Interiér kúpeľa

Interiér kúpeľa - fotka

Sauna vo vašom vlastnom dome alebo v dachi je skvelou príležitosťou pravidelne vykonávať zdravie a posilňovanie procedúr, dostať sa od každodenných starostí a odstrániť nahromadenú únavu.

Každý dospelý vie o výhodách ruského kúpeľa. Moderné kúpele sú postavené v súlade so zásadami, ktoré naši predkovia používali už dávno a nové technológie nám umožňujú tento proces zlepšiť.

Populárnym a ekologickým materiálom pre stavbu kúpeľa je drevený nosník. V starých ruských kúpeľoch bolo všetko jednoduché, praktické a stručné, pozostávalo z šatne a samotnej parnej miestnosti, zvyčajne v kombinácii s umývadlom. V moderných kúpeľoch sú často dodatočné izby s bazénom a ďalšie relaxačné miestnosti. Interiér kúpeľne by nemal byť preťažený ďalšími vecami alebo s príliš jasnými a alyapickými tónmi.

Tradičný materiál pre dekoráciu interiéru šatne a parnej miestnosti je strom, ale nie všetky typy dreva sú vhodné pre horúce a vlhké miestnosti parnej miestnosti. Čakáreň, kde vzduch nie je tak mokrý a nezohrieva sa na vysoké teploty, môže byť hotový s akýmkoľvek drevom a inými materiálmi vrátane plastov a kovu.

Steny parnej miestnosti sa odporúčajú lemovať drevenou podšívkou. Praktickosť, estetický a príjemný vzhľad a zrozumiteľnosť robia z neho najaktuálnejší a najrozšírenejší materiál, ktorý sa široko používa na dokončenie akejkoľvek miestnosti vo vani. Výhodou prírodného dreva pred inými materiálmi je predovšetkým to, že umožňujú steny "dýchať", to znamená, že neblokujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu.

Steny z obloženia sa ľahko čistia, čo výrazne znižuje riziko výskytu a šírenia plesní. Ale nie všetky druhy dreva sú vhodné na spárovanie, je potrebné vybrať plemená, ktoré dokážu vydržať vysoké teploty a neprehrievať. Jedinečne pre interiér kúpeľne nie sú vhodné ihličnaté stromy, pretože keď sú ohrievané, vyžarujú živice a sú nebezpečné.

Pri stenách a dvojicu políc ideálne obloženie z dreva, ktorý má nízky výkon kúrenia, to znamená, že nebude horieť na kožu pri kontakte. Najčastejšie pre tieto účely je lipa a osika, a môžete ju tiež kombinovať s dubom a topolom. Tí, ktorí majú radi borovicovú arómu, odborníci odporúčajú na stenách bližšie k stropu, aby pripevnili niekoľko lamiel cédra.

1

V čakárni zvyčajne vyhovuje miesto na svadbu, odpočinok a pitie čaju, ktoré sú užitočné pri prestávkach medzi spárovanými postupmi. Tradične sa šatňa, podobne ako kúrna, ozdobí drevenými panelmi, sú pohodlné lavice a pohovky, stôl a police pre čajové doplnky.

Interiérové ​​kúpele sa nedajú predstaviť bez regálov a lehátok, ktoré sú tiež vyrobené z dreva. Pri výbere dreva je potrebné starostlivo preskúmať jeho hladkosť, absenciu uzlov a dechtov. Poličky a ležadlá sú spravidla vybavené schody na rôznych úrovniach, čím sú police vyššia, tým je horúci vzduch v parnej miestnosti. Na lavičkách by nemali byť žiadne ostré rohy, aby sa zabránilo zraneniam a modrínam, všetky rohy sú zaoblené a leštené.

Poličky samotné by nemali byť umiestnené príliš blízko rúry. Rúra vo vani je jedným z hlavných funkčných prvkov a jediná vec, ktorá môže byť krásne zdobená muriva alebo prírodným kameňom.

Osvetlenie v parnej miestnosti by mali byť profesionálne inštalované s použitím špeciálnych žiaroviek, ktoré sú z bezpečnostných dôvodov často stíhané so štítmi vyrobenými z rovnakého dreva, ako je interiér orezaný. Moderní výrobcovia ponúkajú veľký výber svietidiel, ktoré dokážu vydržať vysoké teploty a vlhkosť, v najhorúcejších zónach používajú halogénové žiarovky.

Jedným z najzaujímavejších riešení osvetlenia kúpeľa sú teraz populárne LED a optické svietidlá. Špeciálne LED svietidlá nie sú vo všeobecnosti citlivé na vlhkosť, môžu byť umiestnené aj na stenách alebo na dne bazéna. S pomocou osvetlenia LED môžete vytvoriť jedinečnú škálu svetelných efektov. Okrem toho sa takéto zariadenia vyznačujú vysokou účinnosťou a trvanlivosťou.

Interiér kúpeľa

 • Krém na exotické nôh huba
 • Kapsuly od parazitov
 • Komplexné zariadenie Sustalife na rekonštrukciu kĺbov

V starej tradičné kúpele bola nízka drevená chata, tesnenie vlek, s nízkymi stropmi, malé okná, bielené rúra kachlí a dvojicou plukov človeka a kúpanie. Moderné kúpele sa výrazne odlišujú od svojich "predchodcov" - od návštevy parnej miestnosti môžete získať nielen liečebný účinok, ale aj veľa estetického potešenia. Aby interiér sauny bol útulný a komfortný, postačí len trochu úsilia a dýchanie fantázii a predstavivosti.

Usporiadanie vnútorného priestoru kúpeľa je najlepší spôsob, ako začať s vypracovaním podrobného schematického plánu. Dobre navrhnutý interiérový kúpeľ pomôže investovať v rámci určitého rozpočtu, správne naplánovať poradie práce a uľahčiť realizáciu návrhových nápadov a kreatívnych nápadov.

 1. Ruský štýl. Ide o ideálnu voľbu pre vnútorné usporiadanie štruktúry logov. Zvyčajne je tento tradičný dizajn pomerne malými finančnými nákladmi a dovoľuje zdobiť interiér kúpeľa vlastnými rukami. Väčšina položiek potrebných na vytvorenie "primárne ruského" štýlu sa nachádza v podkroví prarodičov alebo sa robí samostatne. Masívny drevený nábytok, krajkové záclony, prútia trať, maľované taniere, nadýchané šľahače a kuňka samovar - také charakteristické vlastnosti pomôže premeniť obvyklú kúpeľ v starom kláštore.

Šatňa sa nazýva šatňa, s ktorou kúpeľňa tradične začína. Navyše je to nárazníková zóna, ktorá zabraňuje prieniku chladného pouličného vzduchu do iných kúpelní.

 • Vzhľadom na stabilnú teplotu a vlhkosť v šatni sa môže použiť takmer akýkoľvek finišný materiál - od PVC panelov až po blokový dom simulujúci rámček.

Parl miestnosť je centrálna miestnosť v komplexe kúpeľov, takže jej usporiadanie by malo byť premyslené až do najmenších detailov.

 1. Bez ohľadu na štýl interiéru pre dekoráciu stien, stropu a podlahy v parnej miestnosti odborníci odporúčajú používať prírodné tvrdé drevo. Taký materiál je menej vystavený hnilobe a deformácii za podmienok vysokej vlhkosti a teploty, vytvára minimum živicových látok a má nízku tepelnú kapacitu. Pôvodným návrhovým riešením môže byť kombinácia dreva rôznych odtieňov pri zdobení rôznych povrchov parnej miestnosti. Týmto spôsobom môžete vizuálne zmeniť proporcie miestnosti alebo zóny.
 • Prečítajte si prehľad komplexného lieku proti hemoroidom Proctolol
 • Ako schudnúť o 20 kg - skutočné recenzie o Guarchibao

Umývanie je predpokladom na vykonávanie vodných procedúr pred a po návšteve parnej miestnosti. Ak chcete zostať v umývacom priestore, bolo to najpohodlnejšie, pri navrhovaní interiéru je dôležité zohľadniť každý detail - od inštalácie a osvetlenia až po príslušenstvo do kúpeľa.

 • Materiály na vnútorné dokončovacie práce v umývacom sektore by mali byť zvolené s ohľadom na špecifickú mikroklíma miestnosti. Zvyčajne sú steny v umývadle vystavené keramickým dlažbám alebo prírodným obkladom a na rozdiel od parnej miestnosti je povolené používať mäkké drevo. Odporúča sa pokryť podlahy v umývacom priestore "drsnou" keramickou žulou, napodobňujúcou vláknitú štruktúru stromu.

Interiér relaxačnej miestnosti vo vani

Ak už skôr miesto pre priateľské zhromaždenia v kúpeli slúžilo ako šatňa, potom dnes v kúpeľných komplexoch pre oddychovú miestnosť je pridelená samostatná izba. Toto riešenie je výhodné aj užitočné. Počas návštevy sa telo stretne s určitým stresom av dobre vybavenej rekreačnej oblasti sa môže postupne zotaviť a pripraviť na nové zdravotné postupy.

 • Pri výbere materiálov na dokončovacie práce stojí za to uprednostňovať tradičné pre vane vagón a pre obloženie zvyšnej miestnosti môžete použiť drevo akéhokoľvek plemena. Alternatívne môže byť drevená podšívka kombinovaná s murovanou podšívkou.

Hlavným rozdielom v podkroví v kúpeľni sú šikmé steny, avšak táto architektonická nuansa nezabráni jeho plnej prevádzke. V tejto zóne môžete vybaviť biliardovú miestnosť, posilňovňu alebo izbu pre hostí.

 1. Ak chcete zdobiť podkrovný priestor nad vaňou, mali by ste si vybrať dokončovacie materiály svetlých farieb - táto metóda pomôže vizuálne zväčšiť malú plochu miestnosti. Ak chcete farby a rozmanitosť, ozdobte s jasnou výzdobou centrálnu stenu podkrovia.

Ako si vybrať riešenie štýlu kúpeľa - pozri video:

Súčasne zodpovedný a kreatívny prístup k návrhu interiéru kúpeľa je zárukou následného pohodlného a bezpečného pobytu v ňom.

Interiérové ​​kúpele: foto. Najlepšie nápady

Vlastníctvo vlastného domu poskytuje majiteľom možnosť vytvoriť si vlastný kúpeľ na mieste alebo vo vnútri chaty. To vám umožní pravidelne vykonávať preventívne postupy, upratovať vaše telo a posilňovať ducha. Využite výhody kúpeľa je ťažké preceňovať. Pomáha posilňovať imunitu, relaxovať a úplne odpočívať.

Ak chcete byť v kúpeli príjemné, mali by ste zvážiť každý detail jeho interiéru. Na tom závisí všeobecná nálada a dokonca aj zdravotný stav ľudí, ktorí navštevujú tento komplex. Ako správne vytvoriť vnútorné kúpele, je potrebné zvážiť pred začatím stavebných prác.

Interiér kúpeľa (na obrázku nižšie) závisí od samotnej budovy. Ak je pozemok v blízkosti domu priestranný, môžete postaviť samostatnú budovu. Ak chcete ušetriť miesto, môžete zvážiť možnosť vytvorenia kúpeľa vo vnútri domu.

Nová budova nevyžaduje veľa priestoru. Pri správnom plánovaní je možné zmenšiť rozmery. Tiež je potrebné určiť, aký typ sauny majitelia chcú stavať. Fínska sauna sa vyznačuje vysokou teplotou vzduchu s malým množstvom vlhkosti. Keď chcú postaviť malú budovu, mala by sa táto možnosť uprednostniť.

Ruský kúpeľ má vysokú vlhkosť a miernu teplotu vyhrievania. Tradične pozostáva z dvoch vetiev. Ide o miestnosť pre predpoklady a väčšinu parných miestností. Dnes je toto usporiadanie doplnené miestnosťou s bazénom, ako aj ďalším miestom na odpočinok. V tomto prípade nová budova zaberie veľa priestoru.

Plánovanie interiéru sauny vo vnútri (fotografie sú k dispozícii v recenzii) by mali tiež určiť, koľko ľudí stavia novú budovu. Ak je v parnej miestnosti súčasne iba jeden alebo dvaja ľudia, môžete vybaviť špeciálny stánok. Netrvá veľa miesta. Tento dizajn je však vhodný len pre saunu. Nebude v ňom pary a vo všeobecnosti sa môže dodávať ohrievač.

Zvyšok rodiny bude potrebovať viac priestoru. Ak majitelia uprednostňujú ruskú kúpeľ, je potrebné vytvoriť budovu oddelenú od obytnej budovy. Tu bude možné vybaviť priestrannú parnú miestnosť.

Ak majitelia domu plánujú relaxovať vo vani so svojimi priateľmi s veľkou spoločnosťou, je potrebné zabezpečiť ďalšiu miestnosť na oddych a priestrannú parnú miestnosť. V ňom môže byť kúrenie. Prítomnosť sprchy je tiež vítaná. Preto by malo byť v miestnosti zabezpečené centralizované vypúšťanie do kanalizácie.

Interiér kúpeľa a relaxačná miestnosť (na obrázku nižšie) má často tradičný a dobre známy vzhľad. Samotná štruktúra sa najčastejšie vytvára z logu alebo logov. Preto by interiér mal zdôrazňovať krásu prírodného materiálu. V tomto prípade bude izba útulná, vytvára relaxačnú atmosféru.

Kúpeľ najlepšie vyzerá z guľatiny. Lúč nie je však z hľadiska ich estetických a prevádzkových charakteristík nižší. Strecha musí byť postavená podľa všetkých kanovníkov určených pre obytné priestory. Ale strop vnútri miestnosti musí byť aj drevený.

Vnútorný priestor nesmie byť väčší ako 10 m². Súčasne by mali byť 3 hlavné izby vnútri: parný kúpeľ, sprchovací kút a šatňa. Pri veľkých budovách sa tiež vytvorí oddychová miestnosť. Vnútorný priestor musí byť stručný a funkčný.

Tradične je v našej krajine obľúbená drevená vaňa. Návrh interiéru začína interiérovou výzdobou, ktorá by mala pozostávať z prírodných materiálov. Najlepšie na tieto účely je vhodná podšívka.

Prírodný materiál nezasahuje do normálnej výmeny vzduchu v miestnosti. Má estetický vzhľad. Takýto finišný materiál sa ľahko čistí a ľahko sa čistí. To zabraňuje výskytu huby a plesní na povrchu obloženia.

Pri výbere odtieňov dreva na dokončovacie práce v interiéri by mala byť kúpeľ uprednostňovaná pred plemenami, ktoré odolávajú vysokým teplotám ohrevu, a tiež nezbavujú živicové látky. Pre kúpeľové borovice sa nepestujú plemená dreva. Živica môže ponechať popáleniny na koži, takže táto možnosť by sa nemala brať do úvahy.

Najlepším spôsobom, ako vytvoriť vnútorné kúpele, sú osika a lipa. Sú tiež kombinované s topolom alebo dubom. Ak chcete uviesť do ovzdušia spárovanú ihličnatú arómu, môžete nainštalovať niekoľko cédrových lamiel pod strop.

Podlaha môže byť drevená, ale je lepšie vyrobiť z dlaždíc alebo porcelánového kameniny. Je to praktický, odolný a ľahko sa starajúci materiál.

Pri premýšľaní interiéru sauny v každej miestnosti je potrebné zachovať celistvosť celého obrazu tejto budovy. Dokončenie vo všetkých miestnostiach by malo byť vyrobené z prírodného dreva, okrem sprchy. Je lepšie uprednostniť praktické dlaždice.

Vo vnútri parnej miestnosti musí byť nutne niekoľko regálov, ako aj ohrievač (sporák alebo elektrický krb). Nemali by existovať žiadne kovové, plastové časti.

V šatni je potrebné poskytnúť stôl a vešiaky, police na čistenie spotrebného materiálu. Niektoré prvky interiéru môžu byť sklopné, ak potrebujete ušetriť trochu voľného miesta.

Zvyšná miestnosť by mala mať stôl a stoličky. V niektorých prípadoch je tu umiestnená posteľ alebo pohovka.

Vytvorenie interiéru kúpeľov začína miestnou parnou miestnosťou. Mali by byť 2 alebo 3 police rôznych výšok. Nižšie bude teplota nižšia a vyššia, resp. Vyššia. Police môžu byť rovné, šikmé alebo v tvare písmena "G9raquo; Všetko závisí od veľkosti miestnosti.

Dvere môžu byť vyrobené z dreva. Niekedy majitelia uprednostňujú tvrdené sklo. Transparentné dvere vytvoria pocit ľahkosti a nezabezpečujú veľa priestoru.

Kachle by mali byť inštalované na mieste pripravenom na to. Podlahy a steny sa tu musia dokončiť so žiaruvzdornými materiálmi, napríklad so špeciálnymi tehálami. Rúra z pece by mala byť vytiahnutá na strechu alebo na okno. Existuje mnoho návrhov na ohrievače. Voľba závisí od štýlu kúpeľa a preferencií majiteľov.

Je dôležité poskytnúť kvalitné osvetlenie. Na tento účel sa používajú špeciálne svietidlá. Nebojí sa vysokej vlhkosti a teplotných zmien.

Interiér relaxačnej miestnosti vo vani umožňuje vytvárať relaxačnú atmosféru. Môžete pridať obrázky príslušných predmetov. Nábytok pre túto miestnosť môže byť z dreva. Vhodné sú aj mäkké sedacie súpravy a kreslá, vystužené špeciálnym nepremokavým materiálom.

Vyrezávané platne a rovnaké rámy pre zrkadlá vyzdobia miestnosť čakárne alebo miestností na odpočinok. Tu môžete urobiť pekný kútik pre čaj. Zásuvky by mali byť odolné proti vlhkosti. Môžete túto miestnosť zdobiť v súlade s gustovými preferenciami majiteľov.

V závislosti od oblasti výstavby môže byť parná miestnosť, sprcha, bazén, oddychová miestnosť. V kúpeľni interiérový dizajn môže byť jednoduchý, tradičný alebo zahŕňa moderné vybavenie a dekoráciu.

Ak je miestnosť malá, je lepšie poskytnúť sprchu. A môže to byť aj vo vnútri spárovaného a byť samostatnou miestnosťou. Dokončiť sprcha je lepšie urobiť s dlaždíc alebo prírodný kameň.

Ak je budova priestranná, môžete vytvoriť bazén v nej. Vytvára sa v súlade so všetkými stavebnými predpismi a predpismi, používajú sa špeciálne vodotesné materiály. Voda v bazéne môže byť vyhrievaná alebo nie.

Drevo sa používa vo väčšine prípadov, keď sa vytvorí interiér kúpeľov. Tento prírodný materiál je dobre kombinovaný s keramickou žulou a prírodným kameňom. Ak majitelia súkromného domu chcú riediť drevenú úpravu, táto možnosť bude ohromná.

Prírodný kameň môže byť použitý na zdobenie jednej steny v miestnosti na odpočinok. Dokonca aj v samotnom spárovaní je dovolené použiť takú konštrukčnú techniku. V tomto prípade interiér bude tiež vyzerať sklo a moderné moderné svietidlá.

Odtieň steny od kameňa sa môže zhodovať s koncom podlahy. To dá určitú šarm a krásu do miestnosti. Nevýhodou predloženého materiálu je jeho vysoká cena. Jeho prítomnosť v interiéri však prináša vzhľad miestnosti luxusný a moderný.

Môžete tiež použiť nie jeden, ale niekoľko typov kamenných interiérových prvkov. V tomto prípade bude efekt nezvyčajný a zaujímavý. Textúra a tieň takýchto materiálov sa môžu líšiť. Ale taký prírodný kameň by mal byť v súlade s celým dizajnom miestnosti.

Pre podlahové krytiny je možné použiť štrkovitú obrubu a na zhotovenie stien - neupravený prírodný kameň. V kombinácii s dreveným obložením bude tento tandem vyzerať dobre. Ak zdobíte aj jednu stenu s takým materiálom, môžete dosiahnuť nezvyčajný pôvodný vzhľad vo vnútri parnej miestnosti alebo miestnosti na oddych.

Po zvážení toho, ako správne vytvoriť interiér sauny, každý majiteľ dedinského domu môže vybudovať takúto štruktúru na vlastnú päsť. Na základe rady profesionálnych dizajnérov bude možné priniesť do tejto miestnosti skutočne relaxačnú, príjemnú atmosféru. To bude mať pozitívny vplyv na pohodu a náladu ľudí, ktorí navštívia kúpeľ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 4 = 3