Akrylový tesniaci materiál na utesnenie švov medzi guľatinami

Tesniace materiály na utesnenie guľatiny

Každá štruktúra zo stromu (napríklad chata alebo kúpeľ) nevyhnutne potrebuje spoľahlivé utesnenie švíkov, trhlín a mezhventsovyh trhlín medzi nosníkom a guľatinou. Niektoré staré spôsoby ich kompaktujú pomocou tesnenia, ale mnohí si vyberajú tesniaci materiál pre guľatinu, ktorý sa používa počas erekcie, ako aj po úplnom zmrštení konštrukcie.

1. Materiál musí byť plastový - to je najdôležitejšia požiadavka. Keď tmel tesne vysuší, stáva sa pružný, trvanlivý (pri rozbití môže byť rozšírený na 300%). Ak sa rám zmenší, švy opakujú všetky jeho pohyby.

2. Tesniaci materiál na šitie je zdraviu neškodný. Výrobcovia zaručujú jeho bezpečnosť, nie toxicitu.

3. Trvanlivosť. Jeho životnosť je 20-25 rokov. Ale existujú značky, ktoré trvajú oveľa dlhšie. Napríklad "Terma Chink" od ruského výrobcu "Oliva" spoľahlivo chráni 30 rokov.

4. Tesniace materiály chránia rám, jeho kĺby pred plesňou, hnilobou a škodlivými vplyvmi na životné prostredie.

5. Tento materiál je úplne odolný voči UV žiareniu.

6. Tmel má vynikajúce vlastnosti tepelnej izolácie a paropriepustnosti. To znamená, že udržuje dom v teple, dáva voľný prístup k čerstvému ​​vzduchu, vlhkosti pár, rám "dýcha".

7. Nemení svoje parametre pri teplotách od -50 do +70 stupňov Celzia. To znamená, že môže byť použitý v rôznych klimatických zónach. Bude tiež slúžiť ako vynikajúca služba, ak kúpeľ potrebuje opravu, v termíne, ktoré takmer neustále "žijú" vysoké teploty.

8. Spolupráca s ním nevyžaduje špeciálne zručnosti, ktoré vystupujú oveľa rýchlejšie ako tesnenie.

1

9. Staršie švy sa nemusia odstrániť, ak sa vyskytnú nejaké škody. Bude postačujúce naneste novú vrstvu na povrch s nedostatkami.

10. Stehy zapečatené modernými tmelmi sú estetické. Môžete si kúpiť materiál akejkoľvek farby (alebo farba po sušení akrylovou farbou), presne vyzdvihnúť tón stromu, z ktorého je rám vyrobený.

Ako pracovať s tmelom?

Najprv musí byť povrch starostlivo pripravený, odstrániť prach a brúsiť drevené vlákna. Potom sú švy izolované špeciálnou páskou položenou medzi kĺby. Je schopný zvýšiť svoju veľkosť takmer päťkrát. Pri kontakte so vzduchom sa páska zväčšuje, rozširuje, vyplňuje medzery, všetky štrbiny v denníku. Pre ňu tesniaci materiál nie je priľnavý, ale má vysokú priľnavosť k dreve a je upevnený na ňom v dvoch bodoch. A kvôli svojej pružnosti sa potom zmršťuje - súčasne so sezónnym pohybom stromu, bez toho, aby stratil svoju celistvosť.

Utesnite zväzky drevostavby tmelom pomocou stavebnej pištole alebo rozprašovacej dýzy. Ak kúpeľ vyžaduje ideálnu prácu, stavebné lepidlo alebo lepiaca páska je nalepená na guľatinu. Toto sa vykonáva na ochranu povrchov pred nadbytočným tesniacim materiálom. V dôsledku toho získate krásne hladké švy a nenatretý rezivo.

Výhodou tejto metódy je rýchlosť práce. Spracovanie rámu trvá len niekoľko hodín. Početné recenzie staviteľov naznačujú vynikajúce vlastnosti tesniacich materiálov, ich trvanlivosť, jednoduchosť použitia.

Tesniace materiály sa vyrábajú v kockách, briketách, stuhách, rúrach s rôznou hmotnosťou. Pre dlhé švy je pohodlnejšie kúpiť stuhu. Cena materiálov zahraničnej výroby je niekoľkonásobne drahšia ako cena domácich analógov. Porovnajte ich náklady (za pohodlie na kilogram) môžete byť na stole:

Vlasťou týchto "asistentov" zapečatiť švy je Spojené štáty. Neskôr ich prepustenie vytvorili krajiny Európy a Ruska. Každá spoločnosť používa rovnakú surovinu - akrylovú základňu. Niekoľko veľkých chemických závodov to robí. Ruské tesnenia sú známe svojou kvalitou, takže nie je potrebné vyberať materiál s najvyššími nákladmi. Je dôležité, aby sa nedopustili iba k nákupu falzifikátov, ktorých technológia bola porušená.

Na začiatok je navrhnutá doska s orientovanou štruktúrou, skrátená ako OSB alebo OSB (z anglicky orientovanej dosky).

Preglejka je jedným z najpoužívanejších materiálov. Jej súčasné odrody umožňujú použitie plechov vo vnútri.

Napriek množstvu dokončovacích materiálov, ktoré sú celkom vhodné pre vnútorné obloženie všetkých priestorov sauny.

Tesnenie v drevenom dome: výber, návod na použitie, spätná väzba

Konštrukcia dreveného domu zabezpečuje následné utesnenie spojov medzi nosníkmi, pretože ich nemožno vyhnúť. Predtým boli obľúbené prírodné materiály, ako je kúdeľ, ľan alebo mech. Moderný trh s budovami ponúka tesniaci materiál na švy od rôznych výrobcov.

Je to zmes založená na polymérnych látkach. V zložení sa líšia:

Správna voľba tmelu pre kĺby v drevenom dome pomôže poznať vlastnosti každého z nich. Drevo je špeciálny materiál, ktorý je náchylný na deformácie v čase, takže tmel musí mať vlastnosti, ktoré sa môžu prispôsobiť zmrašťovaniu. Musí byť elastický, čo mu umožní pracovať na kompresii a naťahovaní. Materiál tiež dáva celému konštrukcii dokonalý a estetický vzhľad svojou schopnosťou ležať na povrchu. Tento materiál, ktorý možno povedať - univerzálny tmel, nie. Každá odroda plní individuálnu funkciu napriek prítomnosti podobností.

Táto tesniaca hmota pre kĺby v drevenom dome má všetky potrebné vlastnosti. Má dobrú priľnavosť k povrchu stromu a rovnaký koeficient tepelnej vodivosti, takže celý povrch steny bude mať rovnakú teplotu bez zmien. Naneste tento tmel na vonkajšie aj vnútorné steny. Vlastnosti nestratí ani po maľovaní, ale môžete okamžite vybrať požadovaný odtieň, ktorý ponúka výrobca. Priemerné hodnoty akrylového tmelu sú nasledovné:

 • vytvrdzovanie rýchlosťou až 3 mm za hodinu;
 • fólia sa vytvorí (v závislosti od výrobcu) po dobu 5 až 20 minút;
 • Hustota sa pohybuje od 1,65 do 1,75 g / cm3. cm;
 • odolnosť voči poklesu teploty -20 až +80 stupňov;
 • zmrštenie až do 25%.

Charakteristika akrylátového tmelu

Samostatne, môžeme povedať o výhodách kompozícií akrylových zložiek:

 • Spojka je jemná s množstvom materiálov vrátane betónu, dreva, omietky a tehál;
 • Má vysokú elasticitu, ktorá časom nezmizne, ale umožňuje nastavenie pri stlačení a napätí;
 • vysoký stupeň trvanlivosti, nie je horší v dome z dreva alebo dreva;
 • odolnosť proti vlhkosti - dobré tesnenie úplne vylučuje prienik vlhkosti;
 • neobsahuje žiadne rozpúšťadlá;
 • jednoduchosť inštalácie;
 • možnosť ďalšieho lakovania;
 • Môže odolávať širokému rozsahu teplotných rozdielov.

Aj s veľkým počtom pozitívnych vlastností má akrylový tesniaci materiál nevýhody. Hlavné, čo je prísne dodržiavanie pravidiel jeho inštalácie. Nepoužívajte ho pri nízkych teplotách (pod +10) a tiež pri daždivom počasí. Bad bude vykonávať svoje funkcie v trvale mokrých miestnostiach. Ďalšou nevýhodou je relatívne vysoká cena. Platí to najmä pre farebné druhy.

Tiež akrylátové materiály majú zlú interakciu so slnečnými lúčmi, začínajú roztrhnúť a zhoršovať vzhľad. Preto je rozumné vymeniť vonkajšie švy iným druhom. Vyrábané tesniace materiály, ktorých charakteristiky sa môžu líšiť, nájdu uplatnenie v drevených budovách, ktoré sú účelovo odlišné.

Čo je to? Takéto tesnenie, aplikácia, ktorá je podmienená všetkými potrebnými vlastnosťami, môže byť namontovaná na akékoľvek drevené konštrukcie. Pri posudzovaní recenzií mnohí spotrebitelia zaznamenali nedostatok silikónovej kompozície - neschopnosť ďalšieho farbenia, pri ktorej sa strácajú potrebné elastické vlastnosti. Nepodlieha zafarbeniu, inak sa strácajú potrebné elastické vlastnosti. V tomto prípade švy, najmä vonkajšie, budú vyzreté. Ak dôjde k ich deformácii, potom bude pre obnovenie nutné odstrániť celú vrstvu. Môže to poškodiť drevenú konštrukciu. Preto mnohí špecialisti uprednostňujú iné typy tmelov v takýchto situáciách.

Výhodou silikónu je jeho vysoká odolnosť voči vlhkosti. Ale s veľkým prietokom vody môže byť tesniaci prostriedok odplavený, takže aj vonkajšie švy by mali byť chránené pred dažďom. Nevýhoda takéhoto tmelu na dekoráciu interiéru môže slúžiť ako jeho nepríjemný zápach kyseliny.

Naneste ho na vonkajší povrch švíkov. Taký materiál má vynikajúcu priľnavosť k stromu a pri vystavení slnečnému žiareniu ani zrážaniu nepodlieha deformácii. Ukazuje sa dobre v problémových oblastiach, rovnako ako zaťaženie v prvom roku, zatiaľ čo tmel pracuje ako na kompresiu, tak aj na trhanie. Teplotné rozdiely nemajú vplyv na kvalitu materiálu.

Táto tesniaca hmota pre spoje v drevenom dome sa vyznačuje jednoduchosťou kompozície, ktorá obsahuje len 2 komponenty - gumu a bitúmen. Jeho aplikácia je aktuálnejšia v izolácii strešnej krytiny. Nebojí sa dažďa kvôli jeho vodotesnosti. Použitie nevyžaduje špeciálne zručnosti, takže sa môžete rýchlo a presne vyrovnať s tesnením sami. Nevýhody takéhoto tmelu možno pripísať jeho neschopnosti ďalšieho farbenia. Aj pri práci s bitúmenovou kompozíciou sa vyžaduje ochranné vybavenie. Ide o špeciálne oblečenie, aspirátor, rukavice. Ak sa inštalácia vykonáva v interiéri, musí byť dôkladne vetraná.

Rovnako ako každá práca, tesniace kĺby, vyžaduje predbežnú prípravu povrchu. Ak budova nie je nová, budete musieť odstrániť starú úpravu.

 • aby ste sa zbavili prachu a malých nečistôt, je lepšie používať vysávač;
 • jednoduché čistenie sa dá urobiť stierkou a zároveň sa snažiť nepoškodiť povrch stromu;
 • Na ošetrenie vnútorného a vonkajšieho povrchu špeciálnymi ochrannými prostriedkami proti parazitom, vlhkosti a ohňu;
 • v trhlinách s veľkým priemerom je lepšie položiť šnúru tesniacej hmoty z polyetylénu. Prechádza sa do ševu špeciálnym tesnením. Môžete použiť jednoduchú špachtľu, ale postupujte opatrne. Použitím kábla môžete významne znížiť spotrebu materiálu na tesniacom tmelu.

Pracovné nástroje:

Aby bolo všetko dlhé, je potrebné dodržiavať určitý algoritmus práce:

 1. Po prvé, drevené domy z guľatiny sa kontrolujú na veľkosť švu, minimálna časť by mala byť 3x5 mm.
 2. Na ochranu okrajov švu použite lepiacu pásku. To mu prinesie rovnosť.
 3. Potom starostlivo otvorte balenie tesnenia. Mnohí výrobcovia robia špeciálne priehlbiny vo veku vedra, do ktorého je vložená pištoľ a je privedená tekutá tesniaca hmota. V tomto prípade sa samotné veko znižuje pri použití tesniaceho prostriedku.
 4. Zbraň je ponorená do nádrže a hrot pištole musí byť rezaný pod uhlom.
 5. Tmel na švy v drevenom dome musí byť nanášaný úhľadne, bez nepravidelností, dutín a bublín.
 6. Pri práci treba skontrolovať, či je priľnavosť tesnenia a švu bezpečná.
 7. Špachtle môže dokončiť švy dokonale a rovnomerne. Je potrebné vyčkať a držať nástroj kolmo na povrch.
 8. Prebytočné alebo nerovné hrany by sa mali odstrániť pomocou špongie. Ale nie s detergentom, pretože má agresívne zloženie a roztok vody a alkoholu v pomere one-to-one.
 9. Posledným krokom je demontáž pásky.

Úplné vysušenie tesniaceho prostriedku závisí od jeho zloženia. Výrobcovia uvádzajú iné obdobie, ktoré môže trvať až 3 týždne.

Vyčistite nástroj z tesniaceho materiálu ihneď po použití nebude veľmi ťažké. Môžete to urobiť jednoduchým roztokom mydla. Ak však chýbate moment a necháte nástroj vytvrdnúť, nemôžete to urobiť bez mechanického zásahu.

Vykonávanie prác je rovnaké ako na vnútorných, tak aj na vonkajších švách. Splnenie týchto pravidiel dosiahne požadovaný výsledok. Drevené domy z guľatiny, v ktorých sú švy zapečatené, slúžia dlhú dobu. Je však povinné vykonávať plánované inšpekcie.

Niekedy sú možné fatálne chyby, ktoré môžu spôsobiť krátkodobú konštrukciu:

 1. Aplikácia na povrch, ktorý nie je úplne vysušený.Ak je to otázka zlých poveternostných podmienok, potom bude potrebné použiť konštrukciu fén na vlasy.
 2. Nemôžete nahradiť izoláciu švu iba tesniacim tmelom. Dom baru pred uzatvorením môže byť izolovaný penofolom. Tento materiál má tvar švu po zmrštení a vyplní celý jeho priestor. Po takom zahriatí je okamžite pripravený na ďalšie spracovanie.
 3. Konce dreva by v žiadnom prípade nemali byť utesnené, inak môže dôjsť k problému s plesňou alebo hnilobou. Tieto miesta sú pre celý dom kapilármi. Na ich ochranu boli vyvinuté špeciálne látky, ktoré na povrchu nevytvárajú film.
 4. Otvorená nádrž s tesniacou hmotou by mala byť použitá okamžite, inak nebude mať po sušení potrebné vlastnosti a jednoducho sa nenachádza vo šve. V takom prípade musíte znova zakúpiť nie lacné veci.

Sealant, aplikácia, ktorá zaujala silné postavenie v dokončení drevených domov, sa môže líšiť v zložení, ale funkcie by mali vykonávať podobné.

Dokonca aj švy zapečatené týmto nemôžu poskytnúť plnú záruku proti problémom, ktoré vznikajú v drevenom dome. Preto je potrebné pravidelne vykonávať kontrolu - čo umožní včasné odstránenie vád, ktoré vznikli.

Cena za tento druh povrchovej úpravy, ako napríklad tmel pre kĺby, používaný v drevených domoch, sa môže líšiť v širokom rozmedzí.

Výrobca "spokojný domov" ponúka 15 kg tmelu za 3300 rubľov. Tmel "Neomid9raquo; je možné zakúpiť za cenu 3 kg - 1400 rubľov, 7 kg - 2600 rubľov, 15 kg - 4700 rubľov. Mnoho kupujúcich hovorí o tejto firme výlučne pozitívne. Na trhu sa osvedčila, kvalita výrobkov spĺňa všetky požiadavky.

Hermeticky pre drevo EurAcryl s objemom 0,6 l / kg je 310 rubľov, rovnakého objemu, ale ďalšia značka je tmel pre drevo Ramsauer Acryl 160. Jeho cena je 400 rubľov. K dispozícii je tiež Ramsauer 320 Baudicht. Jeho cena je 954 rubľov. Náklady závisia od výrobcu a predajcu.

Mali by ste sa vyhnúť zámerne lacným materiálom, pretože môžete čeliť falšovaniu. Ak chcete túto situáciu vylúčiť, je lepšie uskutočniť nákup vo veľkom nákupnom centre alebo v kontrolovanom obchode.

Tesniace a tesniace kĺby v logu: cena práce

Medzi stúpencami tmelu a predajcami tesniacich hmôt sa zahrievajú diskusie o spôsobe zahrievania drevených domov.

Názory boli rozdelené. Kto má pravdu, aké materiály používa a ako? Poďme to prísť na to.

Pri utesňovaní a utesňovaní kĺbov v denníku denníkov cena práce zahŕňa:

1. Náklady na materiály.

2. Brúsenie - 80/240 r./m2, niekedy - podkladanie povrchu.

3. Konopatka (60 - 100 r./m.), Ak tam nie je.

4. Spôsob nanášania tmelu (70 - 110 r./m.).

Uistite sa, že je potrebné izolovať švy s každou metódou, aby ste hádzali peniaze, a nemali by ste byť sklamaní vo výsledkoch.

Spracovanie švov s tmelom nevylučuje tesnenie, ale dopĺňa. Tieto rozdiely sa týkajú účinnosti a účelu izolačných metód. Správny tesniaci krúžok slúži ako ohrievač. Nevýhodou je potreba zopakovať to raz za dva až tri roky. Účelom tmelu je zachrániť proces náročný na prácu, aby sa eliminovalo dobrodružstvo "mostov chladu", to znamená, že ho izoluje od vetra.

Použite tesnenie bez ohrievača medzi švami - chybu. Nefúkne cez steny, ale nechráni vás pred chladom. Noste plášť v zime - nechcete namočiť, ale bez teplej kabíny zmraziť. Preto pod tmelom musia byť švy utesnené - získajte teplý dom, znížte náklady na vykurovanie. Na výsledok potešením dodržujte štádiá utesnenia švíkov na chodbe bez toho, aby ste robili chyby:

Ak medzi kordami visí nová a medziizolačná kapucňa, nerozrezávajte ju, ale zabaľte ju do švíkov.

S nedostatkom skúseností sa zdá, že nepríde. Nie je to tak. V drážkach je veľa žliabkov, preto dokončte tesnenie.

Vyčistite teplé švy z prachu a nečistôt. Ak je drevo ošetrené lakom alebo voskom, vyleštite povrch. Používajte železné kefy (škrabance pomôžu utiahnuť tesnenie) alebo brúsny papier. Impregnácia musí umožňovať prechod vlhkosti. Spýtajte sa predajcu, či je náter kompatibilný s zakúpeným produktom.

Na dosiahnutie teplej škáry zaistite izolačný kábel medzi korunkami. Vďaka tomu bude zvar hladký a estetický zvonka. Znižuje spotrebu materiálu. Zvyšuje pružnosť tesniacej hmoty, pretože vyžaduje dva spojovacie body, nie tri.

Pri veľkých trhlinách v kmeňovom trupu použite náplasť nasiaknutú v ľanovom oleji a potom utesnite. Po vysušení jednej vrstvy, ak je to potrebné, znovu nasaďte tesniacu vrstvu, aby ste vyrovnali povrch guľatiny.

Dodržujte hrúbku a šírku aplikovanej látky, ktorú odporúča výrobca. Potom bude materiál pri premiestňovaní kmeňov vydržať zaťaženie, pred časom sa nebude zrútiť.

Naneste tesniaci materiál na zvlhčený povrch. Použite akrylát s prídavkom silikónu alebo gumy. Je vhodný pre drevo, pretože má priľnavosť.

Stitch šev mokrou stierkou alebo štetcom. V závislosti od konzistencie sa tesniaci prostriedok na 10 až 15 minút pokryje sušeným filmom. Ak chcete odstrániť prebytočnú vodu, použite mydlovú vodu.

Ak chcete získať hladký šev, použite lakovaciu pásku. Zastrčte ho okamžite, nečakajte na sušenie. V opačnom prípade neoddeľujte od tesniacej hmoty. Tým sa odstránia zvyšky zvyškov cestovín. Nie každý produkt je vhodný, najprv skontrolujte malú oblasť, ako funguje.

Nákup alebo prenájom pneumatického pištole - 5 krát skracujte proces, ušetríte nervy, čas a drahé tesnenie. To neznamená, že ručný nástroj je neprijateľný. Je cenovo dostupnejšie, ale ťažšie pracovať.

Rešpektujte teplotný režim. Zabezpečte, aby zapečatené oblasti neboli zachytené v daždi počas prvých 5 až 7 hodín. Nepracujte pod horiacim slnkom - švy sú prasknuté. Ak je na ulici + 15/19 ° C, ráno a večer je lepšie.

Poznámka: Technika aplikácie tesniacich materiálov sa môže líšiť v závislosti od značky alebo veľkosti medzery. Ale princíp je rovnaký všade. Pochopte ho - vyrovnať sa s akýmkoľvek produktom. Nepoužívajte namiesto špachtle prst: silne stlačte pastu, čím sa zníži vypínacia schopnosť materiálu. Výsledkom je delaminácia a praskanie. Objem švu by mal byť vyrobený podľa parametrov špecifikovaných výrobcom.

Vyberte materiály na vkladanie

Výber tmelu je ťažký - musíte dbať na ceny. Ak chcete skontrolovať stav hermetiky, ktorá slúži 10 rokov, je to nemožné. Dôkazy, ktoré drží perfektne po dobu jedného alebo dvoch rokov, nie sú ukazovateľom. Neexistuje žiadna záruka, že za 5 až 8 rokov vás nedovolí. Neexistujú príklady. Voľba: odoberte vzorky vo firme, overte kvalitu.

Pre zrubový dom potrebujete tesniaci prostriedok na báze akrylátu s prídavkom gumy alebo silikónu. Vlhkosť v kompozícii je rovnomerne absorbovaná do povrchu, spojená s drevom. Vysušte vlhké drevo. Raw - voliteľné.

Dávajte pozor na konzistenciu. S kvapalnými pastami je ľahšie pracovať, ale existujú pruhy. Pri sušení dôjde k zníženiu objemu švu. Vzhľadom na to dodržujte odporúčané parametre švu.

V súvislosti s vysokou cenou dovážaných materiálov nakupujte ruské výrobky, ktoré boli testované vo Výskumnom úrade. Toto je Neomid, Atacamast, Accent ... Abris neodporúčame, spätná väzba spotrebiteľa je negatívna.

Uistite sa, že tesniaci materiál je vhodný pre drevené povrchy. Tlačený produkt by sa mal používať rýchlo, chrániť pred stykom so vzduchom - zmes stratí svoje fyzikálne vlastnosti.

Nakúpte materiály v špecializovaných predajniach, aby ste si nekúpili falšovaný tovar. Požiadajte o dokumenty o certifikácii, overenie súladu s GOST, vyžiadanie záručných kariet, kontrola.

Skontrolujte dátum exspirácie. Pre akrylátové tmely je 12 až 15 mesiacov. Pre silikón - 2 roky. Ak dátum neuvoľnenia nie je špecifikovaný, kvalita materiálov po splatnosti sa vykazuje nasledovne:

akryl začne suchý v balení, stratí jeho pružnosť;

silikón, naopak, prestane vôbec vyschnúť.

Pri práci s tesniacimi materiálmi si prečítajte pokyny výrobcu. Zobrazí sa čas úplného sušenia. Prichádza na 3 týždne, takže sa nemusíte prekvapiť, keď za 5 až 7 dní pod vyliečeným filmom nájdete čerstvú konzistenciu. To je normálne.

Nákup tesniacej značky Neomid (Warm House) Drevo, prosím, vezmite na vedomie, že po vysušení sa stáva tvrdý, má nízky koeficient rozťažnosti. Preto, pre log, ktorý nedal plné zmršťovanie, nepoužívajte. V tomto prípade uprednostňujte Wepost Wood alebo Weatherall.

K tesniacemu prostriedku po sušení nedochádza k odlupovaniu, povrch guľatiny je rozomletý. Postupujte podľa pokynov, dôležitú úlohu zohráva adhézia k dreve. Pri výbere výrobku dávajte pozor na vlastnosti.

Upozorňujeme, že s uvedením percenta rozťažnosti materiálu počujú čísla, ale nešpecifikujú, akým spôsobom boli testy vykonané. Indexy roztrhnutia lopatiek a švov sú odlišné, preto je potrebné ich dôverovať.

Často výrobcovia nehovoria, že na predĺženie životnosti pečate, potrebuje aktualizáciu ... To je nezmysel, ale to je technika používania niektorých materiálov. Ošetrujte stránky znovu: po troch, piatich rokoch.

Použite tabuľku na porovnanie hodnôt tesniacich materiálov. Drahí sú považovaní za najlepších. Aby nedošlo k chybe pri výbere, musíte sa obrátiť na špecialistu. Na základe parametrov logaritmu (zmršťovanie, drevo, náter, priemer, účel tesnenia atď.) Sa odporúča. Nemožno poradiť všetkým rovnako.

Populárne projekty na našej webovej stránke

Projekt a1

Projekt a2

Projekt a3

Porovnávacia tabuľka tesniacich materiálov

Poznámka: Pri prijímaní profesionálov na spracovanie denníkov nepočúvajte kúpiť tesniaci materiál. Pracujú s vlastnými materiálmi. Hlavná vec - uistite sa, že je vhodné pre domáce použitie.

Pomer tepelných strát a nákladov na tesniace práce (možnosti úspor)

Prostredníctvom tepelného snímača je zrejmé, že zásahové švy, dokonca aj so správnym tesnením, najmä v rohoch guľatiny, vytiahnu teplo. Odstránením "studených mostíkov" pomocou otepľovania a tesnenia dosiahnete zníženie nákladov na vykurovanie. Dom sa zahrieva - v predchádzajúcom režime nie je potrebné ho ohriať.

Iba s tesniacimi stehmi stena stále zostáva studená na dotyk. Pomocou tmelu zvonku je prístup k studenému vzduchu zablokovaný. Stenu, vyhrievanú v miestnosti, sa nevychladne, teplotný režim prudko stúpa. Rozdiel pred zapečatením a po hmatateľnom. Zastavíte vykurovanie ulice.

Keď hovoríme o číslach, ktoré uvádzajú náklady na utesnenie švov, nemá zmysel - sú to iné. Ale skutočnosť, že spotreba energetických zdrojov bude znížená na polovicu, potvrdzujeme. Pri rezervácii je izolácia a tesnenie švíkov správne. Ak vyberiete kvalitné materiály, budú trvať 15 až 30 rokov. Zvážte si, koľko ušetríte počas vykurovania.

Informácie o tom, čo môžete uložiť:

1. Vybrať výrobky ruských výrobcov, ktoré nie sú nižšie ako zahraničné, ale nižšie ceny.

2. Po vonkajšom utesnení nie je vnútorný efekt. Ide o dekoratívny prvok. Otázka jeho nevyhnutnosti závisí od vás.

3. Namiesto nákladného tmelu použite obľúbené metódy otepľovania. Napríklad šité švy, pokrytie hlinkou, zmiešané s pilinami.

Výsledok: Ak chcete izolovať dom, neponáhľajte sa kúpiť materiál. Po prvé, urobte experiment s sondy. Pozrite sa na produkt a pozrite sa na výsledky od ostatných vlastníkov denníkov. Pre starý dom a nedal plné zmršťovanie, zmršťovanie, zdvihnúť rôzne tesniace materiály. Ide o úsporu nákladov. Krásne stehy, ako na obrázku, a teplý dom - nie sú rovnaké.

Na našej stránke sa prezentuje niekoľko projektov výstavby logov, napríklad:

Alebo môžete vidieť všetky ceny logov.

Môžete vypočítať dom alebo kúpeľ, ktoré chcete s maximálnou presnosťou, pomocou našej kalkulačky nákladov log.

Ak chcete objednať a kúpiť rám, zavolajte:

Potrebujete vonkajšie utesnenie domových švov z guľatiny 140m2

Tesniace spoje stojí 130 r za 1 meter na jednej strane.

Pekný deň. Chystáte sa do iných regiónov Ruskej federácie? Prihlásenie do Chelyabinsk.

Shkurezhka a hermitizácia do akej teploty sa robí?

Áno odísť, ak chcete vyrábať v Čeľabinsku, potom shkurezhka alebo brúsenie bude stáť 300 rubľov 1m2 a uzavretie teplé technológie švov - 130p 1 meter na jednej strane. Let na Chelyabinsk tam a späť na svoj účet pre troch pracovníkov.

 • Ako a čo opraviť trhliny v denníku denníky: cena práce
 • Interventná izolácia: čo si vybrať a kúpiť? http://www.domastroim.ru/mezhvencovyj-uteplitel-chto-vybrat-i-kupit/
 • Ako a čo správne rám kúpeľ tesniace materiály a ceny http://www.domastroim.ru/kak-i-chem-pravilno-konopatit-srub-bani-materialy-i-ceny/

Budovanie domu, bez ohľadu na to, v akom ročnom období bude postavené, vyžaduje starostlivý výber materiálov.

Hlavná zóna tepelných strát v jednopodlažnej stavbe je podlaha. Drevený dom nie je výnimkou a kvalitný.

Výhody drevených domov už boli veľa povedané. Tí, ktorí chcú vybudovať svoju krajinu útulný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 37 = 40