Umelý kameň v byte

Zdobenie bytu s dekoratívnym kameňom

Dekoračný kameň je obkladový materiál pre exteriérovú a interiérovú výzdobu, ktorý rýchlo získava popularitu. Kamenná výzdoba dáva miestnosti originálny a prezentovateľný vzhľad a dobre dopĺňa interiér rôznych štýlov. Dekoračný kameň je odolný proti opotrebeniu, praktický a ľahko sa čistí. Jediná vec, ktorá vás môže zaujať, je vysoká cena materiálu. Ale ak si myslíte, že nie je potrebné pokryť všetky steny v miestnosti s kameňom, náklady nebudú tak veľké. Navyše sa dnes aktívne používajú umelé typy dekoračných kameňov, ktoré sú oveľa lacnejšie ako prírodné plemená.

Dekoratívny kameň v interiéri

Najčastejšie sa tento dekoratívny obkladový materiál nachádza v obývačkách, priestranných kuchyniach, jedálňach a chodbách. Kamenná výzdoba dverí, výklenkov a celých stien umožňuje dosiahnuť účinok monumentality a v kombinácii s živými rastlinami prináša prirodzenú prirodzenosť do miestnosti.

Zdobenie sálu s dekoratívnym kameňom je praktické a pohodlné. Na chodbe a chodbe sa hromadí množstvo špiny, ktoré sa prinesie do bytu z ulice. Umelý materiál imitujúci murivo perfektne toleruje mokré čistenie pomocou čistiacich prostriedkov a má odpudzujúce vlastnosti. Navyše tento dizajn bude veľmi trvanlivý a nestratí jeho atraktívny vzhľad z častých dotýkaní.

Plná výzdoba chodby dekoračný kameň môže mať "lisovací" efekt, takže najlepším riešením je čiastočná úprava s pridelením určitých oblastí:

 • dvere a oblúky;
 • videné rohy;
 • priestory okolo nábytku a oddelene umiestnené dekoračné prvky (lampy, maľby, zrkadlá);
 • kontaktné zóny (závesy, regály, police, časti stien nad soklom);
 • rímsy a výklenky.

Tip: Dekoratívne murivo sa môže plne prejaviť iba v dobrom osvetlení. V prípade nedostatočného osvetlenia bude dekorácia stien s dekoratívnym tmavo sfarbeným kameňom vyzerať ponurým spôsobom. Ak nie je možné zabezpečiť vhodné osvetlenie v chodbe, je potrebné uprednostniť materiál svetlých tónov a znížiť rozmery obvodového plášťa, čo obmedzuje napríklad otváranie dverí.

1

Pri dekoračných úpravách sa používajú tieto typy prírodných materiálov:

So samostatnou výzdobou interiérov priestorov sa zvyčajne používajú len prvé dva typy. Pieskovec je ľahko spracovateľný a má príjemnú farebnú paletu. Vápenec má veľkú tvrdosť, takže ho musíte zakúpiť v nakrájanej podobe.

V súčasnosti sa používa umelý dekoratívny materiál s odlišným zložením.

 1. Materiál na báze betónu. Je vyrobená z cementu, piesku a rôznych prísad: pigmenty, plastifikátory, výstužné komponenty a prírodné plnivá. Najbežnejší typ, použiteľný na akýkoľvek povrch.
 2. Porcelánové dlaždice. Skladá sa z hliny, minerálov, pigmentov, má vysokú pevnosť. Málo ako prirodzené plemeno, viac ako viacfarebná sklenená taška.
 3. Konglomerát. Je vyrobená z mramoru a žula s prídavkom kremenného piesku, vápenca a farbív. Zvyšuje silu a spoľahlivosť, vo vzhľade je najbližšie k prírodnému kameňu.
 4. Akryl. Má nízku hmotnosť a množstvo farieb, je ľahko ovládateľný a nevyžaduje použitie čistiacich prostriedkov na čistenie.
 5. Quartz. Robustný a odolný materiál, ľahko použiteľný, rezaný diamantovými kolesami.
 6. Sadra. Má veľmi nízku hmotnosť, ľahko sa lepidlo. Tento materiál sa podobá na vzhľad pieskovca. Hlavnou výhodou materiálu zo sadrového materiálu je možnosť jeho vlastnej výroby pomocou špeciálnych foriem.

V závislosti od vzhľadu sa rozlišujú tieto typy dekoratívneho kameňa:

 • Butovy - napodobňuje prírodné kamienky alebo balvany;

 • drvený - vyzerá ako nespracovaná skala;

 • Sawed - kombinuje nerovnú tvár s jasnou geometriou;

 • mozaika - prvky tvoria určité geometrické alebo farebné zloženie;

 • dlaždice - má leštenú tvár, je napodobeninou prírodného lešteného mramoru alebo žuly.

Pri výbere dekoratívneho kameňa vo forme obkladového materiálu najprv budete mať nasledujúce otázky:

 1. Je možné dokončiť bez účasti špecialistu?
 2. Aké nástroje budú potrebné počas práce?
 3. Ako dať dekoratívny kameň?
 4. Aké zloženie môžem lepiť obkladový materiál na stenu?
 5. Ako zdobiť oblúk s dekoratívnym kameňom?

Naučíme sa odpovede na tieto otázky a zvážime ich podrobne.

Dekoratívna kamenná dekorácia vlastnými rukami

Zdobenie s dekoratívnym kameňom je samo o sebe skutočnou výzvou. Práca s rôznymi typmi tohto obkladového materiálu má inú úroveň zložitosti, ale vo všeobecnosti s kladením kameňa môže zaobchádzať s akýmkoľvek nováčikom.

Ak chcete pracovať s ozdobnými dokončovacími materiálmi, budete potrebovať nasledujúcu sadu nástrojov:

 • stierka alebo špachtle na nanášanie lepidla;
 • gumové kladivo;
 • Bulharčina s kotúčom na betón;
 • nádoba na zmiešanie roztoku;
 • line-trojuholník;
 • šnúry pre horizontálne majáky;
 • vodiace línie;
 • kefka z kovu;
 • ruleta;
 • úroveň.

Materiál na obklad môže byť prilepený na stenu pomocou dlaždice alebo silikónového lepidla, kvapalných nechtov, lepidla na kameň. V niektorých prípadoch je prípustné použiť cementovo-pieskovú maltu s plastifikátormi alebo polyvinylchloridovým stavebným lepidlom.

Najlepšou voľbou je lepidlo na dlaždice alebo špecializovaná kompozícia pre dekoratívny kameň.

Pri práci s kameňom je potrebné brať do úvahy niekoľko nuancí, ktorých dodržiavanie zabezpečí kvalitatívny výsledok.

 1. Dekoratívny obkladový materiál prilepte len na vyrovnanú a starostlivo zašpinenú stenu. Je prípustné použiť omietku alebo sadrokartón na vyrovnanie.
 2. Pri výbere prirodzeného obkladového materiálu s vysokou hmotnosťou by sa výstužná sieťka mala pripevniť k stene.
 3. Keď sa steny sadrokartónu omietnú, musia mať listy hrúbku najmenej 12,5 mm a musia byť pripevnené pozdĺž dĺžky najmenej troch priečnych čiar.
 4. Dodržanie pomerne rovnomerných riadkov zlepšuje vzhľad hotového povrchu.

Predtým, ako začnete lepiť prvky muriva, musíte určiť veľkosť pokrytej plochy, vybrať typ kĺbov, vytvoriť skicu a označenia na stenách. Náčrt je potrebný z dôvodu, že je žiaduce položiť pevný kameň na stenu a mal by byť umiestnený tak, aby sa nemusel rezať a bodať, pretože tieto činnosti môžu viesť k jeho poškodeniu.

Po vytvorení náčrtu sa má rozloženie presunúť na stenu a označiť majákom. V miestach, kde bude hladká tvár, je potrebné fixovať obmedzovače vo forme profilov alebo rohov.

Počas prevádzky postupujte podľa nižšie uvedených pokynov.

 • Predtým, ako začnete lepiť kameň na stenu, prejdite na zadnej strane kovovou kefou, aby ste zvýšili priľnavosť povrchu.
 • Odstráňte prípadné ostružiny na prednej strane súborom.
 • Maltu alebo lepidlo položené na stenu stierkou alebo špachtľou na šírku prvého radu zakryjte zadnú stranu kamene kompozíciou. Adhézna vrstva by mala byť 5-10 mm.
 • Môžete položiť prvky v zadku tým, že ich aplikujete na stenu, tesne zatlačte na profil a prvky spodného radu a potom nastavte gumovou paličkou.

 • Na vytváranie švov je možné použiť kliny, kúsky sadrokartónu na široké švy alebo roztrhané lepenky pre úzke sú umiestnené medzi radmi. Po vysušení lepidla sa musia pomocné materiály odstrániť.

 • Prvky v rade by mali byť umiestnené s posunom, ako pri vytváraní muriva. To je nevyhnutné pre prirodzenejšie vylepšenie vzhľadu a sily.

 • Po stohovaní niekoľkých riadkov sa odporúča urobiť prestávku, aby ste zabránili skĺznutiu poľa.
 • Zdobenie oblúka s dekoratívnym kameňom zahŕňa upevnenie prvkov nielen na vertikálnu stenu, ale aj na oblúk. Ak chcete dosiahnuť lepšiu kvalitu muriva, poklepte na skladané položky o možné dutiny. Keď sa našli, kameň musí byť odstránený, lepidlo odstránené a položené znova.

 • Tvárové oblúky, dvere a dokončovacie rohy v byte často vyžadujú prerezávanie kameňa. Rovné plátky vyzerajú neprirodzene, takže pomocou klieští, nôž a pilník musíte urobiť množstvo čipov, ktoré dajú kameňu, zdobia otvor, prirodzenejší vzhľad.

 • Po niekoľkých dňoch po ukončení práce je možné začať proces spojovania, získať kliny a vyplniť švy špeciálnou maltou na injektáž.

 • Čím drahší je kameň, tým luxusnejšie to vyzerá v interiéri, podľa môjho názoru. Je pravda, a zvyšok dekorácie a kusy nábytku by mali spĺňať všeobecnú úroveň. A je veľmi ťažké nájsť miesto pre neho, aby nevyzeral ako neúspešná náplasť proti všeobecnému zázemiu. Súčasne, keď je murivo na svojom mieste, vyzerá veľmi pôsobivo. A ak je kameň aj prirodzený, pridáva sa k nemu prirodzená farebná paleta, ktorú môžete neustále obdivovať.

  Dokončovacie kameň pre steny vnútri bytu

  Až donedávna bola iba vonkajšia časť domu ozdobená kameňom, ale postupne sa používala na vnútornú výstelku. Samozrejme, najdôležitejším argumentom v prospech takéhoto materiálu v byte je jeho úplné životné prostredie a životnosť. Ale dnes, s prírodným kameňom pracujú zriedka, viac populárny porcelán alebo iné napodobeniny, ktoré môžu byť prilepené na steny alebo dať na podlahu, a ktorý nevyžaduje dodatočnú starostlivosť.

  Až donedávna kameň upravoval iba vonkajšiu časť domu, ale postupne sa používal na vnútornú výstelku

  Použitie dekoračného kameňa v interiéri je spôsobené množstvom pozitívnych momentov, z ktorých mnohé sú pre iné materiály nedostupné. Nevidím dôvod opísať nevýhody tohto opláštenia, pretože pre rôzne dekoratívne imitácie budú individuálne, ale pozitívne aspekty sú relevantné pre všetky možnosti.

  Použitie dekoračného kameňa v interiéri je spôsobené množstvom pozitívnych momentov, z ktorých mnohé sú nedostupné pre iné materiály

  • Každý umelý materiál váži oveľa menej ako jeho štandard, čo znamená, že zaťaženie stien sa znižuje a môže byť bez problémov prilepené k lepidlu.
  • Prakticky všetky typy obkladov s výnimkou porcelánového kameniny sú odolné voči mechanickým vplyvom a sú veľmi ťažké poškodiť.
  • Niektoré materiály používané v interiéri, napríklad kvapalný kameň, produkujú s pridaním farbív, aj napriek tomu, že nepodlieha blednutiu a ultrafialovému žiareniu.
  • Zdobenie dokonca veľký byt s ozdobným kameňom, to netrvá veľa času, a vedel, ako položiť dlaždice, všetky práce môžu byť vykonané nezávisle.
  • Každá umelá verzia je vyrobená len z prírodných materiálov bez použitia chemických činidiel, takže je úplne bezpečná a môžete ju použiť aj vo vnútri škôlky.
  • Kamenná povrchová úprava je úplne odolná aj na veľa vody. Nie je možné len umývať, ale aj použiť na obkladanie kúpeľne alebo bazénu.

  Dokončiť dokonca veľký byt s dekoratívnym kameňom, nebude to trvať dlho

  Dôležité! Pri výbere materiálu pre byt, musíte zvážiť individuálne vlastnosti každej miestnosti. To platí aj pre dekoratívne aspekty a mikroklimatické.

  Samotný koncept umelého kameňa, veľmi zovšeobecnený a zahŕňa množstvo materiálov, z ktorých niektoré sú citlivé na vlhkosť alebo sa obávajú ostrých predmetov. Aby sme sa vyhli chybám vo výbere, popíšem niekoľko najbežnejších možností a ich individuálnych vlastností.

  Kamenná výzdoba môže byť veľmi rôznorodá

  V skutočnosti ani slovo kvapalina, ani slovo "kameň" neopisuje tento materiál. Ide o imitáciu, ktorá je vyrobená zo zmesi prírodného mramoru alebo žula a odolných polymérov.

  Tekutý kameň je úplne necitlivý na vlhkosť a časom nestárne. Nemožno ho len prilepiť k stenám, ale tiež použiť ako kuchynskú dosku. Vďaka výrobnej technológii môže byť kvapalný kameň akejkoľvek veľkosti a hrúbky. Z nej môžete vytvoriť dekoračné prvky v interiéri alebo dokonca dať na podlahu namiesto dlaždíc.

  Okrem toho je kvapalný kameň lacnejší ako väčšina analógov.

  Tekutý kameň je úplne necitlivý na vlhkosť a časom nestárne

  Keramická žula vpravo môže byť považovaná za najznámejší a najpopulárnejší materiál pre dekoratívne obklady. Z názvu možno vidieť, že žula je zmes červenej hliny a žulových triesok, ktoré sa zmiešajú, lisujú a spaľujú v peci pri vysokej teplote.

  V dôsledku streľby sa povrch keramickej žuly stáva lesklým, ale je to jeho hlavná nevýhoda. Takýto povrch je ľahko poškriabaný a je veľmi ťažké opraviť poškodenie.

  Napriek skutočnosti, že žula je dokončovacím materiálom, zriedka sa používa v interiéri bytu. Okrem ľahko poškodzujúcej plochy má značnú váhu a je veľmi ťažké ho prilepiť k stene.

  Keramická žula môže byť správne považovaná za najznámejší a najpopulárnejší materiál pre dekoratívne obklady

  Betón alebo imitácia omietky

  Vychádzajúc z výrobnej technológie patrí aj tento umelý variant do kategórie "kvapalina". Betónová alebo sadrová malta sa naleje do špeciálnych gumových foriem s dekoratívnou textúrou. Po úplnom sušení a extrakcii z formy sa získa kvalitatívna imitácia.

  Betónové dlaždice na stene

  Dokončenie s takým kameňom má niekoľko nevýhod, ktoré je potrebné zohľadniť pred začatím opravy:

  1. Sadra sa veľmi bojí a dokonca aj keď sa nanáša na ochrannú vrstvu, stále ju nemôže lepiť v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.
  2. Tento povrch je považovaný za najkratší.
  3. Imitácia z betónu alebo sadry si vyžaduje dodatočné lakovanie, pretože bez neho bude povrch veľmi atraktívny.

  Napriek všetkým uvedeným nedostatkom sa tento umelý materiál veľmi často používa v interiéri bytu. Takáto popularita je z veľkej časti spôsobená lacnosťou a možnosťou nezávislej produkcie. Navyše sa ľahko lepí a celková hmotnosť obkladu je malá.

  Dôležité! Ak samostatne vyrábate betón, je potrebné do roztoku pridať vystužujúce prísady a zmäkčovadlá, ktoré výrazne zvyšujú kvalitatívne vlastnosti.

  Ako môžete vidieť, kamenná úprava môže byť tiež veľmi rôznorodá. Nielenže sa líšia typy materiálov, ktoré opakujú tvar prírodného kameňa, ale aj kvalitatívne charakteristiky.

  Skôr než vyzdvihnite kameň na stenu, musíte zvážiť množstvo faktorov, na ktorých bude závisieť, ako dlho bude nová oprava.

  Myslel som na zmenu interiéru na dlhú dobu. Myslím, že kameň sa dokonale zmestí do nového dizajnu! Pôjdem vytvoriť žiadosť o výpočet odhadu!

  V obývacej izbe je elektrický krb. Rozhodol som sa, že pre neho urobím nikoho. Myslím, že kameň sa jednoducho zmestí a súčasne ho prenesie na stenu! Ďakujeme za radu!

  Už dlho hľadám informácie o kvapalnom kameňu, našiel som to. Dokonca využil výhodu. Je dosť zaujímavé pracovať s takým materiálom.

  Kameň na dokončenie bytu v záložkách 27

  Návrhári v roku 2017 vyzývajú na použitie prírodného kameňa v interiéri. Je pre nich dobré hovoriť! Žijeme v typických výškových budovách. Nezáleží na tom: príde na to, kde, ako a aký druh kameňa bude vyhovovať vášmu "bežnému" bytu a ako bez problémov vykonávať opravy. Takže ...

  • Kameň vo vnútri bytu: je to módne, neprišiel
  • Materiál - kľúč k úspechu! Ako si vybrať kameň, ak nie ste pro
   • 1. Prírodný kameň
    • krása
    • Čo je potrebné zvážiť
    • Cena za otázku
   • 2. Umelý kameň
    • krása
    • Čo je potrebné zvážiť
    • Cena za otázku
   • 3. Dekoratívna omietka "pod kameňom"
    • krása
    • Čo je potrebné zvážiť
    • Cena za otázku
  • Nástenné dekorácie s kameňom: je to jednoduché!

  Kameň vo vnútri bytu: je to módne, neprišiel

  Samozrejme, kameň miluje rozsah a priestor, elegantne zapadá do interiérov chatiek a vil. Ale čo by sme mali robiť, mestskí obyvatelia mali malú veľkosť?

  Malý byt nie je veta! Pri dodržiavaní štylistických pravidiel sa kameň ľahko používa doslova v každej obývacej izbe v bytoch vysokých budov. V malom byte je hlavným princípom používať dávkovanie.

  Krb, dokonca umelý, s kamenným obložením premení štandardnú miestnosť na štýlovú obývaciu izbu. Kameň je ideálnym vyzdvihujúcim prvkom. Ak potrebujete rozdeliť miestnosť na samostatné zóny, potom pomocou segmentov kameňa v úprave je ľahké sa s touto úlohou vyrovnať.

  V spálni sa kameň účinne usadil na hlave veľkého pevného lôžka. Alebo naopak, vyzdobte múru oproti posteli, aby bol pohľad na miesto odpočinku (poznámka: druhá fotografia používala dva druhy povrchov pod kameňom).

  V kuchyni môžete položiť zástěru v pracovnej oblasti s kameňom. Vyberte si však kameň s vyhladeným tvarom a povlakom, pretože pracovná plocha je zraniteľným miestom, vyžadujúcim osobitnú starostlivosť, časté umývanie a čistenie. No, stolová doska vyrobená z umelého kameňa je už takmer klasickým riešením pre kuchyňu moderného bytu.

  Dobre vyzerajúce kamenné panely v chodbách, napríklad okolo zrkadlovej zóny. A kameň je ideálny pre kúpeľňu - dôstojnú náhradu za nudné dlaždice a keramické dlaždice. Nezabudnite na vlhkostné a protiplesňové lepidlo na styling.

  Dokonca aj keď je kameň dávkovaný, stojí za to pochopiť, že existujú materiály a štýly, s ktorými jednoducho "nie je". Je ťažké kombinovať kamenné prvky s romantickým štýlom, s leteckým textilom, s "naivným" príslušenstvom. Pamätajte si, že kameň v interiéri je vhodný na steny, na ktorých nebudú existovať žiadne ďalšie dekoratívne prvky, alebo budú kontrastovať s kameňom v farbe a štruktúre.

  Prírodný kameň v interiéri je mimo konkurencie, aktívne zaberá celý priestor, zdôrazňuje pozornosť a stáva sa obľúbeným interiérom. Preto kamenná stena vyzerá ekologicky iba v dvoch prípadoch:

  1. Ak je celkový interiér pokojný, lakonický, nie je preťažený malými detailmi a jasnými akcentmi.
  2. Ak je v objekte iný objekt, ktorý je rovnako silný na vnímanie, napríklad panoramatické okno so zobrazením stupnice.

  A tiež je potrebné pochopiť, že kamenný povrch "veľmi kradne" objem miestnosti. Preto, ak je miestnosť malá, nie je potrebné "šiť ju" do kameňa, inak sa môže vyvinúť pocit studne.

  Všetko je v poriadku, ale ak všetko farbu a tapety namalujeme, potom je kameň zložitejšie. Rozložiť na regáloch?

  Materiál - kľúč k úspechu! Ako si vybrať kameň, ak nie ste pro

  Hneď je otázka: z akého kameňa je lepšie vytvoriť vnútorné vybavenie predpokladu. Koniec koncov, trh stavebných materiálov dnes ponúka:

  • prírodný kameň;
  • umelý kameň;
  • dekoratívna omietka a iné materiály "pod kameňom."

  Budeme analyzovať každý druh, ako sa hovorí, "na okruhliakoch". Budeme hodnotiť v troch kategóriách: estetika, praktickosť, cena.

  Najbežnejšie plemená pre vnútorný interiér sú bežne rozdelené do skupín:

  • sedimentárne (vápence, pieskovce, travertíny);
  • metamorfné (mramor, kremeň, šist);
  • sopečné alebo magmatické (žuly, tufy).

  Obľúbené plemená pre dekoráciu interiéru - pieskovec, travertín, bridlicu a mramor, hoci samozrejme existuje veľa možností.

  Najviac organický prírodný materiál, ktorý sa používa na dokončenie storočí. Prírodný kameň má zložitú, individuálnu štruktúru, jedinečnú farebnú schému. Ideálne pre priestranné interiéry, ktoré sa používajú na ohýbanie krbov, stĺpov, akcentujúcich stien. Žiť v malom byte - použite kameň ako podlahu.

  Layfak: zachrániť zvyšok materiálov dokončiť, ale urobiť podlahu z prírodného kameňa - izba okamžite bude vyzerať drahé, ale to nie je.

  Treba mať na pamäti, že kladenie podlahy z prírodného kameňa sa najlepšie vykoná počas výstavby. Obkladové plášte tiež kladú niekoľko požiadaviek.

  • Hrúbka kameňa nesmie presiahnuť 30 mm.
  • Pri obrábaní steny pieskovecom je dôležité, aby bol povrch z príslušného materiálu (betón, tehla, pena, pórobetón).
  • Povrchy obloženia s výškou viac ako 1,5 m vyžadujú dodatočné upevnenie nosnej plochy pomocou háčikov, skrutiek, hmoždín.
  • Ak základňa pod kameňom nie je rovnomerná, potom je na povrch pripevnená muriva.

  Prírodný spracovaný kameň je určite krásny, ale potešenie je drahé. Aby ste to zlacnili a zjednodušili proces znázornenia, použite rezaný kameň, neokrútený kameň, "rezance" z prírodného kameňa a pásik. Pri výpočte nákladov na takéto opravy nezabudnite na náklady na dodanie materiálu, ako aj jeho inštaláciu - to všetko nie je lacné.

  Neexistujú žiadne peniaze na prirodzené, používame umelý kameň. V zásade sa používajú 3 druhy umelého kameňa: lepené kamene alebo "múka" s prísadami, betón "pod kameňom" a akryl. V skutočnosti ide o materiály, ktoré napodobňujú kameň. Niekedy je to lacnejšie, ale častejšie je jednoduchšie používať v malých miestnostiach.

  Umelý kameň je krásny v tom, že dokáže úplne napodobniť povrch prirodzeného, ​​a z hľadiska dizajnu môže vyzerať úplne inak a zaujímavejšie. Umelé možnosti umožňujú získať materiály, ktoré sa nebojí vlhkosti a huby, sú odolnejšie. Monolitické dosky v kuchyni s vstavanými podložkami - trochu to, čo tu môže prírodný kameň nahradiť možnosti "falšovania".

  Umelý kameň v dizajne umožňuje dizajnérovi premýšľať viac. Môžu stenu, výklenok, vytvárať prvky dekorácie na stenu, zdobia rôzne nábytky, vyrábajú okenné parapety, vane, čokoľvek.

  Predpokladá sa, že kladenie umelého kameňa vyžaduje menej času a úsilia. Áno, inštalácia je v tomto prípade jednoduchšia, ale vyžaduje zručnosti "pokládky kachlí", dokonale ploché steny a silnú lepiacu chrbticu. Často pri výbere umelého kameňa ako vnútorného materiálu zákazníci nezohľadňujú dôležité aspekty.

  • Dlaždice z umelého kameňa sú pomerne ťažké. Jeden štvorcový meter pokrytia môže mať hmotnosť od 10 do 90 (!) Kg. Je jasné, že čím väčšia je reliéf a pevnosť, tým väčšia je váha.
  • Pórovitosť, hustota a iné charakteristiky umelého kameňa sa nezhodujú s konvenčným keramickým lepidlom na dlaždice. Pre obklady stien s týmto materiálom sú potrebné špeciálne zmesi lepidiel.
  • Samozrejme, nemôžete lepiť umelý kameň na tapety, farby, filmy. A pre tvárne pece a krby je potrebná špeciálna tepelne odolná podložka.
  • Demontáž kamenných dlaždíc je nákladné cvičenie. V skutočnosti ide o "murivo", ktoré neskôr zrazí puncer.

  Myslíte si, že umelý kameň je lacnejší ako prírodný kameň? Takže len výrobcovia sľubujú, v skutočnosti to často nie je tak prístupné. Kvalitatívne estetické možnosti akrylátu môžu stáť ešte viac ako prirodzený "originál", ale áno, líšia sa v pohodlí pri používaní.

  Pri posudzovaní nákladov na umelý kameň nezabudnite zahrnúť do odhadu materiál na pokládku a cementové zmesi na vyrovnanie povrchov.

  3. Dekoratívna omietka "pod kameňom"

  "Stucco nie je kameň," hovoríte. Ale koniec koncov, predchádzajúca verzia - umelý kameň, tiež "nelehala v blízkosti". Jej podobnosť s prirodzenými dôrazmi na vzhľad a podobnosť štýlu.

  A čo materiál, ktorý uľahčuje vytvorenie kamenného povrchu na stenu? Dokonca aj s vlastnými rukami, bez majstrov, a ak s pánom, potom bez okrúhlych účtov za prácu. Bez ťažkostí s prepravou materiálu, keď sa chrániť, poškriabať a odtrhnúť. A nielen na stene: napokon sú tu dekoratívne nátery, ktoré sa dajú použiť na podlahy alebo napríklad na nábytkové povrchy.

  Dekoratívna omietka umožňuje vytvoriť homogénny krásny kamenný povrch, zatiaľ čo:

  1. Nemá škaredé švy a kĺby.
  2. Vďaka komparatívnej ľahkosti omietania bude takýto "kameň" stáť dokonca aj stenou zo sadrokartónu.
  3. Bezpečné pre zdravie, pozostáva prevažne z prírodných materiálov a je šetrné k životnému prostrediu.

  Navyše, zloženie dekoratívne omietky je podobný ako umelý kameň: napríklad, na fotografii pod stenou je pokrytá omietka Loggia.

  V kontexte mestského bytu "dekorativka" - najpraktickejší a pohodlné možnosti dizajnu. S týmto materiálom môžete obnoviť akýkoľvek povrch: hladký alebo drsný, matný či lesklý povrch ... Do znázorňujú rôzne druhy kameňa, sú použité textúry tvárniacich nástrojov a zasklievacie zlúčeniny, ktoré produkujú satén alebo odtieň, odtieň, "kamenné".

  Ako plnidlá na omietky sa používa kamenná drvina alebo "múka" z mramoru, žuly, tufu, vápenca a na prirodzený lesk sa do zloženia pridáva sľuda. V dôsledku toho sa nielen obnoví farba a vzor kameňa a jeho krásne žily, ale aj textúra kameňa po štiepení. Ak je to potrebné, môžete vytvoriť povrch, ktorý nie je možné odlíšiť od panelov z prírodného kameňa. A chcete ukázať fantáziu - môžete vytvoriť úplne kozmický kameň, povedzme, mramor s perličkou perličkou - čo je v skutočnosti všetko možné!

  Zložitosť práce s dekoratívnou omietkou závisí od efektu, ktorý chcete získať, niekedy naozaj potrebujete profesionálneho používateľa. Ale väčšina "kameňových" efektov sa jednoducho aplikuje jednoducho: ľahko vytvoríte povrch travertínu alebo pieskovca čítaním pokynov a sledovaním krátkeho videa.

  • Pre mnoho druhov omietok "pod kameňom" nevyžaduje predbežné nákladné vyrovnanie stien.
  • Hmotnosť štvorcového metra krytu dosahuje maximálne 5 kg, čo umožňuje použitie povlaku na relatívne ľahkých konštrukciách.
  • Sádra nie je na povrchu stien taká náročná, niektoré typy sa ľahko hodia takmer na akýkoľvek materiál (napríklad plazma 3D, ktorá sa aplikuje priamo na dlaždice alebo laminát bez akéhokoľvek prípravy povrchu).

  To na začiatku "dvetisíc" dekoratívnej omietky bolo drahé. Pozrite sa na ceny talianskych značiek dnes: pokrytie štvorcových metrov od európskeho výrobcu Loggia teraz stojí na úrovni dobrých tapiet.

  Nástenné dekorácie s kameňom: je to jednoduché!

  Ak chápete komplikovanosť práce s "kamennými" povrchmi, nie je to tak ťažké vytvoriť módny ekologický interiér z obálky časopisov dizajnérov. Nakoniec môžete žiť štýlovo bez ohľadu na oblasť bytu!

  No, nakoniec tu bol skutočný článok s fotografiami obyčajného bytu. A potom všetky fotografie domov z Rublovky, ale autor je dobre urobil, on poslal fotografiu obvyklého Chruščov. Bravo.

  Prírodný kameň je dobrý materiál na zdobenie hrobu na cintoríne.

  prírodný kameň je príliš drahý, aby vyzeral moderný dizajnér, takže zdobené paláce, teraz často používajú umelý kameň.

  Prírodný kameň vyzerá dobre. Páči sa mi tento článok, dobre.

  Zaujímalo by ma, či mačky roztrhnu takú stenu?

  Belichonok, je to nepravdepodobné, ak to nie je známka ...

  Chcem tiež dať kameň do kuchyne. Páčilo sa mi to.

  Ja úprimne robiť v opravári bytu Neviem, aký štýl delat.a designer služby sú veľmi drahé.

  Da.remont # potešenie nie je lacné

  Chcete puzzle? Dom v prírode s kúrením. Naozaj chcem moderný interiér, ale ako zakryť tento kabát! Sakra, akú náplasť vydržia teplo, je drsné a nepraská.

  Tento problém nevidím. V našej dobe, obrovský výber, ale iba tepelne odolné, ale aj protipožiarne omietky a murovacie malty. K dispozícii je aj tepelne odolné farby a tmely., S domácej produkcie. A s keramickými dlaždicami - ešte jednoduchšie. Jediná vec, nerobiť ich zdobia hrubé omietky umelý kameň - vzhľadom k pórovitosť mal zlú tepelnú vodivosť, a celá, bude to na chladenie miestnosti `s na vlhkosť, a keď prudký v miestnosti je ako sauna.

  Vladimir, ďakujem. Teraz, ak ste stále vyzvaní, kde sa na ne pozrieť, alebo aspoň pár titulov (nie pre reklamu, ale to bolo dôvod, prečo sa tlačiť).

  Vasilisa, zadajte do vyhľadávacieho (adresového) riadku vášho prehliadača "ohnivzdorné omietky", "žiaruvzdorné omietky", "žiaruvzdorné farby" a budete spokojní.

  Práve sme dokončili opravu dcéry v apartmáne so snačom. Kuchyňa bola zdobená dlaždícmi, ktoré imitujú kameň. Ukázalo sa, že stilnenko. Prilepili sa k sadrokartónu.

  A na úkor mačiek: nápad s kameňom hodil hromadu: má 3 mačky v byte

  Zasadila všetky kútiky na chodbe s umelým kameňom. Ukázalo sa to veľmi pekne a mačky sa už nedotýkali steny a prešiel k poškriabaniu. Takže článok je veľmi užitočný a užitočný. Je škoda, že nemôžete pripojiť fotografiu, ale zdieľam svoju kuchyňu

  kirishi1991, ďakujem za tému mačiek! Máme tiež 3 mačky. Už sme unavení neustálym vytváraním záplat na tapetách. Teraz skúsme súdne konanie. kameň! ))

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  27 − 17 =