Laminát Kronotex

Laminát Kronotex: typy, opis

Laminované panely sú považované za jeden z najpopulárnejších materiálov pre pokládku podláh. Široké rozloženie materiálu je spôsobené kombináciou vysokej odolnosti voči opotrebovaniu, estetického vzhľadu a trvanlivosti. Existujú nevýhody tohto náteru, ale výrobcovia majú tendenciu ich minimalizovať. Toto potvrdzuje aj nemecký laminát Kronotex, ktorý je na trhu prezentovaný v širokej škále dizajnových a dizajnových variantov.

Pretože laminát je nejakým spôsobom kombinácia umelého materiálu a prírodného dreva, najlepšie výrobky tohto typu sa vyznačujú výhodami oboch typov povlaku. Rovnako ako prírodné parkety, laminát Kronotex je šetrný k životnému prostrediu. Výrobná technológia nezabezpečuje zaradenie dietylhexylftalátu, takže počas prevádzky nie je možné sa obávať odparovania škodlivých látok. Zároveň sa v porovnaní s parketami panely tejto značky vyznačujú ich trvanlivosťou - životnosť dosahuje 30 rokov.

Samozrejme, podľa kritérií estetického vzhľadu nie je možné porovnávať syntetický materiál s prirodzenou textúrou. Napriek tomu vývojári spoločnosti Kronotex vykonávajú vonkajšie vzory a výkresy, takmer identické s prírodnými. Ale to nie sú všetky výhody, ktoré tento laminát má. Cena materiálu je v priemere 800-1000 rub / m2. Na trhu nájdete lacnejšie produkty, avšak v tomto prípade budú ukazovatele kvality neporovnateľné.

Tradične je vzhľad dekoračných podlahových panelov rozdelený do dvoch typov: s matným a lesklým povrchom. Výrobca však Kronotex poskytuje komplexnejší klasifikácii, ktorá stanovuje: matného oleja textúry, svetlé chrómové krytiny, lesku s elektronickým odtieňa, atď. Samozrejme, že v základných prevedeniach uvedených drevené laminátové podlahy Kronotex ... Dub, javor, orech a iné druhy sa organicky zapadajú do štruktúrneho zloženia panelov. Okrem toho sa počíta s ďalšími imitáciami. Rôznych skupín možno nájsť povrch znovuvytvorenie razbu, kameň, sklo, a mnoho iných povlakov, ktoré majú štruktúru vyjadrenú nielen, ale aj zodpovedajúce farby vzor. Maximálne detaily s pridaním matných a lesklých efektov zvyšujú konštrukčnú výplň lamiel, čím sa odkladá artificiálnosť pôvodu použitých materiálov.

Jednou z hlavných nevýhod laminovaných panelov je hluk, ktorý sa prejavuje počas chôdze. Ako ukazuje prax, kvalitatívne substrátové zariadenie pomáha eliminovať nežiaduce zvuky. Nemecký výrobca ponúka tieto tri hlavné možnosti: výrobky na drevených vláknach, polyuretánové medzivrstvy a pena. Z hľadiska ekologickej bezpečnosti sú drevené dosky výhodnejšie a na nich budú umiestnené lamináty Kronotex. Spätná väzba používateľa poznamenáva, že použitie takejto kombinácie normalizuje akustiku, eliminuje škrípanie a iné zvuky. Podkladová pena je najlepšou voľbou pre veľké plochy, kde je zabezpečený nízky akustický tlak. Pokiaľ ide o materiály vyrobené z polyuretánu, poskytujú všestrannú izoláciu, čím zachovávajú akustický aj tepelný komfort.

Panely tejto série sú orientované na kladenie vo vidieckych domoch. Jedná sa o masívne dosky, ktoré nielen napodobňujú štruktúru dreva, ale tiež obnovujú celkovú koncepciu podlahy dosky. Väčšinou výzdoba opakuje štruktúru duba, ale existujú aj iné vzory so vzormi. Výklad sa vzťahuje nielen na vzhľad, ale aj na vlastnosti štruktúry. Rovnako ako prírodný dub, laminát Kronotex Mammut je tvrdý, odolný a odolný. Tento náter je ideálny pre obývaciu izbu, chodbu alebo spálňu. Vzhľadom na schopnosť odolávať ťažkým nákladom takéto panely umožňujú prevádzku na terase, ale tento variant pokládky je možný len vtedy, ak je miesto použitia chránené pred vodou.

1

V tomto prípade je dôraz kladený na výhody návrhu. Tvorcovia zbierky starostlivo pracovali s dekormi, čo viedlo k vytvoreniu sady lamiel s imitáciou rôznych skál. Niektoré modifikácie sa líšia v symetrickej reliéfii, iné prinášajú odtiene šľachty, zatiaľ čo iné kombinujú matný odraz a prirodzenú textúru. Treba poznamenať aj rôznorodé schémy znášania, ktoré zahŕňajú laminátový náter Kronotex Exquisit vo všetkých variantoch. To môže byť paralelné usporiadanie usporiadania dosiek a klasického "vianočného stromčeka", ako aj rôzne verzie rekonštrukcie parketového muriva. Vďaka frézovanému fazetu tvaru V môže používateľ počítať s vytvorením vynikajúceho náteru s náznakom šľachetnosti a prezentovateľnosti.

Laminované panely môžu mať rôzne úrovne tvrdosti. Takže pre kancelárie používajú najviac odolné proti opotrebeniu lamely, a pre domácnosť potrebuje - najviac "myagkie9raquo, ale zároveň elegantný a originálne. Séria Robusto kombinuje dve charakteristiky. Tento panel, ktorého hrúbka je 12 mm, umožňuje vydržať takmer akékoľvek zaťaženie v podmienkach používania v domácnostiach. Vysoká pevnosť, ktorou je laminát Kronotex vybavený, je posilnený fixačným systémom. Zvyčajne sa križovatky stanú najzraniteľnejším miestom, a preto vývoj kompaktných ale odolných zámkov je jednou z najsľubnejších oblastí v segmente. Na druhej strane spoločnosť Kronotex ponúka dokovací systém na hrebeň a jazyk, ktorý je navrhnutý pre špičkové zaťaženie.

Každý moderný výrobca laminátu obsahuje vo svojich zbierkach rôzne možnosti s textúrovaným a textúrovaným dizajnom. Vynájsť niečo zásadne nové v rámci klasických drevín sa stáva čoraz ťažšie, preto sa opakuje mnoho sérií rôznych značiek. Napriek tomu rodina Amazone prináša svojim unikátnym šarmom segment laminovaných panelov kvôli svojej jednoduchosti a prirodzenosti. Jedná sa o dlhé lamely, ktoré nemajú fantazijné dekorácie, ale zachovávajú šľachtu imitovaných skál. Podľa štandardov rodiny Kronotex je to dosť drahý laminát. Jeho cena v niektorých verziách presahuje 1200 rubľov / m 2. Avšak za tieto peniaze majiteľ obdrží nielen krásny, ale aj trvanlivý náter s funkčným upevňovacím systémom a spoľahlivou štruktúrou.

Podlahové krytiny sa vyvíjajú v rôznych segmentoch, čo spôsobuje silnú konkurenciu medzi materiálmi. Dokonca aj zastarané linoleum v moderných verziách môže tlačiť späť masívne drevotriesky. A to je naozaj tak, pretože existujú spôsoby použitia, pri ktorých lamináty Kronotex sú nižšie ako konkurenčné povlaky. To sa týka najmä miest s vysokou vlhkosťou. Napriek tomu, že niektoré modifikácie lamiel sú dodávané s ochrannými vodoodpudivými nátermi, plné použitie v kúpeľni, napríklad aj výrobcovia tvrdia, že majú vážne výhrady. Tento smer však zvládli vývojári spoločnosti Kronotex. Hoci z hľadiska štruktúry a všeobecnej štylizácie je takýto laminát pravdepodobne patriť do kategórie obkladov pre obývaciu izbu a spálňu, je možné rozšíriť modelové línie vďaka zavedeniu nových faktúr.

Prehľad laminátu Kronotex (Kronoteks). Zbierky, recenzie, hlavné výhody.

Laminát Kronotex sa vyrába v Nemecku. Dnes je táto značka je považovaná za jednu z popredných svetových výrobcov laminátových podláh, pretože výrobca vždy postarať o dlhovekosti, trvanlivosť, ľahkú štýl, rovnako ako skvelý dizajn lamiel.

Podobne ako viacero ďalších spoločností skupiny Krono je táto spoločnosť štruktúrovaná vo vertikálnom integračnom systéme. Jej produkcia je zameraná na prísne kritériá pre výber surovín, ako aj technologický vývoj všetkých výrobných procesov.

Výhody laminátu Kronotex

 • Odolnosť proti vlhkosti: táto podlaha poskytuje vynikajúcu ochranu pred vlhkosťou. Požadovaná úroveň ochrany je v tomto prípade zabezpečená špeciálnym filmom, ktorý pokrýva spodný povrch dosky. Tiež presná a hustá konštrukcia zámkov a skutočnosť, že sú pokryté špeciálnym voskom, neumožňujú prenikanie vlhkosti. Tým sa zabráni vzniku trhlín a deformácii;
 • Systém Express Clic: je to takzvaná plastová západka, vyznačujúca sa silou a spoľahlivosťou;
 • vynikajúce antistatické vlastnosti: na povrchu sa nehromadí prach a nečistoty;
 • hypoalergénnosť: zneužívanie takýchto pohlaví nespôsobuje alergické reakcie;
 • použitie prírodných surovín: vo výrobnom procese sa používajú iba prírodné materiály a živice bezpečné pre životné prostredie;
 • stálosť farieb: lamely nemenia farbu. Dosky sú spoľahlivo chránené pred vyhorením na slnku a dokonca po 15 rokoch bude táto podlaha naďalej vyzerať ako nová;
 • odolnosť proti oderu;
 • odolnosť voči opotrebeniu;
 • odolnosť voči tvorbe záhybov alebo škrabancov;
 • odolnosť voči vysokým teplotám;
 • jednoduchosť inštalácie;
 • jednoduchosť starostlivosti;
 • možnosť opakovanej inštalácie / demontáže;
 • kompatibilita s podlahovým vykurovaním;
 • dodržiavanie certifikačného systému;
 • optimálny pomer kvality a ceny výrobkov;
 • širokú škálu farieb, rôzne možnosti výzdoby.

Takéto vysoké technologické ukazovatele naznačujú, že nákup laminátu spoločnosti Kronotex znamená urobiť správnu voľbu.

Suroviny na výrobu panelov sú dodávané dvomi nepretržitými lismi MDF. Ich ročná kapacita je približne 450 000 m ?. Na špeciálnych krátkych lisoch na nábytok alebo na nábytkoch určených na výrobu laminátových podláh sú MDF dosky pokryté dekoratívnou fóliou.

Vo všeobecnosti je štrukturálna spoľahlivosť poskytovaná vrstvami konštrukcie:

 1. Základom je drevotrieska vysokej hustoty triedy E1;
 2. Spodná plocha panelu je pokrytá špeciálnou fóliou, ktorá zabezpečuje potrebnú izoláciu vlhkosti. Slúži tiež na kompenzáciu povrchového napätia časti;
 3. Dekoratívna vrstva je chránená vrstvou vrstveného povlaku. Pomáha udržiavať vzhľad lamiel, čo dáva celému konštrukcii mimoriadnu silu.

Technológia podláh

Prírodné drevo je tiež vysoko kvalitné a podlieha intenzívnemu spracovaniu. V dôsledku toho môžete získať odolný materiál odolný proti opotrebovaniu, ktorý sa nedá aktualizovať 20-25 rokov.

Vysoká pevnosť dreva je tiež schopná zabezpečiť dostatočne vysokú odolnosť voči vysokým teplotám, ako aj mechanické poškodenie. Takáto podlaha je chránená pred rizikom kontaminácie alebo znečistenia: je ľahké sa s ňou vyrovnať a proces čistenia netrvá veľa času.

Kúpte si laminát Kronoteks si tiež stojí za to, pretože môže byť voľne položený aj na najproblematickejšom povrchu alebo na systém "teplé podlahy". Podlahové vykurovanie a lamely sú kompatibilné.

Samostatne je potrebné poznamenať tuhý vnútorný kontrolný systém na výrobu materiálu. Vysokú kvalitu všetkých produktov pravidelne potvrdzujú nezávislé výskumné ústavy. Zároveň je cenová politika značky taká, že každý môže kúpiť dosky dnes.

Je dôležité poznamenať, že Kronotex - nielen možnosti napodobňovania klasického stromu rôznych farebných odtieňov. Dnes je to aj napodobenina štruktúry. Vašu verziu môžete vždy zvoliť medzi imitáciou obkladačiek, kameňa alebo kovu. Široká ponuka obalov, ktoré sú ideálne pre detskú izbu: pozitívne obrázky, jemné farby atď.

V ponúkanom sortimente je vždy možné nájsť lamely pre domácnosti, kancelárie alebo obchodné podniky.

Táto odolnosť proti opotrebeniu triedy 32. Jeho hlavnými výhodami sú funkčnosť, čistá imitácia prírodnej drevenej podlahy, vynikajúci dizajn a lesklá štruktúra. Montáž takejto podlahy nemusí vynakladať veľké úsilie alebo používať ďalšie nástroje a materiály. Dynamická kolekcia je tiež charakterizovaná prítomnosťou zámku Clic2Click, čo uľahčuje a zjednodušuje proces znázornenia.

Pre túto sériu sú charakteristické aj 32 tried odolnosti proti oderu a 2 alebo 4 bočné skosenia. Tento prvok dáva podlahe praktickosť a prirodzenosť, je odolný voči účinkom slnečného žiarenia a tiež tvorbe škrabancov. Všetky dekorácie (s výnimkou borovice a prírodnej borovice) majú špeciálny antistatický náter. Pre kolekciu laminátov Kronotex Exuisit sú charakteristické aj chrómové dekorácie.

! Táto linka používa zámkový systém Systém rýchleho kliknutia.

Antistatické vlastnosti - to je hlavná kvalita lamiel Berlína. Špeciálna úprava umožňuje zabrániť tvorbe statickej elektriny a podlaha nepriťahuje prach. Také lamely sú považované za ideálne pre kancelárie a obytné priestory.

Laminát Kronotex Mammut - 33 odolnosť voči opotrebovaniu s hrúbkou dosky 12 mm. Takéto vlastnosti znamenajú, že podlaha bude ešte silnejšia a odolnejšia voči všetkým vonkajším faktorom. Podobné podlahy sa používajú pre kancelárie, obchodné priestory a rôzne haly, pretože dokážu odolať aj najvýznamnejším nákladom. Lamely sa líšia v predĺženom formáte, čo vám umožňuje dosiahnuť efekt použitia masívnej dosky. Všetky dekorácie série sú chrómované s rustikálnym vzorom a 4-strannými zrážkami.

Táto možnosť je vhodnejšia pre tých, ktorí milujú svetlé podlahy. Laminát Kronotex Amazone je veľmi štýlový materiál, ktorý imituje africké a ázijské druhy dreva. Veľmi originálna farba a nezvyčajný vzor vytvárajú jedinečný interiér.

Ak potrebujete panely na kameň alebo keramiku, vyberte si laminát Kronotex Mega. Takáto séria sa zvyčajne vyberá pre kuchyňu alebo chodbu, pričom spĺňa všetky praktické požiadavky.

Ide o takzvanú veľkoplošnú podlahu, ktorej pokladanie netrvá veľa času a neodstraňuje sily.

Takýto laminátový povlak je vyrobený na základe drevovláknitých dosiek s vysokou hustotou. Jeho hrúbka je 12 mm, navyše je vybavená silným pracovným povrchom. Laminát Kronotex Robusto je vhodný na komerčné použitie. Systém dokovacích panelov v jazyku a hrebeň - Express Click. Už sa ukázala ako ideálna voľba v akýchkoľvek podmienkach.

Tak ako každá z kolekcií sa vyznačuje svojimi jedinečnými kvalitatívnymi charakteristikami, tak je cenová politika každej série odlišná. Podľa najnovších recenzií na lamináte Kronotex sa ceny pohybujú od pomerne nízkych až vysokých sadzieb:

 • Berlín - 432 rubľov za 1 m?
 • Dynamické - 495 rubľov za 1 m?
 • Exquisit - 495 rubľov za 1 m?
 • Mega - 600 rubľov na 1 m?
 • Amazone - 755 rubľov za 1 m?
 • Robusto - 760 rubľov za 1 m?
 • Oceán - 980 rubľov za 1 m?
 • Mammut - 990 rubľov na 1 m ?.

V našom apartmáne sme si kúpili triedy Kronotex 32. Všeobecne platí, že materiál nie je zlý. Veľmi priťahoval nezvyčajné sfarbenie. Prach na povrchu nie je viditeľný. Veríme, že toto je jedna z hlavných výhod.

Yaroslav, 37 rokov (Syktyvkar)

Kúpil som si kolekciu Mega. Dokonalá hrúbka a vynikajúci vzhľad. Dokonca aj pod vplyvom vysokých teplôt sme nezaznamenali žiadne deformácie. Príjemne prekvapený cenou.

Uspokojuje maximálnu odolnosť voči mechanickému namáhaniu. Netvorili sme koberec, takže sme sa báli, ako by dosky reagovali na nábytkové nohy, topánky atď. Chcem povedať, že v niektorých prípadoch ani parkety nie sú tak pretrvávajúce.

Video, zámkový systém laminátu Kronotex.

Laminát Kronotex sme prvýkrát umiestnili do detskej izby. Vybraná zbierka "Berlín" kvôli antistatickým vlastnostiam, prach je oveľa menej a pre dieťa, ktoré trávi veľa času na podlahe, je to veľmi dôležité. Na všetky druhy škrabancov je tento náter pomerne stabilný a vyzerá esteticky príjemný. Takže v celom byte, bez rozbitia hlavy, položili rovnaký laminát, najmä cena za to je veľmi prijateľné.

Vyberte si laminát Kronotex v kuchyni kvôli odolnosti voči vlhkosti. Iné druhy laminátov odolných voči vlhkosti sú oveľa drahšie. Samostatné. Kvalitné nemecké, bezchybné, po dobu štyroch rokov žiadne pľuzgiere, žiadne škrabance.

Laminát "Kronotex"

Ak ste znalý nemeckej kvality, potom budete mať veľký záujem zvážiť vlastnosti laminátu "Kronotex9raquo; Od zástupcov svojho regiónu laminát "Kronotex9raquo; je považovaný za najväčší. Čo stojí za to zdôrazniť rozsah a masívnosť jeho produkcie. Za relatívne rozumnú cenu laminát "Kronotex9raquo; má vysokú kvalitu. Ak hovoríme o výhodách tohto materiálu, potom si Nemci vo väčšine prípadov usporiadajú svoje domovy vyberajú túto podlahovú krytinu. Aby ste to pochopili nezávisle, odporúčame, aby ste sa osobne oboznámili so všetkými funkciami a výhodami tohto laminátu.

Podnik na výrobu laminátu "Kronotex9raquo; sa vykonáva viac ako dvadsať rokov. Predaj laminátu sa uskutočňuje ďaleko za hranicami Nemecka, na celom svete. Navyše v CIS, Severnej Amerike, Európe, Austrálii a Ázii nájdete hlavné predajné centrá spoločnosti. Predstavte si, podľa oficiálnych informácií za rok 2013, asi 100 miliónov m2 laminátu "Kronotex9raquo; Táto hodnota je nepochybne pôsobivá a naznačuje vysoký dopyt.

Na trhu nájdete laminát "Kronotex9raquo; triedy 32 a 33. Jedná sa o vysokú triedu označujúcu odolnosť proti opotrebovaniu. V dôsledku toho budú mať firemný a súkromný zákazník možnosť výberu laminátu, ktorý je pre ne vhodný, bez akýchkoľvek osobitných ťažkostí, v závislosti od rozsahu jeho inštalácie. Napriek tomu, že všetky jeho prínosy budú prerokované ďalej, narazme na to, že jeho výroba využíva výhradne svoje suroviny. To zahŕňa všetky druhy impregnácie, dreva a tak ďalej. Vo vnútri spoločnosti existuje prísny kontrolný systém. Vďaka tomu je riadený celý výrobný cyklus, čo nám umožňuje dosahovať a udržiavať vysokokvalitné produkty. Samozrejme, je to jedna z dôležitých výhod výrobcu laminátu "Kronotex9raquo;

Laminát "Kronotex9raquo; má štvorvrstvovú štruktúru. A nie je úplne dôležité, aký druh zbierky máte pred sebou. Táto štruktúra laminátu umožňuje poskytnúť vynikajúce výkonnostné charakteristiky. Zvážte všetky vrstvy tohto materiálu.

1 vrstva - použitý moderný film "OVERLAY9raquo ;. Vďaka svojej prítomnosti je zabezpečená potrebná odolnosť proti opotrebovaniu. Tiež je povrch chránený pred negatívnym vplyvom vlhkosti, výsledkom je, že dekoratívna vrstva zostáva v plnej imunite. Film "OVERLAY9raquo; je zloženie polymérov a živíc. Nemôžete sa obávať životného prostredia, základňa je založená na prírodných zlúčeninách.

2 vrstvy - dekoratívne. Táto vrstva tvorí bežnú vizuálnu reprezentáciu. Dekoratívna vrstva dáva laminovanému výrobku určitú originalitu. Je založená na špeciálnom dekoratívnom papieri. Napodobňuje konkrétny prírodný materiál, napríklad keramické dlaždice, prírodný kameň alebo drevo určitého stromu. Pod vplyvom ultrafialového žiarenia sa nanesená farba nehorí. Spodná línia spočíva v tom, že pri výrobe laminátu "Kronotex9raquo; používa sa špeciálny spôsob nanášania farby.

3 vrstvy - HDF doska, to je doska z drevených vlákien. Táto vrstva by mala byť veľmi odolná a spoľahlivá. Výroba laminátu "Kronotex9raquo; používa sa doska z drevovláknitých dosiek s hustotou 900 kg / m3. Stojí za zmienku skutočnosť, že výroba tohto výrobcu dosky "Kronotex9raquo; vykonáva nezávisle, čo mu tiež umožňuje vykonávať jasnú kontrolu. V dôsledku toho mu umožňuje upraviť materiál pre svoju celú technológiu.

4-vrstvová stabilizácia. Aby sa zabezpečila trvanlivosť celého laminátu, na zvýšenie trvanlivosti a komfortu jeho použitia je potrebná špeciálna stabilizačná vrstva. Tiež slúži na to, aby sa zabránilo prenikaniu vlhkosti zvnútra, to znamená zo strany stierky.

Samozrejme laminát "Kronotex9raquo; má niekoľko nepopierateľných výhod, o ktorých budeme podrobnejšie diskutovať v tejto časti. Najprv uveďme nasledujúce dôležité výhody:

 • Odolnosť proti vlhkosti. Ako bolo uvedené v predchádzajúcej časti, ochrana proti vlhkosti je zabezpečená prítomnosťou špeciálneho ochranného filmu a stabilizačnej vrstvy. Navyše všetky kĺby sú dodatočne ošetrené voskom. V dôsledku toho vlhkosť jednoducho nemôže preniknúť cez spoj do štruktúry laminátu "Kronotex". Preto keď vlhkosť preniká povrchom laminátu, výrobok nie je deformovaný.
 • Špeciálny systém pripojenia, ktorý je známy ako "systém Express Clic". Znamená to plastovú západku, ktorá sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou a trvanlivosťou.
 • Vynikajúce antistatické vlastnosti. Z tohto dôvodu sa na povrchu nehromadí nečistoty a prach.
 • Všetky použité materiály sú hypoalergénne. V dôsledku toho nedôjde k poškodeniu ľudského zdravia a domácich zvierat.
 • Prírodné suroviny počas výroby.
 • Vysoká stabilita farieb. O niekoľko rokov neskôr panely nemenia pôvodnú farbu. Aj pri aktívnom a pravidelnom vystavení slnečnému žiareniu. Po 15 rokoch bude vyzerať ako nová.
 • Vysoká odolnosť proti oderu.
 • Jednoduchá údržba a údržba.
 • Inštaláciu môžete vykonať sami.
 • Vysoká odolnosť voči opotrebovaniu.
 • So silným mechanickým účinkom je zaznamenaná odolnosť voči poškriabaniu a prerazeniu.
 • Ľahko toleruje účinky tepla.
 • Je možné demontovať a potom znova nainštalovať.
 • Možno kombinovať s podlahovým vykurovaním.
 • Výrobný systém je v plnom súlade s certifikačným systémom.
 • Má dokonalú rovnováhu medzi kvalitou a cenou.
 • Výrobca ponúka širokú škálu farieb, ktorá vám umožňuje vybrať si laminát "Kronotex9raquo; absolútne pre akýkoľvek štýl interiéru.

To všetko umožňuje, aby tento laminát konkuroval rovnako ako ostatné známe značky. Na to všetko stojí za to pridať niekoľko zaujímavých faktov. Podľa informácií od výrobcu sa zloženie laminátu "Kronotex9raquo; pozostáva z 90% prírodného dreva. A len 10% celkovej kompozície je impregnované a prírodné polymérne lepidlá. Z tohto dôvodu môžeme oprávnene považovať to za absolútne neškodné.

Navyše, v porovnaní s inými typmi laminátov, v "Kronotex9raquo; nie sú žiadne pesticídy a všetky druhy zmäkčovadiel. Všetky použité komponenty zodpovedajú medzinárodným certifikátom kvality. Spoločnosť ponúka spotrebiteľom viac ako 7 zbierok a viac ako 300 tisíc dekorov. Každá z nich je originálna a jedinečná vo svojom druhu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať dobe jej fungovania. Na použitie v domácnosti laminát "Kronotex9raquo; môže trvať viac ako 30 rokov. Počas tohto obdobia poskytne výrobca záruku. To jasne naznačuje, že výrobca laminátu "Kronotex9raquo; plne verí vo svoje výrobky.

Ďalšou z jasných výhod je dokonalé opakovanie obrazu konkrétneho materiálu. Špeciálna technológia a používanie moderného vybavenia dokážu napodobniť rôzne materiály. Okrem toho všetky kolekcie majú rôzne farby a odtiene. Existuje napríklad špeciálna technológia, ktorá spočíva v imitácii povrchového kefovania.

Prevádzkové a výkonové charakteristiky

Laminát "Kronotex9raquo; od nemeckého výrobcu sa už usadil výhradne na pozitívnej strane. V tomto pododdiele odporúčame analyzovať jeho prevádzkové a prevádzkové charakteristiky. Napríklad v našom veku pokroku stále viac a viac obyvateľov súkromných domov a bytov využíva teplý podlahový systém ako vykurovací systém. Takže laminát "Kronotex9raquo; môžete ho použiť spolu s týmto systémom. Avšak tu je dôležitá podmienka, laminát by mal byť rovnomerne zahriaty.

Vďaka špeciálnym antistatickým vlastnostiam laminátu "Kronotex9raquo; z času na čas stačí vykonať mokré čistenie podlahy. Môžete tiež použiť bežný vysávač. Ak sa laminát niekoľko rokov vystaví vážnym zaťaženiam, nezmení sa jeho vzhľad. Dôvodom je, že je odolný proti oderu. Ak je chôdza na podpätkoch alebo stilettoch, povrch nebude mať škrabance alebo záhyby, čo je typické pre veľké množstvo drevených krytín. Dlhá životnosť je tiež zabezpečená skutočnosťou, že každá dostupná vrstva v lamináte je bezpečne navzájom spojená, v dôsledku toho sa nebude oddeľovať.

Ak počas prevádzky na podlahe náhodne klesne cigareta, zápas alebo iný žeravý alebo horiaci predmet, potom to nepoškodí laminát. Vysvetľuje to odolnosť voči tepelným účinkom. Okrem toho, že sa nerozsvieti, nebude na ňom ani stopa. Okrem celého laminátu "Kronotex9raquo; nepodporuje pálenie. Nevypúšťa škodlivé látky a oxid uhoľnatý do ovzdušia.

Spoločné zbierky od výrobcu

Laminát od výrobcu "Kronotex9raquo ;, ako už bolo uvedené, má nielen rozmanitosť v simulácii konkrétneho prírodného materiálu, ale tiež sa líši tým, že môže byť skosený alebo nie. Môžu sa tiež vyrábať v tvare termálneho pásu alebo v jednostrannom dizajne. Existujú ďalšie riešenia dizajnu. Teraz odporúčame porovnať niektoré zbierky v tabuľke nižšie:

Jedná sa o jednu z najobľúbenejších zbierok prezentovaných na domácom trhu od nemeckého výrobcu. Laminát "Kronotex Mammut" je univerzálny dekory. Vyznačuje sa vysokou pevnosťou a je ideálny pre ľudí s rôznymi vrstvami obyvateľstva. Vzhľadom k tomu, že panely majú predĺženú dosku, dokonale simulujú masívnu dosku. V závislosti od zvoleného štýlu interiéru si môžete vybrať vhodný dekor.

Model tohto laminátu je charakterizovaný zvýšenou odolnosťou proti opotrebovaniu. Odporúča sa na inštaláciu v obchodných priestoroch. Okrem iného bude laminát "Kronotex Robusto" ideálnym riešením pre súkromné ​​domy a chaty.

V tomto zbere je výrobok charakterizovaný zúženými a predĺženými doskami. V dôsledku toho bude po inštalácii miestnosť elegantná a elegantná. Táto kolekcia laminátu je ideálna pre priestory s rôznym účelom pri strednom zaťažení.

Jednou z hlavných výhod tejto kolekcie laminátu "Kronotex9raquo; - výborná obsluha a komfort. Podľa hmatových pocitov sa materiál ideálne podobá masívnej doske. Panely tejto kolekcie majú tiež skosenie v tvare V okolo obvodu. To dáva mimoriadnu prezentovateľnosť všetkým pohlaviam.

Ak hľadáte originálne a exkluzívne riešenie pre podlahy v moderných interiéroch, mali by ste venovať pozornosť tejto kolekcii. Tento dekor sa vyznačuje lesklým leskom. Vďaka tomu bude interiér oveľa rozmanitejší. Zdôrazní všetku pozornosť sebe samému. Tento laminát bude slúžiť ako hlavný prvok dizajnu miestnosti.

Na vytvorenie pohody, komfortu a dobrej nálady v miestnosti by ste mali venovať pozornosť estetike, úctyhodnosti a lakonizmu zbierky laminátu "Kronotex Mega". Tieto dosky majú väčšie rozmery, čo zjednodušuje inštaláciu.

Laminát tejto kolekcie "Kronotex9raquo; Ideálne pre domáce použitie v moderných a tradičných izbách. Napríklad, môže byť použitý na chodbách, obývačkách, detských izbách, spálňach a kuchyni. Používa sa aj v komerčných priestoroch s malou návštevnosťou.

Takže sme uviedli len 7 hlavných zbierok výrobcu laminátov "Kronotex9raquo; Mali by ste si vybrať najvhodnejšie pre vaše podmienky a rozsah použitia.

Takže ak zhrneme, laminát "Kronotex9raquo; je spoľahlivá a vysoko kvalitná laminátová podlaha. Ako sme videli, niektoré zbierky sú univerzálne a vhodné na pokladanie v rôznych miestnostiach. Dôležité je, že od výrobcu môžete získať viacročné záruky. A to vám umožní žiť pokojne vo vnútri, bez obáv, že po jednom alebo dvoch rokoch to zlyhá. Dúfame, že tento materiál vám bude užitočný. Ak ste sa už stretli s výrobcom tohto laminátu vo svojej praxi, nechajte spätnú väzbu a komentáre k tomuto článku. To umožní tým, ktorí sa zatiaľ rozhodli, že sa rozhodnú urobiť správnu cestu. Navyše, pozrite si video na konci tohto článku.

Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

31 + = 36