Vnútorné stenové panely

Panely na steny v interiéri - 60 fotiek

Moderné nástenné panely - krásna výzdoba každej miestnosti. Vďaka neobmedzenému počtu variantov týchto produktov môžete vytvoriť interiéry v rôznych štýloch a smeroch. Vysoká popularita stenových panelov je spôsobená ich praktickou a estetickou hodnotou.

Použitie dekoračných stenových panelov v interiéri

- Panely na dne steny. Takéto usporiadanie stenových panelov je nielen veľkolepé estetické, ale aj praktické riešenie. Vzhľadom k správnemu rozmeru v zdobení steny môžete vytvoriť vysoký stropný efekt a vizuálne zväčšiť miestnosť.

- Panely na celej stene. Panely vyrobené z prírodných materiálov alebo s imitáciou dreva sa často používajú na obkladanie všetkých stien v kancelárii, súkromnej knižnici alebo biliardovej miestnosti. Toto rozhodnutie je navrhnuté tak, aby poskytovalo dôraz na interiér a preukázalo stav jeho vlastníka.

- Panely ako dekoratívny prvok. Panely rôznych materiálov, ktoré sa do interiéru dostanú ako ľahký prízvuk, vyzerajú štýlovo a harmonicky v každej izbe. Rozmanitosť textúr vám umožňuje realizovať akýkoľvek dizajnový nápad. Dosky môžu byť úplne obložené jednou zo stien, a na iných stenách - len malé plochy.

Typy dekoračných panelov pre steny - foto

Kachľové panely umožniť majiteľovi vytvárať fantazie a vytvárať všetky druhy výkresov, ktoré kombinujú farby, veľkosti a textúry. Výrobcovia ponúkajú štvorcového tvaru dosky s rozmermi 300 x 300 cm až 980 * 980 cm. Pre montáž s použitím lepidla alebo klyaymery spojovacie dosky cez špeciálne drážky.

Rackové panely efektívne používané v malých miestnostiach. Reiki sú upevnené na prepravke pomocou sponiek alebo skrutiek. Vďaka drážkam a hrotom sa panely ľahko spájajú a medzera medzi nimi je čistá a nevyžaduje ďalšie obloženie.

Panely z plechu vám umožnia vytvoriť nádherný výzdobu bez výrazných nákladov. Panely majú dĺžku 122-244 cm a hrúbku 0,3-0,6 cm, napodobňujú štruktúru dreva, kameňa alebo dlaždice. Sú prilepené priamo na stenu a medzery medzi nimi sú uzavreté lisovaním.

1

Materiály použité na výrobu dekoratívnych stenových panelov

 • Panely na steny - prírodné drevo. Dub, céder a jelša - najpopulárnejšie drevo na výrobu panelov. Panely z prírodných materiálov sú ekologické a používajú sa na obkladanie stien v obývacej izbe. Drevené panely s vodoodpudivým voskovým povrchom môžu trvať dlhú dobu v kúpeľni alebo v kuchyni.
 • Panely na steny - drevotrieska a drevovláknitá doska. Panely z týchto materiálov sa používajú v suchých miestnostiach. Takéto dosky sa rýchlo deformujú pri vystavení vlhkosti.
 • Panely na steny - MDF. Tieto dosky sa vyznačujú vysokou pevnosťou, odolnosťou proti vlhkosti, tepelnou a zvukovou izoláciou. Na paneli MDF môžete upevniť regály a skrinky.
 • Panely na steny - sklo. Dekoratívne sklenené dosky majú dobrú estetiku, ale vyžadujú starostlivé použitie. Výrobcovia používajú technológie, ktoré môžu zvýšiť pevnosť skla, ale tiež zvyšujú náklady na panely.
 • Panely na sten - gypsovil. Povrch panelov vyrobených z takého materiálu je pokrytý vinylom zdobeným vzormi alebo textúrami.
 • Panely na steny - plastové. Plastové nástenné panely majú vysokú odolnosť proti vlhkosti, pevnosť, odolnosť proti ohňu, hygienu. Tieto vlastnosti umožňujú ich aplikáciu na dekoráciu stien v každej miestnosti.

Dekoračné stenové panely pomôžu premeniť každú miestnosť alebo vytvoriť úplne nový interiér v čo najkratšom čase. Široká škála návrhových možností a materiálov vám umožní vykonať akékoľvek vaše fantázie.

3d panely pre steny v interiéri - 45 fotografických príkladov

Volumetrické panely nemôžu byť nazývané niečím novým na stavebnom trhu. Pri sadrových vlastnostiach sa používajú veľmi dlho. Ďalšou vecou je, že moderné materiály a výrobné techniky ich urobili oveľa zaujímavejšími, rôznorodejšími a kvalitnejšími.

Úloha 3D panelov v dizajne: nuansy výberu a dizajnu

Najprv, 3D panely - to je módny trend v interiéri, ale nie príliš časté. Takáto úprava prináša do miestnosti dodatočný objem, vytvára zaujímavé vizuálne efekty v dôsledku hry svetla na reliéfnom povrchu, vždy sa stáva centrálnym objektom na pozadí celkového dizajnu.

Moderné 3D panely pre steny v interiéri môžu byť asistentmi pri riešení otázok zónovania, dekorácie a dekorácie akýchkoľvek horizontálnych alebo vertikálnych plôch, vnútorných priečok.

Rady pre návrhárov o použití 3D panelov

 • Dokončenie s faktúrami s veľkým objemom je vhodnejšie pre priestranné miestnosti, zatiaľ čo malé vzory je možné použiť aj v malých miestnostiach.
 • Samotná reliéfna stena, dokonca aj biela farba, je pomerne nápadná dekorácia. Nie vždy stojí za to zdôrazniť pozornosť, maľovať príliš jasne, vzrušujúce kvety.
 • Ak sa používajú jasne natreté panely, ostatné steny by mali byť čo najľahšie.
 • Vizuálne bude 3D efekt viditeľný pri akomkoľvek osvetlení. Okrem toho sa líši v závislosti od uhla pohľadu. Aby to bolo jasnejšie a zaujímavejšie, vzor je často zvýraznený svietidlami na stenu, podlahu, pásky alebo stropné svietidlá.

 • Ak dizajn znamená využitie reliéfu lokálne, ako samostatný umelecký objekt, trojrozmerné panely sa dokonale hodia. Mnohí výrobcovia ponúkajú hotové možnosti, ale môžete tiež kombinovať dlaždice z akejkoľvek kolekcie podľa vášho vkusu.
 • Je dôležité vybrať správny materiál pre farbu, tvar. Prvky sa môžu líšiť ultramoderným dizajnom, potom budú vynikajúcim doplnkom k štýlom high-tech, moderného techno. Klasické motívy sú vhodnejšie pre historické štýly. A takmer neviditeľný, ľahký a nenápadný môže byť použitý aj pre etnické.

 • Nástenné panely sú nielen dekoráciou, ale aj dekoráciou, takže by sa nemali prekrývať s objemnými nábytkovými predmetmi, takmer nikdy doplnenými o jednotlivé príslušenstvo.
 • Dostatočne hlboké textúry sú vhodné na zdobenie obývacích miestností, kancelárií alebo kancelárií a jemné, mäkké a lakonické vyzerajú lepšie na stenách spální alebo kúpeľní.
 • Okrem rôznych farieb sú povrchy matné a lesklé, čo je dôležité pri výbere materiálu. Lesklý náter poskytuje viac optických efektov, vizuálne rozširuje priestor. Matte jednoducho vyniká textúrou, vytvára potrebnú náladu, dopĺňa atmosféru s pohodou, pokojom.

Typy dekoračných nástenných panelov

V skutočnosti nestačí zakryť stenu ľubovoľnými panelmi, ktoré sa vám páčia. Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, dopĺňať, zdobiť interiér bude schopný len tie typy povrchových úprav, ktoré sú správne prispôsobené veľkosti, textúre a materiálu. Predtým, než pôjdete do takýchto dizajnových lahôdok, stojí za to zoznámiť sa s vlastnosťami existujúcich možností, ich výhodami a nedostatkami.

Sadrové panely sú jedny z najbežnejších, sú bezpečné, netoxické, odolné teplotným zmenám, poskytujú ďalšiu zvukovú izoláciu, majú dlhú životnosť. Možnosť sfarbenia vám umožní doslovne aktualizovať miestnosť za niekoľko hodín, aby ste priniesli nové poznámky. Pri inštalácii môžete dosiahnuť hladký povrch. V prípade poškodenia môže brúsny papier s tmelom pomôcť vykonať rýchlu obnovu.

Pri výrobe stenových panelov z PVC sa používajú technológie, ktoré umožňujú napodobňovanie mnohých prírodných materiálov vrátane dokončovacieho kameňa a dreva. Polymery tiež úspešne napodobňujú tkaninu alebo textúru kože a jednotlivé kolekcie zahŕňajú panely, ktoré sú naozaj pokryté vysokokvalitnou kožou alebo textíliou. Plastové panely nemajú rovnaké rozmanitosti farieb a textúr. Hĺbka reliéfu závisí od hrúbky materiálu, pohybuje sa v rozmedzí 30-120 mm. Plastové dlaždice sú ľahké, vodotesné, jednoduché z hľadiska starostlivosti.

Tento typ dokončenia sa objavil ako jeden z posledných, ešte nebol veľmi populárny. Pohľadové sklenené panely na steny sú veľmi pekné, majú vynikajúce kvalitatívne vlastnosti, ale ich cena nie je cenovo dostupná pre každého. Navyše vzhľadom na ich vysokú hmotnosť nie sú vhodné pre všetky steny, najmä priečky.

V poslednej dobe sú s potešením využívané profesionálnymi dizajnérmi a bežnými majiteľmi domov, ktorí sa rozhodli obnoviť interiér sami. Dokončenie sa nebojí vystavenia účinkom teplôt alebo vlhkosti, odoláva ultrafialovému žiareniu, rôznym alkalickým podmienkam. Bez ďalšieho spracovania alebo zafarbenia sa neuvažuje. Výrobná technológia umožňuje experimentovať s textúrou a farbením. Vďaka svojej nízkej hmotnosti, môžu dokonca byť namontované na sadrokartónové dosky, ale upevnenie panelov s rámom z plechov, takže si od nejakého kozmického priestoru.

Rovnako ako predchádzajúce verzie, panely z MDF môžu mať odlišnú textúru, textúru, farbu. Sú vyrobené z vysoko kvalitného zloženia, ktoré zabezpečuje stabilitu a dlhú životnosť. Neodporúča sa však použitie v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, v kúpeľniach, v saunách, v kúpeli. Najpopulárnejšia je u dizajnov lakovaných povrchov. Vlastnosťou MDF panely je možnosť ich používania nielen ako dekorácie pre steny, ale aj pre zdobenie priečok, nábytkových fasád, dverí.

Možnosti použitia 3D panelov v interiéri

Na základe mnohoročných skúseností dizajnérov a dekoratérov je možné vyzdvihnúť najúspešnejšie aplikácie 3D panelu do interiéru miestností na rôzne účely.

Je to dizajn obývacích izieb najčastejšie zdobených týmto dekoráciou. Pôvodným doplnkom budú stenové panely v zóne TV. Zvlášť zaujímavé sú modely simulujúce vlny, vodný povrch alebo moderné geometrické tvary.

Objem na stenách zvýhodňuje krbovú zónu. Je dôležité vybrať ten správny materiál, aby sa štýl krbu prispôsobil štýlu, štruktúre, vzhľadu povrchovej úpravy. Pri izbách vyrobených v klasickom štýle sa často vyberajú panely, ktoré napodobňujú textílie potu typu capitol alebo carriage.

Súčasne svetlá verzia vyzerá nenápadne, ale veľmi výnosná a s tmou je možné dať miestnosti určitú mystickú náladu. Stĺpce s priamym prierezom, štvorcové, obdĺžnikové panely vám poskytnú špeciálny šik, najmä ak ich doplníte osvetlením.

Používanie 3D panelov v kuchyni

Druhá najobľúbenejšia možnosť - použitie 3D panelu pre steny v interiéri kuchyne alebo jedálne. Tu sú spravidla uprednostňované plastové alebo MDF panely, pretože sa dajú ľahko starať a odolávajú vlhkosti. Ak hovoríme o použití sadrových materiálov, sú navyše pokryté vodu odpudzujúcimi lakmi.

Najčastejšie je materiál obložený pracovnou stenou. Aj v kuchyni, môžete pekne rozlíšiť jedáleň. V priestranných izbách je možné tento druh dekorácie použiť súčasne na dvoch miestach, čím sa vytvorí holistickejší dizajn.

V spálni zvyčajne nie sú toľko miest, kde by hromadná faktúra vyzerala zisková. Vo väčšine prípadov ide o stenu na hlave lôžka. Je dôležité, aby vybraná štruktúra a farba materiálu úspešne dopĺňala celkový dizajn.

Ak sa výzdoba líši malým vzorom, niekedy sa vyberie celá oblasť spánku: povrch pozdĺž šírky lôžka sa zdvihne na celú stenu a na strop sa nastaví tri štvrtiny. V malých miestnostiach je lepšie pohľadať na stenu malý dekoratívny panel. Menej objemné robiť stenu oproti spánku, spravidla, ak je televízor.

Niektorí výrobcovia ponúkajú špeciálnu modelovú radu pre detské izby. Takéto panely často vyzerajú ako Lego kocky, rôzne geometrické tvary, farby.

Zaujímavý doplnok k škôlke bude súčasťou steny s vlnitou textúrou, ktorá je namaľovaná dúhovými farbami. V detskej izbe sa tento dekor odporúča iba na ihrisku.

V kúpeľniach sa objemové panely používajú lokálne alebo oddeľujú oddelenú zónu v kombinovaných kúpeľniach. Ak vyberiete materiál, ktorý nie je ovplyvnený vlhkosťou a teplotou, môžete vybrať ľubovoľnú zónu.

Najčastejšie je múr nad kúpeľňou alebo úplne voľná stena. Nezvyčajné dokončenie pomôže identifikovať oblasť záchodovej misy a neprinesie to silný prízvuk, ak bude viac svetlých farieb.

3D panely sú také rozmanité a všestranné, že je možné ich používať všade. Okrem vyššie popísaných izieb môžete zdobiť lodžiu, urobiť stenové dekorácie v blízkosti schodov, v hale alebo na chodbe.

Výhody a nevýhody panelov stien

Rovnako ako akýkoľvek iný moderný materiál majú 3D panely svoje výhody a nevýhody.

 • Obrovský výber farebnej palety, tvarov a textúr;
 • Miestnosť sa vizuálne stáva objemnejšou a zaujímavejšou.
 • Táto dekorácia je zároveň dekoráciou miestnosti;
 • Umožňuje skryť chyby vo forme nerovností povrchu steny, ako aj prvky inžinierskych systémov.

 • Nevýhody určitých panelov sa líšia v závislosti od východiskového materiálu. Napríklad sadra je dostatočne krehká a nie je vhodná pre miestnosti s vysokou vlhkosťou, ako je MDF;
 • Nie pre každú miestnosť sú vhodnými možnosťami 3D panely. Odporúčajú sa na použitie v priestranných miestnostiach;
 • Tento povrch vyžaduje dodatočnú starostlivosť, pretože pomáha pri hromadení prachu na teréne.
 • Nadbytočný objem môže oči vylepšiť a taktiež situáciu urobiť trochu ako kancelária.

Možnosti použitia stenových panelov v interiéri sú nespočetné. Je to spôsobené širokým výberom materiálov, ich dizajnom a spôsobom, akým sa používajú v interiéri. Ale predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie, stojí za to posúdiť veľkosť miestnosti a prispôsobenie dokončenia všeobecnému štýlu.

Nástenné obloženie: TOP-100 fotky dokonalého dizajnu

Správne zvolené panely pre steny budú najlepšou výzdobou interiéru. Sú ľahko inštalovateľné, nie náročné v prevádzke, a tiež ich náklady sú malé.

Odlišujú vzájomné vzhľad a kvalitu a to všetko vďaka materiálu, ktorý sa používa pri výrobe. Existuje niekoľko typov dosiek: plastové, drevené, drevovláknité dosky a PVC.

S týmto typom systému je možné zdobiť steny jednoduchým a lacným spôsobom.

Charakteristika a základné pojmy panelov steny

Dekorácia stien panelmi je považovaná za najobľúbenejší spôsob dekorácie interiéru.

Vo väčšine prípadov sa inštalácia vykonáva nezávisle, hlavnou vecou je v tomto prípade zohľadniť typ prvkov a ich výrobný materiál. V našom článku nájdete krok za krokom lekciu montáže systému na fotografiu stenového obloženia.

Výrobky vyrobené z prírodného dreva sú najvyššej kvality a spoľahlivé. Niekedy sú pokryté voskom, čo umožňuje používať systém v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

Dokončenie stien s drevenými panelmi - čo najviac šetrné k životnému prostrediu a bezpečný spôsob ich zdobenia bez pochybností, sa dá použiť v domoch, kde ľudia žijú.

Tiež osvedčené výrobky, vyrobené z drevovláknitých dosiek, ktorých zloženie sú drevené vlákna. Pre ľudské telo nie sú nebezpečné a odolné voči rôznym úrovniam vlhkosti.

Panely z MDF sú najviac odolné voči akémukoľvek vplyvu. Vyrábajú sa metódou suchého lisovania z drevného odpadu cenných druhov stromov a vďaka tomu dosky odolávajú akýmkoľvek mechanickým zaťaženiam.

Steny sú zdobené MDF panelmi v tých miestnostiach, kde sú všetky ostatné systémy neefektívne a krátkodobé.

Osvedčené plastové panely, ktoré sa používajú na vnútornú výzdobu priestorov. Ľahko sa o ne starajú a pri použití takéto dosky nie sú obzvlášť náročné.

Nástenné dekorácie s plastovými panelmi vám budú slúžiť niekoľko desaťročí, čo vám ušetrí veľa.

Nedávno sa na stavebných trhoch objavili sklenené panely a 3D systémy. S pomocou sklenených dosiek je možné aplikovať vzorky na povrch stien. Vyššie uvedené výrobky sú bezpečné a odolávajú akémukoľvek druhu zaťaženia.

S pomocou skleneného systému je možné zdobiť steny s dekoratívnymi panelmi aj v detských izbách.

Vďaka týmto produktom na povrchu skutočne vykonávajú rôzne výkresy, ktoré určite potešia deti. Toto nie je najpopulárnejší spôsob zdobenia, pretože sklenené panely sú príliš drahé.

 • Ale 3D panely nemajú pre nás obvyklú štruktúru. Pomocou takého systému, napríklad v chodbách, môžete urobiť výzdobu stien obložené pod tehly. Tento druh len nedávno začal získavať popularitu medzi spotrebiteľmi.

  Základné pojmy inštalácie panelov sami

  Najprv musíte získať pomocné nástroje, a to:

  • pila na drevo,
  • vŕtačka,
  • skrutkovač je oveľa výhodnejšie ako skrutkovač,
  • nožnice na rezanie kovov,
  • kladivo,
  • úroveň budovy,
  • páska,
  • rebrík.

  Nástenné úpravy panelov na steny sa vykonávajú len po vyrovnaní povrchu a čistení farbou a prachom. Najprv musíte merať oblasť, kde sa neskôr uskutoční inštalácia náteru.

  Pokračujte v inštalácii systému, keď už sú všetky armatúry pripojené - vnútorné a vonkajšie rohy a stropné lišty.

  Montáž panelov sa uskutočňuje horizontálne od spodu k vrchu. Upevnite dosky pomocou skrutiek, klince alebo špeciálneho lepidla.

  Ak bola potreba zmeniť rozmery dosky, použite nožnice alebo pilovú pílu.

 • Obloženie stien vám umožňuje vykonávať akýkoľvek dizajn vášho domu. Spoliehajúc sa na vlastnú chuť a predstavivosť, môžete získať docela trendy interiér.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  3 + 1 =