Káblové kanály

Krabice na elektrické vedenie: rozmery a spôsob montáže

Ak porovnáte otvorený a skrytý typ elektrického vedenia v hrúbke steny, potom z pohľadu požiaru a elektrickej bezpečnosti je druhá výhodnejšia. Raz som to urobil a zabudol, pretože náhodné poškodenie je prakticky nemožné. Napriek tomu je v mnohých prípadoch potrebné vykonať elektroinštaláciu v otvorenej metóde. Napríklad v miestnosti z guľatiny alebo tyče je skôr drahé skryť drôt v stene. Skvelým riešením je krabica na elektrické vedenie. Dokonca aj majster domáceho nováčika sa s inštaláciou vyrovná.

Aké sú boxy pre elektrické vedenie

Predstavte si, že potrebujete zapojiť sieť na mieste, ale nemôžete vložiť kábel do stien. Zapojenie elektrického vedenia, ktoré sa z hľadiska vzhľadu nevykonáva otvorene na izolátoroch, sa nezmestí do každého interiéru. Ak je drôt v skrútenej trubici skrytý, nie je ani veľmi pekný a je vhodnejší pre pomocné miestnosti a produkcie. Existuje však cesta von - to je krabica na elektrické vedenie. Ide o špeciálny profil s časťou v tvare písmena "P9raquo; vyrobená z plastu, hliníka alebo pozinkovaného kovu. Na povrch je upevnený takýmto spôsobom alebo iným spôsobom, sú položené káblové vodiče a vrchná časť je uzatvorená viečkom, ktoré je držané západkovými západkami. Krabice na elektrické vedenie sa realizujú štandardnými "tyčami" 9raquo; Dĺžka 2 m. Bez ohľadu na materiál tento dizajn nepodporuje spaľovanie.

Upozorňujeme, že okrem najjednoduchšieho prierezu v tvare písmena U existujú zložitejšie zmeny v tvare "W9raquo ;. To znamená, že pri inštalácii škatúľ na vedenie je možné pri pokládke rozdeliť čiary tak, že ich položíme do samostatných častí jednej štruktúry. V tomto prípade môžu byť kryty oddelené.

Najlacnejšie riešenia sú plastové modifikácie. Navyše, v porovnaní s kovom, sú počas inštalácie jednoduchšie. Plastová skriňa má ešte jednu výhodu: v prípade poškodenia izolácie káblov sa nebezpečný potenciál nemôže rozšíriť na povrch. Pri nákupe je veľmi dôležité vybrať správny počet krabičiek. Typicky, pre-meria metráží potrebné prekročiť 10-20%, pretože inak môže nastať situácia, kedy získal pole nie je dosť a niekde hľadať doplnky. K dispozícii sú tiež príslušenstvo na predaj: otáčanie, rohy, odpaliská, umožňujúce konečný pohľad na vykonané vedenie. Tieto prvky je potrebné zakúpiť. Vyžadujú osobitnú pozornosť elektroinštalačných krabíc pod stromčekom, pretože pri nedostatku akýchkoľvek grafických prvkov si vybrať presne to isté v ostatných predajniach je takmer nemožné z dôvodu rozdielov vo farebnosti.

Odporúčame vám použiť nasledujúci algoritmus akcií pred okamžitým nákupom:

- premýšľať o miestach inštalácie zásuviek, spínačov, svietidiel a iných spotrebiteľov a tiež o ich množstve;

- nakresliť schému rozloženia priestorov;

- Určte požadované zábery - zásoba je povinná;

- poskytovať nábytok (rohy, vonkajšie a vnútorné rohy, spojovacie boxy);

- berte do úvahy veľkosť krabičiek pre elektrické vedenie a vyberte najvhodnejšie v závislosti od typu použitých káblov; okrem toho veľkosť ovplyvňuje počet sekcií v produkte;

1

- rozhodnúť sa, ako na povrchu fixovať, zásoby potrebných nástrojov;

- Premýšľať, či sú potrebné kovové boxy pre elektrovodivá, alebo je to možné s plastovými variantmi. Nepochybnou výhodou žehličiek je ich pevnosť. Môžu dokonca prevádzkovať vysokonapäťové káble. K dispozícii je uzemňovací kontakt. Plastové rozvodné skrinky stále neumožňujú umiestniť veľké množstvo káblov a drôtov, pretože buď sa začne ohýbať, alebo vyžaduje príliš časté pripevňovanie na základňu.

Záchytky, ktoré držia kryt, môžu byť umiestnené na oboch stranách a na jednej strane. V druhom prípade je namiesto západky vytvorená špeciálna drážka. Dvojcestná fixácia je spoľahlivejšia, takže je lepšie si vybrať takéto modely. "Bolezn9raquo; výrobky niektorých výrobcov - nespolehlivé upevnenie veka, kvôli ktorému je potrebné na jeho zatváranie klopať trochu. Tu sa začínajú problémy: v závislosti od použitého plastu sa boxy často deformujú (prasknutie, ohyb atď.). Preto je pri kúpe veľmi dôležité pokúsiť sa uzavrieť vybraný model a počas inštalácie nevyriešiť nezvyčajné úlohy. Takže tam boli prípady, kedy v konečnej fáze pokladania veka v bodoch musel "sedieť na lepidlo". Kovové boxy pre vedenie sú oveľa lepšie ako plastové.

Pozrime sa podrobnejšie na to, aké sú krabice na elektrické vedenie plastové. Ich rozmery sú nasledovné: 22 × 10 mm - 40 × 16 mm (podmienene nazývané mini-kanály); 12 × 7 mm - 16 × 12 mm (mikrokanaly); 100 × 40 mm - 100 × 50 mm (najbežnejšia norma); až 200 × 80 mm (veľké). Existuje technika, ktorá vám umožňuje presne určiť požadovanú veľkosť. Použite tento vzorec:

kde S - požadovaná časť krabice, mm.kv; N - plánovaný počet káblových trás, ks; d - priemer kábla, mm; K - korekčný faktor, ktorého použitie je potrebné na zabránenie príliš hustého znášania (0,45).

Po obdržaní výsledku je potrebné vybrať najbližšiu škatuľu vhodnej veľkosti. Výberom plastové boxy elektrických vodičov, ktorý je menší ako požadované rozmery (vyrovnanie), je dôležité si uvedomiť, že regulácia teploty káblová duša je prerušené a veko môže byť pevne stanovená a odletí pri náhodnom dotyku do tohto zásobníka.

Potom, merané požadovanú dĺžku pásu, aby sa značka, a krabice je rez pomocou ručnej píla na kov (bez ohľadu na materiál), nôž montážne akútne alebo bočných nožov. Táto operácia by sa mala vykonať na zostavenej krabici vrátane zásobníka a uzatvoreného veka. Prechod je "nástenná stena"; alebo "wall-ceiling9raquo; lepšie vykonávať s pomocou špeciálnych uhlov. Ak nie sú, potom na nie veľmi nápadných miestach niekedy používa špeciálnu techniku: na jednom tanieri sa spojí základ a na druhej strane veko a skombinuje ich. Je pravda, že takto možno dosiahnuť priamy uhol iba vtedy, ak sa použije krycia vrstva, odolná proti zúženiu.

Na povrchu sa kreslí jednoduchá značka s jednoduchou ceruzkou, ktorá označuje budúcu polohu krabice. Odporúča sa používať úroveň a olovnicu. Na rovnej ploche môže byť krabica prilepená kvapalnými nechtami, avšak ďalšie práce je možné až po úplnom vyschnutí. K drevenej stene je najjednoduchšie pripevniť zásobník pomocou samořezných skrutiek a akumulátorového skrutkovača. Tehlové a betónové základy vyžadujú iný prístup: v spodnej časti otvoru sú otvory (2-3 mm) vyrobené každých 0,5 m. Potom je krabica aplikovaná na značenú úroveň na stenu a značky sú vložené cez otvory. V nich sa pomocou vŕtacej perkusie alebo perforátora vyvŕtajú kanály pod hmoždinkami. Ďalšia montáž je v upevňovacích prvkoch pomocou skrutiek.

V zásade nie je nič komplikované pri inštalácii káblových rozvodov a táto práca je schopná aj pre nepripravenú osobu. Hlavnou vecou nie je nikam pospíšiť, opatrne zmerať všetko a premýšľať. Najmä ak sa práca vykonáva po prvýkrát.

Niekedy je veľmi ťažké vykonať takú jednoduchú úlohu ako položenie káblovej trasy v krabici. Line oblúky, "hady 9raquo ;, zakotvené vo vnútri veka, atď Zvlášť" famous9raquo; v tejto súvislosti káble, ktorých vodiče sú vyrobené z pevných samostatných vodičov. Preto musia byť starostlivo vyrovnané a ohnuté. Navyše, niektoré boxy majú ďalšie pozdĺžne priečky, čo zjednodušuje pokladanie takýchto "nezbedných". vodiče. Najjednoduchším spôsobom je roztiahnuť všetky linky naraz a zakryť každý meter pokrytý vekom ako je položené. Zníženie viditeľnosti kĺbov pomôže pri príjme, ktoré sme popísali vyššie: prerezávacej misky a kryty tak, aby tieto vedenia nezodpovedali.

Odporúčané umiestnenia

Táto príručka nestanovuje žiadne požiadavky na umiestnenie zásuviek, spínačov, svietidiel a spôsobu orientácie káblových trás. Predpokladá sa však, že nevyslovené pravidlo vedie vodorovne a vertikálne čiary a vyhýba sa krivkám. V prípade ukrytých káblov to zjednodušuje hľadanie miesta poruchy a vonkajšie boxy vyzerajú viac esteticky príjemné. Vzdialenosť od stropu k koľaji by mala byť 150 mm a od okien a dverí je potrebné odsadenie 100 mm. A samozrejme je potrebné zabezpečiť na linke medziskladové boxy, ktoré v prípade potreby pomôžu obnoviť účinnosť liniek.

Keďže vzdialenosti medzi stenami na strope a podlahe sa často líšia kvôli zvláštnosti domácej konštrukcie, neodstraňujte káblovú skrinku pre hornú montáž tým, že odstránite nižšie uvedené merania. Okrem toho sa uhly môžu zdať priamo z boku a pri pokuse o inštaláciu prechodového rohu sa ukazuje, že tomu tak nie je. Pri prechode trasy cez stenu je potrebné umiestniť rúru tam (je vhodný kovový plast), aby bolo možné vymeniť miesto alebo "vytiahnuť" trať. Všetky tieto nuansy sa musia vziať do úvahy.

Plastové boxy na elektrické vedenie: rozmery

Skrytá metóda kladenia elektrického vedenia je vhodnejšia, pretože požiar rastie - a je vylúčená aj elektrická bezpečnosť a tiež možnosť jej poškodenia. Ale často existujú situácie, keď je možné len otvorenú metódu, napríklad v drevenom dome. Na nižšie uvedenej fotografii je zobrazený jeden z najbežnejších variantov takéhoto polstrovania. Používa plastovú škatuľu na zapojenie, ktorej inštalácia sa bude vyrovnávať s väčšinou domácich majstrov.

Otvorte káble v krabici

V priereze môže byť obdĺžniková alebo štvorhranná skriňa. Skladá sa z dvoch častí:

 1. Základňa. Predstavuje väčšinu konštrukcie a pozostáva zo spodnej a bočnej steny. Na upevnenie na stenu môžu byť otvory pre spojovacie prvky. Ak nie sú, budete sa musieť vrhnúť sami. Bočné steny sú vybavené výstupkami, ktoré slúžia ako zámok na pripojenie k hornej časti.
 2. Horná časť. Tiež pozostáva zo základne a malých bočných stien s malými priehlbinami na vnútorných okrajoch, ktoré sú určené na spojenie so základným zámkom.

Po inštalácii skrinky a vykonaní inštalácie je horná časť stlačená na základňu, až kým nezapadne do zámku. Na obrázku sú znázornené boxy rôznych častí v zostave.

Plastové boxy rôznych častí na vedenie

Výhody plastových škatúľ sú nasledovné:

 • nízka cena;
 • malá cena;
 • odolnosť proti vlhkosti, požiaru, korozívnemu prostrediu;
 • dostatočná pevnosť;
 • elektrická bezpečnosť;
 • široká škála farieb;
 • možnosť montáže zásuviek a spínačov na hornej strane;
 • jednoduchosť montáže a obrábanie.

Kovová skrinka je vyrobená z hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele, odolná voči vonkajším vplyvom prostredia. Na ochranu pred koróziou sa používajú zinok alebo hliníkové zinkové povlaky (zliatina zinok-hliník). Výrobky s nátermi sú lacnejšie ako nehrdzavejúcej ocele. Ich nízka elektrická bezpečnosť si vyžaduje inštaláciu káblov s vysoko kvalitnou izoláciou.

Kovové káblové kanály sa neodporúčajú na inštaláciu v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

Otvorené zapojenie sa môže vykonať na izolátoroch. S kompetentným výkonom bude vyzerať atraktívne, ale táto metóda nie je vhodná pre každý interiér. Inštalácia v vlnitých rúrach je pre pomocné miestnosti prijateľnejšia. S moderným prístupom k otvorenému zapojeniu je najlepšou možnosťou káblový kanál s nasledujúcimi výhodami:

 • estetický vzhľad;
 • bezpečná prevádzka elektroinštalácie;
 • ľahký prístup k káblom a drôtom;
 • nepodporuje pálenie.

Káblový kanál je profil v tvare U. Pripojí sa k povrchu, potom sa káblové spojenie uzatvára s vekom na západkách. Výrobky sa vyrábajú vo forme "tyčiniek" s dĺžkou 2 m.

Vytvárajú tiež zložitejšie návrhy krabičiek s vnútornými priečkami. Dodávajú sa s jedným spoločným alebo samostatným krytom a káble sú uložené v rôznych kanáloch.

Plastová krabica s vnútornými priečkami na vedenie

Štruktúru sa boxy líšia nasledujúcim spôsobom:

 1. Mini káblový kanál (obrázok a nižšie). Používa sa pri kladení drôtov na počítače, telefóny a televíziu. Sú nenápadné a nezhoršujú interiér priestorov.
 2. Podlaha (obrázok b). Majú tvar oválneho tvaru a nezasahujú do pohybu okolo miestnosti.
 3. Parapetnye (obrázok C). Najčastejšie sa používajú v obytných budovách, administratívnych budovách, kanceláriách. Skryjú drôty z domácich spotrebičov.
 4. Perforované (obrázok D). Bočné steny krabice sú vyrobené s drážkami, čo umožňuje znížiť hmotnosť konštrukcie.
 5. Soklové dosky (obrázok e). Elektrická lišta je vyrobená z káblových kanálov. Široko rozmiestnené v obytných oblastiach, pretože neporušujú ich dizajn.
 6. Flexibilné (obrázok E). Perforovaná forma umožňuje ohýbať škatuľu v súlade s profilom povrchu. Zvlášť sú potrebné zariadenia na architektonické nepravidelnosti a ohyby. Tvar je obdĺžnikový alebo okrúhly. Plasty a kaučuk sa používajú ako materiály.
 7. Rohové (obrázok G). Káblové potrubie je vyrobené vo forme stropu. Je vhodné, aby sa pod stropom pripojili vedenia, na kĺby so stenami.
 8. Priehľadné (obr. Našiel žiadosť o umiestnenie pások LED v nich.
 9. Drôtené pletivo (obr. Jedná sa o jeden z najlacnejších typov káblového žľabu používaného v technických miestnostiach alebo skladoch. Neumývajú sa s prachom a vytvárajú sa priaznivé podmienky na vetranie.
 • Schody (obr. Môžu položiť veľa káblov, pretože profily môžu vydržať značné zaťaženie.

Populárne typy káblových kanálov pre elektrické vedenie

Najpraktickejším používaním sú plastové výrobky. Majú ľahšiu váhu a spracovanie. Krabica sa ľahko namontuje počas inštalácie. Zvláštnou výhodou je izolačná vlastnosť materiálu.

Po výpočte požadovaného počtu krabičiek by sa objednané zábery mali zvýšiť o 10-30%. Ak je to nedostatočné, bude ťažké nájsť aditívum v budúcnosti. Nešetrujte na príslušenstve, ktoré dávajú elektroinštalácii konečný vzhľad: rohy, otáčky, odpalíky atď.

Exteriér krabice s príslušenstvom

Zvlášť opatrne je potrebné vypočítať požadovaný počet príslušenstva, keď sú polia označené farebne. Ak neskôr budete musieť kúpiť chýbajúce časti, bude ťažké nájsť správny farebný odtieň.

Prierez skrine je určený vzorcom:

 • S - časť škatule, mm 3;
 • N - počet káblov, kusov; d - priemer kábla, mm;
 • K = 0,45 je koeficient, ktorý berie do úvahy voľné kladenie kábla, nemal by byť príliš hustý.

Ak je kábelový kanál vybraný menšie, kryt sa nezavrie bezpečne a kábel sa môže prehriať, ak je obal príliš tesný.

Pred zakúpením musíte urobiť nasledovné:

 1. Vyberte miesta inštalácie a požadovaný počet svietidiel, spínačov, zásuviek a ďalšie príslušenstvo.
 2. Nakreslite schému otvoreného zapojenia v dome alebo apartmáne.
 3. Vypočítajte požadované zábery a rozmery krabičiek podľa prierezov a počtu káblov.
 4. Vyberte si správny nástroj a montážny hardvér.
 5. Rozhodnite sa o materiáloch políčok. Výhody kovových výrobkov sú pevnosť a požiarna bezpečnosť. Výhody plastových krabičiek boli uvedené skôr. V tomto prípade je potrebné vziať do úvahy takú nevýhodu, ako je ich deformácia zo záťaže drôtmi. V tomto prípade sa kryt nemusí kryť s krytom a musí byť umiestnený na lepidle.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať káblovým kanálom položeným na strope. Pod váhou kábla je možné otvoriť veko, takže pripojenie by malo byť vyberané oveľa odolnejšie.

Typ káblového kanála závisí od typu miestnosti. Pri elektroinštalácii v rámovom dome sa používajú kovové boxy. Sú inštalované v podhľových stropoch, v priečkach a zvýšených podlahách. Krabica sa skrutkuje na základňu pomocou skrutkovača a v ňom sú položené káble, ktoré sú upevnené na kanáli pomocou sponiek z plastu.

V byte alebo v dome, otvorené vedenie sa vykonáva na steny alebo strop. Krabicový model je možné vybrať podľa farby. Na niektorých zariadeniach sa použije fototlač pomocou metódy fotoprint. Stojí to viac, ale tento model vyzerá ako prvok dizajnu.

Najlepšie sú výrobky z hliníka vyrobené nemeckými alebo talianskymi spoločnosťami. Vonkajšia strana krytu napodobňuje prírodné materiály, napríklad drevo.

Je žiaduce vyberať polia s oddeleniami na oddelenie vlakov. Veko by malo byť najlepšie vybrané so zámkami na oboch stranách (obrázok a nižšie). Jednosmerný zámok to zhoršuje.

Krabička so zaistením: a - na oboch stranách; b - na jednej strane

Inštalácia krabice pod elektrovodom

Krabica je vybratá pre prierez kábla. To tiež vyžaduje montážne boxy pre pripojenie jadier. Krabice sú zoradené podľa veľkosti v mm:

Povrch podkladu musí byť hladký a dokončený. Do sadrokartónu je krabica pripevnená malými samoreznými skrutkami. Pre nie veľmi vyrovnané steny sú kanály nainštalované s presahom, bez napínania.

V stenách sú vytvorené otvory, do ktorých sú vložené hmoždinky na upevnenie podkladov. Prebytočné časti sú odrezané pilou na kov. Potom sú káble položené a pokryté vekom. Tvrdé káble sa ťažšie balia. Sú zarovnané tak, ako sú položené. Tu sú krabice s pozdĺžnymi priečkami lepšie.

Z otvorov by mala byť trať uložená vo vzdialenosti najmenej 100 mm a zo stropu - 150 mm.

Nezabudnite na inštaláciu na linke, ktorá uľahčuje opravy elektroinštalácie.

Ako je zapojenie káblového kanála usporiadané v drevenom dome, je opísané v nižšie uvedenom videu.

Pri inštalácii otvoreného vedenia v krabiciach je veľa odtieňov. Hlavnou vecou je splnenie bezpečnostných požiadaviek. Majiteľ bytu musí vedieť, ako si vyberiete schránky a pravidlá ich inštalácie, aby ste mohli vykonať inštaláciu sami, alebo skontrolovať kvalitu tesnenia pre elektrikárov.

Na odoslanie komentára musíte byť prihlásení.

Odrody a veľkosti káblových kanálov

káblový kanál Je špecializovaná krabica, ktorá sa používa na zabezpečenie mechanickej ochrany rôznych drôtov (nízkonapäťových a silových káblov), ako aj špeciálnych zariadení. Káblový kanál je špecializované zariadenie (profil). Typicky je krabica vyrobená z plastu a hliníka.

Dostupné boxy a mini-kanály vám umožňujú rýchlo pripojiť rôzne systémy. Výrobky majú rôzne farby a typy povrchov, ktoré zabezpečujú vysokú estetiku v každom type priestorov. Prítomnosť celého radu príslušenstva umožňuje poskytnúť systémový prístup pri navrhovaní káblov nosných systémov.

Typy a veľkosti káblových kanálov na jednom obrázku:

Na trhu stavebného tovaru sú prezentované káblové kanály rôznych dizajnov.

Vedúci výrobcovia vyrábajú takéto výrobky:

Výrobky sú vyrobené z hliníka, ocele a tiež z plastu:

 1. Dnes sú najobľúbenejšie plastové káblové kanály, pretože majú vynikajúce vlastnosti. Tieto modely sú často inštalované na ulici.
 2. Hliníkové modely sa vyznačujú vynikajúcim protipožiarnym výkonom. Preto sa používajú v továrňach a závodoch:
  • flexibility;
  • odolnosť proti vlhkosti;
  • sila;
  • mäkkosť;
 3. Výrobky z ocele sa môže pochváliť rôznymi farebnými riešeniami. Kvalitná pozinkovaná oceľ má špeciálny povlak, ktorý zabraňuje vzniku korózie. Výrobky z ocele majú dlhú životnosť. Dierovaná základňa zjednodušuje inštaláciu.

Najpopulárnejšie sú také plastové kanály:

 1. Podlaha. Špeciálny dizajn vám umožňuje inštalovať kanály na ťažko dostupných miestach. Oválna forma spoľahlivo chráni káble pred mechanickým poškodením. Taktiež modely majú krásny vzhľad.
 2. Soklové dosky. Tieto modely sa používajú v bytoch a súkromných domoch. Významnou výhodou je špeciálna forma kanálov, ktorá dokonale zapadá do každého interiéru.
 3. Parapet. Spravidla sú také kanály inštalované v kanceláriách a podnikoch. Najčastejšie sa používajú na ochranu drôtov od klimatizačných zariadení a iných zariadení. Konštrukcia kanálov má striktné tvary a pravidelnú geometriu.

Podľa farby výkonnosti sú plastové kanály:

Moderné sféry aplikácie špecializovaných kanálov sú veľmi rôznorodé. Je to spôsobené širokou škálou príslušenstva pre jeho inštaláciu:

V súčasnosti sa veľký počet firiem zaoberá výrobou a predajom špecializovaných boxov. Najznámejšie z nich sú:

Medzi hlavné výhody moderných káblových kanálov patrí dvojitá zámka, ktorý spája pružnosť a pružnosť, ako aj pevnosť spoja. Samotný materiál je samozhášavý plast. Umožňuje pripojiť káble do 1 000 voltov.

Na trhu sú tiež mini káble, ktoré sa líšia v ich podobe. Tieto zariadenia majú zaoblené rohy a špeciálny mechanizmus na zaistenie krytu, ktorý vytvára ilúziu monolitickej konštrukcie a zatvára všetky švy, čo je obzvlášť cenné pre kancelárske estetiky. Okrem toho je zariadenie flexibilné a odolné.

Moderné modely nevyžadujú poinštalačné čistenie. Po inštalácii kryt kábla úplne zakrýva základňu.

Kvalitné káble majú také výhody:

 1. Osvedčenie o rozšírení.
 2. Zvýšená úroveň ochrany proti prachu a vlhkosti.
 3. Môže byť nainštalovaný Vo vnútri i mimo miestnosti.

Hlavným parametrom pri výbere špecializovaných boxov je prierez vodiča. S internetovým káblom je najúspešnejším modelom mini model s rozmermi 10 x 15 milimetrov, ktorý dokonale zapadá do ergonómie bytu.

Takýto model má také výhody:

Moderné technológie umožňujú vyrábať špecializované krabice rôznych veľkostí a vzorov:

Dĺžka produktov v balení je:

Samozrejme, na stavebnom trhu sú štandardné zariadenia, ktoré majú priemerné charakteristiky.

Tieto zariadenia majú rozdielne veľkosti a vlastnosti. Inštalácia produktov sa vykonáva dvomi spôsobmi. Vďaka špeciálnym zámkom sa montáž krabice vykonáva v čo najkratšom čase. Aby ste si vybrali model, musíte zvážiť počet drôtov. Vzhľadom na to bude určená veľkosť zariadenia.

Najbežnejšie veľkosti špecializovaných boxov:

Najbežnejšie sú káble s rozmermi 100 * 60 a 12 * 12. Pre pripojenie krabičiek používajte rôzne spojky. Modely sa spravidla predávajú vo forme lamiel (2 metre). Všetky plastové modely sú fixované štandardným spôsobom.

Pomocou skrutkovača sa zariadenie naskrutkuje na povrch. Všetky prídavné súčasti a príslušenstvo sa musia zakúpiť samostatne.

Káblový kanál je obvykle pripevnený k stene pomocou samorezných skrutiek. Niektorí remeselníci to však robia na trojstrannej lepiacej páske alebo kvapalných nechtoch. Odporúča sa nainštalovať starým a testovaným spôsobom.

Dĺžku kusu môžete určiť dvomi spôsobmi:

 1. S pomocou rulety.
 2. Použite krabicu na stenu ak je to možné, a označte ceruzkou.

Samostatnou témou je realizácia kĺbov.

Je dôležité opatrne orezávať káblový kanál pomocou:

Moderné káblové kanály sú odolné voči vyblednutiu. Nemajú vek a časom nezačnú žltnúť. Tiež sú odolné proti šíreniu spaľovania, pretože sú vyrobené zo samozhášavého plastu ABS.

Profil nových káblových kanálov je dodávaný so špeciálnymi otvormi. Šetríte čas značne, pretože nemusíte vrhnúť spodnú časť profilu. Okrem toho pripravené otvory umožňujú vyrovnanie zariadení podľa úrovne.

K upevneniu profilu na stenu sú 2 možnosti:

Výsledok inštalácie je skvelý. Oddeľovaciu priečku pomáha opatrne zarovnať profil na križovatke. Keď sú všetky profily ukotvené, prekrytie prekrytia sa prispôsobí hĺbke profilu a jednoducho sa lepí.

Ak chcete nainštalovať káblové kanály, postupujte podľa odporúčaných pokynov:

 1. Rozbaľte produkt.
 2. strieľať vrchné kryty.
 3. vytvoriť potrebné označenie pozdĺž stien.
 4. Orezajte krabicu na požadovanú dĺžku (na to môžete použiť pílu alebo nôž).
 5. strieľať z hornej časti kanála.
 6. miesto na požadovanom mieste.
 7. dať na úroveň produktu.
 8. zoradiť kanálov.
 9. Vytvorte otvory (pre inštaláciu s hmoždinkami).
 10. Zabezpečte produkt (na to môžete použiť lepidlo, hmoždinky atď.).
 11. dostať potrebné vodiče (v prípade potreby inštalujte zásuvky).
 12. zavrieťproduktu.
 13. Obnoviť objednávku na stavenisku.

Existujú dva typy oddielov:

Vnútorné rohy sú variabilné, pozostávajú z 2 častí:

Dokonale sa prispôsobujú rohom stien a ľahko sa inštalujú na profil káblových kanálov. Vonkajšie rohy sú tiež variabilné a ľahko sa prichytávajú na profil. Rámy sú svojim dizajnom integrované príslušenstvo, úplne pripravené na inštaláciu.

Pre viaccestné káblové kanály existujú uhlové oddeľovače. Dodávajú sa spolu s rohmi a poskytujú skutočné oddelenie slabých a silných prúdov pri prechode drôtov v rohoch. Úhly hladko sa menia v rozmedzí 60-120 stupňov, čo vám umožní namontovať na ľubovoľné konfigurácie stien.

Držiaky káblov držia všetky drôty vo vnútri profilu a poskytujú vám ešte jednoduchšiu inštaláciu. Zástrčka je prispôsobená rôznym častiam kvôli efektívnym častiam a predná časť zástrčky sa počas prevádzky nestráca.

Flexibilné kryty sa jednoducho a jednoducho montujú po celej dĺžke vedenia káblov a na rohoch a vzhľad zariadenia je jednoducho obdivuhodný. Prekrytie krytu na veko s neprístupným ozdobným vekom umožňuje jednoduché spojenie s ďalším vekom. Nová špecializovaná schránka vám poskytne kompletnú sadu riešení, a to aj pre najkomplexnejšie inštalácie.

Na opornú priehradku je namontovaný zodpovedajúci kryt. Táto nosná priečka môže tiež slúžiť ako oddeľovač na rozdelenie dvoch častí s rovnakým krytom.

 1. Prvá vec musíte vidieť vzhľad. Vzhľad by mal vyhovovať vašim požiadavkám.
 2. Po tom musíte vidieť plasticitu zariadenia. Za týmto účelom musí byť skrinka krútená. Ak sa profil vráti späť, kvalita plastov je dobrá.
 3. Najjednoduchší spôsob overenia modelu, ohýba sa, otvorte veko. Prístroj by sa mal ohýbať a nemal by sa zlomiť. Ak sa viečko zlomí, príliš veľa sa pridá k iným komponentom.
 4. prirodzene, je potrebné dbať na prítomnosť dvojitého zámku. Po uzatvorení zámku musí byť uzamknutá a neotvorená.

Čo môžem urobiť na kontrolu kvality? Vzhľadom na to, že špecializovaná škatuľka bude niekde na stenu alebo na strop, musí veko vydržať váhu kábla, ktorý ju stlačí. Uveďte, ktoré vlastnosti modelu možno určiť experimentálne.

Aby sme zistili, ako pevne je veko pripevnené k samotnej škatuľke, je potrebné urobiť najjednoduchšie zariadenie - pozastaviť kus krabice a rozrezať veko na 2 časti. Najprv musíte opraviť 1 časť.

Dvojitý zámok by sa mal zavrieť. Potom musíte urobiť obyčajný kus kovovej tyče a lana. Tyč je zasunutá do škatule a uzatvorená veko. Výsledkom je špeciálny systém. Na kontrolu pevnosti konštrukcie môžete vyzdvihnúť tehly alebo iný objekt.

 • Internetový časopis o alternatívnej energii © Všetky práva vyhradené.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  + 44 = 46