20 hektárov

Vyberte si dizajn pre web s rozlohou 20 hektárov

Po zakúpení pozemku každý majiteľ najprv chce začať výstavbu. A čím väčšia je veľkosť pozemku, tým väčšie a rozsiahlejšie plány. A 20 hektárov je už územím, kde sa dá obísť. Na ňom môžete usporiadať všetky potrebné štruktúry, pridať dekoratívne komponenty a vo všeobecnosti zariadiť krajinný dizajn lokality podľa vašich predstáv.

Na území, ktoré zaberá 20 hektárov, je ľahké miesto pre stály bazén, kúpalisko a skleník, nehovoriac o rôznych skalných záhradách, skalkách a iných dekoratívnych prvkoch. Ale každá práca musí začať niekde. A taká udalosť ako usporiadanie pozemku o rozlohe 20 hektárov vyžaduje vážny prístup, o ktorom budeme hovoriť.

Terénne úpravy veľkého pozemku

Hlavné charakteristiky lokality, ktoré sú potrebné pre plánovanie

Ako sa dostať do prípravy projektu na usporiadanie miesta v 20 akrov, musíte už mať predstavu o tom, ako plán na území, ktoré položky a ktorý bude umiestnený na ňom, a to, čo musíte urobiť prípravné práce.

Plánovanie rozvoja lokality môže závisieť od mnohých faktorov, vrátane prírodných. Pozrime sa na hlavné charakteristiky, ktoré treba brať do úvahy pri zvažovaní plánu usporiadania:

Relatívne znaky územia môžu byť odlišné. Miesto môže mať rovnú plochu a kopcovitú, s prítomnosťou roklín a dokonca aj skál. Z reliéfu bude veľmi závisieť od nájdenia domu a ďalších budov na mieste. Pri usporiadaní rôznych komunikácií bude táto otázka tiež zásadná. Rozloha 20 hektárov je pomerne veľká oblasť, ktorá môže mať rôzne odľahčovacie zóny. To však môže slúžiť ako ďalšia výhoda pri správnom usporiadaní budov. Správne naplánované v reliéfnej krajine dizajn a terénne úpravy bude jednoduchšie.

Formulár, ktorý má daný web. Územie môže byť obdĺžnikové, v tvare písmena L a akéhokoľvek iného tvaru, preto je nevyhnutné na ne zariadiť základné budovy. Pohodlná úprava krajiny začína rozdelením územia.

Typ pôdy môže byť ľahký a plodný a môže obsahovať ťažké pôdy. Na ťažkých pôdach bude druhové zloženie vybraných rastlín úplne inak ako v pľúcach. A budovanie budov bude sprevádzané viacerými dodatočnými opatreniami. Rozloha 20 hektárov môže byť s heterogénnym zložením pôdy. Je lepšie odoberať vzorky z rôznych častí lokality, aby ste sa v budúcnosti zachránili pred mnohými problémami.

Poloha nádrží, ak sú prítomné na mieste. Musí sa zvážiť úroveň výskytu podzemnej vody pri vŕtaní studne a pri vytváraní drenáže.

1

Prítomnosť starých budov a komunikácie na mieste, najmä ak ich chcete zaradiť do krajinného dizajnu územia.

Umiestnenie územia vzhľadom na strany sveta. Čo poskytne pochopenie smeru a sily vetra, rovnako ako úroveň slnečného žiarenia. To je užitočné ako v stavebníctve, tak aj v záhradníctve. Môžete si objednať špeciálnu analýzu, ktorá poskytne presnejšie informácie.

Zóna odpočinku v projekte krajiny

Dostupnosť stromov a rastlín na mieste, ktoré by som chcel zachovať a zahrnúť do krajinného dizajnu.

Pre správne naplánovanie usporiadania územia nestačí len poznať jeho vlastnosti. Je tiež potrebné plánovať, kde a akú štruktúru je lepšie postaviť.

20 akrov zvyčajne nachádza: dom, rôzna hospodárska budova, rekreácie a ihrisko pre deti, rovnako ako umelá vodná nádrž, a tak ďalej. Aby sme pochopili, kde a čo je lepšie vybudovať, je potrebné zónovať územie. Zónovanie je podmienené rozdelenie lokality do častí podľa plánovaných funkcií, čo sa vykonáva pri zohľadnení základných pravidiel návrhu a preferencií vlastníka.

Hlavné zóny pridelené na lokalite:

Obytná oblasť - všetky budovy určené na bývanie. To by malo zahŕňať:

 • samotný dom;
 • ubytovanie pre hostí;
 • Rezidenčný altán, ak je plánovaný.

Hospodárska zóna. Zahŕňa:

Rekreačná oblasť - rozsiahla oblasť, ktorá pozostáva z rôznych rekreačných oblastí, altánkov alebo pergol a iných vecí, ako na fotografii.

Záhradné a záhradné plochy zodpovedajú ich menám. Nachádzajú sa v nich záhrada, záhrada a park. Tieto zóny by mali byť umiestnené na tých miestach miesta, kde sú pôdne indexy priaznivé pre rast plodín.

Vodná zóna. Môžete ho zahrnúť do záhrady a rekreačnej oblasti. Ale pre oblasť s veľkolepou veľkosťou je vhodné zaradiť ju do krajinného dizajnu ako samostatného. A to je tiež kvôli skutočnosti, že zoznam prác na jeho usporiadaní bude vyžadovať určité vedomosti a zručnosti. Vodná zóna pozostáva z:

 • umelé jazero,
 • rybníka alebo potok,
 • rôzne vodopády a iné.

Zóny môžu byť navzájom spojené krásnymi, čistými cestami a od seba oddelené rôznymi rastlinami alebo malými dekoratívnymi prvkami.

Po určení umiestnenia zón musia byť schematicky vykreslené v pláne lokality, berúc do úvahy všetky jeho vlastnosti (ako na fotografii nižšie).

Existuje jeden mimoriadne dôležitý bod - pri vykresľovaní pozemku a pri plánovaní krajinného dizajnu je potrebné zachovať si jeden dekoratívny štýl, ktorý sa musí vybrať naraz. Po rozhodovaní o štýle, bude pre vás jednoduchšie vybrať prvky pre zdobenie, rastliny a tak ďalej.

Plán zlepšenia lokality

Teraz existuje celkom niekoľko štýlov, v ktorých je možné navrhnúť dizajn krajiny akejkoľvek veľkosti. Pri výbere dbajte na charakteristiku lokality a na svoje preferencie.

Štýly krajinného dizajnu lokality

Aby sme vám pomohli pri rozhodovaní o výbere štýlu, poskytneme vám charakteristiku hlavného:

 1. Klasický alebo pravidelný štýl je vhodný pre veľké priestory. V tomto štýle by mali byť základné budovy a prvky krajinného dizajnu prednostne vykonávané v striktne geometrických formách, ktoré hovoria o nadvláde človeka nad prírodou. Použitie klasického štýlu v dizajne miesta bude vyžadovať, aby ste boli opatrní a značná investícia. Tento štýl sa páči ľuďom, ktorí milujú poriadok.
 2. Štýl anglickej krajiny, na rozdiel od bežného, ​​sa zameriava viac na prírodné formy. V tomto štýle by mala byť v prvom rade príroda vo svojej kráse. Všetky použité formy musia zdôrazňovať silu prírody a súhlasiť s jej zákonmi. Pri ekologizácii lokality by mali byť tienisté uličky.
 3. Štýl - francúzsky park, veľmi všestranný. Hlavnou myšlienkou tohto štýlu je harmonická a útulná atmosféra. Etchikol, ktorý sa stáva čoraz populárnejšou, nesie so sebou myšlienku jednoty s prírodou a absolútne dodržiavanie jej zákonov. Pri usporiadaní tohto štýlu sa môžu použiť iba prírodné materiály, ktoré zodpovedajú danej oblasti. Invázia umelého by mala byť minimálna. Tento štýl sa dá ľahko postarať a nebudete potrebovať špeciálnu investíciu materiálu, čo je obzvlášť dôležité pre usporiadanie veľkého priestoru. Príklad tohto dizajnu je zobrazený na fotografii.
 4. Rôzne a exotické tropické štýly sú tiež vhodné pre danú lokalitu, ale bude to vyžadovať pomerne veľké finančné investície a údržbu v budúcnosti. Ak chcete zachovať tento štýl v správnom stave, budete musieť najať záhradníka.
 5. Krajinný dizajn v romantickom štýle je ako veľa. Zahŕňa prvky z rôznych štýlov, vhodné pre myšlienku romantiky. Neexistujú žiadne špeciálne pravidlá pre dizajn stránky v tomto štýle.
 6. Hi-tech štýl samotný je veľmi módny a dynamický. Na vybavenie stránok v tomto štýle sa používajú najnovšie módne materiály. Dom a iné architektonické prvky sú realizované výlučne v tomto štýle, v súlade s trendmi modernej technológie.
 7. Barokový štýl je štýl luxusu, sofistikovanosti a nadmernej šľachetnosti. Všetky prvky by mali vyzerať drahé a elegantné. Pre pozemok s rozlohou 20 hektárov je to celkom možné použiť, ale budete musieť stráviť to, a starostlivosť bude potrebná pravidelne.
 8. Alpský štýl bude vhodný pre miesta, kde má terén svahy. Ak je územie ploché a zvolíte si tento štýl, budete musieť investovať do zmeny terénu.
 9. Lesný štýl je pomerne jednoduchý pri vykonávaní, ak vedľa lokality je les. Budete potrebovať iba zelené plochy, aby váš les plynule prenikol do prírodného prostredia. Z hľadiska materiálov je tento štýl veľmi ekonomický. V starostlivosti mnohých nevyžaduje. Príklad takého dizajnu na fotografii.

Uvádzame hlavné štýly, ktoré môžete použiť pri zdobení územia s rozlohou 20 hektárov. Zostáva pre vás, aby ste si vybrali to, čo vyhovuje vašim potrebám a prianiam. Potom budete vytvoriť návrh projektu s pásom a štýl, založený na tomto projekte a už budú naplánované výkopové a stavebné práce, a potom popravený a terénne úpravy. Ak si nie ste istí, vo svoje schopnosti, potom je projektová stránka je lepšie objednať odborníkmi, a sú základom Vašich požiadaviek a prianí, aby všetko v poriadku.

Tipy pre krajinné dizajn stránky 20 hektárov sa môžete naučiť z videa.

Autor: Ivanov Denis

Uložte odkaz, aby ste nestratili, budete potrebovať:

20 akrov koľko metrov pozdĺž obvodu?

20 hektárov je koľko štvorcových metrov?

20 hektárov je koľko metrov?

Obvod obdĺžnika s rozlohou 20 hektárov môže byť ľubovoľne veľký, závisí to od pomeru dĺžky a šírky grafu. Najmenší obvod bude mať štvorcový tvar úseku: strana štvorca je √ 2000 metrov a obvod bude 4 * √2000 = 178. metre. Otázka nestačí na jednoznačnú odpoveď.

Musíme začať tým, že určujeme, koľko metrov sa nachádza v sto štvorcových metroch.

Z adresára môžete zistiť, že 1 väzba je 100 metrov štvorcových.

Ak chcete získať plochu 20 hektárového pozemku, vynásobte túto hodnotu 100. Ukazuje sa, že plocha o rozlohe 20 akrov je 2 000 metrov štvorcových.

Obvod je ťažké vypočítať bez poznania tvaru lokality, ak by bol štvorec s rovnakými stranami, potom by sa dĺžka jednej strany rovnala 44,72 metra. A obvod vynásobil túto hodnotu 4 a bol by 178,89 metrov.

A keď nie je dokonalá postava, potom zistiť jeho obvod, je potrebné pridať všetky dĺžky jeho strán.

20 hektárov je, resp. 20 krát sto štvorcových metrov plochy. Takže toto je presne 2000 metrov štvorcových. Obvod pozemku o rozlohe 20 hektárov, ak si to predstavíte vo forme štvorca so stranami, napríklad 50 až 40 metrov, bude 180 metrov. Ak budete mať stránky 100 až 20 metrov, tak dĺžka takéhoto obvodu je už 240 metrov.

Rozloženie pozemku o rozlohe 20 hektárov

V posledných rokoch sa čoraz viac ľudí snažilo presťahovať sa z dedín alebo malých miest do megacities. Súhlaste, nie je nič prekvapujúce, pretože len veľké mesto vám umožňuje realizovať príležitosti a ukázať sa.

Ale medzi tými ľuďmi je pomerne ťažké nájsť osobu, ktorá by ani nemala sen o tom, že si aspoň príležitostne užíva úplné ticho, nedostatok obrovského množstva dopravy a ľudí, rovnako ako krásu nedotknutej prírody. V tejto súvislosti mnohí mestskí obyvatelia radšej kupujú pre seba predmestské oblasti. Okrem toho sa niektorí nakoniec posunú k životu mimo mesta navždy.

Spravidla je plocha takých pozemkov okolo 20 hektárov. Faktom je, že to je veľkosť stránky bude stačiť na plnú organizáciu svojho života a cítiť sa pohodlne.

Ale pred rozhodnutím o kúpe pozemku, je potrebné si uvedomiť, že výstavba domu, rovnako ako rozvoj lokality ako celku - okupácia nie je len náročné na prácu, ale aj pomerne drahé. Úspech takejto práce, ako aj pohodlie budúceho miesta pre rekreáciu, závisí predovšetkým na jej usporiadaní. Preto pri zostavovaní kresby je potrebné brať do úvahy všetky nuansy a je lepšie dokonca aj konzultovať špecialistov. Nezabudnite, že túžba stráviť čas na dacha vzniká len v prípade, že existuje príležitosť na odpočinok a aktívne a pasívne.

Spravidla sa zvyčajne buduje vidiecky dom v osobitne určených oblastiach, kde je prítomná príslušná infraštruktúra. Do určitej miery to umožňuje oveľa jednoduchšie vybaviť pozemok o rozlohe 20 hektárov, pretože nie je napríklad potrebné vykonávať elektrickú energiu a plyn.

Ako správne naplánovať pozemok o rozlohe 20 hektárov

Predtým, ako začnete priamo vytvárať výkres lokality, je potrebné ju rozdeliť do troch nasledujúcich zón:

V tejto zóne by ste mali umiestniť dom sám, rovnako ako športové alebo detské ihrisko. Okrem iného v tejto zóne môže existovať rybník, kvetinové záhony, alpský sklíčka, bazén alebo niektoré dekorácie, ktoré sú naladené na odpočinok vďaka svojej prítomnosti. Pamätajte, že veľkosť pozemku je 20 sto častí, čo znamená, že všetko sa zmestí.

Zvyčajne v tejto zóne, ktorá sa nachádza na pozemku o rozlohe 20 hektárov, existujú rôzne hospodárske budovy, napríklad stodola, miesto na uskladnenie záhradného náradia, zber odpadu. V prípade, že vlastník chce vybudovať kúpeľ, je tiež najlepšie umiestniť ho na toto územie.

Spravidla je hospodársky blok vybavený na severnej strane pozemku a v maximálnej možnej vzdialenosti od domu a celého obytného priestoru. Preto je často tam, že stavajú skleník.

Samostatne je potrebné poznamenať, že pri plánovaní domu je potrebné vziať do úvahy vzdialenosť od jeho fasády od vozovky, ktorá by nemala byť menšia ako 3 metre. A štruktúra musí byť správne orientovaná v súlade s normami, pretože táto skutočnosť má osobitný vplyv na jej usporiadanie a osvetlenie.

Je veľmi výhodné, ak sa pri vchode do domu nachádza športové alebo detské ihrisko. A stále je dobré postaviť okolo neho altánok. S cieľom ušetriť miesto na mieste 20 ha garáže je najlepšie umiestnený v suteréne domu.

Tu môžete pestovať niekoľko stromov a kopať pár lôžok. Faktom je, že pozemok o rozlohe 20 hektárov, v ktorom sa nachádza dom a miesto na odpočinok, by sa nemalo vnímať ako záhrada. Znamená to, že počet lôžok musí byť prísne obmedzený, aby mohli byť jednoducho pre dušu.

Jediné pravidlo pre zónu je jeho poloha na slnečnej strane časti 20 árov a usporiadanie závlahových systémov. Najlepšie zo všetkých, samozrejme, ak bude automatické.

K dnešnému dňu existuje len veľký počet spoločností, ktoré sa podieľajú na dizajne krajiny. Špecialisti pracujúci v týchto spoločnostiach sú schopní ponúknuť potenciálnemu klientovi veľa rôznych možností, pričom jeden z nich sa môže stať lokalitou s iba 20 hektárov pôdy ako skutočné umelecké dielo.

A najpriaznivejšie, predtým ako ponúkne riešenie, dizajnér najprv počúva želania potenciálneho zákazníka, porozumie tomu, čo presne chce vidieť na svojich stránkach. Iba potom, pri zohľadnení potrieb klienta, vytvorí jeden alebo viacero projektov, ktoré sú ideálne pre pozemok o rozlohe 20 hektárov.

Tip: Od okamihu, kedy si zakúpite predmestskú oblasť, a kým sa nesúhlasíte s projektom, je najlepšie, aby sa na území nepokúšalo nič zmeniť. Faktom je, že skúsený a najdôležitejšie profesionálny dizajnér krajiny bude schopný poraziť každý strom alebo hromadu kameňov takým spôsobom, že na prvý pohľad nebude možné povedať, že tam boli pôvodne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

57 + = 61