Metabo bs 18

nástroje

Vŕtačka / skrutkovač Metabo BS 18 Li - vynikajúca voľba pre asistenta pre dlhú prácu pri zaťažení. Modifikovaný motor s chladiacim systémom predlžuje životnosť nástroja. Vylepšená kapacitná batéria znižuje dobu nabíjania a vybíjania. Elektronický systém kontroly stavu komponentov a častí skrutkovača Metabo BS 18 Li varuje pred poruchou, chráni náradie pred náhlymi poruchami a dlhými prestojmi. Prevodovka s dvoma rýchlosťami umožňuje vykonávať veľké množstvo vŕtania, skrutkovania a odvíjania. Štruktúra a parametre materiálov nemajú žiadny vplyv na produktivitu práce. Rozsah vrtákov / skrutkovačov Metabo BS 18 Li - pre veľké a súkromné ​​stolárske dielne pre výrobu masívneho nábytku, karosárne a oporné obchody, čalúnenie a dekoračné podniky.

Vlastnosti modelu vrtákov / skrutkovačov Metabo BS 18 Li

Akumulátorový vrták / skrutkovač Metabo BS 18 Li je pokročilá úprava výkonného nástroja na lítium-iónové batérie.

 • Elektrické náradie - umožňuje pracovať bez nabíjania viac ako 5 hodín nepretržitého pracovného postupu.
 • Malá váha pre produktívny skrutkovač. Na ruky operátora nevytvárajte ďalšie zaťaženia.

 • Nový moderný výkonný motor dokonale kombinuje kompaktný dizajn s vysokou produktivitou a rýchlosťou krútiaceho momentu.
 • Mobile, s okamžitou reakciou na zmeny rýchlostí spínačov.
 • Elektronický ochranný systém prehriatia. Zvyšuje pracovný čas nástroja, životnosť skrutkovača je predĺžená.
 • Znižuje dobu nabíjania lítium-iónových batérií vďaka elektronickému ovládaniu nabíjania jednotlivých batérií Electronic CellProtection v spojení s technológiou AIR Cool. Kombinácia najnovšej technológie predlžuje dobu prevádzky, znižuje spotrebu energie, zrýchľuje čas nabíjania.
 • Ak chcete pracovať v tme alebo v zle osvetlenom pracovnom priestore, je zabudovaná baterka.
 • Rýchloupínacie skľučovadlo Metabo Quick.

Charakteristiky vrtákov a skrutkovačov Metabo BS 18 Li

 • Nabíjateľný napájací zdroj s napätím 18V.
 • Batérie s batériami - Li **.
 • Kapacita lítium-iónovej batérie je 3 Ah / h.
 • Rýchlosť rotora od 0 do 1650 ot / min.
 • Rozsah upínacieho skľučovadla je od 1,5 do 13 mm.

 • Počet stupňov rotácie 20.
 • Krútiaci moment mäkký / tvrdý materiál 24/48 Nm.
 • Maximálny priemer kov / drevo je 10/20 mm.
 • Profesionálna trieda nástrojov.
 • Celková hmotnosť 1500 g.

Návod na obsluhu Metabo BS 18 Li

Sebaobrana vrtáka / skrutkovača. Automatické vypnutie prístroja znamená aktiváciu režimu vlastnej ochrany. Na začiatku akcie je uvedený dlhý výstražný signál. Po 30 sekundách alebo po vypnutí skrutkovača sa automaticky vypne.

Dôvody sebaobrany. Spôsoby eliminácie:

 • Batériu vytiahnite na minimálnu kapacitu batérií. Elektronický systém zabraňuje poškodeniu batérie.

Keď LED bliká, je potrebné skontrolovať hĺbku vybitia. Keď je kapacita úplne vyprázdnená, vyžaduje sa stacionárne nabíjanie.

1
 • Predĺžené preťaženie skrutkovača spôsobuje aktiváciu tepelnej ochrany. Ak chcete zrýchliť chladenie, používa sa systém nabíjania vzduchom chladičom alebo je vŕtačka prepnutá na voľnobeh. Možnosť je možná s úplným zastavením motora skrutkovača a jeho udržiavaním v kľudovom stave až na 4 hodiny.
 • Pri dlhšom zablokovaní príde veľmi intenzita prúdu. Vŕtačka je odpojená. Nástroj sa vypne pomocou špeciálneho spínača. Potom pokračujte v práci v normálnom režime, vyhýbajte sa preťaženiu a blokovaniu.

Ako nastaviť rýchlosť otáčania:

 • Stlačením spínača sa mení rýchlosť.
 • Vypnutie skrutkovača nastane, keď je prepínač uvoľnený. Charakteristicky vysoký zvuk neznamená rozpad. Vyrába sa ako výsledok rýchleho zastavenia, konštruktívneho postavenia.

Tipy a rady pre používanie skrutkovača:

 • Vŕtanie sa odporúča pri druhej rýchlosti pri vysokej rýchlosti.
 • Vŕtanie hlbokých otvorov sa vykonáva pravidelným odstraňovaním vrtákov, aby sa odstránili nečistoty.
 • Odskrutkovanie / odskrutkovanie skrutiek sa odporúča pri prvej rýchlosti pri nízkych otáčkach as obmedzeným krútiacim momentom.
 • Niť musí byť zaistená predbežným kohútom pri prvej rýchlosti pri nízkej rýchlosti as nastaveným krútiacim momentom.
 • Opravte skrutkovač v špecializovaných sieťových dielňach značky Metabo.

Výhody skrutkovača

Výhody montáže kvality skrutkovačov, kapacitnej batérie a rýchleho nabíjania. Kazeta je dobre a pevne upnutá, bezpečne upevnená. Je veľmi výhodné, aby batéria indikovala úroveň nabitia.

V práci: non-funkčné, pocit, že v rukách hračky nástroj. Prečo to nefunguje? Skrutkovač je pôvodne určený na skrutkovanie samorezných skrutiek. Akonáhle začnete vyvrtávať veľký priemer, batéria bude soľovaná 15-20 minút.

Nástroj, aj keď je umiestnený ako vrták, je v skutočnosti vhodný iba na skrutkovanie skrutiek. Za svoje peniaze, hodný skrutkovač.

© Portál budovy StrPort 2011-2016. Články o opravách, konštrukcii, stavebných materiáloch.

Kopírovanie informácií z lokality je možné len so súhlasom redakcie alebo s priamym odkazom na zdroj. Právny základ

Metabo vŕtačka / skrutkovač

Profesionálna práca vyžaduje profesionálny prístup. Je to možné bez vhodného nástroja. Pri rozhodovaní o nákupe vysoko kvalitných elektrických nástrojov si mnohí vyberajú svoje výrobky z Metabo. Dobrú povesť získali všetky skupiny svojich produktov, ale je mimoriadne dôležité prideliť skrutkovače. Toto je presne jednotka, bez ktorej nemôže inštalátor ani assembler robiť. Čo by som mal hľadať pri výbere a aké modely skrutkovačov z Metabo by som sa mal pozrieť? Toto sa bude diskutovať v článku.

Získanie metabo skrutkovačov na domáce použitie nie je ekonomicky opodstatnené. Jednotky sú určené pre ťažké bremená. To dokazujú komponenty, ako aj prístup k montáži. Nižšie uvažujeme o nuansách, ktoré spájajú väčšinu modelov so skrutkovačmi tejto spoločnosti.

Profesionálny nástroj obyčajne prichádza bez rôznych sád. To platí aj pre skrutkovače Metabo. Tento prístup je spôsobený tým, že každý majster sám rozhoduje o tom, ktoré konkrétne spotrebné materiály sú považované za najlepšie. V súprave s nástrojom na batérie nájdete veľkú plastovú skrinku. Má ďalšie bunky, ktoré je možné použiť na ukladanie komponentov. Vnútri balenia je nabíjačka a nabíjateľné batérie. Najčastejšie sú dve, ale niektoré zariadenia môžu byť dodávané bez batérií.

Pohodlie produktov nespôsobuje žiadne sťažnosti. Dôvodom je špeciálny prístup k návrhu a výrobe. Všetky škrupiny sú odliate, takže ich možno ľahko tvarovať podľa potreby. Ako materiál sa zvolil polyamid. Je vystužená sklenenými vláknami, aby lepšie pôsobila proti dopadom a pádom. Väčšina modelov metabo skrutkovačov dokonale toleruje pády z výšky až dvoch metrov. Mechanizmus nie je poškodený. Pre väčšie pohodlie operátora je priemer rukoväte skrutkovača nastavený tak, aby ste nemuseli napínať kefku dlhší čas. Okrem toho je k dispozícii gumová podložka, ktorá zabraňuje skĺznutiu skrutkovača.

V blízkosti pripojenia batérie niektoré modely majú držiaky s kovovými sponami. Používajú sa na zabezpečenie, že najčastejšie používané dýzy sú vždy po ruke. Ďalším užitočným zariadením je hák. Môže byť umiestnený bočne bližšie k zadnému koncu puzdra. Je určený na zavesenie skrutkovača pri práci na výšku. Môže byť upevnený pre špeciálny konštrukčný pás alebo vrecko. V kryte sú tiež vetracie otvory. Prostredníctvom nich je odvádzaný horúci vzduch z motora, ktorý je vyfúknutý obežným kolesom.

Väčšina modelov nabíjateľných vrtákov Metabo používa samočinné skľučovadlo. Tento názov je podmienený, pretože stále musíte vynaložiť úsilie na utiahnutie zachytenia. To však nevyžaduje žiadne kľúčové alebo iné zariadenie, rovnako ako kľúčová kazeta. Vizitkovou značkou spoločnosti Metabo je použitie jednosmerných kaziet. Je to výhodné, pretože jedna ruka stačí na to, aby hubica dobre stlačila. Pri kompaktných vŕtačkách akumulátora chýba kazeta a vôbec. Vreteno má šesťhranné vybranie, do ktorého môže byť dýza vložená. V takomto prípade nahradenie nástroja trvá niekoľko sekúnd.

Elektrický motor, ktorý sa používa v akumulátorovom vrtáku, pracuje z DC. To vysvetľuje jeho vysoký výkon s minimálnymi rozmermi. Napájacím zdrojom môže byť batéria s napätím od 4 do 36 voltov. Väčšinou sa používa kefa alebo kolektorový motor. Napätie na vinutie sa prenáša pomocou uhlíkových kefiek. Existujú však pokročilejšie modely, napríklad Metabo BS-18 LTX-BL Quick. Používa inú technológiu, ktorá znamená absenciu kefiek a zberača. Rotor je rozptýlený vďaka silnému elektromagnetickému poľu, ktoré je vytvorené vo vinutí.

Takéto zariadenie má mnoho výhod. Jednou z nich sú minimálne požiadavky na údržbu. V tomto motore sa prakticky nič nedeje. Iba ložiská, na ktorých je hriadeľ upevnený, môžu zlyhať. Vo zvyšku je to samo-dostatočný mechanizmus, ktorý zaručuje maximálny pôžitok z použitia skrutkovača. V metabo skrutkovači sa krútiaci moment z motora prenáša na planétovú prevodovku. Vďaka nemu sa zvyšuje rýchlosť a úsilie. Reduktor môže mať niekoľko mechanických rýchlostí. Prvá rýchlosť akumulátorového vrtáka alebo skrutkovača Metabo je navrhnutá tak, aby fungovala s samoreznými skrutkami a skrutkami. Druhý je vhodnejší pre vŕtanie materiálov.

Akumulátorové vŕtačky Metabo majú funkciu núteného zastavenia alebo elektronickú brzdu. Jej podstatou je okamžité zastavenie otáčania vretena skrutkovača po uvoľnení kľúča štartovania. Pomocou skrutkovača meniť rýchlosť. Čím silnejšie je tlačidlo stlačené, tým vyššie otáčky a naopak. Jedným z hlavných ukazovateľov kvality skrutkovača je krútiaci moment. To priamo závisí od konštrukcie motora a prevodovky. Rozvíja najvyšší význam v tuhých materiáloch. Ak nie je ovládaný, ľahko sa poškodí obrobok skrutkou hlbšie, než je potrebné. Aby ste tomu zabránili, je v špeciálnych skrutkovačech Metabo k dispozícii špeciálne spojenie. Je v prednej časti a je čierny alebo strieborný prsteň s číslami.

Spoločnosť Metabo je zodpovedná za výber napájacích zdrojov pre svoje skrutkovače. Batérie môžu mať veľmi odlišnú konfiguráciu. Niektoré z nich sú takmer úplne umiestnené vo vnútri rukoväte, čo neovplyvňuje rozmery výrobku. Kľúčovými faktormi kvality sú:

Li-iontové články, ktoré sú základom batérií metabo skrutkovačov, dokonale zvládajú svoju úlohu. Ich výhodou je možnosť dodatočného poplatku. To je užitočné pri dlhých úlohách, keď nie je možné urobiť prestávku. Akonáhle zistíte, že batéria stráca nabitie, môže byť vložená do zariadenia a druhá môže byť použitá ďalej. Kapacita určuje trvanie nabíjania konkrétnej skrutkovacej batérie. Čím je vyššia, tým je lepšie pre užívateľa. Batérie majú zabudované dosky na ochranu batérie. Nezahŕňajú preťaženie a hlboké vybitie. Po správnom čase sa do nabíjačky odošle signál a prívod elektrickej energie sa zastaví. V batériách skrutkovačov Metabo je tiež integrovaný snímač teploty. Taktiež včas preruší reťaz, aby banky nekvitli.

Niektoré situácie vyžadujú úlohy v temnej miestnosti. Nie je vždy rozumné vziať so sebou lucernu. Spoločnosť Metabo zohľadnila túto chvíľu, pričom mala vybavené skrutkovače s podsvietením LED. Jas osvetlenia LED je dostatočný na osvetlenie miesta vŕtania alebo skrutkovania skrutiek. Zdroj môže byť umiestnený v prednej časti skrutkovača alebo priamo nad batériou. Spotreba LED v skrutkovačke je minimálna, takže neznižuje čas samostatnosti. Podsvietenie batérie Metabo je automatické, čo je veľmi výhodné.

Zaujímavosťou niektorých modelov skrutkovačov je systém Quick. Znamená to rýchlu demontáž skľučovadla rýchleho účinku. V tomto prípade má vreteno šesťhranné vybranie, do ktorého môžete vložiť dýzy. To je veľmi výhodné, keď je potrebné vŕtať a skrútiť skrutky, a nie je žiadna túžba a čas neustále meniť trysky. Prémiové modely skrutkovačov Metabo sa môžu pochváliť impulzným a šokovým režimom. Ten sa používa pri vŕtaní otvorov do tehlovej alebo betónovej steny pomocou skrutkovača. Takáto funkčnosť je užitočná pri montáži nábytku a jeho inštalácii. Impulzný režim znamená otáčanie s trhlinami. Bude potrebné, ak bude potrebné odskrutkovať samořezné skrutky s odstránenými klobúkmi.

Nižšie je prehľad modelov Metabo rôznych cenových kategórií. Každý z nich je vhodný na riešenie určitých úloh.

Tento skrutkovač od spoločnosti Metabo patrí do kompaktnej skupiny. Má batériu, ktorá takmer úplne zmizne v rukoväti. Súprava neprichádza plastový kryt, tašku, ktorá je ľahko sa dá zložiť dve batérie, nabíjačka, skrutkovač a spotrebného materiálu. Skrutkovač je vybavený dvojramenným redukčným prvkom. V druhej polohe môžu otáčky ľahko dosiahnuť 1400 za minútu. Je to dobrý ukazovateľ, ktorý umožňuje vŕtanie otvorov do kovu a dreva. Maximálny krútiaci moment skrutkovača v pevnom materiáli je 34 Nm, čo presahuje všetky domáce modely skrutkovačov. Nad tlačidlo Štart je LED podsvietenia. Napája metabo skrutkovač z lítium-iónovej batérie s napätím 10,8 voltov a kapacitou 2 Ah. Prehľad tohto skrutkovača Metabo je uvedený nižšie.

Akumulátorová vŕtačka Metabo BS-18

Vŕtací skrutkovač Metabo BS-18 sa môže dodávať so súpravou a bez nej. Je to jeden z modelov profesionálneho nástroja, ktorého cena nie je príliš vysoká. Súprava obsahuje lítium-iónové batérie, ale ich kapacita sa líši v závislosti od indexu modelu Metabo. Maximálny priemer vŕtania v dreve je 20 mm. U kovu je tento údaj menší a je 10 mm. Podporuje príchytky s priemerom stopky do 13 mm vrátane. Vŕtací skrutkovač Metabo BS-18 má na tele kovového háku na zavesenie na páse alebo na vrecku. Podsvietenie LED je nad batériou, čo nie je vždy výhodné, pretože je ľahko ju zatvárať rukou. Batérie tohto modelu Metabo majú zabudovanú ochranu proti prehriatiu a hlbokému vybitiu.

Akumulátorový vrták / skrutkovač Metabo BS 18-LT-BL / LiHD

Model dobíjacieho vrtáka Metabo BS 18-LT-BL / LiHD sa pripojil k výrobcom v roku 2016. Počas tejto doby sa jej podarilo vyhrať svojich fanúšikov. V použitých skrutkovačoch boli použité batérie, ktoré boli navrhnuté pre vysokú cyklickosť práce a zaťaženie. Ich kapacita je 3,1 Ah. Vylepšené chladenie ich chráni pred poruchami. Návrh používa nový generátor bezkartáčového motora. Vďaka nemu a dvojstupňovému reduktoru je skrutkovač schopný dodávať krútiaci moment 60 Nm v pevnom materiáli. Krútiaci moment sa môže ľahko meniť v dvadsiatich polohách uvedených na spojke. Hák na zavesenie na opasok je umiestnený v spodnej časti, v blízkosti batérie.

Skrutkovač Metabo BS-18 / LTX-3 BLI

Metabo BS-18 / LTX-3 BLI je v kategórii vysokej cenovej kategórie. V niektorých prípadoch budete musieť zaplatiť až 35 tisíc rubľov za to. Profesionálny bude platiť za takýto skrutkovač pre niekoľko predmetov a bude to oveľa viac. Jedinečný reduktor tohto modelu Metabo má tri pozície. V druhom prípade dosiahne maximálna rýchlosť otáčania 3800 za minútu. To umožňuje vŕtanie materiálov bez poškodenia. Pevný krútiaci moment tohto skrutkovača dosahuje 120 Nm, čo je typické pre niektoré kľúčové slovo. Existuje impulzný režim, ktorý zjednodušuje vŕtanie plochých polotovarov. Jedinečný elektronický systém chráni akumulátory pred rôznymi vplyvmi.

Ako môžete vidieť, výrobca Metabo má čo si vybrať zo skrutkovačov. V článku je možné diskutovať a popisovať všetky modely vŕtačiek, ktoré sú k dispozícii, ale podľa dostupných modelov Metabo je jasné, že vývojári zodpovedný prístup k ich práci a pokúsiť sa dostať pred všetkými prianiam a potrebám užívateľov.

Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

Metabo bs 18

Je nám to veľmi ľúto, ale požiadavky získané z vašej IP adresy sú podobné tým, ktoré sú automatické. Z tohto dôvodu sme nútení dočasne zablokovať prístup k vyhľadávaniu.

Ak chcete pokračovať v hľadaní, zadajte znaky z obrázka do vstupného poľa a kliknite na tlačidlo "Send9raquo;".

Váš prehliadač má cookies zakázané. Spoločnosť Yandex vás nebude môcť na pamäti a správne identifikovať v budúcnosti. Ak chcete povoliť súbory cookie, použite tipy na našej stránke Pomocníka.

Pravdepodobne automatické žiadosti nepatria k vám, ale k inému používateľovi, ktorý s vami prichádza do siete z rovnakej adresy IP. Jednotlivé znaky musíte vložiť do formulára, po ktorom si budeme pamätať a budete môcť odlíšiť ostatných používateľov prichádzajúcich z tejto IP adresy. V takomto prípade vám stránka CAPTCHA nebude obťažovať vás dosť dlho.

Možno váš prehliadač má doplnky, ktoré dokážu nastaviť automatické vyhľadávanie. V tomto prípade vám odporúčame ich zakázať.

Je tiež možné, že váš počítač je infikovaný vírusovým programom, ktorý ho používa na zhromažďovanie informácií. Možno by ste mali skontrolovať systém na vírusy.

Ak máte nejaké problémy alebo by ste sa chceli obrátiť na náš tím podpory, použite prosím formulár pre pripomienky.

Ak automatické požiadavky pochádzajú z vášho počítača a viete o tom (napríklad musíte odoslať podobné požiadavky na Yandex), odporúčame použiť rozhranie API Yandex.Market špeciálne navrhnuté pre tieto účely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

50 − = 40