Ako vybaviť záhradu vlastnými rukami

Tip 1: Zlepšenie prímestskej oblasti vlastnými rukami

 • Dokončenie predmestskej oblasti s vlastnými rukami
 • Ako zdobiť chalupu
 • Ako urobiť kožušinový strom
 • Ako si vytvoriť girlandu papiera s vlastnými rukami

Projekt realizácie krajiny

Vývoj dacha by sa mal začať už pred začiatkom letnej sezóny s prípravou budúcich prác. Najskôr použite na plán všetky dostupné budovy, trvalé stromy a kríky. Premýšľajte o tom, čo vynecháte z tohto nedotknutého a čo odstránite alebo premeníte. Predtým, ako vyriešite výrub, zvážte všetky výhody a nevýhody, pretože odstránenie stromu nie je ťažké, ale nové bude rásť veľmi dlho. Ak je to možné, uložte a existujúce budovy - to výrazne zníži vaše náklady.

Než začnete pracovať na usporiadaní predmestskej oblasti, urobte čistenie na to. Odstráňte všetky odpadky a lístky z minulého roka, odstráňte mŕtve vetvy, prestavte pahýle, obnovte a zjemňujte budovy, ktoré ju potrebujú. Až po všetkých týchto postupoch bude možné začať so základnými prácami. Nerobte za všetko naraz, vyberte jednu lokalitu alebo zónu a začnite ju zoradiť podľa plánu. Potom prejdite na inú stránku.

Existuje celý rad spôsobov, ako na zelenú krajinu, výsadby ju a pestovanie ovocia a zeleniny, vytvoriť kvetinovú záhradu, živých plotov a detské ihrisko, rekreačná oblasť a šport môžu byť zasadené pôdokryvna rastliny.

Starajte sa o pohodlné chodníky pre rýchly prístup do ktorejkoľvek časti záhrady, výber materiálu závisí len od vašej túžby. Môže to byť štrk, dlažba, betónový poter, murivo a oveľa viac. Venovať osobitnú pozornosť výberu pokrytie v každej zóne, ak plocha detský a relaxačné oblasť môže byť pokrytá malé zelené trávy je grilovanie je lepšie položiť požiaru dlaždice alebo betónový poter.

Stáva sa, že na jar, keď sa topí sneh alebo po silných dažďoch, voda dlho trvá na pozemku. To je zlé pre rastliny, s ktorými sa stretávajú hladovanie kyslíka, ako nadmerná vlhkosť bráni prúdeniu vzduchu ku koreňom, takže môže byť veľmi chorý, a dokonca aj smrť. Nemenej deštruktívna voda ovplyvňuje pôdne a záhradné štruktúry, pranie prvej formy a formy a huby na druhej.

 • terénne úpravy krajiny s vlastnými rukami

Tip 2: Ako vybaviť záhradu vlastnými rukami

Užitočné veci

Nezabudnite na správne a vkusne zvolené osvetlenie miesta: použite umelé osvetlenie, ako aj záhradné osvetlenie so solárnymi panelmi. Účinne vyzerajú svetlá vo forme vtákov, motýľov.

Říz chata dá ďalšie funkcie, ako sú malé rybníky, fontány, sochy, rovnako ako skladby z prírodných alebo syntetických kameňov.

1

Dokončenie prímestskej oblasti s vlastnými rukami (foto)

Časopisy ilustrujúce malebný dizajn krajiny vždy spôsobujú túžbu vybaviť krajinu. Ako preložiť svoje kreatívne nápady a myšlienky, ak vám finančné príležitosti neumožňujú najať návrhára? Dokončenie prímestskej oblasti nie je taká ťažká úloha. S ním môže každý majiteľ ľahko zvládnuť aj bez pomoci špecialistu. Je potrebné len správne naplánovať miesto a využiť niektoré jednoduché tipy.

Odporúčania na zlepšenie

Spočiatku vytvorte zoznam, ktorý zahŕňa všetky želania domácnosti. Koniec koncov, pre niektoré, zlepšenie krajiny pozemok je krásne kvetinové záhony, predné záhrady. Iné plánujú zvýšiť rekordné úrody. A niekto chce vybaviť bazén. Okrem toho je potrebné vybaviť lokalitu sandboxom pre deti. A, samozrejme, zorganizovať rekreačné oblasti, najlepšie s altánkom.

Plánovanie zlepšenia prímestskej oblasti (fotografia v článku vám umožňuje zoznámiť sa s vynikajúcimi riešeniami), uistite sa, že budete počúvať nasledujúce všeobecné odporúčania:

 1. Pri usporiadaní územia správne pripojte osvetlenie a všetky komunikácie, cesty a skladby. Uistite sa, že ich udržiavate v jednom štýle.
 2. Berte do úvahy celkovú krajinu oblasti a zelené plochy, ktoré sú už na mieste. Vysadené rastliny by sa mali harmonicky prispôsobiť dizajnu.
 3. Krásne kombinácie prvkov krajiny vyzerajú skvele. Napríklad rastliny a kamene vytvoria harmonický súbor na vysokohorskom kopci, v skalkách.
 4. Dekoratívne prvky z toho istého materiálu sa odporúčajú umiestniť v jednej zóne. Toto poskytne kompletný pohľad na kompozíciu.

Dosiahnutie krajinného zámeru by nemalo začať radikálnymi akciami. Dokonca aj v prípade, že ste zakúpili územie, na ktorom už bol dom postavený a krajina je usporiadaná. Nezabudnite sa pozrieť okolo. Samozrejme, budete chcieť všetko zmeniť a zmeniť všetko. Nezabudnite však zohľadniť zvláštnosti územia.

Dôležitým aspektom je výber krajinného štýlu. Musí úplne zodpovedať stavbe domu. Súhlasím, stránka v štýle high-tech nie je absolútne vhodná pre dedinskú chatu. Ale tento dom môže byť perfektne obnošený umiestnením krásnej prednej záhrady pred ním. Takýto prvok bol vždy atribút vidieckeho panstva.

Veľmi dôležité je zvážiť veľkosť územia. Ak musíte zlepšiť letnú chalupu o rozlohe 6 akrov, musíte sa k tejto otázke dôkladnejšie obrátiť. V tomto prípade sa odporúča malá predná záhrada, v ktorej sa dajú harmonicky umiestniť malé kompozície krajiny.

Je veľmi dôležité, aby sa plánovalo zlepšenie prímestskej oblasti vlastnými rukami, aby sa všetky nápady preložili na papier. Platí to najmä vtedy, ak vlastníte malú oblasť.

Pri distribúcii funkčných oblastí na mieste, nezabudnite zvážiť:

 • pokrytie územia;
 • úroveň podzemných vôd;
 • orientácia na strany sveta;
 • smer vetra.

Vložte do schémy všetky budúce fragmenty: malý vodopád, jazierko, vysokohorský vrch a ďalšie prvky krajiny. Nezabudnite naplánovať cesty.

Aj keď je váš rozpočet veľmi obmedzený, ale plánujete dať originálnu fontánu, potom sa uistite, že je uvedený v pláne. Názor, že zlepšenie prímestskej oblasti je drahé potešenie, len stereotyp. Pomocou improvizovaných nástrojov, zbytočných vecí, môžete vytvoriť úžasný a jedinečný dizajn krajiny.

Teraz si môžete uvedomiť svoje myšlienky v živote. Veľkým potešením vám prinesie terénne úpravy a krajinné úpravy krajiny. Ale aby sa vaša krajina stala pýchou v budúcnosti, použite malé tipy dizajnérov:

 1. Na nádvorí musia byť jasne vytvorené jasné akcenty. Ide o zvláštne kontaktné miesta. Dizajnéri odporúčajú vytvárať také akcenty s rastlinami. Napríklad, na začiatku jari, jasným bodom môže byť záhon s tulipánmi. A na jeseň, sa presunie na iné miesto - kvitnúce chryzantémy. Toto je obzvlášť dôležité pre malý priestor. Takéto akcenty priťahujú oko a človek nezaujíma pozornosť na veľkosť územia.
 2. Ak chcete strom vysadiť, je lepšie zastaviť v jednom. Tým sa zabráni zbytočným stincom na námestí. Súčasne vyberte ten, ktorý má pôvodný tvar a jasné lístie. Maple, thuja, limetka môže byť výbornou voľbou. Ideálnym riešením je vavrín, hvoynik, holly.
 3. Ozdobou vášho dvora bude malá kvetinová záhrada alebo trávnik, ktorý sa nachádza pred domom. Základom prednej záhrady musia byť viacročné rastliny. Medzi nimi, ročné rastliny. Takto dosiahnete nepretržitý kvitnutie.

Existuje veľa vynikajúcich techník, ktoré vám umožnia vytvoriť jedinečnú krajinu bez veľkých nákladov. Nezabudnite ich prečítať. Možno, niektorí z nich si uvedomíte vo svojom dvore. Takže pozorne zvážte, či plánujete vylepšiť predmestskú oblasť, fotografie krásnych vzorov krajiny.

Niektoré nápady pomôžu realizovať niektoré z nich:

 1. Nenechajte sa opustiť dekor, mylne predpokladať, že na malej ploche nie je umiestnený. Ale vyhnite sa veľkým predmetom a mnohým drobným predmetom. Pri výbere dekorácie si zapamätajte jednotu štýlu a veľkosti s týmto miestom. Vynikajúci bude vyzerať malý umelý rybník, ozdobený "crying9raquo; kameňa. Vhodné originálne kvetináče na ulici. Skvelým prvkom dekorácie môže byť malá skalná záhrada alebo skalná záhrada.
 2. Nezabudnite naplánovať podsvietenie. Vo dvore môžete umiestniť niekoľko žiaroviek na podpery. Pre terasu sú nástěnné lampy dokonalé. Navyše nezabudnite na kvetinovú záhradu. Malé lampy mu dávajú večer osobitnú atmosféru pohodlia.
 3. Unikátnou výzdobou môžu byť jedinečné majstrovské diela vytvorené zo starých pneumatík.
 4. Útulný altánok je "zvýraznený" 9raquo; váš dvor. Unikátne kúzlo prinesie jej vinutie.
 5. Fanúšikovia vodného prúdu získajú skutočné potešenie z malého rybníka alebo vodopádu, ktorý sa medzi kameňmi zachytáva.

Terénne úpravy stránky sú kreatívny, mimoriadne fascinujúci proces, ktorý prinesie veľa potešenia. Nebojte sa experimentovať a fantasizovať. Koniec koncov, niekedy najneuveriteľnejšie nápady vám umožnia vytvoriť individuálny a nenapodobiteľný dizajn krajiny.

25 útulných myšlienok, ktoré urobia záhradné úpravy krajiny magickým!

Vlastná záhrada a zelená záhrada - nepostrádateľné miesto na oddych od mesta, hluk a rozruch. A nezáleží na tom, akú veľkosť je alebo čo tam navštívite len o víkendoch.

Dokonca aj najmenšie bývanie môže byť premenené na raj, ak idete kreatívne do podrobností. Zlepšenie oblasti infield prináša veľa radosti a pozitívne.

Neobmedzujte sa na výsadbu okrasných rastlín. Nepochybne, kvety, ktoré kvitnú celé leto, musia byť zasadené na záhrade. Avšak, pozrite sa na to, čo možno urobiť v záhrade - pôvodnej ulice záhradné osvetlenie, zaujímavý dizajn tratí krajín, malý murovaný gril a pohodlný nábytok ...

Sme v Dom-sadu.ru vyzdvihol niektoré jednoduché nápady, ktoré by zmenili každú záhradu na raj. A dúfame, že táto elegantná zbierka inšpiratívnych nápadov vám pripomenie nádherný letný čas, ktorý strávime v záhrade a inšpiruje nás k vytvoreniu nového.

Podsvietenie z kvetináčov vo večernej chate vyzerá veľmi romanticky. A vy môžete vyrobiť veniec žiaroviek, dostanete pôvabné osvetlenie do záhrady. Takéto magické nápady v prímestskej oblasti, ktoré majú všetci radi!

S úlohou zvýrazniť trať na chate je perfektne spracovaný LED pásom.

Krásne a jednoduché pri výrobe osvetlenia pre záhradu možno vyrobiť vo forme zaujímavých svetiel

Trasa dacha s vlastnými rukami, vytvorená vo forme mozaiky, je pevne v móde z kamienkov. Môžete to urobiť aj preto, aby ste sa jednoducho uklidnili a vyvážili.

Existuje veľa, čo sa dá urobiť na pozemku kamenín. Napríklad skutočný koberec môže byť vyrobený z kamienkov. Ukazuje sa - vo všeobecnosti je to majstrovské dielo.

Ak vylejete cementovú zmes v plastových nádobách, pridajte listy a potom získate nezvyčajné platne na položenie záhradných chodníkov.

Ak sa cementová zmes naleje do valcovitých tvarov, potom je možné vytvoriť záhony na záhradné kvety a záhradné úpravy celého pozemku. Bude len pochovaný v kvetoch!

Letná hojdacia sieť alebo záhradná hojdačka je nepostrádateľným atribútom života na vidieku, najmä ak máte deti.

Stavebné palety je možné použiť na akomkoľvek mieste. Úspešné možnosti hromadenia! Zvlášť sa nám páči pohovka z palet.

Remeslá z automobilových pneumatík pre chaty nikdy nie sú zastarané. V detstve plávali v jazere. A teraz sú zabalené do prírodného lana, aby urobili módne tatínky na prekrásnenie miest na odpočinok v krajine.

Drevené záhradné stoličky sú jedinečné v tom, že sa dajú vždy aktualizovať. Vynikajúca náhrada za monotónne sedačky.

Takáto záhradná lavica bude mať záujem tých, ktorí chcú vyrábať vynikajúce remeslá pre dachu svojimi vlastnými rukami. Na palube sa občas vyskytujú plstené vetvy. Prečo ich nepoužívať?

Letné dekoratívne svietidlá a záhradné svetlá vás zachránia pred akoukoľvek nudou.

Takýto nádherný dekoratívny plot naznačuje, kde je vstup do vínnej pivnice.

Ak máte veľa rozbitých riadov, črepov a pozostatkov dlaždíc, môžete ľahko a rýchlo vytvoriť jasné kvetinové dlaždice pre záhradnú cestu alebo len magický výzdobu v predmestí.

Dacha ploty s každým ťahom sú čoraz krásnejšie. Dokonca aj keď je hluchý a vysoký, môže byť kvitnúce, dosť na to, aby ho zdobili visiacimi kvetináčmi s ampelovými farbami.

Toto je dievča! No, čo, že je vyrobené z kovu.

Ďalším nápadom dreveného plotu - vyzdobte ho farebnými sklenenými korálkami. Môžu byť vyhľadávané v Ikei. Zdá sa to čarovné, najmä hra s lúčmi slnka.

Vytvorenie ilúzie a paralelného sveta je jednoduchšie, ako sa zdá. Ak sa pozriete pozorne, je jasné, že rám je jednodielny a nikde sa neotvorí. Bude to ešte zaujímavejšie, ak nie je okno, ale brána.

Na pozemku môžete urobiť vertikálne záhony krátkych kvetov - viol, portálka, sukulenty ...

Kreslenie v lete na skalách je skvelý nápad na rozvoj kreativity a krásnej záhradnej výzdoby. A vyzerá to, že remeslá vyrobené z kameňov pre záhradu sú oveľa zaujímavejšie než veľa hotových soch pre záhradu.

Pôvodná postava v podobe beruška a požiadala o prechádzku okolo trávy na pozemku.

Dokonca aj malé detaily zavesené na závitoch v rôznych rohoch záhrady poskytnú vášmu súkromnému pozemku osobitý šarm a jedinečnosť. Krajinné usadlosti sú len tie časti, ktoré sa im páčia.

Sušené byliny, nielen vyzdobiť záhradu, a urobiť to útulnejšie, ale celý rok bude pripomínať nádherné teplé leto.

Tieto magické nápady na predmestí môžete jednoducho urobiť sami a povedať nám, čo máte.

 • Ihličnaté v krajinnom dizajne prímestskej oblasti.

Park v usadlosti alebo v kvetinovej záhrade pri súkromnom dome bude vyzerať dobre, ak bude obsahovať vždyzelené plantáže. Táto skutočnosť je známa z dávnych čias, takže väčšina ľudí používa ihličnaté.

V snahe vytvoriť na vašich stránkach alebo na záhrade krajinu, ktorá poteší vašu prirodzenosť a harmóniu, môžete skúsiť pridať dekoratívne kamene do záhrady alebo prvky z prírody.

Dekorácia verandy alebo verandy je veľmi dôležitá v prímestskej oblasti, ak je zvyšok priestoru krásne a pôvodne navrhnutý, potom nezabudnite na dizajn vstupu do súkromného domu. Pekný vchod do domu a večer.

Je na čase vytvoriť artefakty z listov na tému jeseň s nástupom chladných dní mimo okná a akonáhle deti začnú ísť do materskej školy alebo do školy. Veľa kreatívnych nápadov a remesiel, pre ktoré robíme.

Čo sa pestovať na sadeníc v januári

Veľké výnosy aj z malého pozemku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

88 − 79 =