Akrylátový tmel na drevo

Tesnenie na drevo: odrody a pravidlá používania.

Dôležitým krokom v procese výstavby dreveného domu je jeho izolácia. Správne vykonané, tento typ práce zabezpečí komfortné prostredie v miestnosti a zníži náklady na vykurovanie. Ako ohrievač moderných materiálov sa čoraz viac používa tesniaci materiál na drevo. Používa sa na vyplnenie trhlín, trhlín a dutín pri výstavbe domov a pri rôznych opravách. Od správneho výberu tmelu bude do značnej miery závisieť od kvality stavby.

Najprv sa berie do úvahy, že pre vnútorné alebo vonkajšie diela bude použitá. Opatrne si prečítajte informácie na obale, kde výrobca uvádza typ materiálu, jeho vlastnosti (odolnosť voči vode, priehľadnosť, elasticita, odolnosť voči vysokým teplotám atď.).

Tesnenie na drevo: výhody

Samozrejme, prírodné materiály sú považované za vhodnejšie pre svoje environmentálne vlastnosti, ale negatívne faktory prostredia často znižujú ich funkciu na žiadnu. Hermetika nie je nižšia, riešenie celkom rozmanitých úloh pri budovaní dreveného domu.

Najväčšou hrozbou pre izoláciu sú zvyčajne vtáky, ktoré berú prírodné materiály zo švov. Pri použití tesniaceho materiálu tento problém nevzniká. Zjavné a ekonomické výhody. Použitie tesniacej hmoty umožňuje ušetriť na potrebe opätovného tmelovania, ktoré je potrebné kvôli zmršťovaniu stromu pri použití prírodných materiálov. Poskytuje spoľahlivú ochranu pred hmyzom, čo môže spôsobiť vážne poškodenie ohrievača.

Použitie tmelu výrazne znižuje náklady na prácu počas práce, pretože urýchľuje proces utesnenia švov. Prehľady potvrdzujú, že náklady na opravy sa znižujú, pretože nie je nutné úplne odstrániť starý materiál, stačí len použiť novú vrstvu kompozície na poškodenú oblasť.

Jedná sa o najdostupnejšie a najjednoduchšie tesnenie na drevo. Pri práci s ním nie sú potrebné žiadne ďalšie materiály vo forme rozpúšťadiel a oxidantov. Kompozícia sa jednoducho aplikuje na švy. Uprednostňuje sa nepriepustná tesniaca hmota, ktorá je environmentálne bezpečná, odolná voči vysokým a nízkym teplotám, má vynikajúcu priľnavosť k povrchu. Komentár kupujúcich hovorí, že je veľmi jednoduché vybrať materiál, ktorý zodpovedá farbe. Nevýhodou akrylátového tesniaceho materiálu je len nestabilita deformačného zaťaženia. Jeho dopyt po stavebných materiálov na trhu je vzhľadom k nízkej cene, ktorá je v priemere 100 až 130 rubľov, a dlhá životnosť - až 25 rokov môžu slúžiť tomuto tmelom na drevo.

Podľa ich vlastností sú o niečo lepšie ako akrylové. Vzhľadom na prítomnosť silikónu v kompozícii sú tieto tesniace materiály odolnejšie, elastické, schopné odolávať teplotným zmenám, sú odolné voči deformácii. Preto sú vynikajúce pre vonkajšiu prácu. Po vysušení môže byť tesniaca hmota na drevo natretá olejovou farbou. Kapacita 300 ml je možné zakúpiť za 160 rubľov a viac, v závislosti od výrobcu.

Používajú sa predovšetkým na utesnenie strechy, nadácie, na opravu zložitých konštrukcií. Tento materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou a dlhou životnosťou. Podľa recenzií je pružná, odolná voči vode, teplotným zmenám, perfektne toleruje deformáciu a interaguje s akýmikoľvek povrchmi. Polyuretánový tmel na drevo sa používa, ak je potrebná ľahká obsluha, jednoduchosť použitia a trvanlivosť. Stojí približne rovnako ako silikón - zo 150 rubľov.

Najjednoduchší typ tmelu na báze bitúmenu a gumy. Pre strešné práce je to najrelevantnejšie. Vďaka svojmu zloženiu sa tmel nerozpúšťa vo vode, preto má vysokú pevnosť a odolnosť voči dažďu a vlhkosti. Veľmi jednoduché použitie, umožňuje rýchlo sa vyrovnať s utesnením trhlín a švíkov. Z nevýhod sa dá zistiť len to, že nie je vhodné na lakovanie, a pri teplotách nižších ako 0 ° C sa neodporúča používať bitúmenový tmel na drevo. Cena balenia v 300 ml - 180-190 rubľov.

Prítomnosť uhľovodíkových rozpúšťadiel v tesniacom prostriedku si vyžaduje opatrenia. Ak sa práca vykonáva vo vnútri, je potrebné zabezpečiť vetranie. Zabráňte kontaktu s pokožkou alebo očami, použite rukavice, respirátor a špeciálne oblečenie na ochranu.

1

S cieľom odstrániť trhliny, zlepšiť tepelne-úspory vlastnosti domu, a navrhnutý tmel pre drevo. Prehľady publikované na tejto téme ju predstavujú ako najvýhodnejší materiál na fixáciu zásahových švov a tisíce domov postavených pomocou tejto technológie potvrdzujú účinnosť použitia tesniacich materiálov.

Akrylátový tmel na drevo

No, po letnej sezóne som išla na miesto. Z väčšej časti sa venoval výrobným záležitostiam, takže som sa takmer nedotkla internetu - aj on by mal odpočívať. Medzitým budeme dnes hovoriť o tmeloch na drevo, alebo skôr o tej časti z nich, ktorá sa nazýva akrylové tmely.

Takže, čo je akrylátový tmel na drevo? Táto vysoko viskózna zmes, ktorá sa používa na vyplnenie škár a odstránenie kozmetických chýb na povrchu drevotriesky, drevovláknité dosky, preglejky, laminát, tieniace dosky, a iné podobné štandardu v materialov.Upakovan balóne pre pištole (patróny) nie je ostrý charakteristickým zápachom a určitej farby.

Ako dobré akrylátové tmely

Existuje niekoľko užitočných bodov, vďaka čomu je akrylový tesniaci materiál pre drevo výhodnejší ako akýkoľvek iný. Po prvé, je to cena. Farebné tesnenie na báze akrylového spojiva stojí od 90 do 250 rubľov (ceny v roku 2014). Všetky ostatné zlúčeniny sú zvyčajne výrazne drahšie. Po druhé, je to dostupnosť. Vo väčšine obchodov v podstate nenájdete iné tesniace materiály na prácu s drevom. Po tretie, je to jednoduchosť práce. Nepotrebujete riedidlo, žiadne rozpúšťadlo, žiadne vykurovanie, žiadne okysličovadlo - stačí zložiť a aplikovať. Pohodlne? Absolútne.

Ako zlé akrylátové tmely

Vlastne majú len jeden problém - veľké zmršťovanie. Pri vkladaní veľkých trhlín a prasklín, najmä zvisle orientovaných, akrylový tmel niekedy zmenšiť na 50% objemu (v závislosti na teplote, vlhkosti, hrúbke vrstvy, a samozrejme, kvalita tmelu). Avšak moderné zlúčeniny podliehajú tomuto oveľa menšiemu, ako, povedzme, len pred 10 rokmi. A to platí aj pre lacné farebné tmely na drevo, a nie len drahé. Mimochodom, o farbe.

Ako si vybrať farebný tmel na drevo

Nie je žiadnym tajomstvom, že strom má zvyčajne svoju vlastnú farbu, najčastejšie odlišnú od bielej. Obzvlášť tieto dekoratívne materiály z drevených panelov, ako je laminát a parkety, sa líšia. Prirodzene, pri práci s farebným drevom potrebujete farebný tmel, vrátane akrylátu.

Ako viete, farebné kompozície sa vyrábajú nielen na báze akrylu, ale aj na iných základoch - napríklad silikón. Avšak vlastnosti týchto zlúčenín sú úplne odlišné, rovnako ako ich cena, takže tu nebudem robiť analógie. Pre všetky takéto tmely platí jedna vec: názov tmelu, odrážajúci jeho farbu, v žiadnom prípade vždy neodráža farbu podobného stromu alebo materiálu z drevotriesky. Nie je to jasné? Žiadny problém, teraz to príde na to.

Predpokladajme, že existuje určitá parketová doska, ktorej farba a štruktúra je uvedená v pasu a na cenovom označení ako "zafarbený dub". Vzali sme túto dosku na parkety, položili ju, ale okolo potrubia a stĺpov boli tepelné povolenia, ktoré by som niečo naplnil. Ideme do obchodu, vidíme, že je dlhá (alebo krátka, nevýznamná) séria farebných tmelov na drevo. Vybrali sme si farbu "obarvený dub", radostne sa vrátili a začali pečať tepelné švy. Ale tam to bolo! Ukazuje sa, že "zafarbený dub" dosky na parkety sa ani veľmi nepodobá "zafarbeného dubu" akrylátového tmelu. Okrem toho sú tieto farby v podstate odlišné! Sakra, čo mám robiť? Vyberte farbu podľa skutočnosti, nie podľa názvu.

Spravidla kupujúci, ktorý má parkety alebo laminát typu "nejakého druhu dubu", sa pozerá na farebné tmely "pod dubom" a ostatné zabudne na ostatných. Prax ukazuje, že tento prístup je škodlivý, pretože neodráža skutočný stav vecí.

Ako dôkaz, vezmeme najnovší objekt: v miestnosti bol laminát "koňak dub", ktorý, samozrejme, vyžadoval nejaké zdokonalenie:

Ako vidíte, použitý farebný tmel je celkom vhodný pre laminát. A to nie je prekvapujúce: z pätnástich béžových a hnedých tmelov to bolo vybrané ako optimálne. Medzitým je táto zlúčenina označená ako "borovica", t. J. Borovica. Žiadny "dub" (ktorý bol takmer tucet), pod laminátom typu "koňakového duba", sa úplne nezmestil.

Dávajte pozor na cenu

Cena akrylového tmelu je iná - to všetko závisí od výrobcu, dodávateľa a predajcu. Kupujúci sa však zvyčajne zaujíma úplne iná otázka: ovplyvňuje cena tohto produktu jeho kvalitu alebo skôr jeho kvalita ovplyvňuje jeho cenu? V skutočnosti som nikdy osobne nepoužíval "drevené" tmely segmentu prémií. Jednoducho to nebolo potrebné, pretože zodpovedajúce farby boli ľahko umiestnené v ekonomickej triede, a to najmä preto, že moji zákazníci neboli bohatí ľudia. Bežná cena za farebný akrylový tmel, považujem za sumu 100 - 130 rubľov.

Ak je tmel silikonizovaný ("silikónový akrylát"), potom sa cena môže zvýšiť na 150 - 200 rubľov. Silikonizovaný akrylový tmel sa menej zmršťuje, nevytvára sa pri hrubšej vrstve, ľahšie sa odstráni a aplikuje, ale je oveľa menej bežný. V odľahlých regiónoch nie je ľahké nájsť, a vo veľkých mestách sa zvyčajne predáva len vo veľkých supermarketoch, a to nie je vždy prípad. Na konci, taký prostriedok sa silikónom je vhodnejšie pre laminát a parkety, ktoré sú predmetom neustáleho ohýbanie a deformácii, avšak vybrať farbu, ktorú chcete, a len kúpiť akýkoľvek silikonizovanou voľbu, to môže byť ťažké.

Lacné tesniace materiály niekedy špinavú kvalitu balenia, v dôsledku čoho je tesniaca hmota vytlačená kdekoľvek, ale len tam, kde to nie je potrebné. Toto platí pre farebné tmely a biele. Avšak s bielymi tmelmi ekonomickej triedy na akrylovom základe existuje ďalší problém: spravidla nikdy nemajú čistú bielu farbu. Ročne v rokoch 2004-2005 sme kúpili "biele" akrylové tmely pre 39 rubľov, zatiaľ čo produkt je dobre známe značky, ako je napríklad Makroflex alebo tam TITAN výdaj najmenej 50, a to aj vtedy, a 60 rubľov. Teraz sa nenarobil akryl predávaný za 80 - 90 rubľov. Toto všetko sme použili na obnovu okien (mimochodom a len konským špinavým dielom, mimochodom).

Musím povedať, že kvalita tmelu bola vo všetkých prípadoch celkom prijateľná a ak je náter natieraný, vôbec nezáleží na čistote jeho bielej. Avšak niekedy sa môžete na to prilepiť: akonáhle dostanem akrylovú tesniacu hmotu, ktorú nemožno namaľovať - ​​jednoducho to nešla maľovať. Bol som prekvapený, pretože to nie je tak doteraz a starostlivo preskúmala balón. Keď som našiel malý nápis "NEOBSAHOVANÝ", dospel som k záveru, že nezáleží na tom, že "nebolo namaľované", ale "neznečistilo". Maľoval všetky kúty Euro-2 a kúpil si biely silikón. Pohľad bol skvelý.

Vo všeobecnosti ide o pojednanie o tmeloch na drevo. Možno, že nie je taký objemný, ako ste očakávali, ale informácie, ktoré obsahuje, vám umožnia vybrať akrylový tmel podľa vašich predstáv, či už farebných alebo nenatieraných. No, nič viac nebolo sľúbené a nebolo. Ďakujem vám za vašu pozornosť, príďte znova!

9 poznámok k záznamu "Pojednanie o tmeloch na drevo"

Sam niekoľkokrát neúspešne zdvihol "rovnaký" dub. V dôsledku toho som kúpil akrylový tmel a následne maľoval farebnou farbou)

No, moc zlé rozhodnutie =) Aj keď farba nie je jednoduché vyzdvihnúť, t. To. Vykraski robiť, v rozpore s tým všetkým, a tak ďalej. D. Podiel všetko, spravidla v malom množstve do oka, a potom ich prehrávanie je ťažké.

No, musel som vziať vzorky do obchodu so mnou.

a vybrali sme zvyčajne tmel, naplnili sme sa do drážok pod oknami a maľovali maľu zhora. Nevyžadujú sa žiadne tmely, čím sú farebnejšie

Áno, tak to je práca, ktorú sme napravili =)

Pojednanie - povedal hlasno. Mohli by ste, mladý muž, presne popísať, čo sa v obchode predáva. Neexistuje žiadny bežný popis na žiadnom mieste, píšu na obale, aby ste si o sklách nemohli ani povedať.

Opíšeme! V skutočnosti môžete rozobrať každý jednotlivý výrobok, ale to trvá určitý čas. Všeobecné charakteristiky je možné prezerať na webových stránkach výrobcu a / alebo požiadať telefonicky (na obale sa často uvádza). Teraz je čas, sezóna, ceny sú nízke, takže nie je čas na písanie veľkých. Ale časom sa objaví takýto materiál.

Na stránke http://www.soplast.ru tesniaci materiál je naozaj biela, ako čistý sneh. Kúpime pre inštaláciu plastových okien.

A vy ste to urobili sami =) Dobre, nechajte svoj odkaz ako domáci výrobca - výrobky sú potrebné. Ale v našom regióne nemáte zastúpenie, supermarkety sú väčšinou zastúpené dovoznými analógmi.

Tiež dodať: nedávno zakúpil špeciálny farebný tesniaci náter KIILTO. Napriek tomu, že malta na dlaždice KIILTO podľa môjho názoru stratila svoju pôvodnú kvalitu, zostala spokojná s tesniacou hmotou. Skvelý výrobok, takmer bez zápachu (silikón, ocot vôbec necíti, dokonca ani v prípade, že Den Braven sa nedá porovnávať), zápas na farbe je ideálny. Cenník kôň - viac ako 400 strán. Neviem, ako strom, ale funguje dokonale s MDF.

Akrylátový tmel na drevo - čo treba hľadať pri výbere

Prečo v drevenej bytovej konštrukcii používa tesniaci materiál, čo by som mal venovať pozornosť pri výbere.

Tento článok bol pripravený za účasti špecialistov zo spoločnosti SAZI

Ak je hrúbka steny zrubového domu alebo domu z nosníka správne zvolená, na základe klimatických podmienok regiónu bydliska nie je potrebné ďalšie otepľovanie. Navyše sa vyberajú domy zo zaoblených alebo nasekaných guľatiny a dreva, a to nielen kvôli vizuálnej zložke. Ale aby sa v dome udržiavalo teplo a prievany neprechádzali miestnosťami, je potrebné utesniť švy nielen počas fázy výstavby, ale aj po vybudovaní zrubového domu. Existuje niekoľko spôsobov, ale najviac technologické a efektívne je použitie špeciálnych zmesí - tmelov na drevo. S pomocou špecialistov spoločnosti SAZI sa budeme snažiť pochopiť, aké sú výhody špecializovaných tmelov a ako si vybrať ten správny výrobok. Ak to chcete urobiť, zvážte:

  • Čo je špecializovaný tesniaci prostriedok na drevo.
  • Ich vlastnosti.
  • Jemnosť pri výbere špeciálneho tmelu na drevo.

Čo je špecializovaný tesniaci prostriedok na drevo

Bez ohľadu na technológiu spracovania a typ dreva sú všetky polotovary, či už guľatiny, trámy alebo dosky, vystavené prirodzenému zmrašťovaniu. Preto sú drevené domy charakterizované zmršťovaním, v dôsledku čoho sa švy medzi dielmi rozchádzajú, samotný log je prasknutý. Okrem toho, pre drevo, ktoré sa vyznačuje zmenou vlhkosti, v závislosti od ročného obdobia, to znamená aj po ukončení hlavného zmršťovania, bude počas celej životnosti kĺbov trochu "chodiť". Tradične boli steny utesnené prírodnými materiálmi (kúdeľ, mech, juta, bielizeň atď.), Dnes používajú syntetické materiály na báze polymérnych netkaných vlákien.

Pre dosiahnutie tesnosti švíkov je však tesniaca hmoždinka dostatočne problematická a vo väčšine prípadov pomáha znižovať tepelné straty. Ale vlhkosť prenikla z vonkajšej strany a prenikne, a prievan, taká pečať, v podstate nie je prekážkou, nehovoriac o pracovitosti procesu.

Tesniace materiály na drevo sa inak nazývajú "teplé švy", pretože ich hlavnou oblasťou použitia sú švy, ale sú vhodné na utesňovanie trhlín v guľatine a na iné prvky drevených konštrukcií. Kompozity sú vyrábané pre vnútorné a vonkajšie použitie a univerzálne.

Aj keď existuje niekoľko odrôd tesniacich materiálov (akryl, silikón, bitúmen, polyuretán), špecializované na drevo je len akryl. Tesniaca hmota na akrylovom podklade zodpovedá špecifikám doterajších drevostavieb. Má najvyššie charakteristiky pre elastickosť a šetrnosť k životnému prostrediu, nemá zápach ani pred vytvrdnutím ani po ňom. Všetky takéto špecializované materiály, ktoré sú domáce, sú dovážané, majú akrylový základ.

Vlastnosti tmelov na drevo

Špecializované tesniace hmoty na drevo by mali mať celý zoznam vlastností, pretože rozsah použitia znamená tuhý chod.

Stabilita voči deformácii - švy nie sú statické, pri zmene režimu teploty a vlhkosti sú neustále deformované, v zime klesajú a v lete sa zvyšujú. Preto by mal byť tesniaci materiál navrhnutý tak, aby pracoval v podmienkach napätia a stlačenia, aby sa prvýkrát neroztrhol a potom nebol vytlačený zo švu.

Veľký rozsah prevádzkových teplôt - Vo väčšine krajín je horúco v lete a chladu v zime lyutuyut, ktorý definuje konkrétne požiadavky na tmel pracovať v širokom rozmedzí teplôt, ktorá nie je schopná odolať všetkým univerzálne a vonkajšie tmely. Podmienky použitia sa môžu tiež líšiť, väčšina nástrojov nie sú určené pre použitie, keď teplota klesne pod + 5⁰S, však, tam sú tie, ktoré môžu pracovať a mrazy (až -10⁰S). To je dôležité, keď sa v zimnom období vyskytne potreba oteplenia domu a čakanie na jar je nepraktické.

Pevnosť odlupovania - tak, aby tesniaci materiál po prvom zime nespadol zo švov pomocou šnúry, do zmesi sa pridávajú prísady na zvýšenie priepustnosti pre pary a zvýšenie priľnavosti k dreveným podkladom. Len špecializované tesniace prípravky na drevo môžu zostať vo švíkoch roky bez praskania a lúpania.

Odparovanie vody sleduje cestu najmenšieho odporu, ale stále existuje tlak na spojenie tmelu a dreva. A kto budú slabé adhézie, tesniace hmoty sa zlomí, keď mikro, ale v období mrazu / topenia vniknutím vody a jej zmrazenie / topenie bude ďalší separácie.

Priepustnosť vodných pár: drevo je "priedušný" materiál, ktorý je dobre priepustný pre paru, vlhkosť v ňom neustále kolíše, ale nadbytok je výstupom vonku. Na prvý pohľad nie je veľmi dôležité, či tesniaci materiál prechádza parou, ktorá sa javí ako dostatočná na nosnosť samotného dreva. V skutočnosti je to dôležité.

Paropriepustnosť je dôležitá, ak podľa analógie - naša koža dýcha, tak skúste prilepiť kúsok škótka na ruku, po tom, koľko je škrabané? To znamená, že "forma tichého potoka" je vytvorená pre formu, malé časti stromu budú vlhké a nezasychajú.

Dosiahnutie požadovaných hodnôt uvedených ukazovateľov sa uskutočňuje v dôsledku prítomnosti špeciálnych prísad a ich špecifického kvantitatívneho zloženia. To je dôvod, prečo špecializované tesniace materiály na drevo spĺňajú špecifiká svojej aplikácie. A ich špeciálne vlastnosti vysvetľujú rozdiely v hodnote.

trvanlivosť - Vzhľadom na počet bežiacich metrov, ktoré je potrebné spracovať aj v malom dome, nehovoriac o panstvách, je prirodzené, že tento postup by sa mal vykonávať čo najrýchlejšie. Preto čím dlhšia životnosť je uvedená v charakteristikách, tým lepšie. Ale to by nemalo byť len čísla na štítku, ale údaje z technických podmienok výrobcu.

Záver o dlhovekosti by mal vydávať nezávislý a autoritatívny orgán, ktorý má príslušné práva a testovacie metódy. Povinné certifikáty však neuvádzajú dlhovekosť materiálu kdekoľvek. Získanie takých dôkazov o životnosti tesniaceho materiálu za ruských podmienok je dobrovoľnou záležitosťou výrobcu. Prevažná väčšina značiek buď nešpecifikuje životnosť ani neuvádza, odkazujúc na niektoré interné testy, ktoré sa vydávajú iba na požiadanie.

Čo treba hľadať pri výbere

Ako už bolo uvedené, špeciálny tesniaci prostriedok na drevenú výstavbu by mal byť:

  • najlacnejšie;
  • s vysokou lepiacou schopnosťou;
  • priepustná;
  • odolné voči kolísaniu teploty;
  • trvanlivé.

Príslušný materiál, spolu s aplikačnou technológiou, je skutočnou príležitosťou zabudnúť na spracované švy na nasledujúcich 10-15 rokov, alebo ešte viac.

Pokiaľ ide o použitie penového a PVA lepidla s pilinami, na utesnenie trhlín a švíkov: pre osobné, dlhodobé pozorovania - nestrácajte čas na to, výsledok nie je daný. Drevený dom "dýcha" celý život, zdvíha a uvoľňuje vlhkosť, malé pohyby švíkov sú nevyhnutné. V tejto situácii fungujú iba tesniace hmoty a sú testované časom.

Takéto tesniace hmoty, ktoré majú schopnosť pracovať na iných pozemkoch, strácajú svoje vlastnosti, ktoré sú základom drevenej konštrukcie. Vzhľadom na to, čo môžu byť zbavené niektorých vlastností potrebných na utesnenie betónových švov v drevenom dome. Niektoré nie sú dostatočne elastické, iné nie sú perforované, iné nie sú odolné voči teplotným zmenám a štvrté viac sa držia špachtle, než k logu.

Pri výbere tesniaceho materiálu sa vyhodnocujú všetky jeho vlastnosti v komplexe.

Pri výbere dôležitého súboru vlastností (adhézia, elasticita, pevnosť atď.), Ktoré určujú životnosť tesniacej látky v našej podnebí. Nestačí, aby prevažoval jeden ukazovateľ, pretože to nie je zárukou nadradenosti jedného prostriedku proti inému.

Všetky charakteristiky výrobcu sú uvedené na etikete alebo v sprievodnej dokumentácii. Na webových stránkach výrobných alebo marketingových spoločností môžete nájsť čo najviac informácií o všetkých ukazovateľoch. Mala by existovať aj prepojenie na všetky dostupné dokumenty: certifikáty o zhode a protokoly o výsledkoch skúšok, ak existujú. Je tesnenie špeciálne, môžete sa učiť z TU.

Kontroluje sa dostatočne jednoducho, preto je potrebné požiadať výrobcu o technické špecifikácie na výrobu tesniaceho materiálu, v ktorom sa pozrieť na časť "oblasť použitia" alebo "účel", kde sú uvedené všetky údaje.

Akákoľvek metóda tesnenia švov vyžaduje investovanie práce, času a peňazí, avšak v porovnaní s inými metódami je "tepový šev" menej nákladný z hľadiska pracovnej intenzity aj finančne.

Aby ste zabezpečili, že švy nevyžadujú nové "infúzie" a čo najdlhšie sa nestanú "zlaté", má zmysel starostlivo zvážiť výber tmelu s použitím nielen údajov výrobcov a zdrojov tretích strán. Nie všetky reklamné slogany sú spoľahlivé, iba doklady o technickej dokumentácii sú dôkazom dodržania nárokovaných a skutočných parametrov.

Odporúčané video

WE IN SOC. SIETE

© 2005-2018 OOO FORUMHAUS

Pri úplnom alebo čiastočnom používaní materiálov fóra dacha je potrebný aktívny priamy odkaz.

Stránka môže obsahovať obsah, ktorý nie je určený pre osoby mladšie ako 16 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 54 = 64