Chyba v pračke Ue lg

Chyba UE práčky LG

Samostatná diagnostika chýb a porúch v práčke je užitočnou funkciou moderných práčok. Kód, ktorý sa zobrazuje na displeji, môže pomôcť zúžiť rozsah odstraňovania problémov, čo skráti čas na opravu. Dávajte pozor na kód UE v práčkách LG. Čo tieto dve písmená znamenajú na obrazovke, čo by mali robiť, keď sa objavia? Hovorme o tom ďalej.

Dekódovanie kódu a dôvody jeho zobrazenia

Chyba UE v práčke LG sa môže objaviť na konci programu pred spustením odstreďovania a počas intervalov počas prania. Predtým sa stroj pokúša získať impulz na niekoľko minút, aby sa spustilo prechodné alebo hlavné odstreďovanie. Pokusy skončia s chybou na displeji.

Dávajte pozor na písmená tejto chyby. Dve veľké písmená UE sa môžu zobraziť a je možné, že prvé písmeno bude malé. Táto nuancia v programoch závisí od modelu práčky.

Podstata týchto dvoch variantov kódu je nasledovná: ak sa objavila kombinácia malého a veľkého písmena, znamená to, že stroj robí rôzne pokusy o rovnomerné rozdelenie bielizne v bubne. Napríklad zbiera trochu vody a potom túto vodu vypúšťa. Po niekoľkých poruchách sa na displeji zobrazí kód dvoch veľkých písmen UE, čo znamená, že samotný stroj LG sa nedokáže vyrovnať s týmto problémom, prípadne sa vyskytne porucha. Pri starších modeloch styrénu sa zobrazuje iba kód dvoch veľkých písmen, ktoré pri absencii odstreďovania indikujú poruchu.

Príčiny poruchy môžu byť nasledovné:

 • preťaženie práčky s bielizňou, čo vedie k opotrebovaniu dielov;
 • nesprávne zaťaženie bubna - príliš málo bielizne alebo príliš veľké a ľahké;
 • zlyhanie programu;
 • nesprávna inštalácia stroja, s porušením úrovne;
 • opotrebovanie častí, dlhá životnosť.

Ak dôjde k chybe uE v práčke lg, pričom prvé písmeno v kóde je malé, potom nie je potrebné robiť nič. Počkajte, až stroj dokončí všetky manipulácie. Možno sa nič nestalo. Ak sa zariadenie zastavilo a displej zobrazuje veľké písmená UE, postupujte nasledovne jeden po druhom.

 1. Otvorte bubnový stroj a ručne rozložte bielizeň, s najväčšou pravdepodobnosťou sa pokrčia.
 2. Ak je bielizeň príliš veľa, odstráňte niektoré veci a znovu začnite odstreďovať. Ak naopak nestačí, stlačte ho rukami alebo nahláste niečo iné a spustite funkciu odstreďovania.
 3. Je tiež potrebné overiť, koľko presne styalka používa úroveň budovy pre toto.
 4. Ak sa chyba naďalej spája, skúste vynulovať zariadenie. Ak to chcete urobiť, vypnite ho a potom vytiahnite zástrčku zo zásuvky. Počkajte 15-20 minút a potom zariadenie zapnite v režime odstreďovania.

Ak vyššie uvedené kroky nepomohli odstrániť chybu UE na práčke, zavolajte sprievodcu alebo sami vyhľadajte poruchu. Pokúsime sa s tým pomôcť. V tomto prípade sa rozdeľujú tieto podrobnosti:

 • elektronický regulátor;
 • tesnenia a ložiská;
 • tachosensor;
 • v strojoch s kolektorovým motorom je pás vytiahnutý alebo roztrhnutý. Pás musí byť zmenený.

Elektronický modul je časť, ktorej opravu je najťažšie vykonať. Ide o to, musíte zistiť, ktorý triak alebo stopa je vypálená. K tomu je potrebné mať vedomosti v oblasti elektroniky, schopnosť čítať diagramy. Keď nepoznáte nuansy, môžete úplne zničiť elektronickú dosku. Je jednoduchšie túto časť opraviť, ale nahradiť ju úplne, ale oprava bude drahšia.

Ak dôjde k poruche v elektronike v zariadení LG, odporúčame vám kontaktovať servisné stredisko.

1

Keď sa na displeji rozsvieti chyba UE a počas prevádzky počujete haváriu alebo uvidíte, že pod strojom je olejová škvrna, je tu určite problém s ložiskami a tesneniami. Aby ste ich nahradili, budete musieť úplne rozobrať stroj a vytiahnuť bubon s bubnom, čo si vyžaduje voľný čas a zručnosť. Tento proces sme podrobne popísali v článku Výmena ložiska v Stiralke LG, je tu túžba robiť opravy - Boh pomáha.

Ďalším detailom, ktorý môže viesť k nedostatočnému odstreďovaniu a teda k chybe UE, je zariadenie. Stáva sa zriedka, ale túto chybu nechme nechať ujsť. Tento snímač je zodpovedný za rýchlosť motora a ak nestačí, nedôjde k otáčaniu. Ak chcete zariadenie vymeniť, potrebujete:

 1. otvorte zadnú stenu stroja odskrutkovaním skrutiek po obvode;
 2. pod nádržou nájdite motor;
 3. odstráňte hnací remeň z kladky bubna a z motora;
 4. odpojte od motora jednotky USB flash s drôtmi;
 5. odskrutkujte skrutky, na ktorých je motor držaný, a vytiahnite ho z auta;
 6. vyberte prsteň s drôtmi (zberač) a nahraďte ho novým dielom;
 7. zbierať písací stroj.

Vo väčšine prípadov automobily LG nemajú kolektorový motor, ale menič. Preto nižšie nájdete video o výmene dotykového kolesa v takýchto podložkách.

Aby som to zhrnul: na pračke lg sa z rôznych dôvodov zobrazí chyba ue. Niektoré z nich sú ručne odnímateľné. V prípade výmeny opotrebovanej časti dôkladne premyslite, zavolajte pána alebo to urobte sami. Veľa šťastia!

 • Zdieľajte svoj názor - zanechajte komentár

Viete, aký je chybový kód práčky LG? Práčka LG: všetky druhy chýb

Práčky LG sú vybavené inteligentným ovládaním. Sú schopní nielen pridávať pracie prostriedky počas prania, regulovať prívod vody, ale aj diagnostikovať drobné poruchy. Tieto informácie sú podrobne popísané v pokynoch. V článku sa pozrieme na bežné chyby a na ich odstránenie. A tiež poskytnúť dekódovacie kódy.

Ako hlási zariadenie problém? Výrobcovia majú naprogramované špeciálne kódy. S ich pomocou môže vlastník posúdiť stupeň zlyhania, ktorý ohlásila samotná práčka LG. Chyba UE napríklad naznačuje nerovnováhu bubna. Hovorme o tom o niečo neskôr. Ak sa vyskytne určitý problém, na obrazovke prístroja sa zobrazí kombinácia písmen v angličtine. Na pochopenie ich významu si môžete pozrieť pokyny alebo si prečítať náš článok.

Niekedy sú prípady, kedy sa práčka počas prania nezapne alebo nezastaví. Mnoho ľudí okamžite začne panikať. Zariadenie odvezú do servisného strediska na opravy. Avšak neponáhľajte. Veľmi často takéto problémy vznikajú v dôsledku menších porúch, ktoré môže každý človek zvládnuť samostatne a bez ďalších nákladov. Je jedinečné, že na obrazovke sa zobrazujú chyby zariadenia LG (dekódovanie nižšie), čo značne uľahčuje hľadanie problematických miest. Pozrime sa na najčastejšie chyby.

 • Pri prevádzke zariadenia sa ozýva zvuk zvonka. Ak počujete ratolenie alebo zvonenie, potom s najväčšou pravdepodobnosťou mince vyliali z vreciek oblečenia, ktoré padli do bubna alebo čerpadla. Často majitelia čelia skutočnosti, že počas prevádzky práčky je charakteristické zaklepanie. Spravidla to nie je rozdelenie. Tento zvuk sa objaví, keď sa bielizeň v práčke nanáša vo veľkých množstvách.
 • Vibrácie. Počas otáčania môže zariadenie začať výrazne vibrovať. Toto sa považuje za normu. Ak je však úroveň vibrácií výrazne prekročená, musí sa zabezpečiť odstránenie všetkých prepravných skrutiek a úplné odstránenie obalu. Aj silné vibrácie môžu spôsobiť nesprávnu inštaláciu - všetky nohy by mali byť pevne na podlahe.
 • Únik. Ak je pod práčkou náhle voda, budete musieť skontrolovať spojovacie body vypúšťacích a vypúšťacích hadíc.
 • Veľké peniace. V automatických strojoch sa odporúča použiť špeciálne prášky. Odlišujú sa od obvyklého množstva peny, ktorá sa vytvára počas prania. Ak zaznamenáte výrazný nárast, musíte vyčistiť odtokové potrubie.
 • Problémy s prietokom vody do prístroja. Kód chyby pre práčku LG IE sa zobrazí, keď nie je dostatočný tlak vo vstupnej hadici na vodu alebo ak nie je voda vôbec. Je potrebné skontrolovať, či je kohútik úplne otvorený, hadica nie je naklonená, filter nie je upchatý.
 • Nie je vypúšťanie vody. Tento problém je spôsobený upchaním odtokovej hadice.
 • Pračka sa nezapne. Môže to byť problém so sieťovou zásuvkou alebo sieťovým káblom.
 • Bubon sa neotáča. Niektoré dôvody môžu spôsobiť tento problém: nie je prívod vody (chyba 0E alebo 1E), výpadok prúdu (chyba PF), dvere poklopu nie sú zatvorené, poistka zlyhala.
 • Problémy s používaním kondicionéra na bielizeň. Pri otvorení zásuvky na prací prostriedok počas prevádzky práčky môže dôjsť k predčasnému vysunutiu kvapaliny. Je tiež dôležité, aby sa nalial veľa klimatizácie (nad nálepkou), pretože to bude mať za následok únik vody.

Takže po riešení problémov skúmme, čo označuje špecifický kód chyby práčky LG.

Najčastejším problémom, ktorý ovplyvňuje účinnosť práčky, je prívod vody. Ak sa na displeji zobrazí kód 1E, indikuje to nedostatočné číslo. V takejto situácii sa odporúča skontrolovať stav filtrov. Okrem toho sa uistite, či je vodovodný kohútik úplne otvorený v prístroji alebo či nie je prívodná hadica vody stlačená.

Kód chyby pre práčku LG 0E poukazuje na problém s odtokovou hadicou. Je potrebné skontrolovať, či je komprimovaná. Ak je to potrebné, vyrovnajte zlomené miesta. Dávajte pozor aj na filter. Ak je upchatý, odporúča sa vyčistiť tvrdou kefou.

Ak sa pokúsite spustiť umývanie, keď dvere nie sú otvorené, okamžite "report9raquo; práčka LG. Chyba DE sa v tomto prípade zobrazí na displeji a sprevádza ho hlasné pípnutie. Aby ste problém vyriešili, stačí zatvoriť dvere k charakteristickému kliknutiu. Ak chyba zostane aktívna, odporúča sa kontaktovať servisné stredisko.

Všetky modely práčok LG pracujú pri rôznych teplotách. Ich rozsah sa pohybuje od 30 ° do &09deg;, Ak sa na displeji zobrazí chyba TE, znamená to poruchu snímača teploty. Neodporúča sa s takýmto problémom riešiť samostatne. Je lepšie hľadať kvalifikovanú pomoc.

Vyváženie bubna je vybavené každou pračkou LG. Chyba UE označuje jeho porušenie. Zahŕňa to spravidla len s odstreďovaním. Čo spôsobuje tento problém? Po prvé, to je malá váha bielizne. Po druhé - príliš ťažká jedna vec alebo vec. Po tretie - nerovnomerné rozdelenie. Aby sa vyrovnal rovnováha bubna, odporúča sa pridať pár malých vecí.

Kód chyby pre práčku LG FE sa aktivuje iba v prípade chybného ventilu. V jeho vadách je nádrž plná vody. Ak jeho množstvo presahuje normu, bubon sa zastaví. V takejto situácii je potrebné opraviť zariadenie v servisnom stredisku.

PE je kód chyby práčky LG, ktorý "reports9raquo; Vlastník poruchy snímača zodpovedného za hladinu vody. V prípade takejto poruchy je prevádzka zariadenia úplne zablokovaná. Odporúča sa kontaktovať špeciálne centrum pre diagnostiku a opravu.

Ak sa na displejoch zobrazujú kódy CE a LE, musíte okamžite odpojiť zariadenie od napájacieho zdroja. Takéto chyby indikujú problémy s preťažením motora. Nepokúšajte sa zopakovať zapnutie, pretože to môže viesť k úplnému poruche motora. Tento problém môže vyriešiť len servisné centrum.

Kód chyby práčky LG PF je určený na ochranu proti kolísaniu v sieti. Pri náhlych výpadkoch elektrickej energie zariadenie zablokuje prevádzku. To je potrebné, aby sa zabránilo spaľovaniu niektorých častí. Po obnovení napájania budete musieť znova zapnúť zariadenie.

Chyba UE práčky LG.

Chyba UE indikuje, že váha bubna je v zariadení poškodená.

 1. Ručne naneste bielizeň rovnomerne nad bubon. Pokúste sa narovnať zhluky, uzly atď.
 2. Pridajte práčku do zariadenia, ak to nestačí.
 3. Odstráňte nadmerné oblečenie, ak je príliš veľa a jeho hmotnosť presahuje prípustný limit nakladania.
 4. Ak klauzuly 1-3 neprinášajú výsledky, je potrebné zistiť chyby v elektronickom ovládači a systéme pohonu bubna - ložiská, pásy atď.

Pozri tiež:

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

noshibka.Ru v sociálnej sfére

dôležitý

 1. Belyaykin AA
 2. Jeka.
 3. sergeption

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Týmto beriem na vedomie a dať svoj dobrovoľný súhlas stránky neOshibka.Ru (adresa https://neoshibka.ru/ internet), v súlade s článkom 9 spolkového zákona z 27. júla 2006, N 152-FZ "o osobných údajoch" Spracovanie a používať moje osobné údaje uvedené v registračnom procese, komentovať, alebo ak je iná kontaktný formulár na týchto stránkach s využitím automatizácie alebo bez použitia týchto prostriedkov, vrátane zberu, zaznamenávanie, zhromažďovanie, uchovávanie, spresnenia (aktualizácie, zmenené e), extrakcia, použitie, prenos (šírenie, poskytovanie prístupu), depersonalizácia, blokovanie, vymazanie, zničenie osobných údajov, za účelom zberu dát a pre zlepšenie služieb poskytovaných v mieste. Spracovanie osobných údajov sa vykonáva aj na účely mojej informačnej notifikácie (šírenie informácií, ak je to žiaduce, funkcia odmietnutia odosielania) a vykonávanie analýzy a štatistiky.

Som si vedomý, že:

 1. Tento súhlas so spracovaním mojich osobných údajov, ktorý ste uviedli pri registrácii na Stránke, odoslaný (dokončený) na stránkach, je platný 20 (dvadsať) rokov od dátumu registrácie na Stránke;
 2. Súhlas môžem odobrať na základe písomnej žiadosti v ľubovoľnej forme;
 3. Poskytovanie osobných údajov tretích strán bez ich súhlasu znamená zodpovednosť v súlade s platnými právnymi predpismi Ruskej federácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

48 − 41 =