decoupage

Dekúpenie je. Decoupage: nápady pre začiatočníkov

V modernom svete, kde je väčšina vecí monotónna, chcem mať niečo individuálne a jedinečné. Dnes je veľa rôznych techník a typov vyšívacích prác, ktoré dokážu premeniť akýkoľvek typ a štandardnú vec na unikátny produkt ručnej tvorivosti. Mnoho ľudí má rád túto starú a pomerne jednoduchú dekoratívnu techniku, ako napríklad decoupage. Ide o špeciálny spôsob zdobenia povrchu predmetov vyrobených takmer z akéhokoľvek materiálu, ktorý imituje umelecké maľovanie.

Samotné slovo "decoupage"; (découpage) je francúzština a prekladá sa do ruštiny znamená "cut9raquo; Ide teda o jeden z druhov aplikácií, ktoré sa vykonávajú na takmer ľubovoľnom povrchu: plast, drevo, sklo, tkanina alebo kov. Práca vykonaná v tejto techniky, je pravdepodobné, že ste videli, ale ani odhadnúť, že jemne natreté rámy, dekoratívne figúrky a nábytok zdobené maľovaným vyrezkovoy alebo tkaniva, ktorá je umožnené vytvoriť všetky nádheru decoupage. Je to takmer univerzálny spôsob zdobenia, ktorý umožňuje každému, kto ani nevie, ako nakresliť osobu na vytvorenie jedinečných objektov. Vyberte si svoj obľúbený obraz zo špeciálnych decoupage karty, papierové obrúsky alebo z časopisov, rovnako ako spracovanie svojej špeciálnej techniky, ako je craquelure, farbenie a tónovanie, ozelenenie a druhé na konci, môžete získať niečo zdobia veľmi pravdepodobná imitácii vložkou alebo maliarstva.

Technika dekorácie papierových aplikácií domácich predmetov a ich domov používaných v XII. Storočí, čínskych roľníkov. Najvyššia popularita sa však dosiahla v európskych krajinách v 17. až 18. storočí, kedy sa vyrábal lakovaný nábytok a domáce predmety vyrobené v Japonsku a Číne. Vzhľadom na vzácnosť a zložitosť dopravy bolo to veľmi drahé, ale miestni remeselníci dokázali zabezpečiť výrobu lacnejšieho nábytku. Na tento účel používali orientálne motívy a vzory, rovnako ako umelecké diela, lepia ich na povrch konkrétneho predmetu. Aby všetko vyzeralo ako skutočná japonská alebo čínska vec, jeho povrch bol opakovane lakovaný. Táto technika sa rýchlo rozšírila po celej Európe a vo Veľkej Británii existovali majstri decoupage, dekorovali steny obyčajných izieb s obrazmi architektonických prvkov, rôznych krajiniek a iných. Tento fenomén dokonca prišiel so špeciálnym názvom - tlačové miestnosti.

Vo viktoriánskej Anglicku sa mení technika decoupage - namiesto obrázkov európskych miest a architektonických majstrovských diel vstúpi do módy chaoticky kombinované kresby kvetov, figuríny cupidov a anjelov. Po prvýkrát sa začína priemyselná výroba špeciálnych zbierok obrazov na vyrezávanie tlačených na lacný papier, takže sa dekupage stáva populárnym v najrôznejších spoločenských vrstvách spoločnosti. Toto hobby sa čoskoro stáva módnym v ostatných európskych krajinách.

Ak sa v skorších dobách taký postup aplikácie používa sa vo väčšine prípadov na dekoráciu drevených debien, albumu, darčekové krabičky a rôzne roztomilé ženské srdce veci, ale dnes si môžete ozdobiť takmer akúkoľvek vec vo decoupage technikou. Nápady na kreativitu sú uvrhnuté do života samotného: nudný nábytok v škôlke alebo v dachi; jednofarebné rezacie dosky a misky, taniere a vázy bez hrozienok, rôzne druhy plastových predmetov. V tejto technike môžete tiež zdobiť tienidlo na nočné svietidlo, vaše obľúbené topánky alebo tašku. Môžete použiť techniku ​​decoupage pre dom, vytvárať jedinečné predmety a veci, ktoré nielen robia interiér jedinečný, ale tiež slúži ako zdroj dobrej nálady:

 • zrkadlá, hrebene, škatule na šperky, komiksové figúrky;
 • albumy, obaly na dokumenty, denníky, peňaženky a bankovky, poznámkové bloky a ceruzky, písané prístroje a stojany pre ne;
 • banky, poháre na víno a fľaše;
 • vázy, dekoratívne rámy, figúrky a stojany, hodiny, tienidlá;
 • rôzne kuchynské predmety: čajníky a samovary, čokoládové tyčinky, krájacie dosky a misky, čajovne, kontajnery na korenie, horúce podložky, chlieb.
 • šperky - náušnice, prívesky, prstene a náramky;
 • Rôzne textílie, od záclon a obrusov až po prikrývky a dekoračné vankúše;
 • oblečenie, tašky a topánky.

Môžete tak zdobiť takmer akúkoľvek vec v technike decoupage. Myšlienky sa objavia sami seba, je len potrebné, aby sa uniesli týmto druhom dekoratívneho umenia.

V modernom užitočnom umení je zvyčajné rozlišovať tieto hlavné typy techniky dekódovania:

Napriek skutočnosti, že všetky tieto typy decoupage sú založené na spoločnej základnej technike, sú medzi sebou veľmi odlišné. V stručnosti budeme skúmať vlastnosti každého z nich.

Klasické alebo priame decoupage

Pri vykonávaní takého dekorácie obraz, rezané alebo roztrhnutá decoupage obrúskov alebo špeciálne karty rovnomerne a hladko priľnutie k pripravený povrch objektu. Po lepení je povrch výrobku lakovaný a leštený, až kým sa nedosiahne hladká a jednotná štruktúra. V závislosti od kreatívneho zámeru môže byť motív ďalej rozpracovaný, napríklad je kódovaný, tónovaný alebo starý.

1

Spätné oddelenie je spôsob, ako dekorovať akékoľvek priehľadné povrchy, zvyčajne sklenené. Pri vykonávaní tejto metódy sa motív nie je prilepený na vonkajší a vnútorný povrch výrobku, tak, že sekvencie akcia je inverzná k tým, ktoré sa vykonávajú v klasickej.

Táto technika spája prvky napodobňovania maľby a vytváranie trojrozmerných prvkov na povrchu, v blízkosti vyrezávaného basreliéfu. Tkaniny, štruktúrne pasty a iné materiály umožňujú vytvárať objem v rovine.

Umelecká (dymová) technika

Vzhľadom na skutočnosť, že v tomto druhu decoupage sa používajú rôzne metódy a metódy úplnej kombinácie použitého motívu a pozadia, dostávajú plnú a kvalitatívnu imitáciu skutočného maliarstva.

Tento typ utierky je tiež nazývaný patchwork alebo patchwork decoupage. Vzhľadom k tomu, že dekorovaný povrch je úplne naplnený rozličnými papierovými úlomkami, pričom sa na tento účel používajú obrúsky na dekupovanie. Výsledkom je napodobenie deky. Môžete použiť špeciálny papier na oddelenie, ale aj bežné obrúsky nebudú menej zaujímavé.

Ak máte záujem o túto jednoduchú, ale nepochybne fascinujúcu techniku, zistite, aké materiály je potrebné pripraviť, aby ste urobili prvý decoupage. Krok za krokom, keď sa vykonáva, tiež zvažujeme.

Najprv budete potrebovať:

 1. Objekty alebo prípravky na dekoráciu.
 2. Obrázky, ktoré plánujeme vyzdobiť. Môžu to byť špeciálne karty pre decoupage, fotografie, výstrižky z časopisov a novín, krásne motívy z papierových obrúskov.
 3. Nožnice, kefy a špongie rôznych veľkostí, brúsny papier s rôznou zrnitosťou.
 4. Lepidlo na upevnenie obrázkov. Vhodné ako bežná konštrukcia PVA a drahšie decoupage.
 5. Akrylátové nátery, lepidlá a nátery.

Napriek tomu, že táto technika je pomerne jednoduchá, budeme podrobne rozprávať, ako vykonať decoupage. Pre začiatočníkov krok za krokom bude všetko opísané nižšie.

 • Je potrebné vyčistiť povrch, na ktorý sa plánuje aplikácia motívu. Ak je povrch drevený alebo kovový, je lepšie predpísať.
 • Obraz, ktorý sa vám páči, by mal byť starostlivo vyrezaný alebo roztrhnutý z utierky alebo karty.

 • Keď sa motív zlomí, jeho okraje sú menej jasné, čo uľahčuje zlúčenie s pozadím. Treba mať na pamäti, že je ľahšie vytiahnuť tkanivo oddelené od ostatných vrstiev farby po navlhčení potrebného fragmentu vodou.
 • Ak máte v pláne použiť niekoľko pozemkov, potom predtým, než začnú lepiť, mali by byť všetky varené a rozložené na povrchu. Po získaní požadovaného obrazu umiestnenia pokračujeme v lepení.
 • Lepidlo PVA lepšie trochu zriediť vodou, a potom im nechať miesto, kde budeme vkladať, a motív z nesprávnej strany.
 • Veľmi opatrne fotografujeme na povrch a jemne ho zatlačíme. Ak chcete odstrániť vytvorené vrásky a vzduchové bubliny, jemne vyžehlite obraz mierne navlhčenou utierkou alebo prstami od stredu po okraje.
 • Odstráňte nadbytočné lepidlo obrúsom a nechajte obraz suchý.
 • V prípade, že hranice medzi pozadím a aplikovanej motívom veľmi odlišujú, používajú veľmi tenké, takzvané nulové šmirgľový papier a veľmi presne prejsť cez okraj.
 • V prípade, že chcete navyše zdobiť obrázok farbami alebo pridať lesk, zakryte ho jednou vrstvou laku. Po vyschnutí môžete aplikovať aj ďalšie dekoratívne prvky.
 • Potom je potrebné zakryť predmet s niekoľkými vrstvami laku a čakať na úplné vyschnutie každého z nich.

Decoupage ?? naša láska!

Sme radi, že Vás privítame na našich stránkach, ktoré Vám zaujmú zaujímavú lekciu ako vykonávanie rôznych druhov suvenírov a výrobkov v technike decoupage!

Decoupage (decoupage) Je to dávna umelecká forma, ktorá vznikla v 12. storočí. Ide o dosť nezvyčajnú činnosť, o ktorej dnes nie sú známe. Avšak, to robí ešte atraktívnejšie decoupage, sa dohodli, že urobiť niečo, čo nevie, koľko - to je pekné, v prvom rade pre seba, a za druhé, je možné potom presne prekvapí tých, ktorí o tejto technike nie je počuť.

Decoupage je druh aplikácií, ktorý je vyrobený s použitím Decoupage karty, papierové obrúsky, niekedy tkaniva, ktoré potom môžu byť umiestnené na drevo, sklo, riad, nábytku a mnoho ďalších plôch s viacerými potiahnuté lakom.

Decoupage vyžaduje špeciálny prístup, vytrvalosť, schopnosť vytvoriť obraz o tom, čo chcete vytvoriť a implementovať. Ale priamu realizáciu života zjednodušuje taký dôležitý moment? Iba vy určujete, čo bude vytvorené vašimi rukami, a povinné používanie takých materiálov, akými sú lak, lepidlo a akrylové farby, aby ste vytvorili niečo, čo si skutočne zaslúži pozornosť.

Ak ste sa stále stretli s technikou decoupage, potom si určite predstavili, že je to "dekorácia obrúskov"Alebo"serviette technika". To je spôsobené tým, že dnes stále viac a viac ľudí, ktorí majú radi decoupage sa používa ako základný materiál obrúsky trojvrstvové - je to pohodlné, lacné a praktické.

Spravidla, decoupage, ako väčšina druhov výtvarných prác, je činnosť, ktorá je pre ženy osobitná. A skutočne - to je kreatívna, vzrušujúce, umožňuje mať dobrý čas, vytvoriť niečo nové a iné, niečo, čo bude môcť vyzdobiť dom, jedným slovom, toto zariadenie je určený pre ženy!

Je to poznanie techniku ​​decoupage chceme ťa poslať? že máte predstavu o tom, čo predstavuje tento druh ručné práce, aké sú jeho funkcie, aké problémy môžu nastať a ako ich riešiť - to všetko budete mať možnosť diskutovať s kolegami, podeliť sa o svoje dojmy a zážitky - stručne povedané, dúfame, že budete mať možnosť nájsť vyčerpávajúce informácie o dekupovaní.

K tomu, musíte sa zaregistrovať na našich webových stránkach, pozrite sa na majstrovské kurzy pre decoupage, rovnako ako články na túto tému. Potom, čo na týchto stránkach sú povolené, budete mať možnosť pridávať komentáre k príspevkom na vašej stránke, podeliť o svoje dojmy s ostatnými užívateľmi prostredníctvom záznamy z hodnotenia a osobné komunikácie, schopnosť komunikovať v chate decoupage.

Povedzte o svojom úspechu v decoupage, môžete použiť sekciu "Môj blog" a zistiť novinky o iných dekupuzhnite? z "Blog Review".

Ak sa chcete dozvedieť viac o finančných prostriedkoch, ktoré môžu byť potrebné pre decoupage, môžete prejsť na "Materials9raquo;

Ak máte záujem o decoupage v podobe kurzov v režime offline alebo si sám vediete tvorivé dielne? venujte pozornosť sekcii "Plán udalostí",

Technológia decoupage

Premeniť staré alebo bežné položky na unikátne pomocou rôznych techník, ale jeden z najpopulárnejších a cenovo dostupných je decoupage. V práci sa používajú dostupné materiály a nástroje. Všetko, čo je potrebné, je "špeciálne" - je to papier alebo utierky. A ako sa naučiť decoupage pre začiatočníkov, povieme nižšie. Nič super nákup drahé nebude musieť. Lepidlo, utierky, lak, kefy, nožnice. To je celý súbor potrebných nástrojov.

Decoupage pre začiatočníkov: zhromažďujeme všetky potrebné

Ak chcete začať, stručne o tom, čo a čo bude fungovať. Vo všeobecnosti, fixácia na základe materiálu alebo papiera s vytlačeným vzorom. Aby sa zaistilo dlhodobé opotrebovanie, je pokrytá niekoľkými vrstvami laku. Tu je stručný popis techniky decoupage.

Decoupage - technika, ktorá od bežných vecí umožňuje robiť niečo zvláštne

Ako základ pre oddelenie je vhodný pre akékoľvek slabé absorpčné podklady. Čo možno použiť pre túto techniku? Z týchto dôvodov:

 • Drevo akéhokoľvek stupňa spracovania (bez impregnácie, impregnované, leštené alebo nie, farebné, lakované). Len na prípravu je potrebný špeciálny zoznam prác a čas strávený na prípravu bude iný.
 • Preglejky, spracované alebo nie.

Dokonca aj pravidelný kvetináč sa dá premeniť na umelecký objekt

Ako môžete vidieť, zoznam je pevný. Nie je vhodné na oddelenie iba veľmi pórovitých podkladov s veľa nerovností. A môžete všetko zdobiť: od náradia akéhokoľvek druhu až po nábytok a dvere (a môžete sa páčiť povrch dverí a sklenených vložiek).

Nástroje potrebujú trochu:

 • Malé ostré nožnice (môže to byť dobrá manikúra alebo administratívna, lekárska). Môžete - niekoľko kusov s rôznymi tvarmi čepele.
 • Kefy a kefy.
  • Ak chcete pracovať s malými výrobkami na oddelenie, budete potrebovať ploché kefy so šírkou od 0,8 do 2,5 cm. Takéto kefy sú vhodné na nanášanie lepidla, laku.
  • Ak chcete aplikovať akrylovú farbu, pri farbení podkladu je vhodnejšie použiť špongiu. Ale dáva drsný základ. Aby bol povrch hladký, potrebujete kefu - plochý alebo okrúhly, ale väčší (v závislosti od veľkosti výrobku).

  Decoupage pre začiatočníkov - začnite nákupom potrebných nástrojov

  Všetky nástroje. Je to stále potrebné papiernictvo - pravítko, ceruzka, elastický pás.

  Teraz hovoríme o dodávkach. O obrúsky a papieri tu nebudeme hovoriť - ide o samostatnú položku. Okrem nich, aby ste si robili vlastné ruky, budete potrebovať:

  • Akrylový lak na báze vody. Môžete samozrejme vziať ďalšie, ale ten je najlepší. Necíti, nestarne sa s časom. Tento lak je iný. Môže byť transparentný alebo s určitým efektom (s iskrami, starožitnosť atď.). Povrch môže byť matný, polomatný, lesklý, pololesklý. Vhodné ako obyčajná budova a špeciálne pre decoupage (drahšie).

  Lak, farby, lepidlo - to všetko bude potrebné, ak chcete zvládnuť decoupage

  Na rezanie, akékoľvek dobré nožnice

  To je všetko, čo môže byť potrebné, takže aj keď to vyžaduje decoupage pre začiatočníkov peňažné investície, ale nie veľmi veľké.

  Na dekoráciu použitých obrúskov a papiera s potlačou. Sú prilepené k povrchu, pokryté lakom. K dispozícii sú nasledujúce typy materiálov pre daný typ dekorácie:

  • Obrúsky. Najčastejšie sú trojvrstvové - dve nižšie nie sú použité. Vzor sa aplikuje na hornú vrstvu. Je oddelená a používa sa v práci. Pracujte s utierkami, ktoré musíte mať, pretože sú veľmi tenké, natiahnuté, bublina, slza. Vo všeobecnosti potrebujete určitú zručnosť v práci. Dekúpenie obrúskov pre začiatočníkov nie je vždy jednoduché. Priemerná cena je 12-18 rubľov za balenie.

  Utierky na oddelenie - mäkké a tenké, s nimi treba pracovať opatrne

  Papierové decoupage karty - môžete skúsiť na plochých plochách

  Vo všeobecnosti sa špeciálne pasty používajú aj na vytváranie trojrozmerných obrázkov, bežných fotografií, z ktorých bola odstránená spodná vrstva papiera a ďalšie výkresy. Nie je však ľahké s nimi pracovať, a to nie je oddelenie pre začiatočníkov, ale pre tých, ktorí už rozvíjajú svoje zručnosti.

  Hlavnou myšlienkou decoupage je zdobiť povrch obrazom alebo obrázkom. Proces je kreatívny a neexistujú žiadne "správne" alebo "zlé" pojmy. Plochy a výkresy sú odlišné, pretože použité techniky sú odlišné. Stačí vybrať metódu, ktorá vám najlepšie vyhovuje.

  Láhev typu "Decoupage" - dobrý štart pre začiatočníkov

  Najjednoduchší spôsob spustenia oddelenia od lepenia veľkých fragmentov. Keď sa naučíte, ako lepiť obrúsky bez vrások, môžete sa pohnúť - ovládaním metód objemového oddeľovania alebo nanášania prasknutého laku. Medzitým zistíme, ako pracovať s veľkými fragmentmi.

  Po prvé, musíme mať na pamäti, že decoupage servítky pre začiatočníkov bude musieť začať s prípravou nadácie. Mala by byť hladká, hladká, bez jamiek, škrabancov, hrbáčov (s výnimkou tých, ktoré sú špeciálne navrhnuté). Pomôcť - omietka a brúsny papier. Po vyrovnaní povrchu je polotovar pokrytý pôdou (vybraný podľa druhu materiálu) a potom pokrytý bielou farbou.

  Základňa je privedená do ideálneho stavu, pokrytá pôdou (ak je lepkavá) a lakovaná bielou akrylovou farbou

  Krok nanášania bielej farby je povinný. Faktom je, že obrúsky sú veľmi tenké a pri lepení sa stávajú priesvitnými. Ak sú lepené na biely povrch, vzor zostane svetlý. Ak je povrch farebný alebo tmavý, výrazne sa stráca, neexistuje žiadny účinok. Preto sa farba má aplikovať aj na plasty alebo keramiku a prípadne aj na niekoľko vrstiev.

  Najprv sa musíte rozhodnúť, aký druh utierky používať.

  • Ak je povrch plochý, môže byť úplne prilepený.
  • Na zakrivenom povrchu ju nemôžete lepiť. Musíme ju rozdeliť na fragmenty. Môžete:
   • cut;
   • aby sa roztrhlo.

   Decoupage ubrousek roztrhnutie, Ak je obraz malý a vyrezať úlomky, ak je veľký

   Ako sa môžem rozhodnúť, či roztrhnúť utierku alebo vyrezať prvky z nej? Podľa veľkosti obrázku. Ak sú fragmenty veľké, majú jasne definované hranice, sú vyrezané. Ak je obrázok malý, bude vložený vedľa seba, sú roztrhané. V tomto prípade bude jednoduchšie kombinovať okraje.

   Vyberte si, ako lepiť obrúsky na decoupage môže byť len skúsený. Najprv určujeme, čo budeme lepidlo. Môžete:

   Lepidlo na lak nie je vôbec horšie ako na lepidle. Po uschnutí však nič nemôžete urobiť, utierky sa s výrobkom stanú takmer monolitickými. Ak sa vám nepáči niečo, šanca sa nezmení. Preto začiatočníci často používajú PVA lepidlo - to je lacnejšie, je výhodné pracovať s ním.

   Najbežnejšie používané zriedené PVA lepidlo

   Ak sa rozhodnete používať PVA, budú musieť premýšľať (alebo sa snaží) použiť v zriedenej alebo zriedenej forme. Najčastejšie sa chová s bežnou vodou v pomere 1: 1. Keď takýto adhézny prostriedok, je nutné, aby boli pripravené zabezpečiť, že voda namočiť vložka môže pretiahnuť v rôznych smeroch, z trhacích nedbalé pohybov. Vo všeobecnosti je potrebné prispôsobiť sa.

   Pred prácou oddeľte farebnú vrstvu. Budeme ju držať

   Prilepiť ceruzku je tiež dobrá voľba ... ak sa vám podarí narovnať všetky bubliny a vrásky. Normálne sa to dosiahne na hladkých, klzkých povrchoch. Ak je povrch drsný, je to oveľa zložitejšie. Práca s vaječnou bielou je bezpečná, ale je to špecifické, takže ak chcete, musíte to vyskúšať.

   Ako a kde nanášať lepidlo

   Prvým objektom pre začínajúcich zákazníkov sa obyčajne rozhoduje o malej veľkosti. V zásade to nie je zlé. Tu je len žiaduce, aby bol tvar jednoduchší: bez mnohých ohybov.

   Ak je dekoratívny objekt malý, môžete použiť lepidlo alebo kefu alebo prsty. Rovnaký "nástroj" potom vyrovnajte utierku. Štetec sa aplikuje rovnomerne alebo pravdivo - komu je to pohodlnejšie. Mnoho ľudí chce pracovať s prstami - môžete cítiť všetky vrásky.

   Prácu je možné vykonať štetcom alebo prstami

   Pri lepení utierok na oddelenie môžete lepidlo aplikovať na predmet alebo utierku. Robia oboje a tak ďalej. Pri opätovnom použití na obrúsok existujú dve techniky:

   • Lepidlo sa aplikuje rovnomerne na celý kus, ktorý má byť lepený, aplikovaný na podklad v strede. Pohyby od stredu k okrajom vylúčili vzduchové bubliny a vyrovnali vrásky.
   • Množstvo lepidla sa naleje do stredu fragmentu. Potom sú akcie rovnaké: ležať na zemi, hladké.

   V druhej technike je ľahšie zvládnuť bubliny a vrásky - s množstvom polotekutého lepidla je to jednoduchšie.

   Čo a ako budete robiť - na tom nezáleží. Je dôležité, aby neboli žiadne záhyby a bubliny

   Je tiež možné aplikovať, ak sa lepidlo nanáša na podklad: vytvorte malú kaluž v mieste, kde budete lepidlo lepiť, položte ho a zdvíhajte okraje, vytiahnite bubliny a narovnávajte vrásky.

   Rozklad plochého povrchu: lepidlo + železo

   Pri zdobení rovného povrchu môžete urobiť to jednoduchšie ako prenasledovanie bublín cez celú utierku. Na základnej ploche nanášame vrstvu lepidla PVA alebo roztiahnite lepidlom. Rozmazávame dobre, aby sa nevytvorili žiadne "stopy". Necháme to vysušiť. Ak chcete urýchliť proces, môžete si vychutnať sušič vlasov.

   Technológia decoupage so železom

   Na suchom povrchu položíme a vyrovnáme obrúsku, hladíme ju rukami. Dali sme na neho kúsok papiera na pečenie a vyhladili ho horúcim železom z okraja.

   Decoupage pre začiatočníkov - môže sa niečo také pokúsiť?

   Vzhľadom na to, že sa lepidlo zahrieva, impregnuje obrúsok. Zvyčajne sa ukáže pomerne hladko. Keď je všetko prilepené, topte lepidlom a nechajte ho vysušiť. To je možno najjednoduchší spôsob, ako zvládnuť decoupage pre začiatočníkov.

   Dekúpenie pre začiatočníkov pomocou súboru pre dokumenty (pevnejšie vyberáme film), vody a lepidla. To je dobrý spôsob, ak vyzdobíte s veľkými číslami (vystrihnúť). V strede súboru nalejte trochu čistej vody, do nej, dole, položte rozrezaný kus. Je starostlivo narovnaná, vylučuje bubliny a vyrovnáva vrásky. V kaluži vody to nie je ťažké.

   Fragment sa šíril vo vode na súbore

   Keď je fragment roztiahnutý, zdvihnite okraje súboru a vypustite vodu. Vzor zostáva priľnutý k hladkému filmu. V tomto stave je vhodné "skúsiť" a vyhľadať to najlepšie miesto.

   Vyhľadanie oblasti, kde chcete umiestniť dekoráciu, aplikujte obrázok na film a začnite ho vyhladiť. Je to veľmi ťažký moment. Je nevyhnutné dosiahnuť, aby sa aspoň jeden okraj vložky dosiahol. Po zafixovaní jedného z okrajov obrazu, postupne vyhladzovaním a pozdvihnutím okraja fólie, ubezpečujeme sa, že utierka zostáva na základni. Ak postupujete postupne, postupne lepíte obrázok na dno, nie sú bubliny ani záhyby. Táto metóda je vhodná ako decoupage pre začiatočníkov.

   Keď je jedna hrana uviaznutá, všetko už je jednoduché

   Posledná fáza - prilepená obrúska promazyvaem zriedené lepidlo PVA. Po vysušení sa aplikuje ochranná vrstva laku.

   Toto sa nedá nazvať spôsobom lepenia obrúskov na oddelenie. Jedná sa o malé triky a triky, ktoré môžu pomôcť vysporiadať sa so záhybmi rýchlejšie alebo lepšie.

   1. Pred prácou sú odrezané úlomky navlhčené vodou z postrekovacej pištole. Utierka sa roztiahne, nezmršťuje sa, keď suší. Ak sa stane vážne pokrivené, žehne sa. Pokračujte v používaní ako obvykle. Keďže papier je už narovnaný, takmer sa neroztiahne. Všetko je oveľa jednoduchšie.
   2. Vrstva navlhčite akrylovým lakom vo forme aerosólu. Utierka sa stáva tuhým, neťahá sa a nevytvára záhyby. Ale lakovaný, lepidlo už neplatilo, takže povrch je roztieraný lepidlom a lepidlom na neho ošetrenou utierkou.
   3. Namočte utierku, ktorá je už na základni (suchá) a len potom ju rozložte lepidlom. Je ťažké tu vysvetliť, sledovať video.

   Ak je povrch zdobený malými roztrhávanými úlomkami, z ktorých je potrebné získať jediný celok, kefkou alebo prstami sa šíria okraje fragmentov. Ak niekde dochádza k rôznorodosti farieb, zriedime farbu požadovaného odtieňa a farbu priesvitnej základne.

   Keď sa povrch nestal tak mokrý, ale ešte nebol vysušený, môžete kresliť detaily, pridať jas a čistotu tenkými kefami a akrylátovými farbami.

   Ďalším krokom je návrh okrajov výrobku. Tu sa prístupy líšia. Niekde musíte rovnomerne vystrihnúť okraje, maľovať bočné steny, niekde si môžete zabaliť obrúsok na zadnej strane a prilepiť ju tam. Vo všeobecnosti ide o celú vedu.

   Prinášanie na cieľovú čiaru nie je menej kreatívny proces

   Potom môžete výrobok ponechať na sušenie. Ak chcete zrýchliť proces, môžete použiť vysúšač vlasov, ale udržiavajte ho na rešpektovanej vzdialenosti, pohybujte sa po celú dobu a sledujte rovnomerné vysychanie. Ak po uschnutí ste videli, že na vloženú utierku je záhyb, stále ju môžete opraviť. Vezmeme jemne brúsený brúsny papier, piesok. Činíme jemne, aby sme nepoškodili kresbu okolo.

   Vysušený produkt je pokrytý akrylovým lakom na báze vody. Môžete použiť iné, ale toto je uznané za najlepšie. Aplikujte prvú vrstvu po jej vysušení - druhú. To môže a zastaví, ale ak je aktívna operácia (kazety, stoličky atď.) Vrstiev laku má byť viac - tri alebo štyri.

   Fotografie výrobkov v technike decoupage

   Študijná technológia nie je zlá, ale bez vedomostí o možnostiach je ťažké si predstaviť, čo možno urobiť a čo očakávať. Niekoľko fotiek vám pomôže rozhodnúť sa, čo môžete alebo chcete urobiť.

   Otočte starý stôl na nový a veľmi nezvyčajný - to je pod silou decoupage

   Decoupage pre začiatočníkov: štandardný kúpeľňový nábytok sa stal vinobraním

   Z nudnej štandardnej kuchyne môžete urobiť umelecké dielo

   Transformácia starých kuchynských fasád

   Stoličky sú tiež umelecký objekt

   Táto technika sa nazýva spätná dekorácia - na sklenej pasty sa obrúsky otočia smerom nahor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 65 = 66