Interiér obývacej izby v súkromnom dome Foto

Návrh obývacej izby v súkromnom dome: populárne nápady

Interiérová výzdoba sály vo vašom dome je nielen zodpovedným, ale aj zaujímavým procesom. Každý majiteľ chce získať pohodlný a praktický dizajn obývacej izby v súkromnom dome. Z tejto miestnosti čakajú všetci komfort, pohodlie a útulné prostredie pre relaxáciu s priateľmi a rodinou. Keďže rôzni ľudia majú svoje vlastné predstavy o praktickosti a kráse interiéru, táto úloha nie je jednoduchá. Najobľúbenejšie nápady na dizajn obývacej izby v súkromnom dome dnes zahŕňajú moderné a klasické štýly, rovnako ako rozloženie možností so schodiskom a krbom. Budeme ich zvažovať v tomto článku s 25 fotografiami.

Ako navrhnúť obývaciu izbu s krbom v súkromnom dome. Tipy a 5 fotografií

Myšlienka komfortu skoro každý sa spája s ohňom krbu, praskaním palivového dreva a ohnivými záblesky na stenách. Kto by odmietol mať taký dizajn obývacej izby v jeho dome? Krásne vybavený krb v sále je sľubom priateľského a teplého interiéru.

Na začiatok je potrebné pochopiť, aké sú krby vo všeobecnosti. Okrem ich rozdielov v druhu paliva (elektrický, tuhé palivo, plyn a bio) sú moderné krby rozdelené do štyroch hlavných skupín:

 • Corner - jeden z najpopulárnejších dnes. Sú nainštalované v rohu miestnosti, bez toho, aby zaberali veľa priestoru a umožnili vám slobodne usporiadať nábytok.
 • Nástenné - krásna, ale skôr masívna verzia, ktorá bude vhodná len vo veľkých miestnostiach.
 • Vstavané - sú inštalované do výklenku, takže je viditeľná len pec. To je výhodné, ale spôsobuje problémy s opravou.
 • Island - sú umiestnené v strede miestnosti. Sú pohodlné a zapadajú do akéhokoľvek interiéru, ale taktiež, ako múr, zaberajú veľa priestoru.

Krby môžu byť vyrobené z tehál, kameňa, kovu alebo skla. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že priťahuje veľa pozornosti, a preto by sa malo kombinovať so štýlmi situácie. Zvyčajne je návrh obývacej izby s krbom v súkromnom dome urobený v klasickom alebo rustikálnom štýle. Ale to je, ak je krbom drevo, s kameňom alebo murovaným povrchom.

Štýlové elektrické a plynové krby sa dokonale hodia do moderného interiéru.

Návrh obývacej izby so schodiskom v súkromnom dome - 5 fotiek

Ak ste mali to šťastie na to, aby ste mali dvojpodlažný alebo trojpodlažný rodinný dom, potom je potrebné zvážiť možnosti výbere obývacej izby so schodiskom. Bez ohľadu na to, aký štýl si vyberiete, bude všetko závisieť od tvaru, rozmerov a materiálu rebríka. Hlavné druhy sú:

1

Najbežnejšou konštrukciou obývacej izby so schodiskom v súkromnom dome je umiestnenie schodiska pozdĺž jednej zo stien.

Kompaktné schody s otvormi a skrutkovým schodiskom môžu byť inštalované aj v strede interiéru. Spravidla sú vyrobené z dreva alebo tepaného železa.

Návrh modernej obývačky v súkromnom dome (5 fotografií)

Návrh modernej obývačky v súkromnom dome bude silne ovplyvnený usporiadaním nábytku. Prečítajte si náš článok Ako usporiadať nábytok v hale, kde nájdete najlepšie možnosti a rozvrhnutie plánov, rovnako ako fotografiu obývacích izieb pred a po prestavbe. Vo všeobecnosti sa interiér obývacej izby v modernom štýle vyznačuje jednoduchosťou liniek, minimalistickým nábytkom a krásnymi dokončovacími materiálmi prírodného pôvodu.

V malých domoch je obývacia izba často kombinovaná s kuchyňou. To umožňuje vizuálne zväčšenie priestoru miestnosti, vytvára dodatočné pohodlie pri prijímaní hostí. Niekoľko variantov tohto dizajnu nájdete na fotografii:

Klasický dizajn obývacej izby v súkromnom dome - 5 fotiek

Klasický dizajn obývacej izby v súkromnom dome je zvyčajne spojený s krásnymi látkami, nádherným vyrezávaným nábytkom, dekoratívnou štukou a luxusnými svietidlami. Tenké tvary nábytku a ďalšie prvky interiéru zdôrazňujú vzory tapiet, kobercov, záclon a čalúnenia. Špeciálny lesk v miestnosti prináša zrkadlá, kovové a sklenené (kryštálové) dekorácie. Fotografie s príkladmi tohto vzoru:

Iné nápady pre dizajn obývacej izby v súkromnom dome - 5 fotiek

Dnes je veľa nápadov na dizajn obývacej izby, v rovnakom čase všetko závisí od želaní a fantázií hostiteľov. Na nasledujúcich fotografiách môžete vidieť, aký je návrh obývacej izby v súkromnom dome.

Interiér obývacej izby v súkromnom dome - 50 fotiek návrhových myšlienok

Zodpovedný proces - usporiadanie hlavnej miestnosti v dome, pretože multifunkčné zaťaženie by nemalo zasahovať do originality a korelovať so všeobecným pohľadom na stavbu a stavbu. V modernom svete koncepcia luxusného dizajnu zahŕňa vlastnú dokonalosť pre konkrétneho majiteľa, možnosť vytvoriť komfortný obývací priestor v súkromnom dome, ktorý zodpovedá životnému štýlu. Môže to byť iný, jednoduchý alebo vzdorný, hrubý alebo elegantný, elegantný alebo brutálny, ale zapamätateľné nie je tak ťažké. Hľadajte inšpiráciu, môžete byť medzi fotografiami, zároveň sa oboznámte s najznámejšími riešeniami a najnovšími inováciami.

Moderné možnosti dizajnu pre hlavnú izbu sú celkom rozmanité:

 • Minimalizmus. Cítiť slobodu od všetkého zbytočného - farby, tvary, prvky dekorácie. Ponechajte základy, aby ste si mohli vychutnať priestrannosť obývacej izby vášho súkromného domu. Takéto interiéry prispievajú k odpočinku od mestského rytmu, ale môže byť prideritsya určitá monotónnosť, ktorá je niekedy viditeľná aj na fotografii. Zrejmé plus rozšírenia priestoru pre týchto majiteľov, veľkosti obývacích izieb sú skromnejšie 30 m2. m.

 • Modern. Kontrastné kombinácie prírodných tónov, ako mäkký krém a čokoláda, možno čiernobielo. Čierne a biele varianty používajú zvýrazňovaciu stenu. Sklo, lesklé povrchy, dizajnový moderný nábytok zvyšujú efekt.

 • Loft. Neupravené steny, drevené stropné trámy, zdôraznená industriálnosť sú prispôsobené dizajnérmi pre maximálny komfort z pocitu súkromného domu. Zaujímavé sú stenové panely s nezvyčajným reliéfom na tehly alebo zväzok nezvyčajných farieb pre akcentovú stenu.

Mnohé z týchto štýlov umožňujú umelecké predmety nielen nábytok, ale aj záľuby, koníčky majiteľov: zbierky z cest, knihy, modely áut, neštandardné výtlačky, galéria. Ale oni nie sú schopní priniesť toľko tepla do interiéru krajiny dom salónik, koľko štýlov, ktoré sa narodili nie v mestskom období.

Existujú interiérové ​​riešenia, ktoré budú využívať celý priestor domu a jeho okolie pre jeden celok. Zmiernené odtiene prírody, čisté čiary, ekologické materiály vytvárajú taký rozdiel, ako je vidieť z fotografie, ale prírodné štýly:

 • Scandinavian. Niečo úzke a jasné, jednoduché a výstižné interiér zriedený jasnými akcentmi na extrémne jasnom pozadí. Vychutnajte si výhľad na veľké okná, ktoré nechajú veľa svetla. Všetky použité dokončovacie materiály prispievajú k harmónii, špeciálnej čistote.

 • Country. Stupeň integrácie nepozná medze. To môže byť len náznak: rímse, strop alebo hrubý lúč, úprava povrchov stien dosiek. Striedajúci píly a dreva rôznych farieb dáva komfort. Posilnená dekorácie v podobe výrazných lustrov, kovové oboktov, koženým nábytkom, muriva.

 • Rustikálne. Niektoré súkromné ​​domy sú jednoducho vytvorené pre použitie v interiéri obývacej izby hlavných charakteristických prvkov - stien, trámy. Jednoduché regály, drevené truhlice, otvorené poličky z dosiek, zaujímavé doplnky z paličiek a vetvičiek - zvýšia efekt.

Schopnosť vykonávať interiér obývacej izby v takom časovo overenom, ale z tohto menej významného smeru ako kedykoľvek predtým v súkromnom dome, a nie ako štandardný byt. Moderné materiály a miernejší, hoci rozpoznateľný dekor, prispôsobený skutočným potrebám vybavenia, mierne uľahčili klasicizmus. Pridanie inovatívnych položiek už nie je na mieste. Je to ideálna voľba znalcov minulosti, ale nie je pripravená vzdať sa úspechov súčasnosti.

Volal neoklasický, štýl je rozpoznaný v nábytku, výzdobu, funkcie:

 • masívne sedacie súpravy s elegantným čalúnením;
 • stoličky s "ušami";
 • luxusné lustre;
 • štukové škvrny;
 • oblúky, stĺpy, stupňovanie;
 • zrkadlá;
 • lišty, niekedy kontrastujú.

Ale všetka táto klasická nádhera vyzerá obzvlášť dobre, keď je obývacia izba v súkromnom dome zaslúžene považovaná za skvelú:

 • priestranná od 30 do 36 metrov štvorcových. m;
 • výška stropu od 3 m;
 • má veľké okná, najlepšie vysoké.

Správny svetelný rozsah s dobrým osvetlením zvyšuje priestor. To nefunguje opačným smerom: príliš skromné ​​objemy sály nie sú vítané.

Iba farba môže pridať mäkkosť, jemnosť: paletu teplých zemitých farbách. Medzi nimi v poslednej dobe dizajnéri emitujú svetlo s kombináciou šedohnedé, olivový. Pridanie akcenty k celkovému pozadí, ako je fialová, tmavo modrá, fialová, zlato, striebro, víno, tyrkysová by malo byť mierne a obmedzená na 2-3 všetky zodpovedajúce farby.

Textil, čalúnenie, závesy - všetko je presne overené a môže produkovať úžasný efekt. Dekorácia steny je vhodnejšia ako kombinácia omietky, tapiet, ktoré sú tiež schopné expresivity - lincrust, nástenné maľby. Striktné línie podlahy a stropu, ich výraznosť, zdôrazňujú nádheru hlavnej miestnosti.

Strom vo vnútri každého vidieckeho domu bude vždy na mieste: používa sa na priestory akejkoľvek veľkosti, ovplyvňujúce farbu na vnímaní.

Môže to byť iný:

 • Niekoľko starodávnych vzorov vo forme vyrezávaných koľajníc, trámov, barov, nábytku poskytne pohodlie, teplo za každého počasia.
 • Ale moderné štýly tiež široko používajú drevo - bielené pre elegantné a eleganciu. Obývacia izba ľahkého stromu bude vždy vyzerať slávnostne. Moderný nábytok a novinky v riešeniach osvetlenia umožnia interiéru zapamätanie.
 • Návrhári ako expresívne nápady - nebojte sa pridať kameň, sklo, kov, aby na sútoku kontrastov zdôrazňovali vplyv a obraznosť hlavnej miestnosti.
 • Strom je schopný nastaviť geometriu celého priestoru a nedovoliť, aby boli plochy monotónne.
 • Drevené doplnky zvýšia výraz bez konfliktu. Napríklad pôsobivá polica pre obytnú miestnosť TV-zóny vo forme lúča je dokonale v súlade s dreveným povrchom obloženia.

Drevo je ekologický materiál, najviac koncepčný pre súkromný dom ako príležitosť spojiť sa s prírodou. Je úplne prípustné použiť napodobeniny, čiastočne (ako nahradiť parket na laminát) alebo plné (linoleum). Ale potom sa nedostavte dôležité vlastnosti, ktoré ocenia niektorí majitelia - príležitosť vychutnať si osobitnú štruktúru stromu, jeho vôňu a pocit, že dom je čo najšetrnejší z hľadiska životného prostredia. Tento pocit nie je možné v byte.

Krb v obývacej izbe domu - nielen pre pohodlie, kúrenie, je tiež istým ukazovateľom vnútornej skromnosti, jej dekorácie. Stane sa ústredným referenčným bodom: v jeho blízkosti je mäkká zóna vo forme konfigurácie G alebo P. Potom zóna televízora nepriťahuje pozornosť, skrýva sa za špeciálnymi obrazovkami.

Krby na interiéry obývacích izieb, v blízkosti klasiky alebo retro, vyzerajú významné, viditeľné prvky. help:

 • všetky druhy portálov;
 • výrobky z keramiky, porcelánu a ďalšie;
 • veľké zrkadlo v krásnej bagety;
 • štuku a podšívky.

Alebo krb sa skromne zlúči so stenou: nachádza sa jedno kreslo, čo robí toto miesto súkromným kútikom. Krb s drevom nie je možné v byte - to je jednoznačný prínos. Pôvodné ostrovné krby vyzerajú štýlovo, ale dizajn znamená veľkú obývaciu izbu v dome.

Uzavreté typy krbov alebo dokonca elektrické verzie môžu pomôcť vyhnúť sa niektorým problémom pri inštalácii a zdobení krbovej zóny, pretože mnohé druhy znamenajú zahrnutie do projektu v etape výstavby.

Významný vplyv v tejto zóne sa sústreďuje na drovnitsa, sprievodné príslušenstvo, mriežka z tepaného železa. Pre vidiek, autentický štýl, prítomnosť charakteristických znakov domova - drevené trámy, prírodný kameň pre krbové zóny je žiaduce.

Keď je rytmus života vysoký, dizajn obývacej izby v dome musí nevyhnutne pomôcť obnoviť rovnováhu moci, emocionálnu a fyzickú. Nič nie je schopné dať príležitosť na odpočinok ako posledné kusy nábytku.

Medzinárodné výročné výstavy, nové fotografie dizajnérskych projektov navrhujú nahradiť štandardnú obľúbenú stoličku pre pokročilú verziu:

 • Chaise lounge - navrhnúť moderný lakonický štýl. Anatomické formy - s osobitným rešpektom.
 • Kreslo s prispôsobenou variáciou. S drevom, koženým čalúnením, semišom - pre špeciálny štýl v štýle New Yorku.
 • Veľké podlahové vankúše sú rozpoznateľným symbolom bez konvencií dizajnu, jasným nápadom pre majiteľov, ktorí sa cítia mladí a aktívni.

Umiestnenie mäkkých plôch by nemalo zasahovať do komunikácie - pohovky, kreslá nie sú umiestnené na stenách a používajú stred obývacej izby v jeho pôsobivej veľkosti.

Nábytkové skupiny dlho prestali vyzerať ako šablóna v nových zbierkach. Stále viac spotrebiteľov oceňuje modularitu alebo zaoblený tvar veľkej pohovky, aby si užil rozhovory a sledoval domáce kino. Ak to priestor dovolí, je povolené vyradiť salónik s otvoreným rozložením, pomocou pódiu a špeciálnou úpravou nubuk, kožušiny, koberca.

Niekedy sú ikonické objekty dekorácie, zaujímavé objekty schopné dať o trochu väčší dojem výsledku.

Zaujímavé riešenia a trendy:

 • Žalúzie - pre rôzne štýly. S otočnými laťmi, ako sú okenice - najfunkčnejšie (mimochodom, farba) alebo v rustikálnom duchu, špeciálne starne.
 • Ruská farma. Bez akejkoľvek nádeje na autentickosť objektov výzdoby prinesie zvláštny šarm vo vhodnom interiéri. Dekoratívne taniere na stene jedálne, krbové zóny, útulné záclony, gobelíny, výrobky z brezovej kôry.
 • Textílie sú navrhnuté tak, aby poskytovali hmatateľné potešenie a nielen na oko, pretože dom je nemožné bez dekoračných vankúšov, prikrývok.
 • Svietia podlahy na vysokej rafinovanej nohe; bodov na bare - pridá večer samostatné osvetlenie.
 • Diverzifikujte obdĺžnikovú, štvorcovú izbu - doplnenú okrúhlymi, oválnymi predmetmi: konferenčné stolíky, vankúše, vankúše.

Hlavným pravidlom pre obývaciu izbu sú dodávané úložné systémy. Pomôžu potrebným veciam, aby boli na dosah ruky, bez toho, aby sa preplnilo a nebránilo vytváraniu dizajnu. Nízke skrinky a zásuvky bude zdieľať priestor zónovania, ak je to potrebné, a v prípade, že hostia dorazí rýchlo odstráni prebytok, čo je dôležité, keď malé deti sú doma. Medzi mnohými riešeniami nie je ťažké nájsť ten, ktorý odráža všetky potreby, vytvorí najkrajšiu obývaciu izbu.

Interiér obývacej izby v súkromnom dome - fotka príkladov dizajnu

Obývacia izba súkromného domu je vždy centrálna a najväčšia miestnosť na námestí, v srdci domu, jeho vizitky.

Moderné požiadavky na to sú veľmi vysoké: musí zjednotiť celú rodinu, byť štýlové a útulné pre každého. Preto je veľmi dôležité vytvoriť vhodný dizajn obývacej izby pre váš súkromný dom.

Priestranná obývacia izba s vysokými stropmi v súkromnom dome

Návrh obývacej izby v súkromnom dome musí začínať výberom štýlového riešenia. Táto voľba bude mať vplyv na koniec celého domu, tak starostlivo zvážiť klady a zápory, zvážte názor všetkých členov domácnosti, zvážte fotografiu. A teraz, podrobne, aké sú štýly a ako vytvárajú atmosféru v dome.

Bezchybnosť tohto štýlu je overená časom, nereaguje na vplyv frivolnej módy. Obývacia izba v súkromnom dome, podriadená tomuto štýlu, najčastejšie v správnej forme, s veľkými oknami. Klasický dizajn znamená:

 • drahý nábytok;
 • pokojné prírodné farby;
 • drahé kvalitné materiály, cenné druhy drevín;
 • dekoratívne prvky ručnej práce;
 • štukové lišty na stropoch;
 • okná zdobené tradičnými závesmi.

To všetko pridá do interiéru obývacej izby súkromný dom špeciálny elegantný, ktorý sa nudí a bude časom ešte cennejší.

Obývacia izba v klasickom štýle vo svetlých farbách s krbom

Obývacia izba v klasickom štýle s krásnym nábytkom

Klasický štýl v interiéri obývacej izby s veľkými obrazmi a krbom

Obývacia izba v klasickom štýle s viacúrovňovým stropom

Najčastejšie tento štýl vyberajú kreatívni ľudia, ktorí radi cestujú. Tu používame predmety každodenného života, prvky interiéru, ktoré sú vlastné tejto alebo tej etnickej kultúre. Takto dizajn obývacej izby môže napríklad vyjadrovať prvky egyptského, indického alebo japonského štýlu.

Tento smer môže presne znovu vytvoriť interiér zvoleného etnózu a predstavuje len jeho samostatné akcenty.

Tip! Musíte vyzdvihnúť štruktúru a farby všetkých detailov tak, aby vyzerali harmonicky, nevytvárali pocit blšieho trhu vo vašom dome.

Obývacia izba v súkromnom dome v etnickom štýle

Zdobenie malej obývacej izby v súkromnom dome v etnickom štýle

Dekorácia obývacej izby v etnickom štýle v súkromnom dome so šikmou strechou

Etnický štýl v malej obývacej izbe s krbom

Jednoducho povedané, krajinný štýl je vidiecky štýl. Znamená to jasné a teplé odtiene nábytku a interiérových predmetov, špeciálne sfarbenie a textúru látok na nábytok a dizajn závesov.

Ak chcete správne vytvoriť interiér domácej obývacej izby v súkromnom dome, stojí za to starostlivo preskúmať pripojené fotografie.

Obývacia izba v štýle country

Použite na dekoráciu salónu v štýle krajiny dekoratívne kameň

Krajina v obývacej izbe v drevenom dome

Obývacia izba v štýle country vo vidieckom dome

Názov štýlu hovorí sám o sebe: vznikol na juhu Francúzska, známy svojou originálnosťou a osobitým šarmom. Tento dizajn sa vyznačuje jednoduchosťou, prirodzenosťou, prírodnými prvkami dekorácie, nábytkom "starším". Úplne popiera luxus, prestížnosť a pôvab.

Návrh obývacej izby v súkromnom dome v štýle Provence bude vyžadovať podobné riešenie pre vás z celého domu.

Obývacia izba v drevenom dome v štýle Provence

Malý obývacia izba v štýle Provence

Príjemná štýlová obývačka v štýle Provence

Malá obývacia izba s krbom v štýle Provence

Zahŕňa také smery ako:

Tento štýl znamená dostatok voľného miesta v miestnosti. Jeho charakteristickými vlastnosťami sú monochromatické farebné riešenie, množstvo svetla, minimálna dekorácia, tuhosť a asketický nábytok. Namiesto stoličiek sa často používajú pušky.

Tento štýl je vhodný v tom, že vytvára bezchybný interiér obývačky akéhokoľvek súkromného domu: malé plochy až do 25 metrov štvorcových. m, je schopný rozšíriť sa; a obývacia izba je viac ako 25 metrov štvorcových. m bude vyzerať svieže a lakonické. Fotky nižšie vám pomôžu vidieť to.

Obývacia izba v minimalistickom štýle

Konštrukcia sa vyznačuje špeciálnou povrchovou úpravou miestnosti - skla a kovu. Každý detail interiéru plní svoju funkciu, dekoráciu a dekoráciu.

Obývacia izba v high-tech štýle

Jedná sa o modernú zmes krajiny a francúzskej Provence. Je to čo najbližšie k prírode, prírodné materiály sa používajú v dekorácii.

Obývacia izba v ekostyle

Tento štýl sa vyznačuje prítomnosťou drsných detailov v miestnosti: kladenie tehál bez povrchovej úpravy, podlahy z dosiek. V obývacej izbe sa hovorí, že predtým tu bola výrobná hala a nezakrýva to. Prezentované fotky takýchto obývacích izieb v rôznych domoch to potvrdzujú.

Obývacia izba v podkroví

Tip! Pri výbere niektorého z ponúkaných štýlov sa nesnažte jasne sledovať každý z nich. Koniec koncov, niekedy to je ich miešanie, ktoré vytvorí jedinečný obraz vašej obývačky, bude môcť veľa povedať o vás.

Ako najlepšie označiť obytné priestory v dome, povedzte fotografiu veľkých možností.

Rozdiel v dekorácii miestnosti vytvára hranicu medzi zónami. Preto je možné oddeliť priestor pred krbom od spoločnej miestnosti. Príklady zónovania obytnej miestnosti v súkromnom dome pomocou finálnych materiálov nájdete na nasledujúcich fotografiách.

Zónovanie obývacej izby v súkromnom dome

Heterogenita svetla, jeho odlišný smer a intenzita pomôžu pri vymedzení miestnosti. Napríklad tlmené svetlo a osamotené miesto vytvoria pocit istoty, nastavený na vlnu oddychu.

Zónovanie obývacej izby v súkromnom dome pomocou svetla

Prostredníctvom obrazoviek, priečok je ľahké vytvoriť jedinečné čaro interiéru obývacej izby vo vašej domácnosti. Fotografie rôznych možností miestnych priestorov pomocou obrazoviek nájdete nižšie.

Vytváranie a vytváranie interiéru obývačky vášho domu nielenže vytvára váš osobný priestor, ale ovplyvňuje náladu a duševný stav všetkých žijúcich v dome!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 4 = 2