Tlakový spätný ventil

Pretlakový prepúšťací ventil: princíp činnosti a zariadenia

Tento prvok potrubných armatúr, ako je pretlakový odľahčovací ventil, slúži na ochranu systému pred deformáciou v dôsledku tlaku v ňom vyvíjaného. Návrh zariadenia zabezpečuje automatické odvzdušňovanie prebytkov do atmosféry.

Príslušné zariadenie sa používa v potrubiach na zabránenie vzniku núdzových situácií a na nastavenie tlaku v pracovných systémoch. Tlak v potrubí sa môže v priebehu prevádzky zvýšiť nad normálny kvôli teplotným rozdielom alebo zvýšenému vybitiu počas prevádzky čerpadla. V takýchto prípadoch spĺňa prepúšťací ventil svoju hlavnú funkciu - odstraňuje prebytok, normalizuje svoj index v kúrení, kohútiku alebo iných systémoch.

Konštrukcia je vybavená mechanizmom predpätného ventilu typu pružiny. Hlavným pracovným prvkom tejto jednotky je tesne stlačená pružina. Jeho sila zablokuje zariadenie a bráni pracovnému médiu prechádzať cez pretlakový odvzdušňovací ventil v opačnom smere. Reakčný tlak sa nastaví s prihliadnutím na kompresný výkon pružiny.

Tento parameter je možné nastaviť pomocou špeciálnej skrutky, ktorá je vybavená všetkými tlakovými ventilmi pre ohrievač vody a ich analógmi. Otáčaním skrutky doľava alebo doprava sa dosiahne požadovaný stupeň pružnosti pružiny. Nastavenie proti smeru hodinových ručičiek - odskrutkujte mechanizmus a znížte indikátor tlaku pre otvor. Proces v opačnom smere zvyšuje stlačenie pružiny na otvore.

Turbína: pretlakový odvzdušňovací ventil

Predbežný ventil turbíny je súčasťou armatúry smerovej činnosti. Práca tohto prvku priamo závisí od vplyvu fungujúceho prostredia. Nadmerný tlak sa môže vyskytnúť z nasledujúcich dôvodov:

 • Porušenie turbínových zariadení.
 • Prítomnosť tepla z cudzích zdrojov.
 • Nesprávne zozbieraná diaľnica.

Prídavný poistný ventil je ovládaný v rôznych priemyselných oblastiach. Výrobok je obľúbený vzhľadom na jeho jednoduchý dizajn a vysokú spoľahlivosť.

Prevenčný ventil pre plynové inštalácie je vybavený špeciálnym uzatváracím prvkom, ktorý sa otvára pri uvoľnení tlaku vo vnútri systému.

Pri ohrievači vody má vypúšťací ventil pretlakového vody blokovanie tela a číselník. Obidva prvky pôsobia na citlivú membránu, ktorá sa agreguje so zaisťovacím zariadením.

1

Iný bežný analóg typu UCS je konštrukčne vytvorený tak, že kapitán je schopný tlačiť uzamykací prvok proti sedlu silou cievky. Takže pri uzatvorenom núdzovom ventile pôsobí pracovný tlak média na prvok umiestnený v blízkosti vykurovacieho systému.

Aby sa zabránilo vzniku nadmerného tlaku v systéme, používajú sa dva typy zariadení:

 1. Prvky priamej akcie. Najčastejšie sa používajú v palivových a olejových systémoch. Časť reaguje na otvorenie iba vtedy, keď je na ňu aplikovaný tlak vnútorného média.
 2. Pretlakové ventily na nepriame pôsobenie. Takéto zariadenia zahŕňajú zariadenia používané v tekutých a vzduchových systémoch. Všetky tieto blokovacie zariadenia sú rozdelené do troch tried, ktoré sa líšia v princípe činnosti a vnútornom vybavení.

V podobných zariadeniach sa cievka natlakuje stlačením pružiny. Jeden prvok môže byť podrobený rôznym nastaveniam zmenou pružiny rôznych pružín.

Niektoré úpravy sú k dispozícii s vstavanou pákou pre možnosť ručnej detonácie. Táto funkcia umožňuje vyčistiť CSID (pretlakový odľahčovací ventil) v mechanickom režime na kontrolu celkovej funkčnosti. Uvažované modely prevažne interagujú s agresívnymi látkami. Z tohto hľadiska sú pružiny vybavené špeciálnym ochranným náterom, tesnenie na tyči - nie je vybavené, ale je tu olejové tesnenie. Prístroje sú vybavené tesniacim tmelom, ktorý sa používa, ak je únik látky zo systému neprimerane zvonka.

Ventil na vypúšťanie prebytočného tlaku vody tohto typu pracuje na princípe priameho nárazu nákladu priamo na cievku, ktorý reaguje na tlak. Aplikovaná sila prechádza vzdialenosť od páky k nástrojovej tyči. Nastavenie tohto typu ventilu zahŕňa silnú fixáciu zaťaženia pomocou ramena páky.

Na zaručenie absolútnej tesnosti sedadiel so zvýšeným priemerom sa používajú závažia s veľkou hmotnosťou, čo môže spôsobiť znateľné vibrácie celého mechanizmu. V takýchto prípadoch sú črevá ovládané dvojicou paralelných sedadiel. Kostra je navyše namontovaná na dvoch uzáveroch, ktoré pracujú paralelne. Tento dizajn pomáha znižovať hmotnosť bremena a dĺžku páky. To zase umožňuje zvýšiť rýchlosť zariadenia.

Tento prepúšťací ventil pre pretlakový vzduch funguje pomocou elektromagnetického pohonu. Prvok nepatrí do kategórie prístrojov s priamym pôsobením. Elektromagnetické prvky v konštrukcii umožňujú posilniť upínanie cievky a sedadla.

Keď je tlak spúšťaný impulzom zo snímačov, aktivuje sa elektromagnet. V budúcnosti iba pružina vykazuje tlakovú odolnosť a ventil funguje podľa princípu konvenčného pružinového mechanizmu. Existujúci elektromagnet je schopný vytvoriť silu potrebnú na otvorenie, pôsobiac proti pružine, po ktorej je zariadenie nútené otvoriť. K dispozícii sú modifikácie prepúšťacích ventilov pre kompresory s pretlakom vzduchu, kde elektromagnet vykonáva zvýšenú kompresiu a pružina slúži ako záchranná sieť, vyvolaná neočakávaným výpadkom napájania.

Nižšie uvádzame zariadenie a princíp fungovania tohto prvku. Ventil pozostáva z nasledujúcich prvkov:

 • Bývanie.
 • Chlopňa je pri preprave upevnená odnímateľnou svorkou.
 • Nápravy s ložiskami.
 • Sealant, ktorý je zodpovedný za tesnenie.
 • Výstupná príruba, ktorá je spojená s uzatváracou konštrukciou pomocou tesnenia a spojovacích prvkov.

Pretlakový prepúšťací ventil KSID 0 5 600 pracuje podľa nasledujúceho princípu:

 • Uzávierka mechanizmu sa otvára, keď sa v miestnosti dosiahne nadmerný tlak plynu.
 • Do atmosféry dochádza k vypúšťaniu nadbytočných médií.
 • Po normalizácii hodnôt tlaku sa chlopňa vráti do sedadla so špecifikovanou tesnosťou.

Pretlakový prepúšťací ventil: KamAZ

V tejto funkcii sa používa regulátor tlaku typu 15.3512010. Nižšie sú uvedené jeho charakteristiky:

 • Rozdiel v nastavovaní indexov výstupného tlaku je 0,65-0,82 MPa.
 • Pracovný tlak je 0,94-1,0 MPa.
 • Priemer vnútorných / vonkajších spojovacích závitov - M 22 * ​​1,5 / 16 * 1,5.
 • Teplotný režim - od +60 do -45 ° C.
 • Hmotnosť - 600 g.

Princíp fungovania tohto ventilu je dodávka stlačeného vzduchu z kompresora do výstupu regulátora a cez prijímač do pneumatického systému. Ak tlak prekročí 0,6 MPa, stopovací piest prekoná silu pružiny, stúpa nahor. Sedlo ventilu sa rozprestiera od konca manžety a stlačený vzduch sa dodáva do pracovnej dutiny, pričom sa posúva vypúšťací ventil kondenzátu, po ktorom sa vzduch vypúšťa do atmosféry.

Pretlakový prepúšťací ventil

Aby sa zabezpečilo, že nádrž na vykurovanie vody alebo vykurovací systém spĺňa všetky technické požiadavky a dlhodobo slúžila, zariadenie musí byť vybavené špeciálnym zariadením, ktoré zaisťuje bezpečnú prevádzku jednotiek.

Pretlakový odvzdušňovací ventil je povinným prvkom pre všetky typy vykurovacích zariadení. Ak nie je prítomný, počas ohrevu kvapaliny dôjde k pravidelnému odtoku vody do zásobovacieho zdroja vody. Táto situácia bude mať za následok zvýšenú spotrebu elektriny, paliva a chladiacej kvapaliny.

 1. Výhody používania zariadenia

 1. Bezpečnostné zariadenie pre ohrievače vody

Výhody používania zariadenia

 • Prvý ventil zabraňuje výtoku kvapaliny priamo z jednotky.
 • Zariadenie tiež stabilizuje tlak počas prevádzky prístroja, pričom vylučuje výskyt hydraulických nárazov.
 • Počas ohrevu kvapaliny je možné odstrániť prebytok vody z vykurovacieho zariadenia.
 • Ak má zariadenie špeciálnu páku, zariadenie sa môže v prípade potreby použiť na vypúšťanie vody v zariadení na technickú alebo preventívnu údržbu.

Taký prvok, bez ohľadu na typ, má štandardnú sadu komponentov, ktorá je už založená na účelu prístroja a je vybavená ďalšími komponentmi.

Konštrukcia zariadenia na zmiernenie nadmerného tlaku

Zahrnuté sú nasledujúce časti:

 • telo;
 • ventil (uzatvárací ventil) a poistný ventil pre ohrievač vody;
 • zariadenie zodpovedné za úpravu;
 • pružinových dielov.

Vyrába sa vo forme liateho telesa vyrobeného z nehrdzavejúcej ocele. V prípade inštalačných systémov sa často používajú mosadzné alebo bronzové puzdrá, pretože tento kov má pri reakcii s vodou dlhú životnosť. V prípade, že pre vodovodné potrubie používa oceľovú jímku, čoskoro bude pokrytá hrdzou.

Tarel pôsobí ako uzamykacia súčasť, ktorá blokuje tlak vzduchu alebo kvapaliny. Používa sa vo vzduchových skládkach. V modifikáciách inštalácie je možné použiť guľôčkové prvky.

Citlivosť páky je regulovaná rukoväťou. Samotný proces nastavovania môže byť vykonaný pomocou špeciálnej pružiny, ktorá sleduje hodnoty a aktivuje uzatvárací ventil.

Na všetkých modeloch nie sú k dispozícii bezpečnostné páky, pre kotol vykonávajú ochrannú funkciu za predpokladu, že hlavný bezpečnostný systém zlyhá alebo zlyhá.

Dodatočné príslušenstvo je súčasťou balenia drahších úprav. Môžu byť:

 • ovládací panel;
 • obrazovka;
 • počítadlá na vodu;
 • Ďalšie prvky v závislosti od účelu a konkrétnej úpravy.

VIDEO: Je nutné nainštalovať poistný ventil na kotly?

Technický trh poskytuje spotrebiteľom širokú škálu zariadení na reguláciu pretlaku. Každý produkt je určený pre individuálnu prácu. Niektoré sa používajú v domácich podmienkach, iné sa používajú v priemyselnej sfére alebo vo vojenských zariadeniach.

Zvážte najobľúbenejšie zariadenia určené na monitorovanie a stabilizáciu dát v systéme vykurovania.

Bezpečnostné zariadenie pre ohrievače vody

Táto séria je veľmi populárna kvôli širokému spektru aplikácií. Napríklad produkt môže byť použitý pre vykurovanie, kotly a nádrží s nádržou kumulatívne typu, kde dôjde k nosič tepla v dôsledku operácie ohrevu PETN.

Poistný ventil pre kotol s možnosťou núteného odľahčenia tlaku

Podľa vzorca Mendeleev-Clapeyron, po dosiahnutí teploty varu teplota vody sa zvyšuje objem kvapaliny. Keďže nádrž na ohrev vody má vždy rovnakú veľkosť, dochádza k prehriatiu vody. Ak sa v tomto okamihu otvorí kohútik, v nádrži dôjde k prudkému poklesu tlaku a teploty, v dôsledku čoho môže dôjsť k vzniku pary a následne k výbuchu vykurovacieho systému.

Treba mať na pamäti, že inštalácia uzatváracieho ventilu nezaručuje absenciu núdzových situácií počas prevádzky nádrže na vodu.

Prvek zabezpečenia dodávky vody

Často sa používa v priemyselných oblastiach, kde existuje sieť plynovodov. Vzhľadom k tomu, zbernicového systému každý deň sa pohybuje veľké množstvo vody, rúrky sú v prvom rade na ráz, ktorý môže byť slabšie v čase začatia a ukončenia sbrosniki.

Ak nie je uzatvárací ventil nainštalovaný včas, po určitom čase môže silné zaťaženie odstrihnúť armatúry, prerušiť ventily a pretrhnúť potrubie.

Bezpečnostný prvok je schopný vykonávať súčasne dve úlohy: uzamknutie systému obratu a stanovenie hodnôt, kým sa indikátor nevráti do normálu.

Ventil na vypúšťanie prebytočného tlaku vody pre zariadenie na ohrev vody nemá v princípe merací systém. Tento prvok sa však považuje za povinný v technike zníženia tlaku v ohrievacom systéme. Pravidelne funguje a prenáša hodnoty na displej.

Používa sa na monitorovanie zaťaženia a reprodukciu núdzového signálu v prípade nebezpečných situácií počas aplikácie vykurovacieho systému. Problémy sa môžu vyskytnúť v dôsledku poruchy vykurovacieho systému alebo nesprávneho umiestnenia komponentov.

Tlakový spätný ventil

Núdzový vypúštač pôsobí ako zariadenie zodpovedné za bezpečnosť energetických sietí, ktoré sú vybavené kotlovými jednotkami vrátane elektrických kotlov.

Inštalácia je rozdelená na dva typy:

 • Typ pružiny vytvára zaťaženie cievky pomocou pružín. Jeho nastavenie sa vykonáva stlačením funkčného mechanizmu. Je vybavený kompaktnými rozmermi a uzavretým krytom, pod ktorým je ovládací panel skrytý.
 • Pákový náklad má rovnaké technické vlastnosti, ale tyč sa nakladá zmenou polohy páky.

Poistný ventil pre vodovodný systém je inštalovaný v prípade použitia agregátu na pevné palivo alebo pece s vodným okruhom.

Dôležité pravidlá pre inštaláciu a prevádzku

Odborníci neodporúčajú inštalovať uzatváracie prvky vo forme ventilov, pák a kohúty priamo pred samotným zariadením, alebo vykurovacieho systému.

Zariadenie uzavretého vykurovacieho systému

Ak je potrebné odstrániť prebytočnú kvapalinu vo výstupe z bezpečnostného zariadenia, nainštalujte prídavný kohútik na vypúšťanie vody. Môže sa kombinovať s potrubím na odpadovú vodu alebo potrubím so spätným chodom.

Ak je v objekte inštalované gravitačné zariadenie, potom musí byť resetovač namontovaný v najvyššom bode ochrany.

Okrem toho by mali pravidelne vykonávať produkty prevencie na výkone, pretože je pružný prvok môže byť premiestnený dosky k stenám skrine.

 1. Správna inštalácia odvzdušňovača je vždy vo vertikálnej polohe - pružina musí byť striktne zvislá, aby nedošlo k úniku.
 2. Štandardná jímka, keď sa na ňom dostane nečistota a nečistota, začne prúdiť aj pri nízkom tlaku vody. Môžete sa ho pokúsiť vyčistiť, na ktoré ste najprv namočili 2-3 hodinu v octe, potom ho opláchnite čistotou a nainštalujte na miesto, po stieraní kĺbov alkoholom.
 3. Ak na gumovom tesnení spočívajúcom na sedle sú zreteľne viditeľné stopy nečistôt, samotný výdajný prístroj tečie po čistení, je ľahšie ho vymeniť.
 4. Niektorí používatelia majú objektívnu pochybnosť o ventiloch s plastovými časťami. Môžete si ihneď vybrať s kovom, stojí v priemere 100 rubľov. drahšie, ale pracovať dlhšie.
 5. Za žiadnych okolností nezasiavajte jímku, ak začala unikať. Po inštalácii zástrčky bolo vypnuté obrovské množstvo kotlov.

VIDEO: Čo robiť, ak ventil uniká

Jazdím druhýkrát na Phoenix-elegantný. Nerozumiem, prečo takáto vysokoteplotná destilácia? Požiaru.

 • 01.01.2018 »Ako izolovať stenu v byte zvnútra

  V doskách PIR má zmysel, ak potrebujete súkromný dom na rýchle uzavretie tepelnej izolácie. Necítim, nie.

 • 01.01.2018 »Najlepšie domáce zariadenie - ako si vybrať a z čoho

  ahoj Každoročne sa zariadenia zlepšujú, detské vredy sú odstránené, odporúčame.

 • 01.01.2018 »Najlepšie domáce zariadenie - ako si vybrať a z čoho

  Užitočný článok. Ak chcete poznať môj názor, zdieľam ho. Aj ja si robím svoje domáce varenie.

 • 01.01.2018 »Vlastné zariadenie Domovenok

  Domovyanok 1 bol môj prvý svadobný deň. Kúpil som ju v nevedomosti, že reklama prebieha. ,

 • Tlakový poistný ventil pre vodu, vzduch

  Vykurovacie systémy vyžadujú presné ovládanie. Pracujú pod vysokým tlakom a tento tlak sa môže niekedy, z nepredvídaných dôvodov, zvýšiť na kritické limity. Zvyšovanie teploty nosiča tepla v dôsledku poruchy riadiaceho systému výmenníka tepla spôsobuje varenie vody. Súčasne sa vytvára para, ktorá jednoducho zlomí potrubia. Drahé kúrenie opravy, poškodenie dokončenie interiéru a horí na koži - to je zoznam následkov, ktoré môžu nastať pri nedbalej postoj k tejto otázke.

  Zariadenia na monitorovanie tlaku v tepelných komunikáciách sú tlakomery a automatický poistný ventil na vypúšťanie pretlaku. Prvý pomáha vizuálne posúdiť výkonnosť systému a zabrániť jeho zlyhaniu v čase. Druhý reaguje rýchlo v kritických situáciách a zabraňuje ničeniu.

  Prečo je potrebný pretlakový ventil

  Z názvu zariadenia je jasné, že nechcený tlak v každom systéme by mal byť odklonený a to je hlavná úloha ventilu. Ale čo je pretlak? Prvky, z ktorých je zostavený tepelný okruh a to hlavne potrubia, kotol a čerpadlá, sú navrhnuté pre určitý tlak vnútri nich, ktorého veľkosť je určená hrúbkou steny a materiálom výroby. Pri navrhovaní konkrétneho vykurovacieho systému sa všetky jeho komponenty odoberajú s medzou pevnosti. Nadbytočný tlak sa považuje za väčší ako nominálny prevádzkový tlak systému, ale nepresahuje hranice, ktoré môžu byť zničené akýmkoľvek vykurovacím telesom.

  Prídavný odľahčovací ventil je použiteľný nielen vo vykurovacom systéme, ale kdekoľvek je tlak nad atmosferickým: horúca voda, parné a plynové inštalácie, vzduchové kompresory.

  Mechanizmus a činnosť ventilového mechanizmu

  Usporiadanie všetkých typov ochranných ventilov je približne rovnaké. Obsahuje základňu a pohyblivú časť. Základňa je duté teleso so závitovým pripojením, pomocou ktorého je pripevnený k systému. Vo vnútri telesa je pohyblivá tyč, ktorá sa môže pohybovať v pozdĺžnom smere. Táto tyč v určitej polohe drží pružinu.

  Ak tlak v systéme nepresiahne nominálnu hodnotu, stonka je stacionárna a blokuje ventilačný otvor. Ak sa z akéhokoľvek dôvodu tlak v systéme začína zvyšovať, príde čas, keď prekročí silu stláčania pružiny. Ten začne kŕmiť a uvoľňovať tyč. Tyč sa posunie na stranu a otvorí otvor. Nadbytočný tlak sa uvoľní a mechanizmus sa vráti do svojej pôvodnej polohy. Tento proces je sprevádzaný ostrým skľučením a musí priťahovať pozornosť k sebe.

  V akých vykurovacích systémoch platia bezpečnostné skupiny

  Najviac nestabilné a citlivé z hľadiska tlaku sú systémy na vykurovanie parou. Je to spôsobené tým, že úprava spaľovania tuhého paliva je veľmi ťažké kontrolovať av niektorých kotloch nie je plánovaná. V krátkom čase môže teplota v takýchto tepelných okruhoch výrazne stúpať, čo vedie k varu vody. Nie je to strašné pre otvorené systémy s prítomnosťou expanznej nádoby, ale v súčasnosti sa zriedka používajú. V uzavretých okruhoch je jednoducho potrebné inštaláciu ventilu.

  Okrem zvýšenia teploty ako dôvodu úniku z regulácie úrovne tlaku môžu zariadenia na čerpanie vody tiež zlyhať v systéme. Zvyčajne ide o silné čerpadlá, ktoré sú schopné rozbiť potrubia alebo pracovať na voľnobehu, jednoducho zlyhajú. V takýchto prípadoch je tiež žiaduce použiť resetovacie zariadenie.

  Ak nie je potrebné vynaložiť úsporu nákladov, inštalácia pretlakového ventilu na vykurovanie bude vždy správna. Len elektrické a plynové kotly sú z tohto hľadiska menej náročné, pretože majú spoľahlivý systém snímačov teploty pre výmenníky tepla.

  Typy bezpečnostných a regulačných ventilov

  Profesionálne vykurovacie systémy neobsahujú jedno, ale na najcitlivejších miestach inštaluje niekoľko snímačov tlaku. Kompletná sada takýchto systémov obsahuje:

  • Automatický prepúšťací ventil. Zariadenia prichádzajú v rôznych prevedeniach a sú zvyčajne namontované v každej vetve vykurovacieho systému. Existujú nastaviteľné a neregulované mechanizmy tohto typu. Pri nastaviteľnom nastavení môžete nastaviť ľubovoľný prah tlaku.
  • Spätný odvzdušňovací ventil. Vykonáva dve funkcie: smeruje prietok vody na jednu stranu a znižuje nadmerný tlak.
  • Odľahčenie ventilu nadmernej tlakovej gule. Používa sa na ovládanie tlaku v ručnom režime.
  • Rovnací ventil. Vytvára zbytočný vzduch, vytvára preťaženie v rozvodoch a okruhoch. Existujú automatické typy a manuálne nastavenia. Ten je inštalovaný na každom radiátore.
  • Ventil regulujúci podávanie. Má vnútorný termostat, mení kapacitu ventilu, kým sa neprekrýva. Tento typ mechanizmu je inštalovaný predovšetkým na vstupe do radiátora, aby sa korigovala jeho teplota.

  Pravidlá pre inštaláciu bezpečnostných ventilov

  To, že ventil spoľahlivo pracoval a včas reagoval v správnom čase, existujú určité pravidlá pre jeho inštaláciu:

  • Prístroj prechádza do systému na výstupe kotla, takže tlak horúcej vody možno okamžite vynulovať.
  • Ventil umiestnite čo najviac na vrch.
  • Výstupná trubica je pripojená k výstupu ventilu, ktorý je zasunutý do odtoku odpadových vôd.
  • Priemer prívodu ventilu by sa nemal zúžiť v závitovom spojení, aby sa neznížila kapacita mechanizmu.
  • Je prísne zakázané inštalovať prídavné ventily na spojovacom bode ventilu.
  • Poloha ventilu by mala byť na prístupnom mieste pre prípadnú výmenu a údržbu.
  • Je lepšie pripevniť ventil k rýchloupínaciemu spojeniu.

  Výber ventilu podľa hodnôt tlaku v systéme

  Každý individuálny vykurovací systém má svoj pracovný tlak. Je určený parametrami kotla. Všetky bezpečnostné ventily musia byť navrhnuté tak, aby fungovali v tomto rozsahu tlaku. V závislosti od kapacity systému sa vyberajú ventily s príslušnou kapacitou. Pre štandardné typy kotlov sú vhodné nasledujúce:

  • Kotly plynové nástenné, pracujúce pri tlaku systému 1,5 až 2 bar - ventil s 3 barmi.
  • Plynové podlahové kotly, dimenzované pre 1 až 1,5 bar, sú ventilmi s 3 barmi.
  • Kotly na pevné palivá a pece s výmenníkmi tepla pre tlaky do 1 bar - ventil s 1,5 barom.
  • Systémy na prívod horúcej vody s tlakom do 4 barov - pretlakový prepúšťací ventil pre ohrievač vody 6 barov.

  Pre vašu informáciu: 1 bar sa rovná 0,987.

  Pretlakový prepúšťací ventil

  Takýto poistný ventil sa používa hlavne na vysokotlakové kompresory. Chránia kapacitu čerpania pred roztrhnutím a často sa kombinujú so spínačom napájania piestového mechanizmu. Princíp fungovania týchto zariadení je podobný predtým zvažovaným mechanizmom klesania. Iba namiesto kvapaliny alebo pary je tlak na tyči jednoducho vzduch. Ďalším znakom vzduchového ventilu kompresora je to, že po odvzdušnení časti vzduchu sa ventil nevráti do svojej pôvodnej polohy. Jeho návratnosť a zahrnutie elektrickej energie sa vyskytujú len vtedy, keď tlak klesne pod určitú úroveň. To znamená, že ventil pracuje v určitom rozsahu tlaku.

  Ideálnou voľbou pre zachovanie akéhokoľvek vykurovacieho systému je zaradenie do nej ochrannej skupiny, ktorá obsahuje pretlakový ventil, manometer a odvzdušňovací ventil. Okrem toho má zmysel dodávať tepelné snímače, ktoré vypnú vykurovacie zariadenie alebo obsahujú prídavný chladiaci systém, keď teplota chladiacej kvapaliny presiahne danú úroveň.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  37 − = 33