Motor home photo

Contents

Auto dom na kolieskach 42 fotografií + 100

Cestovanie v prívesoch už dlho nebola novinkou, ale skôr tradíciou pre Európanov a Američanov. V Amerike nie je auto na kolesách prostriedkom na odpočinok pre mnohých, skutočne tam žijú. Mobilné domy sú bežnou alternatívou k tradičným rodinným bytom.

Domy na kolieskach sa pravdepodobne začali zriaďovať odkedy boli kolesá. V dnešnej dobe, s rozvojom technológie, môžete vybaviť váš príves, aby obyvatelia súkromných rezidenci budú závidieť. Navyše na svete je dosť remeselníkov. Túžba po živote na kolesách sa objavila už na začiatku dvadsiateho storočia, môžete oceniť najčerstvejšie a najmodernejšie verzie na fotografiách zozbieraných v tomto článku.

Odhadnite jednu z variantov domu na kolesách. Nie každý má rád spať vo stanici, podávať komáre a chodiť v kríkoch. Túžba po pohodlí je skvelým motorom pokroku, a preto vytvára také útulné projekty.

Vonku je to obyčajný táborník, ale uprostred je turistický sen. Steny sú usporiadané ako ventilátor, trikrát sa zväčšuje.

Vinylové záclony môžu byť vytiahnuté dovnútra alebo otvorené pre prezeranie.

1

Vnútri je pre šťastie všetko, spálňa, obývacia izba, kuchyňa.

Štyri lôžka

Quimper postavil v roku 1985 holandský dizajnér Eduard Bohtlingk, ktorý pomenoval jeho dom "De Markies". Jedná sa o skutočne moderný útulný domček.

Zriedkavý príves 50-tych rokov v Austrálii. Pravdepodobne čoskoro sa stane ozdobou múzea, ak časopis Timeless Travel Trailers nenadobudol svoju prácu.

Teraz je to moderný dom na kolesách s originálnym dizajnom.

sprchou, kúpeľňou a spálňou.

A teraz späť vo viktoriánskej dobe k parným strojom. Toto majstrovské dielo predstavil umelca Shannon O'Hara na každoročnom festivale Burning Man. Škandinávsky steampunk dom na kolieskach Neverwas Haul pracuje na uhlia, to znamená, že zodpovedá viktoriánskemu štýlu.

Je to loď alebo príves? Oba, to je Sealander, dva v jednom. Elektrický motorový čln + kempovanie. Túto vec vynašiel Daniel Straub, nemecký vynálezca, ktorý vie veľa o odpočinku. Povedal takto: "Toto je sen, ktorý sme urobili skutočnosťou." Je pravda, že realizácia snov nebol lacný, cena tohto obojživelníka so všetkými zvonmi a píšťalkami je 18 tisíc eur.

nasledujúce Projekt automobilových domov na kolesách vytvorili umelci Morison, Aivon a Heather. Británi si vzali základňu Bedford a postavili na ňom skutočný dom. Bohužiaľ, nie je žiadna fotka, pretože je v strede, ale podľa popisu, je to veľmi útulné.

Ale Steven Roberts mal rád moderné odpadkový kamión, ktorý premenil na obytný dom podľa vašich predstáv.

Tento dom na kolies bol poverený na výlet na more. V skutočnosti ide o mobilnú hotelovú izbu so sprchovacím kútom, spálňou, spoločnou kuchyňou, všetko, čo má byť pohodlné bývanie.

Ale ak hovoríme o pohodlnom živote, potom mali by ste vidieť tento palác na kolesách. Nie je ťažké odhadnúť, že takýto stroj môže patriť iba niektorému šejkovi. Tak to je! House Group of Companies postavil mobilný palác pre arabského šejka. Dĺžka prívesu 20 metrov, výška a dĺžka 12. No, je to pôsobivé? Konštrukcia má hmotnosť 122 ton a je poháňaná špeciálnymi nákladnými vozidlami. Tento päťpodlažný dom na kolieskach má štyri garáže, osem spálne s kúpeľňami, balkóny, terasy a ďalšie atribúty krásneho života šejka. Takže je pravdepodobné, že nosíte túto hromadu železa cez púšť. Obdivujte mobilný palác, ktorý je mimochodom uvedený v Guinnessovej knihe rekordov a môžete sa nachádza v blízkosti slávneho múzea automobilov Emirátov, kde zvyčajne stojí.

Trailer, to je samozrejme dobré. A či je možné vytvoriť útulný dom z pravidelnej kyvadlovej dopravy? Odpoveď, ktorú môžete vidieť na týchto fotografiách. Na začiatku bol v roku 1988 starý Greyhound Eagle Bus takýto.

Potom, keď jedna rodina v Amerike snívala o svojom vlastnom dome na kolesách, zaviazala sa ju realizovať, začala vyzerať takto.

Ale päť rokov neprešlo a prosím, dom na kolieskach je pripravený. Samozrejme, v priebehu 5 rokov môžete postaviť lietadlo, ale ako sa k veci priblížiť.

V tomto prehľade môžete vidieť, ako sa všetko stalo

A toto je malý dom na kolieskach Davea Weavera. To je to, čo sa stane, ak prejdete cez starý autobus Volkswagen a školský autobus. Je pravda, že tento dvojitý autobus je zábavný, ale keď ho Dave prešiel na zem.

Hotel na kolesách nemeckého tour operátora Rotel. Ak sú domy na kolieskach, potom musia existovať hotely. Praktickí Nemci sa rozhodli prečo vziať turistov z hotela a späť. Je ľahšie vytvoriť miesta na spanie v samotnom autobusu, takže sa nemôžete dostať z prepravy a vidieť všetky pamiatky na trase. Hotelový autobus je určený pre 26 turistov, to znamená, že každá osoba má jedno posedenie a jedno ležiace miesto. Iný by nebránil malej reštaurácii na streche.

Neviem, pravdepodobne pôvodnú verandu, alebo možno. Vo všeobecnosti existuje veľa možností 🙂

V Amerike sú moderni dizajnéri jednoznačne ľahostajní školským autobusom. Takže dizajnér Vince Multton sa stal ctihodným Chevrolet je 59 v roztomile dvojitý dom.

Z vonkajšej strany autobus vyzerá ako historický obrnený personál. Zdá sa, že sa rozhodli, že z bezpečnostných dôvodov to nebudú prebudovať vo veselších farbách.

Interiér interiéru však poteší oko. V skutočnosti, bytové zariadenie.

Je tu aj nejaký orientálny štýl.

Na ľavej strane je vinotéka Blue Bird 72 v Olympii a na pravej strane je výsledkom práce amerického Jake von Slatta, prepracovaný školský autobus do útulného domu na kolesách. Bolo to jeho detský sen a kreslil túto myšlienku z knihy Jane Leedsovej, neviem, čo je, ale pravdepodobne stojí za to čítať, pretože kniha vyvoláva takéto nápady.

Existuje mnoho ďalších domov na kolesách, v tejto galérii sú vybrané najzaujímavejšie, pre každý vkus.

Páči sa vám to? Len buďte opatrní, určite budete chcieť predať váš dom alebo ho dať na kamión. Myšlienka, samozrejme, je dobrá, ale je lepšie nerobiť urýchlené rozhodnutia.

Dobrý deň, som autorom tohto článku, a preto sa teším na otázky k tomuto článku v komentároch nižšie, nezabudnite odpovedať na všetky.

Ak máte otázky týkajúce sa inej témy, opýtajte sa ich na našom fóre, odpovieme vám

1 Komentár

 • napísal Michaelrum

To určite prinúti vodiča spomaliť pred prechodom pre chodcov!

Dom na kolieskach fotografie dovnútra a von

Ahoj všetci! Téma dnešného článku je dom na kolách, fotografie vnútri a von, a tiež podrobný popis života v tomto dome sa budem snažiť čestne a podrobne v tejto recenzii. Tiež vám poviem o nákladoch na bývanie v dome na kolesách a pochopíte, prečo celá Európa už v takýchto domoch žije a samozrejme ja. A tak poďme.

Dom na kolieskach fotografie dovnútra a von

Predstava, že žije v dome na kolieskach, tam bol určite nie hneď spočiatku som, ako všetci normálni ľudia žili so svojimi rodičmi, alebo skôr moju matku, no, na jednom mieste v spolužití s ​​rodičmi všetko začalo rysovať, takže tam je šialený túžba odísť "Dom otca" a žiť samostatne.

Prechádza všetkým a všetkým svojim spôsobom, ale cieľom je vždy to isté, samostatná rezidencia a nezávislosť, samozrejme, samozrejme, ak osoba nie je dokončená závislá a nie "AMYOBA". Vo všeobecnosti som nebol ani jeden ani druhý a nezbavil sa. A nebolo to tak sladké, ako to bolo v mojich snoch.

Spočiatku som musel prenajať izbu od priateľa za čisto symbolické peniaze. Mimochodom úplne zabudol spomenúť, že v tom čase som vyštudoval vysokú školu a práve dostal prácu, a tak pochopiteľne peniaze navyše som jednoducho nemal, ani tým, že nájomné bývanie, a to aj na normálnej strave.

Obľúbené jedlo pre mňa bolo variť párok, nakrájajte na plátky, potom zmiešame s rezancami Doshirak zalejeme majonézou, pridajte horúcu vodu a voila, lacný a výdatná polievka je hotová. Približne a bolo potrebné prerušiť.

V čase, keď som odchádzal, som už odložil pár halierov a ako všetci chlapci som začal snívať o kúpe auta. Vo všeobecnosti som začal opäť šetriť na VŠETKO a zachrániť ho na prvom vozidle. Po dlhú dobu o tom nebudem písať, ideme rovno až k bodu, po skoku nad akumuláciou za tri roky.

Neustále prikladania v hlave milión variantov automobilov, som si uvedomil, že si dovoliť dobrý nie stromnuyu auto nemôžem, pretože v tom čase sa zvýšili mojej výdavky, a už som si prenajal samostatný jeden byt za 20 000 rubľov mesačne, plus jedlo, a navyše party, oblečenie, priateľky atď.

V dôsledku toho všetky peniaze, ktoré som získal mesiac, skončili pre mňa skvelým a neočakávaným spôsobom týždeň pred mojou platou. Znova som musel utiahnuť svoje opasky a odmietnuť všetko v sebe a súčasne odložiť svoju krv na šťastnú budúcnosť, ktorá sa v žiadnom prípade nechcela postupovať. V dôsledku niekoľkých rokov konkrétneho orby a úplného opustenia "krásneho" som nahromadil prvý milión rubľov a bol som veľmi šťastný, ale nikdy som kúpil auto, ale môj sen sa zmenil.

Teraz som chcel nielen auto, ale aj byt, pretože každý mesiac za to, že mi dalo 20.000 rubľov na prenájom, som bol naozaj ucpaný ropuchom. Začal som premýšľať o hypotékach, ale keď som sa pozrel na platbu, ktorú mi poskytla banka a videli sumu 70 000 mesačných platieb a preplatok vo výške 100%, potom sa mi to zlíbilo.

Všeobecne platí, že hypotéka je cín, a bez neho nemôžete kúpiť byt. A potom som mal skvelý nápad, aby som kúpil dom na kolesách, to je auto a dom v jednom. To znamená, že zabijem dvoch vtákov s jedným kameňom.

Vybral som si dom na kolesách asi dva mesiace medzi možnosťami beushnyh za cenu až jedného milióna rubľov a zistil som, že sa mi zdá dokonalý. Po zakúpení domu na kolesách prestala platiť 20 000 nájmov mesačne a súčasne vykonávala dva sny súčasne, kúpila si auto a dom v jednom.

V lete to bolo radosť žiť v takom dome:

Zaparkoval som takmer vedľa práce a času, ako sa k nej dostať, rovnako ako mnohí moji kolegovia (hodinu a pol pred prácou a hodinu a pol po ňom), čo som nečerpal. Tiež nie je slabé hospodárstvo!

Dom na kolieskach je úplne samostatný. Vykurovanie je vyrobené pomocou plynu (plynový valec je inštalovaný vo vozidle) alebo elektrickej energie, ak je pripojený na 220 voltov. K dispozícii je klimatizácia, bio-WC, sprcha, extraktor ventilátor, vstavaná chladnička a mikrovlnka, kuchyňa, TV, manželská posteľ. Vo všeobecnosti ideálne podmienky.

Náklady na údržbu domu na kolesách

Niečo o nákladoch. Plynový valec trvá dva týždne, ak ste pripojení na 220 voltov. Ak všetko funguje z plynu, potom v lete balón stačí na 10 dní av zime na dve. Voda v bowle po dobu dvoch až troch dní s hospodárnym použitím. Elektrina z batérie alebo zo zásuvky. Keď prišla zima, spotreba plynu sa zvýšila o dve a ja som mal myšlienku pripojiť sa k elektrickej energii. Zariadil som s majiteľom na parkovisku o pripojenie k jeho stánku za symbolickú peňazí cez pult a zároveň dostala strážené miesto blízko plotu, a to všetko za 1000 rubľov mesačne.

Keďže tam bola elektrina, prestala som plytvať plynom. Mesačné náklady na údržbu tisíc rubľov sú len SUPPER! Okrem toho som sa prestala starať o to, že moje auto bolo ukradnuté, keď som sedela v práci. A všetko za tisíc rubľov a nie za 20 000 ako predtým. Plyn ide len na varenie zo sporáku. Jednoducho musíte každých štyri až päť dní vymeniť, aby ste vyprázdnili nádobu toalety. Všetky náklady na malé veci vo výške jedného mesiaca sú asi 2500 rubľov, to je lepšie ako 20 000 mesačne. Technická voda bola prirodzene odobratá zadarmo, výhodou vedľa parkoviska je umývanie auta. V dôsledku toho som začal odkladať viac a peniaze o zázraku, začal sa hromadiť.

Dom na kolieskach je sloboda v akcii!

Keďže to nie je len dom, ale aj auto, začal som cestovať cez víkendy, cestoval po krásnych regionálnych mestách a len zaujímavých vidieckych miestach. Dom na kolesách mi umožnil zostať na akomkoľvek mieste, ktoré sa mi páčilo, keby to len bola cesta k nemu. Začal som cestovať s priateľmi. V mojom aute sa nachádzajú tri lôžka, ale ak je to žiaduce, tri osoby sú pohodlne ubytované na dvojlôžkovej posteli plus jedna na bočnej rozkladacej posteli a ďalšie štyri.

Mobile Home mi dal slobodu a nezávislosť také veci ako hypotéky, nájomné, neustály nedostatok finančných prostriedkov, zbytočnou stratou času, kedy každý deň do práce a výlety. Začal som zažiť len bzučanie z toho, že na každej ceste, kam chodím, vždy mám "trojhviezdičkový hotel s bezplatným vybavením".

Jeden deň sme sa vydali na cestu do Ladoga veľkej skupine 15 osôb po dobu 7 dní, a tí, ktorí museli žiť v stanoch je veľmi žiarlivý na mňa))))) Trojhviezdičkový hotel so všetkým komfortom na kolieskach v borovicovom lese to je niečo. Teplé, útulné, bez komárov a chrobákov, nespúšťajú sa do "kríkov na potrebu", stojí to veľa. Dvaja z mojich priateľov tiež svieti myšlienku karavanoch a v našich celkových plánoch na leto, výlet do Soči na mori na dvoch domov na kolesách.

Takže páni, ak chcete, aby sa stal nezávislý od problémov "veľkých miest", kedy ľudia prichádzajú o veľké peniaze, a mnohí nemajú dostať odložené, pretože všetky peniaze idú k jedlu bývanie, tu je skvelá možnosť úspory - dom na kolieskach foto vnútri a na vonkajšej strane ktorej som pripojil:

No, na konci videa o tom, ako využiť dom na kolesách v zime:

Dúfame, že článok "House on wheels wheels inside and out" sa vám páčil!

2 Komentáre k domu na fotografiu kolies vnútri a von

model domu - aký druh?

Dajte auto na opravu a pobyt bez domova.

Katalóg domov na kolesách a obytných prívesov na sklade

Nižšie nájdete domy na kolesách, ktoré si môžete zakúpiť v Moskve a Petrohrade, rovnako ako aj dodávky cez Rusko do spoločnosti Avtolord Company. Všetky prezentované modely majú úplné špecifikácie vrátane fotiek a cien.

Rezidenčný príves Hobby Excellent 495 UFe

 • cena: 500 000 rubľov
 • podvozok: ALKO
 • Spacie miesta: 4
 • vykurovanie: tam je
 • výrobca: Nemecko
 • Súbor: 2000
 • Viac informácií

Obytný príves Sterckeman Starlett 420 CP

 • cena: 755 000 rubľov
 • podvozok: ALKO
 • Spacie miesta: 4
 • vykurovanie: tam je
 • výrobca: Francúzsko
 • Súbor: 2012
 • Viac informácií

Rezidenčný minivan Peugeot Boxer s kufrom pre ATV

 • cena: 2 395 000 rubľov
 • podvozok: Peugeot Boxer
 • motor: 2,2 litra (131 k)
 • Spacie miesta: 2
 • prevodovka: ručné
 • Súbor: 2012
 • Viac informácií

Motor s pohonom všetkých kolies Mercedes

 • cena: 5 395 000 rubľov
 • podvozok: MB Sprinter 4x4
 • motor: 3,0 litra (190 koní)
 • Spacie miesta: 6
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2016
 • Viac informácií

Rezidenčný minivan Possl Roadcruiser

 • cena: 5 550 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (177 koní)
 • Spacie miesta: 3
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2018
 • Viac informácií

Semi-integrovaný s Eura Mobil Profila RS 720QB

 • cena: 5 650 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (130 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2015
 • Viac informácií

Motorový automobil s pohonom všetkých kolies Karmann Mobil Ford Transit 4х4

 • cena: 5 855 000 rubľov
 • podvozok: Ford Transit 4x4
 • motor: 2,2 litra (170 koní)
 • Spacie miesta: 3
 • prevodovka: ručné
 • Súbor: 2018
 • Viac informácií

Integrované so slnečným žiarením I68

 • cena: 6 750 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (148 k)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2018
 • Viac informácií

Alkovny motorový dom Eura Mobil Activa Style

 • cena: 6 565 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 3,0 litra (177 koní)
 • Spacie miesta: 6
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2012
 • Viac informácií

Integrovaný motorový dom Hymer BSL 778

 • cena: 8 805 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 3,0 litra (177 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2016
 • Viac informácií

CS Pohon 4 kolies 4x4 Grafit

 • cena: 11 140 000 rubľov
 • podvozok: MB Sprinter 4x4
 • motor: 3,0 litra (190 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2018
 • Viac informácií

Integrovaný motorový kurt Sarthago Chic High-Line I 62 QB

 • cena: 10 955 000 rubľov
 • podvozok: Iveco Daily
 • motor: 3,0 litra (170 koní)
 • Spacie miesta: 6
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2012
 • Viac informácií

CS pohon 4 kolies 4x4 biela

 • cena: 12 100 000 rubľov
 • podvozok: MB Sprinter 4x4
 • motor: 3,0 litra (190 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2018
 • Viac informácií

CS pohon všetkých kolies Rondo L 4x4

 • cena: 12 000 000 rubľov
 • podvozok: MB Sprinter 4x4
 • motor: 3,0 litra (190 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2018
 • Viac informácií

Integrovaný karavan Sarthago Chic HighLiner I 59 LE

 • cena: 15 250 000 rubľov
 • podvozok: Iveco Daily
 • motor: 3,0 litra (170 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2015
 • Viac informácií

Integrovaný motorhome pre motokros Oxygen 8500i

 • cena: 9 205 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (150 koní)
 • Spacie miesta: 6
 • prevodovka: ručné
 • Súbor: 2015
 • Viac informácií

Integrovaný s Carthago Chic E-Line I 51QB

 • cena: 16 000 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (180 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2017
 • Viac informácií

Alkovny motorový dom Eura Mobil Profila 685VB

 • cena: 3 950 000 rubľov
 • podvozok: Ford Transit
 • motor: 2,2 litra (140 koní)
 • Spacie miesta: 6
 • prevodovka: ručné
 • Súbor: 2014
 • Viac informácií

Alkovny motorový dom Eura Mobil Terrestra A 690 HB

 • cena: 3 955 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 3,0 litra (160 koní)
 • Spacie miesta: 6
 • prevodovka: ručné
 • Súbor: 2012
 • Viac informácií

Alcove auto slnečné svetlo A70

 • cena: 5 705 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (148 k)
 • Spacie miesta: 6
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2015
 • Viac informácií

Rezidenčný minivan Globecar CS Revolution

 • cena: 5 455 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (148 k)
 • Spacie miesta: 5
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2015
 • Viac informácií

Obytný príves Adria Astella 512 UP

 • cena: 1 455 000 rubľov
 • podvozok: ALKO
 • Spacie miesta: 4
 • vykurovanie: tam je
 • výrobca: Slovinsko
 • Súbor: 2012
 • Viac informácií

Integrovaný s Eura Mobil Integra Line 690HB

 • cena: 7 075 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (148 k)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2014
 • Viac informácií

CS 4 Nezávislé auto 4x4

 • cena: 5 500 000 rubľov
 • podvozok: MB Sprinter 4x4
 • motor: 2,2 litra (163 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2011
 • Viac informácií

Pohon všetkých kolies CS Luxor 4x4 čierny

 • cena: 14 070 000 rubľov
 • podvozok: MB Sprinter 4x4
 • motor: 2,2 litra (163 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2017
 • Viac informácií

Polo-integrovaná karoséria Dethleffs Esprit Comfort T 7150 DBM

 • cena: 7 500 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 3,0 litra (180 koní)
 • Spacie miesta: 3
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2014
 • Viac informácií

Semi-integrovaná spoločnosťou Sunlight T60

 • cena: 4 875 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (148 k)
 • Spacie miesta: 3
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2017
 • Viac informácií

Semi-integrovaný Sunlight T67

 • cena: 6 750 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (130 koní)
 • Spacie miesta: 6
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2017
 • Viac informácií

Semi-integrované pomocou Sunlight T68

 • cena: 6 150 000 rubľov
 • podvozok: Fiat ducato
 • motor: 2,3 litra (148 k)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2018
 • Viac informácií

Pohon štyroch kolies CS Rondo 4x4

 • cena: 8 165 000 rubľov
 • podvozok: MB Sprinter 4x4
 • motor: 2,2 litra (163 koní)
 • Spacie miesta: 4
 • prevodovka: automatický
 • Súbor: 2017
 • Viac informácií

Motorový dom, dom na kolesách, kemping, kolobežka, obytný príves - predaj, vstup do provízie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

41 − = 31