Ako odstrániť umývadlo do dosky

Ako si sami umývať umývačku

Ak máte záujem o vystrihnutie umývadla do dosky, znamená to, že ste prišli do sekcie, ktorú potrebujete, a dozviete sa viac o nej, so všetkými nuansami úpravy. Okamžite však varujeme, že táto metóda sa vzťahuje iba na dosky vyrobené z drevotrieskovej dosky - nemôžete použiť rovnakú metódu na vytvorenie dier v umelom alebo prírodnom kameňa.

Ale môžete vložiť umývadlo do obvyklého stola-top na správnom mieste, a okrem nášho príbehu, toto video vám pomôže v tomto článku.

Vstavaný umývadlo do dosky vlastnými rukami

Metódy inštalácie

Model nadstavby z nehrdzavejúcej ocele

Najprv definujte, aké je umývadlo alebo umývadlo a ak potrebujete znížiť umývadlo do dosky vlastnými rukami, potom ide o typ nádoby, o ktorej uvažujeme. Samotná inštalácia na ráme sa môže líšiť, to znamená, že môže byť buď nákladný list, alebo vložený.

Modely s nadstavbou môžu mať rôzne tvary, ale nevyhnutne majú vodorovnú hranu, ktorá spočíva na doske - je to vďaka tomu, že upevnenie umývadla nastane - je prekrýva. Okrem vodorovného ráfika môže byť vlnitý podstavec vo forme malého stola - je určený na skladovanie riadu pri umývaní.

Dvojitý drez pod stolom

1

Avšak vložené škrupiny sú upevnené na vrchu stola pomocou lepidla a / alebo rôznych klipov - všetko závisí od konštrukcie modelu. Vďaka tejto možnosti sa klapky bočných stien nikdy nezvyšujú nad doskou - môžu byť buď splachované (splachované), alebo mierne nižšie, ako je znázornené na hornej fotke. Takéto škrupiny sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, prírodného alebo umelého kameňa (žuly, mramoru) a dokonca aj z keramiky (fajansy, porcelánu).

Odporúčania. Keramické podložky sa obávajú náhlych teplotných zmien a nárazov, a preto v kuchyniach sa používajú len vtedy, keď je tam inštalovaná umývačka riadu.

Upínanie šablóny so svorkami

 • Teraz budeme prísť na to, ako správne odrezať umývadlo do dosky, a preto vám na fotografiách ukážeme jednu z komplexných verzií rámu, Keď sú strany pod úrovňou dosky.
 • Keď na faktúre nastavenie pozície slice drez príruby prekrývali, a to nie je vidieť, ale v tomto prípade bude toto zníženie bolo zrejmé, preto musí byť vykonané s veľkou presnosťou. Aby sme to mohli urobiť, potrebujeme šablónu, ktorá môže byť spojená s drezom, alebo to musí urobiť sami.
 • Vyberte správne miesto na doske stola, kde sa bude vkladanie uskutočňovať (najlepšie to urobíte pomocou pásky) a upevnite tam šablónu pomocou svoriek, aby sa nestratil v práci. Všimnite si, že táto inštrukcia vyžaduje dodržanie vzdialenosti od okraja dosky - musí byť minimálne 50 mm (to je pre bezpečnostnú rezervu).

Vystrihnite otvor podľa vzoru

 • Aby bol strih krásny a hladký, nebudeme používať elektrickú pílovú pílu, ale rezač s obrobkom. Vloženie (výber drážok) sa vykoná v troch krokoch a teraz budeme musieť prejsť cez prvú úroveň.

Odstráňte ostrý okraj

 • Teraz musíte odstrániť ostrý horný okraj rezu a urobíme to rovnakou rezačkou, ale s polomerom trysky 2-3 mm. Samozrejme, môžete túto hranu odstrániť aj ručne - s rovnakým šupinkom -, ale práca s nástrojom na frézovanie je najpresnejšia a to je presne to, čo potrebujeme.

Drážka sa vyberá v troch krokoch

 • Teraz si vyberieme drážku zo spodnej strany - bude tu umiestnený drez, spravidla taká práca vykoná fréza na tri súpravy. Potom budete musieť ručne brúsiť papier, lesknúť rez na požadovaný stupeň lesku - čím viac bude lesk, tým lepšie to bude vyzerať. Teraz musí byť celý rezaný povrch stieraný nejakým rozpúšťadlom alebo izopropylalkoholom, aby sa odstránili lepiace spoje drevotriesky.

Umývadlo sa umiestni do drážok lepidla

 • Pre inštaláciu použijeme polymérové ​​lepidlo na báze modifikovaného silánu - jeho cena je celkom demokratická, ale efekt je vynikajúci. Otočte dosku nesprávnou stranou nahor, naneste lepidlo na vybrané drážky a jemne spusťte do nej umývadlo.
 • Teraz pre presné upevnenie je potrebné pritlačiť svorku svorkami po dobu 12 hodín, ale vždy v miestach svorky, vložte všetky tesnenia (môžete použiť kúsky vyrezaných dosiek).

Na dolnej strane stabilizujeme drez lepidlom

 • Po 12 hodinách odstráňte svorky a zo spodku umývadla pozdĺž jeho obvodu stabilizujte fixáciu - na tento účel sú vhodné dvojzložkové lepidlá, ako napríklad epoxidová živica.
 • Takéto spojenie mrzne dostatočne rýchlo, a na vrchole zmrazenej hmoty pozdĺž obvodového lepidla fóliová páska, ktorá je potrebná na hydroizoláciu. Teraz otočte dosku do pôvodnej polohy - pri poklese na obvode umývadla uvidíte zvyšky lepidla - dôkladne ich odstránia nožom.

Odporúčania. Zatiaľ čo pult s umývadlom, ktorý je k nemu pripojený, nebol nainštalovaný na ráme skrine, musíte pripojiť sifón a mixér.

V tejto fáze je táto práca oveľa jednoduchšie, ako po dokončení montáže nábytku.

Šablóna na umývanie stien (dodáva sa)

 • V tých prípadoch, kde nie je žiadna tvrdá šablóna, pre vložené drezy kompletné s kartónovou šablónou s obvodovým označením. Ak chcete byť pripravený na použitie, narežte ho pomocou nožníc alebo ostrého noža. V dôsledku toho získate tiež šablónu, ale nie tvrdá, ale mäkká, ktorú nemôžete rezať frézou - je vhodná len na označenie.

Na ochranu povrchu lepte pásku

 • Vzhľadom na skutočnosť, že tento spôsob označovania nebude mať pevný doraz, musíte vystrihnúť sedadlo elektrickou pílou. Aby nedošlo k poškriabaniu povrchu dosky s pätou skladačky, pokryte miesto výrezu po obvode farbou. Táto metóda sa používa hlavne na povrchovú montáž, keď rez nevyžaduje výraznú ostrosť.

Teraz sme skúmali, ako je kuchynský džús poklepaný vlastnými rukami dvoma spôsobmi - vstavanými a nad hlavami. Napriek tomu, že prvý spôsob sa môže zdať komplikovanejší, napriek tomu sa s ním budete vyrovnať, ak ste opatrní a opatrní.

Stále máte otázky? Opýtajte sa ich v našej skupine vkontakte

Čo je kúpeľňa vo vašom dome?

Ako odstrániť umývadlo do dosky

Technológia inštalácie umývadla v doskách nie je jednoduchý a náročný proces. Ak sa nedodržia podmienky inštalácie, môžete nielen odmietnuť drahé inštalačné zariadenie, ale aj nenapraviteľne poškodiť povrch dosky. To sa dá vyhnúť dodržiavaním pravidiel a počúvaním odporúčaní špecialistov.

Hlavnou úlohou pri inštalácii umývadla do počítadla kuchynskej skrinky je dodržanie geometrických rozmerov montážneho otvoru.

Ale navyše, v prvej fáze plánovania práce, musíte vybrať spôsob inštalácie.

Závisí od dizajnu umývadla a momentálne rozlišuje nasledujúce typy inštalácie:

 • Horná rovina bočnice umývadla je pod úrovňou dosky. Vonkajšie tento spôsob inštalácie vyzerá atraktívne a prísne. Často sa používa pre drahé kuchynské súpravy, pretože inštalácia je ťažká. Na jeho realizáciu potrebujete špeciálny nástroj a drez určitého dizajnu. Orezané okraje sa ošetria vodou odpudzujúcim materiálom.

Foto: umývanie pod doskou

 • vložte na úroveň stola. Pri tomto type inštalácie je dôležitá predbežná príprava povrchu dosky. V oblasti použitia bočných častí umývadla na dosku so špeciálnym nástrojom sa vytvárajú drážky, ktoré sa rovnajú hrúbke strán umývadla. Práca je starostlivá a presná. Pri najmenšej chybe alebo sklonu sa lietadlo zmení a celá štruktúra bude nerovnomerne.

Foto: drez na jednej úrovni s stolovou doskou

 • inštalácia nad doskou<, Toto je najbežnejší typ inštalácie, pretože vyžaduje minimálne úsilie a štandardnú sadu nástrojov. Vlastné odberanie tohto typu umývania sa môže vykonávať doma bez zapojenia špecialistov.

Foto: umývanie nad doskou

Ako to urobiť doma ↑

Ako príklad sa bude brať do úvahy najbežnejšia možnosť - inštalácia závesu nad úrovňou dosky z drevotriesky.

Všetka práca je rozdelená do nasledujúcich fáz:

Ale skôr ako začnete, musíte pripraviť optimálnu sadu nástrojov a spotrebného materiálu.

Aké dobré mixéry sú vhodné na kúpeľňu, prečítajte si na stránke.

Pred začatím práce sa skontroluje zostava umývadla s fixačným materiálom. Vo väčšine prípadov ide o špeciálne klipy, ktoré sú namontované na vnútornej strane umývadla na jednej strane a na odrezanom konci dosky na strane druhej.

Taktiež musí byť do súpravy zahrnuté aj rúrkové tesnenie určené na utesnenie spoja.

Minimálny zoznam nástrojov je súbor:

 • stavebná ceruzka;
 • Merací nástroj - páska, oceľový roh, hladina;
 • vrták alebo skrutkovač (vrták na drevo 12 mm);

Foto: skrutkovač

 • súprava skrutkovačov - krížová a drážkovaná;
 • šmirgľový papier;
 • elektrická píla so súpravou náhradných píli na drevo (jemne ozubená, dvojradová).

Foto: elektrická píla so súpravou náhradných píl na drevo

 • nôž na sádrokartón alebo topánku;
 • silikón;
 • upínacie náradie - rezanie dreva samořezným.

Miesto inštalácie nesmie obsahovať žiadne cudzie predmety. Inštalácia sa najlepšie vykoná na doske, ktorá ešte nebola nainštalovaná na podstavci obrubníka.

Ale aj na už zmontovanom stolíku môžete správne vybrať otvor pod drez.

Tento postup je určený na montáž obdĺžnikového štandardného prania. Pri guľatých a rohových konštrukciách existuje určitá špecifickosť a rozdiely v zariadení.

Proces označovania budúceho rezacieho miesta sa uskutočňuje podľa nasledujúcej technológie:

 • Pomocou ceruzky nakreslite dve kolmé čiary. Na priesečníku týchto segmentov bude švestka;
 • otočenie drezu, položenie na dosku a označenie vonkajších okrajov. V tomto prípade je potrebné brať do úvahy odstránenie okraja dosky vzhľadom na úroveň dverí skrine;

Foto: kruh podľa obrysu

Dôležité! Umývanie po inštalácii musí byť vo vnútri skrinky. V opačnom prípade zabráni zatvoreniu dverí.

 • Pri meraní šírky strany drezu sa vykresľuje vnútorný obrys. Je na tom, že línia rezu prejde. Pri každom umývaní je šírka individuálna, ale zvyčajne je do 12 mm;

Foto: označíme pracovný prípad

Konečným výsledkom by malo byť rezanie obrysu,

Foto: bol získaný obrys rezu

Potom sa všetky dimenzie opäť skontrolujú a proces rozrezávania otvoru v hornej časti stola začína.

Rezanie otvoru v hornej časti stola

Proces rezania otvoru sa vykonáva pomocou píly. Pred označením a počiatočným vstupom píly nástroja do celej hĺbky dosky je potrebné vytvoriť technologické otvory.

Vyrábajú sa pomocou vŕtačky (skrutkovač) s vrtákom na drevo. Miesto vŕtania je rohy vnútorného označenia.

Uhly by mali byť umiestnené vo vnútornej rovine rozhrania, pričom ich okraje sa dotýkajú len čiary rezu.

Foto: správne vytvorený otvor.

Všetky rezné práce sa vykonávajú na prednej strane stola. Tým sa zabráni tvorbe štiepených laminovaných povrchov.

Ďalej sa cez vnútornú reznú čiaru prerezáva otvor s pílou. Aby sa zabezpečilo, že prestrihovacia časť stolovej dosky neklesne, samorezné skrutky sa pripevnia do rezacieho vedenia.

Foto: pílový otvor

Po dokončení rezu sú skrutky odstránené, rezná časť stola je odstránená z hlavnej roviny. Umývadlo je vopred nainštalované vo výslednom otvore, čím sa overí jeho súlad s rozmermi sanitárnej jednotky.

Ak po inštalácii dôjde k miernemu prehrávaniu, proces vysekávania bol úspešný. V prípade ťažkej inštalácie musia byť rezné hrany stolovej dosky ďalej spracované pomocou píly. Potom sú konce vyčistené.

Foto: je potrebné vyčistiť konce plátkov

Pri procese rezania dier sa na vnútornej strane pozdĺž rezacej línie vytvoria nepravidelnosti, drsnosť a mikroštiepenie.

Ak ste zanedbali ich spracovanie, potom počas používania umývadla môžu byť problémy s nasledujúcim plánom:

 • je prakticky nemožné dosiahnuť úplné utesnenie nechránenej časti EAF;

Vlhkosť padne do tejto oblasti dosky, čo povedie k aktivácii procesov rozpadu a tvorby húb. Po určitom čase sa rezná hrana stane krehkou, čo môže spôsobiť porušenie úrovne prania.

 • hnilé stolové dosky pod vplyvom vlhkosti rýchlo zhoršujú jeho fyzické a estetické vlastnosti a budú potrebovať náhradu za nový.

Koncová časť rezu je brúsená jemne zrnitým brúsnym papierom.

Potom môžete využiť 2 možnosti použitia ochrannej vrstvy:

 • Úprava tmelu. Rýchlo izoluje celú oblasť rezu. Preto sa odporúča používať vysokokvalitný materiál. Nie je však možné vždy zaznamenať jeho absenciu v tejto alebo tej časti rezu. Preto by množstvo tesniaceho materiálu na povrchu malo byť maržou;
 • lepidlo PVA. Spoľahlivejšia, ale časovo náročnejšia metóda. Rovnomerne aplikovaná vrstva lepidla spoľahlivo ochráni rez pred prienikom vlhkosti. Pre konečné zamrznutie je však potrebné počkať 30-50 minút.

Fotografie: rezy sú spracované s PVA lepidlom

Po spracovaní rezu môžete začať inštalovať drez.

Pred začatím inštalácie je rúrový tesniaci materiál upevnený na vnútornej montážnej ploche umývadla na báze lepidla.

Foto: upevnenie rúrového tesnenia

Na doske medzi rezom a vonkajšou značkovacou linkou sa nanáša vrstva silikónu.

Foto: spracovanie okrajov drezu

Upevňovacie prvky sú inštalované na vnútornej strane koľajníc. Nemali by byť pripevnené na koniec - v opačnom prípade umývadlo nebude iba v diere.

Foto: upínacie prvky na vnútornej strane koľajníc

Inštalácia umývadla do stolovej dosky začína prehlbovaním časti, kde bude batéria fixovaná.

Foto: Inštalácia začína na strane kohútika

Potom sa postupne zvyšok dielu stáva v otvore, kým bočné strany umývadla nie sú blízko povrchu dosky.

Dôležité! Odporúča sa tesne stlačiť celý povrch konštrukcie. Časť silikónu bude vytlačená z boku umývadla.

Pomocou úrovne sa kontroluje inštalácia. Posledným krokom je konečné upevnenie upevňovacích prvkov.

Fotografia: konečná fixácia

Tento príklad inštalácie je považovaný za klasický. Ale okrem stolovej dosky z drevotrieskovej dosky a umyvadla z nehrdzavejúcej ocele sú výrobky vyrobené z iných materiálov.

Stolové dosky z umelého kameňa ↑

Stolové dosky z umelého kameňa sú odolnejšie pre ich náprotivky z drevotriesky. Hlavným problémom však je inštalácia vstavaných kuchynských spotrebičov, najmä umývanie.

Vo väčšine prípadov sú stolové dosky z kameňa objednané s už pripravenými otvormi pre konkrétne umývadlo. Ale čo, ak stôl stojí už a drez pod ním ešte nie je nainštalovaný?

Foto: umývanie umelých kameňov

Najlepším a najspoľahlivejším spôsobom bude poskytnúť pracovnú dosku špecializovanej firme, ktorá odstráni potrebnú dieru profesionálnym nástrojom.

Ak dôjde k túžba riskovať, potom práca môže byť vykonané vyššie uvedené technológie, ale namiesto toho, aby sa rohový leštený puzzle stroj ( "bulharský") a pohon pre rezanie betónu diamantových výrobkov.

Pri rezaní bude veľa prachu, takže práca sa najlepšie vykoná mimo obytný priestor.

Vlastnosti kruhových a rohových drezov

Bez ohľadu na tvar umývadla bude celý proces jeho inštalácie zhodný s vyššie uvedeným.

Ale pre okrúhle a rohové vzory sú niektoré funkcie.

Foto: inštalácia okrúhleho práčky

 • odporúčame vytvoriť niekoľko otvorov pozdĺž rezacej línie v krokoch 7-10 cm, čo uľahčí postup rezania;
 • Niektoré modely sú doplnené šablónou pre výrez. Ak tomu tak nie je, potom môžete vytvoriť šablónu sami.

Foto: vyzdlya kruhová šablóna ostrekovača pre výrez

 • Pretože uhol natočenia rezných línií je menší ako 90 °, vytvorí sa niekoľko otvorov pre lepší priechod pilového kotúča - priamo v uhlovom spojení liniek a vo vzdialenosti 2-3 mm od neho.

Montáž žulového žľabu musí byť vykonaná iba odborníkmi a s použitím moderného vybavenia.

Samotný proces inštalácie sa neodlišuje od inštalácie umývadla z nehrdzavejúcej ocele a pozostáva z nasledujúcich etáp:

 • označenie dosky stolov;
 • vyrezanie otvoru;
 • inštalácia umývadla v doske. Spojovacie body pre žulový žalúziu a dosku musia byť tiež utesnené. Upevňovacie prvky sú rovnaké ako v štandardných vyhotoveniach popísaných vyššie.

Špecifickosť zariadenia spočíva v absencii otvorov na inštaláciu odtokového sifónu a kohútik na žulovom žľabe.

Sú vyrobené pomocou vŕtačky so špeciálnou tryskou. Ak nie je skúsenosť s prácou s umelým kameňom, potom najmenšia chyba môže viesť k poruche prania a jeho manželstva.

Čo je to suchý vodný lapač odpadových vôd, prečítajte si tu.

Pomoc pri výbere zariadenia na zváranie polypropylénových rúrok, budete mať tento článok.

Náklady na inštaláciu závisia od materiálu dosky a umývadla. Ak je návrh neštandardného formulára, potom to ovplyvní zvýšenie cien.

V tabuľke sú uvedené približné ceny za inštaláciu

Vlastná inštalácia štandardného obdĺžnikového drezu by sa mala uvažovať vo všetkých fázach inštalácie. To pomôže skrátiť čas práce, ako aj výrazne zlepšiť ich kvalitu.

Chceš sprchu s funkciou inhalácie a aromaterapie? Prosím. Kontrastný sprchový a saunový efekt? Prepáčte. Solárium? Žiadny problém. Spievať pozdĺž [...]

Stáva sa tak v živote, keď nie je absolútne nikto, kto by sa obrátil na pomoc, aby si nainštaloval umývadlo do kúpeľne. Alebo nie [...]

Nie veľa inštalačných zariadení sa môže pochváliť absolútnou spoľahlivosťou v prevádzke. A čím zložitejšia je dizajn, tým častejšie sa používa - [...]

Povedzte svojim priateľom! Povedzte o tomto článku svojim priateľom vo vašej obľúbenej sociálnej sieti pomocou tlačidiel na paneli vľavo. Ďakujem vám!

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Akékoľvek kopírovanie materiálov stránok je zakázané!

Pre spoluprácu kontaktujte prosím e-mailom

Ako správne nainštalovať drez v pult: jednoduchý algoritmus

Ahoj priatelia.

V tomto článku zvážime jednu veľmi vážnu operáciu, ktorá veľmi ovplyvňuje kvalitu kuchynskej súpravy.

Ide o stranu umývadla. Pozeráme sa na celý proces od začiatku do konca so všetkými jeho nuansami.

Pred odrezaním drezu musíte určiť, na ktorú časť by mala byť umiestnená.

Ak to chcete urobiť, je potrebné dať dosku na dolných kuchynských modulov a polia, ktoré musia byť umiestnené umývadlo, vo vnútri, rezané okolo ceruzky (na stole), aby sa zistilo vnútorný priestor pre ňu.

Následne by mal byť stôl umiestnený zdola nahor a vyznačte miesto na rezanie otvoru. Toto sa vykonáva takto:

Najprv je určená poloha umývadla sama (nemala by presahovať vnútornú hranicu skrinky, v opačnom prípade pre jeho kravatu bude nevyhnutné vyrezať nielen dosku, ale aj boky krabice

 • Keď je definovaná poloha, je okolo obrysu vnorená

 • Potom pomocou páskovacieho zariadenia musíte merať vzdialenosť od okraja k oku, do ktorej je upevnený upevňovací prvok
 • Potom, ak je drez okrúhly, je umiestnený stred nakresleného kruhu. Je to nasledovné: v kruhu, na ktoromkoľvek mieste, položte bod, do ktorého je pripevnený priamy kus alebo pravítko. Na túto priamku musíte pripevniť ďalší kus (alebo gon) s pravým uhlom. V strede centra je čiarka. Potom sa urobí druhý bod, a to isté. Priesečník dvoch priamych čiar bude stredom nakresleného kruhu (áno, niekedy môže byť znalosť geometrie dokonca aj v ruke)
 • Prostredníctvom stredu kruhu sú nakreslené čiarky (typ, priemery). Sú potrebné na to, aby od okraja kruhu merali vzdialenosť nameranú od okraja umývadla po jeho uško pod spojovacími prvkami.

 • S 8-10 také "zárezy" skrze nich, za použitia rovnakých umývanie s správaním krivky (čiastočne), ktoré tvoria kruh nakreslený v kontakte, ďalšie kruh s polomerom menším ako je polomer hlavného kruhu v odstupe od drezu strany na jeho ušne , Bude to kruh, ktorý musíte odstrihnúť pomocou píly.

 • Na vnútornej strane tohto kruhu vytvoríme otvor s veľkým vrtákom (zvyčajne vrták s priemerom 10 mm).

 • Vložíme do tohto vrtáku súpravu píly a vyrúbáme dieru. Nezabudnite, keď je otvor takmer vystrihnutý, aby ste podporili vyrezanú časť dosky, pretože sa môže odtrhnúť, pretože plast odtrhol od prednej časti.

Keď sa otvor vytvorí, jeho vnútorná časť musí byť pokrytá silikónom, pretože toto miesto je najproblematickejším miestom v kuchyni. Mala by byť čo najviac chránená pred vstupom vlhkosti do dosky, pretože v tomto prípade môže byť doska jednoducho "rozbitá" od vlhkosti - a to je úplná náhrada.

Takže po otvorení "zasilo koneno" začneme pripravovať drez do bočného panela.

Aby ste to dosiahli, musíte nalepiť lepiacu pásku na vnútornú plochu, ktorá sa vždy nachádza v súprave (plus upínadlá a plus, plastové rúry na odvodnenie).

Venujte pozornosť skôr, ako si kúpite drez: Lepiaca páska (ktorá sa musí lepiť dovnútra) sa na ňu nesmie lepiť. Mal by ísť do súpravy. Takmer všetky umývačky áut, v ktorých bola lepiaca páska lepená vopred, nebola správne lepená.

A správne je prilepená tak, aby medzi ním a bokom samotného drezu bola krátka vzdialenosť (čo sa ukazuje ako koryto), kde sa naleje silikón.

Ukázalo sa zároveň, dve bariéry: lepiaca páska a silikón.

Takže, keď to všetko prebehne, a silikón sa naleje, škrupina sa vloží do otvoru na hornej strane (zhora). Ak je stolík umiestnený napríklad na dvoch stoličkách, potom jeden z nich môže byť okamžite umiestnený pod drez, čím ho upevníte.

Potom sa do neho zasunie upínadlo.

Chcem si všimnúť, že toto je jeden z najnepriaznivejších momentov pri inštalácii kuchynského setu.

Spojovací prvok, s ktorým je pripevnený k stolu, je zvyčajne zle (čo znamená, že sa zle premýšľal). S ním, takmer vždy existujú problémy (na to musíte vždy mať náhradné možnosti pre tento spojovací materiál).

Existujú situácie, kedy jednoducho neopravuje dosku, ale plátky do umývadla (čo sa stalo na inštalácii, fotografie ktorých sú uvedené v tomto článku ako príklad).

Keďže sme antény spojovacích prostriedkov neohýbali, tvrdohlavo vyskočil z pultovej dosky (a samozrejme to neopravil).

Najjednoduchšia cesta z tejto situácie je znázornená na obrázkoch: musíte vložiť kus drevotriesky alebo niečo iné medzi drez a samotný upevňovací prvok. Takto je upevňovací prvok pevný a za krútenie priťahuje škrupinu.

Ale nemali by sme zabúdať na jednu drobnosť: trénovať s inštalačným núdzi, ak je to možné, nie je príliš dlhá, je silikón, ktorý bol naplnený do škrupiny, keď je pritlačená k doske stola, z časti, "vyšiel" vonku. Nemal by mať čas zmraziť, ako v tomto prípade, odstránením, môžete odstrániť a časť silikónu, ktorý je pod umývadlom.

Keď je nasmerovaný na dosku, musíte sa uistiť, že medzi ňou a doskou stola nie sú žiadne medzery. Ak sú, potom to nie je atraktívne.

Na konci rámu je potrebné vyčistiť silikón, ktorý sa vynoril pod umývadlom a umývadlom.

To je vo všeobecnosti to všetko.

Na to skončím pred stretnutím v nových článkoch.

Chystám sa vyrezať umývadlo s policou,

pod policou, je tiež vystrihnutý? šírka krabice 730 mm, maximálna šírka umývadla s policou?

Sergei, nepochopil som tvoju otázku ...

Dmitri, nemám drážku na silikón pod silikónom, nie je k dispozícii lepiaca páska. V tomto prípade je lepšie položiť vrstvu silikónu okolo obvodu stola alebo okolo obvodu umývadla? Musím počkať, kým silikón úplne zmrzne pred jeho inštaláciou na dosku? Ďakujem vám!

Zasilitikte, kde môžete (nie je nadbytočné).

Nie, nemusíte čakať. Musíte znížiť umývadlo čerstvým silikónom.

Dobrý čas dňa!

A prečo vyrezáte všetky odrezky zo spodnej časti stola?

Kvôli funkciám dostupných súborov?

Áno, pri rezaní pílou, väčšina triesok sa vytvorí s viditeľným povrchom.

Spodné časti sú menšie (a sú menšie vo veľkosti).

Chystám sa vyrezať umývadlo s krídlom, pod krídlom je tiež vyrezaná diera?

Dierka sa odreže do časti umývadla, kde sa nachádza upevňovací prvok.

Zdá sa, že na krídle musíte mať upevňovacie prvky, takže musíte odstrániť dieru a pod krídlom ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 73 = 78