreva. Sú šetrné k životnému prostrediu a ľahko ovládateľné, ale v priebehu roka si vyžadujú zmršťovanie.

  Voľba štýlu pre exteriér budovy, je dôležité vziať do úvahy charakteristiky klímy a životného prostredia

  Konštrukcia penového bloku alebo pórobetónu nevyžaduje prerušenie počas procesu výstavby. Výstavba skeletových chatiek môže trvať najviac 3 mesiace. Tieto vlastnosti sú spôsobené technickými parametrami materiálov.

  Nie každý typ pôdy umožňuje použitie určitých stavebných materiálov. Okrem toho môžu existovať obmedzenia na vybudovanie niektorých typov nadácií atď. Z tohto dôvodu majú návrhy budov z rôznych stavebných materiálov svoje vlastné charakteristiky.

  Projekt moderného dvojpodlažného domu s podkrovím

  Vlastnosti projektov krásnych drevených domov: fotky zaujímavých stavieb

  Nuance projektov domov z dreva:

  • guľatiny alebo nosníky majú štandardné rozmery (dĺžka - 6 m), takže výstavba veľkých domov je komplikovaná. Rozloženie môže pozostávať z malých miestností, v opačnom prípade budete musieť zapájať záznamy na rezy. Zvýšte spotrebu izolácie;
  • takže krabica domu bola pevná a mala správne zmršťovanie, kĺby kmeňov by mali byť rozložené, čo nemôže ovplyvniť rozloženie. Dodatočné rozdelenie bude potrebné medzi susednými rezmi;

  Plánovanie vidieckeho domu s garážou a priľahlým bazénom

  • stavebná technológia predpokladá párny počet uhlov;
  • distribúciu nákladov je potrebné venovať osobitnú pozornosť;

  projekty majú obmedzený dizajn. V opačnom prípade sa počas výstavby vytvára veľké množstvo odpadu a náklady sa zvyšujú.

  Originálny a ekologický drevený dom s krásnym dizajnom

  Venujte pozornosť! Nemôžete postaviť schodisko do podkrovia v blízkosti steny, kde disje položená sklon strechy strechy.

  Vlastnosti spracovania projektov krásnych rámových domov

  Technológia drôteného plechu dáva určitú slobodu, pokiaľ ide o veľkosť domu, jeho poschodia a dizajn. Medzi hotovými projektmi sa nachádzajú jednoposchodové budovy pre letnú rezidenciu určenú pre sezónny pobyt a plnohodnotné obytné chaty s 2-3 podlažami pre trvalý pobyt. Rámcová technológia budovania obytných budov sa výrazne líši od stavebných prác z dreva, betónu alebo tehál.

  Projekt lacného rámovaného vidieckeho domu

  Takéto budovy majú mnoho výhod:

  • sú ľahko prístupné k sanácii priestorov;
  • rozloženie môže byť ľubovoľné, pretože neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa umiestnenia miestností, ich veľkostí;
  • stavebná krabica vzhľadom na technické vlastnosti materiálu je ľahká, takže vývoj projektu nie je komplikovaný distribúciou bremien.

  Kombinácia priestoru "druhé svetlo", bude najlepšie sa pozrieť vo veľkom dome s rozlohou 200 metrov štvorcových

  Materiál je dostatočne pružný na realizáciu aj tých najodvážnejších projektov vidieckych domov, avšak všetky normy rámcovej konštrukcie musia byť brané do úvahy.

  Charakteristiky vývoja krásnych projektov domov z tehál

  Projekty murovaných budov napriek vysokým nákladom dávajú značnú slobodu vo vzťahu k exteriéru domu a organizácii jeho vnútorného priestoru.

  Interiérový dizajn obývacej izby s krbom v modernom štýle

  Vzhľadom na zvýšenú požiarnu odolnosť materiálu sa môže postaviť tehlová stena so sporákom alebo krbom. V tomto prípade nebude fasádna časť chaty potrebovať ďalšiu úpravu.

  Kombinácia s inými materiálmi je možná:

  • prírodný kameň;
  • drevo pokryté škvrnou;
  • Tehla, ktorá má inú štruktúru alebo farbu.

  Použitie metódy rack-a-pastorka pre dokončovacie vertikálne povrchy sa často nachádza v moderných chatách

  Použitie tehál ako stavebného materiálu umožňuje zaradiť do projektu prízemie. Na jej základe sa dá postaviť kotolňa alebo prístavba, garáž atď. Tehlové projekty sa vyznačujú komfortom priestorov a podporujú najvyššie požiadavky na dizajn.

  Moderné projekty vidieckych domov a chát vrátane iných architektonických doplnkov, napríklad plochá strecha, sokel, terasa, veranda, veľká veranda, balkóny, pivnice, rotundy. Prítomnosť tohto krbu je tiež zobrazená na architektúre, vetranie a vyžaduje špeciálne plánovanie.

  Projekty domov s garážou pod jednou strechou: krásne a praktické nápady

  Kúpele z baru: projekty drevených konštrukcií s rôznym dispozičným riešením

  Rozloženie domu je 8 až 8 s podkrovím: populárne projekty

  Dome domy: projekty a ceny. Popis a odporúčania pre výstavbu

  Projekty jednopodlažné domy do výšky 100 m2: prvky kompaktnej konštrukcie

  Projekty jednopodlažných domov s tromi spálňami. Pravidlá pre vytvorenie optimálneho rozloženia

  Mám rád rámové domy! Sú lacnejšie a súčasne sú postavené omnoho rýchlejšie.

  Tiež sa mi tieto domy veľmi páčia, keď moji príbuzní v Soči postavili dom. Hovorí sa, že za pár mesiacov dostali pripravený dom, v prvom rade som tomu neveril. Obrátili sa na stavebnú spoločnosť a postavili chalupu na kľúč. Pozrel som sa na rôzne projekty na mieste a teraz tiež požiadam svojho manžela, aby objednával rámček. Ďalšia záruka 5 rokov!

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  3 + 4 =